Najlepšie ponuky na nákup

 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
6,07 €
Do obchodu
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
6,32 €
Do obchodu

Medzi lieky, ktoré pomáhajú na problémy so žilami, či už ide o hemoroidy, alebo o kŕčové žily a s tým spojené príznaky na nohách, patrí aj Cilkanol. Ako účinná látka je v tomto liečive použitý troxerutín, ktorý patrí do skupiny bioflavonoidov vplývajúcich na žily, cievy aj drobné kapiláry. Výhodou lieku je jednoduché dávkovanie a dostupnosť.

Cilkanol je totiž voľne predajný, čo znamená, že je bez receptu. Zároveň je však dostatočne účinný, čo potvrdzujú aj skúsenosti užívateľov s ním. Ak chcete vedieť, na čo sa používa, kde ho kúpiť a či je možné aj dlhodobé užívanie, naša recenzia vám to prezradí.

Výrobca a pôvod

Cilkanol je súčasťou portfólia známej farmaceutickej skupiny Zentiva. Ide o spoločnosť, ktorá patrí medzi lídrov na trhu v produkcii generík a aktuálne vo svojom sektore zaujíma 3. miesto. Spoločnosť pôsobí na 25 trhoch, kde sa stará o viac ako jednu miliardu ľudí.

Generické lieky, ktoré má Zentiva vo svojej ponuke, pokrývajú viaceré farmaceutické oblasti, či už ide o centrálny nervový systém, kardiovaskulárne ochorenia, metabolické poruchy, poruchy krvi, urológiu alebo pôsobenie proti bolesti. Značka je dostatočné známa a overená, takže aj pre Cilkanol, ktorý patrí do jej portfólia, je zárukou kvality a účinnosti.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Cilkanolu

Z hľadiska zloženia je liek založený na pôsobení iba jednej účinnej látky a to troxerutín, ktorá má priame pôsobenie na cievy a žily. Okrem toho sa v kapsulách Cilkanol nachádzajú aj viaceré štandardne používané pomocné a doplnkové látky a zložky.

Čo sa týka komplexného zloženia, tu je jeho detailnejší popis:

 • Troxerutín: Jedinou účinnou látkou, ktorá sa v lieku Cilkanol nachádza, je troxerutín. Ide o polosynteticky pripravený bioflavonoid, ktorý je derivátom rutínu extrahovaným zo stromu Sofora japonská. Látka má viacero pozitívnych účinkov na kardiovaskulárny systém, pričom je odolná voči tráviacim šťavám a preto sa využíva v liekoch.

Medzi najdôležitejšie vplyvy patrí podpora kolagénu a elastínu, čo sú dve zložky výrazne vplývajúce na pevnosť cievnych stien. Troxerutín zároveň obmedzuje krvácavosť periférnych kapilár a tak predchádza vzniku modrín a podliatin. Používa sa aj pri zmiernené problémov s kŕčovými žilami a hemoroidmi, zabraňuje aj kŕčom vo svaloch.

Látka chráni mikrocirkuláciu a priaznivo ovplyvňuje lymfatický systém, čím redukuje opuchy hlavne dolných končatín a zlepšuje okysličenie tkanív. Má tiež protizápalové pôsobenie, je prevenciou voči upchatiu ciev, znižuje hladinu LDL cholesterolu, znižuje ukladanie tukových častíc v kapilárach a tak zlepšuje krvný obeh.

 • Ostatné pomocné a doplnkové látky: Cilkanol obsahuje podobne, ako aj ostatné lieky a liečivá, okrem účinnej látky troxerutín aj niektoré prídavné zložky s pomocnou funkciou pre lepšie vstrebanie lieku a pre udržanie jeho spotreby. Ide o makrogol a o magnéziumstearát. Obe tieto látky patria medzi štandardne využívané.
DVOJFAREBNÉ KAPSULY V BLISTROCH

Cilkanol má podobu perorálnych kapsúl s tvrdým vnútrom, ktoré sú farebne v dvojkombinácii bielej a žltej farby. Vnútro kapsuly je žlté. Kapsuly sú balené v blistroch, po 10 kusov v jednom, v papierovej škatuľke, ktorá je obalom, sa nachádzajú 3 blistre.

