Ako schudnúť z tváre? Tu sú cviky a masáž na rýchle chudnutie a tipy na krajšiu tvár

Ako schudnúť z tváre? Tu sú cviky a masáž na rýchle chudnutie a tipy na krajšiu tvár

Chudnutie v tvári je žiadané najmä u žien, ale čoraz viac sa o túto tému zaujímajú aj muži. Dôvodom je, že tvár je niečo ako naša vizitka, práve to, ako vyzerá, robí na okolie najväčší prvý dojem. V tvári sa priberá rýchlo, tuk aj voda sa tu ukladajú veľmi často.

Dobrou správou je, že tak, ako aj na iné partie alebo časti tela, aj pre chudnutie z tváre existujú cviky a cvičenie, ktoré vám môžu pomôcť. Rovnako tak je možné ovplyvniť celkom dobre aj iné faktory, napríklad stravovanie a celkovo životosprávu. Niektoré veci sa však zmeniť nedajú, najmä ak ide o dedičnosť. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej.

Chudnutie z tváre a aké faktory ho ovplyvňujú

Je vaša tvár opticky akoby príliš opuchnutá? Cítite pod bradou priveľa tukového tkaniva? Máte problém s príliš plnými lícami? Tento stav býva obvykle spojený s celkovou nadváhou, no svoje vplyvy tu zohráva aj dedičná predispozícia a genetické faktory od rodičov.

Priberanie do tváre je prirodzené, podobne, ako aj priberanie na bruchu, bokoch, stehnách a zadku. Všetko so všetkým súvisí a aj preto býva odpoveď na otázku, ako schudnúť v tvári alebo z tváre, veľmi komplikovaná. Spáliť tukové tkanivo iba v tvári je veľmi ťažké, preto sa treba zamerať na komplexné chudnutie a cielené cviky na posilnenie svalstva na tvári.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Do úvahy treba brať aj to, že vplývať musíte na tieto faktory:

 • v prvom rade ide o celkovú nadváhu alebo až obezitu, väčšinou ukladanie tuku na tvári má súvis s ukladaním podkožného tuku vo všetkých častiach na tele
 • v druhom rade ide o vplyv jedálnička a životosprávy, obezita v tvári býva výsledkom nadmerného príjmu nielen tukov, ale predovšetkým sacharidov a hlavne soli
 • zároveň tu vstupuje ako faktor aj pitný režim, hlavne jeho zloženie, následkom čoho prichádza v tele k zadržiavaniu vody v tkanivách a to aj na tvári a na krku
 • v neposlednom rade ide o faktory súvisiace aj so starnutím a tiež niektorými zlozvykmi, napríklad fajčenie či alkohol, ktoré ovplyvňujú metabolizmus

SVOJ VPLYV MAJÚ AJ NIEKTORÉ LIEKY

Na to, či sa budú v oblasti tváre alebo aj krku ukladať vo väčšom množstve tukové zásoby, prípadne, či sa tu bude hromadiť zadržiavaná voda, majú vplyv aj niektoré liečivá a medikamenty. Ide napríklad o lieky na štítnu žľazu či hormonálnu antikoncepciu.

Najlepšie cviky, ako schudnúť v tvári

Kto chce schudnúť z tváre, musí využiť prakticky všetky svalové partie a svaly, ktoré sa v tejto oblasti tela nachádzajú. Aby ste ich využili čo najviac efektívne a prakticky, existuje na to niekoľko cvičení, techník a cvikov, niektoré sú dokonca masážneho typu.

Ako cvičiť s tvárou, aby ste z nej schudli? Tu sú techniky:

Kompletná tvárová gymnastika: Každý deň sa postavte pred zrkadlo a začnite komplexnou tvárovou gymnastikou, do ktorej zapojíte čo najviac svalov. Nahlas a s dôrazom na každé jedno písmeno vymenúvajte samohlásky aj spoluhlásky, potom striedajte široký úsmev s hlbokým mračením sa a následne krúťte hlavou a krkom do všetkých strán.

Japonská masáž: Ide o špeciálnu sériu techník, ktoré trvajú spolu 8 minút a cieľom je zlepšenie lymfatického toku v oblasti tváre a krku. Masáž sa vykonáva bruškami všetkých prstov, ktorými si masírujete celú oblasť tváre. Začínate na spánkoch, prechádzate pomaly nadol k čeľusti, odtiaľ pokračujete cez líca, nos, okolie očí a končíte hore na čele.

Technika tigrieho revu: Táto technika sa hodí na doma a vykonávajte ju tiež pred zrkadlom. Slúži na spevnenie a pretiahnutie prakticky všetkých tvárových svalov, dokonca si pri nej precvičíte aj hlasivky. Cvik je jednoduchý, stačí doširoka otvoriť ústa, vyplaziť jazyk, čo najviac vyšpúliť oči a pritom začať kričať. Skúste spraviť čo najviac opakovaní.

Bagrovanie čeľusťou: Väčšinu mužov aj žien trápi zvýšené ukladanie tukových tkanív a zadržiavanie vody aj tesne pod bradou, na čo slúži špeciálny cvik bagrovania čeľusťou. Pri tomto cvičení akoby prežúvate virtuálnu žuvačku a zároveň sa snažíte spodnú čeľusť striedavo vysunúť dopredu a naspäť dozadu. Pozor však, aby ste nedostali kŕče.

Jedálniček a ďalšie možnosti, ako schudnúť z tváre

Okrem špeciálnych cvikov, techník a cvičení je možné ovplyvniť tak chudnutie v tvári, ako aj celkovo chudnutie, tiež prostredníctvom zmien v jedálničku a zlepšením životosprávy. Dôležitý je aj pitný režim, hlavne pokiaľ ide o problém zadržiavania vody.

Toto je 5 najdôležitejších rád, ako ovplyvniť stravu a pitie:

Dopĺňajte bielkoviny a vlákninu

Základom jedálnička by v prípade, ak chcete chudnúť nielen z tváre, ale aj všeobecne, mali byť bielkovinyvláknina. Dôležité sú aj zdravé aminokyseliny a mastné kyseliny. Snažte sa konzumovať viac rýb, orechov, ovocia, zeleniny, tvarohu, vajec a mäkkých syrov.

Pozor na príliš veľa soli a sacharidov

Naopak, to, čo treba z jedálnička odstrániť v čo najväčšej miere, sú jedlá a potraviny s vyšším obsahom soli a sacharidov. Snažte sa minimalizovať príjem sladkostí, polotovarov, slaných pochutín a fast food jedál. Na elimináciu soli pomáhajú aj hrozienka, obsahujú draslík.

Základom pitného režimu sú voda a čaje

Hoci jedným zo základných problémov priberania do tváre je zadržiavanie vody, riešením je práve vyšší príjem vody, avšak pravidelne počas celého dňa v menších dávkach po 2 dcl. Vodu môžete potom doplniť aj čajmi, najmä zeleným, prípadne kvalitnými džúsmi.

Vyhnite sa alkoholu a limonádam

To, čo treba naopak v pitnom režime obmedziť na nevyhnutné minimum, je alkohol. Týka sa to tak piva, vína ako aj tvrdého alkoholu, ktorý je škodlivý najviac a má aj veľa kalórií. Okrem toho treba minimalizovať konzumáciu limonád alebo energetických nápojov.

Hýbte sa, ale aj oddychujte a spite

Poslednou dôležitou radou je, aby ste sa snažili čo najviac hýbať, fyzická aktivita vám veľmi pomôže na komplexné chudnutie. Ideálne je kombinovať rýchlu chôdzu, beh, plávanie či bicykel. Nezabúdajte na oddych, najmä v noci je nevyhnutnosťou 8 hodín spánku.

CHUDNITE CELKOVO, NIELEN Z TVÁRE

Hoci existujú rôzne cvičenia aj špecifické rady zamerané priamo pre chudnutie v tvári, dobrou správou je, že ak budete chudnúť celkovo, pomôže to aj tvári. Stačí sa preto držať komplexného zlepšenia životosprávy a životného štýlu a výsledky sa dostavia.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Ak by ste chceli poňať chudnutie komplexne, môžete tak spraviť aj s pomocou diét. Tie totiž dokážu ovplyvniť stravovanie a životosprávu celkovo a veľmi výrazne, záleží však aj od toho, akú diétu si zvolíte. Vyhýbajte sa tým drastickým, krátkodobým a redukčným.

Naopak, dobrým príkladom tej dlhodobej je Ketogénna diéta:

 • táto diéta je založená na zmene jedálnička v tom, že radikálne ubúda objem sacharidov a pribúda objem bielkovín, znižujú sa tuky a naopak zvyšuje vláknina
 • výsledkom je stav zvaný ketóza, pre ktorý je typické efektívnejšie spaľovanie tukov, čo je z pohľadu chudnutia najlepšie, vďaka bielkovinám nehrozí hlad
 • pri ketóze dochádza k zmene energetického metabolizmu, ide o fyziologicky prirodzený stav, kedy telo primárne siaha po energii z tukov a nie cukrov
 • zároveň platí, že vzhľadom na vyšší objem vlákniny a bielkovín v strave, nedochádza ani k chradnutiu svalstva a podporujú sa celkovo trávenie a metabolizmus

Ketogénna diéta má aj iné pozitíva, napríklad znižuje hladinu cukru v krvi, zvyšuje hladinu tzv. dobrého cholesterolu a normalizuje krvný tlak. Má tiež pôsobenie aj v rámci prevencie, či už voči cukrovke, ale preventívne aj voči niektorým srdcovocievnym chorobám.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Diéta je dlhodobejšia, trvá štandardne 12 až 14 týždňov. Je rozdelená do troch fáz, pričom v tej prvej ide o dosiahnutie spomínanej ketózy, v druhej o čo najefektívnejšie spaľovanie tukov a chudnutie a v tretej o postupný návrat k nediétnemu jedálničku, ale s minimalizáciou rizika jojo efektu. Plusom diéty je, že obsahuje veľa potrebných živín a látok.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ak chcete Ketogénnu diétu dodržiavať, musíte jej prispôsobiť svoj jedálniček a stravovanie. To môžete spraviť tým, že radikálne zmeníte obsah a zloženie jedál, čo však môže byť náročné, prípadne, že využijete už hotové jedlá spĺňajúce podmienky diéty.

Nájdete ich v ponuke producenta KetoMix, ktorý má širší výber:

Sortiment značky obsahuje jedlá, potraviny aj nápoje založené na bielkovinách, naopak, je tu minimum sacharidov, takže si viete zložiť jedálniček pre Keto diétu

Produkty a potraviny sú využiteľné pre mužov aj ženy, pričom:

 • na jednom mieste viete vybaviť svoj celodenný jedálniček aj pitný režim
 • máte istotu, že všetky jedlá vrátane pochutín splnia podmienky diéty
 • získate jedlá, potraviny a nápoje, ktoré majú všetky potrebné živiny

V prípade potravín a jedál obsahuje KetoMix proteínové polievky rôznej príchuti, cestoviny, omelety, kaše, palacinky, sušené mäso, nátierky, pomazánky, dresingy, omáčky aj proteínové tyčinky využiteľné celý deň. Pre tých, čo by chceli maškrtiť, sú k dispozícii proteínové sladké aj slané pochutiny, či už pôjde o čokolády, dezerty, perníky, chipsy a krekry.

Čo sa týka nápojov, tu viete siahnuť hlavne po proteínových koktejloch v prášku, kde stačí len pridať vodu, zamiešať a nápoj je hotový. Ide o výborný zdroj srvátkovej a sójovej bielkoviny, k dispozícii sú tiež viaceré príchute od vanilky, cez kokos, kávu až po ovocie.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pre tých, čo sú vegáni, sú k dispozícii aj vegánske nápoje. S výnimkou pečiva neobsahuje sortiment potravín a jedál KetoMix ani lepok, je teda vhodný aj pre celiatikov. Dobrou správou je aj to, že sa nemusíte báť o kvalitu použitých surovín, nenájdete tu žiadne rizikové chemické prísady a konzervanty. Naopak, je tu viacero vitamínov aj minerálov.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Plusom využitia Keto diéty s pomocou diétneho programu KetoMix je jednoduchosť kúpy týchto potravín a produktov. Dobrou správou je, že okrem osobnej kúpy v značkovej predajni máte k dispozícii aj eshop, ktorý nájdete na oficiálnom webe www.ketomix.sk.

Na tejto webstránke nakúpite v oficiálnom eshope, pričom máte:

 • k dispozícii porovnanie všetkých jedál a produktov aj podľa zloženia
 • istotu originality a najlepšej možnej ceny, nakoľko ide o oficiálny eshop
 • flexibilné možnosti platenia v hotovosti alebo aj bezhotovostnou formou
 • možnosť využiť online aj telefonickú infolinku pre získanie informácií

Nákup spravíte priamo z pohodlia domova, nemusíte ísť nikam, stačí len cez počítač alebo cez mobil zvoliť produkty a potraviny, vložiť ich do online košíka a vyplniť podmienky pre platbu či doručenie. Zaplatiť viete v hotovosti, cez internet banking aj kartou.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pri väčšej objednávke je poštovné zdarma, na výber máte viacero kuriérnych služieb a viete siahnuť aj po doručení do najbližšej pobočky Zásielkovni. Všetky potraviny aj nápoje značky KetoMix môžete získať buď jednotlivo, alebo aj v balíčkoch na 7, 14, 21 alebo 30 dní Keto diéty. Takýto spôsobom využíva čoraz viac ľudí, je totiž rýchlejší a výhodnejší.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie