Aké špecifiká má chudnutie po 40-tke a ktoré tabletky, cviky a diéty vám pomôžu

Aké špecifiká má chudnutie po 40-tke a ktoré tabletky, cviky a diéty vám pomôžu

Hoci veľa mužov aj žien si myslí, že starnutie so sebou automaticky prináša aj priberanie, nie je to tak. Hoci je pravdou, že metabolizmus či potreba energetických zásob sú vo vyššom veku odlišné, chudnúť sa dá v každom veku, dôležité je pozerať na špecifiká.

V praxi to znamená, že treba zmeniť jedálniček, zloženie a pomer jednotlivých živín, pozerať sa treba viac na pohybové aktivity s dôrazom na udržanie svalovej hmoty a lepšie spaľovanie tukov a využiť môžete aj niektoré jednoduché zmeny súvisiace so životosprávou a životným štýlom. Pomôcť vám môžu overené spaľovače tukov, najmä ak ide o tabletky.

Ako vplýva vek na chudnutie a faktory pre chudnutie po 40-tke

Ľudský organizmus je prirodzene nastavený tak, že spoločne so starnutím sa mení aj fungovanie viacerých jeho mechanizmov. Ide jednak o fungovanie trávenia, ale aj celkovo metabolizmu, rovnako tak sa mení miera ukladania alebo spaľovania tukov.

Čím ste starší, tým sa spomaľuje bazálny metabolizmus, ktorý je až z dvoch tretín zodpovedný za spaľovanie prijatej energie v podobe kalórií. Mení sa aj využitie jednotlivých živín pre potreby organizmu, čo so sebou prináša nutnosť prehodnotiť ich vzájomný pomer. Viac, ako kedykoľvek predtým, je nutné zlepšiť svoju životosprávu a životný štýl.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Tu sú oblasti, kde sú niektoré faktory po 40-tke špecifické:

 • v prvom rade ide o fungovanie tráviacej sústavy, kde platí, že sa zhoršuje vstrebávanie jednotlivých živín a telo si vie horšie poradiť s nadbytkom kalórií
 • zároveň s tým ide ruka v ruke látková premena, čiže metabolizmus, kde dochádza k zhoršeniu spaľovania kalórií, telo si ich tak viac ukladá do zásoby
 • s pribúdajúcim vekom klesá energetická náročnosť organizmu a nie je potrebné mať taký kalorický príjem, ak nezmeníte jedálničke, dochádza k priberaniu
 • zároveň treba brať do úvahy aj zhoršenie fyzickej vitality a kondície, v praxi musíte mať viac pohybu, aby ste s ním dokázali chudnúť a spaľovať tuky

VEĽKÝ JE AJ VPLYV HORMÓNOV

V prípade mužov aj žien po 40. roku je pomerne veľký aj vplyv hormónov a najmä hormonálna nerovnováha, ktorá nastáva po menopauze alebo andropauze. Pozor aj na štítnu žľazu, ktorá tiež vplýva na hormóny a tie následne na priberanie a prejedenia sa.

Ktoré cviky a diétne opatrenia sú najlepšie na chudnutie po 40-tke

Ak ide o  spomínané špecifiká týkajúce sa chudnutia, priberanie a iných aspektov súvisiacich s hmotnosťou u mužov a žien po 40-tke, medzi dve najdôležitejšie oblasti, na ktoré treba pôsobiť, patria cvičenie a diéty, čiže stravovanie. Tu viete spraviť najviac.

Tu sú najlepšie možné cviky a diétne opatrenia pre vás:

Cvičenie na chudnutie: Pokiaľ ide o cvičenie a tréning, tu treba skĺbiť aeróbny a anaeróbny typ pohybu a cvikov. Pri vytrvalostnom tréningu budete najefektívnejšie spaľovať tuky zhruba po 30. až 40. minúte, najmä ak ide o beh, plávanie a bicykel.

Naopak, ak budete cvičiť vo fitku napríklad na veslovacom či eliptickom trenažéri, dôležité  sú intenzívny tréning a maximálna výbušnosť. Vyskúšajte aj cvičenie na švihadle, šprinty, zdvíhanie jednoručnej či obojručnej činky, zakopávanie, zhyby alebo drepy.

Diéty na chudnutie: Vo všeobecnosti platí, že žiadna krátkodobá diéta nie je bez jojo efektu, ktorý je aj v prípade chudnutia po 40-tke nežiaduci. Kľúčom k úspechu sú preto diétne zmeny dlhodobejšieho charakteru. Základom je zmena pomeru príjmu živín.

Do popredia musíte dať bielkoviny, ktoré podporujú objem a silu svalov a znižujú hlad, do úzadia zas naopak sacharidy a tuky, hlavne nezdravé. Stravovať sa treba pravidelne, ideálnych je 5 jedál denne v odstupe 3 hodín, najneskôr jedzte 3 hodiny pred spaním.

Jedálniček a ďalšie možnosti na chudnutie po 40-tke

Okrem nejakých diét alebo cvičení je veľmi dobré prehodnotiť aj iné aspekty týkajúce sa či už životosprávy, alebo aj životného štýlu ako takého. Platí to samozrejme nielen pre mužov alebo pre ženy po 40. roku života, ale týchto skupín sa to týka viditeľnejšie.

Tu sú oblasti, faktory a vplyvy, na ktoré vplývajte najviac:

Pozor na vplyv externých faktorov

V prvom rade treba minimalizovať niektoré externé a negatívne faktory, ktoré majú vplyv na trávenie, metabolizmus či prejedanie sa. Snažte sa obmedziť alkohol, minimalizujte stres a jeho vplyv na telo, skoncujte s fajčením a pozor si dajte na niektoré lieky.

Zdravšie stravovanie a jedálniček

Druhou dôležitou oblasťou je stravovanie. Obmedzte nadmerný príjem tučných, solených a sladených jedál, naopak, viac rýb, orechov, zeleniny a ovocia vám len prospeje. Stravujte sa pravidelne, nevynechávajte jedlá a majte počas dňa viac menších porcií.

Pitný režim, čo piť a čo naopak nepiť

Okrem stravovania je dôležité aj to, čo pijete a akým spôsobom. V tomto prípade by mala byť základom vášho pitného režimu čistá voda, niekedy ju viete ráno doplniť zeleným čajom alebo si ju ochutiť citrónom a melónom. Vyhýbajte sa sladeným limonádam.

Pravidelný a dlhodobý pohyb

Bez fyzickej aktivity sa chudne veľmi ťažko, v tejto oblasti treba dbať na pravidelnosť a aby bol pohyb dlhodobý. Kombinujte rýchlu a každodennú chôdzu, pridajte k nej bicykel, šprint, plávanie alebo kardio tréning na švihadle, v zime si vete pomôcť aj vo fitku.

Podporte aj rast a objem svalov

Okrem kardio cvičenia a dlhodobého pohybu je dôležité sa obzvlášť po 40-tke zamerať aj na posilnenie svalov a to silovými cvičeniami a tréningom. Aj tu platí, že je ideálne skĺbiť cviky s činkami aj vlastnou váhou, nezabúdajte na drepy, zhyby, kliky a benchpress.

Doprajte si dostatok spánku

Nielen aktivita, pohyb a cvičenie, ale aj odpočinok musí mať miesto pri chudnutí po 40. roku života. Tu je dôležité pripomenúť spánok, ktorý by mal byť kvalitný, bez prerušení a trvať by mal aspoň 8 až 9 hodín. Snažte sa zaspávať a aj vstávať vždy v tú istú dobu.

VYHÝBAJTE SA HLADOVANIU

Pri cvičení robí veľa ľudí chybu v tom, že si myslí, že ak budú hladovať alebo ak nebudú jesť raňajky či večeru, určite schudnú. Bohužiaľ, takto jednoducho to nefunguje a obvykle je skôr výsledok opačný, nakoľko sa spomalí metabolizmus a telo začne tvoriť zásoby.

Tabletky na chudnutie po 40-tke a jeho podporu

Veľmi populárnou možnosťou, ako zlepšiť a zefektívniť svoje chudnutie, sú aj tabletky. Tu máte na výber niekoľko druhov, v zásade ide buď o tabletky špeciálne na nejakú oblasť súvisiacu s chudnutím, prípadne o komplexné prípravky na chudnutie celkovo.

Čo sa týka výberu typov alebo foriem podľa účinku, ten zahŕňa:

Sortiment obsahuje tabletky, kapsuly a prášky, ktoré stačí perorálne užiť, k dispozícii sú spaľovače tukov, stimulátory metabolizmu aj prípravky na chudnutie celkovo

Pokiaľ ide o ich najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky, tak:

 • jedná sa o produkty dostupné voľne bez receptu či návštevy u lekára
 • väčšinou je zloženie založené na prirodzených alebo prírodných látkach
 • užívanie je možné aj dlhodobejšie, napríklad 3, 4 alebo aj viac mesiacov

Veľmi dôležité je, že sa jedná už o overené typy produktov. Na trhu sú viaceré značky, ktoré majú buď špecializované alebo komplexnejšie účinky. Okrem klasických perorálnych tabliet alebo kapsúl je veľmi populárna aj podoba prášku, hlavne ak ide o spaľovače tukov. V tomto prípade stačí iba pridať vodu, zamiešať a vypiť podľa odporúčaného dávkovania.

Čo sa týka šírky sortimentu, siahnuť viete po spaľovačoch tukov, po tabletkách na potlačenie alebo zníženie pocitu hladu, po stimulantoch rýchlosti metabolizmu a aj po kapsulách alebo doplnkoch výživy, ktoré kombinujú všetky tieto účinky do jednej formy a tablety.

Najviac žiadané sú spaľovače tukov, ktoré sú založené na aminokyselinách, napríklad ako je L-Karnitín, prípadne na obsahu aj kofeínu a iných vitamínov či stopových prvkov. Tieto vám pomôžu pri cvičení a fyzickej aktivite lepšie odbúravať tuk a teda aj viditeľnejšie chudnúť. Za pozornosť stoja aj tabletky komplexne na chudnutie, trávenie a metabolizmus.

Ako a kde kúpiť tabletky na chudnutie po 40-tke a jeho podporu

Či už budete chcieť siahnuť po spaľovačoch tukov alebo po komplexnejších tabletkách určených na celkové chudnutie, trávenie a metabolizmus, viete všetky tieto produkty nakúpiť bez toho, aby ste museli niekam osobne ísť. Využiť viete eshopy a internet.

V prípade online nákupu sú k dispozícii tieto praktické výhody:

 • nákup zrealizujete do pár minút a kliknutí cez počítať aj cez smartfón
 • máte najlepší možný výber rôznych značiek, typov a veľkostí balenia
 • rovnako tak sú veľké možnosti pri spôsobe platby aj pri výbere kuriéra
 • väčšina prípravkov a ich balení je k dispozícii ihneď a sú skladom

Pri výbere spôsobu nákupu pozerajte nielen na čo najvýhodnejšie ceny, ale tiež na známosť danej značky. Ideálne je využiť priamo eshopy overených fitness značiek, prípadne aj väčšie a overené online lekárne.

V jednom aj druhom prípade nájdete viaceré prípravky a doplnky výživy, ktoré vám pomôžu s chudnutím aj vo vyššom veku po 40-tke alebo dokonca aj po 50-tke. Čo sa týka doručenia, to býva obvykle do 24 až 48 hodín, pri väčšej objednávke je bez platby za poštovné. Platiť sa dá v hotovosti, čiže klasicky na dobierku, ako aj bezhotovostne online či kartou.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Druhou možnosťou, ako viete efektívne a rýchlo chudnúť, sú aj špeciálne diéty. Dajte si ale pozor, aby nešlo o príliš excesívne, redukčné a drastické diétovanie, ktoré so sebou prináša riziko jojo efektu a výsledky sú nielen krátkodobé, ale aj rizikové pre zdravie.

Príkladom prospešnej a tiež dlhodobej diéty je Ketogénna diéta:

 • táto diéta je založená na ketóze, čo je fyziologicky prirodzený stav energetického metabolizmu, vďaka ktorému dochádza k vyššiemu spaľovaniu tukov
 • počas ketózy totiž telo siaha ako po primárnej energii po tej z tukových zásob, ktoré vo vyššej miere spaľuje, neberie si tak energiu z cukrov, ako je to bežné
 • aby ste ketózu dosiahli, je nevyhnutné zmeniť stravovanie, hlavne ide o obmedzenie nezdravých tukov a najmä sacharidov, tam pod limit 50 gramov za deň
 • veľmi dobrou správou je, že zároveň s tým dochádza k zvýšeniu príjmu bielkovín, čo so sebou prináša pocit zasýtenia, takže nebudete počas diéty hladovať

Keto diéta je typická vďaka bielkovinám aj tým, že počas nej neprichádza ku chradnutiu či oslabovaniu svalov. Znížením príjmu sacharidov zlepšíte krvný obeh, znížite hladinu cukru a preventívne budete pôsobiť proti cukrovke a niektorým ochoreniam srdca.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Diéta je dlhodobá a trvá cez 3 mesiace, rozdelená je do troch fáz. V prvej ide o dosiahnutie stavu ketózy, v tej druhej o čo najefektívnejšie spaľovanie tukov a v tretej o prevenciu voči známemu jojo efektu. Súčasťou jedálnička je aj viac zeleniny, orechov a semien, čo v praxi znamená dostatok minerálov a hlavne vlákniny, ktorá je dôležitá pre trávenie.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ketónová diéta má veľké plus v tom, že má široko pozitívne účinky. Na druhú stranu, je tu aj jedno mínus a to je náročnosť zmeny stravovania. Nie pre každého je totiž jednoduché zmeniť jedálniček a recepty jedál tak, aby obsahovali menej sacharidov a viac bielkovín.

Riešením pre túto situáciu môže byť ponuka značky KetoMix:

Ide o producenta sortimentu proteínových jedál a potravín, ktoré spĺňajú podmienky pre Keto diétu, rovnako tak v ponuke nájdete aj nápoje a výživové doplnky

Hlavným plusom sortimentu je široký výber, okrem toho tiež:

 • jednoduchá a rýchla príprava jedál či nápojov, stačí vám len 5 minút
 • komplexnosť, na jednom mieste vyriešite celodenný jedálniček aj pitie
 • vyváženosť všetkých potrebných živín, vitamínov a stopových prvkov

K dispozícii sú tiež aj doplnky výživy, ktoré vám pomôžu buď s detoxikáciou tráviacej sústavy, prípadne aj s efektívnejším spaľovaním tukov, nakoľko obsahujú L-Karnitín, čo je známy spaľovač tukov. Dobrou správou je aj to, že jedlá či nápoje sú bez rizikových prísad alebo škodlivých chemických konzervantov, okrem pečiva neobsahujú ani lepok.

Ponuka potravín a jedál je veľmi bohatá, na výber máte viaceré proteínové polievky, omáčky, omelety, kaše, palacinky, sušené mäso, cestoviny, pečivo, omáčky, nátierky či proteínové tyčinky, na výber je viacerých príchutí a viete ich konzumovať počas celého dňa.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Čo sa týka nápojov, KetoMix ponúka hydrolyzované formy, čiže sušené nápoje v prášku, kde vám stačí pridať iba vodu a zamiešať. V ponuke je tiež viacero druhov, či už podľa príchute, ale aj podľa obsahu, siahnuť môžete aj po vegánskych nápojoch. Veľkým plusom je, že tieto jedlá a nápoje si môžete kúpiť samostatne, ale aj po balíčkoch na viac dní diéty.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Sortiment KetoMix je naozaj bohatý a ak by ste chceli viac informácií o ňom, stačí navštíviť oficiálnu webstránku www.ketomix.sk. Tu si viete potraviny aj nápoje porovnať, pozrieť si lepšie ich zloženie a k dispozícii je aj infolinka pre akékoľvek ďalšie otázky.

Čo sa týka nákupu cez internet, na webe je aj oficiálny eshop:

 • nákup v ňom spravíte pohodlne cez počítač, tablet alebo aj smartfón
 • nemusíte nikam ísť, objednávku ako aj doručenie vybavíte hneď doma
 • máte k dispozícii viacero možností platby v hotovosti aj cez internet
 • viete si vybrať zo širokej ponuky, produkty sú k dispozícii skladom

V prípade, že sa rozhodnete nakúpiť produkty KetoMix práve cez internetových obchod, jedná sa o záležitosť niekoľkých minút. Stačí do online košíka vložiť jednotlivé potraviny, jedlá či nápoje, alebo celé balíčky, vyplniť svoje údaje a objednávku odoslať.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Na výber je niekoľko spôsobov platby od dobierky a platby v hotovosti, až po bezhotovostné spôsoby cez internet banking alebo platobnou kartou online. Nemusíte sa báť ani o rýchlosť doručenia, štandardne trvá najviac 3 pracovné dni. Pri väčšej objednávke neriešite ani poštovné, je už v cene. Doručenie môže byť k vám domov aj do Zásielkovne.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie