Ako schudnúť do plaviek rýchlo a efektívne? Tu sú rady pre rýchle chudnutie do leta

Ako schudnúť do plaviek rýchlo a efektívne? Tu sú rady pre rýchle chudnutie do leta

Chudnutie do plaviek alebo do leta je populárne a to tak u žien, ako aj u mužov. Kým v prípade mužov ide hlavne o zhodenie nadbytočného množstva kilogramov z brucha, u žien sú najviac problematické nohy a boky. Dobrou správou je, že sa to dá vyriešiť.

Tajomstvom úspechu je však v tomto prípade nielen rýchle schudnutie tuku, ale zároveň aj posilnenie a formovanie svalstva. Ruka v ruke so znížením hmotnosti totiž musí ísť aj cielené cvičenie a efektívny tréning pre formovanie svalstva. Výsledkom je nielen to, že zhodíte nadbytočné kilogramy, ale aj postava, ktorú vám budú všetci okolo závidieť.

Ako schudnúť do plaviek a za aký čas to zvládnete

Chudnutie do plaviek a do leta by ste mali začať v ideálnom prípade už začiatkom jari. Závisí to samozrejme aj od toho, aká je vaša aktuálna hmotnosť a teda aj to, koľko potrebujete schudnúť. Ideálne je, ak máte k dispozícii aspoň mesiac, ideálne 3 mesiace.

Prečo? Je to z dvoch dôvodov. Chudnutie do plaviek totiž zahŕňa nielen zníženie telesnej hmotnosti, ale aj spevnenie svalstva a jeho posilnenie a vyformovanie. Obe tieto oblasti si vyžadujú viac času. V prípade, ak máte k dispozícii iba zopár týždňov, môžu vám pomôcť jedine radikálne redukčné diéty, ktoré však nie sú z pohľadu zdravia ideálne.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pri chudnutí do plaviek a do leta sa zamerajte na tieto 4 oblasti:

 • v prvom rade si vypočítajte rýchlosť vášho bazálneho metabolizmu, ide o objem kalórií, ktoré potrebuje vaše telo pre fungovanie základných funkcií
 • zároveň sa zamerajte na zmenu pomeru medzi prijatými a vydanými kalóriami, čo znamená v prvom rade zníženie príjmu kalórií v jedálničku počas dňa
 • zároveň treba zvýšiť výdaj kalórií, hlavne pravidelným pohybom a kardio tréningom, okrem toho treba aj ciele cvičiť na budovanie a posilnenie svalstva
 • dôležité je pozerať na pomer makroživín v potravinách, v tejto oblasti musíte znížiť príjem sacharidov a naopak zvýšiť príjem bielkovín dôležitých pre svaly

Pri znížení telesnej hmotnosti je alfa a omega jedálniček. Vypustiť musíte všetky nezdravé jedlá, sladkosti, tučné mäso a mliečne výrobky, presolené potraviny a polotovary. Zároveň je nevyhnutné začať jesť počas dňa častejšie, ale znížiť objem potravín v porcii.

KOĽKO VIETE SCHUDNÚŤ ZA MESIAC?

Pri zásade zdravého chudnutia je možné chudnúť kombináciou obmedzenia príjmu kalórií a ich zvýšeného spaľovania zhruba 1 kilo za týždeň, v extrémnejších prípadoch možno 1,5 kilogramu. Za mesiac teda viete zo svoje váhy zhodiť od 4 do 6 kilogramov.

Ako vyformovať postavu do plaviek cez cvičenie

Ak chcete schudnúť do plaviek, je dôležité nielen zhodiť nadbytočné kilogramy, ale zároveň aj vyformovať postavu. Na to môžete použiť kombináciu aeróbneho a anaeróbneho cvičenia a tréningu, vďaka čomu spálite kalórie a zároveň posilnite tie správne svaly.

Konkrétny tréningový plán a cvičenie sa líšia pre mužov a pre ženy:

Cvičenie do plaviek pre ženy: Pokiaľ ide o ideálny tréning pre ženy, v prvom rade sa treba zamerať na HIIT tréning pozostávajúci z intenzívneho cvičenia nôh v podobe mountain climbers, drepov s výskokom a jumpingu so zapojením rúk, napríklad vo forme úderov pred seba. K tomu pridajte aj eliptický trenažér.

Ak ide o budovanie a posilnenie svalstva, treba precvičiť prakticky všetky svalové partie, zvýšený dôraz by mal byť na zadok, brucho a boky. Začnite s plankom, potom zaraďte do tréningového plánu aj drepy, zakopávanie dozadu, výpady dopredu , otáčanie trupom, kľuky a brušáky priamo aj do boku a tzv. ženské kľuky.

Cvičenie do plaviek pre mužov: Čo sa týka mužov, v ich prípade je cvičenie na celkové spaľovanie kalórií a tukov vlastne zhodné s tým, ktoré je odporúčané aj pre ženy. Znamená to najmä HIIT tréning, výskoky a skákanie so švihadlom a kardio tréning vo fitku alebo vonku s využitím aktivít spomínaných vyššie.

Pokiaľ ide o cviky na konkrétne svaly, zamerať sa treba najmä na brušné svaly a hrudník, v menšej miere aj na nohy a ramená. Do tréningového plánu preto zaraďte primárne sklápačky, skracovačky a zhyby a to tak priamo, ako aj do boku, drepy, kľuky a s využitím činiek bicepsové zdvihy a tricepsové tlaky.

Ďalšie možnosti pre chudnutie do leta, ak máte viac času

V prípade, že máte viac času na chudnutie, okrem rýchlych diét zameraných na chudnutie doslova do pár dní či týždňov viete siahnuť aj po dlhodobejších opatreniach. Vďaka nim bude chudnutie zdravie, dlhodobejšie, stabilnejšie a koniec koncov aj viditeľnejšie.

Využiť by ste na to mali nasledovné prostriedky, možnosti a spôsoby:

Viac pravidelného pohybu

Nielen cielené cvičenie, ale predovšetkým pravidelný pohyb je to, čo vám môže pomôcť na zníženie hmotnosti a lepšiu postavu. Základom by mala byť každodenná chôdza, k nej viete pridať potom 3 krát do týždňa napríklad bicykel, plávanie, beh alebo kardio.

Vláknina a zdravé tuky

Bez úpravy jedálnička vám chudnutie pôjde len ťažko. Na podporu trávenia a metabolizmu treba do stravovania zaradiť väčší objem vlákniny a rovnako tak zdravých tukov. Za týmto účelom pridajte do jedálnička viac rýb, zeleniny, strukovín, orechov a semien.

Voda ako základ pitného režimu

Okrem jedálnička treba pôsobiť aj na pitný režim. V tomto ohľade je dôležitá voda, ktorej by ste denne mali vypiť 2,5 až 3 litra a to po menších dávkach každú jednu až dve hodiny. Pridať k nej môžete zeleninové či ovocné šťavy, vhodné sú aj čaje, napríklad zelený.

Obmedzenie negatívnych faktorov

V prípade, že chcete chudnúť dlhodobo, bez obmedzenia niektorých negatívnych vplyvov z oblasti životného štýlu to nepôjde. Jednak ide o fajčenie a nadmernú konzumáciu alkoholu, ale aj o stres či nedostatok spánku. Viac oddychujte a to cez deň, ako aj v noci.

Komplexná diéta

Pre tých, čo by chceli zmeniť svoj jedálniček, životosprávu a stravovanie viac, je najlepším možným riešením komplexná diéta. Tá by mala byť dlhodobá, zamerať sa na chudnutie bez hladovania a oslabenia svalov, dobrým príkladom takejto diéty je Keto diéta.

NA LETO ZAČNITE CHUDNÚŤ UŽ V ZIME

Dobrou zásadou, ktorej by ste sa mali snažiť držať, je to, že na chudnutie na leto a do plaviek začnete myslieť už zime. V takom prípade sa nebudete musieť ponáhľať a spoliehať na nejaké drastickejšie obmedzenia jedálnička a budete mať dostatok času na cvičenie.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Na pomerne rýchle a najmä efektívne chudnutie, no bez straty a chradnutia svalov, vám môže pomôcť aj Keto diéta. Nejedná sa o žiadnu bežnú redukčnú, rýchlu a excesívnu diétu, ktorá by prinášala riziko jojo efektu, ide o diétny program s trvaním až do 3 mesiacov.

Pochopiteľne, doba diétovania ja na vás, pričom platí, že Keto diéta:

 • je diétou rozloženou na tri fázy a trvanie môže byť až 12 či 14 týždňov, v prvej fáze pritom ide predovšetkým o dosiahnutie metabolického stavu ketózy
 • vďaka tomu dochádza k zmene energetického metabolizmu a telo začína ako po zdroji energie siahať najmä po tukoch a nie po cukroch ako obvyklom zdroji
 • druhou fázou je čo najefektívnejšie spaľovanie tukových zásob a tukových tkanív vďaka ketóze, čo sa hodí aj z pohľadu chudnutia na leto a do plaviek
 • v tretej fáze ide o elimináciu rizika spojeného s jojo efektom, ktorý je typický pre diéty s obmedzením jedálnička, toto riziko je však pri Keto diéte nízke

Základom Ketogénnej diéty je zmena pomeru živín pri stravovaní. Aby došlo ku spomínanej ketóze, musí sa radikálne obmedziť príjem sacharidov a to pod 50 gramov za deň. Znižuje sa aj príjem nezdravých tukov. Naopak, zvyšuje sa príjem bielkovín a zeleniny.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Výsledkom týchto zmien je nielen chudnutie, ale aj podpora trávenia a metabolizmu celkovo a to práve vďaka zelenine, ktorá obsahuje veľa vlákniny. Vďaka príjmu bielkovín nehrozí pocit hladu a chradnutie svalstva. Dobrou správou je, že uvedené zmeny jedálnička majú pozitívny vplyv aj na hladinu cukru a cholesterolu v krvi a tiež na krvný tlak.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Chceli by ste Keto diétu vyskúšať, no prekáža vám taká radikálna zmena jedálnička? V tom prípade môžete siahnuť po sortimente značky KetoMix. Ide o producenta a predajcu jedál, potravín, surovín aj nápojov, ktoré sú zamerané svojim zložením na túto diétu.

KetoMix je navyše ucelený program, ktorý má komplexný sortiment:

Ponuka značky obsahuje jednak proteínové jedlá a nápoje, ale aj doplnky výživy, ktoré pomáhajú na detoxikáciu čriev alebo spaľovanie tuku a to cez L-Karnitín

Tieto produkty a potraviny môžu využívať muži aj ženy a zároveň:

 • ich viete rýchlo pripraviť, či už ide o jedlá alebo nápoje, do 5 minút
 • na jednom mieste nájdete všetko potrebné pre jedálniček aj pitný režim
 • ide o zdroj prospešných a potrebných vitamínov aj stopových prvkov

Pokiaľ sa rozhodnete siahnuť po sortimente KetoMix, nemusíte sa obávať použitia nejakých rizikových chemikálií alebo problematických prísad. S výnimkou pečiva nenájdete v jedlách či potravinách ani lepok, no môžu sa tu vyskytovať niektoré iné alergény, prečítajte si dobre zloženie. Každopádne, konzumácia aj pitie sú bez nejakých problémov a rizík.

Ponuka potravín a jedál KetoMix zahŕňa proteínové polievky, omelety, palacinky, kaše na raňajky aj na celý deň, tyčinky s rôznymi príchuťami, cestoviny, pečivo, sušené mäso, omáčky a dresingy a tiež nátierky. Siahnuť môžete aj sladkostiach a čokoládach.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Sortiment KetoMix ponúka aj slané pochutiny, napríklad chipsy alebo krekry. Podobne, ako pri tých sladkých, aj tu sú základom hlavne proteíny, takže sa nemusíte obávať narušenia ketózy. Pokiaľ ide o pitný režim, v tomto ohľade môžete siahnuť po proteínových koktejloch, na výber máte aj tie vegánske. Stačí pridať vodu, zamiešať a koktejl je hotový.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Zaujala vás Ketónová diéta do tej miery, že by ste ju chceli vyskúšať a to práve s využitím produktov a sortimentu jedál či potravín KetoMix? V takom prípade nájdete celú ponuku na oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde si viete pozrieť produkty a ich zloženie.

Na webe sa nachádza internetový obchod, kde je nákup rýchly a tiež:

 • jednoduchý, vybavíte ho aj cez počítač, mobilný telefón alebo tablet
 • záležitosťou zopár minút a kliknutí, nemusíte nikam z domu odchádzať
 • flexibilný z pohľadu platenia, na výber máte viacero možností a typov
 • výhodný, ide o oficiálny obchod, kde máte zaručené najlepšie ceny

Všetky potraviny, nápoje a produkty KetoMix viete bez väčších problémov zakúpiť nielen samostatne, ale aj v balíčkoch a to na 7, 14, 21 alebo až 30 dní diétovania. Ak by ste mali akékoľvek otázky či dotazy, k dispozícii je aj online alebo telefonická infolinka.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pokiaľ ide o spôsoby platby, na výber máte hotovosť na dobierku, ale aj možnosť platiť vopred a cez internet, napríklad cez internet banking či platobnou kartou. Ak ide o doručenie, k dispozícii je viacero kuriérnych služieb, doručenie trvá do 3 pracovných dní, pri väčšej objednávke je zdarma a môže byť k vám domov aj do pobočky Zásielkovne.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie