Biosil plus: Tabletky na vlasy a rast vlasov, na pleť a pokožku a na pevnejšie nechty

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Medzi veľmi obľúbené a často vyhľadávané prípravky obsahujúce kombináciu viacerých minerálov a vitamínov patrí aj značka Biosil plus. Ide o tabletky, ktoré pomáhajú na vlasy, pleť, nechty aj sliznice, konkrétne na zlepšenie ich stavu a zdravia. Vďaka širokému zloženiu má tento výživový doplnok účinky aj proti únave, na vitalitu a na imunitu.

Biosil plus patrí medzi tie prípravky, ktoré majú široké účinky, ale ide len o výživový doplnok s podporným pôsobením. Naša recenzia vám prezradí, aká je cena tabliet, či je možné aj dlhodobé užívanie alebo či sa môže výživový doplnok dávkovať aj pri kojení.

Výrobca a pôvod

Za tabletkami Biosil plus je známa česká spoločnosť Naturvita, ktorá patrí medzi veľmi úspešných výrobcov doplnkov výživy. Výroba prípravkov z portfólia spoločnosti prebieha priamo v Českej republike a celý proces podlieha zásadám kvality a HACCP.

Naturvita je tradičný český výrobca, ktorý má za sebou množstvo referencií a jeho prípravky možno nájsť v lekárňach alebo aj eshopoch prakticky na celom trhu. Spoločnosť získala aj viacero ocenení a to práve s prípravkom Biosil plus. Okrem neho sú v ponuke aj iné produkty, či už doplnky minerálov, doplnky vitamínov alebo prípravky s rastlinnými výťažkami.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Biosil plus

Biosil plus je založený na synergickom pôsobení 2 minerálov a 2 vitamínov, konkrétne ide o kremík, zinok, vitamín H a vitamín B5. Tieto látky sa navzájom úspešne dopĺňajú a zároveň viaceré z nich spoločne pôsobia hlavne na vlasy, pokožku, nechty a sliznice.

Tu sú jednotlivé účinné zložky predstavené bližšie spoločne s ich vplyvmi:

 • Oxid kremičitý: Prvou účinnou látkou obsiahnutou v Biosil plus je minerál kremík a to v podobe oxidu kremičitého. Táto látka má prínos pre kosti, centrálnu nervovú sústavu, ale hlavne pre vlasy a pokožku, nakoľko podporuje tvorbu kolagénu. Minerál pomáha spevniť a posilniť nechty a vlasy a udržiava kožu pružnú, pevnú, bez vrások a mladistvého vzhľadu.
 • Zinok: Druhým dôležitým minerálom je zinok. Ten sa podieľa na delení buniek a ich ochrane pred oxidačným stresom, podporuje tiež normálnu obranyschopnosť v tele. Látka pôsobí na zdravie nechtov, vlasov a pokožky, napríklad pomáha na akné, podporuje syntézu kolagénu, zlepšuje hojenie rán a pomáha na kondíciu nechtov.
 • Kyselina pantothénová: Kyselina pantoténová, nazývaný aj vitamín B5, je v prípravku vo forme panthotenátu vápenatého. Táto látka je kyselinou aj vitamínom zároveň. Nachádza sa v rastlinných aj živočíšnych bunkách a v organizme prispieva k zníženia miery únavy a vyčerpania. Jej nedostatok sa môže prejaviť aj depresiou.
 • Biotín: Za týmto názvom sa skrýva vitamín B7, niekedy označovaný aj ako H. Ide o jeden zo z vitamínov skupiny B, ktorý má pozitívne účinky na stav vlasov, pokožky aj slizníc. Je nenahraditeľným vitamínom nielen pre kožu, ale aj pre cievny systém. Nedostatok vitamínu spôsobuje lámavé nechty, vypadávanie vlasov, únavu, malátnosť aj rôzne defekty na koži.

Dávkovanie a užívanie Biosil plus

Výživový doplnok Biosil plus je potrebné užívať presne podľa odporúčanej dávkovacej schémy v príbalovom letáku alebo na obale prípravku. Pri užívaní sa riaďte buď odporúčaniami lekára, lekárnika alebo dodržujte pokyny priamo od výrobcu.

Tabletky nie sú vhodné pre deti do 15 rokov, pre túto skupinu je užívanie prípravku kontraindikované. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku, môže to spôsobiť laxatívne účinky. Pozitívom je, že prípravok neobsahuje glutén, laktózu, farbivá a ani konzervačné látky, preto by malo byť jeho užívanie bez väčších problémov.

Uchovanie a skladovanie Biosil plus

Ak ide o správne uchovanie a skladovanie tabliet, Biosil plus si nevyžaduje žiadne špeciálne podmienky alebo pravidlá. Základom je tabletky uchovávať v pôvodnom obale, čiže priloženej sklenenej liekovke, ktorá ich chráni pred kontamináciou.

Okrem toho sa držte aj nasledujúcich zásad a podmienok:

 • výživový doplnok skladujte mimo mrazu, slnka a vlhkosti
 • kvôli bezpečnosti ho uchovávajte mimo dosahu malých detí
 • teplota okolia by nemala presiahnuť 25°C
 • tabletky po dátume exspirácie uvedenom na obale nepoužívajte

Biosil plus

 • Pôsobenie na vlasy a nechty
 • Účinky na pokožku a pleť
 • Vyššia vitalita a nižšia únava

Účinky, indikácie a použitie Biosil plus

Biosil plus ako výživový doplnok môže vďaka svojmu zloženiu, čiže kombinácie minerálov a vitamínov, pôsobiť na viaceré oblasti, predovšetkým vlasy, kožu, nechty a celkovú obranyschopnosť organizmu. Tieto účinky sú závislé práve od účinných látok.

Tabletky môžu mať pôsobenie a účinky v nasledovných oblastiach:

Pôsobenie na vlasy a nechty

Ak chcete udržať svoje vlasy a nechty v dobrej kondícii a zdravom stave, Biosil plus vám v tom môže pomôcť svojou podporou. Biotín, zinok aj oxid kremičitý pôsobia na správne fungovanie a normálny stav vlasov aj nechtov, čoho výsledkom je zníženie lámavosti nechtov, zlepšenie pevnosti vlasov a aj pomoc proti vypadávaniu vlasov.

Účinky na pokožku a pleť

Biosil plus sa využíva aj pre podporu zdravého fungovania a stavu pokožky a pleti. Kombinácia všetkých účinných látok prispieva na zdravý stav kože, oxid kremičitý špeciálne podporuje tvorbu kolagénu dôležitého pre pevnosť, pružnosť a mladistvý vzhľad pokožky. Zinok zas pomáha na rôzne kožné zápaly na pleti, napríklad proti akné.

Vyššia vitalita a nižšia únava

Vďaka obsahu kyseliny pantoténovej a biotínu dochádza tiež k pôsobeniu na zlepšenie pocitu energie a vitality, či už vo fyziologickej alebo mentálnej oblasti. Kyselina pantoténová pomáha na zníženie miery únavy a vyčerpania hlavne fyzického typu, biotín zas pôsobí proti mentálnej únave a rovnako tak znižuje riziko depresií, čiže zvyšuje vitalitu.

Obranyschopnosť a ochrana pred oxidačným stresom

Poslednou významnejšou oblasťou, kde vám môže užívanie Biosil plus pomôcť, je obranyschopnosť. Vďaka obsahu zinku je podporovaná normálna funkcia imunitného systému, čo má aj preventívne účinky. Minerál tiež prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, ktorý je výsledkom pôsobenia voľných radikálov.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Biosil plus

Na rozdiel od liekov a liečiv, v prípade výživových doplnkov je užívanie obvykle bezproblémové a nebýva sprevádzané vážnejšími nežiaducimi alebo vedľajšími účinkami. Výrobca ani žiadne špecifické v informačnom letáku nespomína.

Pri týchto prípravkoch všeobecne sa ale môžu vyskytnúť nasledovné situácie:

 • výskyt precitlivenej alebo alergickej reakcie na niektorú z látok v zložení, čo môže byť dôvod na prerušenie užívania
 • tráviace a zažívacie ťažkosti, v prípade Biosil plus môže nadmerné dávkovanie kvôli obsahu sorbitolu vyvolať laxatívne účinky

Kontraindikácie a možné interakcie Biosil plus

Okrem rizika výskytu možných vedľajších účinkov treba pred začiatkom užívania alebo počas neho sledovať prípady, ktoré by mohli byť kontraindikáciou k užívaniu, prípadne by mohlo ísť o možné interakcie s niektorými látkami či zdravotným stavom.

Tu sú najčastejšie možné kontraindikácie a situácie vyžadujúce pozornosť:

 • výživový doplnok Biosil plus nie je určený pre deti do 15 rokov, nízky vek je teda prvou kontraindikáciou k užívaniu
 • druhou prekážkou je výskyt alergickej alebo precitlivenej reakcie, v prípade laxatívnych účinkov ide len o krátkodobý problém
 • užívanie v tehotenstve alebo počas dojčenia nie je kontraindikované, ale je potrebné ho konzultovať s ošetrujúcim lekárom
 • ak ide o kombináciu s inými prípravkami, napríklad výživovými doplnkami alebo liekmi, to je možné až po posúdení a odsúhlasení lekárom

Balenie a cena Biosil plus

Biele okrúhle tabletky sú balené nie v štandardných blistroch, ale v hnedej sklenenej fľaštičke s etiketou. Vonkajším obalom je papierová škatuľka s potlačou. Výrobca uviedol na trh len jednu veľkosť balenia Biosil plus a to s obsahom 60 tabliet. Podľa objemu dávkovania vám toto balenie vydrží  1 až 2 mesiace.

Ak ide o ceny, tie sa odlišujú podľa konkrétnej lekárni:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Oproti iným výživovým doplnkom s obsahom minerálov alebo vitamínov je cena Biosil plus veľmi dobrá  to tak v pomere k veľkosti balenia, dobe užívania ako aj v pomere k viditeľnosti pôsobenia v praxi. Zakúpiť môžete pokojne aj dve balenia naraz.

Kde kúpiť Biosil plus

Biosil patrí medzi výživové doplnky, čo znamená, že jeho predaj je voľný, nie je viazaný na lekársky predpis a kúpiť si ho môžete nielen v lekárni, ale aj v niektorých eshopoch so zameraním na zdravie či minerálového a vitamínové doplnky. Napriek tomu odporúčame nákup v lekárni, ideálne v tej internetovej.

Dôvodom je, že v lekárni máte väčší výber aj iných prípravkov či rovno liekov a liečiv, ak by ste potrebovali účinnejší prostriedok. Nákup v online lekárni je zas výhodný kvôli pohodliu, rýchlosti, lepšej cene a úspore času.

Online objednávka, doprava a doručenie

Chceli by ste si kúpiť Biosil plus cez internet, ale nemáte s tým ešte dostatok skúseností? V takom prípade ho hľadajte v ponuke overených a väčších lekární, ktoré sú dlhšie na trhu a proces objednávky majú maximálne jednoduchý.

Kúpa je potom otázkou už len zopár minút:

 • Najskôr vložíte Biosil plus do online košíka
 • Potom vyberiete spôsob platby a dopravy
 • Zadáte svoje osobné údaje a adresu dodania
 • Objednávku na záver skontrolujete a potom už len odošlete

Platiť môžete kuriérovi pri prevzatí balíčka s Biosil plus, väčšinou v hotovosti, ale možná je aj platba vopred. To je dokonca aj pohodlnejšie, nakoľko môžete zaplatiť cez internet, či už prevodom cez internet banking, alebo aj platobnou kartou online. Pokiaľ ide o doručenie, väčšina lekární odosiela zásielku okamžite, takže k vám príde do 24 až 48 hodín.

Biosil plus

 • Pôsobenie na vlasy a nechty
 • Účinky na pokožku a pleť
 • Vyššia vitalita a nižšia únava

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť, ako dlho je možné Biosil plus užívať a či ide o kvalitný vitamínový a minerálny doplnok, ktorý má dostatočné zloženie z pohľadu odporúčaného denného príjmu týchto látok? Nielen na tieto otázky, ktoré sa pýta veľa užívateľov na rôznych fórach a v diskusiách, sme hľadali odpovede.

Tu sú odpovede na tie najčastejšie kladené:

Je možné používať tabletky Biosil plus aj na akné vyskytujúce sa na pleti?

Áno, možné to je, ale podľa skúseností užívateľov sú účinky v tomto prípade individuálne. Niekomu Biosil plus pomohol na zmiernenie akné, niekomu nie. Najlepšie účinky mal u užívateľov s mastnou pleťou, ale aj tu boli vidieť výsledky až po 3 mesiacoch.

Môžu výživový doplnok užívať aj deti alebo mladiství?

Výživové doplnky všeobecne nie sú primárne určené pre deti, ale výrobca priamo v príbalovom a informačnom letáku udáva, že užívanie je možné pre dospievajúce deti vo veku nad 15 rokov, ktoré majú dávkovanie zhodné s dávkovaním pre dospelých.

Je možné Biosil plus užívať dlhodobo aj niekoľko mesiacov?

Áno, dokonca mnoho užívateľov užíva v praxi Biosil plus alebo aj iné vitamínové a minerálové doplnky aj pol roka a viac. Základom je však neprekračovať maximálnu dennú dávku v objeme 2 tabliet, inak môže prísť k vzniku laxatívnych účinkov.

Pokryje užívanie tabliet dennú potrebu konkrétnych vitamínov a minerálov?

V 1 tabletke výživového doplnku nájdete 0,15 mg biotínu, 6,00 mg kyseliny pantoténovej, 10,00 mg zinku a 15 mg oxidu kremičitého. V prípade biotínu je dávka prekročená, pri kyseline pantoténovej a zinku naplnená na 100 % a pre kremík nie je stanovená.

Skúsenosti s tabletkami Biosil plus

Biosil plus patrí medzi známe a využívané výživové doplnky, ktoré používajú predovšetkým dospelí užívatelia. Pozitívne hodnotené je už zloženie, nakoľko neobsahuje žiadne zbytočné prísady a prídavné látky, je bez konzervačných látok a farbív a z pohľadu zloženia minerálov a vitamínov je vyvážené.

To sa prejavuje aj na skúsenostiach s pôsobením v praxi. Ľudia si pochvaľujú viditeľný vplyv na vlasy a nechty, konkrétne podporu ich zdravému stavu, pri vlasoch pomoc na ich rast a pri nechtoch na ich posilnenie.

Biosil plus

 • Pôsobenie na vlasy a nechty
 • Účinky na pokožku a pleť
 • Vyššia vitalita a nižšia únava

Dôležité je však pravidelné a dlhodobé užívanie, napríklad aj 3 či 4 mesiace, kedy sa môžu efekty prejaviť najviac. Pri takto dlhom užívaní sú viditeľné aj pozitívne vplyvy na pokožku a na zlepšenie jej pevnosti a pružnosti. Pozitívne vnímaný je aj účinok proti únave a vyčerpaniu, aj keď ten je individuálny.

Zhodnotenie

Väčšinové pozitívne skúsenosti a naopak absencia akýchkoľvek vytýkaných negatív robia z výživového doplnku Biosil plus dobrú a hlavne častú voľbu v prípade, ak potrebujete posilniť zdravie svojich vlasov, nechtov, pokožky a pleti.

Prípravok ponúka užívateľom aj ďalšie výhody:

 • kúpiť si ho viete bez predpisu od lekára
 • užívanie je z pohľadu vedľajších účinkov bezproblémové
 • zloženie je kvalitné, minerály a vitamíny sú v dobrej koncentrácii
 • dávkovanie je možné dlhodobo aj niekoľko mesiacov

Pozitívom je aj to, že tabletky môžu užívať nielen dospelí, ale tiež deti, hoci až od veku 15 rokov. Biosil plus má však minimum kontraindikácií, čo je dané hlavne jeho zložením a absenciou typických alergénov či konzervantov a farbív.

K účinkom prispieva aj jednoduché dávkovanie a hlavne možnosť dlhodobého užívania. Pokiaľ ide o kúpu prípravku, to, že si ho kúpite na voľno so sebou prináša veľký benefit v podobe možnosti kúpy cez internet. V sortimente známych online lekární sú tabletky skladom, za skvelú cenu a s pohodlným objednaním.

Biosil plus

 • Pôsobenie na vlasy a nechty
 • Účinky na pokožku a pleť
 • Vyššia vitalita a nižšia únava

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.23

35 Hodnotení