Chilliburner: Tabletky na podporu chudnutia, trávenia a pravidelného vyprázdňovania

 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Značku Chilliburner netreba zrejme obšírne predstavovať, ide totiž o známy prípravok určený pre všetkých, ktorí chcú znížiť svoju hmotnosť, podporiť lepšie trávenie a aj ovplyvniť pravidelnosť vyprázdňovania. Prípravok je výživovým doplnkom a z pohľadu formy ide o tabletky založené na kombinácii extraktov z chilli, zeleného čaju a tiež s obsahom inulínu.

Takéto zloženie je zárukou prirodzeného pôsobenia aj synergie účinkov na lepšie trávenie a kontrolu hmotnosti. Ako Chilliburner funguje, aké je jeho dávkovanie, ako dlho ho treba užívať a aké sú skúsenosti s ním, na to všetko vám odpovie táto recenzia.

Výrobca a pôvod

Chilliburner je produktom spoločnosti Good Nature zo Slovenska, ktorá sa špecializuje na prípravky s prírodným zložením. V jej portfóliu možno nájsť viaceré výživové doplnky, ktoré majú kvalitné zloženie a ide o seriózneho producenta  napríklad aj vegánskych potravín.

Okrem tohto výživového doplnku sú v jej ponuke prípravky a produkty tiež z oblasti zelených potravín, podpory imunitného systému, prírodná dekoratívna kozmetika, produkty na kĺby alebo pre športovcov či špeciálne amazónske produkty. Hlavným cieľom spoločnosti je poskytovať prípravky s jasným pôvodom, kvalitným zložením a viditeľnými účinkami.

Zloženie, účinné látky

Chilliburner je výživový doplnok, ktorého zloženie pozostáva z 3 dôležitých látok a to z chilli, zeleného čaju a inulínu. Každá z týchto zložiek má svoje špeciálne zameranie, spolu však vytvárajú synergiu využiteľnú práve na lepšie trávenie a kontrolu hmotnosti.

Chilliburner obsahuje nasledovné látky, či už ide o účinné alebo doplnkové:

 • Chilli: Základom prípravku, ako už hovorí aj jeho názov, je extrakt z chilli. Táto známa štipľavá paprička patrí medzi prírodné a prirodzené stimulanty termogenézy, čo je proces, pri ktorom dochádza k spaľovaní tukov a kalórií. Okrem toho pomáha chilli aj na metabolizmus, trávenie a tiež na prečistenie čriev a zlepšenie celkovej črevnej mikroflóry.
 • Zelený čaj: Druhou známou látkou podporujúcou chudnutie a trávenie je zelený čaj, ktorého extrakt sa tiež v prípravku Chilliburner nachádza. Látka tiež pomáha na redukciu tukov a spaľovanie energie, podporuje metabolizmus a má navyše silné antioxidačné účinky. Má tiež antibakteriálne a antivírusové vplyvy a používa sa aj proti infekciám v tráviacom trakte.
 • Inulín: Vďaka obsahu extraktu z čakanky sa vo výživovom doplnku nachádza aj inulín. Ide o látku, ktorá tiež pomáha kontrolovať hmotnosť a udržiavať v rovnováhe trávenie a peristaltiku čriev. Ide totiž o prebiotickú látku, ktorá podporuje prirodzenú črevnú mikroflóru a to tým, že vytvára ideálne podmienky pre pôsobenie probiotických baktérií.
 • Doplnkové látky a pomocné zložky: V rámci prídavných a doplnkových zložiek sú vo výživovom doplnku obsiahnuté hlavne štandardné protihrudkujúce látky a zložky tvoriace obal tabliet alebo ich jadro. Chilliburner našťastie neobsahuje veľa takýchto látok, konkrétne len dve a to mikrokryštalickú celulózu a rastlinný steran horečnatý.

Dávkovanie a užívanie

Aby ste mohli dosiahnuť čo najlepší efekt na zníženie hmotnosti a lepšie trávenie, musíte pri užívaní dodržiavať pokyny ohľadom dávkovania. Tieto pokyny nájdete obsiahnuté v informačnom letáku, základom je držať sa ich ohľadom dávky aj doby užívania.

Pri dávkovaní 1 tabletky denne výrobca odporúča užívanie nalačno ešte pred raňajkami s odstupom aspoň 30 minút. Ak budete užívať aj druhú tabletku, môžete ju brať 30 minút pred obedom, prípadne pred športovým výkonom. Počas užívania nie je nutné dodržiavať žiadnu diétu. Dôležité je neprekračovať maximálnu dennú dávku a užívať tabletky dlhšiu dobu.

Uchovanie a skladovanie

Chilliburner patrí medzi prípravky, ktoré nie sú náročné na skladovanie, tabletky si nevyžadujú žiadne špeciálne podmienky. Dôležité je ich uložiť tak, aby boli mimo dohľad a dosah malých detí, takže znížite riziko náhodného a neúmyselného užitia.

Okrem toho sa držte nasledujúcich zásad pre správne uchovanie:

 • chráňte výživový doplnok pred mrazom a teplotou nad 25°C
 • nevystavujte tabletky priamemu slnečnému svetlu ani vlhkosti
 • sledujte dátum spotreby prípravku, ktorý nájdete na jeho vonkajšom obale
 • po tomto dátume prípravok neužívajte, nevyhadzujte ho ale ani do odpadu

Chilliburner

 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru

Účinky, indikácie a použitie

Zloženie jednotlivých látok v rámci Chilliburneru je nastavené tak, aby synergia ich pôsobenia pomáhala primárne na znižovanie hmotnosti a lepšie trávenie. Tieto účinky však nie sú jediné, ktoré produkt ponúka, jeho pôsobenie je totiž veľmi komplexné.

Tu sú oblasti, kde má Chilliburner vďaka obsahovým látkam svoj vplyv:

Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti

Prvou oblasťou, kde Chilliburner pôsobí, je podpora chudnutia a kontroly hmotnosti. Prípravok obsahuje chilli s kapsaicínom, čo je látka zvyšujúca činnosť tráviacej sústavy a metabolizmu, no hlavne pomáhajú na lepšie spaľovanie tukov. Účinky chilli dopĺňa zelený čaj podporujúci tiež metabolizmus a efektívnejšie spaľovanie rýchlejšie spaľovanie.

Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní

Druhou dôležitou oblasťou, ktorá súvisí s chudnutím a znižovaním telesnej hmotnosti, je trávenie a vyprázdňovanie. Tu znova pomáhajú účinné látky a to hlavne na zlepšenie metabolizmu, podporu správnej peristaltiky čriev a pôsobenie na trávenie v tráviacom trakte. Výsledkom je tak pravidelné a vyprázdňovanie a lepšie využitie energie.

Vplyv na črevnú mikroflóru

Nemenej dôležitým vplyvom, ktorý Chilliburner vďaka širokému zloženiu má, je vplyv na črevnú mikroflóru. Na tomto majú podiel prakticky všetky látky, hlavne však inulín. Táto látka má totiž prebiotickú funkciu a podporuje tak pôsobenie prospešných črevných baktérií, ktoré udržujú v črevách potrebnú rovnováhu a priaznivé prostredie.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Prípravok Chilliburner patrí do kategórie výživových doplnkov, čo je výhoda práve kvôli minimálnemu riziku nejakých vážnejších vedľajších a nežiaducich účinkov. Ojedinele sa môže objaviť precitlivenosť alebo alergická reakcia, ale ide naozaj o minimum prípadov.

Výrobca udáva v rámci možných rizík negatívnych javov tieto informácie:

 • počas prvých dní sa môžu objaviť zrýchlené vyprázdňovanie alebo pálenie záhy
 • rovnako tak môžu nastať bolesť hlavy alebo zhoršenie stavu pokožky
 • tieto javy by mali po pár dňoch odznieť, za ten čas môžete znížiť dávku alebo zvýšiť príjem tekutín
 • výrobca odporúča aj očistu tráviaceho traktu pred začiatkom užívania

Kontraindikácie a možné interakcie

Druhou kategóriou možných rizík spojených s užívaním sú kontraindikácie a interakcie. Ide o prípady, kedy nebude užívanie možné kvôli vplyvu Chilliburneru, napríklad ak sa u vás objaví alergia či precitlivenosť, užívanie prerušte.

Tu sú ďalšie prípady, pri ktorých treba zvýšiť opatrnosť:

 • výživový doplnok je určený iba pre plnoletých užívateľov, nesmie sa užívať v tehotenstve a ani v období kojenia a dojčenia
 • výrobca neodporúča užívanie ani vtedy, ak máte žalúdočné a dvanástorníkové vredy, hemoroidy, ochorenie štítnej žľazy, ulceróznu kolitídu alebo tuberkulózu
 • problémom môže byť aj prebiehajúca liečba zameraná na riedenie krvi, prebiehajúca chemoterapia a stav po operácii tráviaceho traktu
 • užívanie iných prípravkov a Chilliburneru treba dobre zvážiť, napríklad odstup užitia týchto tabliet a antikoncepcie sa odporúča aspoň 30 minút

Balenie a cena

Prípravok Chilliburner je dostupný vo forme tabliet balených v blistroch a v papierovej škatuľke. V jednom balení sú podľa veľkosti balenia buď jeden alebo dva blistre, čiže kúpiť si viete Chilliburner s 30 tabletkami alebo Chilliburner so 45 + 15 tabletkami, čiže so 60 tabletkami. Obe balenia sú pravidelne dostupné skladom.

Tu je vzájomné porovnanie ich cien:

 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Jednotlivé balenia sa od seba líšia iba počtom tabliet, nie zložením alebo koncentráciou účinných látok. Vzhľadom na spôsob dávkovania je lepšie zvážiť kúpu väčšieho balenia, ktoré vám môže vydržať dlhšiu dobu a oplatí sa aj z finančného hľadiska.

Kde kúpiť

Existujú dve možností, ako a kde kúpiť tento prípravok. Prvou je kúpa v lekárni, druhou v nejakom špecializovanom obchode s výživovými doplnkami alebo s prípravkami na chudnutie. Nakoľko je Chilliburner voľne predajný a voľne dostupný, jeho kúpa je bez receptu a tak ho nemusíte kupovať osobne, stačí si ho objednať online.

Chilliburner je známa značka, ktorá je spravidla dostupná v každej väčšej lekárni. Ak však hľadáte nielen dobrú cenu, ale aj vysokú úroveň zákaznícky služieb, orientujte sa na online lekárne.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak vás prípravok zaujal a chcete si ho objednať za najlepších podmienok a čo najpohodlnejšie, práve nákup v internetovej lekárni je správna voľba. Objednávku môžete spraviť cez počítač aj mobilný telefón, napríklad aj z kresla v obývačke.

Celý proces je obvykle záležitosťou len niekoľkých kliknutí:

 • Najskôr si vyberiete veľkosť balenia
 • Potom zvolíte spôsob dopravy
 • Vyberiete typ platby, vopred alebo na dobierku
 • Zadáte svoje údaje a objednávku môžete odoslať

Pokiaľ si zvolíte nákup vo väčšej a známejšej online lekárni, nemusíte sa obávať vôbec o rýchlosť dopravy, zvyčajne do 1 až 2 dní máte prípravok doma. Zaplatiť môžete aj pohodlne vopred, napríklad cez internet banking alebo aj kartou online. Kuriér vám donesie Chilliburner alebo aj iné prípravky priamo domov až k dverám.

Chilliburner

 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru

Najčastejšie otázky

Prejdime teraz k praktickým otázkam týkajúcim sa účinnosti a užívania Chilliburneru. Nejedno internetové fórum alebo diskusia obsahujú od potenciálnych užívateľov viacero dotazov práve z týchto oblastí, nakoľko ich zaujíma, aké účinky a pôsobenie im môžu tabletky priniesť a čo od nich môžu očakávať pri užívaní.

Tu sú najviac kladené otázky a odpovede na ne:

Ako dlho by malo trvať užívanie Chilliburneru?

Výrobca odporúča, aby bolo užívanie dlhodobé a to kvôli dosiahnutiu optimálneho účinku a pôsobenia jednotlivých účinných látok. Dôležitá je pravidelnosť, čiže užívanie každý deň. Odporúčaná doba sú 3 mesiace, po nej si môžete dať 1 mesiac prestávku a pokračovať.

Je potrebné počas dávkovania dodržiavať aj nejaké diétne opatrenia?

Nie, výrobca výslovne uvádza, že žiadna diéta počas užívania tohto výživového doplnku nie je potrebná. Ak však budete chcieť spraviť zmenu životosprávy k lepšiemu, je to samozrejme plus, no musí ísť o dlhodobé režimové zmeny a opatrenia. Dôležitý je aj dostatočný pohyb.

Môžu sa vyskytnúť nejaké problémy počas užívania Chilliburneru?

Na úvod užívania je možné pozorovať niektoré vedľajšie účinky, tie by však mali veľmi rýchlo pominúť. Inak je užívanie prípravku bezproblémové, v tabletkách nie je glutén ani laktóza a vďaka špeciálnej technológii výroby sa nemusíte obávať ani pálenia.

Nehrozí po skončení užívania známy JOJO efekt?

Nie, pretože tento efekt sa týka len diét, ktoré sú založené najskôr na hladovke a spomalení metabolizmu a potom na ukladaní zásob, keď sa diéta skončí. V prípade Chilliburneru niečo takéto určite nehrozí, prípravok práveže metabolizmus posilňuje a zefektívňuje.

Skúsenosti s tabletkami

Pokiaľ ide o skúsenosti, už podľa prvých recenzií a referencií na portáloch typu Heureka je vidieť, že značka Chilliburner patrí medzi tie najznámejšie. Pokiaľ ide o hodnotenia účinnosti, tie sú rozličné, no v prípade dlhodobého užívania väčšinou pozitívne, hlavne ak ide o podporu trávenia, metabolizmu a chudnutia.

Veľmi dôležité je, ako dlho užívateľ tabletky bral. Niektorí ľudia boli nespokojní s účinkami, ale čakali veľké zmeny už po pár dňoch užívania. Takto však prípravok nefunguje, práve naopak, dávkovanie by malo trvať aj niekoľko mesiacov.

Chilliburner

 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru

Medzi plusy patria aj bezproblémové užívanie s minimom ťažkostí a vedľajších účinkov, ale aj výber z viacerých balení. Pokiaľ ide o cenu, tá zodpovedá širšiemu a koncentrovanejšiemu zloženiu. Jej hodnotenie spravidla záviselo od toho, či u daného užívateľa prípravok pomohol, alebo nie. Pomer ceny a kvality je ale na dobrej úrovni.

Zhodnotenie

Ak hľadáte prostriedok, ktorý bude mať prirodzené zloženie pre organizmus a môže vám pomôcť s lepším trávením, pravidelným vyprázdňovaním a aj s určitým pôsobením na chudnutie, Chilliburner je veľmi známou značkou v tejto kategórie.

Pre užívateľov ponúka prípravok tieto výhody:

 • jednoduchá dostupnosť bez predpisu
 • možnosť pravidelného užívania
 • flexibilné dávkovanie za deň
 • široká účinnosť vrátane podpory trávenia

Prípravok má pohodlnú formu dávkovania v podobe tabliet s perorálnym užívaním. Pozor si treba dávať na niektoré kontraindikácie, inak je užívanie štandardne bezproblémové. Účinky sa však dostavia pri dlhodobejšom dávkovaní.

Ak sa rozhodnete Chilliburner kúpiť, môžete tak spraviť aj z pohodlia domova. Značka je všeobecne rozšírená a objednať si ju môžete aj v niektorej z online lekární, ktoré u nás pôsobia. Takýmto spôsobom môžete ušetriť nemálo času, energie a pochopiteľne aj financií, keďže cena v internetovej lekárni je spravidla lepšia, ako v tej kamennej.

Chilliburner

 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.44

25 Hodnotení