Najlepšie ponuky na nákup

 • možnosť osobného vyzdvihnutia
 • expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
48,99 €
Do obchodu
 • Doprava pre nákup od 15€ ZDARMA
 • dodanie do 24 hod. počas prac. dní
 • kurér 2,50€
61,50 €
Do obchodu
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
- €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
54,92 €
Do obchodu

Kolostrum, nazývané niekedy aj colostrum, je v podstate prvé mlieko, ktoré je produkované matkou pre svoje potomstvo v prvé dni a ktoré obsahuje okrem iného imunoglobulíny dôležité pre posilnenie imunity. Capramilk Kozie kolostrum je doplnkom výživy z Oravy, ktorý je založený práve na obsahu tohto kolostra, ako už názov hovorí, pochádzajúceho z kôz.

Prípravok má podobu kapsúl, nakoľko ide o lyofilizované kolostrum. To znamená jednoduchšie dávkovanie pre dospelých aj pre deti, rovnako tak možnosť dlhšieho uchovania. Ak chcete vedieť o tomto prípravku niečo viac, tu je naša kompletná recenzia.

Výrobca a pôvod

Produkt je, ako hovorí aj jeho názov, súčasťou ponuky produktov značky Capramilk. Táto značka patrí spoločnosti ABEla World, ktorá je spriaznená s firmou ABEL plus. Ide o farmu z Kysúc, ktorá je zameraná a poľnohospodársku prvovýrobu, konkrétne chov kôz.

Farma má dlhú históriu a tradíciu, konkrétne už od roku 1996. Súčasťou činnosti farmy je aj spracovanie mlieka na výrobu s veľkou škálou použitia. Od roku 2001 bola do prevádzky spustená sušiareň kozieho mlieka, čo podnietilo aj vznik značky Capramilk. Pod touto značkou sa predáva nielen Kozie kolostrum, ale aj iné prípravky na imunitu či trávenie.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Capramilk Kozie kolostrum

Základnou a jedinou účinnou aktívnou látkou v prípravku je kozie kolostrum, mledzivo. To má lyofilizovanú, čiže sušenú podobu, takže je súčasťou kapsúl určených na perorálne užívanie. Okrem kolostra sa v prípravu nachádzajú aj niektoré pomocné zložky.

Tu je popis aj predstavenie kolostra a ďalších látok:

 • Lyofilizované kozie mledzivo: Kolomstrum, colostrum či mledzivo, to všetko sú názvy pre prvé mlieko, v tomto prípade kozie, ktoré je produkované matkou v prvých dňoch po narodení potomstva. Ide o ekologickú surovinu, ktorá má lyofilizovanú podobu a v 1 kapsule sa nachádza 200 mg 100 % prírodného kozieho kolostra

Kolostrum je bohaté na bielkoviny, cukry, tuky, vitamíny A, B, C a E, minerály, rastové hormóny, enzýmy, laktoferín, alfa-lactalbumíny a predovšetkým imunoglobulíny, konkrétne IgG, IgM a IgA. Kolostrum obsahuje samozrejme aj laktózu, avšak v prípade kozieho je to nižší objem oproti kravskému kolostru a laktóza je aj ľahšie stráviteľná.

Bohaté zloženie kolostra je dôvodom, prečo je tak vyhľadávané. Látky v ňom obsiahnuté majú totiž pozitívny vývoj na organizmus vo viacerých smeroch, či už ide o posilnenie obranyschopnosti, pôsobenie ako prebiotikum pre mikroflóru čriev, vplyv na kožné ochorenia a problémy s kožou alebo pôsobenie na metabolizmus.

 • Ostatné doplnkové a pomocné zložky: Pokiaľ ide o ďalšie zložky, ktoré sa v Capramilk Kozie kolostrum nachádzajú, v tomto prípade ich nie je veľa a ide o štandardné pomocné látky využívané v bežných kapsulách. Jedná sa napríklad o želatínu, ktorá tvorí samotnú kapsulu, prípadne o farbivo označené ako oxid titaničitý.

KAPSULE URČENÉ NA PREHLTNUTIE

Prípravok Capramilk Kozie kolostrum má podobu želatínových bielych kapsúl štandardného valcovitého charakteru, ktoré sa užívajú v celosti, perorálne a to prehltnutím. Kapsuly sa nachádzajú v hnedej sklenenej liekovke s bielych plastovým vrchnákom a v krabičke.

Dávkovanie a užívanie Capramilk Kozie kolostrum

Aby ste mohli využiť pozitívne vlastnosti kozieho kolostra, musíte užívať výživový doplnok Capramilk Kozie kolostrum presne podľa dávkovacej schémy od výrobcu. Ak vám nebude niečo jasné, alebo budete mať problém, môžete sa poradiť s lekárom či lekárnikom.

 • Výrobca odporúča v štandardnej dávke podľa potreby užívať denne 2 až 4 kapsuly
 • Kapsuly užívajte pre istotu po jednom, v celosti bez rozhrýzania alebo delenia, každú zapite dostatočným množstvom tekutiny a až po užití prvej kapsuly užite nasledovnú

Neprekračujte počas užívania maximálnu odporúčanú dávku 4 kapsúl za deň. Neužívajte tiež Capramilk Kozie kolostrum ako náhradu pestrej a rozmanitej stravy, ide o doplnok výživy. Rovnako tak neužívajte prípravok ako náhradu odbornej liečby, napríklad porúch imunity či trávenia. Na zapite kapsúl použite ideálne čistú vodu, nezapíjajte ich alkoholom.

Uchovanie a skladovanie Capramilk Kozie kolostrum

Pokiaľ ide o uchovanie a skladovanie doplnku výživy Capramilk Kozie kolostrum, aj vzhľadom na formu kapsúl si prípravok nevyžaduje žiadne špeciálne opatrenia. Dôležité je skladovať balenie s fľaštičkou a kapsulami mimo priameho dohľadu a dosahu malých detí.

Medzi ďalšie štandardné podmienky uchovania či likvidácie prípravku patria:

 • nevystavujte doplnok výživy mrazu, ideálne je skladovanie pri teplote do 25°C
 • prípravok skladujte v pôvodnom obale, na suchom mieste, mimo priameho slnka
 • na škatuľke aj obale nájdete uvedený dátum spotreby, po ňom už prípravok neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok kapsúl nevyhadzujte do odpadu, vráťte ich do lekárne

Účinky, indikácie a použitie Capramilk Kozie kolostrum

Primárnym cieľom, pre ktorý si ľudia všeobecne prípravky s obsahom kolostra kupujú, je podpora prirodzenej imunity a posilnenie obranyschopnosti. Vzhľadom na viacero látok, ktoré sa v colostre nachádzajú, však môže byť použitie širšie a zasahovať viacero oblastí.

Tu je prehľad tých troch, ktoré sú z pohľadu pôsobenia najdôležitejšie:

Podpora imunity a obranyschopnosť

Najčastejším dôvodom užívania kolostra je jeho vplyv na imunitu. Kolostrum totiž vo veľkej miere obsahuje imunoglobulíny, čo sú látky zodpovedné za imunitnú odpoveď v tele. Kolostrum posilňuje aj nešpecifickú imunitu, chráni organizmus pred zápalmi a zvyšuje tvorbu vlastných imunoglobulínov.

Vplyv na trávenie a metabolizmus

Druhou dôležitou oblasťou využitia kozieho kolostra je pôsobenie na trávenie. Kolostrum ako také pôsobí ako prebiotikum, čo znamená, že podporuje črevné baktérie dôležité pre zdravú črevnú mikroflóru. Okrem toho napomáha vstrebávaniu živín, hlavne minerálov vápnik a horčík, má vplyv aj na spaľovanie tukov.

Pôsobenie na pohybový aparát a kožu

Treťou významnou úlohou kolostra je podpora pohybového systému, konkrétne správneho rastu svalov, kostí a chrupaviek, ale aj celková pomoc s regeneráciou svalov. Okrem toho má kolostrum vplyv na prirodzenú tvorbu kolagénu, čo sa prejaví aj na kvalite a zdraví pokožky, prípadne na lepšom hojení tkanív.

ĎALŠIE ČIASTKOVÉ VPLYVY A ÚČINKY

Kozie kolostrum má okrem komplexnejšieho pôsobenia vo vyššie spomínaných oblastiach aj niektoré iné účinky a vplyvy, napríklad zabezpečuje energiu pre organizmus, zlepšuje koncentráciu, zvyšuje vytrvalosť a vitalitu a celkovo pomáha na zdravý vývoj organizmu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Capramilk Kozie kolostrum

Ak sa rozhodnete výživový doplnok Capramilk Kozie kolostrum užívať, nemusíte sa obávať žiadnych závažných nežiaducich či vedľajších účinkov. Výrobca nič podobné v príbalovej informácii nespomína a rovnako tak ani užívatelia nemajú negatívne skúsenosti.

Vyskytnúť sa môže len jedna všeobecná situácia platná pre všetky podobné prípravky:

 • jedná sa o možné riziko súvisiace s precitlivosťou na niektorú z pomocných látok obsiahnutých v prípravku, prípravne na laktózu priamo v kolostre

Kontraindikácie a možné interakcie Capramilk Kozie kolostrum

Nie vždy a nie za každých okolností je možné kapsuly Capramilk Kozie kolostrum užívať. Možnosti dávkovania sú totiž ovplyvnené aj niektorými externými faktormi, napríklad vekom. Výrobca udáva, že pre deti vo veku do 3 rokov je užívanie kontraindikované.

Medzi ďalšie významné prípady a situácie, o ktorých treba vedieť, patria:

 • výskyt precitlivenosti alebo akejkoľvek alergickej reakcie, ak sa niečo podobné u vás stane, užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe
 • Capramilk Kozie kolostrum sa odporúča užívať aj pre tehotné ženy, informácie o užívaní počas dojčenia výrobca neudáva, tiež sa treba obrátiť na lekára
 • nekombinujte viacero výživových doplnkov s obsahom kolostra, s inými doplnkami výživy výrobca neuvádza žiadne kontraindikácie či interakcie
 • vzhľadom na stimulačné pôsobenie kolostra na imunitu neužívajte prípravok v čase, ak užívate lieky na potlačenie imunitnej reakcie, čiže imunosupresíva

Balenie a cena Capramilk Kozie kolostrum

Ak ide o formu balenia, prípravok Capramilk Kozie kolostrum má podobu kapsúl, ktoré sa nachádzajú v hnedej sklenenej liekovke s plastovým uzáverom. Liekovka je umiestnená v papierovej škatuľke s potlačou a uvedením príbalových informácií od výrobcu. K dispozícii na trhu je len jedna veľkosť balenia prípravku a to s obsahom 75 kapsúl.

Ceny prípravku sa odlišujú podľa lekární, tu je stručný prehľad:

 • možnosť osobného vyzdvihnutia
 • expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
  48,99 €
  Do obchodu
  • Doprava pre nákup od 15€ ZDARMA
  • dodanie do 24 hod. počas prac. dní
  • kurér 2,50€
   61,50 €
   Do obchodu
   • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
   • Cena dopravy kurierom od 3 €
   • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
    • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
    • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
    • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
     54,92 €
     Do obchodu

     Na prvý pohľad je cena oproti iným prípravkom s obsahom kolostra vyššia, avšak balenie je naozaj veľké a koncentrácia až 200 mg aktívnej látky v jednej kapsule nadpriemerná. Pri porovnaní ceny a týchto parametrov je Capramilk Kozie kolostrum výhodná voľba.

     Kde kúpiť Capramilk Kozie kolostrum

     Capramilk Kozie kolostrum vo forme kapsúl je zaradené do kategórie voľne predajných doplnkov výživy. To znamená, že prípravok možno nájsť samozrejme v lekárňach, ale aj v niektorých obchodoch či eshopoch s doplnkami tohto typu, napríklad vitamínmi, minerálmi či produktmi na posilnenie imunity. Predaj nie je podmienený receptom.

     Najlepšou kombináciou pohodlného objednania z domu, zachovania určitého stupňa odbornosti a serióznosti a zároveň získania dobrej ceny, je nákup v internetovej lekárni. Aj tu však platí, že rozdiely v cenách a kvalite zákazníckeho servisu môžu byť veľké.

     SPOĽAHNITE SA NA OVERENÉ ZNAČKY

     Pri výbere lekárne by ste nemali pozerať len na čo najnižšiu cenu prípravku, ale hlavne na nefinančné výhody. preto je lepšie nakupovať vo väčších a známejších lekárňach, napríklad ako je [lekaren], ktoré majú napríklad rýchlejšie doručenie, ideálne do 24 až 48 hodín.

     Online objednávka, doprava a doručenie

     Zaujíma vás postup objednania doplnku Capramilk Kozie kolostrum, prípadne aj iných prípravkov, v internetových lekárňach? Celý proces je veľmi podobný nákupu v bežnom eshope, na vybavenie objednávky vám stačí aj váš telefón s pripojením na internet.

     Celý proces online nákupu v lekárni má obvykle nasledovnú postupnosť:

     • Nájdete lekáreň, v ktorej je Capramilk Kozie kolostrum na sklade
     • Vyberiete si spôsob platby, vopred alebo pri doručení
     • Vyplníte osobné a kontaktné údaje o sebe
     • Zvolíte spôsob doručenia, vyplníte adresu a to je všetko

     Po zvolení všetkých podmienok stačí objednávku odoslať a počkať na jej spracovanie. Tie väčšie a známejšie lekárne tak spravia ešte v ten istý deň, čo uľahčuje doručenie. To isté platí aj v prípade bezhotovostnej platby vopred, kuriérovi potom už nič nemusíte platiť. Nakúp vo väčších lekárňach viete spraviť aj bez registrácie, takže ani to vás nebude zdržovať.

     Najčastejšie otázky

     Ako dlho je potrebné užívať Capramilk Kozie kolostrum, prípadne, ako dlho mi vydrží jedno balenie? Môže sa kolostrum užívať súčasne s antibiotickou liečbou? Tieto, ale aj mnohé iné otázky, zaujímajú užívateľov spravidla ešte pred začiatkom dávkovania kapsúl, čo vidno aj v komentároch na internetových fórach a v diskusiách.

     Tu je prehľad najčastejších tém a taktiež odpovede na ne:

     Je možné súčasne užívať Capramilk Kozie kolostrum a antibiotiká?

     Áno, kozie kolostrum má veľmi pozitívne účinky na obranyschopnosť a jej posilnenie a platí to aj v prípade antibiotickej liečby. Navyše, kolostrum pôsobí v črevách aj ako prebiotikum pre pozitívne črevné baktérie, ktoré je treba práve pri užívaní antibiotík podporiť.

     Môže byť užívanie kapsúl aj dlhodobejšie, je to obmedzené?

     Výrobca neobmedzuje časovo užívanie kolostra, je teda len na vás, ako dlho budete kapsuly brať. Ak potrebujete pôsobiť napríklad intenzívnejšie na imunitu či trávenie, môžete užívať prípravok aj celý mesiac. Prvé účinky by však mali nastúpiť už oveľa skôr.

     Líši sa dávkovanie Capramilk Kozie kolostrum pre dospelých a deti?

     Áno, v štandardnej dávke odporúča výrobca v príbalovej informácii užívanie Capramilk Kozie kolostrum v objeme 2 až 4 kapsúl počas dňa a to pre dospelých. pokiaľ budú výživový doplnok užívať deti, odporúčaná denná dávka je polovičná, čiže 1 až 2 kapsuly.

     Ako dlho by mi malo vydržať užívanie jedného balenia?

     Vzhľadom na možnosť užívania Capramilk Kozie kolostrum v dennej dávke 2 až 4 kapsúl to veľmi závisí od zvoleného dávkovania. Pri štandardnom dávkovaní 2 kapsúl denne vám vydrží balenie aj vyše mesiaca, pri maximálnej dávke naopak necelé tri týždne.

     Skúsenosti s tabletkami Capramilk Kozie kolostrum

     Prípravky s obsahom kolostra sú na trhu čoraz viac žiadané a je ich naozaj veľká ponuka. Ako ukazujú skúsenosti užívateľov, v prípade značky Capramilk Kozie kolostrum ide už o dostatočne overený produkt, ktorý má pozitívne referencie a to hlavne s ohľadom na jeho pôsobenie a účinky v praxi.

     Najčastejšie si ľudia kupujú Capramilk Kozie kolostrum za účelom podpory imunity, prípadne na podporu trávenia, či už je to u dospelých, alebo ho rodičia kupujú pre svoje deti. Využívané je aj v tehotenstve.

     Okrem kladných hodnotení jeho vplyvov na zdravie je konkrétne táto značka cenená aj za overený a domáci pôvod, rovnako tak za naozaj širokú dostupnosť. Prípravok má síce oproti niektorým iným konkurenčným produktom vyššiu cenu, na druhú stranu, v porovnaní s kvalitou zloženia je plne adekvátna.

     Zhodnotenie

     Podľa zverejnených skúseností a referencií užívateľov z praxe je Capramilk Kozie kolostrum kvalitnou značkou, ktorá je dostatočne známa, má overený pôvod a pôsobenie v praxi je na veľmi dobrej úrovni, hlavne pokiaľ ide o podporu imunitného systému.

     Prípravok si ľudia kupujú aj preto, že:

     • je široko dostupný a dostatočne overený
     • má nadpriemernú koncentráciu kozieho kolostra
     • jeho užívanie je vďaka forme tabliet rýchle
     • obsahuje menej laktózy ako kravské kolostrum

     Produkt má podobu doplnku výživy, čiže je voľne predajný. Najčastejšie ho užívajú dospelí ľudia, no niektorí rodičia ho kupujú aj svojim deťom na posilnenie obranyschopnosti. Na prvý pohľad vyššia cena má dobrý pomer ku kvalite.

     K dispozícii je len jedna veľkosť balenia, ale tá je dostatočná v prípade štandardne nastavenej dennej dávky aj na celý mesiac užívania. Capramilk Kozie kolostrum si viete kúpiť aj v niektorých eshopoch, ale tiež aj v online lekárňach, kde získate doručenie zdarma, výhodnú cenu a maximum pohodlia.

     FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

     Capramilk Kozie kolostrum je potravinový a výživový doplnok s obsahom lyofilizovaného produktu s kozím mledzivom. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

     Capramilk Kozie kolostrum: Na posilnenie imunity, zažívacie ťažkosti aj celkové zdravie
     Počet hlasov: 36 Priemer:4.6 (92.78%)
      Vaše postrehy
      Komentáre
      Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

      Pridaj komentár

      Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

      *