Najlepšie ponuky na nákup

 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
9,11 €
Do obchodu
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
9,49 €
Do obchodu

Trápi vás suchá, zrohovatené a svrbivá pokožka? Máte atopický ekzém, iný druh ekzému či trpíte lupienkou? Ak chcete podporiť svoju liečbu, môžete na to využiť aj Balneum Hermal, čo je liečivo, ktoré má zaujímavú a menej tradičnú formu. Ide totiž o kúpeľňové aditívum a sprchový olej súčasne, ktorého základom je prírodný sójový olej.

Tento liek sa využíva ako podporná liečba ekzematikov a psoriatikov a používa sa na veľmi suchú a svrbiacu kožu. Pokožku totiž pokrýva ochranným olejovým filmom a to až do obnovenia prirodzenej tukovej zložky. Naša recenzia vám prezradí viac.

Výrobca a pôvod

Balneum Hermal je liekom, ktorý spadá pod značku Almirall Hermal GmbH. Ide o nemeckého výrobcu a farmaceutickú spoločnosť založenú ešte v roku 1943 špecializujúcu sa na psoriázu a kožné problémy či ochorenia. Dnes je firma na 21 trhoch sveta.

Celkové portfólio spoločnosti tvorí cez 40 produktov, prípravkov, značiek a liekov. Do ponuky patria napríklad Aknemycin, Aknenormin, Akneroxid, Curatoderm, Frondava alebo Verrumal. Ide všetko o overené a známe prípravky, čo je jasné znamenie serióznosti. Rovnako tak je liek Balneum Hermal na našom trhu pomerne známym pojmom.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Balneum Hermal

Základom kúpeľňového aditíva Balneum Hermal je sójový olej, ktorý je tu použitý ako liečivá látka s priamym pôsobením na pokožku. Tento olej má svoje účinky jednak ako prísada do kúpeľa, ale môže sa použiť aj priamo ako sprchový šampón, kde tiež pomáha.

Ak ide o komplexné zloženie a popis jednotlivých látok, tu sú:

 • Sójový olej: Základnou účinnou látkou, vďaka ktorej Balneum Hermal pôsobí na pokožku a jej stav či niektoré jej problémy, je sójový olej. V 100 gramoch roztoku sa tento olej nachádza v objeme až 84,75 gramu, čiže ide o účinnú látku s dominantným objemom a teda aj veľmi výrazným pôsobením v rámci liečiva.

Táto látka zabraňuje uvoľňovaniu prirodzených hydratačných faktorov zo zrohovatenej kože, redukuje tiež odparovanie vody v prípade kožných ochorení a zároveň vytvára po nanesení na kožu rovnomerný olejový film, ktorý má ochranný vplyv. Všetky tieto vplyvy majú symptomatický účinok na ekzémy či lupienku.

Okrem toho podporuje látka odstránenie šupín, lupín alebo šupiniek. Sójový olej obsahuje aj vysoké množstvo kyseliny linolénovej, ktorá patrí medzi prekurzory ceramidov, čo sú špecifické lipidy nachádzajúce sa na povrchu keratinocytov. Vďaka tomu je použitie lieku možné aj u ľudí s nedostatkom kožných lipidov.

Ďalšie pomocné, doplnkové a podporné látky: Tak, ako aj iné liečivá, aj Balneum Hermal obsahuje viacero podporných zložiek. Konkrétne ide o lauromakrogol 400, dietanolamid kyseliny olejovej, butylhydroxytoluén, askorbylpamitát, monohydrát kyseliny citrónovej, propylénglykol a parfum DV 517.

OLEJ V NEPRIEHĽADNEJ FĽAŠTIČKE

Balneum Hermal je žltý až svetložltý olej čírej konzistencie, ktorý je balený v plastovej nepriehľadnej fľaštičke. Vonkajším obalom je papierová škatuľka. Výrobca má zaregistrovaných viacero veľkostí balenia, na trhu nemusia byť všetky uvedené.

Dávkovanie a užívanie Balneum Hermal

Čo sa týka použitia oleja Balneum Hermal, užívajte tento liek presne tak, ako vám odporučil lekár, lekárnik, prípadne sa držte inštrukcií od výrobcu v príbalovom letáku. Nezabúdajte ani na to, že nezriedený roztok sa nesmie dostať do kontaktu s očami.

 • Na 1 kúpeľ sa používa 30 až 45 ml olejového roztoku, čo zodpovedá 2 až 3 odmerkám
 • V prípade detského kúpeľu sa odporúča použiť iba 5 ml, použitie je však možné u dospelých aj detí nielen v kúpeli, ale aj pri sprchovaní, vtedy sa roztok nanáša na kožu

Na dosiahnutie lepšieho premastenia kože je možné krátkodobo zvýšiť koncentráciu oleja, kúpele sa majú vykonávať obvykle v intervale 2 až 3 dní, v prípade potreby je ale možný kúpeľ každý deň. Olejový roztok vždy pridávajte do kúpeľa, nie naopak. Pokiaľ ide o dobu kúpeľa, výrobca odporúča časový interval 15 až 20 minút, u detí len zopár minút.

Uchovanie a skladovanie Balneum Hermal

Ak ide o správne skladovanie Balneum Hermal, tu platia veľmi podobné pravidlá a zásady, ako aj pri bežných liekoch. Nakoľko sa jedná o prísadu do kúpeľa, uskladnite ju na takom mieste, aby ste zabránili náhodnému perorálnemu užitiu, hlavne u detí.

Medzi ďalšie dôležité pravidlá a zásady skladovania patria:

 • liek uchovávajte na mieste mimo dohľadu a dosahu malých detí
 • nevystavujte balenie mrazu, priamemu slnku a ani teplotám nad 25 °C
 • sledujte dátum exspirácie na škatuli a fľaštičke, po ňom už liek nepoužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok oleja nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne
Balneum Hermal: cena, kde kúpiť, zloženie a skúsenosti
 • Celkový vplyv na pokožku
 • Pôsobenie na kožné problémy a ochorenia
 • Špecifické účinky u detí a dojčiat
9,11 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie Balneum Hermal

Čo sa týka využitia a použitia oleja Balneum Hermal, to je závislé priamo od účinnej látky, ktorá je zodpovedná za všetky účinky a pôsobenie, čiže od sójového oleja. Vďaka tomu, že ide o prísadu do kúpeľa a na sprchovanie, sú účinky naozaj efektívne.

Toto sú tri najdôležitejšie oblasti pôsobenia Balneum Hermal:

Celkový vplyv na pokožku

Sójový olej, ktorý je základom Balneum Hermal, má všeobecne prospešné vplyvy na suchú a zrohovatenú pokožku a to je prvý dôležitý účinok tohto liečiva. Olej vytvára na povrchu kože dočasnú ochrannú vrstvu a znižuje tak problémy so suchou a mierne svrbiacou pokožkou. Pomáha tiež na obnovenie mastného povrchu.

Pôsobenie na kožné problémy a ochorenia

Ak ide o konkrétne účinky a pôsobenie na niektoré problémy pokožky, Balneum Hermal možno využiť vo viacerých situáciách a prípadoch. Roztok znižuje uvoľňovanie fyziologických faktorov, znižuje odparovanie vody a pomáha na ekzém, atopický ekzém, lupienku, stareckú kožu, ichytózu a rôzne zápaly kože.

Špecifické účinky u detí a dojčiat

Špeciálne u malých detí a u dojčiat je možné použitie Balneum Hermal aj kvôli niektorým veľmi konkrétnym a špecifickým vplyvom a účinkom. Rozsah použitia lieku zahŕňa zápaly kože, detský ekzém u dojčiat a malých detí, plienkovú dermatitídu, seboroickú dermatitídu u dojčiat a atopickú dermatitídu u detí. Ide teda o široké pôsobenie.

DRŽTE SA PRESNÉHO DÁVKOVANIA

Aby ste mohli naplno využiť všetky spomínané vplyvy a pozitívne účinky Balneum Hermal, je nevyhnutné správne dávkovanie do kúpeľa aj pri sprchovaní. Tu sa riaďte jednak inštrukciami priamo od výrobcu, ale zároveň aj odporúčaniami od lekára.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Balneum Hermal

Čo sa týka nežiaducich účinkov Balneum Hermal, tak, ako aj iné liečivá, aj v prípade tejto prísady do kúpeľa treba rátať s tým, že nejaké rizikové situácie a prípady môžu nastať. Dobrou správou však je, že sa nevyskytujú príliš často a nemusia sa objaviť u každého.

Toto sú tie vedľajšie účinky, ktoré spomína aj príbalový leták:

 • vo veľmi zriedkavých prípadoch môže sójový olej spôsobiť reakcie z precitlivenosti
 • liek je väčšinou dobre tolerovaný, ale v ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť začervenanie, svrbenie a tiež pálenie pokožky
 • ak sa niečo podobné objaví aj u vás, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika a konzultujte s nimi ďalšie používanie

Kontraindikácie a možné interakcie Balneum Hermal

Okrem vedľajších účinkov treba v prípade liekov rátať aj s kontraindikáciami a interakciami, čiže prekážkami použitia. To isté platí aj v prípade Balneum Hermal, ktoré nesmiete používať, ak máte alergiu na sóju alebo na iné zložky tohto liečiva.

Medzi ďalšie dôležité situácie a prípady, ktorým venujte pozornosť, patria:

 • v prípade akútnych foriem pľugierovej lupienky, v prípade závažných poranení pokožky a iných prípadoch menovaných výrobcom liek nepoužívajte
 • neaplikujte Balneum Hermal do oblasti očí, pri náhodnom kontakte oka s roztokom treba oko okamžite vypláchnuť studenou vodou, aj opakovane
 • čo sa týka interakcií s inými liekmi, tie nie sú známe, rovnako tak jedlá ani nápoje nemajú žiadny vplyv, pozor si však treba dať na niektoré mydlá
 • butylhydroxytoluén môže vyvolať lokálne kožné reakcie, propylénglykol zas podráždenie pokožky a benzylbenzoát dráždi kožu, oči aj sliznice

Balenie a cena Balneum Hermal

Čo sa týka veľkostí balenia, Balneum Hermal je na trhu obvykle k dispozícii troch objemoch a to buď ako balenie so 150 ml, s 200 ml alebo najväčšie balenie s až 500 ml roztoku do kúpeľa. Nie všetky balenia ale musia byť dostupné v každej lekárni, najčastejšie sa vyskytuje 200 ml balenie, ktoré ponúka aj najlepší pomer ceny, kvality a objemu.

Ak ide o ceny tohto liečiva, tu je ich stručné porovnanie:

 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
  9,11 €
  Do obchodu
  • Odborná pomoc
  • Doprava zadarmo nad 30 €
  • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
   9,49 €
   Do obchodu

   Vzhľadom na spôsob používania a dávkovania je cena lieku na dobrej úrovni a to tak s ohľadom na veľkosť balenia, ako aj v porovnaní s konkurenčnými značkami a prípravkami. Užívatelia si chvália hlavne účinnosť, takže cenu až tak veľmi neriešia.

   Kde kúpiť Balneum Hermal

   Pokiaľ ide o možnosti kúpy, Balneum Hermal je registrovaný ako riadny humánny liek, avšak voľne predajný. To znamená, že hoci jediným miestom, kde viete toto kúpeľňové aditívum kúpiť, je lekáreň, nemusí to byť len osobne, nakoľko nemusíte predkladať recept a predpis od lekára. Využiť tak môžete pohodlnejší a jednoduchší spôsob, cez internet.

   Online lekárne, zvlášť tie väčšie a známejšie, ako je napríklad DrMax, majú obvykle viac veľkostí balenia priamo na sklade a to značne uľahčuje nákup. Okrem toho aj ušetríte, nakoľko ceny v internetových lekárňach sú obvykle nižšie, ako v kamenných.

   NEPOZERAJTE LEN NA CENU

   Hoci finančná úspora je jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú nakupovať v internetových lekárňach, netreba zabúdať ani na kvalitu zákazníckeho servisu. Tá býva na lepšej úrovni práve v značkových lekárňach, ktoré sú na trhu už dlhšie.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Balneum Hermal si viete teda zakúpiť jednoducho cez internet, no možno nie všetci vedia, ako na to. Celý postup je jednoduchý a príliš sa nelíši od objednávky v klasickom eshope. Dobrou správou je, že nákup spravíte cez počítač, tablet aj cez mobil.

   Ako na to? Tu je postup objasnený v 4 konkrétnych krokoch:

   • Vyberiete si veľkosť balenia Balneum Hermal, o ktoré máte záujem
   • Vyplníte svoje osobné údaje a to vrátane kontaktu a adresy doručenia
   • Zvolíte si spôsob dopravy a prípadne aj konkrétneho kuriéra
   • Vyberiete si hotovostnú alebo bezhotovostnú platbu a objednávku odošlete

   Ak ide o rýchlosť nákupu, celý tento proces trvá zopár minút, viaceré online lekárne dokonca nevyžadujú ani registráciu, čo všetko značne urýchľuje. Dobrou správou je, že pri platbe sa zaobídete aj bez hotovosti a aj bez dobierky, platiť sa dá napríklad aj platobnou kartou. Doručenie je priamo k vám domov a zvyčajne trvá do 24 alebo najviac do 48 hodín.

   Balneum Hermal: cena, kde kúpiť, zloženie a skúsenosti
   • Celkový vplyv na pokožku
   • Pôsobenie na kožné problémy a ochorenia
   • Špecifické účinky u detí a dojčiat
   9,11 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Chcete vedieť nejaké špecifiká týkajúce sa použitia Balneum Hermal v kúpeli? Alebo vás zaujíma, či hrozia nejaké problémy z predávkovania? Tieto, ale aj mnohé ďalšie praktické témy sa riešia pomerne často vo viacerých internetových diskusiách a na fórach. Užívatelia sa totiž o značku živo zaujímajú a to aj preto, že ju často používajú.

   Toto sú témy, ktoré sa v súvislosti s Balneum Hermal riešia najviac:

   Je možné použitie aj vyššej dávky? Nehrozia z toho riziká?

   Výrobca udáva, že v prípade potreby je možné zvýšiť koncentráciu olejového roztoku dvoj až trojnásobne, hlavne vtedy, ak chcete dosiahnuť lepšie premastenie kože. Výrobca neudáva žiadne škodlivé účinky zvýšenej koncentrácie vo vodnom kúpeli.

   Ako dlho je možné sa kúpať s použitím tohto roztoku?

   Aby bola efektivita lieku čo najlepšia, mal by kúpeľ u dospelých užívateľov trvať v rozmedzí 15 až 20 minút, nie kratšie a ani nie dlhšie. U detí a dojčiat to však je samozrejme iné a postačuje kratší čas kúpeľu, v závislosti od veku aj zopár minút.

   Môže sa Balneum Hermal  užívať aj v tehotenstve?

   Áno, výrobca v príbalovom letáku výslovne uvádza, že použitie tohto kúpeľového aditíva a to aj na sprchovanie je možné počas tehotenstva. Rovnako tak nie sú žiadne závažné prekážky, aby ste nemohli Balneum Hermal použiť aj počas dojčenia.

   Existujú nejaké špeciálne pravidlá po kúpeli?

   Nakoľko je Balneum Hermal špecifickým olejom, existuje riziko, že aj po vypustení vody z vane môže byť jej povrch pokrytý olejovým filmom alebo vrstvou oleja. Po každom kúpeli sa preto odporúča vaňu vyčistiť s použitím čistiaceho prostriedku.

   Skúsenosti s olejom Balneum Hermal

   Čo sa týka užívateľských skúseností so značkou Balneum Hermal, tie sú prevažne pozitívne, či už ide o portály typu Heureka, kde je liek porovnávaný aj s inými značkami, alebo o komentáre priamo pod produktom v niektorých online lekárňach. Kladne hodnotená je aj flexbilita použitia a to tak do kúpeľa, ako aj pri sprchovaní.

   Z hľadiska účinkov a pôsobenia v praxi je liek vnímaný ako veľmi dobrý, hlavne ak ide o premastenie pokožky, zníženie jej suchosti a komplexné pôsobenie na atopický ekzém, iné formy ekzému, lupienku a tiež niektoré ďalšie kožné problémy.

   Balneum Hermal: cena, kde kúpiť, zloženie a skúsenosti
   • Celkový vplyv na pokožku
   • Pôsobenie na kožné problémy a ochorenia
   • Špecifické účinky u detí a dojčiat
   9,11 €
   Do obchodu

   Balneum Hermal je účinný tak u detí, ako aj u dospelých, kladný vplyv má aj u seniorov. Medzi ďalšie plusy, ktoré si užívatelia viac všímajú, patria dostupnosť a známosť značky, presné dávkovanie a jednoduché použitie z hľadiska počtu opakovaní. Použitie je možné aj u malých detí a dojčiat a to aj s citlivou pokožkou.

   Zhodnotenie

   Ak vás Balneum Hermal oslovil a premýšľate, že by ste ho vyskúšali, pokojne tak môžete spraviť, za skúšku určite nič nedáte. Aj na základe viacerých komentárov a hodnotení preto možno liek odporučiť, no aby ste dosiahli výsledky, treba ho správne používať.

   Čo sa týka výhod, ktoré vám môže ponúknuť, sem patria:

   • jednoduchý nákup, netreba recept a ani vyšetrenie u lekára
   • pomerne málo vedľajších účinkov a rizík kontraindikácií
   • jednoduché použitie a to tak u dospelých, ako aj u detí
   • veľmi široké pôsobenie a účinky na rôzne kožné problémy

   Čo sa týka mínusov, užívatelia nespomínajú žiadne vážnejšie nevýhody alebo nedostatky, no nie v každej lekárni bývajú na sklade všetky verzie a balenia Balneum Hermal. Preto je lepšie nakupovať v tých známejších a väčších, napríklad ako je DrMax.

   Z hľadiska účinnosti si užívatelia pochvaľujú pôsobenie na suchosť a svrbenie kože a tiež na konkrétne problémy typu atopický ekzém alebo lupienka. Používanie však musí byť dlhodobé a pravidelné, iba vtedy sa môžu naplno všetky pozitívne účinky sójového oleju, ktorý je základom Balneum Hermal, prejaviť a pomôcť na stav pokožky.

   Balneum Hermal: cena, kde kúpiť, zloženie a skúsenosti
   • Celkový vplyv na pokožku
   • Pôsobenie na kožné problémy a ochorenia
   • Špecifické účinky u detí a dojčiat
   9,11 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Balneum Hermal je voľno predajný liek s obsahom účinnej látky sójový olej. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

   Balneum Hermal: Kúpeľové aditívum a sprchový olej na suchú kožu a atopický ekzém
   Počet hlasov: 1 Priemer:5 (100%)
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *