Cemio Kamzík: Doplnok obsahujúci vitamín C a kolagén na kĺby, väzivá a chrupavky

Cemio Kamzík: Doplnok obsahujúci vitamín C a kolagén na kĺby, väzivá a chrupavky
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Znemožňuje vám bolesť kĺbov vykonávať vaše obľúbené aktivity? Možno je vaša bolesť spôsobená nedostatkom kolagénu a vitamínu C vo vašom organizme. Tento problém môžete ľahko vyriešiť užívaním kapsúl Cemio Kamzík, ktorý dodá vaším kĺbom, väzivám a chrupavkám chýbajúce živiny, potrebné pre ich správne fungovanie.

Prípravok je dostupný bez predpisu a je vhodný pre deti od 3 rokov, ženy dojčiace aj ženy v tehotenstve. Kapsule stačí užívať raz do dňa a môžete ich kombinovať aj s inými výživovými doplnkami či liekmi. Viac informácií sa dozviete nižšie v našej recenzii.

Výrobca a pôvod

Výrobcom Cemio Kamzík je švajčiarska investičná a marketingová spoločnosť Cemio Switzerland AG. Spoločnosť sídli v Zürichu a investuje do farmaceutického priemyslu a rôznych oblastí zdravotníctva v strednej a východnej Európe.

Distribútor pre Českú a Slovenskú republiku sídli v Hradci Králové. Okrem výživových doplnkov na kĺby sa spoločnosť Cemio špecializuje na výrobky na prostatu, vitalitu, podporu imunity, mentálnu činnosť, krásu, zdravie a meraciu techniku. Spoločnosť podporuje aj projekt chránených dielní pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Zloženie, účinné látky

Zloženie kapsúl Cemio Kamzík tvoria 3 látky, podporujúce správne fungovanie pohybového aparátu. Tieto látky sú kolagén typu I, kolagén typu II a vitamín C, ktorý je nevyhnutný na jeho tvorbu. Okrem toho sa v prípravku nachádzajú aj ďalšie pomocné látky.

Nakoľko je zloženie komplexné, tu sú v stručnosti predstavené najdôležitejšie látky:

 • Kolagén typu I: Kolagén všeobecne, je vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá je stavebnou hmotou podporných tkanív nášho tela. V ľudskom tele je najrozšírenejším typom kolagén typu I, ktorý predstavuje až 90% všetkých kolagénov v tele. Ten sa nachádza v šľachách, kostiach, koži, pľúcach, očnej rohovke a cievach. Má viacero pozitívnych účinkov na telo.

Okrem toho že kolagén typu I podporuje zdravý vzhľad pokožky a obmedzuje tvorenie vrások, podporuje aj správnu funkciu kostí. Zmierňuje tak bolesti vyvolané oslabením pohybového aparátu. Väčšinou sa nedostatok kolagénu v tele začne prejavovať po 35. roku života, no pri nadmernej záťaži našich kĺbov je prospešné užívať ho aj preventívne.

 • Kolagén typu II: V ľudskom tele bolo dosiaľ charakterizovaných 27 typov kolagénu. Tento typ kolagénu sa nachádza hlavne v chrupke. Tá sa hovorovo nazýva aj chrupavka a tvorí dôležitú stavebnú zložku nášho tela. Je pevná, pružná a pokrýva povrch kĺbov, čím slúži ako tlmič nárazov a otrasov a zabraňuje tak poškodeniu kĺbov pri pohybe.

Starnutím a pohybom sa zhoršuje jej kvalita a chrupka zmenšuje svoju hrúbku. Tým sa kĺb opotrebuje, čo poškodzuje aj okolité svalstvo. Kolagén typu II je preto v chrupke veľmi dôležitou súčasťou, ktorá týmto ochoreniam zabraňuje. S pribúdajúcim vekom telo stráca schopnosť tvoriť si kolagén na kĺby, preto je dôležité dopĺňať ho napríklad doplnkami stravy.

 • Vitamín C: Pre telo nevyhnutnou látkou je aj vitamín C, ktorý si telo nedokáže samo vytvoriť, preto je dôležité prijímať ho v potrave. Potraviny obsahujúce vitamín C sú napríklad čierne ríbezle, šípky, kivi, brokolica, citrusy a iné ovocie a zelenina. Inou možnosťou je aj užívanie výživových doplnkov, akým je napríklad Cemio Kamzík.

Vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu. Podieľa sa na tvorbe kolagénových vlákien, preto množstvo kolagénu, ktorý mame v kostiach, kĺboch či svaloch je priamo úmerné množstvu vitamínu C, ktorý sa na jeho tvorbe podieľa. Aby teda náš pohybový aparát fungoval správne, potrebuje okrem dostatočnej dávky kolagénu aj dostatok vitamínu C.

Dávkovanie a užívanie

Výživový doplnok Cemio Kamzík sa užíva vcelku, kapsuly sa nesmú rozhrýzť, drviť, inak deliť alebo rozpúšťať. Vhodné je zapíjať ich dostatočným množstvom vody alebo inou tekutinou. Chuť prípravku nie je problémom pre užívanie a kapsuly sa ľahko prehĺtajú.

Veľa užívateľov užíva prípravok dlhodobo pre pravidelné dopĺňanie dôležitých živín kostiam, šľachám a väzivám. Prípravok však nenahrádza pestrú stravu a zdravý životný štýl, slúži len ako ich podpora. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku a užívajte prípravok len podľa inštrukcií lekára, lekárnika alebo príbalového letáku.

Cemio Kamzík

 • Pomoc s vyživovaním kĺbov, väzív a chrupaviek

Uchovanie a skladovanie

Produkt sa odporúča skladovať v pôvodnom obale až do momentu užitia, aby sa predišlo zámene alebo poškodeniu kapsúl. Nevystavujte kapsuly priamemu slnečnému žiareniu a nepoužitý prípravok po dátume exspirácie vždy vráťte do ľubovoľnej lekárne.

Pokiaľ ide o základné zásady skladovania, tak:

 • skladujte produkt v pôvodnom obale, na tmavom a suchom mieste
 • pre bezpečnosť uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí
 • chráňte kapsuly pred priamym slnečným žiarením
 • nikdy neužívajte prípravok po dátume spotreby

Účinky, indikácie a použitie

Prípravok Cemio Kamzík obsahuje 3 látky potrebné pre správne fungovanie pohybového aparátu každého človeka. Pri zaťažovaní našich kostí a kĺbov alebo s pribúdajúcim vekom sa zvykne v tele prejaviť nedostatok týchto látok. Cemio Kamzík slúži na ich doplnenie.

Tu je detailnejší popis pôsobenia látok v produkte v spomínaných oblastiach:

Pomoc s vyživovaním kĺbov, väzív a chrupaviek

Bolesť kostí a kĺbov je prvým príznakom ochorenia pohybového aparátu, ktorý nám znemožňuje venovať sa aktivitám, ktoré nás bavia. Je často spôsobený nedostatkom látok, ktoré zabezpečujú ich správne fungovanie. Takéto látky obsahuje Cemio Kamzík.

Tento výrobok napomáha vyživovať chrupky, väzivá a dopĺňa kolagén v našom tele, na ktorého tvorbe sa podieľa aj vitamín C. Kolagén zmierňuje bolesť kĺbov, zlepšuje ich pohyblivosť a znižuje riziko degeneratívnych a zápalových ochorení pohybového aparátu.

Kolagén je tiež známy ako účinná látka na starnutie. Starnutie je prirodzený proces každého živého organizmu. Kolagén však dokáže tento proces spomaliť tým najprirodzenejším spôsobom. Cemio Kamzík je vhodné užívať aj preventívne, najmä pri nadmernej záťaži kostí a kĺbov.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Pri každom prípravku, ktorý užívate je dôležité oboznámiť sa s možnými nežiaducimi účinkami, aby ste pri ich výskyte vedeli, ako máte postupovať. Cemio Kamzík je len doplnkom výživy a oficiálne sa pri ňom nespomínajú žiadne nežiaduce účinky.

Počítať treba všeobecne len s jedným možným rizikom:

 • prípravok obsahuje pomocné látky, ktoré môžu vyvolať precitlivenosť alebo alergickú reakciu, v takom prípade vyhľadajte pomoc lekára a produkt prestaňte užívať

Kontraindikácie a možné interakcie

Ďalšie riziko predstavuje užívanie prípravku, ktorý vám váš stav nedovoľuje. V tomto nemá produkt Cemio Kamzík veľké obmedzenia. Prípravok je vhodný pre všetky osoby, ktoré dovŕšili vek 3 roky, vrátane tehotných a dojčiacich žien. Neobsahuje laktózu, cukor ani lepok.

