Ako pomáha 7 dňová diéta na chudnutie, jej jedálniček a prečo je zároveň aj detoxikačná

Ako pomáha 7 dňová diéta na chudnutie, jej jedálniček a prečo je zároveň aj detoxikačná

To, že ľudia chcú chudnúť rýchlo a efektívne, je pomerne prirodzené a tomu sa musia prispôsobovať aj diéty, diétne programy a iné možnosti riešenia. dobrým príkladom je nasledovná zaujímavá týždňová diéta, ktorá patrí medzi tie najrozšírenejšie.

Jedálniček tejto diéty je založený na polievkach, ovocí a zelenine, čo znamená, že okrem vplyvu na optimalizáciu telesnej hmotnosti je diéta aj detoxikačná a pomáha na prečistenie čriev, krvného obehu a celkovo organizmu. Navyše, je dostatočne komplexná, nakoľko zahŕňa aj pitný režim a odporúčania týkajúce sa pohybu a športovania.

Čo je 7 dňová diéta, aké má pozitívne efekty a aké má negatíva a riziká

Týždňová diéta patrí medzi diéty na chudnutie a detoxikáciu. Základom je zeleninová polievka pripravená z mrkvy, petržlenu, papriky, paradajok, kapusty, zeleru, hrášku, kalerábu a karfiolu. Na doplnenie jedálnička sa používajú aj zelenina, ovocie a iné suroviny.

Prednosťou tejto diéty je, že obmedzuje príjem nadmerného množstva tuku a sacharidov, zároveň počas nej budete vynechávať aj pečivo z bielej múky, ťažké a mastné mäso či mliečne výrobky a vyhnete sa nezdravému spôsobu prípravy jedál vyprážaním. Zlepší sa tak váš krvný obeh, znížite hladinu cholesterolu a tiež hladinu cukru v krvi.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Diéta však nie je iba o výhodách, ale má aj svoje mínusy a riziká:

 • z hľadiska dopĺňania živín je pozitívom, že neobsahuje nezdravé tuky a sacharidy, no bohužiaľ, obsahuje aj minimálne množstvo tých zdravých
 • diéta je dosť drastická z hľadiska príjmu kalórií a dôležitých bielkovín, to sa môže prejaviť znížením sily svalstva a tiež únavou a nedostatkom energie
 • diéta je časovo obmedzená a neodporúča sa držať ju viac týždňov po sebe, nakoľko by mohla mať kontraproduktívne účinky na trávenie a metabolizmus
 • na úvod sa môžu dostaviť zažívacie ťažkosti, nakoľko v jedlách sa nachádza priveľa vlákniny, na druhú stranu, nevyhnete sa pocitom hladu počas dňa

Počas diéty určite vynechajte kávu, alkohol, sladené a energetické nápoje a samozrejme sladkosti či slané pochutiny. Všetky tieto potraviny a nápoje sú všeobecne nezdravé a aj po skončení diéty by ste sa mali snažiť ich obmedziť, pomôžete tak nielen chudnutiu.

TÝŽDŇOVÁ DIÉTA NIE JE URČENÁ PRE KAŽDÉHO

Vzhľadom na charakter diéty, jej jedálniček a kombináciu výhod a nevýhod nie je týždňová diéta určená úplne pre všetkých ľudí. Vyhýbať by sa jej mali deti do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy a ľudia s vážnejšími metabolickými a tráviacimi ťažkosťami.

Princípy a vhodné a nevhodné jedlá pre 7 dňovú diétu

Týždňová diéta je komplexným stravovacím programom, ktorý zahŕňa nielen jedálniček tvorený povolenými potravinami, surovinami a nápojmi, ale najmä princíp zdravého stravovania, dostatočného pitného režimu a fyzickej aktivity.

Tu sú najdôležitejšie zásady a jedálniček podľa dní:

1. deň týždňovej diéty

Hneď od začiatku diéty je základnou a stabilnou súčasťou jedálnička spomínaná zeleninová polievka. Tu môžete jesť na raňajky, obed aj večeru, pričom na desiatu a olovrant sa odporúča doplniť do jedálnička nejaké zdravé ovocie.

Zamerajte sa na jablká, citróny, pomaranče, mandarinky, grapefruit alebo melón, naopak, vynechajte banány obsahujú priveľa sacharidov. Napriek konzumácii polievky dopĺňajte aj tekutiny, hlavne čistú vodu či vodu s citrónom.

2. deň týždňovej diéty

Aj v druhý deň týždňovej diéty je základom jedálnička zeleninová polievka, ktorá vás aspoň počas hlavných jedál zasýti. Doplniť ju môžete aj v tomto prípade iným druhom surovín, v tento deň to nebude ovocie, ale zelenina.

Najlepšia je koreňová zelenina, prípadne listová zelená zelenina, spraviť si môžete varený miešaný šalát z rôznych druhov. Do pitného režimu už môžete okrem čistej vody zaradiť aj bylinové čaje, najmä zelený, bez sladenia.

3. deň týždňovej diéty

V tretí deň diéty sa k spomínanej zeleninovej polievke, ktorá je stále základom každého hlavného jedla, pridávajú už aj ovocie a zelenina. Skombinovať môžete spomínané druhy z prvého a druhého dňa, najlepšie surové.

Vyskúšať môžete rôzne samostatné ovocné a samostatné zeleninové šaláty, ak máte dostatok fantázie, viete ich aj skombinovať dokopy. V pitnom režime skúste doplniť ovocné šťavy, ale pripravené doma, nie kupované v obchode.

4. deň týždňovej diéty

Štvrtý deň diéty už znamená, že ste za polovicou, konkrétne tou ťažšou. Prvotný šok z obmedzenia niektorých nezdravých surovín, sladkostí, tučných a vyprážaných jedál už pominul a aj dnes bude základom polievka.

V tento deň bude jedálniček navyše už bohatší o dôležité sacharidy a bielkoviny, ktoré potrebujete aj pre pohybovú aktivitu. Zaradiť do neho totiž môžete z ovocia energeticky výživné banány a pridať môžete polotučné mlieko.

5. deň týždňovej diéty

Piaty deň diéty je znova v znamená obohacovania jedálničku a zlepšenia stravovania o ďalšie dôležité bielkoviny, hoci aj v tomto prípade pôjde o obmedzené množstvo a zdravšiu formu. Pridať totiž môžete už aj hovädzie mäso.

To sa snažte pripraviť bez nadmerného množstva oleja a servírovať ho môžete s uvarenou ryžou a niektorými bylinkami. Takto si spravte obed, ostatné jedlá nech tvoria už overená zeleninová polievka a spomínaná zelenina s ovocím.

6. deň týždňovej diéty

Predposledný deň diéty je veľmi podobný predošlému dňu, akurát mäso a ryžu si môžete dopriať už nielen na obed, ale aj na večeru, pridajte si k nim ako prílohu zdravú zeleninu, napríklad mrkvu, cibuľu a varenú brokolicu.

Pitný režim je stále dôležitý, pite už aspoň 2 litre vody, ktorú si viete doplniť o bylinkové čaje v priebehu celého dňa. Samozrejme, stále zostáva základom jedálnička zeleninová polievka, môžete však ubrať z jej množstva.

7. deň týždňovej diéty

V posledný deň diéty je jedálniček zhodný s tým, čo bolo včera, nemení sa množstvo a ani rozvrhnutie jedál počas dňa. Plusom je ozvláštnenie pitného režimu, dnes si už môžete dať aj ovocný džús, ale musí byť 100 %.

V prípade, že ste týždňovú diétu dodržiavali striktne a odolali ste nástrahám sladkostí, slaných pochutín a nezdravých jedál, mali by ste vidieť úbytok hmotnosti. Ak budete diétu chcieť zopakovať, dajte si aspoň týždeň pauzu.

AKÝ DRUH POHYBU A CVIČENIA ZVOLIŤ

Súčasťou 7 dní spomínaného diétneho programu musí byť bezpodmienečne aj fyzická aktivita. Vzhľadom na to, že diéta je dosť vyváženou, môžete okrem pravidelnej schôdze skúsiť aj iné formy pohybu, napríklad beh, bicykel či plávanie.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Okrem už spomínanej 7 dňovej diéty existujú samozrejme aj dlhodobejšie diétne programy, ktoré sa rovnako komplexne zameriavajú na chudnutie či celkovo zlepšenie metabolizmu a spaľovania tukov. Takýmto programom je aj známa Ketónová diéta.

Tá je založená na mierne odlišnom princípe fungovania:

 • diéta sa snaží o dosiahnutie stavu ketózy, čo je fyziologický stav organizmu, kedy dochádza k efektívnejšiemu spaľovaniu tukových zásob v tele
 • ide teda o odlišný stav, ako keď telo čerpá v prvom rade okamžitú energiu zo sacharidov, no aby ste tento stav dosiahli, musíte zmeniť jedálniček
 • zmena spočíva vo zvýšení príjmu bielkovín súčasne so znížením príjmu sacharidov a tukov, čomu je nevyhnutné prispôsobiť jedálniček a stravovanie
 • vyššie uvedenými zmenami príde tiež k podpore trávenia a metabolizmu, zároveň treba do jedálnička pridať viac zeleniny bohatej na vlákninu

Spomínané zmeny v stravovaní majú okrem priaznivého vplyvu na chudnutie aj účinok v oblasti srdcovocievneho systému. Jednak pomáhajú na zníženie hladiny cholesterolu a cukru v krvi, zároveň normalizujú krvný tlak a pôsobia preventívne proti cukrovke.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Diéta má 3 fázy, čo znamená, že chudnutie má dlhodobejší nábeh a je teda aj stabilnejšie. Zároveň máte počas celej doby dostatok potrebných vitamínov a minerálov, vďaka zvýšeniu príjmu bielkovín sa netreba obávať ani o pocity hladu a počas diéty je možný aktívnejší pohyb. Cvičenie však nie je nevyhnutné, slúži len na lepšie spálenie tuku.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Keto diéta je veľmi populárnou možnosťou chudnutia, no má aj jednu nevýhodu a tou je zložitejší jedálniček a prispôsobenie receptov požiadavkám na pomer bielkovín, sacharidov a tukov. Tento problém však viete vyriešiť pomocou značky KetoMix.

Ide o výrobcu kompletného sortimentu potravín pre Keto diétu:

Sortiment obsahuje veľký výber proteínových jedál, polievok, slaných a sladkých pochutín, tyčiniek a nápojov, nájdete tu aj doplnky výživy s L-Karnitínom

KetoMix je určený pre mužov aj pre ženy, ktorým ponúka najmä:

 • istotu výživných potravín, jedál a nápojov spĺňajúcich podmienky diéty
 • vyriešenie problému s prípravou jedálnička na celý deň na jednom mieste
 • jednoduchú prípravu spomínaných jedál a nápojov a to za pár minút

Pokiaľ ide o zloženie, tu máte istotu, že všetky potraviny sú pripravené z kvalitných surovín, nemusíte sa obávať ani o používanie nejakých škodlivých konzervačných či chemických prísad, nič také tu nehrozí. Väčšina potravín a produktov je bez lepku, s výnimkou pečiva. Nájdete v nich zároveň dostatok vitamínov, minerálov a potrebných živín.

Na výber máte veľkú ponuku rôznych proteínových polievok, cestovín, kaší, omeliet, tyčiniek, sušené mäso, zdravé pečivo a nátierky, taktiež proteínové palacinky, čokolády, chipsy a iné sladké a slané pochutiny. Bohatý je aj výber nápojov a koktejlov.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Tie sú k dispozícii bez príchutí aj s nimi, napríklad s kávovou, ovocnou alebo čokoládovou. Ak vám nestačia len tieto produkty, siahnuť môžete aj po tabletkách na lepšie spaľovanie tukov, ktoré obsahujú L-Karnitín. Potraviny, nápoje aj produkty si viete zakúpiť samostatne a tiež po balíčkoch, napríklad na 7 dní, 2 týždne, 3 týždne alebo celý mesiac.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Oslovila vás nielen samotná Ketogénna diéta, ale aj sortiment KetoMix? V tom prípade si viete spomínané potraviny či produkty zakúpiť pohodlne priamo z domu cez oficiálny eshop www.ketomix.sk. V ňom nájdete aj ďalšie informácie ohľadom diéty.

Pre užívateľov je takýto spôsob nakupovania zaujímavý kvôli:

 • cenovej výhodnosti a zároveň záruky originality produktov a potravín
 • jednoduchosti nákupu, ktorý spravíte za pár minút a aj cez smartfón
 • pohodliu, objednávka aj doručenie zásielky prebieha priamo doma
 • flexibilite pri platení, zaplatiť viete bezhotovostne aj hotovostne

Na rozdiel od osobného nákupu v kamennej predajní je online objednávka komfortná, nemusíte nikam osobne ísť a všetko zariadite aj cez mobil. Nákup je podobný objednávke v bežnom eshope, k dispozícii máte aj infolinku, ak by ste potrebovali pomoc.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pri platení si viete zvoliť hotovostnú aj bezhotovostnú platbu, v tom druhom prípade máte k dispozícii internet banking, klasický bankový prevod aj platbu kartou a to cez internet. Pre doručenie si viete vybrať viacero kuriérov, čo zvyšuje komfort, štandardne do 3 pracovných dní máte balíček doma, prípadne v Zásielkovni v blízkosti vášho bydliska.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie