Ako pomáhajú proteínové cestoviny na chudnutie, aká je cena a ktoré sú najlepšie?

Ako pomáhajú proteínové cestoviny na chudnutie, aká je cena a ktoré sú najlepšie?

Špagety, penne alebo fusilli, kto by nemal rád chutné cestoviny s omáčkou alebo ďalšími prísadami? Nie všetky sú ale zdravé, najmä ak ide o tie, ktoré sú z bielej múky. Výnimkou je však kategória proteínových cestovín, ktoré vám môžu pomôcť s chudnutím.

Ide o špeciálne cestoviny, ktoré sú obohatené o proteíny a zároveň majú minimum sacharidov. Využiť ich môžete na prípravu akéhokoľvek hlavného jedla počas dňa, stačí do nich pridať zeleninu, lososa alebo iné zdravé ingrediencie. Vzhľadom na veľký výber značiek si v ďalších riadkoch povieme niečo viac o tom, ktoré proteínové cestoviny sú najlepšie.

Proteínové cestoviny a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Proteínové cestoviny je označenie pre špeciálny druh cestovín, ktorých základom v zložení sú proteíny rastlinného aj živočíšneho druhu. Najčastejšie ide o sójový, hrachový, pšeničný alebo vaječný proteín, prípadne ich kombináciu doplnenú o iné zložky zo pšenice.

V prípade niektorých konkrétnych druhov sa môžu v zložení nachádzať aj čierna fazuľa alebo niektoré iné rastlinné zložky, najmä zo strukovín a obilnín. Veľa závisí od toho, o aký druh cestovín ide, napríklad tzv. čierne proteínové cestoviny, alebo o cestoviny bez akéhokoľvek ďalšieho zafarbenia. Proteínové cestoviny viete využiť pre celodenný jedálniček.

proteinove cestoviny ketomix
 • Nízkosacharidové cestoviny s vysokým obsahom bielkovín.
 • Cestoviny vhodné na ketónovú diétu.
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje.
 • Bez laktózy.
 • Bez konzervantov.
15,20 €
Do obchodu

Bielkoviny, čiže proteíny, majú pre chudnutie zvláštny význam:

 • jednak ide o základnú živinu, ktorá je dôležitá pre fungovanie každej bunky v tele a zároveň pri jej trávení spaľuje ľudský organizmus energiu, čiže chudne
 • okrem toho je dopĺňanie proteínov dôležité pre zníženie pocitu hladu, jedlá s ich vyšším objemom zvyšujú pocit nasýtenia a teda znižujú riziko prejedania
 • proteíny sú dôležité aj pre svalstvo a to tým, že sú základnou stavebnou zložkou svalových vlákien, takže ich konzumácia posilňuje objem aj silu svalov
 • špeciálne v prípade proteínových cestovín ide aj o sekundárny efekt zníženia príjmu sacharidov z bežných cestovín, čo je výborná prevencia proti priberaniu

HĽADAJTE BIO A KVALITNÉ CESTOVINY

Pri výbere konkrétnych značiek sa zamerajte na čo najkvalitnejšie druhy proteínových cestovín, bez geneticky modifikovaných sójových bielkovín, v BIO kvalite, bez laktózy a lepku a s vysokým podielom bielkovín. Nájsť viete aj vegánske typy cestovín.

Domáce recepty na proteínové cestoviny

V prípade, že si kúpite proteínové cestoviny, môžete si ich pripraviť s ďalšími prísadami a ingredienciami. Ak chcete schudnúť, alebo aspoň nepribrať, mali by tieto ingrediencie pozostávať najmä zo zeleniny, strukovín a rôznych surovín so zdravými tukmi.

Pre motiváciu aj inšpiráciu uvádzame tieto príklady receptov:

Proteínové cestoviny so špenátom: Najjednoduchším a najzdravším receptom sú cestoviny so zeleninou, v tomto prípade špenátom. Ten dajte na niekoľko minút variť do vriacej vody spolu s pretlačenými rajčinami a na záver k cestovinám pridajte balkánsky syr.

Proteínové cestoviny s lososom: Ak budete chcieť doplniť nielen bielkoviny, ale aj zdravé mastné kyseliny, odporúčame si pripraviť cestoviny s lososom. Celého lososa stačí dať na panvicu s kvapkou olivového oleja, pridať cesnak a potom zmiešať s cestovinami.

Proteínové cestoviny s kuracím mäsom: Cestoviny si pripravte ako obvykle. Kuracie prsia nechajte odstáť v olivovom oleji spolu s bazalkou, čiernym korením a mletou paprikou. Potom ich opražte na panvici, zamiešajte so šalátom a pridajte nízkotučný syr.

Proteínové cestoviny s tvarohom: Zaujímavou kombináciou sú varené proteínové cestoviny spoločne s tvarohom. Na dochutenie k nim môžete pridať oriešky alebo hrozienka a všetko spoločne zamiešať. Získate doslova proteínovú bombu s vitamínmi a minerálmi.

Hotové proteínové cestoviny KetoMix a ich výhody

Na viaceré z vyššie spomínaných domácich receptov môžete bez akýchkoľvek problémov využiť aj proteínové cestoviny značky KetoMix. Za touto značkou sa skrýva široký sortiment viacerých druhov proteínových jedál a potravín, nejde len o proteínové cestoviny.

V prípade cestovín má značka oproti ostatným nasledovné výhody:

Komplexné zloženie pre chudnutie

Proteínové cestoviny KetoMix sú svojim zložením ideálne uspôsobené na chudnutie. Sú v nich zastúpené v dostatočnom množstve bielkoviny a zároveň aj vláknina. Obsahujú tiež izolovaný sójový proteín, hrachový proteín, pšeničný proteín a vaječný bielok.

Absolútne jednoduchá príprava

Príprava cestovín je všeobecne jednoduchá a to platí aj v prípade proteínových cestovín KetoMix. Stačí ich jednoducho len dať do vriacej a osolenej vody a to je celé. Ak si budete robiť nejaké hlavné jedlo, nemusíte do neho pridávať žiadny dodatočný proteín.

Ideálny pomer všetkých živín

Vyváženie všetkých dôležitých živín v proteínových cestovinách KetoMix je na veľmi dobrej úrovni. V 1 porcii, čiže 30 gramoch, nájdete až 18 gramov proteínov, no zároveň aj dostatok zdravých tukov a vlákniny. Obsiahnuté sú tu aj sacharidy a to v objeme 6 gramov.

Žiadne rizikové chemické prísady

Dobrou správou pre všetkých ľudí s laktózovou intoleranciou je, že proteínové cestoviny KetoMix sú bez laktózy, takže sú vhodné na konzumáciu. Neobsahujú ani žiadnu geneticky upravenú sóju a škodlivé konzervačné látky, z tohto pohľadu sú bezproblémové.

NA VÝBER MÁTE VIACERO DRUHOV

Aby váš jedálniček nebol fádny, KetoMix má vo svojej ponuke proteínových cestovín viacero druhov, ktoré môžete pravidelne obmieňať a striedať. Ide o fusilli, penne aj risoni, z tých bezsacharidových cestovín môžete siahnuť po špagetách, rezancoch a tagliatelle.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových cestovín KetoMix

Či už siahnete po fusillách, penne, risoni alebo inom druhu proteínových cestovín KetoMix, máte istotu, že presne tak, ako aj v prípade ostatných potravín tejto značky, získate veľmi cenný zdroj bielkovín. Plusom je, že v zložení sú aj ďalšie dôležité látky.

Pre 100 g proteínových cestovín platia tieto výživové údaje:

 • energetická hodnota je 1571 kJ, čo je 372 kcal
 • obsah tukov je 3,7 g, z toho nasýtených mastných kyselín 1,2, obsah sacharidov 19,9 g, z toho cukrov 0,8, bielkovín je 60,7 g a vlákniny 8 g

Pokiaľ ide o celkové zloženie, v cestovinách sa nachádzajú pšeničný lepok, izolovaný sójový proteín, hrachový proteín, pšeničný proteín, pšeničná múka, pšeničná vláknina, vaječný bielok a guarová guma. Nie sú tu obsiahnuté laktóza a ani žiadne rizikové a škodlivé konzervačné látky, môžu sa tu však nájsť stopy sezamu, orechov a mlieka.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix je overeným producentom komplexného stravovacieho programu. Tým sa odlišuje od ostatných výrobcov proteínových cestovín. Navyše, všetky potraviny a jedlá tejto značky sú presne v súlade s Keto diétou, čím značne uľahčujú chudnutie s ňou.

proteinove cestoviny ketomix
 • Nízkosacharidové cestoviny s vysokým obsahom bielkovín.
 • Cestoviny vhodné na ketónovú diétu.
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje.
 • Bez laktózy.
 • Bez konzervantov.
15,20 €
Do obchodu

Ak ide o výhody značky a dôvody, prečo siahnuť po ponuke, tak:

 • jedná sa o seriózneho producenta s overenou a dostatočne dlhodobou históriou, ktorý nie je len nejakým eshopom, ale má aj kompletné zázemie a logistiku
 • k dispozícii máte nielen nejaký jeden druh potravín, napríklad spomínané proteínové cestoviny, ale celú paletu, dokonca aj nápoje alebo výživové doplnky
 • cieľom značky nie je len predávať produkty, ale aj pomáhať ľuďom s chudnutím, má tiež vyškolených špecialistov, ktorí vám pomôžu celkovo so stravovaním
 • nakoľko je značka spojená s diétou, ide už o komplexný stravovací program, pričom diéta aj KetoMix sú dlhodobo overené a veľa ľudí s nimi má skúsenosti

Balenie a cena proteínových cestovín KetoMix

Všetky druhy proteínových cestovín KetoMix majú rovnakú veľkosť balenia, konkrétne 300 gramov. V jednom balení sa nachádza 10 porcií po 30 gramov cestovín. Čo sa týka bezsacharidových cestovín, v tomto prípade je veľkosť balenia 385 gramov a to vrátane nálevu, čistá hmotnosť cestovín je 300 gramov a nachádzajú sa tu 2 až 3 porcie.

Pre lepšiu názornosť vám prinášame stručný prehľad balení a cien:

proteinove cestoviny ketomix
 • Nízkosacharidové cestoviny s vysokým obsahom bielkovín.
 • Cestoviny vhodné na ketónovú diétu.
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje.
 • Bez laktózy.
 • Bez konzervantov.
15,20 €
Do obchodu

Čo sa týka cien, tie nijakým spôsobom nevybočujú z bežného štandardu oproti väčšine konkurenčných značiek, dokonca sú vzhľadom na veľkosti balení a počet porcií výhodnejšie. Cena za jednu porciu sa pohybuje od 1,5 € do 2 €, čo je výhodné aj dlhodobo.

Príprava proteínových cestovín KetoMix

Cestoviny sú známe tým, že ide o jedlo, ktoré má veľmi rýchlu a jednoduchú prípravu. To isté platí aj pre proteínové cestoviny KetoMix, kde si vystačíte s prípravou len s jedným hrncom. Samozrejme, veľa potom závisí aj od toho, s čím ďalším budete cestoviny jesť.

Otvorte balenie a do misky odsypte jednu dávku, konkrétne ide o 30 gramov

V hrnci dajte zovrieť osolenú vodu, najlepšie 300 ml, keď zovrie, nasypte do nej pripravenú dávku cestovín a varte 12 až 15 minút, nezabudnite na miešanie

Medzi tým si môžete podľa konkrétneho receptu pripraviť na zvlášť panvici zeleninu či strukoviny, ktoré vám dodajú ešte viac vlákniny, prípadne si ich viete udusiť na pare a potom zmiešať s hotovými cestovinami. Alternatívou je upečenie nejakej ryby, napríklad lososa. Cestoviny môžete zmiešať aj s hotovými proteínovými omáčkami KetoMix.

Ak budete konzumovať cestoviny v rámci Keto diéty, dávajte si pozor, aby ste dodržiavali zásadu obmedzenia sacharidov. Nepripravujte si preto cestoviny na sladko, ale len na slano. Na dochutenie môžete použiť tiež bylinky a koreniny, napríklad chilli korenie.

Konzumácia a skladovanie proteínových cestovín KetoMix

Pokiaľ ide o skladovanie, cestoviny ponechajte uzatvorené na suchom mieste, mimo priame slnečné žiarenie, mráz aj mimo pôsobenie vlhkosti. Po otvorení obalu si odsypte vždy len toľko cestovín, koľko ich viete pripraviť. Nekonzumujte po dátume spotreby.

Ak ide o konzumáciu v rámci Keto diéty, držte sa nasledovného:

 • v rámci diéty môžu proteínové cestoviny nahradiť 1 až 2 z 5 jedál
 • všeobecne sú vhodné na doplnenie jedálnička aj neskôr a po skončení
 • môžu však obsahovať sezam, orechy a mlieko, pozor pri týchto alergiách
 • dodržiavajte aj dostatočný príjem tekutín a to aspoň 1,5 litra denne

Ďalšie produkty KetoMix

Okrem proteínových cestovín KetoMix ponúka táto značka aj ďalšie jedlá, potraviny, nápoje či koktejly, ktoré viete využiť počas diétovania a chudnutia. Všetky tieto jedlá sú založené na zvýšenom podiele bielkovín a naopak, v zložení obsahujú minimum sacharidov.

Cieľom celého sortimentu je podpora Keto bielkovinovej diéty:

Keto diéta je založená práve na zvýšenom príjme proteínov a naopak, na znížení príjmu sacharidov, takže výsledkom je stav ketózy a efektívnejšie spaľovanie tukov

Sortiment produktov a potravín KetoMix má viacero benefitov:

 • je určený pre všetkých mužov aj ženy, s výnimkou tehotenstva a dojčenia
 • príprava je nielen jednoduchá, ale aj rýchla a zvládnete ju aj bez praxe
 • viete si zakúpiť kompletné balíčky na celodenné stravovanie na dlhšie

Všetky potraviny a nápoje KetoMix majú vysoký obsah bielkovín a zároveň minimum zlých tukov a sacharidov, čiže bez ohľadu na druh a typ podporia vašu Keto diétu. Nájdete v nich aj veľa vitamínov, minerálov a stopových prvkov, naopak, nie sú tu žiadne rizikové prísady. Ak ide o balíčky, tie si viete zakúpiť na viac týždňov vopred alebo aj na mesiac.

Ponuka jedál a potravín zahŕňa proteínové polievky, kaše, palacinky, cestoviny, omelety, tyčinky, omáčky, pomazánky, pečivo aj sušené mäso. Na svoje si prídu aj milovníci sladkostí, čokolád, dezertov a slaných pochutín, napríklad chipsov alebo rôznych krekrov.

Čo sa týka nápojov a pitného režimu, v ponuke sú koktejly v prášku, ktoré obsahujú srvátkový aj sójový proteín, môžete siahnuť aj po vegánskych druhoch. Na výber máte viacero príchutí od kávy, cez vanilku až po ovocnú príchuť. Ak by ste chceli ešte viac podporiť chudnutie, k dispozícii sú aj výživové doplnky s obsahom L-Karnitínu na spaľovanie tuku.

ĎALŠIE POZITÍVNE EFEKTY DIÉTY

Keto diéta s využitím potravín KetoMix má pozitívny vplyv nielen na samotné chudnutie či zníženie hmotnosti, ale aj na iné oblasti zdravia. Ide napríklad o zníženie hladiny cukru v krvi, zvýšenie tzv. dobrého cholesterolu a prevenciu voči cukrovke a ochoreniu žíl.

Ako a kde kúpiť proteínové cestoviny a ďalšie produkty KetoMix

Pokiaľ vás proteínové cestoviny značky KetoMix zaujali, prípadne by ste chceli skúsiť aj ďalšie potraviny a produkty zo sortimentu, kúpiť ich viete osobne v kamennej značkovej predajni aj cez internet. Stačí navštíviť oficiálnu webstránku www.ketomix.sk.

Na nej nájdete aj eshop, pričom nákup je záležitosťou pár minút:

 • objednávku spravíte priamo z domu, či už cez počítač alebo smartfón
 • nemusíte nikam chodiť, kuriér doručí balíček priamo k vám domov
 • online si viete pozrieť všetky potraviny a nápoje a to vrátane zloženia
 • pri väčšej objednávke ušetríte, v tomto prípade už neplatíte poštovné

Na webstránke nájdete celú ponuku, nákup spravíte za pár kliknutí a je podobný bežnému objednávaniu v klasických eshopoch. Na doručenie si môžete vybrať viacero kuriérnych služieb, ktoré vám balíček doručia k vám domov aj do pobočky Zásielkovne.

proteinove cestoviny ketomix
 • Nízkosacharidové cestoviny s vysokým obsahom bielkovín.
 • Cestoviny vhodné na ketónovú diétu.
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje.
 • Bez laktózy.
 • Bez konzervantov.
15,20 €
Do obchodu

Štandardne trvá doručenie najviac 3 pracovné dni a aj ten najväčší balíček váži len 5 kilogramov. Pokiaľ ide o platbu, môžete si vybrať hotovosť, platbu kartou aj platenie cez internet banking. Ak by ste si nevedeli dať rady s čímkoľvek ohľadom nákupu, alebo by ste mali otázky týkajúce sa produktov či diéty, značka prevádzkuje aj infolinku.

Skúsenosti s proteínovými cestovinami KetoMix

Na internetových fórach a v diskusiách možno nájsť desiatky referencií na proteínové potraviny a jedlá KetoMix. Platí to aj pre cestoviny, ktoré patria medzi jedny z najviac populárnych a to pre pomerne veľký výber rôznych druhov. Cestoviny sa rýchlo a veľmi jednoducho pripravujú, čo je široko cenené a to aj u ľudí bez skúseností.

Chuťovo cestoviny vyhovujú prakticky každému, veľkým plusom je, že sú bez laktózy a tak si ich môžu pripraviť aj muži či ženy trpiace laktózovou intoleranciou Cestoviny KetoMix konzumujú tak ľudia držiaci Keto diétu, ako aj ľudia mimo nej a samostatne.

Pozitívne hodnotený je nielen výber, ale aj spôsob nákupu, najmä pokiaľ ide o eshop. V ňom je jednoduchá orientácia a veľa ľudí si okrem cestovín zakúpilo aj iné jedlá a potraviny, najmä proteínové omáčky a dresingy, ktoré sa k cestovinám ideálne hodia. Oproti iným značkám majú cestoviny KetoMix vyšší obsah proteínov a zároveň aj veľmi málo sacharidov.

Zhodnotenie na záver

Pre každého, kto chce chudnúť alebo kto potrebujete pôsobiť na svoje svaly, sú proteínové cestoviny nevyhnutnou a užitočnou súčasťou jedálnička. Pri značke KetoMix máte istotu, že získate naozaj kvalitné cestoviny, navyše, vybrať si viete z viacerých druhov.

Ak ešte zvažujete, či je ich kúpa dobrým krokom, nezabudnite, že:

okrem cestovín tu nájdete aj iné jedlá a potraviny s obsahom proteínov

všetky jedlá, vrátane cestovín, si viete pripraviť jednoducho do pár minút

cestoviny sú vhodné na konzumáciu aj pre ľudí s laktózovou intoleranciou

viete si k nim dokúpiť aj proteínové omáčky a dresingy KetoMix

Dobrou správou je, že celá značka KetoMix je už dostatočne overená a má množstvo referencií, takže v tomto prípade nejde o žiadny krok do neznáma, práve naopak. Proteínové cestoviny, ktoré v jej ponuke nájdete, môžu byť súčasťou celkovej Keto diéty.

proteinove cestoviny ketomix
 • Nízkosacharidové cestoviny s vysokým obsahom bielkovín.
 • Cestoviny vhodné na ketónovú diétu.
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje.
 • Bez laktózy.
 • Bez konzervantov.
15,20 €
Do obchodu

Výhodou je aj jednoduchý nákup, ktorý zrealizujete cez oficiálny eshop www.ketomix.sk, môžete si tu pozrieť komplexné zloženie a jednotlivé druhy cestovín aj iných potravín navzájom porovnať. Pokiaľ by ste chceli cestoviny s vyšším obsahom proteínov zaradiť do svojho jedálnička a hľadáte dobrý pomer ceny a kvality, KetoMix je jasná voľba.

Ako pomáhajú proteínové cestoviny na chudnutie, aká je cena a ktoré sú najlepšie?
Počet hlasov: 1 Priemer:5 (100%)
  Vaše postrehy
  Komentáre
  Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  *