Ak hľadáte potraviny na potenciu, toto sú tie najlepšie na jej podporu aj zvýšenie

Veľmi dôležitou súčasťou kvalitného sexuálneho života u mužov je potencia. Za týmto pojmom sa skrýva komplex funkcií a činnosti, ktoré umožňujú mužovi dosiahnuť plnohodnotný sexuálny život, či už z pohľadu vzrušenia, ale aj z pohľadu plodnosti.

Tak, ako aj v prípade iných oblastí sexuálneho zdravia, aj na oblasť potencie je možné pôsobiť rôznymi prostriedkami a spôsobmi. Medzi ten, ktorý je najviac prirodzený a zároveň overený, je jedálniček a spôsob stravovania. Práve preto sa dnes bližšie pozrieme na potraviny podporujúce a zvyšujúce potenciu a tie, ktoré sú na zlepšenie potencie najlepšie.

Čo je potencia a aké problémy a príznaky s ňou súvisia

Slovo potencia má latinský pôvod a v originálnom zmysle znamená výkonnosť a schopnosť. V prípade sexuálnej potencie sa myslí hlavne o spôsobilosť a schopnosť mužov mať pohlavný styk umožňujúci plodnosť, čiže rozmnožovanie sa pomocou pohlavných buniek.

Zo širšieho hľadiska sa pod plodnosťou myslí súbor viacerých funkcií a schopností celého reprodukčného systému muža, či už ide o vnútornú časť pohlavnej sústavy alebo o tú vonkajšiu. Jedná sa teda hlavne o schopnosť dosiahnuť stoporenie pohlavného údu, schopnosť ho udržať, chuť na sexuálny styk a o tvorbu dostatočného počtu kvalitných spermií.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Stoporex Prolong

 • Dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie
 • Oddialenie príliš rýchlej ejakulácie
 • 100 % prírodné zloženie látok

Stoporex® Prostate

 • Pre zdravú a fungujúcu prostatu
 • Zloženie iba z prírodných látok
 • Bez vedľajších účinkov

V súvislosti s potenciou sa však môžu objaviť aj niektoré problémy, poruchy a javy:

 • najčastejšie dochádza k zníženiu libida a sexuálneho apetítu, čiže k zníženiu chuti na sex, čo môže mať príčinu v poklese testosterónu zodpovedného práve za libido
 • druhým negatívnym javom je problém so vznikom kvalitnej erekcie, čiže so stoporením penisu, kde býva vplyv práve zníženia libida, ale aj horšieho prekrvenia
 • na to nadväzujú vážnejšie formy poruchy erekcie a to také, ktoré zabraňujú dlhodobému udržaniu stoporenia na tak dlhú dobu, aby mohlo prísť k oplodneniu
 • v neposlednom rade môžu vzniknúť aj problémy s plodnosťou, hlavne nízky počet spermií alebo ich nedostatočné zrenie, čo tiež súvisí s poklesom testosterónu

KEDY NAVŠTÍVIŤ LEKÁRA?

Nie všetky spomínané problémy súvisiace s potenciou sa pochopiteľne dajú riešiť doma s potravinami či voľne dostupnými prostriedkami. Viaceré z nich, hlavne ťažšie formy erektilnej dysfunkcie a neplodnosť trvajúca rok, už musíte riešiť s lekárom.

Ktoré potraviny na potenciu sú najlepšie

Muži môžu podporiť svoju potenciu aj s pomocou potravín a to komplexne, či už pôjde o lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy a teda aj lepšie stoporenia, alebo o pôsobenie na libido, testosterón a samozrejme aj plodnosť. Stačí len ich správna kombinácia.

Do vášho jedálnička by ste preto mali určite zaradiť nasledovné:

Korenie: Na lepšie prekrvenie pohlavných orgánov, zlepšenie erekcie a aj zvýšenie libida vám pomôžu viaceré druhy korenín. Môže ísť o tie štipľavé, napríklad o zázvor a chilli, ale aj aromatické, napríklad kardamón, šafran, aníz či vanilka.

Orechy: Druhou skupinou s overenými účinkami na libido, na zvýšenie testosterónu a plodnosť, sú orechy. Tie obsahujú zinok dôležitý pre spermatogenézu. Siahnuť môžete po vlašských a píniových orechoch, mandliach a pistáciách.

Morské produkty: Zlepšenie tvorby spermií, ale aj zvýšenie sexuálneho apetítu dosiahnete tiež s viacerými rybami a darmi mora. Do jedálnička preto zaraďte ustrice a krevety, pravidelne by ste mali konzumovať aj tuniaka, lososa či tresku.

Kakao: Medzi veľmi známe afrodiziaka s priaznivým vplyvom na potenciu patrí aj kakao. Obsahuje viaceré zlúčeniny a látky podporujúce lepšiu erekciu a prekrvenie penisu, zároveň pôsobí aj na uvoľňovanie endorfínov, čo sú tzv. hormóny šťastia.

Granátové jablká: Ak ide o ovocie, jednoznačne najlepšie odporúčania majú granátové jablká. Obsahujú totiž veľké množstvo polyfenolov a látok ovplyvňujúcich zvýšenie testosterónu aj oxidu dusnatého dôležitého pre krvný obeh.

Citrusové ovocie: Pokiaľ pravidelne konzumujete citróny, pomaranče, grepy alebo mandarínky, robíte veľmi užitočnú vec pre svoju potenciu. Tento druh ovocia totiž obsahuje veľa vitamínov a antioxidantov podporujúcich pohlavnú sústavu.

Čerešne: V čase ich sezóny sú čerešne jedným z najlepších druhov ovocia na mužskú potenciu. Vďačia za to hlavne obsahu látok zvaných antokyány, ktoré patria medzi flavonoidy a chránia steny ciev a žíl, ktoré prekrvujú genitálie aj pohlavný úd.

Zeler: Zo zeleniny má priaznivé účinky na potenciu napríklad zeler, ktorý patrí zároveň veľmi účinné afrodiziaka. Táto zelenina pomáha na zvýšenie hladiny testosterónu a teda na zlepšenie libida a sexuálneho apetítu, ale tiež plodnosti.

Špenát: Ďalšou zdravou potravinou s pozitívnym vplyvom na potenciu je špenát. Obsahuje veľa prírodných dusičnanov podporujúcich lepšie prekrvenie pohlavných orgánov zároveň je bohatý aj na minerály stimulujúce hladinu testosterónu.

Cesnak a cibuľa: Oba druhy tejto zeleniny sú známe svojou štipľavosťou aj silnou arómou, no oba by ste mali konzumovať, ak chcete podporiť svoju potenciu. Cesnak aj cibuľa vám pomôžu na zvýšenie testosterónu a lepšie prekrvenie penisu.

Paradajky: Prehľad zeleniny na potenciu ukončíme odporúčaním na paradajky. Tie obsahujú látku zvanú lykopén, ktorá má antioxidačné účinky, chráni hlavne cievy pred voľnými radikálmi. Môže tak tiež zlepšiť prekrvenie pohlavnej sústavy.

Semiačka a zrnká: Ak chcete podporiť plodnosť prostredníctvom zvýšenia testosterónu, najlepším prostriedkom na to sú ľanové, sezamové a tekvicové semienka. Obsahujú totiž selén a zinok, minerály dôležité práve pre hladinu testosterónu.

Hroznový alebo jablkový džús: Ak radi pijete ovocné a iné zdravé džúsy, vyberte si pri najbližšej príležitosti v obchode hroznový džús alebo džús z granátového jablka. Oba druhy tohto ovocia vám pomôžu so zlepšením kvality a nástupu erekcie.

Káva: Ďalším nápojom, ktorý má povzbudzujúce účinky na celý nervový systém, ale aj na krvný obeh a môže tak opäť pomôcť mužom s ich potenciou v oblasti stoporenia penisu, je káva. Vďačí za to kofeínu, ktorý výrazne podporuje cirkuláciu krvi.

TOTO SÚ NAOPAK NEVHODNÉ POTRAVINY

Na potenciu, podobne ako aj na iné oblasti sexuálneho života, môžu niektoré potraviny pôsobiť aj negatívne. Ide hlavne o alkohol, sladkosti obsahujúce jednoduché cukry, mastné a vyprážané jedlá, nadmerne solené jedlá a pre mužov aj jedlá s fytoestrogénmi.

Výživové doplnky a prípravky na potenciu

Ak ide o prípravky na zvýšenie potencie, tie sú vhodným doplnkom zmien v jedálničku a dokážu efektívne podporiť u mužov nielen potenciu, ale aj iné oblasti sexuálneho zdravia a života. Najčastejšie ide o tabletky, kapsuly, prášky alebo čaje.

Výber je veľký, rovnako tak aj šírka ich účinkov a vplyvov:

Najčastejšie sú tieto prípravky a doplnky výživy určené na zvýšenie hladiny testosterónu, zlepšenie prekrvenia pohlavného údu a na podporu erekcie a plodnosti

Ide o prípravky špeciálne určené pre mužov, ktoré majú viacero výhod:

 • všetky sú dostupné bez vyšetrenia u lekára alebo jeho predpisu
 • v ich zložení nenachádzajú žiadne syntetické a problémové látky
 • na výber máte prípravky s jednorazovým aj pravidelným dávkovaním

Uvedené účinky, ktoré sú naozaj bohaté a široké, zahŕňajú hlavne podporu prekrvenia pohlavnej sústavy a penisu, čo so sebou prináša lepšiu erekciu, ale aj podporu stimulácie hladiny pohlavného hormónu testosterón. Ten je zodpovedný tak za libido, čiže sexuálny apetít a chuť na sex, ako aj za spermatogenézu a teda za plodnosť.

Všetky tieto vplyvy sú dosiahnuté vďaka obsahu prírodných látok s prirodzeným pôsobením. To je aj dôvod, prečo je používanie týchto produktov a prípravkov bez vážnejších rizík z pohľadu nežiaducich a vedľajších účinkov, prípadne kontraindikácií.

Ak ide o čaje, tie obsahujú obvykle bylinné výťažky len jedného druhu, no v prípade tabliet a kapsúl je najväčším benefitom komplexné zloženie. To zahŕňa hlavne rastlinné extrakty overených afrodiziak, napríklad ako je tribulus terrestris či maca, ale aj aminokyseliny typu L-Arginín a L-Citrulín, prípadne minerály selén a zinok stimulujúce testosterón.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Stoporex Prolong

 • Dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie
 • Oddialenie príliš rýchlej ejakulácie
 • 100 % prírodné zloženie látok

Stoporex® Prostate

 • Pre zdravú a fungujúcu prostatu
 • Zloženie iba z prírodných látok
 • Bez vedľajších účinkov

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na potenciu

Kúpa vyššie spomínaných produktov a prípravkov nie je vôbec zložitá, ich veľký sortiment nájdete prakticky v každej jednej lekárni. Nakoľko predaj nie je podmienený lekárskym predpisom, nemusíte ich kupovať len osobne, využiť môžete aj internet.

V online lekárňach máte totiž ešte lepší výber a zároveň aj tieto výhody:

 • objednávka je veľmi podobná, ako v eshope a zaberie len zopár minút
 • nákup môžete zrealizovať pohodlne z obývačky, aj cez tablet či mobil
 • nemusíte mať žiadnu hotovosť, platbu vybavíte aj online a vopred
 • nie je treba nikam ísť, zásielka s prípravkami príde až k vám domov

Spomínané výhody, ale aj najlepší možný výber vrátane širokého sortimentu skladom, majú hlavne tie väčšie online lekárne, ktoré pôsobia na trhu už dlhšiu dobu.

Práve kvalitnejší zákaznícky servis je druhým dobrým dôvodom, prečo nakúpiť vo väčších internetových lekárňach. Lepšie služby sa prejavia napríklad vo väčšom výbere spôsobov platby a dopravy, rýchlejšom doručení aj do 1 či 2 dní, možnosťou platby platobnou kartou online, častejších a výhodnejších cenových akciách či nákupom aj bez registrácie.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.73

33 Hodnotení