Capramilk Kozie kolostrum: Na posilnenie imunity, zažívacie ťažkosti aj celkové zdravie

Capramilk Kozie kolostrum: Na posilnenie imunity, zažívacie ťažkosti aj celkové zdravie
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Kolostrum, nazývané niekedy aj colostrum, je v podstate prvé mlieko, ktoré je produkované matkou pre svoje potomstvo v prvé dni a ktoré obsahuje okrem iného imunoglobulíny dôležité pre posilnenie imunity. Capramilk Kozie kolostrum je doplnkom výživy z Oravy, ktorý je založený práve na obsahu tohto kolostra, ako už názov hovorí, pochádzajúceho z kôz.

Prípravok má podobu kapsúl, nakoľko ide o lyofilizované kolostrum. To znamená jednoduchšie dávkovanie pre dospelých aj pre deti, rovnako tak možnosť dlhšieho uchovania. Ak chcete vedieť o tomto prípravku niečo viac, tu je naša kompletná recenzia.

Výrobca a pôvod

Produkt je, ako hovorí aj jeho názov, súčasťou ponuky produktov značky Capramilk. Táto značka patrí spoločnosti ABEla World, ktorá je spriaznená s firmou ABEL plus. Ide o farmu z Kysúc, ktorá je zameraná a poľnohospodársku prvovýrobu, konkrétne chov kôz.

Farma má dlhú históriu a tradíciu, konkrétne už od roku 1996. Súčasťou činnosti farmy je aj spracovanie mlieka na výrobu s veľkou škálou použitia. Od roku 2001 bola do prevádzky spustená sušiareň kozieho mlieka, čo podnietilo aj vznik značky Capramilk. Pod touto značkou sa predáva nielen Kozie kolostrum, ale aj iné prípravky na imunitu či trávenie.

Zloženie, účinné látky

Základnou a jedinou účinnou aktívnou látkou v prípravku je kozie kolostrum, mledzivo. To má lyofilizovanú, čiže sušenú podobu, takže je súčasťou kapsúl určených na perorálne užívanie. Okrem kolostra sa v prípravu nachádzajú aj niektoré pomocné zložky.

Tu je popis aj predstavenie kolostra a ďalších látok:

 • Lyofilizované kozie mledzivo: Kolomstrum, colostrum či mledzivo, to všetko sú názvy pre prvé mlieko, v tomto prípade kozie, ktoré je produkované matkou v prvých dňoch po narodení potomstva. Ide o ekologickú surovinu, ktorá má lyofilizovanú podobu a v 1 kapsule sa nachádza 200 mg 100 % prírodného kozieho kolostra

Kolostrum je bohaté na bielkoviny, cukry, tuky, vitamíny A, B, C a E, minerály, rastové hormóny, enzýmy, laktoferín, alfa-lactalbumíny a predovšetkým imunoglobulíny, konkrétne IgG, IgM a IgA. Kolostrum obsahuje samozrejme aj laktózu, avšak v prípade kozieho je to nižší objem oproti kravskému kolostru a laktóza je aj ľahšie stráviteľná.

Bohaté zloženie kolostra je dôvodom, prečo je tak vyhľadávané. Látky v ňom obsiahnuté majú totiž pozitívny vývoj na organizmus vo viacerých smeroch, či už ide o posilnenie obranyschopnosti, pôsobenie ako prebiotikum pre mikroflóru čriev, vplyv na kožné ochorenia a problémy s kožou alebo pôsobenie na metabolizmus.

 • Ostatné doplnkové a pomocné zložky: Pokiaľ ide o ďalšie zložky, ktoré sa v Capramilk Kozie kolostrum nachádzajú, v tomto prípade ich nie je veľa a ide o štandardné pomocné látky využívané v bežných kapsulách. Jedná sa napríklad o želatínu, ktorá tvorí samotnú kapsulu, prípadne o farbivo označené ako oxid titaničitý.

Dávkovanie a užívanie

Aby ste mohli využiť pozitívne vlastnosti kozieho kolostra, musíte užívať výživový doplnok Capramilk Kozie kolostrum presne podľa dávkovacej schémy od výrobcu. Ak vám nebude niečo jasné, alebo budete mať problém, môžete sa poradiť s lekárom či lekárnikom.

Neprekračujte počas užívania maximálnu odporúčanú dávku 4 kapsúl za deň. Neužívajte tiež Capramilk Kozie kolostrum ako náhradu pestrej a rozmanitej stravy, ide o doplnok výživy. Rovnako tak neužívajte prípravok ako náhradu odbornej liečby, napríklad porúch imunity či trávenia. Na zapite kapsúl použite ideálne čistú vodu, nezapíjajte ich alkoholom.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o uchovanie a skladovanie doplnku výživy Capramilk Kozie kolostrum, aj vzhľadom na formu kapsúl si prípravok nevyžaduje žiadne špeciálne opatrenia. Dôležité je skladovať balenie s fľaštičkou a kapsulami mimo priameho dohľadu a dosahu malých detí.

Medzi ďalšie štandardné podmienky uchovania či likvidácie prípravku patria:

 • nevystavujte doplnok výživy mrazu, ideálne je skladovanie pri teplote do 25°C
 • prípravok skladujte v pôvodnom obale, na suchom mieste, mimo priameho slnka
 • na škatuľke aj obale nájdete uvedený dátum spotreby, po ňom už prípravok neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok kapsúl nevyhadzujte do odpadu, vráťte ich do lekárne

Capramilk Kozie kolostrum

 • Podpora imunity a obranyschopnosť
 • Vplyv na trávenie a metabolizmus
 • Pôsobenie na pohybový aparát a kožu

Účinky, indikácie a použitie

Primárnym cieľom, pre ktorý si ľudia všeobecne prípravky s obsahom kolostra kupujú, je podpora prirodzenej imunity a posilnenie obranyschopnosti. Vzhľadom na viacero látok, ktoré sa v colostre nachádzajú, však môže byť použitie širšie a zasahovať viacero oblastí.

Tu je prehľad tých troch, ktoré sú z pohľadu pôsobenia najdôležitejšie:

Podpora imunity a obranyschopnosť

Najčastejším dôvodom užívania kolostra je jeho vplyv na imunitu. Kolostrum totiž vo veľkej miere obsahuje imunoglobulíny, čo sú látky zodpovedné za imunitnú odpoveď v tele. Kolostrum posilňuje aj nešpecifickú imunitu, chráni organizmus pred zápalmi a zvyšuje tvorbu vlastných imunoglobulínov.

Vplyv na trávenie a metabolizmus

Druhou dôležitou oblasťou využitia kozieho kolostra je pôsobenie na trávenie. Kolostrum ako také pôsobí ako prebiotikum, čo znamená, že podporuje črevné baktérie dôležité pre zdravú črevnú mikroflóru. Okrem toho napomáha vstrebávaniu živín, hlavne minerálov vápnik a horčík, má vplyv aj na spaľovanie tukov.

Pôsobenie na pohybový aparát a kožu

Treťou významnou úlohou kolostra je podpora pohybového systému, konkrétne správneho rastu svalov, kostí a chrupaviek, ale aj celková pomoc s regeneráciou svalov. Okrem toho má kolostrum vplyv na prirodzenú tvorbu kolagénu, čo sa prejaví aj na kvalite a zdraví pokožky, prípadne na lepšom hojení tkanív.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Ak sa rozhodnete výživový doplnok Capramilk Kozie kolostrum užívať, nemusíte sa obávať žiadnych závažných nežiaducich či vedľajších účinkov. Výrobca nič podobné v príbalovej informácii nespomína a rovnako tak ani užívatelia nemajú negatívne skúsenosti.

Vyskytnúť sa môže len jedna všeobecná situácia platná pre všetky podobné prípravky:

 • jedná sa o možné riziko súvisiace s precitlivosťou na niektorú z pomocných látok obsiahnutých v prípravku, prípravne na laktózu priamo v kolostre

Kontraindikácie a možné interakcie

Nie vždy a nie za každých okolností je možné kapsuly Capramilk Kozie kolostrum užívať. Možnosti dávkovania sú totiž ovplyvnené aj niektorými externými faktormi, napríklad vekom. Výrobca udáva, že pre deti vo veku do 3 rokov je užívanie kontraindikované.

Medzi ďalšie významné prípady a situácie, o ktorých treba vedieť, patria:

 • výskyt precitlivenosti alebo akejkoľvek alergickej reakcie, ak sa niečo podobné u vás stane, užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe
 • Capramilk Kozie kolostrum sa odporúča užívať aj pre tehotné ženy, informácie o užívaní počas dojčenia výrobca neudáva, tiež sa treba obrátiť na lekára
 • nekombinujte viacero výživových doplnkov s obsahom kolostra, s inými doplnkami výživy výrobca neuvádza žiadne kontraindikácie či interakcie
 • vzhľadom na stimulačné pôsobenie kolostra na imunitu neužívajte prípravok v čase, ak užívate lieky na potlačenie imunitnej reakcie, čiže imunosupresíva

Balenie a cena

Ak ide o formu balenia, prípravok Capramilk Kozie kolostrum má podobu kapsúl, ktoré sa nachádzajú v hnedej sklenenej liekovke s plastovým uzáverom. Liekovka je umiestnená v papierovej škatuľke s potlačou a uvedením príbalových informácií od výrobcu. K dispozícii na trhu je len jedna veľkosť balenia prípravku a to s obsahom 75 kapsúl.

Ceny prípravku sa odlišujú podľa lekární, tu je stručný prehľad:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Na prvý pohľad je cena oproti iným prípravkom s obsahom kolostra vyššia, avšak balenie je naozaj veľké a koncentrácia až 200 mg aktívnej látky v jednej kapsule nadpriemerná. Pri porovnaní ceny a týchto parametrov je Capramilk Kozie kolostrum výhodná voľba.

Kde kúpiť

Capramilk Kozie kolostrum vo forme kapsúl je zaradené do kategórie voľne predajných doplnkov výživy. To znamená, že prípravok možno nájsť samozrejme v lekárňach, ale aj v niektorých obchodoch či eshopoch s doplnkami tohto typu, napríklad vitamínmi, minerálmi či produktmi na posilnenie imunity. Predaj nie je podmienený receptom.

Najlepšou kombináciou pohodlného objednania z domu, zachovania určitého stupňa odbornosti a serióznosti a zároveň získania dobrej ceny, je nákup v internetovej lekárni. Aj tu však platí, že rozdiely v cenách a kvalite zákazníckeho servisu môžu byť veľké.

Online objednávka, doprava a doručenie

Zaujíma vás postup objednania doplnku Capramilk Kozie kolostrum, prípadne aj iných prípravkov, v internetových lekárňach? Celý proces je veľmi podobný nákupu v bežnom eshope, na vybavenie objednávky vám stačí aj váš telefón s pripojením na internet.

Celý proces online nákupu v lekárni má obvykle nasledovnú postupnosť:

 • Nájdete lekáreň, v ktorej je Capramilk Kozie kolostrum na sklade
 • Vyberiete si spôsob platby, vopred alebo pri doručení
 • Vyplníte osobné a kontaktné údaje o sebe
 • Zvolíte spôsob doručenia, vyplníte adresu a to je všetko

Po zvolení všetkých podmienok stačí objednávku odoslať a počkať na jej spracovanie. Tie väčšie a známejšie lekárne tak spravia ešte v ten istý deň, čo uľahčuje doručenie. To isté platí aj v prípade bezhotovostnej platby vopred, kuriérovi potom už nič nemusíte platiť. Nakúp vo väčších lekárňach viete spraviť aj bez registrácie, takže ani to vás nebude zdržovať.

Capramilk Kozie kolostrum

 • Podpora imunity a obranyschopnosť
 • Vplyv na trávenie a metabolizmus
 • Pôsobenie na pohybový aparát a kožu

Najčastejšie otázky

Ako dlho je potrebné užívať Capramilk Kozie kolostrum, prípadne, ako dlho mi vydrží jedno balenie? Môže sa kolostrum užívať súčasne s antibiotickou liečbou? Tieto, ale aj mnohé iné otázky, zaujímajú užívateľov spravidla ešte pred začiatkom dávkovania kapsúl, čo vidno aj v komentároch na internetových fórach a v diskusiách.

Tu je prehľad najčastejších tém a taktiež odpovede na ne:

Je možné súčasne užívať Capramilk Kozie kolostrum a antibiotiká?

Áno, kozie kolostrum má veľmi pozitívne účinky na obranyschopnosť a jej posilnenie a platí to aj v prípade antibiotickej liečby. Navyše, kolostrum pôsobí v črevách aj ako prebiotikum pre pozitívne črevné baktérie, ktoré je treba práve pri užívaní antibiotík podporiť.

Môže byť užívanie kapsúl aj dlhodobejšie, je to obmedzené?

Výrobca neobmedzuje časovo užívanie kolostra, je teda len na vás, ako dlho budete kapsuly brať. Ak potrebujete pôsobiť napríklad intenzívnejšie na imunitu či trávenie, môžete užívať prípravok aj celý mesiac. Prvé účinky by však mali nastúpiť už oveľa skôr.

Líši sa dávkovanie Capramilk Kozie kolostrum pre dospelých a deti?

Áno, v štandardnej dávke odporúča výrobca v príbalovej informácii užívanie Capramilk Kozie kolostrum v objeme 2 až 4 kapsúl počas dňa a to pre dospelých. pokiaľ budú výživový doplnok užívať deti, odporúčaná denná dávka je polovičná, čiže 1 až 2 kapsuly.

Ako dlho by mi malo vydržať užívanie jedného balenia?

Vzhľadom na možnosť užívania Capramilk Kozie kolostrum v dennej dávke 2 až 4 kapsúl to veľmi závisí od zvoleného dávkovania. Pri štandardnom dávkovaní 2 kapsúl denne vám vydrží balenie aj vyše mesiaca, pri maximálnej dávke naopak necelé tri týždne.

Skúsenosti s tabletkami

Prípravky s obsahom kolostra sú na trhu čoraz viac žiadané a je ich naozaj veľká ponuka. Ako ukazujú skúsenosti užívateľov, v prípade značky Capramilk Kozie kolostrum ide už o dostatočne overený produkt, ktorý má pozitívne referencie a to hlavne s ohľadom na jeho pôsobenie a účinky v praxi.

Najčastejšie si ľudia kupujú Capramilk Kozie kolostrum za účelom podpory imunity, prípadne na podporu trávenia, či už je to u dospelých, alebo ho rodičia kupujú pre svoje deti. Využívané je aj v tehotenstve.

Capramilk Kozie kolostrum

 • Podpora imunity a obranyschopnosť
 • Vplyv na trávenie a metabolizmus
 • Pôsobenie na pohybový aparát a kožu

Okrem kladných hodnotení jeho vplyvov na zdravie je konkrétne táto značka cenená aj za overený a domáci pôvod, rovnako tak za naozaj širokú dostupnosť. Prípravok má síce oproti niektorým iným konkurenčným produktom vyššiu cenu, na druhú stranu, v porovnaní s kvalitou zloženia je plne adekvátna.

Zhodnotenie

Podľa zverejnených skúseností a referencií užívateľov z praxe je Capramilk Kozie kolostrum kvalitnou značkou, ktorá je dostatočne známa, má overený pôvod a pôsobenie v praxi je na veľmi dobrej úrovni, hlavne pokiaľ ide o podporu imunitného systému.

Prípravok si ľudia kupujú aj preto, že:

 • je široko dostupný a dostatočne overený
 • má nadpriemernú koncentráciu kozieho kolostra
 • jeho užívanie je vďaka forme tabliet rýchle
 • obsahuje menej laktózy ako kravské kolostrum

Produkt má podobu doplnku výživy, čiže je voľne predajný. Najčastejšie ho užívajú dospelí ľudia, no niektorí rodičia ho kupujú aj svojim deťom na posilnenie obranyschopnosti. Na prvý pohľad vyššia cena má dobrý pomer ku kvalite.

K dispozícii je len jedna veľkosť balenia, ale tá je dostatočná v prípade štandardne nastavenej dennej dávky aj na celý mesiac užívania. Capramilk Kozie kolostrum si viete kúpiť aj v niektorých eshopoch, ale tiež aj v online lekárňach, kde získate doručenie zdarma, výhodnú cenu a maximum pohodlia.

Capramilk Kozie kolostrum

 • Podpora imunity a obranyschopnosť
 • Vplyv na trávenie a metabolizmus
 • Pôsobenie na pohybový aparát a kožu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.35

49 Hodnotení