V tejto súvislosti treba poznať nasledovné prípady a faktory:

 • Cemio Kamzík je určený pre všetky vekové kategórie, okrem detí, ktoré nedovŕšili vek 3 rokov
 • odporúčaná denná dávka sa nesmie prekračovať ani v prípade, že ste minulú dávku zabudli užiť
 • výživový doplnok neslúži ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy a zdravého zdravotného štýlu, len ako ich doplnok
 • ak sa u vás prejaví vedľajší účinok alebo účinok ohrozujúci vaše zdravie, obráťte sa okamžite na lekára

Balenie a cena

Kapsuly Cemio Kamzík sú dostupné v balení po 60 kusov kapsúl, no na trhu sa objavujú aj balenia s 90, 150 kusmi tabliet a výhodné balenie 1+1, ktoré obsahuje 120 kapsúl. Jedno balenie je teda dostačujúce na kompletnú kúru trvajúcu 2 mesiace. Ak prípravok užívate dlhodobo, určite sa oplatí kúpiť väčšie balenie.

Tu sú ceny kapsúl Cemio Kamzík v niektorých konkrétnych lekárňach:

 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Ak hľadáte najvýhodnejšiu cenu, určite ju ľahšie nájdete v online lekárňach ako v tých kamenných. Niektorí užívatelia vidia cenu výrobku ako jeho mínus, niektorí spokojnejší užívatelia, ktorí naň nedajú dopustiť hodnotia cenu ako primeranú jeho účinkom.

Kde kúpiť

Produkt je dostupný v lekárni bez predpisu od vášho lekára, čo ho robí ešte populárnejším. Navyše si ho môžete zakúpiť aj v online lekárni, ktorá je pre svoje početné výhody častou voľbou užívateľov. Dnes je na výber mnoho online lekární, takže si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje, ponúka najvýhodnejšie ceny a najspoľahlivejší servis.

Online nakupovanie nie je nič zložité, lebo stránky vás väčšinou prevedú celým procesom objednávky, takže je tento spôsob nakupovania dostupný pre všetkých, vrátane ľudí, ktorí s prácou na počítači a s internetom ešte nemajú skúsenosti.

Online objednávka, doprava a doručenie

Cena nie je to jediné podľa čoho by ste si mali svoju lekáreň vyberať. Dôležitý je aj zákaznícky servis, rýchlosť dopravy a možné spôsoby doručenia. V týchto oblastiach bývajú najlepšie tie najznámejšie a najväčšie online lekárne.

Postup objednávky sa v princípe nelíši od nákupu v bežnom internetovom obchode:

 • Vložte vybraný počet balení produktu do svojho online košíka
 • Zvoľte si spôsob platby, na dobierku alebo vopred kartou či bankovým prevodom
 • Zadajte svoje osobné údaje a adresu doručenia do formulára
 • Nakoniec objednávku skontrolujte a potvrďte

Nákup v online lekárni sa oplatí aj pre vernostné body a zľavy, ktoré lekárne ponúkajú a to najmä ak užívate prípravok dlhodobo. Pri spôsobe platby a doručení si môžete vybrať z možností, ktoré vám budú najviac vyhovovať. Práve pre takéto výhody a veľký výber výživových doplnkov či liekov, sú online lekárne také obľúbené.

Najčastejšie otázky

Príbalový leták neobsahuje všetky informácie, ktoré sú pre užívateľov dôležité a preto majú o užívaní, účinkoch a kontraindikáciách ďalšie otázky. Na také prípady slúži internetové fórum či diskusia, napríklad na stránke heureka. Naša recenzia vám ďalej ponúka najčastejšie otázky užívateľov a odpovede na ne.

Nasledovné otázky sú tie, ktoré ľudí najviac v tejto oblasti zaujímajú:

Môže sa prípravok užívať v tehotenstve?

Áno, môže. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Neobsahuje však žiadne látky, ktoré by ohrozovali tehotnú ženu alebo jej plod, takže sa môže užívať počas celého tehotenstva. Tak isto je vhodný aj pre ženy, ktoré dojčia.

Je vhodný aj pre ľudí s nadváhou?

Áno. Ľudom s vyššou váhou nehrozí žiadne riziko pri jeho užívaní. Dokonca je pre nich prípravok veľmi prospešný, keďže vyššia váha zaťažuje ich kĺby nadmerne a to spôsobuje ich bolesť a opotrebovanie, na čo je vhodný prípravok Cemio Kamzík.

Čo robiť, ak bolesť kĺbov neprestáva?

Ak prípravok užívate dlhšie ako 2 mesiace a nezaznamenali ste zlepšenie vášho stavu, najvhodnejším riešením bude obrátiť sa na lekára. Vaša bolesť môže byť totiž výsledkom iného závažného ochorenia, ktoré Cemio Kamzík nelieči.

Môže sa prípravok užívať v kombinácií s inými doplnkami alebo liekmi?

Výrobca produktu neudáva, že by sa výživový prípravok nemal kombinovať s inými výživovými doplnkami alebo liekmi. Tiež sa neudáva riziko konzumovania prípravku s jedlom alebo nápojmi.

Skúsenosti s tabletkami

Skúsenosti užívateľov sú veľmi pozitívne. Viacero ľudí, trpiacich bolesťou kĺbov, užíva tento prípravok dlhodobo a nedajú naň dopustiť. K takýmto ľuďom patria najmä športovci a starší ľudia, ktorí sa len kvôli vyššiemu veku nechcú vzdať svojich aktivít. Niektorým sa však účinok nedostavil vôbec, čo môže byť spôsobene aj príliš krátkou dobou užívania.

Prípravok sa odporúča aj ľuďom, ktorí trpia obezitou a túžia po nižšej váhe. Aktívny pohyb je dôležitou súčasťou chudnutia, navyše vyššia váha zaťažuje kĺby pri pohybe viac než tá primeraná. Užívaním Cemio Kamzík sa tak dá vyhnúť možným zdravotným ťažkostiam.

Cemio Kamzík

 • Pomoc s vyživovaním kĺbov, väzív a chrupaviek

Kolagén sa z tela vytráca aj počas tehotenstva, takže ho počas neho aj po pôrode treba dostatočne dopĺňať. Prípravok Cemio Kamzík je vhodný pre ženy v tehotenstve aj pre dojčiace ženy, čo je len ďalším plusom tohto produktu. Tento výživový doplnok vám dodá kolagén typu I a II na chrupky, kosti, šľachy aj vašu pokožku.

Zhodnotenie

Ak trpíte bolesťami kĺbov a kostí a nechcete, aby vám to ďalej bránilo vo vykonávaní vašich obľúbených aktivít alebo zaťažujete svoje kĺby nadmerne a chcete predísť ochoreniam pohybového aparátu, výživový doplnok Cemio Kamzík je pre vás ten vhodný produkt.

Aké výhody ponúka? Toto sú tie najdôležitejšie:

 • dlhodobé užívanie produktu aj na prevenciu
 • možnosť užívať počas celého tehotenstva aj pri dojčení
 • minimálne riziko výskytu nežiaducich a vedľajších účinkov
 • dostupný v lekárni bez predpisu od lekára

Ďalším plusom je, že kapsuly Cemio Kamzík môžu užívať všetky vekové kategórie aj deti od 3 rokov. Produkt neobsahuje lepok, cukor ani laktózu. Je veľmi obľúbený medzi športovcami a staršími ľuďmi, ktorí chcú zostať aktívni.

Cemio Kamzík je produkt, ktorý má veľmi pozitívne hodnotenie od jeho užívateľov. Pre jeho kúpu nemusíte navštevovať lekára, lebo je dostupný bez predpisu. Môžete si ho zakúpiť v jednej z kamenných lekární v okolí alebo si vybrať spomedzi množstva online lekární, ktoré ponúkajú jednoduchý systém objednávky, rýchle doručenie až k vám domov a výhodné ceny.

Cemio Kamzík

 • Pomoc s vyživovaním kĺbov, väzív a chrupaviek

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

2.82

11 Hodnotení

Dobry den.Chem sa spytat ci mozem uzivat kolagen kamzik a pri chorobe dna.Dakujem Janci

Jan píše 06 februára 2020 o 21:08

Pridať komentár