Ako spraviť zdravé proteínové palacinky? Skúste fit recepty aj hotovú zmes v prášku

Ako spraviť zdravé proteínové palacinky? Skúste fit recepty aj hotovú zmes v prášku

Na výživné a bohaté raňajky, ale pokojne aj na večeru a prakticky po celý deň, sú ideálnym jedlom plným bielkovín proteínové palacinky. Na internete existujú viaceré fit recepty, ktoré si pripravíte aj doma a môžete tak mať zdravé, jednoduché a rýchle palacinky.

Základnou podmienkou je, že na ich prípravu použijete hotovú zmes proteínov v prášku, ktorú stačí pridať do bežného receptu a v momente máte z nezdravého dezertu proteínovú bombu. Aby vám palacinky nejakým spôsobom pomohli na chudnutie, musíte sa zamerať aj na to, s čím ich pripravíte, či už ide o tvaroh, ovocie typu banán alebo iné suroviny.

Proteínové palacinky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Palacinky sú jedlo, ktoré je synonymom pre nezdravé stravovanie a to kvôli vysokému obsahu múky, tukov a sacharidov. To však neplatí pre proteínové palacinky, ktoré, ako už aj ich názov hovorí, sú založené na vysokom obsahu proteínov, dôležitej makroživiny.

Pod týmto pojmom sa pritom myslia palacinky, ktoré sú spravidla pripravované podobne, ako tie „nezdravé“, no na druhú stranu, vďaka miernej zmene ingrediencií sú bohatým zdrojom bielkovín. Samotné palacinky by však proteíny vo vyššej miere neobsahovali, sú do nich pridávané v podobe prášku s hotovými proteínmi počas prípravy cesta na palacinky.

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Proteíny majú nasledovný význam pre zdravie a pre chudnutie:

 • bielkoviny, čiže proteíny, sú základnou makroživinou, ktorá je dôležitá pre celé telo a každú jeho bunku, extrémne dôležité sú však pre objem a výkon svalstva
 • práve to, že proteíny sú dôležitou súčasťou svalových vlákien, zabraňuje ich vyšší príjem chradnutiu svalstva, čo sa bežne stáva pri chudnutí a diétovaní
 • doplnenie proteínov má význam aj z toho dôvodu, že bielkovinové jedlá človeka viac a na dlhšiu dobu zasýtia, čo znamená zníženie hladu a rizika prejedania
 • zároveň platí, že na trávenie bielkovín spotrebuje telo oveľa viac energie, ako na trávenie iných živín, čo pomáha na metabolizmus a teda aj na chudnutie

POZERAJTE NA STRAVU CELKOVO

Snažte sa pozerať na stravovanie celkovo a to nielen s ohľadom na proteínové palacinky, ale celkovo na dopĺňanie proteínov v celodennom jedálničku. Okrem toho, ak chcete naozaj zdravo a efektívne chudnúť, musíte minimalizovať nezdravé tuky aj sacharidy.

Domáce recepty na proteínové palacinky

Ak si chcete spraviť domáce palacinky bohaté na bielkoviny, základnou ingredienciou bude proteínový prášok. V tejto forme ho viete jednoducho a rýchlo primiešať do palacinkového cesta počas prípravy a potom postupovať tak, ako pri pečení bežnej palacinky.

Tu sú overené domáce recepty na chutné proteínové palacinky:

Proteínové palacinky s banánom: Asi najjednoduchším receptom sú proteínové palacinky s banánom. Na prípravu potrebujete celé vajce, 2 vaječné bielka, banán a proteínový prášok. Banán popučíte, všetko zmiešate a máte hotové cesto určené priamo na panvicu.

Proteínové palacinky s ovsenými vločkami: Ide o extrémne výživný recept na bielkoviny. Potrebujete proteín a po štvrtine hrnčeka ovsených vločiek, vaječných bielkov a kokosových vločiek. Všetko zmiešajte a orestujte na panvici vymastenej kokosovým mliekom.

Proteínové palacinky s tvarohom: Ak sa vám proteínu máli, skúste náš tretí recept. Zmiešajte ovsené vločky, 2 vajcia, 200 ml mlieka a proteínový prášok a z cesta spravte palacinky. Potom rozmixujte tvaroh s banánom a čučoriedkami a máte hotovú plnku.

Proteínové palacinky na slano: Na prípravu palacinkového cesta potrebujete 50 g špaldovej múky, 120 ml mlieka, 1 vajíčko a proteínový prášok. Z neho pripravte na panvici palacinky. Na ich vyplnenie použite udusený špenát s spečeným lososom a volským okom.

Hotové proteínové palacinky KetoMix a ich výhody

Pokiaľ ide o spomínaný proteín, ktorý sa k jednotlivým receptom na proteínové palacinky pridáva, stojí za to zvážiť aj hotové proteínové palacinky značky KetoMix. Ide o jeden z najviac obľúbených produktov z celého sortimentu proteínových produktov.

Medzi výhody využitia proteínových palaciniek KetoMix patria:

Minimálna námaha pri príprave

Palacinky sú v podobe prášku, takže sú takmer hotové a nemusíte už do nich pridávať žiadne ďalšie proteíny. Obsahujú dostatok bielkovín a ide v podstate o jednoduchú zmes, ktorú stačí len skombinovať s vodou a palacinky máte hotové. Príprava zaberie pár minút.

Vynikajúce nutričné hodnoty

V 1 porcii palaciniek sa nachádza dostatok energie, konkrétne takmer 500 kilojoulov, no najmä veľa bielkovín konkrétne až 14 gramov. Pri prepočte na 100 gramovú porciu je bielkovín až 46 gramov, čiže takmer polovica. Veľa je aj vlákniny, až 6 gramov.

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Dostatok vitamínov a stopových prvkov

Palacinky KetoMix, podobne, ako aj ostatné jedlá tejto značky, sú tiež bohaté na vitamíny, najmä A, skupiny B, C, D a K, v jednej porcii sa nachádza zhruba 20 % odporúčanej dennej dávky. Nájdete v nich aj minerály, napríklad horčík, draslík, vápnik alebo zinok.

Žiadne rizikové prísady a chemikálie

Naopak, obávať sa vôbec nemusíte toho, že by sa v zmesi na hotové palacinky KetoMix nachádzali nejaké rizikové prísady, chemikálie či škodlivé konzervanty. Nie je tu lepok, palacinky môžu konzumovať aj celiatici, rovnako tak nenájdete v zložení glutamát.

MAJÚ MENEJ CUKROV A TUKOV

Nakoľko sú proteínové palacinky KetoMix určené pre Keto diétu a chudnutie, nenájdete tu žiadne škodlivé a nezdravé tuky alebo sacharidy. Nemusíte sa tak báť, že by ste konzumáciou palaciniek narušili ketózu, v jednej porcii je 7 g sacharidov, čo je v limite 50 g denne.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových palaciniek KetoMix

Proteínové palacinky KetoMix sú, ako už hovorí aj ich názov, založené na vyššom obsahu bielkovín. Čo sa týka ich nutričných hodnôt, obsahujú aj iné živiny, no treba pripomenúť, že tie najviac rizikové, čiže nezdravé tuky a cukry, sú tu v minimálnom objeme.

Toto sú najdôležitejšie údaje nutričných hodnôt pre 100 g:

 • v 100 g palacinkách je 371 kcal, čo je 1553 kJ
 • ak ide o proteíny, tých je až 46 g, sacharidov je 24 g a tukov 8 g, cukrov ako takých je 8 g a nasýtených tukov len 3 g, je tu aj 6 g vlákniny

Zmes na prípravu palaciniek je bohatá na rôzne stopové prvky, najmä spomínané vitamíny a minerály. Ak ide o zloženie ostatných dôležitých látok, proteínové palacinky obsahujú aj sušený bielok, ryžovú múka, srvátkový proteín, sušené mlieko, sušený žĺtok, guarovú a arabskú gumu, hydrogénuhličitan sodný, slnečnicový olej, soľ a sukralózu.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Ak ide o dôvod, prečo sme spomenuli pri téme proteínových palaciniek aj značku KetoMix, tým najdôležitejším je, že sa jedná o komplexný diétny program pre chudnutie s osvedčenými výsledkami a množstvom referencií. Princípom programu je známa Keto diéta.

Tu sú základné informácie týkajúce sa značky a diétneho programu:

 • za produktmi KetoMix je spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá je na trhu už viac rokov, má zázemie a nejde len o eshop, ale má tiež kamennú predajňu
 • celý sortiment je zostavený tak, aby pokryl kompletné stravovanie a celodenný jedálniček, značka tak ponúka celkové riešenie a to na mieru pre každého
 • značka využíva skúsenosti výživových poradcov a odborníkov na stravu, medzi nimi sú aj profesionálny kulturista, autorka kníh alebo výživová špecialistka
 • skúsenosti s týmto programom a samotnou Keto diétou majú už tisíce ľudí a ide o reálne príbehy s úspešným chudnutím a to práve cez proteínové jedlá

Balenie a cena proteínových palaciniek KetoMix

Pokiaľ ide o balenie proteínových palaciniek KetoMix, k dispozícii je jedna veľkosť a to s obsahom 10 porcií v balení. Hmotnosť vrecúška je 320 gramov, v jednej porcii je tak 32 gramov sypkej zmesi určenej na prípravu palaciniek. Iné veľkosti balení nie sú k dispozícii, vzhľadom na široký sortiment aj iných jedál KetoMix to ale nie je nevýhoda.

Tu je prehľad balení a cena proteínových palaciniek od KetoMixu:

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Ako vidíte, cena balenia je aj vzhľadom na počet porcií zaujímavá a aj pri dlhodobom stravovaní naozaj výhodná. V prepočte na jednu porciu vás tak stoja palacinky pod 2 €, pričom netreba zabúdať, že ušetríte na tom, že už do nich nepridávate proteín.

Príprava proteínových palaciniek KetoMix

Asi najdôležitejšou výhodou proteínových palaciniek od výrobcu KetoMix je ich jednoduchá príprava, ktorá je doslova otázkou zopár minút. Aby ste si pripravili zmes na palacinky, nemusíte mať žiadne extra skúsenosti, rovnako tak nepotrebujete extra riady.

Po otvorení nájdete sypkú zmes, z ktorej budete potrebovať len 32 gramov

Nalejte do šejkra 100 ml vody, pridajte zmes, dobre ju rozmiešajte a máte hotový základ pre cesto, z ktorého na panvici pripravíte obvyklým spôsobom palacinky

Panvicu rozpáľte s malým množstvom oleja, vylejte na ňu zmes, prikryte pokrievkou, utlmte plameň a smažte zhruba 4 minúty. Potom palacinku otočte naopak a restujte ešte 3 minúty na miernom plameni. To je celé, palacinka je hotová. Podľa veľkosti panvice môžete vyliať celú pripravenú zmes, alebo si ju rozdeliť na dve či viac častí, záleží už len na vás.

Na hotové palacinky môžete pridať proteínové krémy alebo rôzne sirupy, pokiaľ si ich chcete spraviť na sladko, prípadne si spraviť na ďalšej panvici huby, cuketu alebo špenát, ak by ste ich chceli na slano. Pridať môžete aj ovocie, napríklad čučoriedky či banány.

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Konzumácia a skladovanie proteínových palaciniek KetoMix

Okrem jednoduchej prípravy je veľkým plusom proteínových palaciniek KetoMix aj bezproblémovosť balenia skladovania. Zmes je sypká a balená v sterilnom a nepriepustnom obale. Po jeho otvorení skladujte zvyšný prášok na suchom a tmavom mieste.

Čo sa týka ďalších zásad pre skladovanie a konzumáciu, platí, že:

 • sledujte dátum spotreby na obale, po ňom už palacinky nekonzumujte
 • nezabudnite na dostatočný príjem tekutín, minimálne 2 litre vody denne
 • nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy a ľudí s intoleranciou laktózy
 • ak sa objavia nejaké tráviace ťažkosti, poraďte sa so svojim lekárom

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix ponúka nielen proteínové palacinky, ale aj iné proteínové jedlá, potraviny, suroviny a nápoje. Ide o ucelený program určený pre Keto diétu, ktorá je z pohľadu chudnutia úspešným stravovacím diétnym programom vhodným pre mužov aj pre ženy.

Zmyslom sortimentu KetoMix je práve podpora pre Keto diétu:

Chudnutie s Keto diétou je založené na znížení príjmu sacharidov pod 50 gramov za deň a zároveň na zvýšení príjmu bielkovín cez potraviny, jedlá a rôzne nápoje

Využitie produktov a potravín KetoMix so sebou prináša výhody:

 • príprava jedál a nápojov je jednoduchá, rýchla a obvykle trvá do 5 minút
 • máte garanciu, že všetky produkty a potraviny sú bohaté na proteíny
 • naopak, nenájdete v nich žiadne rizikové chemikálie a ani veľa cukru

Zo sortimentu potravín značky si viete vybrať z viacerých druhov a príchutí proteínových polievok, kaší, omeliet, spomínaných palaciniek, cestovín, pečiva, sušeného mäsa, dresingov, omáčok, nátierok, pomazánok aj proteínových tyčiniek. Ide tak o kompletný jedálniček, pričom jedlá a potraviny si viete kúpiť samostatne aj v balíčkoch na viac dní.

Zabúdať netreba ani na pitný režim, kde sú základom značky proteínové koktejly v prášku, kde stačí pridať len vodu a máte výborný zdroj srvátkovej a sójovej bielkoviny. Tieto nápoje si viete zakúpiť bez príchutí, ale aj s chuťou ovocia, kokosu, kávy či vanilky.

V balíčkoch na 7, 14, 21 alebo až 30 dní nájdete kombináciu jedál a nápojov, stačí si potom už len pripravovať zeleninu ako prílohu a výborný zdroj vlákniny. Sortiment KetoMix je aj o doplnkoch výživy určených na lepšie trávenie, detoxikáciu či spaľovanie tukov, napríklad s obsahom L-Karnitínu. Majú formu kapsúl alebo tabliet na perorálne užívanie.

DIÉTA JE DLHODOBOU VECOU

Na rozdiel od iných diét, je Ketónová alebo Ketogénna diéta, ako sa jej tiež hovorí, vecou na dlhšiu dobu, nejde o žiadnu extrémnu a redukčnú diétu s hladovaním. Práve naopak, je rozdelená do troch samostatných fáz a jej trvanie môže byť 12 až 14 týždňov.

Ako a kde kúpiť proteínové palacinky a ďalšie produkty KetoMix

Proteínové palacinky, ale aj celý sortiment jedál, potravín, nápojov a ďalších prípravkov značky KetoMix si viete pozrieť priamo na oficiálnom webe www.ketomix.sk. Zakúpiť si ich môžete v kamenných značkových predajniach, ale aj cez spomínanú stránku.

Nachádza sa tu totiž oficiálny eshop, kde je objednávka hračkou:

 • nákup aj doručenie tovaru prebieha priamo doma, nikam netreba ísť
 • objednávku viete spraviť nielen cez počítač, ale aj notebook či mobil
 • nemusíte platiť v hotovosti, môžete využiť aj bezhotovostné platenie
 • vopred si viete potraviny a produkty pozrieť a porovnať si ich zloženie

Nákup prebieha veľmi podobne, ako v každom bežnom eshope. Stačí len do online košíka vložiť tie potraviny, jedlá, nápoje a produkty, ktoré chcete, vyplniť svoje údaje, zvoliť si typ platby a doručenia a to je celé. Objednať si môžete aj balíčky na viac týždňov.

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Doručenie prebieha kuriérnou službou a zásielku si viete objednať k vám domov aj do najbližšej pobočky Zásielkovne. Doba dodania je štandardne do 3 pracovných dní. Pokiaľ ide o platbu, tak tu máte na výber medzi klasickou dobierkou, platbou kartou a platením cez internet banking. Plusom je, že pri väčšej objednávke je poštovné bezplatné.

Skúsenosti s proteínovými palacinkami KetoMix

KetoMix značka má stovky či až tisíce referencií, podobne ako samotná Keto diéta, ktorá je známa po celom svete už viac rokov. Plusom palaciniek od tohto výrobcu je, že v samotnej zmesi sa nachádza dostatok proteínu, takže ho nemusíte pridávať. Oproti klasickým domácim receptom na prípravu palaciniek, kde je potrebné prisypať proteínový prášok.

Celá príprava je viditeľne jednoduchšia a rýchlejšia. Palacinky si viete navyše dochutiť dodatočne s využitím iných proteínových surovín, napríklad rôznych pomazánok, ktoré sú síce sladké, ale s využitím stévie a teda bez zvýšeného objemu sacharidov.

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Pozitívne sú aj skúsenosti so samotnou objednávkou cez eshop, značka ponúka tiež rôzne zľavy alebo akciové ponuky, či už samostatne, alebo aj na ucelené balíčky, kde sú palacinky jedným z viacerých jedál. Proteínové palacinky KetoMix sú tiež bez glutamátu a iných rizikových chemických prísad, skoro polovicu ich objemu tvoria bielkoviny.

Zhodnotenie na záver

Záverečné zhodnotenie proteínových palaciniek je veľmi pozitívne. Ide o ten typ jedla, ktorý si viete dať prakticky kedykoľvek a s pridaním proteínu ide aj o veľmi chutný a bohatý zdroj bielkovín. Osobitne pozitívne referencie majú proteínové palacinky KetoMix.

V ich prípade hovorí v prospech ich využitia niekoľko faktorov:

jednoduchá príprava, ktorá zahŕňa zmiešanie prášku a vody a to je celé

bohaté a široké zloženie všetkých potrebných živín, vitamínov a minerálov

bezproblémové užívanie aj pre celiatikov, v zložení sa nenachádza lepok

možnosť dokombinovania iných proteínových surovín alebo zeleniny

Značka KetoMix navyše nie je iba o nejakých palacinkách, ale jedná sa o komplexný a veľmi bohatý diétny program so širokým sortimentom jedál aj nápojov. Výsledkom je veľký výber a možnosť vybavenia celého svojho jedálnička a celodenné stravovania naraz.

Plusom je aj pomerne jednoduché objednanie priamo z pohodlia domova, nemusíte nikam ísť osobne a všetko vyriešite cez oficiálny eshop výrobcu na www.ketomix.sk. Produkty a potraviny, vrátane proteínových palaciniek, si viete zakúpiť v pomerne širokom výbere, viaceré jedlá a nápoje sú v rôznych príchutiach a veľmi bohaté na proteíny.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

2 Hodnotení