Ako vám môžu proteínové omelety pomôcť na chudnutie a recepty na tie najlepšie

Ako vám môžu proteínové omelety pomôcť na chudnutie a ktoré sú najlepšie

Medzi proteínové potraviny, ktoré viete zaradiť do jedálnička prakticky kedykoľvek počas dňa, patria aj proteínové omelety. Názov vám možno evokuje to, že pôjde o jedlo z vajec, ale nenechajte sa oklamať. Môže to tak byť, ale aj nemusí, ide hlavne o bielkoviny.

Ak sa vám nechce pripravovať si omeletu doma a z vajec, čo je síce ešte pomerne rýchly recept, ale stále si to vyžaduje viac práce, môžete vyskúšať aj hotové produkty. V ich prípade je príprava oveľa jednoduchšia a nevyžaduje si žiadne veľké varenie. My sa dnes pozrieme na to, aké značky hotových omeliet máme na výber a ako vám pomôžu schudnúť.

Proteínové omelety a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Či už siahnete po omelete z čerstvo pripravených vajec, alebo po hotovej omelete v podobe finálneho produktu, získate veľmi dobrý zdroj bielkovín. Ide o jednu zo základných živín, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie ľudského tela a aj pre podporu chudnutia.

Bielkoviny sú zároveň zdrojom energie pre svaly a tvoria svalové vlákna. Vďaka proteínom dochádza k zvýšeniu výkonnosti a sily svalov, vplývajú aj na ich objem a ich dopĺňanie má zmysel v prevencii proti chradnutiu svalov. Okrem toho pomáhajú znížiť hlad a naopak zvýšiť pocit nasýtenia, čo je počas chudnutia dôležitou prevenciou proti prejedaniu sa.

Proteínové omelety KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

 

Proteínové omelety by ste mali zaradiť do jedálnička kvôli:

 • jednoduchej a rýchlej príprave, či už pôjde o domáce recepty alebo o hotové omelety, ide o jedlá, ktoré sa spomedzi tých ostatných pripravujú relatívne ľahko
 • veľmi vysokému zastúpeniu bielkovín v porovnaní s mnohými inými bežnými jedlami aj proteínovými potravinami, omelety môžete jesť počas celého dňa
 • dostatočnému obsahu vlákniny, ktorá sa špecificky podieľa na chudnutí tým, že podporuje peristaltiku, čiže hybnosť čriev, rovnako tak ich prečistenie
 • možnosti dodatočných úprav a doplnení pôvodného receptu, napríklad si môžete k omelete pripraviť zeleninu či huby alebo ju dochutiť rôznym korením

PRÍPRAVA NA ZDRAVOM OLEJI

Aby ste mohli omeletu použiť naozaj na podporu chudnutia a naopak si s ňou neprivodili ešte viac priberania, dajte si veľmi dobre pozor, aký olej na panvici použijete. Vyhýbajte sa bežným rastlinným olejom, naopak, olivový či mandľový olej sú zdravou voľbou.

Domáce recepty na proteínové omelety

Prv, než prejdeme na hotové omelety, predstavme si niekoľko domácich receptov, ako si viete spraviť omeletu bohatú na proteíny doma a z čerstvých surovín. Bez ohľadu na konkrétne zloženie, základom je pridanie proteínového prášku a to v objeme 30 gramov.

Nech sa páči, tu sú tipy na recepty na proteínové omelety:

Jednoduchá 5 minútová omeleta: Základným receptom je jednoduchá proteínová omeleta. Na jej prípravu potrebujete 2 vajíčka, práškový proteín, soľ, čierne korenie, chilli a olivový olej. Postupujte ako pri bežnej omelete, do vajec ale najskôr zamiešate proteín.

Vajcová omeleta s rajčinami a cibuľou: Postup a ingrediencie sú veľmi podobné, ako pri prvom recepte. Navyše však pridajte cherry rajčiny, na drobno nakrájanú cibuľku a hrášok. Tie na panvici krátko osmahnite pred pridaním vajec na troch olivového oleja.

Omeleta s cícerom: Na túto omeletu budete potrebovať 2 vajcia, 200 gramov cíceru, soľ, proteín, čierne korenie a olivový olej. Rozšľahajte vajcia, potom rozohrejte olej na panvici a mierne na ňom orestujte cícer. Pridajte vajcia, dochuťte a môžete podávať.

Proteínová omeleta s tuniakom: Na prípravu potrebujete 2 vajcia, koreniny a soľ, proteín, 200 g tuniaka a 2 lyžice gréckeho jogurtu. Zamiešajte jogurt spoločne s vajcami, pridajte soľ a korenie a vylejte na panvicu. Po chvíľke pridajte tuniaka a vypnite sporák.

Hotové proteínové omelety KetoMix a ich výhody

Pokiaľ ide o hotové proteínové omelety, tie si viete spraviť aj z pripravených zmesí, ktoré vám nahradia vajcia a niektoré ďalšie suroviny. Jedným zo známych výrobcov je aj značka KetoMix, ktorá má vo svojej ponuke hotové proteínové omelety pre každého.

Oproti viacerým konkurenčným produktom majú aj výhody:

Viac druhov proteínov a ich väčší objem

Cieľom proteínových omeliet KetoMix je pochopiteľne doplnenie bielkovín a tie sa v týchto omeletách nachádzajú vo viacerých druhoch. Ide o sušené bielka, sušený žĺtok a mliečny proteín. V 1 porcii omelety sa nachádza 16 gramov bielkovín, čo je naozaj dosť.

Proteínové omelety KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

 

Jednoduchá a veľmi rýchla príprava

Na to, aby ste si zo sušenej zmesi KetoMix spravili hotovú omeletu, nepotrebujete príliš veľa. Stačí vám len zmiešať prášok s vodou a postupovať tak, ako pri bežnej príprave omelety. Celé vám to zaberie len zopár minút, do omelety však môžete pridať aj iné suroviny.

Bez lepku a bez pridaného glutamátu

Rizikom mnohých podobných jedál je, že sú v nich zastúpené rôzne rizikové chemické látky, konzervanty a prísady. To v prípade značky KetoMix naozaj nehrozí, práve naopak, nie je tu napríklad žiadny pridaný glutamát a v omeletách sa nenachádza žiadny lepok.

Vláknina, vitamíny aj minerály

To, čo naopak je v omeletách, ale aj v ďalších potravinách značky zastúpené vo vyššom objeme, sú vláknina a viaceré prospešné stopové prvky. Z vitamínov sa tu nachádzajú najmä A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C a D3, z minerálov napríklad draslík či vápnik.

NA VÝBER JE VIACERO PRÍCHUTÍ

Proteínové omelety KetoMix si viete dochutiť, ale už v základnej ponuke si môžete zvoliť z niekoľkých príchutí. Značka ponúka proteínové omelety s príchuťou slaniny a syra, pažítkovo-cibuľovú príchuť, čisto syrovú príchuť alebo len zeleninovú príchuť.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových omeliet KetoMix

Či už budete jesť proteínové omelety značky KetoMix na raňajky alebo v priebehu dňa, máte istotu v tom, že získate veľmi dobrý zdroj bielkovín a ostatných živín v optimálnom pomere. Kaše sú bez pridaného glutamátu a lepku, naopak, majú dosť energie.

Tu sú hodnoty pre 100 gramov omelety podľa druhu:

 • v kaši sa nachádza 365 až 380 kcal, čo je 1528 až 1603 kJ
 • najviac je bielkovín, 40 až 65 g, tukov je 8,1 až 11 g, z toho nasýtených 1,5 až 3 g, sacharidov 11 až 25 g, z toho cukrov 3,7 až 8 g, vlákniny je 0,5 až 4 g

V závislosti od toho, akú príchuť si vyberiete, sú v omeletách aj sušené bielko, sušený žĺtok, mliečny proteín,  slnečnicový olej, sušené fermentované mlieko, soľ, glukózový sirup, korenie a bylinky, modifikovaný škrob, maltodextrín, arabská a guarová guma, biotín, kyselina listová, hydrogenuhličitan sodný a vitamíny a minerály.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Na rozdiel od mnohých neznámych značiek rozličných proteínových omeliet je v prípade výrobcu KetoMix situácia odlišná. Ide o komplexný diétny program, ktorý súvisí s Keto diétou a tá je overená po celom svete. U nás má už tisíce pozitívnych referencií.

To ale určite nie je jediný dôvod, prečo po KetoMixe siahnuť:

 • nejde totiž len o nejaký eshop, jedná sa o overenú značku, za ktorou je spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá má široké zastúpenie u nás, ale aj v zahraničí
 • na výber máte nielen proteínové omelety, ale aj ďalšie jedlá so zastúpením bielkovín a tak si viete vyskladať celý jedálniček, značka ponúka tiež aj nápoje
 • v rámci poradenstva a pri zostavovaní jedál ide aj o skúsenosti viacerých odborníkov, KetoMix má aj certifikovaných poradcov pre stravovanie a chudnutie
 • výrobca má desiatky tisíc spokojných zákazníkov ročne, čo znamená obrovskú výhodu oproti iným značkám, môžete tak čerpať z ich skúseností pri stravovaní

Balenie a cena proteínových omeliet KetoMix

Bez ohľadu na to, akú príchuť omelety si vyberiete, všetky balenia sú určené pre 10 porcií a majú hmotnosť 250 gramov. Na prípravu jednej omelety tak potrebujete 25 gramov prášku. Vzhľadom na bohatý výber rôznych príchutí si viete pripravovať omelety aj dlhodobo a to každý deň, nemusíte sa pritom báť rizika, že by vám po čase prestali chutiť.

Tu je jednoduchý a rýchly prehľad všetkých balení a ich cien:

Proteínové omelety KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

 

Ak ide o cenu, vzhľadom na to, že sa jedná o väčšie balenia, je opticky vyššia, no treba pozerať na náklady za jednu porciu. V tomto ohľade sa dostanete s cenou niekde okolo sumy 2 €, no netreba zabúdať, že k omelete nemusíte pridávať žiadne iné proteíny.

Príprava proteínových omeliet KetoMix

Proteínovú omeletu v podobe hotového produktu si viete pripraviť oveľa jednoduchšie, ako keby ste to mali robiť doma s vajcami. Práve úspora času a jednoduchá príprava sú veľmi dôležité benefity, prečo by ste mali zaradiť tieto omelety do svojho stravovania.

Nalejte do šejkra alebo do nádoby vhodnej na miešanie 120 ml vody

Potom pridajte 25 gramov zmesi z balenia omelety, poriadne rozmixujte a na pripravenú panvicu zmes vylejte, kde ju budete restovať 7 minút z oboch strán

Panvicu musíte pred začiatkom prípravy omelety rozpáliť na sporáku s menším množstvom zdravého oleja, napríklad olivového. V momente, ako do nej vylejete hotovú zmes na omeletu, zmiernite ohrev, prikryte panvicu pokrievkou a pečte omeletu z jednej strany po dobu 4 minút. Potom ju opatrne otočte a z druhej strany restujte ešte 3 minúty.

Okrem čistej omelety si viete predtým na panvici mierne orestovať rôzne druhy zeleniny alebo strukovín, ktoré následne zalejete práve pripravenou zmesou. Na dochutenie môžete použiť štipku soli, rôzne koreniny, štipľavé chilli korenie alebo zmes byliniek.

Konzumácia a skladovanie proteínových omeliet KetoMix

Vzhľadom na formu prášku je skladovanie a uchovanie proteínovej omelety KetoMix veľmi jednoduché. Dbajte však na to, aby ste balenie nevystavovali priamemu slnku, mrazu a tiež vlhkosti. Sledujte aj dátum spotreby na obale, po jeho uplynutí omeletu nejedzte.

Dodržiavajte aj nasledovné dôležité pravidlá, princípy a zásady:

 • omelety nie sú vhodné na konzumáciu pre dojčiace a pre tehotné ženy
 • ak budete držať Keto diétu, omeletu môžete konzumovať už v prvej fáze
 • v prípade potreby môžete proteínovou omeletou nahradiť až 5 jedál denne
 • v omelete môžu byť stopy alergénov kôrovcov, vajec, rýb, orechov a zeleru

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix je výrobcom veľmi bohatej ponuky rôznych jedál, potravín, surovín alebo nápojov. Všetky z nich sú využiteľné v rámci Keto diéty, čo je komplexný a rokmi overený diétny program so zameraním na efektívne chudnutie lepším spaľovaním tukov.

Princíp tejto diéty je pritom jednoduchý a súvisí s bielkovinami:

Keto diéta je založená na ketóze, počas ktorej telo vo vyššej miere spaľuje tuky, ketózu dosiahnete obmedzením príjmu sacharidov a zvýšeným príjmom proteínov

Ak sa rozhodnete pre potraviny, jedlá a nápoje KetoMix, získate:

 • komplexný zdroj bielkovín, ale tiež iných živín a to v ideálnom pomere
 • jedlá a produkty s rýchlou prípravou do pár minút a len s využitím vody
 • možnosť riešiť jedálniček a pitný režim na chudnutie na jednom mieste

Dobrou správou je, že všetky jedlá, potraviny aj nápoje sú z hľadiska zloženia bezproblémové a obsahujú veľké množstvo prospešných vitamínov, vlákniny, minerálov a stopových prvkov. Okrem nich ponúka značka KetoMix aj viaceré doplnky výživy v podobe kapsúl a tabliet, či už ide o tie na prečistenie čriev a podporu trávenia, alebo tie na spaľovanie tuku.

Čo sa týka výberu jedál, okrem proteínových omeliet nájdete v sortimente značky aj polievky, kaše, palacinky, pečivo, cestoviny, sušené mäso, dresingy, omáčky a nátierky, taktiež proteínové tyčinky a zdravé čokolády alebo chipsy s vysokým obsahom bielkovín.

Veľkým plusom je aj to, že KetoMix ponúka nielen jedlá, ale aj nápoje, konkrétne ide o sušené proteínové koktejly, kde stačí pridať vodu a zamiešať. Takto si viete pripraviť veľmi bohatý zdroj srvátkovej a sójovej bielkoviny, koktejly môžu byť ochutené a v ponuke nájdete aj vegánske nápoje. Z príchutí máte na výber ovocné, ale aj kávovú či vanilkovú.

ZMENY MUSIA BYŤ DLHODOBÉ

Len konzumáciou proteínových omeliet sa vám nepodarí schudnúť podľa predstáv. Zmeny stravovania musia byť dlhodobé, komplexné a mali by zahŕňať celý jedálniček. Nepodceňujte ani pitný režim, jeho základom by mal byť príjem aspoň 2 litrov vody denne.

Ako a kde kúpiť proteínové omelety a ďalšie produkty KetoMix

Pokiaľ vás proteínové omelety KetoMix zaujali, viete si ich zakúpiť v kamennej značkovej predajni, ale aj cez internet, konkrétne cez oficiálne webové sídlo www.ketomix.sk. Tu si môžete pozrieť kompletné zloženie omeliet, ale aj sortiment ostatných jedál.

Nákup v eshope na webovej stránke je záležitosťou zopár minút:

 • spravíte ho z pohodlia domova cez svoj počítač, tablet alebo notebook
 • nemusíte nikam osobne ísť, kuriér vám doručí zásielku priamo domov
 • ak by ste niečo nevedeli, k dispozícii je online aj telefonická infolinka
 • máte istotu, že nakupujete originálne produkty a za najlepšie ceny

Pokiaľ ide o doručovanie, na výber máte viacero kuriérnych služieb, ktoré vám balíčky aj jednotlivé potraviny doručia buď priamo k vám domov, prípadne do najbližšej pobočky Zásielkovne. Výhodou je, že pri väčšej objednávke máte poštovné zadarmo.

Proteínové omelety KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

 

Doručenie je štandardne do 3 pracovných dní, závisí to aj od výberu kuriérnej služby. Čo sa týka platenia, tu máte na výber hotovosť a platbu na dobierku, ale aj platenie vopred a online, či už platobnou kartou alebo cez internet banking. Potraviny a nápoje z ponuky KetoMix si viete objednať po jednom, ale aj v balíčkoch na 1, 2, 3 či až 4 týždne diéty.

Skúsenosti s proteínovými omeletami KetoMix

Proteínové omelety KetoMix sa tešia pomerne veľkej popularite, čo vidno na internetových fórach a diskusiách o chudnutí aj všeobecne. Či už ide o mužov alebo o ženy, obe skupiny si chvália tieto omelety a to pre veľký výber chutí, vysoký obsah proteínov, minimálny obsah sacharidov a optimálne zastúpenie vlákniny, vitamínov a všetkých minerálov.

Pozitívne hodnotený je spôsob prípravy a fakt, že už nemusíte pridávať žiadne ďalšie sušené proteíny, čo by predražilo cenu. Tá je, v prepočte na porciu a v porovnaní s konkurenčnými značkami, na veľmi dobrej úrovni. Omelety majú navyše oveľa viac proteínov.

Plusom je, že sortiment KetoMix nie je obmedzený iba na proteínové omelety, ale má oveľa bohatší výber, ktorý pokryje prakticky celodenné stravovanie. Takmer všetky jedlá sú bez lepku a pridaného glutamátu, takže ich môžu jesť aj celiatici, čo platí aj pre omelety. Navyše, je tu znížený obsah nezdravých sacharidov a tukov, čo tiež pomáha chudnutiu.

Zhodnotenie na záver

Záverečné zhodnotenie proteinových omeliet značky KetoMix je tak pozitívne. Skúsenosti mužov aj žien, ktorí túto značku a jej omelety vyskúšali, ukazujú, že ide o veľmi dobrý zdroj bielkovín a forma omelety je ideálna nielen na raňajky, ale počas celého dňa.

V prospech výberu tejto značky hovoria aj nasledovné dôvody:

bezproblémová príprava len s použitím vody, ktorá trvá len pár minút

výber z viacerých príchutí omeliet, môžete k nim pridať aj zeleninu

optimálne zloženie jednotlivých živín a to aj pre dlhodobé chudnutie

možnosť dlhodobého stravovania s využitím omeliet aj iných potravín

Práve posledná výhoda, čiže široký výber rozličných potravín, jedál a nápojov, je to, čo má značka KetoMix odlišné od väčšiny ostatných výrobcov. Nejde iba o producenta omeliet, ale ide o komplexnejší diétny program, vďaka ktorému môžete efektívne schudnúť.

Proteínové omelety KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

 

Všetky produkty sú totiž naviazané aj na Keto diétu, ktorá vám pomôže schudnúť lepším spaľovaním tukov a je dlhodobo overená. Výber potravín a nápojov nájdete aj na oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde si viete všetky produkty porovnať a pozrieť ich zloženie. Nájdete tu aj eshop, kde viete nakúpiť, čo značne urýchľuje a zjednodušuje celý proces.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

2 Hodnotení