Calmin: Komplexný výživový doplnok na zaspávanie, relaxáciu a kvalitný spánok

Calmin: Komplexný výživový doplnok na zaspávanie, relaxáciu a kvalitný spánok

Máte problém so zaspávaním, trápi vás stres či nervozita a hľadáte niečo, čo vám pomôže na upokojenie aj lepší spánok? V tom prípade môžete siahnuť po známej a overenej značke Advance Calmin, čo je doplnok výživy v podobe kapsúl s čisto prírodným obsahom. Prípravok je založený na kombinácii rastlinných extraktov a vitamínov skupiny B.

Vďaka takejto synergii je pôsobenie produktu naozaj komplexné, či už ide o blahodarný vplyv na relaxáciu, alebo s tým súvisiaci vplyv na spánok. Ak chcete vedieť, na čo všetko vám Calmin môže pomôcť, alebo ako ho užívať, nech sa páči, tu je naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Za prípravkom Calmin je pomerne známa značka Advance, ktorá patrí českému producentovi Advance nutraceutics. Ide o spoločnosť, ktorá pôsobí na trhu už viacero rokov a cez sieť kamenných aj internetových lekární ponúka pomerne široké portfólio rôznych produktov.

Základom je využitie prírodných a overených surovín, maximálne prirodzené pôsobenie, maximum aktívnych a účinných látok a minimum tých plniacich a vstupná aj výstupná kontrola. Výsledkom sú tak doplnky výživy, ktoré majú svoju kvalitu ocenenú aj užívateľmi a veľké portfólio prípravkov napríklad na imunitu, trávenie, nervový systém či svaly.

Zloženie, účinné látky

Výživový doplnok Calmin obsahuje kombináciu viacerých rastlín s priaznivým účinkom na nervový systém aj myseľ, spolu s nimi sú v zložení niektoré vitamíny či iné látky vplývajúce napríklad na upokojenie a proti stresu. Takto komplexné zloženie dopĺňajú pomocné látky.

Tu je predstavenie najdôležitejších zložiek spoločne s ich charakteristikou:

 • Chmeľ otáčavý: Prvou zložkou obsiahnutou v prípravku Calmin je extrakt z chmeľu otáčavého. Táto rastlina patrí medzi jedny z najviac využívaných prírodných prostriedkov na celkové upokojenie nervového systému a organizmu, relax a podporu zaspávania.
 • Šišiak bajkalský: Táto rastlina je rozšírená predovšetkým v Ázii, ale nájsť ju možno aj v Severnej Amerike Rastlina má imunostimulačné účinky, pomáha na ochranu buniek pred oxidačným stresom a ide o prírodné sedatívum pomáhajú na stres aj nespavosť.
 • Mučenka opletavá: Extrakt z mučenky je súčasťou prípravku tiež pre svoje upokojujúce pôsobenie na organizmus a myseľ, veľmi často sa rastlina využíva ako prírodný prostriedok pre zaspávanie a spánok. Ide o tropickú rastlinu pochádzajúcu z Floridy a Mexika
 • Valeriána lekárska: Ide o známu liečivú rastlinu využívanú pre svoje sedatívne a antixyolitické účinky ako prírodný prostriedok proti nespavosti. Rastlina pomáha na vypätie, podráždenosť a má upokojujúce účinky. Zlepšuje tiež večerné zaspávanie.
 • Vitamíny B5B6: Tieto dva vitamíny skupiny B sú známe ako látky priaznivo pôsobiace na stav a správne fungovanie nervového systému. Pomáhajú na upokojenie, pôsobia proti stresu, zmierňujú nervozitu a napätie a celkovo podporujú zdravú vitalitu organizmu.
 • L-tryptofan: Poslednou aktívnou zložkou je aminokyselina L-tryptofan. Ide o esenciálnu aminokyselinu, ktorú si telo nedokáže vyrobiť a musí ju prijímať z externého prostredia. Pomáha na nervovú sústavu, proti úzkosti a na psychické uvoľnenie.
 • Prídavné, pomocné a ostatné látky: Pokiaľ ide o doplnkové zložky, prípravky značky Advance sú známe tým, že ich obsahujú len nevyhnutné minimum. V prípade tohto doplnku výživy sa jedná iba o želatínu, ktorá tvorí samotnú kapsulu a protihrudkujúcu látku stearan horečnatý. Ide o bezproblémové a vo farmaceutickom priemysle bežné latky.

Dávkovanie a užívanie

Vzhľadom na to, že tento výživový doplnok by mal primárne pomáhať na zaspávanie a lepší spánok, zodpovedá tomu aj užívanie. Prípravok je možné brať aj dlhodobo, avšak nie je to povinnosť, základom je užívanie skôr v daný deň v správny čas, čiže večer.

Neprekračujte počas užívania maximálnu dennú dávku 2 kapsúl za deň. Neužívajte prípravok počas dňa, nakoľko vtedy by nemusel vôbec účinkovať na noc. To neplatí, ak potrebujete zaspať počas dňa. Dodržiavajte výrobcom odporúčaný spôsob užívania, kapsuly prehltnite v celosti a zapite vodou. Neužívajte ako náhradu pestrej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Nemenej dôležité pre maximálne využitie prípravku je aj jeho správne uchovanie. Týka sa to tak teplotných podmienok, ako aj niektorých zásad bezpečnosti a prevencie. Základom je po užití dávky dobre uzavrieť plastovú fľaštičku a uložiť ju mimo dohľad a dosah detí.

Pokiaľ ide o ďalšie podmienky, nejde o nič špeciálne, len o bežné zásady:

 • prípravok skladujte na suchom mieste mimo priame slnečné žiarenie
 • nevystavujte kapsuly mrazu, ale ani nadmerným teplotám nad 25°C
 • po dátume spotreby, ktorý nájdete na obale, výživový doplnok neužívajte
 • zvyšok nespotrebovaný kapsúl vráťte do lekárne, nelikvidujte odpadom

Calmin

 • Podpora relaxácie a uvoľnenia
 • Vplyv na lepšie zaspávanie
 • Pôsobenie na kvalitný a zdravý spánok

Účinky, indikácie a použitie

Pôsobenie výživového doplnku Calmin je priamo závislé od účinnosti a pôsobenia jednotlivých jeho zložiek. Vďaka kombinácii viacerých rôznorodých látok dochádza k synergii, čo je využité hlavne na podporu celkového uvoľnenia a aj spánku.

Tu sú tri oblasti, v ktorých majú jednotlivé aktívne látky svoj vplyv:

Podpora relaxácie a uvoľnenia

Vďaka obsahu chmeľu, valeriánu ale napríklad aj aminokyseliny L-tryptofan je možné Calmin užívať aj vtedy, ak potrebujete vaše telo a myseľ uvoľniť. Tieto látky pomáhajú na celkovú relaxáciu, na zníženie nervozity a napätia a tiež proti stresu.

Vplyv na lepšie zaspávanie

Druhým účinkom prakticky všetkých zložiek obsiahnutých v prípravku Calmin je pozitívne pôsobenie na lepšie a rýchlejšie zaspávanie. Tento vplyv je dosiahnutý celkovým upokojením mysle, ale aj pôsobením na uvoľnenie nervového systému a navodenie útlmu.

Pôsobenie na kvalitný a zdravý spánok

Okrem toho podporuje vitamín C spoločne s vitamínmi B6 a B12 aj riadne fungovanie imunitného systému a celkové posilnenie organizmu. Minerály vápnik a horčík sú zas dôležité pre svaly, ich normálnu funkčnosť a tiež pre správne fungovanie nervovej sústavy.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Calmin je z kategórie doplnkov výživy, čo v praxi znamená, že sa jedná o prípravok, ktorý má obvykle bezproblémové užívanie. Platí to aj v tomto prípade, výrobca neuvádza v príbalovej informácii žiadne nežiaduce či vedľajšie účinky, rovnako ani užívatelia.

Vzhľadom na zloženie však treba počítať s jedným rizikom a tým je:

 • alergia alebo precitlivenosť na niektorú z látok v zložení, napríklad na niektorý z rastlinných extraktov, avšak ide o ojedinelé prípady

Kontraindikácie a možné interakcie

Okrem rizík v podobe vedľajších a nežiaducich účinkov je potrebné v prípade prípravkov na perorálne užívanie rátať aj s možnými faktormi, ktoré by bránili užívaniu. Našťastie, aj vzhľadom na prírodné zloženie, v prípade značky Calmin ich naozaj nie je veľa.

Tu sú situácie a prípady, o ktorých treba vedieť pred začiatkom užívania:

 • ak sa u vás vyskytne akákoľvek reakcia z precitlivenosti alebo alergie, prerušte dávkovanie a poraďte sa s lekárom či lekárnikom
 • prípravok nie je určený na užívanie pre deti alebo dospievajúcich užívateľov, môžu ho brať len ľudia, ktorí už dovŕšili vek 18 rokov
 • neužívajte Calmin spoločne s liekmi na spanie, rovnako tak ho nekombinujte ani s doplnkami výživy s podobným zložením alebo zameraním
 • prípravok nie je vhodný ani v tehotenstve a počas dojčenia, pre istotu ho neužívajte ani pred vedením motorových vozidiel alebo inou činnosťou vyžadujúcou koncentráciu

Balenie a cena

Calmin má podobu jednoduchých želatínových kapsúl určených na perorálne užívanie. Kapsule sú balené, podobne ako aj v prípade iných prípravkov tejto značky, v čiernej plastovej liekovke s uzáverom. Na obale fľaštičky je modrá etiketa s informáciami od výrobcu, prevažne ohľadom zloženia a dávkovania.

K dispozícii je len jedno balenie, tu sú jeho ceny:

Veľkosť balenia Calmin s obsahom 60 kapsúl je dostatočná aj na dlhodobejšie užívanie, či už pravidelne každý deň, alebo s menšími prestávkami. Oproti iným konkurenčným prípravkom ponúka táto značka oveľa lepší pomer ceny, veľkosti balenia a hlavne kvality zloženia.

Kde kúpiť

V prípade, ak vás Calmin zaujal a chceli by ste si tento produkt zakúpiť a vyskúšať, dobrou správou je, že tak viete spraviť aj bez predošlej návštevy u lekára. Ide totiž o doplnok výživy a táto kategória prípravkov je voľne predajná a voľne dostupná. Ich kúpa preto nie je podmienená receptom, prípravky možno nájsť aj v sortimente eshopov.

Samozrejme, značka Calmin je natoľko známa a dôveryhodná, že si viete kapsuly kúpiť aj v takmer každej väčšej lekárni, či už kamennej alebo internetovej. Tú druhú možnosť využíva čoraz viac ľudí a to hlavne pre lepšiu cenu a viac pohodlia.

Online objednávka, doprava a doručenie

Spomínané výhodnejšie doručenie Calminu neponúkajú všetky online lekárne, ale obvykle len tie väčšie a známejšie. Nákupom v nich, získate aj iné výhody, napríklad serióznejší prístup, rýchlejšie doručenie a podobne.

Samotná objednávka je pritom podobná, ako pri kúpe v eshope:

 • Vložíte vybraný počet balení prípravku do online košíka
 • Vyplníte údaje o sebe vrátane adresy doručenia
 • Zvolíte si spôsob dopravy a spôsob platby za nákup
 • Objednávku odošlete a počkáte na ďalšie inštrukcie

Väčšina lekární vám umožní nákup aj bez registrácie a k dispozícii dá viacero možností platby, či už v hotovosti na dobierku, alebo bezhotovostne vopred. Po spracovaní objednávky lekáreň odovzdá kuriérovi Calmin v diskrétnom balení a potom už podľa času odovzdania a kuriérnej služby môžete mať zásielku doma do 24 až 48 hodín.

Calmin

 • Podpora relaxácie a uvoľnenia
 • Vplyv na lepšie zaspávanie
 • Pôsobenie na kvalitný a zdravý spánok

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť, či vám hrozí vznik závislosti pri užívaní Calminu? Alebo aké sú presné koncentrácie jednotlivých účinných zložiek? Ak vás zaujímajú takéto praktické témy, prípadne aj ohľadom dávkovania, stačí navštíviť niektoré diskusie a fóra na internete, kde sa viacero ľudí pýta podobné dotazy.

Toto je prehľad najviac kladených otázok:

Môžem prípravok užívať aj dlhodobo a každý deň?

Áno, Calmin je možné užívať aj každý deň a dlhodobejšie, nakoľko nespôsobuje závislosť a aj podľa skúseností užívateľov je takéto dávkovanie bez problémov. Niektorí ľudia však užívajú Calmin aj krátkodobo a iba vtedy, keď majú problém so zaspávaním.

Obsahuje Calmin aj nejaké alergény alebo problémové zložky?

Nie, žiadne štandardné alergény typu lepok alebo laktóza nie sú v prípravku obsiahnuté, Calmin tak môžu užívať aj ľudia, ktorí inak majú s týmito zložkami problém. Pokiaľ ide o doplnkové látky, tých je v kapsulách minimum, ani tu nehrozia väčšie riziká.

Aké je presné zloženie a koncentrácia jednotlivých účinných látok?

Najväčšie zastúpenie v prípravku majú rastlinné extrakty, chmeľ obyčajný 150 mg, šišiak bajkalský 80 mg, mučenka opletavá 50 mg a valeriána lekárska 20 mg v 1 kapsule. L-tryptofánu je 40 mg, pokiaľ ide o vitamíny, B5 má obsah 6 mg a B6 1 mg.

Čo robiť, ak mi Calmin nepomohol podľa mojich predstáv?

Calmin je doplnkom výživy a hoci má veľmi zaujímavé a koncentrované zloženie, nemôže nahradiť lieky určené na spanie, ktoré obsahujú syntetické liečivá. Jeho cieľom je podpora uvoľnenia organizmu a upokojenia pred zaspávaním, nie liečba vážnych porúch spánku.

Skúsenosti s tabletkami

Tak, ako aj mnoho iných produktov značky Advance, aj v prípade Calminu je možné nájsť na internete veľké množstvo referencií, nakoľko ide o známu značku u nás. Väčšina skúseností a recenzií je pozitívna, či už z pohľadu účinnosti, alebo aj pri hodnotení iných parametrov, napríklad ceny a kvality zloženia.

Tá sa prejaví hlavne pri pôsobení v praxi, najčastejšie po tomto doplnku výživy siahnu ľudia, ktorí hľadajú prírodný a prirodzený prostriedok na upokojenie, zlepšenie zaspávania a na podporu kvalitnejšieho spánku.

Calmin

 • Podpora relaxácie a uvoľnenia
 • Vplyv na lepšie zaspávanie
 • Pôsobenie na kvalitný a zdravý spánok

Medzi cenené vlastnosti doplnku patria tiež dostupnosť v každej väčšej lekárni, veľké množstvo referencií, bezproblémové užívanie aj dlhšiu dobu a možnosť použitia aj u seniorov, vzhľadom na prirodzený charakter aktívnych látok. Žiadne závažnejšie mínusy či negatíva Calminu užívatelia nespomínajú.

Zhodnotenie

Ak sa rozhodnete skúsiť Calmin na podporu uvoľnenia, relaxácie, zaspávania a spánku, podľa zverejnených skúseností nepôjde o zlú voľbu. Práve naopak, môžete získať prostriedok s prirodzeným a bezproblémovým pôsobením na uvedené oblasti.

Medzi jeho najväčšie benefity patria:

 • nulové riziko vzniku závislosti
 • jednoduchá kúpa bez lekára alebo predpisu
 • dostupnosť aj v internetových lekárňach
 • optimálny pomer veľkosti balenia, ceny a kvality

Zloženie Calminu pozostáva z rastlinných extraktov s overenou účinnosťou, ktoré spoločne s vitamínmi a aminokyselinami podporujú aj celkové uvoľnenie, správnu činnosť nervovej sústavy a aj psychickú relaxáciu.

To všetko, spoločne s prijateľnou cenou, možnosťou užívania aj dlhodobo a dostupnosť bez predpisu, sú dôvody, prečo po tejto značke siaha čoraz viac užívateľov. Ak by ste si chceli Calmin vyskúšať aj vy, nemusíte nikam chodiť, stačí si ho objednať v niektorej zo známejších a overených online lekární, napríklad ako [lekaren].

Calmin

 • Podpora relaxácie a uvoľnenia
 • Vplyv na lepšie zaspávanie
 • Pôsobenie na kvalitný a zdravý spánok

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.38

21 Hodnotení