Dávkovanie a užívanie Cilkanolu

Pokiaľ ide o užívanie Cilkanolu, riaďte sa výlučne príbalovým letákom a dávkovacou schémou od výrobcu, pokiaľ lekár alebo lekárnik, ktorý vám liek vydal, neurčí inak. Liek je určený na užívanie primárne pre dospelých alebo pre deti až od 15 rokov.

 • Štandardnou odporúčanou dávkou je 1 kapsula 3 krát za deň na úvod liečby
 • Neskôr, po ústupe najväčších ťažkostí, je možné dávkovanie zmierniť na 1 kapsulu 2 krát za deň, pričom pri zabudnutí dávky pokračujte v bežnom užívaní

Pri predávkovaní alebo náhodnou užití u detí je potrebné čo najskôr kontaktovať lekára. Kapsuly nerozhrýzajte, nedeľte a neotvárajte, užite ich v celosti. Užívanie by malo byť aspoň 2 týždne, prípadne aj viac, pokiaľ lekár na základe vyšetrenia stanoví presnú a dlhšiu dobu dávkovania. Počas užívania kapsúl si nerobte žiadne prestávky v liečbe.

Uchovanie a skladovanie Cilkanolu

Veľmi dôležité je nielen správne dávkovanie, ale aj skladovanie Cilkanolu. Našťastie, vzhľadom na formu perorálnych kapsúl je to bez väčších problémov, základom je ponechať liek v pôvodnom obale a kapsulu vytiahnuť z blistra až pred užitím.

Zabránite tým náhodnému prehltnutiu deťmi, pričom treba zároveň:

 • skladovať liek mimo ich dosah alebo dohľad na bezpečnom a vyvýšenom mieste
 • uchovanie by malo byť na mieste mimo vlhkosti a mimo priameho slnka
 • chráňte kapsuly pred pôsobením mrazu, ale aj pred teplotou cez 25 °C
 • po dátume exspirácie, ktorý je na obale, liek neužívajte, vráťte ho do lekárne
Cilkanol: skúsenosti, dostupnosť, dávkovanie a cena
 • Vplyv na chronické ochorenia žíl a súvisiace symptómy
6,07 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie Cilkanolu

Cilkanol patrí medzi lieky, ktoré je možné užívať na viacero problémov spojených so žilami a ich nedostatočnou či inými problémami. Dĺžka liečby závisí od intenzity problémov, ale zároveň aj od toho, čo vám odporučí lekár. Snažte sa však kapsuly užívať pravidelne.

Čo sa týka viditeľnosti a pôsobenia ich účinkov, tie sú nasledovné:

Vplyv na chronické ochorenia žíl a súvisiace symptómy

Liek Cilkanol sa používa na ochorenia a problémy žíl a ciev, ktoré sú dlhodobého charakteru a súvisia hlavne s problémovým krvným obehom, narušením priepustnosti a stavu ich stien a následne aj so zväčšením stien žíl a ciev, čiže s kŕčovými žilami. Liek možno použiť už aj v prípade ich úvodných štádií, hlavne ak sa objavujú tzv. metličkové žily.

Liek pomáha na zníženie priepustnosti krvných vlásočníc, zníženie lámavosti ciev a zlepšenie krvného obehu, prekrvenia a výživy tkanív končatín. Rovnako tak pomáha na úľavu od bolesti dolných končatín v prípade, ak je táto spôsobená cievami a žilami a ich ochorením, najmä zhoršením krvného obehu v nich alebo zhrubnutím ich steny.

Použitie je možné aj na pocit ťažkých a unavených nôh, na pocit tiaže v dolných končatinách, pri kŕčoch v nohách a pri pálení v lýtkach. Pomáha aj pri opuchoch a na zmiernenie svrbenia nôh, rovnako tak na vredy predkolenia. Má tiež účinky na hemoroidy, ktoré bývajú spôsobené oslabením žilovej steny a zhoršením krvného obehu v análnom tunely.

PRAVIDELNÉ DÁVKOVANIE KAŽDÝ DEŇ

Ak chcete, aby vám Cilkanol pomohol čo najviac a aby bolo jeho pôsobenie maximálne viditeľné, užívajte kapsuly pravidelne a každý jeden deň. Nerobte si žiadne prestávky a užívajte liek aspoň 2 týždne, prípadne aj dlhšie, ak to odporučí lekár.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Cilkanolu

Môžu sa pri užívaní Cilkanolu objaviť aj nejaké vedľajšie a nežiaduce účinky? Áno, podobne ako aj v prípade iných liekov aj liečiv, aj v prípade týchto kapsúl treba počítať s takouto situáciou. Našťastie, vedľajších účinkov nie je veľa a nemusia sa objaviť u každého.

Príbalový leták informuje hlavne o nasledovných nežiaducich účinkoch:

Medzi neznáme (častosť sa nedá odhadnúť z dostupných zdrojov) vedľajšie účinky patria:

 • bolesti hlavy
 • návaly, hlavne na úvod liečby
 • ľahká nevoľnosť
 • svrbivá kožná vyrážka

Kontraindikácie a možné interakcie Cilkanolu

Okrem rizík spojených s vedľajšími účinkami treba pri liekoch rátať aj s možnými kontraindikáciami či interakciami. To sú situácie, kedy nebude možné dávkovanie a užívanie naplno a to z dôvodu rizikovej kombinácie účinnej látky s inými faktormi.

Tu sú situácie, ktoré sú najdôležitejšie z tohto pohľadu:

 • v prípade, ak sa u vás objaví precitlivenosť alebo alergická reakcia na niektorú z látok obsiahnutých v Cilkanole, liek už ďalej neužívajte a kontaktujte lekára
 • rovnako tak sú kapsuly kontraindikované pre deti vo veku do 15 rokov, v tehotenstve sa obvykle neužíva a keď, tak len s odobrením priamo od lekára
 • pri povrchovej tromboflebitíde alebo pri hlbokej flebotrombóze nie je účelom Cilkanolu nahradiť protizápalovú alebo antitrombotickú liečbu
 • hoci nie sú známe žiadne závažnejšie interakcie a kontraindikácie s inými liekmi, neužívajte Cilkanol s inými podobnými liekmi na ochorenia žíl

Balenie a cena Cilkanolu

Liek Cilkanol má štandardné balenie, ktoré je veľmi podobné iným podobným liečivám. Ide o kapsuly, ktoré sú balené v blistroch, po 10 kusov v jednom a v jednej škatuľke sa nachádzajú 3 blistre. Výrobca uviedol na trh iba túto jednu veľkosť balenia, pričom ide o voľne predajný liek, čiže jeho predaj nie je viazaný na recept.

Ak ide o cenu lieku, tá sa môže líšiť podľa konkrétnej lekárni:

 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
  6,07 €
  Do obchodu
  • Odborná pomoc
  • Doprava zadarmo nad 30 €
  • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
   6,32 €
   Do obchodu

   Čo sa týka porovnanie ceny Cilkanolu s inými liečivami z tejto kategórie, liek je na prvý pohľad možno o niečo drahší, ale na druhú stranu, ponúka naozaj kvalitnú koncentráciu a z toho plynúce viditeľné pôsobenie na žily, cievy a ich rôzne problémy a ťažkosti.

   Kde kúpiť Cilkanol

   Ako už bolo spomenuté, liek má podobu voľne predajného produktu, ktorý je dostupný bez toho, aby ste museli mať od lekára predpis. Pochopiteľne, je lepšie jeho užívanie najskôr s lekárom konzultovať, hlavne kvôli upresneniu dávkovania a dĺžke liečby. Plusom voľnej predajnosti lieku však je, že si ho viete kúpiť nielen v kamennej lekárni.

   Na výber totiž máte aj internetové lekárne, napríklad známe a overené značky typu DrMax, ktoré vám ponúkajú Cilkanol skoro vždy skladom, čo zjednodušuje a urýchľuje jeho nákup. Nemusíte teda nikam osobne ísť a hľadať lekáreň, kde by bol liek skladom.

   NERIEŠTE LEN ČO NAJNIŽŠIU CENU

   V prípade, ak budete pozerať iba na čo najnižšiu cenu a nejakú úsporu, môže sa pokojne stať, že si síce zvolíte o pár centov lacnejšiu lekáreň, ale bez kvalitných zákazníckych služieb. To sa potom prejaví napríklad v horšej doprave alebo menej pohodlnom platení.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Ak vás Cilkanol zaujal a chceli by ste si ho v internetovej lekárni zakúpiť, poteší vás to, že proces objednávky sa príliš neodlišuje od nákupu v bežnom eshope. Aj v tomto prípade vyriešite nákup za pár minút, či už cez počítač, tablet alebo mobilný telefón.

   Tu je stručne vysvetlený a objasnený postup:

   • Vložte príslušný počet balení lieku do internetového košíka
   • Vyplňte svoje meno a osobné údaje a to vrátane adresy dodania
   • Zvoľte si kuriérnu službu a spôsob platby v hotovosti alebo bezhotovostne
   • Na záver  všetky údaje v objednávke skontrolujte a môžete ju odoslať

   Pokiaľ ide o podmienky dopravy, najčastejšie vám zásielku doručí kuriérna služba priamo domov, obvykle do 1 až 2 dní. Pri platbe máte na výber platbu v hotovosti na dobierku alebo bezhotovostné spôsoby platenia, hlavne bankový prevod, internet banking či platobnú kartu. Tie väčšie a známejšie online lekárne umožňujú aj nákup bez registrácie.

   Cilkanol: skúsenosti, dostupnosť, dávkovanie a cena
   • Vplyv na chronické ochorenia žíl a súvisiace symptómy
   6,07 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Zaujímalo by vás, ako dlho je optimálne Cilkanol užívať? Alebo to, aké presné by malo byť dávkovanie počas liečby? Chceli by ste vedieť, či môžete lieky kombinovať spoločne s alkoholom? Nielen tieto, ale aj iné praktické otázky zaujímajú čoraz viac užívateľov. Vidno to podľa tém na internetových fórach a v diskusiách.

   Tu sú tie otázky a dotazy, ktoré sa objavujú najviac:

   Ako dlho je potrebné Cilkanol kvôli liečbe užívať?

   O dĺžke liečby a užívania by mal rozhodnúť lekár, no výrobca v príbalovej informácii v rámci dávkovacej schémy udáva, že Cilkanol by sa mal užívať v rámci jednej kúry 2 až 4 týždne a to bez ďalšieho prerušenia. Vtedy sú účinky najlepšie.

   Závisí užívanie kapsúl od jedla a kedy počas dňa je najlepšie?

   Áno, výrobca odporúča, aby ste kapsuly užívali počas jedla, lepšie sa tak vstrebú cez tráviaci trakt a efektívnejšie sa dostanú do tela. Ideálne je užívanie ráno, na obed a večer, v prípade udržiavacej dávky 2 kapsúl denne potom len ráno a večer.

   Je možné počas užívania lieku konzumovať alkohol?

   Hoci to výrobca priamo v príbalovom letáku nespomína a nezakazuje, neodporúča sa to. Alkohol, ale napríklad aj fajčenie, totiž radikálnym spôsobom zhoršujú stav ciev a žíl, rovnako tak krvný obeh. Pôsobia teda naopak, ako samotný liek.

   Je možné liečbu Cilkanolom ešte podporiť?

   Áno, najčastejšie sa odporúča použiť aj kompresné pančuchy, ponožky alebo iné prostriedky a to pre zlepšenie krvného obehu v dolných končatinách. Taktiež je vhodné zlepšiť životosprávu a životný štýl a snažiť sa čo najmenej stáť na jednom mieste.

   Skúsenosti s tabletkami Cilkanol

   Aké sú praktické skúsenosti a hodnotenia lieku užívateľmi? Pozitívne, či už ide o komentáre v internetových lekárňach, alebo o hodnotenia na portáloch typu Heureka. Cilkanol je jednou z častých volieb pri kŕčových žilách, hemoroidoch, problémoch s opuchmi nôh alebo aj pri iných symptómoch súvisiacich s chronickými chorobami žíl.

   Z hľadiska pomeru ceny, kvality a veľkosti balenia väčšina užívateľov vníma liek pozitívne, až na niektoré malé výnimky. Na maximálne prejavenie sa účinkov je potrebné dlhodobejšie užívanie, obvykle po pár dňoch ešte k zlepšeniu nepríde.

   Cilkanol: skúsenosti, dostupnosť, dávkovanie a cena
   • Vplyv na chronické ochorenia žíl a súvisiace symptómy
   6,07 €
   Do obchodu

   Dobrým znamením je, že ho odporúča aj množstvo lekárov a tiež to, že je vhodný prakticky pre všetky vekové skupiny. Pravidelné užívanie znásobuje efekt, no dôležité je držať sa odporúčaného dávkovania a využiť aj režimové opatrenia v rámci podpornej liečby. Mnoho ľudí skúsilo aj lacnejšie alternatívy, ale k Cilkanolu sa vrátili.

   Zhodnotenie

   Aj na základe pozitívnych komentárov a recenzií, ale aj podľa kvalitného zloženia a účinkov, je Cilkanol určite dobrou voľbou a minimálne za vyskúšanie stojí. Ak by ste chceli liek zakúpiť, nemusíte mať recept ani navštíviť lekára, je totiž predajný bez predpisu.

   Medzi jeho ďalšie výrazne plusy, výhody a benefity patria:

   • užívanie s minimom vedľajších a nežiaducich účinkov
   • známosť značky, čo znamená aj dobrú dostupnosť v lekárňach
   • široké pôsobenie, či už na kŕčové žily, alebo aj hemoroidy
   • pomoc nielen na samotné žily a cievy, ale aj na utlmenie príznakov

   Pokiaľ ide o nejaké mínusy alebo nedostatky, v tomto ohľade užívatelia nespomínajú žiadne závažné problémy, niektorým sa však cena Cilkanolu zdá o niečo vyššia oproti priemeru. To môže byť pravda, no ruka v ruke s ňou ide aj jeho účinnosť.

   Netreba zabúdať ani na možnosť nákupu v online lekárňach, kde môžete oproti bežnej kamennej lekárni tiež niečo ušetriť. Liek môžete podporiť aj rôznymi režimovými opatreniami, ktoré vás nestoja skoro vôbec nič, čím zvýrazníte jeho účinnosť. Cilkanol môžete bez najmenších obáv skúsiť, patrí k tomu lepšiemu na trhu.

   Cilkanol: skúsenosti, dostupnosť, dávkovanie a cena
   • Vplyv na chronické ochorenia žíl a súvisiace symptómy
   6,07 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Cilkanol je voľno predajný liek s obsahom účinnej látky troxerutín. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

   Cilkanol: Tablety a liek na hemoroidy a opuchy, bolesť, svrbenie, kŕče a vredy nôh
   Počet hlasov: 2 Priemer:4 (80%)
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *