Cetebe: Výživový doplnok s vitamínom C na imunitu, proti únave a k ochrane buniek

Cetebe: Výživový doplnok s vitamínom C na imunitu, proti únave a k ochrane buniek
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Cítite sa neustále unavený, každú chvíľu ste chorý a chýba Vám energia? V tom prípade by ste mali siahnuť po výživovom doplnku Cetebe s vitamínom C, ktorý vďaka hlavnej účinnej látke, vitamínu C bojuje proti vonkajším vplyvom. Produkt posilňuje imunitu vďaka čomu sa ochorenia nevyskytujú v takej intenzite ako predtým, vaše bunky sú chránené a odolné.

Čo sa formy týka, tento produkt sa vyrába ako kapsule naplnené granulátom. Vďaka tomu sa kyselina askorbová rozpúšťa pomaly a postupne vstrebáva do organizmu. Táto recenzia vám ponúkne viac informácií o účinkoch produktu, jeho užívaní či skúsenostiach užívateľov.

Výrobca a pôvod

Cetebe patrí medzi produkty spoločnosti GlaxoSmithKline Slovakia. Ide o globálnu farmaceutickú spoločnosť, ktorá zakladá svoje aktivity na vedomostiach z výskumov. Z tohto dôvodu sa skladá z troch divízií, výskumu, vývoja a výroby nových liečiv a produktov.

Poslaním spoločnosti je prispievať k zvyšovaniu úrovne v tejto oblasti neustálymi inováciami a novými riešeniami. Vďaka tomu si môže lieky dovoliť stále väčšia skupina ľudí po celom svete. Okrem liekov pracujú zamestnanci v spoločnosti aj na voľnopredajných výživových doplnkoch, medzi ktoré radíme práve Cetebe. Tie podporujú liečbu a zvyšujú kvalitu života.

Zloženie, účinné látky

Základnou zložkou produktu Cetebe je kyselina L – askorbová, ktorú poznáme ako vitamín C. Na základe toho radíme produkt k vitamínom a doplnkom výživy. Produkt je vyrábaný a predávaný vo forme kapsúl v rôznych veľkostiach balenia.

Viac informácií o komplexnom zložení produktu je tu:

 • Vitamín C: Táto látka je jedinou zložkou v produkte Cetebe, teda všetky jeho účinky vznikajú na základe jej pôsobenia. Kyselina L – askorbová, teda vitamín C je takou účinnou látkou, ktorej pôsobenie je širokospektrálne. Vitamín C pomáha produkovať kolagén, spojivové tkanivo, ktoré drží všetky svaly, kosti ale aj iné tkanivá pokope.

Správna funkcia nervovej sústavy je veľmi dôležitá, nakoľko táto sústava môže byť poškodzovaná napríklad aj pri nadmernom prežívaní stresu. Práve vitamín C pomáha k správnej funkcií psychiky, čím následne dochádza aj k správnemu fungovaniu nervovej sústavy. Vitamín C znižuje aj únavu a nadmerné napätie.

Energia je potrebná pre ľudské bytie. Človek, ktorý sa cíti unavený nemôže podávať výkony, aké sú od neho požadované. Vitamín C efektívne vyrieši tento problém, nakoľko prispieva k látkovej premene, ktorá bude správnou z hľadiska tvorby energie pre ľudský organizmus. Vitamín C chráni bunky pred oxidačným stresom, čím následne dôjde k tvorbe energie.

Účinná látka vitamín C je prospešnou aj v oblasti imunitného systému organizmu. Látka prispieva k správnej regulácií a k udržaniu správneho fungovania imunitného systému človeka, a to počas, ako aj po zvýšenej fyzickej alebo psychickej námahe. Vitamín C dopomáha k zvýšeniu vstrebávania sa potrebného železa do organizmu.

Dávkovanie a užívanie

Cetebe je produktom, ktorý zaraďujeme medzi doplnky výživy. Tento prípravok je možné užívať dlhšiu dobu kvôli doplneniu potrebného množstva vitamínu C do ľudského organizmu. Prípravok je vhodným pre dospelých užívateľov a deti od 3 rokov.

Dennú maximálnu dávku, tak ako uvádza príbalový leták, nie je odporúčané presahovať. Výživový doplnok sa neužíva ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy, a rovnako neslúži ani ako náhrada odbornej liečby stanovej ošetrujúcim lekárom. Kapsule prípravku je potrebné užívať v celistvej forme a je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom tekutín.

Uchovanie a skladovanie

Prípravok Cetebe zaraďujeme do skupiny výživových doplnkov a ich skladovanie nie je komplikovaným. Podstatným je, aby sa prípravok nevystavoval nadmernému slnečnému žiareniu a vlhkosti. Kapsule sa ponechávajú v pôvodnom obale a to do momentu užitia.

Pokiaľ ide o základné zásady skladovania, tak:

 • nevystavujte prípravok mrazu a ani teplotám nad 25°C
 • skladujte prípravok Cetebe mimo dohľadu a dosahu detí, kvôli ich bezpečnosti
 • uchovajte kapsule na suchom mieste a mimo priameho slnečného žiarenia
 • po dátume spotreby uvedenom na obale Cetebe už ďalej neužívajte

Cetebe

 • Podpora imunitného systému
 • Ochrana buniek
 • Proti únave a vyčerpaniu

Účinky, indikácie a použitie

Produkt Cetebe s obsahom vitamínu C s postupným uvoľňovaním je účinným vo viacerých oblastiach. Užívaním prípravku podporíte váš imunitný systém, ochránite svoje bunky pred možnými rizikami, a zbavíte sa nadbytočnej únavy a vyčerpania.

Tu je detailnejší popis pôsobenia látok v produkte v spomínaných oblastiach:

Podpora imunitného systému

Výživový doplnok s obsahom vitamínu C prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Dlhodobé užívanie vitamínu C podporuje imunitný systém a obranyschopnosť, čím dochádza aj k jeho správnej regulácií. Užívaním prípravku sa udržuje správna funkcia imunitného systému aj počas intenzívnej telesnej námahy, rovnako ako aj po námahe.

Ochrana buniek

Vitamín C chráni bunky v ľudskom organizme pred oxidačným stresom, má teda antioxidačný účinok. Užívanie prípravku má za následok prispievanie k tvorbe kolagénu na normálne úrovni, pričom následne dochádza k správnemu fungovaniu krvných ciev. Vitamín C tiež regeneruje takú formu vitamínu E, ktorá je v organizme redukovanou.

Proti únave a vyčerpaniu

Užívaním vitamínu C dochádza k správnemu fungovaniu psychiky človeka, čím následne klesá aj pocit únavy a vyčerpania, a to práve z nadmernej psychickej záťaže. Avšak vitamín C sa postará aj o pokles únavy a vyčerpanosti, ktorej pôvod je vo vykonávanej nadmernej fyzickej záťaži, a to vďaka správnej látkovej premene, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie.

Na nervovú sústavu

Užívaním prípravku s vitamínom C dochádza k zvýšenému vstrebávaniu železa, čo prispieva k správnej funkcií nervovej sústavy. Podpora nervového systému je veľmi dôležitou, nakoľko nervový systém reguluje množstvo ďalších funkcií ľudského organizmu. Jeho správne fungovanie je potrebné aj pre následné správne fungovanie ostatných systémov organizmu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Keď sa rozhodnete užívať výživový doplnok Cetebe, treba mať na pamäti, že tak ako u ostatných produktov je možný výskyt nežiaducich a vedľajších účinkov prípravku. V súvislosti s týmto produktom však výrobca neudáva žiadne závažné vedľajšie účinky.

Počítať treba preto všeobecne len s jedným možným rizikom:

 • pri užívaní produktu sa môže objaviť alergická alebo precitlivená reakcia na látku, ktorú produkt obsahuje, teda na látku vitamín C

Kontraindikácie a možné interakcie

Je možným, že okrem nežiaducich a vedľajších účinkov sa môžu objaviť aj isté kontraindikácie a interakcie. Máme na mysli faktory, ktorých pôsobenie by mohlo mať vplyv na užívanie alebo dávkovanie prípravku Cetebe, ako aj vhodnosť jeho užívania.

V tejto súvislosti treba poznať nasledovné prípady a faktory:

 • výživový doplnok Cetebe nie je vhodným pre deti do 3 rokov. U starších detí je potrebné zvážiť, či dieťa dokáže kapsule prípravku prehltnúť
 • v prípade prijatia väčšieho množstva vitamínu C sa prebytočný vitamín bude odstraňovať prostredníctvom moču
 • neužívajte prípravok Cetebe súčasne s inými prípravkami, ktorých zloženie je obdobné, nakoľko by mohlo by prísť k prekročeniu maximálnej dennej dávky
 • ak sa u vás objaví alergická alebo precitlivená reakcia, ide o kontraindikáciu, prerušte užívanie a poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom, či lekárnikom

Balenie a cena

Prípravok Cetebe s postupným uvoľňovaním vitamínu C má formu kapsúl, ktoré sú dostupné v 30 kusovom balení. Jedná sa o kapsule určené na perorálne užitie, pričom sú zabalené v blistroch. Vonkajším obalom je papierová škatuľka s označením produktu a počtu kapsúl.

Tu sú ceny Cetebe v niektorých konkrétnych lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Cena Cetebe je najlepšia v internetových lekárňach, podobne ako aj ceny ostatných výživových doplnkov. Užívatelia prípravku cenu hodnotia ako primeranú, vzhľadom na 30 kapsulové balenie prípravku, ako aj na jeho vysokú kvalitu a vysokú mieru účinnosti.

Kde kúpiť

Cetebe s obsahom vitamínu C je výživovým doplnok, ktorý je možné si voľne zakúpiť. Produkt je aj voľne dostupným a zakúpite si ho v kamenných, ako aj v internetových lekárňach, ale aj v predajniach, ktoré sa zameriavajú na predaj výživových doplnkov. Pred kúpou prípravku nie je potrebné absolvovať návštevu ošetrujúceho lekára.

V dnešnej spoločnosti sa čoraz častejšie stretávame s nákupom prostredníctvom internetu. Naša recenzia vám prezradí, prečo je takáto forma nákupu veľmi obľúbenou. Internetové lekárne zabezpečujú vysokú odbornosť, šetria peniaze, energiu, ako aj čas človeka.

Online objednávka, doprava a doručenie

Zvažujete nákup prípravku, avšak stále neviete, ktorú internetovú lekáreň si máte vybrať? V takomto prípade sú zväčša preferovanými lekárne, ktoré na trhu pôsobia už dlhšiu dobu a majú veľmi dobrý zákaznícky servis.

Postup objednávky sa v princípe nelíši od nákupu v bežnom eshope:

 • Vybraný produkt Cetebe s vitamínom C vložte do online košíka
 • Vyberte si spôsob platby, platbu vopred alebo na dobierku
 • Vyplňte svoje osobné údaje a vyberte si kam vám bude tovar doručený
 • Ako posledné objednávku dôkladne skontrolujte a následne odošlite

Zakúpenie si produktu v známej a overenej internetovej lekárni je veľmi výhodným nakoľko rovnako ako objednávka, je aj doručenie produktu veľmi rýchle. Zvyčajne tovar býva doručený do 1 až 2 pracovných dní. Ak si vyberiete spôsob doručenia prostredníctvom kuriéra, tak tovar Cetebe vám bude doručený priamo k Vám domov.

Cetebe

 • Podpora imunitného systému
 • Ochrana buniek
 • Proti únave a vyčerpaniu

Najčastejšie otázky

Produkt Cetebe je veľmi vyhľadávaným výživovým doplnkom, o čom svedčí aj množstvo diskusií a otázok na internetových fórach a vyhľadávačoch. Ľudí zaujímajú bližšie informácie o produkte, o dávkovaní a vhodnosti užívania prípravku. Recenzia vám prinesie odpovede na veľmi časté otázky, ktoré sa týkajú užívania prípravku, ako aj praktické odporúčania.

Nasledovné otázky sú tie, ktoré ľudí najviac v tejto oblasti zaujímajú:

Je vhodné produkt Cetebe užívať v tehotenstve?

Áno, prípravok je vhodným užívať v tehotenstve a počas dojčenia. Práve v tomto období dochádza k zvýšenej spotrebe vitamínu C, a práve tento produkt je efektívnym riešením na doplnenie si potrebného množstva vitamínu.

Aké je správne dávkovanie prípravku Cetebe?

V súvislosti s dávkovaním je potrebné sa riadiť inštrukciami, ktoré obsahuje príbalový leták. Dávkovanie je odlišné vzhľadom na vekové kategórie a na dobu užívania. U dospelých sa užíva 1 kapsula denne počas 1 mesiaca, alebo každý druhý deň počas 6 týždňov.

Čo sa stane v prípade užitia zvýšeného množstva vitamínu C?

V prípade nadmerného užitia a prekročenia maximálnej dennej dávky vitamínu C sa nemusíte obávať, pretože mierne prekročenie nepredstavuje závažné riziko. Prebytočný vitamín C sa odstráni močom, avšak je potrebné dennú dávku dodržiavať a zbytočne neprekračovať.

Vďaka čomu dochádza k postupnému uvoľňovaniu vitamínu C z produktu?

Postupné uvoľňovanie vitamínu C z kapsule je zapríčinené najmä jej zložením. Vitamín C je v kapsulách prítomný vo forme časových perličiek, ktoré sa postupne uvoľňujú do organizmu, čím dochádza k dlhodobému prísunu vitamín C v priebehu 12 hodín.

Skúsenosti s tabletkami

Skúsenosti užívateľov s užívaním produktu Cetebe sú veľmi kladnými. Užívatelia sú s produktom spokojní. Ako výhodu uvádzajú postupné uvoľňovanie vitamínu C z prípravku, čím dochádza k jeho neustálemu prínosu. Tento produkt patrí medzi veľmi vyhľadávaný a je odporúčaný viacerými jeho užívateľmi.

Cetebe sa užíva na podporu imunitného systému, ako ochrana buniek nervového systému pred oxidačným stresom, ale aj na odstránenie pocitov únavy a vyčerpania. Vitamín C slúži na správne fungovanie psychiky človeka čím dochádza k efektívnemu zvládaniu stresu.

Cetebe

 • Podpora imunitného systému
 • Ochrana buniek
 • Proti únave a vyčerpaniu

Produkt je vhodným pre dospelých užívateľov, ale aj pre deti od 3 rokov. Prípravok Cetebe je odporúčaný rodičmi detí, ktorí produkt chvália vďaka jeho vysokej miere účinnosti. Prípravok je veľmi obľúbeným aj u tehotných žien, pretože práve v tehotenstve dochádza k zvýšenej spotrebe vitamínu C, ktorý je potrebné neustále dopĺňať.

Zhodnotenie

V prípade toho, ak hľadáte prípravok, ktorý by dokázal podporiť vašu imunitu, ochrániť bunky nervového systému, odstrániť únavu a vyčerpanie, ako aj podporiť vašu psychiku, tak neváhajte a siahnite po výživovom doplnku Cetebe s vitamínom C.

Aké výhody ponúka? Toto sú tie najdôležitejšie:

 • dávkovanie na základe aktuálnej potreby organizmu
 • možnosť užívania aj v tehotenstve
 • žiadne vážnejšie kontraindikácie a vedľajšie účinky
 • cena, veľkosť balenia a vysoká kvalita zodpovedajú požiadavkám užívateľov

Ako výhoda je udávaná možnosť užívania prípravku dospelými aj detskými užívateľmi od 3 rokov. Produkt môžu užívať tehotné ženy, a ženy počas obdobia dojčenia. Forma prípravku je veľmi vyhovujúcou, kapsule sa užívajú bez väčších problémov.

Cetebe s vitamín C je dostupným výživovým doplnkom, ktorého výrobca je veľmi známym a overeným. Tento produkt je možné si zakúpiť bez predošlej návštevy ošetrujúceho lekára, a k jeho kúpe nie je potrebný predpis. Prípravok je možné si zakúpiť z pohodlia domova, a to prostredníctvom internetovej lekárne, čo šetrí Váš čas, peniaze a energiu.

Cetebe

 • Podpora imunitného systému
 • Ochrana buniek
 • Proti únave a vyčerpaniu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

2 Hodnotení