Chcete zdravé pečivo? Skúste proteínové žemle, sú na chudnutie a spravíte ich aj doma

Chcete zdravé pečivo? Skúste proteínové žemle, sú na chudnutie a spravíte ich aj doma

Pre každého, kto chce chudnúť alebo minimálne nepriberať, je pečivo niečo ako červené súkno pre býka. Áno, možno vo väčšine prípadov to aj platí, no treba rozoznávať výnimky, ktoré sú naozaj dobrým príkladom, že aj pečivo môže byť zdravé a prospešné.

Výnimkou sú proteínové žemle, ktoré nie sú problematické z pohľadu chudnutia a zároveň môžu byť dobrým zdrojom prospešných živín, vitamínov a minerálov. Každý, kto by chcel mať počas diétovania, chudnutia alebo tréningu vo svojom jedálničku pečivo, by mal skúsiť proteínové žemle. My sa dnes pozrieme na ich recepty a vplyv na chudnutie.

Proteínové žemle a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Proteínové žemle predstavujú veľmi zdravú alternatívu k bežnému pečivu z bielej múky. Na rozdiel od neho majú menšie zastúpenie nezdravých tukov, najmä ak ide o nasýtené mastné kyseliny, rovnako tak aj sacharidov, najmä cukrov. Naopak, najviac je bielkovín.

Ak si spravíte domáce proteínové žemle, nie je problém nájsť aj bezlepkový recept alebo recept bez múky, na výber však máte aj hotové žemličky, kde sa naopak nemusíte namáhať vôbec s prípravou cesta a pečením. Chuťovo sú tieto žemle v mnohom oveľa lepšie, ako tie klasické, najmä preto, že obvykle obsahujú aj rôzne semiačka, bylinky a korenie.

Proteínové žemličky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez pridaného glutamanu

Tu sú najväčšie plusy proteínových žemlí pre chudnutie:

 • absencia spomínaných zlých a nezdravých tukov a sacharidov je dôležitá nielen pre chudnutie, ale rovnako pre zníženie rizika priberania a ukladania tukov
 • okrem proteínov sa v proteínových žemliach nachádza vo veľkom množstve aj vláknina a tá podporuje pravidelné trávenie, ako aj na prečistenie čriev
 • zvýšený počet bielkovín obsiahnutých v tomto pečive pomáha na zníženie hladu, čiže aj pri menšej porcii sa cítite viac zasýtení a tým sa znižuje prejedanie
 • rovnako tak sú proteíny dôležité pre svaly, nakoľko sú základom svalových vlákien, čo má význam proti ich chradnutiu pri diéte, ale aj pre výkon pri cvičení

ZARAĎTE ICH DO BEŽNÉHO JEDÁLNIČKA

Oproti väčšine bežných žemlí z bielej či tmavej múky majú proteínové žemle výhody aj pre srdcovocievny a tráviaci systém, preto odporúčame ich zaradiť do jedálnička aj bez cielenej proteínovej diéty. Sú ideálne spoločne so zdravými proteínovými nátierkami.

Domáce recepty na proteínové žemle

Spraviť si domáci chlieb s vysokým obsahom proteínov, ale aj vlákniny a rôznych vitamínov či minerálov nebolo nikdy jednoduchšie. Základom je proteín v prášku, k nemu stačí už len dokombinovať iné zdravé suroviny. Ako sa ale vyznať v toľkých receptoch?

Riešením môžu byť nasledujúce tipy na proteínový chlieb:

Rýchle žemle bez kysnutia: Budete potrebovať 300 g špaldovej múky, 30 gramov proteínu v prášku, 2 lyžičky olivového oleja a 200 ml vody. Všetko spolu zmiešajte, vypracujte cesto, spravte bochníčky, môžete ich posypať sezamom a pečte 20 minút na 190 °C.

Tvarohovo-proteínové žemle: Na tieto žemle potrebujete 250 gramov nízkotučného tvarohu, 4 vajcia, kypriaci prášok, soľ, čierne korenie a 20 gramov proteínu v prášku. Zmes zmiešajte, na plech dajte žemličky, posypte kmínom a pečte na 150 °C po dobu 35 minút.

Fitness žemličky úplne bez múky: Na zdravé žemle bez múky si pripravte 50 g proteínu v prášku, 2 vajcia, 200 gramov ricotty, 1 prášok do pečiva, soľ a kurkumu. Postupujte tak, ako aj v predošlom recepte, žemle posypte kurkumou a pečte 30 minút na 160 °C.

Psýliovo-proteínové žemle: Na recept potrebujete 2 vajcia, 3 lyžice psýlia, morskú soľ, 100 g špaldovej múky a 150 ml vody. Všetko zmiešajte, vytvarujte žemličky, posypte ich mixom slnečnicových, tekvicových a sezamových semien a pečte 25 minút na 170 °C.

Hotové proteínové žemle KetoMix a ich výhody

Pohodlnejšou, jednoduchšou a rýchlejšou alternatívou k domácim proteínovým žemliam sú žemličky KetoMix. Nejde síce o hotové pečivo určené na priamu konzumáciu, no to je aj ich výhoda. Kúpite si totiž zmes, z ktorej si za pár minút čerstvé pečivo spravíte.

Proteínové žemle tak majú oproti konkurencii viac plusov:

Proteíny vo vysokej kvalite a objeme

Bielkovinové pečivo štandardne obsahuje ako základ proteíny, no v prípade značky KetoMix je táto výhoda ešte obzvlášť zvýraznená. Až polovicu všetkých živín totiž tvoria proteíny a to nielen jedného druhu, ale dvoch. Je tu mliečny a spolu s ním srvátkový proteín.

Jednoduchá príprava aj bez skúseností

Druhým výrazným benefitom je bezproblémová príprava za pár minút. Zmes, ktorú si kúpite, totiž stačí len doplniť vodou a máte razom pripravené cesto na domácu prípravu žemličiek. Nemusíte mať žiadne veľké kuchárske skúsenosti a pripravíte si čerstvé pečivo.

Množstvo vlákniny a stopových prvkov

Okrem bielkovín ponúkajú proteínové žemle KetoMix aj vysoký podiel vlákniny, ktorá má svoj význam pre chudnutie, trávenie a prečistenie čriev. Nájdete tu aj vitamíny A, B, C, D a E, rovnako tak viaceré minerály, najmä draslík, fosfor, vápnik, horčíkželezo.

Proteínové žemličky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez pridaného glutamanu

Optimálna veľkosť balenia a jeho cena

Podobne, ako aj pri ostatných svojich produktoch, proteínové žemle KetoMix sa predávajú vo väčšom balení, ktoré vám vydrží aj viac dní. To platí aj v prípade Keto diéty, kedy môžete jesť toto pečivo aj každý jeden deň. V porovnaní s balením je výborná aj cena.

Z OVERENÝCH A KVALITNÝCH SUROVÍN

Na trhu je možné okrem značky KetoMix nájsť aj niektorých iných výrobcov, ktorí ponúkajú podobnú zmes pre prípravu proteínového pečiva. V prípade tejto značky treba brať do úvahy aj to, že ide o pôvodom českú firmu s  overeným pôvodom všetkých surovín.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových žemlí KetoMix

Bielkovinové žemličky sú založené primárne na obsahu proteínov, ako už hovorí aj ich názov. To v praxi znamená, že obsahujú kombináciu viacerých bielkovín, konkrétne ide o mliečny proteín a srvátkový proteín. Tie sú v 100 gramoch žemli v pomere 50 gramov.

V porcii sa však nájdu aj iné živiny alebo látky, konkrétne:

 • čo sa týka energetickej hodnote, je tu 1582 kJ, čo zodpovedá 378 kcal
 • okrem bielkovín sú tu aj sacharidy a to v objeme 25 g, cukrov je však iba 4 g, menej je už tukov a to 3 g, z toho nasýtených iba 2 g, vlákniny je však až 9 g

Proteínové žemle KetoMix okrem bielkovín, sacharidov, tukov a vlákniny obsahujú pšeničnú múku, čakankovú vlákninu, hydrogén uhličitan sodný, jedlú sódu, arabskú gumu, kvasničný extrakt, xanthanovú gumu, kyselinu listovú, biotín, sójový lecithín, guarovú gumu a zmes viacerých stopových prvkov, vitamínov a minerálov. Soli je tu len minimum.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Pokiaľ ide o značku KetoMix, tá predstavuje vo svojej oblasti špičku a svedčia o tom tisíce pozitívnych referencií, recenzií a skúseností na internete. Za značkou stojí česká spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá je na slovenskom a českom trhu už dlhé obdobie.

Tu sú 4 najdôležitejšie dôvody, prečo po KetoMixe siahnuť:

 • široký a najmä komplexný sortiment, značka ponúka hlavné jedlá aj menšie potraviny pre cielené stravovanie so zmenou pomeru príjmu cukru a bielkovín
 • optimalizované zloženie, ktoré pozostáva z odporúčaní špecialistov na výživu a iných odborníkov na chudnutie, podporu fyzického výkonu a lepšie trávenie
 • jednoduchá a rýchla príprava tých jedál a nápojov, ktoré nemajú podobu hotového produktu určeného na finálnu konzumáciu, zväčša ide o vec pár minút
 • zákaznícka podpora, či už ide o online a telefonickú infolinku, ale najmä o poradňu na internetovej stránke značky, kde získate odporúčania pre stravovanie

Balenie a cena proteínových žemlí KetoMix

Podobne, ako je tomu v prípade iného proteínového pečiva KetoMix, aj proteínové žemličky majú podobu práškovej zmesi, ktorá je balená v jednoducho uzatvárateľnom plastovom obale. Značka si zakladá na väčších a výhodnejších baleniach, aj preto si zmes na žemličky kúpite v objeme 300 gramov. V tomto balení nájdete zmes pre prípravu 10 porcií.

Pre lepší prehľad o balení prinášame aj nasledovné informácie:

Proteínové žemličky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez pridaného glutamanu

Čo sa týka veľkosti balenia, oproti väčšine konkurencie je nadpriemerné a tomu zodpovedá aj cena. Tá sa síce môže zdať na prvý pohľad trocha vyššia, na druhú stranu, v prepočte na jednu porciu proteínových žemlí je pod sumou 2 €, čo je naopak veľmi výhodné.

Príprava proteínových žemlí KetoMix

Proteínové žemle si viete pripraviť za pár minút a to bez akýchkoľvek predošlých skúseností s pečením pečiva. Stačí vám len dávka z balenia KetoMix a voda, hoci, vzhľadom na spôsob prípravy môžete využiť aj možnosť pridať niektoré vlastné zdravé suroviny.

Najskôr predhrejte rúru na teplotu 180°C a pripravte si nádobu na miešanie

Do nádoby nalejte 15 až 20 ml vody a pridajte jednu porciu proteínovej zmesi KetoMix, čiže 30 gramov, čo je jedna odmerka, zamiešajte a rukami vytvarujte cesto

Cesto potom rozdeľte na viac žemlí, podľa toho, akej veľkosti chcete, aby žemličky boli. Následne dobre vymastite plech zdravým maslom, olejom alebo múkou, napríklad olivovým olejom, ghee maslom či špaldovou múkou. Alternatívou môže byť vyloženie plechu papierom na pečenie. Surové žemličky potom dajte na pripravený plech piecť do rúry.

Výrobca odporúča dobu pečenia 15 minút, priebežne stav kontrolujte. Ak chcete, môžete do cesta počas jeho hnietenia zapracovať aj rôzne druhy semien, orieškov, korenín alebo byliniek na dochutenie, je to len na vás. Proteín už pridávať nemusíte, je ho tam dosť.

Konzumácia a skladovanie proteínových žemlí KetoMix

Proteínové žemličky KetoMix viete konzumovať teda v rámci Keto diéty, ale aj samostatne ako zdravú alternatívu k bežnému pečivu. Pri Keto diéte môžete žemľou nahradiť akékoľvek denné jedlo, konzumácia je možná prakticky už od úvodnej fázy Keto diéty.

Čo sa týka skladovania, uchovania a ďalších pravidiel, tak:

 • z alergénov tu sú pšenica, mlieko a sója, ak máte alergiu, nejedzte ich
 • žemle nie sú vhodné ani pre osoby, ktoré trpia intoleranciou laktózy
 • tiež by ich nemali konzumovať ženy počas tehotenstva alebo dojčenia
 • balenie skladujte na suchom mieste mimo mrazu a priameho slnka

Ďalšie produkty KetoMix

Proteínové produkty KetoMix nezahŕňajú iba pečivo, či už ide o žemličky alebo chlieb, ale sortiment tejto značky je oveľa širší a viete si zložiť aj celodenný jedálniček. Cieľom značky je podpora chudnutia pomocou Keto diéty, ktorá pomáha na spaľovanie tukov.

Táto diéta je pritom založená na jednoduchej zmene stravy:

Cieľom diéty je znížiť príjem sacharidov do 50 gramov za deň a zvýšiť príjem proteínov a tak dosiahnuť stav ketózy, kedy telo získava energiu primárne z tukov

Tomuto cieľu pomáhajú tiež jedlá a nápoje KetoMix, ktoré:

 • sú založené na proteínoch, no sú v nich aj vláknina, vitamíny a minerály
 • naopak majú minimum nezdravých cukrov a nasýtených mastných tukov
 • sú bez rizikových prísad a konzervačných látok a väčšinou aj lepku

Všetky jedlá, nápoje a produkty KetoMix sú z hľadiska pôvodu surovín a zloženia overené a kvalitné, v tomto porovnaní sú špičkou na trhu. Buď ide o priamo hotové produkty, alebo ak aj nie, ich príprava je otázkou pár minút a väčšinou stačí zmiešať práškovú zmes spoločne s vodou. Potraviny viete využívať samostatne, ale tiež aj v Ketónovej diéte.

Čo sa týka výberu, proteínové jedlá KetoMix zahŕňajú polievky, väčšie hlavné jedlá, omelety, kaše, palacinky, cestoviny rôzneho druhu, sušené mäso, dresingy a omáčky ako prílohy, tiež rôzne pomazánky, nátierky a chýbať nesmú ani obľúbené proteínové tyčinky.

Sortiment zahŕňa aj zdravé a proteínové čokolády, perníky, chipsy a slané pochutiny, ktoré nijako neohrozia vaše chudnutie a ani ketózu. Značka ponúka tiež proteínové kokteily, ktoré majú formu práškovej zmesi a viete ich kúpiť aj ako ochutené, napríklad s vanilkou, kokosom či ovocím. V ponuke sú doplnky výživy s L-Karnitínom na spaľovanie tuku.

DIÉTA JE BEZ AKEJKOĽVEK HLADOVKY

Dôležité je, že pri Keto diéte vám nehrozí žiadny pocit hladu a ani žiadne odopieranie jedál. Skôr naopak, diéta si zakladá na tom, aby bolo stravovanie pravidelné, 5 krát do dňa a keďže je založená na vysokom príjme bielkovín, nehrozia vám žiadne pocity hladu.

Ako a kde kúpiť proteínové žemle a ďalšie produkty KetoMix

Ak vás potraviny, produkty či celý sortiment KetoMix oslovili viac a chceli by ste si žemle alebo aj iné jedlá a nápoje pozrieť bližšie či zakúpiť, odporúčame vám oficiálnu webstránku www.ketomix.sk. Nájdete tu informácie o zložení a tiež o celej Keto diéte.

Ak ide o pohodlie a rýchlosť, najlepšie nakúpite cez internet:

 • netreba nikam osobne chodiť, všetko vybavíte aj cez mobil z domu
 • objednávka je záležitosťou zopár minút, doručenie je k vám domov
 • máte možnosť si kúpiť produkty jednotlivo aj po celých balíčkoch
 • nemusíte mať žiadnu hotovosť, zaplatiť sa totiž dá online a vopred

Pokiaľ ide o postup nákupu, ten je veľmi podobný bežnej objednávke v eshopoch. Na webe nájdete aj poradňu týkajúcu sa stravovania, kde vám poradia s výberom jedál a diéty podľa vašej aktuálnej hmotnosti. K dispozícii je aj online a telefonická infolinka.

Proteínové žemličky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez pridaného glutamanu

Pre doručenie máte na výber niekoľko kuriérnych služieb, ktoré vám balíček doručia buď k vám domov, alebo do najbližšej pobočky Zásielkovne. Dobrou správou je, že máte možnosť pri väčšej objednávke ušetriť, vtedy neplatíte poštovné. Štandardne trvá doručenie 3 pracovné dni. Pri platbe môžete použiť dobierku, internet banking aj platobnú kartu.

Skúsenosti s proteínovými žemľami KetoMix

Proteínové žemle KetoMix sú príkladom populárnej a úspešnej potraviny pre každého, kto berie chudnutie alebo cvičenie naozaj vážne. Svedčia o tom komentáre od mužov a žien, ktorí pečivo skúsili a zaradili do svojho pravidelného stravovania. Spolu s proteínovým chlebom sú výborným zdrojom nielen bielkovín, ale aj vlákniny, ktorá pomáha tráveniu.

Proteínové žemle KetoMix si pripravujete doma, no oveľa jednoduchšie, ako je to pri bežnom domácom recepte. Zmes, ktorú značka predáva, totiž stačí zmiešať len s vodou a to je všetko. Jednoduchosť a rýchlosť spomína väčšina kladných komentárov a hodnotení.

Proteínové žemličky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez pridaného glutamanu

Ľudia si pochvaľujú aj optimálnu veľkosť balenia, z ktorého si viete spraviť až 10 porcií, čo je oproti konkurencii nadpriemerné množstvo. Kladne vnímaná je teda aj cena za jednu porciu. Čo sa týka zloženia, muži aj ženy vyzdvihujú nielen vysoký objem bielkovín, ale aj celkovo kvalitné zloženie a absenciu rizikových prísad, to je hodnotené dosť pozitívne.

Zhodnotenie na záver

Či už si pripravíte domáce proteínové žemle s využitím rôznych typov zdravej múky alebo iných surovín, alebo siahnete po hotových zmesiach od značky KetoMix, proteínové žemličky sú ideálnym príkladom zdravého pečiva, ktoré môžete jesť aj počas chudnutia.

V prípade hotových od značky KetoMix získate tieto benefity:

jednoduchú prípravu  pár minút, no zároveň čerstvý pečivový produkt

skvelý zdroj nielen bielkovín, ale tiež vlákniny, minerálov a vitamínov

istotu kvalitného zloženia, ktoré sa hodí do Keto diéty už od prvej fázy

možnosť prispôsobiť si obsah aj s využitím iných surovín pri príprave

KetoMix je značka, ktorá má vo svojej ponuke nielen žemličky, ale aj zmes na proteínový chlieb, ktorý môžete so žemľami bez problémov striedať. V oboch prípadoch získate veľmi bohatý zdroj proteínov rôzneho typu a zároveň sa nemusíte báť o tuky a cukry.

Proteínové žemličky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez pridaného glutamanu

Okrem toho má táto značka bohatý sortiment ďalších proteínových jedál, potravín, nápojov či dokonca aj doplnkov výživy, ide o komplexný stravovací program určený pre chudnutie s overenou Keto diétou. Produkty sú jednoduché a rýchle na prípravu a zložením sú ideálne pre chudnutie. Presvedčte sa o tom sami na oficiálnom webe www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

2 Hodnotení