Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
6,66 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
6,41 €
Do obchodu

Ak hľadáte známy a účinný liek na opar na tvári alebo na perách, môžete siahnuť po dermálnom kréme Acyclovir. Ak vás trápia infekcie spôsobené vírusom Herpes simplex, práve na ich príznaky a miestnu liečbu sa tento krém hodí ideálne. Jeho výhodou je široká použiteľnosť a to nielen u dospelých, ale aj u detí a v tehotenstve a počas dojčenia.

Acyclovir je liek, ktorý je dostupný bez receptu a predpisu, čo uľahčuje jeho kúpu. Jeho použitie je však iba na tvár, nie je určený na genitálny herpes alebo herpes do úst. Chceli by ste vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte ďalej, naša recenzia je tu pre vás.

Výrobca a pôvod

Za krémom Acyclovir je pomerne známa farmaceutická spoločnosť Stada. Ide o celosvetovo známeho a globálneho producenta viacerých značiek liekov a liečiv, ktorý má za sebou už vyše 120 ročnú históriu. Firma patrí medzi popredné farmaceutické značky.

Cieľom spoločnosti je prinášať na trh účinné a overené liečivá pre viaceré problémy, ochorenia, ťažkosti a z viacerých farmaceutických oblastí. V jej portfóliu možno nájsť napríklad tabletky na bolesť a horúčku, prípravky na vši a hnidy, produkty na podporu kĺbov a svalov, stomatologické krémy a gély, ale aj masti na hemoroidy alebo žily.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Acycloviru

Čo sa týka zloženia, liek Acyclovir obsahuje ako účinnú látku známe liečivo aciklovir, z ktorého názov tohto produktu aj vychádza. V 1 grame dermálneho krému sa nachádza 50 mg acikloviru, čiže ide o 5 % koncentráciu. Súčasťou sú aj pomocné zložky.

Ak by ste chceli poznať zloženie detailnejšie, tu sú všetky látky:

 • Aciklovir: Základom účinku dermálneho krému Acyclovir je antivirotické liečivo aciklovir, ktoré spadá medzi antibiotiká často využívané v dermatológii. Ide o farmakologicky inaktívnu látku, ktorá sa mení na aktívnu formu s protivírusovým účinkom až v momente prieniku do bunky infikovanej Herpesom simplex.

Látka je aktívna aj na vírusy Varicella zoster, medzi rezistentné naopak patria RNA vírusy, adenovírusy a poxvírusy. Liečivo je účinné tak pri prvotnej, ako aj pri opakovanej infekcii, pričom po prieniku do bunky napadnutej vírusmi sa mení na aktívne a dochádza k pôsobeniu na vírusy, najmä proti ich rozmnožovaniu.

Liek sa môže používať na oblasť tváre a úst, nesmie sa však nanášať na sliznice ústnej dutiny a oka. Látka samotná výrazne znižuje replikáciu vírusov, no zároveň má aj symptomatické pôsobenie, hlavne pokiaľ ide o zníženie bolesti, podráždenia a svrbenia postihnutého miesta na koži. Dôležitá je ale pravidelná aplikácia.

 • Ostatné pomocné a doplnkové zložky: Medzi ďalšie látky podporného charakteru, ktoré možno nájsť v lieku Acyclovir, patria dimetikón, makrogol 250-glycerolmonostearát, cetylalkohol, tekutý parafín, propylénglykol, biela vazelína a čistená voda. Tie sú zodpovedné za farbu, konzistenciu a tiež za vstrebateľnosť krému.
BIELY KRÉM V HLINÍKOVEJ TUBE

Pokiaľ ide o podobu, Acyclovir je biely alebo takmer biely krém, ktorý sa dodáva v hliníkových tubách s modrou potlačou z vonkajšej strany. Tuby sú uzatvárateľné s polyetylénovým skrutkovacím uzáverom, vonkajším obalom je biela škatuľka.

Dávkovanie a užívanie Acycloviru

Aby bolo pôsobenie látky aciklovir v tomto kréme čo najlepšie, je nevyhnutné jeho správne použitie a aplikácia v súlade s odporúčaniami lekárnika alebo výrobcu v príbalovom letáku. Ak si nebudete niečím istý, všetky otázky smerujte na svojho lekára.

 • Krém sa nanáša v tenkej vrstve na infikované oblasti 5 krát denne v intervale 4 hodín
 • Krém nanášajte bavlneným tampónom, v prípade, ak sa nanáša rukou, je dôležité si pred aplikáciou a aj po nej dôkladne umyť ruky, inak hrozí rozšírenie infekcie

Krém nanášajte nielen na priamo postihnutú oblasť, ale aj v jej tesnom okolí a v blízkosti s viditeľnými prejavmi herpetickej infekcie, čiže tam, kde sa objavujú opuchy, pľuzgieriky a začervenanie pokožky. Ak chcete dosiahnuť čo najlepší účinok krému Acyclovir, nanášajte ho ihneď, ako sa objavia prvé príznaky, čiže pálenie a svrbenie pokožky.

Uchovanie a skladovanie Acycloviru

Čo sa týka uchovania Acycloviru, nie je potrebné prijímať žiadne špecifické a ani špeciálne opatrenia. Krém skladujte v tube, ktorú vždy po použití dobre uzatvoríte, aby sa zabránilo prípadnej kontaminácii. Liek skladujte mimo dohľadu a dosahu detí.

Okrem toho sa držte nasledovných odporúčaní a zásad uchovania:

 • balenie Acycloviru umiestnite tak, aby nebolo na mraze a ani priamom slnku
 • skladujte liek na suchom mieste, kde teplota neprekročí hodnotu 25 °C
 • po dátume exspirácie, ktorý je na obale lieku, už krém na kožu neaplikujte
 • nespotrebovaný zvyšok lieku nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne
Acyclovir: krém, cena, použitie, na čo pomáha a účinky
 • Liečba prvých aj opakovaných infekcií herpetického typu
6,66 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie Acycloviru

Dermálny krém Acyclovir sa používa na liečbu herpetických infekcií. Aby bola táto liečba úspešná, je nevyhnutné držať sa všetkých inštrukcií súvisiacich s dávkovaním krému, či už ide o spôsob nanášania, ako aj pravidelnosť aplikácie počas dňa.

Tu je detailný popis jednotlivých účinkov krému Acyclovir:

Liečba prvých aj opakovaných infekcií herpetického typu

Vďaka tomu, že Acyclovir obsahuje ako jedinú účinnú látku známe liečivo aciclovir, je tento dermálny krém využiteľný priamo na liečbu infekcií spôsobených vírusom Herpes simplex. Ide o herpetické infekcie, ktoré sa prejavia oparom, hlavne ak ide o tvár alebo pery. Krém nie je použiteľný na sliznice do úst a ani na genitálie.

Vďaka tomu, že krém obsahuje protivírusové liečivá, nemusí byť aplikácia príliš dlhá, obvykle stačí niekoľko dní. Liek pomáha jednak proti samotnej infekcii, ale zároveň tlmí aj súvisiace prejavy herpetickej infekcie, hlavne ak ide o svrbenie a bolesť v danom mieste. Môže tiež pomôcť na zníženie podráždenia kože.

Krém je využiteľný tak v prípade prvého výskytu takejto infekcie, ako aj pri opakovaných infekciách. Látky obsiahnuté v lieku prenikajú až do buniek napadnutých vírusmi, kde priamo pôsobia a zároveň dochádza k ich ďalšej replikácii. Pri správnom užívaní presne podľa odporúčanej dávkovacej schémy sú riziká minimálne.

PRE VŠETKY SKUPINY UŽÍVATEĽOV

Liek Acyclovir je určený pre všetky skupiny užívateľov, čiže nielen pre dospelých, ale aj pre tie skupiny, ktoré obvykle patria pri iných liečivách medzi viac problematické. Jedná sa predovšetkým o deti, dospievajúcich, tehotné ženy a tiež ženy počas dojčenia.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Acycloviru

Okrem žiaducich a žiadaných účinkov môžu lieky niekedy spôsobovať aj nežiaduce. Podobné riziko možných vedľajších účinkov nastáva aj v prípade lieku Acyclovir, hoci dobrou správou je, že tieto vplyvy sa nemusia objaviť u každého a majú individuálny priebeh.

Čo sa týka tých, ktoré spomína výrobca v príbalovom letáku, sem patria:

 • po aplikácii môžu prechodne nastať pálenie ošetrených oblastí pokožky, prípadne aj v tesnej blízkosti sa môžu objaviť začervenanie, vysychanie a šupinky
 • ak sa niečo také u vás vyskytne, aplikáciu liečiva prerušte a poraďte sa s ošetrujúcim lekárom o ďalšom postupe, to platí aj pre iné vedľajšie a nežiaduce účinky

Kontraindikácie a možné interakcie Acycloviru

Medzi dôležitú skupinu ďalších rizík patria kontraindikácie a možné interakcie, či už s inými liekmi a liečivami, alebo aj so zdravotným stavom. Dobrou správou však je, že obvykle je Acyclovir veľmi dobre znášaný a takýchto komplikácií je minimum.

Pokiaľ ide o tie situácie, ktoré si vyžadujú najviac pozornosť, sem patria:

 • ak sa u vás objavia reakcie z precitlivenosti alebo alergická reakcia na krém, užívanie Acycloviru prerušte a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe
 • neužívajte krém do úst, do pošvy, na genitálie a hlavne nie do očí, nakoľko na sliznice a oči pôsobí dráždivo, použitie je možné iba na kožu a pery
 • ak máte poruchy imunitného systému, krém možno aplikovať iba po porade s lekárom, ak máte ťažkú formu oparu, taktiež najskôr kontaktujte lekára
 • Acyclovir obsahuje cetylalkohol, ktorý môže vyvolať lokálne kožné reakcie a kontaktnú dermatitídu, ale aj propylénglykol, ktorý môže podráždiť kožu

Balenie a cena Acycloviru

Výrobca Acycloviru uviedol na trh dve veľkosti balenia tohto lieku. Menšie balenie obsahuje 2 gramy krému v tube, to väčšie 5 gramov, taktiež v tube. Z hľadiska zloženia, koncentrácie účinnej látky alebo vonkajšej podoby obalu sú obidve veľkosti balenia rovnaké. Odlišujú sa cenou, to väčšie je v porovnaní s balením výhodnejšie.

Tu je porovnanie cien v niektorých lekárňach:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  6,66 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   6,41 €
   Do obchodu

   Ako vidno, väčšie balenie je výhodnejšie, no veľa závisí aj od toho, na ako veľkú oblasť budete chcieť krém aplikovať. Dobrou správou však je, že balenie má obvykle dlhú dobu upotrebenia a krém účinkuje aj pri opakovanom návrate infekcie.

   Kde kúpiť Acyclovir

   Liek Acyclovir je dermálnym krémom, ktorý je riadne registrovaným humánnym liekom. To v praxi znamená, že sa jedná o liečivo, ktoré je možné zakúpiť iba v lekárni, kde je odborná garancia prístupu. Nakoľko je však krém dostupný bez receptu alebo predpisu, môžete využiť nielen osobný nákup v kamennej lekárni, ale aj nákup cez internet.

   Značka je známa a veľmi vyhľadávaná, čo znamená, že ju možno nájsť prakticky v každej lekárni. Ak však chcete mať k dispozícii najlepší výber všetkých balení a to skladom, je lepšie pre nákup využiť známejšie online lekárne typu DrMax.

   UŠETRÍTE ČAS AJ PENIAZE

   Nákup cez internet so sebou prináša hneď dvojitú úsporu. V prvom rade ide o úsporu času, nakoľko všetko vybavíte z domu a doslova za pár minút. V druhom rade ide o úsporu času, nakoľko internetové lekárne majú balenia skladom a nemusíte ich tak hľadať.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Oslovil vás Acyclovir natoľko, že by ste si ho chceli zakúpiť v online lekárni? V takom prípade máte možnosť spraviť tak cez počítač, tablet aj mobilný telefón. Celý proces vám zaberie len zopár minút a kliknutí a je podobný nákupu v bežnom eshope.

   Ak ide o online objednávku, tá má takýto postup a podmienky:

   • Vyberte si to balenie krému Acyclovir, o ktoré máte záujem
   • Vložte ho do online košíka a zadajte svoje údaje a kontakt na seba
   • Vyberte si spôsob doručenia, kuriéra a vyplňte adresu pre doručenie
   • Zvoľte si typ platby, objednávku skontrolujte a môžete ju odoslať

   Čo sa týka podmienok, tak väčšina lekárni odosiela liek prakticky ihneď po potvrdení objednávky, v ideálnom prípade tak môžete mať Acyclovir doma aj do 24 či 48 hodín. Pri platbe možno využiť klasickú dobierku, ale rovnako tak aj platbu vopred, napríklad bankovým prevodom, cez internet banking alebo aj platobnou kartou, samozrejme online.

   Acyclovir: krém, cena, použitie, na čo pomáha a účinky
   • Liečba prvých aj opakovaných infekcií herpetického typu
   6,66 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Prv, než sa rozhodnete pre nákup Acycloviru, môžete si pozrieť niektoré internetové fóra a diskusie, kde sa značka rozoberá aj z praktického hľadiska. Množstvo užívateľov a prípadných záujemcov o kúpu sa totiž pýta viaceré otázky týkajúce sa dávkovania, spôsobu použitia, doby používania alebo prípadných rizík spojených s krémom.

   Medzi najdôležitejšie a najvýznamnejšie dotazy patria tieto:

   Ako dlho možno Acyclovir užívať a kedy prídu prvé účinky?

   Liečba krémom Acyclovir trvá zvyčajne do 5 dní, aspoň podľa vyjadrenia výrobcu a viacerých skúsenostiach užívateľov. Ak ani po tomto čase príznaky neustúpia, treba sa poradiť s lekárom. Aplikácia krému môže byť najviac 10 dní, nie dlhšie.

   Sú situácie, kedy nemusí Acyclovir pomôcť? Ktoré to sú?

   Áno, hoci je koncentrácia účinnej látky aciklovir v tomto lieku veľmi kvalitná, krém nemusí vždy pomôcť. V prípade, ak sa už na postihnutých miestach na koži vytvárajú chrasty, liečba už môže byť neúčinná. Rovnako tak to platí v prípade veľmi vážneho oparu.

   Akým spôsobom je najlepšie krém na postihnuté miesta naniesť?

   Výrobca odporúča nanášanie krému bavlneným tampónom, nakoľko práve takýmto spôsobom sa minimalizuje prenos infekcie na iné miesta a zároveň je aplikácia najjednoduchšia. Alternatívou je nanášanie rukami, tie si ale treba pred a po aplikáciou dobre umyť.

   Sú nejaké riziká alebo obmedzenia použitia Acycloviru?

   Áno, no našťastie ich nie je mnoho. Pokiaľ ide o miesta aplikácie, krém je možné použiť iba na pokožku alebo na pery, nesmie sa nanášať na sliznice, oči a genitálie. Ak ide o riziká, objaviť sa môžu lokálne sčervenanie, vysychanie a šupinky, je to ale málo časté.

   Skúsenosti s krémom Acyclovir

   Pokiaľ ide o praktické skúsenosti s týmto liekom, z hľadiska účinnosti patrí podľa hodnotení a referencií užívateľov Acyclovir medzi to najlepšie na trhu. Vidno to tak na recenziách na portáloch typu Heureka, ako aj v komentároch k lieku v jednotlivých online lekárňach. Pozitívne vnímaný je nástup účinku, aj efektivita.

   U niektorých ľudí s miernejšou formou oparu prišlo k pôsobeniu veľmi rýchlo, prakticky už počas prvých 24 hodín, u niektorých to trvá dlhšie. Z hľadiska výsledku je však Acyclovir nadpriemerným liekom, navyše, so širokým využitím.

   Acyclovir: krém, cena, použitie, na čo pomáha a účinky
   • Liečba prvých aj opakovaných infekcií herpetického typu
   6,66 €
   Do obchodu

   Na rozdiel od iných liekov sa môže použiť u detí aj v tehotenstve a počas dojčenia, je navyše dostupný bez receptu či predpisu. Veľkou výhodou je aj dobrý pomer ceny a balenia, hlavne pri tom väčšom. Jediným mínusom Acycloviru je, že ide o biely krém, takže ho po aplikácii na tvári vidno. Nejde však o závažný nedostatok.

   Zhodnotenie

   Ak premýšľate o tom, či Acyclovir využiť, aj podľa skúseností, hodnotení a komentárov je táto voľba jednoznačná. Za skúšku nič nedáte a podľa všetkých referencií patrí značka medzi to najlepšie, čo na trhu v rámci liekov na opar je, aspoň účinkami.

   Má však aj iné výhody a benefity, predovšetkým:

   • jednoduchú aplikáciu s presným dávkovaním
   • bezproblémovú dostupnosť, netreba ísť za lekárom ani mať predpis
   • rýchlu účinnosť, hlavne vďaka dobrej koncentrácii liečiva
   • výber z viacerých balení a dobrý pomer ceny a balenia

   Čo sa týka ďalších dôležitých vlastností, možnosť použitia tak v prípade dospelých, ako aj v prípade detí, tehotných žien a počas dojčenia je tiež výrazným plusom. V prípade potreby je možné užívať krém aj dlhšiu dobu, až 10 dní, väčšinou účinkuje skôr.

   Najlepšou vlastnosťou krému z hľadiska užívateľského pohodlia je to, že si ho zakúpite bez predpisu. To v praxi znamená, že netreba nikam ísť, nie ste odkázaní iba na kúpu osobne v kamennej lekárni. Acyclovir je známou značkou a prakticky všetky väčšie online lekárne ho majú v ponuke, vďaka čomu ušetríte čas, energiu aj peniaze.

   Acyclovir: krém, cena, použitie, na čo pomáha a účinky
   • Liečba prvých aj opakovaných infekcií herpetického typu
   6,66 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Acyclovir je voľno predajný liek s obsahom účinnej látky aciklovir. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

   Acyclovir: Krém bez receptu na opar na perách a tvári s použití aj pre deti a v tehotenstve
   Počet hlasov: 1 Priemer:5 (100%)
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *