Ako pomáha aeróbne cvičenie na chudnutie a odbúranie tukových zásob doma

Aeróbne cvičenie sa stáva čoraz populárnejšie a to hlavne preto, že okrem zvýšenia kondície a posilnenia srdcovocievneho systému či dýchacej sústavy je dôležitým účinkom tohto cvičenia aj pomoc na chudnutie, spaľovanie kalórií a odbúranie tukových zásob.

Mnoho ľudí o tom ani nevie, ale aeróbne aktivity vykonáva denne, napríklad už aj bežnou chôdzou. Plusom je, že do tejto kategórie spadá väčšina štandardných športov, takže nie je ťažké sa aeróbnemu cvičeniu venovať. Ak chcete vedieť, v čom všetkom vám môže aeróbne cvičenie pomôcť a ktoré cviky sú na doma najlepšie, čítajte ďalej, dozviete sa.

Čo je aeróbne cvičenie a ako vplýva na chudnutie

Pod pojmom aeróbne cvičenie sa myslí taký druh fyzickej aktivity, pri ktorej sa do veľkej miery zapája kyslík a jeho prítomnosť vo svaloch. Počas tohto cvičenia je nutné mať dostatok kyslíka, nakoľko ide o tréning, ktorý je dlhodobý a činnosť je vytrvalostná.

Práve vďaka tomu dochádza aj k chudnutiu, organizmus totiž počas aeróbneho cvičenia siaha ako po zdroji energie po uložených tukoch. V priemere už po 10 až 15 minútach, aj podľa konkrétneho druhu pohybu, dochádza k ich zvýšenému spaľovaniu. Následne sa odporúča podľa fyzickej kondície cvičiť aspoň 30 až 45 minút, čím spálite viac tukov.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Vplyv aeróbneho cvičenia je vo viacerých oblastiach, ide hlavne o:

 • spomínané spaľovanie tukov, čo prispieva k chudnutiu, ideálne je zaradiť cvičenie 3 až 4 krát do týždňa, určite to však nepreháňajte s jeho intenzitou
 • udržanie hmotnosti a prevenciu voči obezite či nadváhe, vtedy stačí o niečo menšia intenzita 1 až 2 cvičení za týždeň, je to zdravé aj na cholesterol
 • podporu fungovania srdca, ciev a celého krvného obehu, rovnako tak podpora pľúc, najmä ak ide o zlepšenie výdrže, výkonu a celkovej kapacity pľúc
 • udržiavanie fyzickej kondície, zlepšenie výkonnosti svalov z pohľadu dlhodobého tréningu, pomoc na udržanie funkčnosti kostí a kĺbov podľa aktivity

Pri aeróbnom cvičení je dôležité najmä to, aby bolo v rámci jedného tréningu čo najdlhšie, intenzita naopak postačuje nižšia až stredne vysoká. Počas cvičenia by ste mali ísť zhruba na 60 až 70 % svojej výkonnosti. Ak nemáte ešte kondíciu, začnite aj pomalšie.

SLEDUJTE SI HLAVNE SPRÁVNY TEP

Aby bolo chudnutie a spaľovanie kalórií prostredníctvom aeróbneho cvičenia účinné, je nevyhnutné, aby tréning prebiehal v správnej tepovej frekvencii. Najúčinnejšie spaľovanie tukov prebieha pri frekvencii srdca 120 až 140 úderov počas jednej minúty.

Ktoré aeróbne cvičenie na chudnutie je najlepšia

Prejdime teraz od teórie do praxe a pozrime sa na tie druhy a typy cvikov, techník, tréningu a aktivít, ktoré sú z pohľadu aeróbneho cvičenia najlepšie. Optimálne je jednotlivé druhy aktivít skombinovať, docielite zapojenie čo najväčšieho množstva svalov.

Snažte sa rozume počas celého týždňa venovať týmto aktivitám:

Rýchla chôdza: Bežná a pravidelná chôdza by mala byť každodennou súčasťou života, no ak s jej pomocou chcete spaľovať tuky a kalórie, príliš efektívne to nebude. Rýchla chôdza, napríklad nad rýchlosť 6 kilometrov za hodinu, je však už oveľa lepšia voľba. Hodina takejto chôdze vám pomôže spáliť aj 300 kalórií, je preto veľmi vítanou aktivitou.

Beh: Druhou najlepšou možnou aktivitou na spaľovanie kalórií, tukov a na chudnutie, je beh. V tomto prípade ide o vytrvalostný beh v ustálenom tempe tak, aby ste počas neho mohli aj rozprávať. Ideálne bude, ak budete striedať beh po rovine s behom do kopca, ale miernym tempom. Pri behu po dobu aspoň 45 minút tak viete spáliť aj tisíc kalórií.

Bicyklovanie: Pokiaľ ide o aeróbne cvičenie s menšou námahou kĺbov oproti behu, jasnou voľbou je bicykel. Veľkým plusom je, že pri bicyklovaní nielen chudnete a spaľujete kalórie, ale aj posilňuje svalstvo dolných končatín a rovnako tak pomáhate na zlepšenie celkovej fyzickej kondície. Musíte ho však vykonávať dlhšie, aspoň 2 hodiny.

Plávanie: Skvelým relaxom a zároveň aeróbnym tréningom je plávanie. V prípade tejto aktivity namáhate v podstate všetky svaly na tele, čo je najväčší bonus, keďže cvičenie je komplexné a mimoriadne efektívne zároveň. Hodí sa aj pre ľudí, ktorí mali nejaký úraz, nakoľko miera namáhania kostry, kĺbov a svalov je pri plávaní minimálna.

Aerobic: Máte radi aerobik? Dobrou správou je, že pri tom klasickom „suchozemskom“ ako aj pri tom vodnom viete spáliť naozaj dosť kalórií, obvykle v rozmedzí od 150 až do 350 kalórií za hodinu. Aerobicu s viete venovať individuálne aj skupinovo, je výborným relaxom aj na myseľ a uvoľnenie stresu a môžete ho robiť aj s činkami.

Tancovanie: Pri tancovaní dokážete tiež chudnúť, no veľa závisí od toho, o aký tanec ide a ako dlho ho robíte. Pri pomalšom klasickom tanci spálite za hodinu ledva 100 kalórií, no pri disco hudbe nepomerne viac, pokojne aj 300. Plusom je, že tancovaniu sa môžete venovať čisto len v rámci voľného času a hobby a neberiete to ako povinnosť.

Bojové umenia: Tréning bojových umení je možno pre niekoho netradičnou aeróbnou aktivitou, zároveň však treba povedať, že vítanou zmenou oproti bežnému cvičeniu. Dobrou správou je, že aj pri tomto druhu činnosti spaľujete kalórie, od 300 až do 450 za hodinu, v závislosti od intenzity. Pomáha tiež na posilnenie viacerých svalov.

Cvičenie vo fitness centre: Ak chcete tipy aj na aeróbne aktivity vo vnútri, vo fitness centre alebo aj u vás doma si môžete tiež dopriať zaujímavý tréning. Vyskúšajte napríklad cvičenie na strojoch typu stepper či eliptický trenažér, prípadne stacionárny bicykel alebo trenažér na beh. Tie vám vedia aspoň čiastočne nahradiť športovanie v prírode.

Veslovanie: Posledným tipom na aeróbne cvičenie je veslovanie. To môžete vykonávať buď priamo v prírode, ale výhodou je, že v prípade nepriaznivých podmienok aj u seba doma. Stačí si len zakúpiť veslovací trenažér a nastaviť záťaž. Pri veslovaní v prvom rade posilňujete svaly rúk, no nepriamo aj chrbát, hrudník a brucho, kde spaľujete tuk.

SKOMBINUJTE SO SILOVÝM TRÉNINGOM

Aeróbne cvičenie je ideálne skombinovať aj s tým anaeróbnym, čiže so silovým. Nie však súčasne, najmä, ak vám ide o chudnutie a čo najlepšie spálenie kalórií. Ideálne je určiť si v týždni dni, kedy budete mať zvlášť silový tréning a zvlášť dni s aeróbnym.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Okrem cvičenia a tréningu vám môže pomôcť na lepšie spaľovanie tukov aj diéta, prípadne tiež na obmedzenie nadmerného príjmu kalórií. Takouto dlhodobo overenou diétou je aj Ketogénna diéta, ktorá ma oproti väčšine bežne zaužívaných diét viacero plusov.

Tu sú najdôležitejšie benefity a výhody, ktoré Keto diéta ponúka:

 • dlhodobosť, nejedná sa o žiadnu krátkodobú diétu na pár dní, ktorej efekt po chvíli pominie, ale ide o program s tromi fázami a trvaním 12 až 14 týždňov
 • celková podpora nielen chudnutia prostredníctvom spaľovania tukov, ale aj trávenia a metabolizmu, čo sú procesy, ktoré optimalizáciu hmotnosti podporia
 • komplexné pôsobenie aj na krvný obeh, najmä pokiaľ ide o zníženie hladiny cukru v krvi, zvýšenie tzv. dobrého cholesterolu a normalizáciu krvného tlaku
 • znížené riziko tzv. jojo efektu, nakoľko diéta má tri fázy, v prvej ide o dosiahnutie ketózy, v druhej o spaľovanie tuku a v tej tretej o udržanie hmotnosti

Pre Keto diétu je charakteristické, že jej základom je zmena jedálnička s cieľom dosiahnutia stavu ketózy. Ide o fyziologicky prirodzený stav metabolizmu, kedy telo využíva ako zdroj energie primárne tuky a nie cukry, takže efektívnejšie spaľuje tukové tkanivá.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Aby ku ketóze prišlo, musí nastať radikálne obmedzenie príjmu potravín s obsahom sacharidov. Odporúčania hovoria, že denný limit na sacharidy nesmie prekročiť 50 gramov. Okrem toho treba znížiť aj príjem tukov a naopak zvýšiť príjem bielkovín, ktoré sú dôležité pre svaly a zníženie pocitu hladu. Zvýšiť treba aj príjem zeleniny kvôli vláknine.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ketónovú diétu môžete držať len v prípade, ak budete naozaj prijímať viac bielkovín a naopak výrazne obmedzíte príjem sacharidov. Veľmi dobrým nástrojom zdravého stravovania z tohto pohľadu môže byť aj KetoMix, značka potravín a jedál určených pre túto diétu.

Výhodou využitia tejto značky je komplexnosť a výber ponuky:

Sortiment KetoMix obsahuje potraviny, jedlá a nápoje založené na proteínoch, ktoré si pripravíte do pár minút, obsahujú minimum sacharidov a veľa vitamínov

Okrem jednoduchej prípravy má využitie produktov aj tieto plusy:

 • máte istotu, že či už ide o polievku alebo pochutiny, nenarušíte ketózu
 • okrem pečiva sa v potravinách nenachádza lepok, môžu ich aj celiatici
 • nemusíte nikam osobne chodiť, celý sortiment si viete zakúpiť aj online

V prípade, že sa rozhodnete využiť KetoMix pre svoj jedálniček, na jednom mieste nájdete komplexný sortiment všetkých potravín, nápojov aj jedál, ktoré viete využiť pre svoje celodenné stravovanie. Dobrou správou je, že v nich nie sú použité žiadne rizikové prísady a chemické látky, naopak, obsahujú prospešné živiny a to vo vyváženom zložení.

Pokiaľ ide o konkrétnu ponuku, v prípade jedál viete siahnuť po proteínových polievkach, omeletách, kašiach, palacinkách, cestovinách, sušenom mäse, pečive, dresingoch či nátierkách. K dispozícii sú aj proteínové tyčinky využiteľné aj na desiatu a olovrant.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Čo sa týka nápojov, v tomto prípade viete siahnuť po proteínových koktejloch v sušenej podobe. Stačí pridať vodu, zamiešať a máte výborný zdroj srvátkovej a sójovej bielkoviny. Ponuku nápojov a jedál KetoMix dopĺňa výber z viacerých doplnkov výživy vo forme perorálnych kapsúl a tabliet, či už na detoxikáciu čriev alebo na spaľovanie tukov.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Zaujala vás Ketónová diéta? Chceli by ste si ju uľahčiť a zefektívniť práve s využitím produktov a potravín KetoMix? Ak ste odpovedali na obe otázky áno, vaše kroky by mali smerovať na www.ketomix.sk. Nájdete tu informácie o diéte aj sortimente značky.

Na tejto webstránke je aj oficiálny eshop, ktorý ponúka nákup:

 • cez internet a to rýchlo a jednoducho za pár kliknutí a do pár minút
 • s istotou, že ide o originálne produkty a aj s garanciou najlepšej ceny
 • s flexibilnými možnosťami platby a to v hotovosti ako aj bezhotovostne
 • bez toho, aby ste museli niekam ísť, vybavíte ho cez počítač aj smartfón

V prípade, ak sa vám sortiment KetoMix pozdáva, v tomto eshope si viete nakúpiť konkrétne nápoje a potraviny jednotlivo ale aj po balíčkoch, najmä ak ide o balíčky na 7, 14, 21 alebo 30 dní diéty. Môžete si tiež nechať zostaviť jedálniček presne podľa vašej nadváhy.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pri objednávke sa postupuje tak, ako aj v prípade bežného eshopu. Vložíte do košíka produkty a prípravky, ktoré vás oslovili, vyplníte svoje údaje, zvolíte parametre platby a doručenia a objednávku odošlete. Platiť môžete aj cez internet banking alebo platobnou kartou online, doručenie je štandardne do 3 pracovných dní a máte na výber viacero kuriérov.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie