Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
10,55 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
- €
Do obchodu

Ak máte problémy s gynekologickými zápalmi pošvy v dôsledku húb, plesní či kvasiniek a hľadáte komplexný prípravok na pomoc zvnútra aj navonok, môžete siahnuť po kombinovanom balení lieku Canesten GYN Kombi. Toto balenie obsahuje tak vaginálnu tabletu Canesten GYN, ako aj krém Canesten určený pre ženy aj pre mužov.

Obidva prípravky v balení sú voľne dostupné, takže si viete prípravok kúpiť bez predošlej návštevy u lekára a bez predpisu. Na čo je Canesten GY Kombi určený, ako sa používa a aké sú skúsenosti s jeho účinkami aj u mužov, na to vám ponúka odpovede naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Za balíčkom Canesten GYN Kombi je známa farmaceutická spoločnosť Bayer, ktorá patrí medzi lídrov nielen v oblasti farmakologických prípravkov, liekov a liečiv, ale aj v súvisiacich oblastiach chemického či poľnohospodárskeho priemyslu.

Ide o skupinu so širokou pôsobnosťou, ktorá má dlhoročnú históriu pôsobenia už od roku 1863. Spoločnosť dnes pôsobí po celom svete a v jej portfóliu z pohľadu liečiv sú prípravky a lieky prakticky na všetky významné terapeutické oblasti od tráviaceho systému až po gynekologické problémy. Ide o seriózneho producenta, ktorý patrí medzi špičku vo svete.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Canesten GYN Kombi

Obidve formy prípravkov v rámci balenia Canesten GYN Kombi sú založené na antimykotickej účinnej látke klotrimazol. Ide o moderné a široko spektrálne antimykotikum, ktoré pomáha mužom aj ženám na mykózy a kandidózy v genitálnej oblasti aj na koži.

Tu je viac informácií o látke, ako aj komplexné zloženie prípravku:

 • Klotrimazol: Za účinkami Canesten GYN Kombi na plesňové a kvasinkové infekcie je účinné antimykotikum zvané klotrimazol. Ide o látku, ktorá patrí medzi širokospektrálne antimykotiká pôsobiace na infekcie a zápaly pokožky aj slizníc plesňového, kvasinkového a dermatofytyckého pôvodu. Pôsobí teda proti najčastejším hubovitým mikroorganizmom.

Okrem toho má klotrimazol aj antibakteriálne účinky, takže sa využíva aj na infekcie bakteriálneho pôvodu, najčastejšie zapríčinené stafylokokmi a streptokokmi. Látka pôsobí na bunkové membrány mikroorganizmov a parazitov, vďaka čomu zamedzuje ich ďalšiemu rozširovaniu a rozmnožovaniu. Bráni aj vzniku zárodkov nových mikroorganizmov.

Pomáha aj zlepšiť imunitnú odpoveď v mieste aplikácie. Oproti iným antimykotikám má klotrimazol výhodu vo vysokej, až 90 % úspešnosti. V prípade kombinácie použitia vo vaginálnej tablete aj v kréme dokáže ženám komplexne pomôcť s vaginálnymi a gynekologickými zápalmi a infekciami a miera úspešnosti preliečenia infekcie je vysoká.

 • Ďalšie látky: Okrem klotrimazolu sa v Cenesten GYN Kombi nachádzajú aj niektoré doplnkové a pomocné látky. Vo vaginálnych tabletách sú pentahydrát mliečnanu vápenatého, kukuričný škrob, krospovidón, koloidný bezvodý oxid kremičitý, monohydrát laktózy, kyselina mliečna, magnéziumstearát, hypromelóza a mikrokryštalická celulóza. Krém obsahuje sorbitánstearát, polysorbát 60, cetylpalmitát, cetylstearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol a čistenú vodu.

VAGINÁLNE TABLETY AJ KRÉM

Canesten GYN Kombi je kombinovaným balením obsahujúcim tak vaginálne tablety spolu s aplikátorom pre vloženie do vnútra pošvy, ako aj krém v uzatvárateľnej tube. Krém aj tableta sú bielej farby a v prípade krému je možné jeho použite pre ženy, ale aj pre mužov.

Dávkovanie a užívanie Canesten GYN Kombi

Nakoľko Canesten GYN Kombi obsahuje dve liekové formy, čiže vaginálnu tabletu aj krém, pre každý tento produkt platia iné dávkovacie schémy a spôsob použitia. Riaďte sa buď odporúčaniami od lekára alebo lekárnika, prípadne príbalovým letákom.

 • Vaginálna tableta sa vkladá do pošvy pomocou aplikátora a to v dávke 1 tableta za deň
 • Krém sa v tenkej vrstve nanáša na vonkajšiu oblasť genitálií a jemne rozotrie, pričom je použiteľný tak pre mužov, ako aj pre ženy, u žien aj na zvlhčenie pošvy pre tabletu

Pre aplikáciu tablety je najlepšia poloha ležmo s mierne nadvihnutými nohami, aby sa tableta s pomocou aplikátora dostala čo najhlbšie. Krém sa aplikuje prstami, pred použitím treba dané miesto dôkladne umyť a vysušiť. Krém nanášajte 2 až 3 krát za deň a dlhšiu dobu aj po vymiznutí príznakov infekcie, aby ste predišli opakovaniu a recidíve zápalu.

 • Liečba zápalov a infekcií pošvy
 • Zmiernenie symptómov u žien
 • Liečba sexuálneho partnera
10,55 €
Do obchodu

Uchovanie a skladovanie Canesten GYN Kombi

Tak vaginálne tablety, ako aj krém, podliehajú pri skladovaní niektorým zásadám a pravidlám uchovania. Základom ja Canesten GYN Kombi uchovať v pôvodnom obale až do použitia a oba lieky uložiť mimo dohľad a dosah detí, aby sa zabránilo riziku neúmyselného použitia.

Dodržiavajte tiež nasledovné zásady a podmienky:

 • nevystavujte Canesten GYN Kombi mrazu, vlhkosti ani priamemu slnku
 • skladujte liek pri izbovej teplote, čiže do 25 °C
 • vaginálnu tabletu aj krém používajte iba do dátumu exspirácie, ktorý je na obale
 • nespotrebované lieky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne

Účinky, indikácie a použitie Canesten GYN Kombi

Balenie Canesten GYN Kombi je určené pre úplné a komplexné preliečenie gynekologických zápalov a infekcií u žien. V prípade krému Canesten je jeho využitie ale možné aj pre mužov, čiže na preliečenie infekcií nielen v pošve, ale aj na žaludi.

Ich použitie je preto v nasledovných troch oblastiach:

Liečba zápalov a infekcií pošvy

Vaginálna tableta v balení Canesten GYN Kombi sa používa na liečbu infekcií a zápalov v pošve. Ide hlavne o zápaly spôsobené hubovitými mikroorganizmami ako sú kvasinky z rodu Candida alebo iné plesne. Tableta tiež pomáha na infekcie spôsobené grampozitívnymi mikróbami, kam spadajú najmä Gardnerella vaginalis, stafylokok a streptokok.

Zmiernenie symptómov u žien

Vaginálne tablety pomáhajú aj na zmiernenie príznakov spomínaných gynekologických zápalov a infekcií, ktoré sú značne nepríjemné a ženy ich vnímajú ako veľmi obťažujúce. Canesten GYN Kombi tak pôsobí na zmiernenie výtoku z pošvy podmieneného infekciou, ale aj potlačením pálenia, svrbenia či začervenania pošvy, ktoré sú dôsledkom zápalov.

Liečba sexuálneho partnera

Okrem preliečenia ženy slúži Canesten GYN Kombi aj pre mužov a to vďaka obsahu krému Canesten v balení. Ten sa používa samozrejme aj u žien, hlavne na zápaly vonkajších genitálií, u mužov je jeho použitie možné na infekcie a zápaly súvisiace s penisom, kedy sa krém aplikuje na kandidózy a mykózy v oblasti žaluďa alebo predkožky.

BALENIE CANESTEN GYN NA 6 DNÍ

V prípade, že by vám pre úplné preliečenie vaginálnej mykózy či kandidózy nepostačovala len jedna vaginálna tableta, zakúpiť si môžete aj väčšie balenie a to s obsahom až 6 vaginálnych tabliet. Tie vám vystačia na 6 dní, čo je zároveň aj odporúčaná doba liečby.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Canesten GYN Kombi

Tak ako aj v prípade iných liekov, aj pri užívaní Canesten GYN Kombi vaginálnych tabliet a krému je potrebné rátať s tým, že sa môžu objaviť niektoré vedľajšie a nežiaduce účinky. Našťastie, objavujú sa len zriedkavo, liek je totiž dobre znášaný.

Tu sú najčastejšie z nich, ktoré spomína aj príbalový leták:

 • vedľajšie účinky sa týkajú tak krému, ako aj vaginálnych tabliet, pre oba prípravky sa uvádzajú najčastejšie alergické reakcie na pokožke
 • medzi vedľajšie účinky patria aj synkopa, mdloba, hypotenzia a dýchavičnosť
 • ak ide o kožné prejavy, sem možno zaradiť žihľavku, kože v oblasti genitálií, svrbenie, vyrážku, opuch, erytém, bolesť, pálenie či podráždenie
 • v prípade vaginálnych tabliet môžu nastať aj bolesti brucha

Kontraindikácie a možné interakcie Canesten GYN Kombi

Okrem vedľajších účinkov treba pri užívaní Canesten GYN Kombi počítať aj s niektorými prekážkami, interakciami a kontraindikáciami. Typickou kontraindikáciou je výskyt alergickej reakcie, no nejde o jedinú situáciu, ktorej treba venovať viac pozornosti.

Tu sú 4 ďalšie, ktoré sú veľmi dôležité pri užívaní a dávkovaní prípravkov:

 • vaginálne tablety by sa nemali používať tesne pred alebo počas menštruácie, krém aj tablety nemožno aplikovať počas dojčenia
 • ak ide o ženy v tehotenstve, tu musí použitie lieku schváliť lekár, hlavne v prvých troch mesiacoch tehotenstva
 • použitie krému či vaginálnych tabliet a iných liečiv s antimykotickými účinkami je možné len po odobrení a konzultácii s lekárom
 • počas používania vaginálnych tabliet Canesten GYN sa nesmú do vagíny zavádzať tampóny a nesmie sa ani vykonávať výplach pošvy

Balenie a cena Canesten GYN Kombi

Canesten GYN Kombi je, ako už hovorí aj názov, kombinovaným balením, ktoré obsahuje 1 vaginálnu tabletu Canesten GYN a 20 gramové balenie krému Canesten. Prípravok má len túto jednu formu a kombinuje dva samostatné lieky v dvoch formách, výhodou sú lepšie ceny ako pri samostatnej kúpe.

Tu je porovnanie cien v jednotlivých lekárňach:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  10,55 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

   1 tabletové balenie Canesten GYN však pri vážnejších infekciách a zápaloch stačiť nemusí, preto v tomto prípade odporúčame zvážiť kúpu balenia so 6 vaginálnymi tabletami, ktoré je už na predaj samostatne. Tak ako Canesten GYN Kombi, je dostupné bez predpisu.

   Kde kúpiť Canesten GYN Kombi

   Vaginálne tablety a krém v balení Canesten GYN Kombi sú voľne dostupnými liekmi, čo znamená, že ich kúpa je možná len v lekárni. Dobrou správou ale je, že na to nepotrebujete predpis ani recept, takže si nemusíte ísť balenie kúpiť len osobne do kamennej lekárne, ale viete si ho objednať online aj z tej internetovej.

   Tento spôsob je pohodlnejší, nakoľko všetko zariadite cez počítač alebo mobilný telefón s pripojením na internet. Zároveň aj ušetríte, nakoľko vo všeobecnosti sú lieky z internetových lekární obvykle lacnejšie ako z tých kamenných.

   DOSTUPNOSŤ SKLADOM

   Kúpa Canesten GYN Kombi online v internetovej lekárni má ešte jednu nezanedbateľnú výhodu a to tú, že hneď vidíte, či je balenie dostupné skladom a viete si ho objednať. Nie v každej kamennej lekárni to je samozrejmosť, najmä v tých menších.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Ak si chcete Canesten GYN Kombi objednať a nemáte ešte veľa skúseností s týmto spôsobom kúpy lieku, vyberte si niektorú zo známejších internetových lekární s dlhodobými skúsenosťami, napríklad ako je lekáreň Dr. Max.

   Postup objednania je potom rýchly a jednoduchý:

   • Stačí si len vložiť balenie Canesten GYN Kombi do košíka
   • Zadať svoje osobné údaje a adresu dodania
   • Vybrať typ platby a spôsob dopravy
   • A na záver už len objednávku skontrolovať a odoslať

   Pri platení si viete vybrať buď platbu vopred, čo je pohodlnejšie, keďže nemusíte vyberať hotovosť, alebo zaplatenie kuriérovi na dobierku pri doručení práve hotovosťou. Najviac rozšírený typ platby vopred je bankovým prevodom alebo kartou vopred. Dodanie z internetovej lekárne je tiež veľmi rýchle, do 24 až 48 hodín máte liek doma.

   • Liečba zápalov a infekcií pošvy
   • Zmiernenie symptómov u žien
   • Liečba sexuálneho partnera
   10,55 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Ak vás zaujíma Canesten GYN Kombi viac, môžete na internetových fórach a v diskusiách nájsť k tomu lieku aj niekoľko zaujímavých a praktických otázok. Tie sa týkajú hlavne doby používania, spôsobu aplikácie vaginálnej tablety, možnosti kombinácie s inými prípravkami či liečivami a iných praktických tém.

   Toto sú najviac kladené otázky spoločne s odpoveďami:

   Ako dlho je možné Canesten GYN Kombi užívať?

   Ak si kúpite balenie krému a vaginálnej tablety bez predošlého lekárskeho vyšetrenia, vaginálne tablety je možné aplikovať najviac 7 dní, potom treba navštíviť lekára. V prípade krému závisí doba liečenia od pôvodcu ochorenia, pozrite si príbalový leták.

   Sú počas používania lieku nejaké obmedzenia?

   Áno, výrobca napríklad neodporúča pohlavný styk, vaginálne výplachy či používanie iných liekov a liečiv. Problémom sú najmä niektoré antibiotiká a lieky s obsahom takrolimusu alebo sirolimusu. Počas liečby krémom je zas zakázané dojčenie.

   Môže sa vaginálna tableta z Canesten GYN Kombi zaviesť aj bez aplikátora?

   Áno, výrobca v príbalovom letáku spomína aj takúto možnosť, ktorú je možné využiť v tehotenstve. Tableta sa bez aplikátora zavádza prstami, ktorými sa vloží do vnútra pošvy v ležatej polohe s nohami vyššie. Na zvlhčenie pošvy môže poslúžiť aj krém v balení.

   Kedy je potrebné preliečenie muža a čo na to použiť?

   Balenie Canesten GYN Kombi má tú výhodu, že obsahuje krém Canesten použiteľný aj pre mužov. So ženou by sa totiž mal liečiť aj jej sexuálny partner a to vtedy, ak sa u neho objavia sčervenenia a svrbenie žaluďa alebo predkožky, čomu sa hovorí balantída.

   Skúsenosti s vaginálnymi tabletami a krémom Canesten GYN Kombi

   Ženy majú s liekmi značky Canesten veľké množstvo skúseností, či už ide o vaginálne tablety alebo o krém. V balení Canesten GYM Kombi je možné nájsť obe tieto formy a aj preto je tento liek často vyhľadávaný. K jeho obľube prispieva aj jeho úspešnosť z pohľadu účinkov, kde má liek veľmi pozitívne referencie.

   Najviac chválená je šírka účinkov vaginálnych tabliet aj krému proti rôznym druhom gynekologických infekcií, či už ide o kvasinky, plesne, huby alebo aj niektoré bakteriálne zápaly. Pozitívne vnímaný je aj rýchly nástup účinkov.

   • Liečba zápalov a infekcií pošvy
   • Zmiernenie symptómov u žien
   • Liečba sexuálneho partnera
   10,55 €
   Do obchodu

   Plusom tohto balenia je, že obsahuje aj krém, ktorý je využiteľný pre mužov na spoločné preliečenie sexuálnych partnerov. Jedinou nevýhodou, ktorú niektoré ženy lieku vyčítajú, je to, že obsahuje len jednu vaginálnu tabletku. Pri silnejších infekciách a zápaloch je potom potrebné dokúpiť ešte balenie vaginálnych tabliet zvlášť.

   Zhodnotenie

   Canesten GYM Kombi je balenie kombinujúce pôsobenie proti vaginálnym infekciám tak zvnútra, pomocou vaginálnych tabliet, ako aj zvonka, pomocou dermálneho krému určeného na pokožku a sliznice. Ide teda o komplexnú liečbu najčastejších typov zápalov.

   Medzi najdôležitejšie výhody prípravku patria:

   • možnosť použitia proti mykotickým i bakteriálnym infekciám
   • voľná kúpa bez predpisu či vyšetrenia vopred
   • jednoduchá aplikácia tablety aj krému
   • rýchly nástup účinkov už od prvého dňa

   Vaginálne tablety aj krém je možné po odobrení lekárom používať aj v tehotenstve, nie však počas dojčenia. Výhodou v prípade krému je, že je použiteľný nielen pre ženy, ale aj pre mužov, čiže na preliečenie infekcie u sexuálneho partnera.

   Balenie Canesten GYB Kombi má tú výhodu, že kombinuje tablety aj krém. Ide o voľne dostupný liek, čo znamená, že kúpa je možná bez predpisu a nie ste odkázaní ani na osobnú návštevu lekárne. Práve naopak, čoraz viac žien si liek objednáva online, je to rýchlejšie aj pohodlnejšie.

   • Liečba zápalov a infekcií pošvy
   • Zmiernenie symptómov u žien
   • Liečba sexuálneho partnera
   10,55 €
   Do obchodu

   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Canesten GYN Kombi je voľno predajný liek s obsahom účinnej látky klotrimazol. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

   Canesten GYN Kombi: Vaginálne tablety a krém na zápal, kvasinky a plesne pošvy
   Počet hlasov: 20 Priemer:4.2 (84%)
    Odporúčame
    Prečítajte si tiež
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *