Candibene: Dermálny krém na mykózu, plesne alebo kandidózu kože aj nechtov

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ak hľadáte spoľahlivý dermálny krém, ktorý vám pomôže s mykózou na nohy, krém Candibene s obsahom účinnej látky klotrimazol je pre vás ako stvorený. Krém pomáha na kožné mykózy, kandidózu vaginálnej oblasti aj na hubovité ochorenia nechtového lôžka a v prípade schválenia zo strany lekára je jeho použitie možné aj v tehotenstve.

Candibene je zároveň voľne dostupný a voľne predajný liek, takže si ho môžete kúpiť v lekárni aj bez receptu. Naša recenzia vám krém predstaví z pohľadu skúseností, ale aj zodpovie na otázky typu, na čo sa používa a aký je spôsob aplikácie či dávkovania.

Výrobca a pôvod

Krém Candibene je súčasťou ponuky farmaceutickej spoločnosti TEVA Pharmaceuticals, ktorá je u nás zastúpená dcérskou spoločnosťou TEVA Pharmaceuticals Slovakia. Značka TEVA je pôvodom z Izralea a ide o serióznu firmu s vyše storočnou históriou.

V portfóliu tejto farmaceutickej spoločnosti sú prípravky a produkty rôzne typu, či už ide o generická, vlastné originálne biofarmaceutické produkty, voľne predajné lieky alebo výživové doplnky. Sortiment zahŕňa tak výživové doplnky s vitamínmi a minerálmi pre deti, ako aj lieky a liečivá z oblasti dermatológie, kardiovaskulárneho systému alebo bolestí.

Zloženie, účinné látky a vzhľad krému Candibene

Candibene je určený na liečbu kožných ochorení mykotického typu, čo je dané účinnou látkou nachádzajúcou sa v prípravku, konkrétne ide o klotrimazol. Ten sa nachádza v pomere 10 mg v 1 gramu tohto dermálneho krému, no okrem neho sú tu aj pomocné látky.

Tu je celé zloženie krému Candibene aj s popisom jednotlivých látok:

 • Klotrimazol: Látka Klotrimazol patrí medzi antimykotiká, čiže ide o látky určené špeciálne na mykotické infekcie. Látka bola vyvinutá ešte v 60. rokoch 20. storočia, pričom ide o veľmi širokospektrálne antimykotikum. Klotrimazol pôsobí proti všetkým hubovitým organizmom schopným vyvolať infekciu, najmä ak ide o plesne, kvasinky a dermatofyty.

Mechanizmus účinku látky spočíva v tom, že bráni hube k vytvoreniu svojej bunkovej membrány a to pomocou inhibície substancie zvanej ergosterol. Okrem zamedzeniu rozširovania a rozmnožovania húb pôsobí látka aj na znižovanie tvorby nových zárodkov a zlepšuje imunitnú odpoveď. Výsledkom pôsobenia je až 90 % úspešnosť látky.

Okrem toho sa klotrimazol používa aj pre svoje antibakteriálne účinky na kauzálnu liečbu lokálnych infekcií. Pomáha tiež na infekcie stafylokokmi alebo streptokokmi, nielen na kvasinkové a plesňové infekcie. Využitie látky je možné s lokálnym pôsobením, problémom však môže byť aplikácia na narušenú pokožku alebo v oblasti genitálií.

 • Ostatné a doplňujúce látky a zložky: Medzi ďalšie zložky, okrem účinnej látky klotrimazol, ktoré sa v kréme Candibene nachádzajú, patria sorbitánstearát, polysorbát 60, cetyl palminát, cetylalkohol a stearylalkohol, oktyldodekanol, benzylalkohol a čistená voda. Ide o látky, ktoré majú podpornú, plniacu alebo inú doplnkovú funkciu a sú bežne používané v krémoch.

Dávkovanie a užívanie krému Candibene

Candibene je krém určený len na vonkajšiu aplikáciu a len podľa indikácie od lekára, lekárnika alebo na základe dávkovania odporúčaného výrobcom. Krém môžu použiť dospelí ale aj deti vo veku nad 2 rokov, u nich musí byť aplikácia pod dozorom dospelého.

Miesto nanášania krému treba pred aplikáciou dobre umyť a vysušiť. Aby sa dosiahol najlepší efekt liečby, je potrebné pokračovať v natieraní miesta aj dva týždne po vymiznutí príznakov infekcie v prípade infekcie na nohách, v iných prípadoch podľa indikácie od lekára či lekárnika. Neužívajte nikdy dvojnásobnú dávku, ak ste zabudli na tú predošlú.

Uchovanie a skladovanie krému Candibene

Candibene je dermálny krém, ktorý si nevyžaduje žiadne zvláštne podmienky skladovania a uchovania, no napriek tomu je potrebné dodržiavať niekoľko zásad a pravidiel. Základné je, aby ste krém uchovali v jeho pôvodnom balení, čiže v tube.

Okrem toho sa držte z bezpečnostného hľadiska aj týchto podmienok:

 • uchovávajte krém mimo dohľadu alebo dosahu detí
 • krém nevystavujte priamemu slnku a uskladnite ho na suchom mieste
 • skladovanie musí prebiehať mimo mrazu a pri izbovej teplote
 • po dátume exspirácie krém nepoužívajte, ale vráťte ho do lekárne

Candibene

 • Pôsobenie na mykotické a kandidózne kožné ochorenia
 • Účinky na problémy v genitálnej oblasti
 • Vplyv na infekcie a problémy s nechtami

Účinky, indikácie a použitie krému Candibene

Candibene je krémom, ktorého primárne pôsobenie je na mykózy, nakoľko účinná látka klotrimazol patrí medzi veľmi efektívne antimykotiká. Krém možno použiť na rôzne typy a druhy mykóz a to tak na pokožke, ako aj na nechtoch alebo v genitálnej oblasti.

Používanie krému Candibene je možné v nasledovných oblastiach:

Pôsobenie na mykotické a kandidózne kožné ochorenia

Primárnou indikáciou Candibene je použitie na mykózy na pokožke. Krém môžete použiť pri hubových ochoreniach kože ako sú pityriasis versicolor, pri dermatofýzach vyvolaných plesňami, pri kandidózach spôsobených kvasinkami, pri keratomykózach, medziprstových mykózach aj pri erytrazme so šupinatením pokožky na vnútornej ploche stehien.

Účinky na problémy v genitálnej oblasti

Klotrimazol má antimykotické a antibakteriálne účinky nielen pri bežných kožných infekciách, ale aj v prípade výskytu problémov v genitálnej oblasti. Jeho použitie je možné aj pri kandidóze týkajúcej sa vonkajších pohlavných orgánov, či už ide o balanitídu alebo o vulvitídu. V prípade aplikácie krému v tejto oblasti treba ale zvýšiť opatrnosť.

Vplyv na infekcie a problémy s nechtami

Poslednou oblasťou, kde sa môže krém Candibene so svojimi účinkami uplatniť, sú ochorenia týkajúce sa nechtov a nechtových lôžok na rukách aj na nohách. Vďaka antimykotickým vlastnostiam klotrimazolu sa krém odporúča pri hubovitých ochoreniach nechtového lôžka, napríklad na parochynie. Využiť môžete tiež jeho antibakteriálne účinky.

Nežiaduce a vedľajšie účinky krému Candibene

Krém Candibene je liekom v podobe krému s aplikáciou na pokožku. Podobne ako pri iných liekoch, aj v prípade tohto krému sa môžu vyskytnúť pri užívaní niektoré  nežiaduce účinky. Nemusia sa však prejaviť u každého užívateľa krému.

Príbalový leták udáva k možným vedľajším účinkom nasledovné informácie:

 • krém sa obvykle dobre znáša, no ojedinele sa môžu objaviť javy súvisiace s alergiou alebo precitlivenosťou na látky v jeho zložení
 • ide hlavne o miestne kožné reakcie, konkrétne začervenanie, pálenie alebo svrbenie kože v mieste aplikácie krému
 • ak sa tieto, prípadne aj iné vedľajšie a nežiaduce účinky u vás objavia, prerušte užívanie a poraďte sa s lekárom

Kontraindikácie a možné interakcie krému Candibene

Okrem vedľajších a možných nežiaducich účinkov sa môžu vyskytnúť aj prípady a situácie, kedy nebude používanie krému Candibene možné. Môže ísť o kontraindikácie k používaniu na základe zdravotného stavu, prípadne interakcie s inými liekmi.

Tu sú situácie, ktorým treba venovať zvýšenú pozornosť:

 • kontraindikáciou k používaniu krému je vek, krém je určený pre dospelých, bez súhlasu lekára sa nesmie používať ani u detí do 2 rokov
 • ak sa u vás objaví alergická reakcia alebo nejaké iné vedľajšie účinky, prerušte užívanie krému a navštívte lekára
 • použitie krému v tehotenstve a počas dojčenia je nutné tiež konzultovať s lekárom, krém sa nesmie aplikovať na prsník počas dojčenia
 • krém môže tiež znížiť účinnosť latexovej antikoncepcie, ak je používaný na pokožku v oblasti genitálií, ide o prechodný efekt
 • krém sa nesmie aplikovať na sliznice a ani na očné spojovky, môže znížiť účinnosť aj niektorých antibiotík, napríklad nystatínu a natamycínu

Balenie a cena krému Candibene

Krém Candibene je k dispozícii na trhu len v jednej veľkosti balenia a to s objemom 20 gramov krému v klasickej tube. Výrobca má okrem tohto balenia zaregistrovaný aj krém s obsahom 50 gramov, ten však aktuálne lekárne vo svojej ponuke nemajú. To, ako dlho vám vydrží balenie, záleží od intenzity aplikácie a dĺžky liečby.

Ceny Candibene sa v lekárňach mierne odlišujú:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ak ide o samotnú cenu, v internetových lekárňach je o niečo nižšia, ako v klasických kamenných. Užívatelia hodnotia cenu krému pozitívne a to aj pri porovnaní s konkurenčnými značkami. Veľmi dobrý je aj pomer ceny, veľkosti a účinkov krému.

Kde kúpiť krém Candibene

Ak si chcete dermálny antimykotický krém Candibene kúpiť, nájdete ho len v ponuke lekární. Dôvodom je, že ide o riadne registrovaný liek, ktorý môžu vydávať len lekárne. Pozitívom však je, že na jeho kúpu nie je potrebné predošlé lekárske vyšetrenie a ani recept, ide totiž o voľne dostupný prípravok.

To v praxi znamená, že nemusíte kúpiť krém len pri osobnej návšteve lekárni, ale viete využiť aj služby a sortiment internetových lekární. V tom prípade vybavíte všetko z pohodlia obývačky, nemusíte nikam ísť a zároveň aj ušetríte na cene lieku.

Online objednávka, doprava a doručenie

Kúpiť si Candibene online je veľmi jednoduché a ide doslova o záležitosť niekoľkých kliknutí. Ak budete kupovať zo spomínaných väčších lekární, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu, bude celý proces objednávky maximálne efektívny a jednoduchý.

Online objednávka prebieha zvyčajne nasledovne:

 • Vložíte krém Candibene do online košíka
 • Zadáte svoje meno, osobné údaje a adresu dodania
 • Vyberiete si spôsob platby a typ dopravy
 • To je všetko, objednávku už len odošlete

Tak, ako rýchla je objednávka, je rýchla aj doprava, väčšina lekární vám Candibene, ale aj iné lieky a prípravky, doručí do 24 až 48 hodín, podľa času objednania. Bezproblémová je aj platba, môžete zaplatiť vopred cez internet banking, prípadne aj kartou online. Samozrejme, platiť sa dá aj v hotovosti pri doručení, čiže štandardne na dobierku.

Candibene

 • Pôsobenie na mykotické a kandidózne kožné ochorenia
 • Účinky na problémy v genitálnej oblasti
 • Vplyv na infekcie a problémy s nechtami

Najčastejšie otázky

Ak chcete používať krém Candibene, ešte skôr, ako si ho kúpite, sa informujte ohľadom niektorých záležitostí týkajúcich sa jeho praktického používania. Inšpirovať sa môžete napríklad najviac kladenými otázkami týkajúcimi sa dávkovania, užívania či kombinácie krému s inými prípravkami.

Tu sú otázky, ktoré sa užívatelia na internete pýtajú najčastejšie:

Ako dlho by mala trvať liečba krémom Candibene?

To závisí od typu ochorenia, bežná doba liečby kožnej mykózy trvá 3 až 4 týždne. Dôležité je, že aj po vymiznutí príznakov by ste mali krém ešte týždeň alebo dva na dané miesto aplikovať, aby sa predišlo opakovanému návratu infekcie.

Je možné používať krém Candibene u žien aj v čase dojčenia?

V prípade, ak vám lekár povolí používanie Candibene aj počas dojčenia, možné to pochopiteľne je. Laktácia nie je absolútnou kontraindikáciou. V prípade aplikácie krému sa však nesmie prípravok naniesť na prsníky dojčiacej matky.

Môže sa Candibene kombinovať aj s inými antimykotikami či antibiotikami?

Každá kombinácia krému a iných prípravkov s antimykotickými alebo antibakteriálnymi účinkami by mala byť predmetom konzultácie s lekárom. Nekombinujte Candibene s krémami s rovnakou účinnou látkou a ani s niektorými druhmi antibiotík.

Platia nejaké špeciálne pravidlá pri použití krému na genitálie?

Áno, v tomto prípade treba vždy dodržiavať dávkovanie a maximálnu dennú dávku, aby neprišlo k podráždeniu danej oblasti, zároveň si je treba dať pozor aj na vplyv krému počas používania latexovej antikoncepcie. Krátkodobo môže znížiť jej účinnosť.

Skúsenosti s krémom Candibene

Značka Candibene je veľmi známa a platí to aj v prípade krému určeného na mykózu pokožky. Skúsenosti užívateľov okrem poznateľnosti značky ukazujú aj spokojnosť s účinkami, hlavne ak ide o štandardné mykózy a kandidózy pokožky. V prípade žien je krém vnímaný pozitívne aj pri mykóze v intímnej oblasti.

Okrem šírky účinkov majú užívatelia pozitívne skúsenosti aj s ich nástupom a krémy patrí z pohľadu úspešnosti medzi nadpriemer vo svojej oblasti. Mnoho užívateľov ho dokonca považuje za najlepší krém dostupný na trhu.

Candibene

 • Pôsobenie na mykotické a kandidózne kožné ochorenia
 • Účinky na problémy v genitálnej oblasti
 • Vplyv na infekcie a problémy s nechtami

Pozitívne hodnotená je aj cena, miernym mínusom je nemožnosť výberu z viacerých balení a kontraindikácie s niektorými liekmi alebo inými prípravkami. Z hľadiska účinnosti a pomeru ceny a kvality však patrí Candibene medzi nadpriemer v oblasti antimykotík a pozitívom je aj jeho bezproblémové používanie z pohľadu vedľajších účinkov.

Zhodnotenie

Či už vás trápi mykóza nôh, kandidóza pokožky alebo iné problémy súvisiace s hubami a plesňami, krém Candibene je overeným liekom práve pre tieto prípady a situácie. Použiť ho môžete u dospelých, aj u detí nad 2 roky, so súhlasom lekára.

Medzi najvýznamnejšie výhody a benefity krému patria:

 • dostupnosť voľne bez predpisu alebo vyšetrenia
 • minimum nežiaducich a vedľajších účinkov
 • široké použitie na mykózy, kandidózy aj plesne
 • jednoduchá aplikácia s možnosťou dlhodobého používania

Vzhľadom na veľké množstvo pozitívnych recenzií a skúseností je možné krém Candibene odporúčať ako dobrú voľbu. Pochopiteľne, ak sa u vás vyskytnú vážnejšie problémy a príznaky sa zhoršia, navštívte lekára pre prípadnú zmenu terapie.

Krém má veľmi dobré renomé a je navyše dostupný voľne, čiže bez predošlého lekárskeho vyšetrenia či indikácie v podobe predpisu. Liek je možné kúpiť v lekárni, pričom vďaka možnosti voľnej kúpy je najlepšou cestou objednáva z overenej online lekárne. Oproti osobnej kúpe ušetríte čas, peniaze a je to pohodlnejšie.

Candibene

 • Pôsobenie na mykotické a kandidózne kožné ochorenia
 • Účinky na problémy v genitálnej oblasti
 • Vplyv na infekcie a problémy s nechtami

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.91

32 Hodnotení