Biopron Forte: Probiotiká na podporu trávenia a črevnej mikroflóry pre deti aj dospelých

">
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Medzi prémiové a veľmi známe probiotiká patrí aj značka Biopron Forte, ktorá je určená pre podporu zdravého trávenia a črevnej mikroflóry tak pre deti, ako aj pre dospelých. Ide o výživový doplnok v podobe kapsúl, ktoré sa užívajú tak na akútne problémy, ale je možné aj ich dávkovanie preventívne, napríklad pred cestou do exotických krajín v zahraničí.

Biopron Forte ponúka oproti konkurencii nielen kvalitné zloženie, ale aj veľký výber rôznych balení, kde okrem štandardných nájdete aj akciové typu 30+10 alebo 60+20 kapsúl. Naša recenzia vám probiotiká priblíži tak z hľadiska účinkov, ako aj z pohľadu skúseností.

Výrobca a pôvod

Ako výrobca, držiteľ rozhodnutia aj dodávateľ na náš trh je zapísaná známa značka Walmark. Tento český výrobca výživových doplnkov a voľne dostupných prípravkov je na trhu už cez 25 rokov a aktuálne pôsobí vo vyše 40 krajinách, vrátane 9 pobočiek v strednej Európe.

Spoločnosť patrí vo svojom segmente medzi najrýchlejšie rastúce v Európe a v jej portfóliu sa nachádza cez 1500 produktov prakticky pre celú rodinu od detí až po seniorov. Či už ide o rôzne vitamínové produkty, minerály, prípravky na špecifické oblasti zdravia alebo multifunkčné doplnky, Walmark je v každom prípade zárukou kvality a serióznosti.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Biopron Forte

Výživový doplnok Biopron Forte sa od iných probiotík odlišuje tým, že obsahuje nielen živé bakteriálne kultúry pre podporu trávenia, ale v jeho zložení sú aj kvasinky, ktoré významne dopĺňajú a rozširujú účinnosť prípravku. To sa potom prejaví aj na kvalite v praxi.

Tu sú tri najdôležitejšie účinné látky a popis ich pôsobenia v organizme:

 • Lactobacillus acidophilus: Ide o jeden z najviac využívaných probiotických kmeňov, ktorý sa používa vo veľkom množstve výživových doplnkov z kategórie probiotík. Baktéria sa používa jednak na všeobecnú podporu tráviaceho traktu a črevnej mikroflóry, ale aj na zmiernenie symptómov hnačky, napríklad v dôsledku užívania antibiotík. Ovplyvňuje tiež mikrobiologický metabolizmus a pomáha na problémy so syndrómom dráždivého čreva.
 • Lactobacillus rhamnosus: Tento bakteriálny kmeň sa vyskytuje prirodzene aj v ľudskom tele a najmä v črevách, pre svoje pôsobenie na tráviace ťažkosti je aj súčasťou tabliet Biopron Forte. Okrem toho, že pomáha na trávenie, využívajú sa baktérie aj v prípravkoch na posilnenie imunity, zlepšenie kvality pleti a v rámci prevencie vzniku respiračných ochorení. V porovnaní s inými kmeňmi je plusom vysoká schopnosť adherovať na sliznicu čreva.
 • Saccharomyces boulardii: Ide o nepatogénnu a zdraviu prospešnú hubu kvasinku, ktorá bola izolovaná už v roku 1923. Látka prešla niekoľkými klinickými testovaniami a zistilo sa, že veľmi dobre pôsobí proti akútnej hnačke, na syndróm dráždivého čreva, na prevenciu relapsiu Crohnovej choroby a ako doplnok pri odstraňovaní Helicobactera pylori. Na kvasinku navyše nepôsobia antibiotiká, takže je vhodná aj pri podpornej terapii počas antibiotickej liečby.

Dávkovanie a užívanie Biopron Forte

Pri užívaní Biopron Forte postupujte podľa inštrukcií v príbalovom letáku, prípadne, ak budete užívať probiotiká spoločne s antibiotikami, riaďte sa odporúčaniami od lekára alebo lekárnika. Užívanie je možné preventívne aj na akútne problémy.

Pre deti vo veku do 6 mesiacov nie je Biopron Forte určený a nemali by ho užívať. V prípade akútneho užívania napríklad na vodnatú hnačku sa odporúča užívať 2 kapsuly denne pre deti od 3 rokov a pre dospelých. Výživový doplnok môžete užívať aj preventívne, napríklad ak viete, že hrozí riziko tráviacich ťažkostí, hnačky alebo iných problémov.

Uchovanie a skladovanie Biopron Forte

Skladovanie Biopron Forte nevyžaduje žiadne špeciálne podmienky alebo špecifické zásady. Dôležité je nevystavovať prípravok vlhkosti, mrazu alebo priamemu slnečnému svetlu, čiže žiadnym extrémnym podmienkam narušujúcim kvalitu tabliet.

Okrem toho dodržujte aj nasledovné pravidlá a zásady skladovania:

 • ideálne je, ak je okolitá teplota na izbovej úrovni, najviac do25°C
 • kapsuly skladujte v pôvodnom obale, po vytiahnutí ihneď užite
 • neužívajte prípravok po dátumu upotrebenia, ktorý je uvedený na obale
 • nespotrebovaný výživový doplnok vráťte do lekárne, nelikvidujte odpadom

Biopron Forte

 • Prevencia pred tráviacimi problémami a podpora
 • Riešenie akútnych hnačiek rôzneho typu
 • Podpora prirodzenej imunity

Účinky, indikácie a použitie Biopron Forte

Oblasti použitia a účinkov Biopron Forte sú limitované zložením a konkrétnymi účinnými látkami, čiže bakteriálnymi živými kultúrami a kvasinkami. Kapsuly je možné užívať aj podľa konkrétneho problému, dávkovanie v rámci prevencie môže byť miernejšie.

Tu sú oblasti pôsobenia Biopron Forte:

Prevencia pred tráviacimi problémami a podpora

Biopron Forte môžete použiť na všeobecnú podporu zdravej črevnej mikroflóry, čo sa hodí napríklad aj v prípade občasných funkčných porúch so stolicou a jej konzistenciou. Tabletky je možné užívať aj preventívne, napríklad aj v rámci prevenciu hnačky počas cestovania do exotických krajín, prípadne v rámci prevencie iných hnačiek funkčného typu.

Riešenie akútnych hnačiek rôzneho typu

Druhou a zrejme aj najčastejšou oblasťou použitia tabliet je riešenie akútnych hnačiek. Prakticky všetky účinné látky nachádzajúce sa v prípravku Biopron Forte pomáhajú práve na symptomatickú liečbu akútnej hnačky, či už ide o funkčné alebo infekčné hnačky, prípadne hnačky spôsobené antibiotikami alebo cestovaním po exotických krajinách.

Podpora prirodzenej imunity

Veľmi dôležitým pôsobením probiotických bakteriálnych kultúr a aj kvasiniek je všeobecná podpora prirodzenej obranyschopnosti a funkčnosti imunitného systému. Napríklad kmeň Lactobacillus rhamnosus posilňuje imunitný systém a to cez ovplyvňovanie bunkovej a protilátkovej odpovede. Okrem toho sa posilňuje aj imunita v tráviacom trakte.

Ďalšie špecifické účinky

Vzhľadom ku komplexnejšiemu zloženiu môže výživový doplnok Biopron Forte pôsobiť aj v niektorých ďalších oblastiach. Ide napríklad o podporu pri Crohnovej chorobe pred zhoršením príznakov, doplnkovú terapiu pri infekcii Helicobacterom pylori, v rámci niektorých respiračných ochorení a tiež na všeobecné zlepšenie kvality pleti.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Biopron Forte

Vzhľadom na to, že Biopron Forte je voľne dostupným výživovým doplnkom, ale aj vzhľadom k jeho zloženiu, je užívanie a dávkovanie spravidla bezproblémové. Dôležité je neprekračovať maximálnu dennú dávku určenú výrobcom.

Pozor si potom treba dať len na jednu možnú rizikovú situáciu:

 • ojedinele sa môže objaviť precitlivená alebo alergická reakcia na niektorú z látok obsiahnutých vo výživovom doplnku

Kontraindikácie a možné interakcie Biopron Forte

Žiadne špecifické kontraindikácie výrobca pri Biopron Forte neuvádza, stačí sa teda držať len príbalového letáku a inštrukcií v ňom. Vyskytnúť sa však môžu niektoré situácie, kedy budete musieť dávkovanie obmedziť alebo konzultovať s lekárom.

Tu sú najvýznamnejšie prípady, ktoré si vyžadujú vašu pozornosť:

 • kontraindikáciou k užívaniu je výskyt precitlivenej alebo alergickej reakcie, vtedy treba užívanie prerušiť a poradiť sa s lekárom
 • Biopron Forte nie je určený pre dojčatá a deti do 6 mesiacov, o užívaní počas tehotenstva a dojčenia sa treba poradiť s lekárom
 • ak máte dlhodobé tráviace problémy alebo problémy s imunitou, poraďte sa tiež s lekárom o vhodnosti užívania prípravku
 • to isté platí aj v prípade, ak budete užívanie Biopron Forte kombinovať s antibiotikami, inými probiotikami a inými prípravkami

Balenie a cena Biopron Forte

Veľmi silnou stránkou značky Biopron Forte je veľký výber rôznych balení. Niektoré sú k dispozícii po celý rok, iné len ako sezónne či akciové balenia. Štandardnými baleniami sú 30 kusov a 60 kusov v jednej škatuľke, okrem toho môžu byť k dispozícii aj balenia 30 + 10 kusov, 60 + 20 kusov či balenie v boxe až 100 kusov kapsúl.

Každé z týchto balení má prirodzene odlišné ceny:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Podľa toho, na aký účel potrebujete probiotiká, si môžete vybrať konkrétne balenie. Štandardné balenia s 30 kapsulami alebo 60 kapsulami obvykle pokryjú bežné stavy alebo aj občasné preventívne užívanie a práve tieto dva typy balení sú všeobecne najžiadanejšie.

Kde kúpiť Biopron Forte

Nakoľko je Biopron Forte výživovým doplnkom, môžete ho nájsť v sortimente nielen lekární, kde je už bežnou súčasťou ponuky, ale aj v niektorých eshopoch alebo obchodoch so zameraním na podporu zdravia či s ponukou výživových doplnkov. Kúpa je možná online aj vďaka tomu, že prípravok získate voľne bez predpisu.

Najlepší pomer pohodlia, záruky odbornosti a širokého sortimentu aj iných prípravkov napríklad na hnačku a tráviace problémy ponúkajú lekárne. Lepšiu cenu a istotu, že na sklade bude presne to balenie, ktoré chcete, ponúkajú väčšie internetové lekárne, napríklad Dr. Max.

Online objednávka, doprava a doručenie

Chcete si kúpiť Biopron Forte cez internet, ale nemáte s tým veľa skúseností? Nemusíte sa ničoho báť, technicky sa kúpa v online lekárni nijako nelíši od online objednávok v iných eshopoch, hlavne v tých väčších a kvalitnejších lekárňach.

V nich majú celý proces objednávky maximálne zoptimalizovaný:

 • Stačí si vybrať veľkosť balenia a to vložiť do online košíka
 • Potom si treba zvoliť spôsob platby a dopravy
 • Zadať svoje údaje a adresu doručenia
 • A na záver už len objednávku odoslať

Ak ide o spôsob dopravy, vyberáte si obvykle len konkrétnu kuriérnu službu. Pri spôsobe platby máte na výber platbu vopred, napríklad cez internet banking alebo kartou online, prípadne platbu na dobierku pri doručení balíčka. V žiadnom prípade sa nemusíte báť ani o diskrétnosť, podľa obalu nikto nezistí, čo ste si objednali.

Biopron Forte

 • Prevencia pred tráviacimi problémami a podpora
 • Riešenie akútnych hnačiek rôzneho typu
 • Podpora prirodzenej imunity

Najčastejšie otázky

Zaujíma vás Biopron Forte viac? Chceli by ste vedieť, ako funguje v praxi alebo aké je možné dávkovanie v rámci prevencie? Internetové diskusie sú plné podobných otázok, nakoľko značka je veľmi známa, populárna a vyhľadávaná. Keďže ide o praktické a zaujímavé otázky, rozhodli sme sa na tie najdôležitejšie odpovedať.

Nech sa páči:

Je možné Biopron Forte užívať aj u tehotných žien a počas dojčenia?

V zásade je možné probiotiká dávkovať aj v tehotenstve alebo počas dojčenia, nakoľko ich vplyv na plod či malé dieťa je minimálny. V každom prípade sa ale poraďte pre ich užívaním s lekárom a zvážte kúpu špeciálnych verzií probiotík pre tehotné a dojčiace ženy.

Koľko treba užívať probiotiká pred cestou do zahraničia?

Nakoľko Biopron Forte odporúča výrobca užívať aj v rámci prevencie pred črevnými problémami pred návštevou zahraničných krajín, môžete probiotiká použiť aj na tento účel. Odporúčaná doba užívania je 1 týždeň pred plánovanou cestou.

Pomôže mi Biopron Forte na liečbu hnačky?

Áno, práve v prípade akútnej hnačky infekčného aj funkčného charakteru vám môže tento výživový doplnok veľmi dobre pomôcť. Jeho pôsobenie je však primárne symptomatické, to znamená, že nepomáha na všetky príčiny akejkoľvek hnačky.

Ako dlho je možné prípravok užívať a kedy prídu prvé účinky?

Vďaka vysokej koncentrácii jednotlivých probiotických kultúr aj širokému zloženiu by ste mali vidieť účinky na trávenie takmer okamžite. Užívanie nie je časovo nijako limitované, ak však máte tráviace a zažívacie problémy dlhodobo, lepšie bude navštíviť lekára.

Skúsenosti s tabletkami Biopron Forte

Značka Biopron Forte je podľa hodnotení a skúseností takmer všetkých užívateľov na internete synonymom kvality. Platí to tak pre zloženie, či už do šírky alebo z pohľadu koncentrácie jednotlivých zložiek a látok, ako aj pre účinky, hlavne ak ide o hnačky a podporu obnovenia črevnej mikroflóry.

Prípravok je chválený aj z pohľadu pôsobenia na imunitu a obranyschopnosť, hlavne počas sezóny, kedy je ľudský organizmus najviac náchylný na takéto problémy. Platí to aj o imunitu v rámci tráviacej sústavy.

Pozitívom je tiež možnosť užívania aj pre deti, čo podľa skúseností využíva mnoho rodičov, nakoľko Biopron Forte je z tohto pohľadu bezproblémový. Spokojnosť je aj s veľkým výberom rôznych balení, rovnako tak s cenou. Žiadne väčšie alebo zásadnejšie mínusy prípravok nemá a je veľmi vyhľadávaný, preto treba pozerať na dostupnosť skladom.

Biopron Forte

 • Prevencia pred tráviacimi problémami a podpora
 • Riešenie akútnych hnačiek rôzneho typu
 • Podpora prirodzenej imunity

Zhodnotenie

Ak máte problémy s akútnou hnačkou, ale aj inými tráviacimi problémami, prípadne chcete podporiť preventívne zdravie svojej tráviacej sústavy, Biopron Forte je veľmi dobrá voľba. Skúsenosti s jeho účinkami sú nadpriemerne pozitívne.

Probiotiká majú aj ďalšie zaujímavé plusy:

 • sú dostupné voľne a viete ich kúpiť aj online
 • majú široké pôsobenie a rýchly nástup účinkov
 • užívanie je možné aj pre malé deti, už od 6. mesiaca
 • dávkovanie je možné flexibilne prispôsobiť

Probiotiká Biopron Forte sú navyše ideálne nielen na akútne problémy, ale aj pred cestovaním na podporu črevnej mikroflóry. Pomáhajú tak na hnačku, ako aj na niektoré funkčné problémy a ťažkosti tráviacej sústavy.

Veľké plus majú probiotiká aj za možnosť kúpy voľne bez predpisu či receptu, čo vám dáva možnosť objednávky cez internet. To so sebou prináša výhodnejšie cenové podmienky, ale aj výhodu, že už vopred vidíte, ktoré balenie je v lekárni skladom. Kúpa je tak rýchlejšia aj pohodlnejšia.

Biopron Forte

 • Prevencia pred tráviacimi problémami a podpora
 • Riešenie akútnych hnačiek rôzneho typu
 • Podpora prirodzenej imunity

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.63

35 Hodnotení