Collalloc: Bioaktívny morský kolagén na kožu, kĺby, kosti, chrupavky, vlasy aj zuby

Collalloc: Bioaktívny morský kolagén na kožu, kĺby, kosti, chrupavky, vlasy aj zuby
 • Doprava zadarmo
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta

Prípravky s obsahom kolagénu sú čoraz viac populárnejšie a čoraz viac vyhľadávané aj u nás. Jedným z takýchto produktov je aj Collalloc, bioaktívny morský kolagén v podobe prášku. Ide o hydrolyzovaný kolagén z rýb, ktorý obsahuje typ kolagén typu I, II a III. Tento doplnok výživy je ideálny tak pre krátkodobé použitie, ako aj pre celomesačné dávkovanie.

Obsah v 1 vrecúšku je v koncentrácii až 3 300 mg kolagénu a prípravok je dostupný bez receptu. Ak vás zaujíma niečo viac o tom, na čo kolagén Collalloc pomáha, kde sa dá kúpiť lacno a zároveň pohodlne alebo to, kde je najlepšia akcia, táto recenzia vám to prezradí.

Výrobca a pôvod

Značka Collalloc je výrobkom rovnomenne nazvanej spoločnosti Collalloc s.r.o. z Českej republiky. Výrobok je dostupný však nielen tam, ale aj na našom trhu, kde je dodávateľom spoločnosť MY PROPERTY s.r.o., nájdete ho však aj v Nemecku či v Holandsku.

Firma Collalloc s.r.o. je špecializovaná na výrobu práve tohto doplnku výživy a preto u nás nemá širokú ponuku iných produktov, ako je tomu v prípade konkurenčných značiek. Na druhú stranu, takáto špecializácia umožňuje spoločnosti zamerať sa na výrobu tohto produktu z kvalitného morského kolagénu pôvodom zo Švajčiarska, čo je známka kvality.

Zloženie, účinné látky

Výživový doplnok Collalloc obsahuje bioaktívny a hydrolyzovaný morský kolagén v prášku. Prípravok má veľmi kvalitné zloženie s obsahom 100 % kolagénu bez prísad, čo je veľké plus oproti niektorým iným značkám. Žiadne ďalšie látky tak nevplývajú na účinnosť kolagénu.

Ak by ste chceli vedieť niečo viac o kolagéne, tu je jeho krátke predstavenie:

 • Morský kolagén: Collalloc obsahuje čistý, kvalitný a účinný morský kolagén bez akýchkoľvek prísad. Kolagén ako taký je stavebná bielkovina, ktorá sa nachádza vo väčšine tkanív, či už ide o pokožku, chrupavky, kĺby, kosti, zuby, nechty, vlasy alebo iné vnútorné tkanivá. Telo si kolagén vie tvoriť samo, ale má to obmedzenie.

Tým obmedzením je vek, nakoľko zhruba od 25. roku života začne produkcia kolagénu klesať a v 40. roku sa dostane na úplné minimum. To sa začne prejavovať najčastejšie na problémoch s pohybovým aparátom, ale neskôr aj inde. Preto je dôležité kolagén postupom veku dopĺňať externou formou, napríklad cez Collalloc.

Ten ponúka 100 % čistý morský kolagén, ktorý obsahuje tri najdôležitejšie typy kolagénu pre ľudský organizmus. Ide o kolagén I. typu nachádzajúci sa v pokožke, šľachách a v kostiach, kolagén typu II. dôležitý pre chrupavky, väzivá a svaly a kolagén typu III., ktorý sa najčastejšie vyskytuje v kostiach a koži.

Dávkovanie a užívanie

Užívanie Collalloc môže byť krátkodobé aj dlhodobejšie, dôležité je však držať sa inštrukcií ohľadom použitia, prípravy prášku a odporúčaného dávkovania. Prípravok je určený iba na užívanie pre dospelých, tomu zodpovedajú aj informácie o dávkovaní od výrobcu.

Aby ste získali optimálnu konzistenciu, najskôr do nádoby vysypte prášok z vrecúška a potom nalejte tekutinu, napríklad vodu. Prášok miešajte tak dlho, kým sa úplne nerozpustí a bude bez akýchkoľvek usadenín alebo hrudiek. Výrobca neudáva žiadne interakcie s jedlom alebo odporúčaný čas použitia počas dňa. Neužívajte namiesto pestrej a rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Kolagén Collaloc má vďaka forme samostatne balených dávok v podobe prášku jednoduché skladovanie. Celé balenie uložte tak, aby bolo mimo dohľadu a dosahu detí. Hoci tie by nemali len tak jednoducho otvoriť obal, ide o preventívne opatrenie pred náhodným užitím.

Tu sú ďalšie dôležité zásady a pravidlá správneho skladovania a uchovania:

 • skladujte prípravok na suchom mieste, chráňte ho pred vlhkosťou aj mrazom
 • nevystavujte balenie Collallocu priamemu slnečnému žiareniu a teplotám nad 25° C
 • na vonkajšom obale sa nachádza dátum spotreby, po ňom už prášok neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok po dátume spotreby nevyhadzujte, vráťte ho do lekárne

Collalloc

 • Podpora pohybového aparátu
 • Vplyv na kožu a pleť
 • Vitalita a imunita

Účinky, indikácie a použitie

Morský kolagén má všeobecne veľmi prospešné účinky vo viacerých oblastiach, nakoľko obsahuje všetky tri najvýznamnejšie typy kolagénu pre ľudský organizmus. Z tohto dôvodu je aj Collaloc prípravkom, ktorého použitie môže byť na podporu zdravia v širokom spektre.

Tu sú oblasti, kde vám môže užívanie prípravku pomôcť a mať pozitívne účinky:

Podpora pohybového aparátu

Najviac sa Collalloc a kolagén všeobecne využívajú na pohybový aparát. Pomáhajú na stav a zdravie kĺbov a chrupaviek, potláčajú niektoré negatívne prejavy artrózy, na pružnosť väzív a šliach a pri dlhodobom užívaní aj na bolesť kĺbov.

Vplyv na kožu a pleť

Druhým častým využitím kolagénu Collalloc je pozitívny vplyv na stav a zdravie pokožky. Kolagén pomáha na jej svieži vzhľad a pôsobí preventívne aj proti vráskam, pomáha pri celulitíde a používa sa aj vtedy, ak sa na koži vyskytujú strie.

Vitalita a imunita

Dlhodobé užívanie kolagénu má vplyv na celkové zvýšenie fyzickej vitality a pomáha aj na podporu výkonnosti organizmu, čo súvisí hlavne s podporou pohybového aparátu. Taktiež priaznivo ovplyvňuje prirodzenú obranyschopnosť.

Trávenie a súvisiace vplyvy

Výrobca udáva, že kolagén pomáha aj na podporu trávenia a na zdravé fungovanie tráviaceho traktu. Okrem toho sa môže použiť aj pri rôznych diétach alebo na celkovú detoxikáciu a očistenie tak tráviacej sústavy, ako aj celkovo organizmu.

Ďalšie vplyvy

Kolagén je nevyhnutný aj pre zuby, nakoľko aj v ich tvrdom tkanive má svoj význam. Má tiež pozitívne účinky na stav vlasov a ich kvalitu, rovnako tak na zdravie nechtov. Celkovo pomáha aj na rast svalovej hmoty a regeneráciu pohybového aparátu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Kolagén ako taký nemá žiadne vedľajšie či nežiaduce účinky, nakoľko ide o látku prirodzenú pre ľudský organizmus. V rôznych formách však môže mať rozličné pôsobenie, dôležité je tiež dodržiavať aj odporúčania týkajúce sa spôsobu užívania a maximálnej dennej dávky.

V tejto súvislosti sa môžu objaviť ojedinele niektoré krátkodobé problémy:

 • na začiatok užívania alebo v prípade prekračovania denných dávok môže prísť k miernym zažívacím ťažkostiam, po čase by však mali tieto problémy ustúpiť

Kontraindikácie a možné interakcie

Aj napriek obvykle bezproblémovému užívaniu prípravku Collalloc z pohľadu vedľajších účinkov je potrebné ešte pred začiatkom užívania počítať s niektorými situáciami, kedy nebude možné prášok užívať. Našťastie, takýchto prípadov či kontraindikácií nie je veľa.

Toto sú prípady a situácie, o ktorých by ste mali určite vedieť:

 • kolagén Collalloc je určený na užívanie iba pre dospelých, prípravok nie je možné podávať deťom a ani dospievajúcim vo veku do 18 rokov
 • rovnako tak nie je tento výživový doplnok kvôli nedostatku overených informácií odporúčaný a vhodný ani pre ženy v tehotenstve a počas dojčenia
 • v prípade, ak sa u vás objaví akákoľvek precitlivená reakcia alebo iné problémy, užívanie prášku prerušte a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe
 • nekombinujte dávkovanie kolagénu Collalloc spoločne s inými kolagénovými prípravkami, kombinácia s inými doplnkami výživy nie je zakázaná

Balenie a cena

Doplnok výživy Collalloc s obsahom kolagénu je k dispozícii len v jednej forme balenia a to s obsahom 30 dávok prášku. Každá dávka je balená vo zvlášť vrecúšku, čo uľahčuje prípravu prášku. Spoločným obalom je papierová škatuľka, ktorá obsahuje 30 samostatných vrecúšok, v každom z nich sa nachádza 3300 mg kolagénu.

Pokiaľ ide o ceny prípravku, tie sa odlišujú podľa toho, kde ho zakúpite:

 • Doprava zadarmo
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta

Oproti iným značkám kolagénu je cena Collalloc priaznivá a to hlavne v pomere k zloženiu s obsahom troch typov kolagénu a v pomere k veľkosti balenia, ktoré vám vydrží celý mesiac užívania. Tento výhodný pomer oceňujú aj užívatelia vo svojich komentároch.

Kde kúpiť

Ak vás Collalloc zaujal a chceli by ste si ho zakúpiť, môžete tak spraviť v eshopoch aj v lekárňach. Dôvodom je, že ide o doplnok výživy, ktorý je predajný voľne, bez predpisu či receptu. Ponúkať ho tak môžu aj niektoré internetové obchody s podobnými prípravkami, no lepšou voľbou z hľadiska šírky ostatného sortimentu je práve kúpa v lekárni.

Collalloc je dostatočne rozšírenou značkou, takže ho viete nájsť nielen v kamenných, ale aj v internetových lekárňach. Ide o najlepšiu voľbu kombinujúcu pohodlné objednanie z domu, výber aj iných produktov napríklad na kĺby a najlepšiu možnú cenu.

Online objednávka, doprava a doručenie

Nemenej dôležitou výhodou nákupu cez internet je pohodlie a dostupnosť skladom. To platí hlavne pre tie známejšie internetové lekárne, ktoré ponúkajú kvalitný zákaznícky servis, napríklad aj v podobe viacerých možností platby.

Postup objednávky prípravku je obvykle nasledovný:

 • Vložíte do online košíka vybraný počet balení Collalloc
 • Zadáte svoje kontaktné a osobné údaje vrátane adresy doručenia
 • Vyberiete si spôsob platby, vopred alebo na dobierku
 • Zvolíte kuriérnu službu a objednávku odošlete

Zadanie objednávky viete spraviť cez počítač, ale aj cez smartfón, stačí vám k tomu iba pripojenie na internet. Platiť môžete aj bez hotovosti, napríklad bankovým prevodom, tie lepšie a väčšie online lekárne vám umožnia platbu aj platobnou kartou. Problém nebudete mať ani s doručením, kuriér vám zásielku v diskrétnom balení donesie až k dverám.

Collalloc

 • Podpora pohybového aparátu
 • Vplyv na kožu a pleť
 • Vitalita a imunita

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť niektoré detaily o spôsobe užívania, možnostiach dávkovania alebo niektorých iných praktických záležitostiach spojených s prípravkom Collalloc? V takom prípade dávame do pozornosti otázky a témy, ktoré sa ľudia v súvislosti s touto značkou pýtajú v komentároch na fórach alebo v diskusiách.

Toto sú dotazy, ktoré sa objavujú najviac, spolu s odpoveďami na ne:

Je možné Collalloc  užívať aj dlhšie, napríklad viac mesiacov?

Áno, Collalloc vám môže priniesť výsledky pri krátkodobejšom užívaní, ale aj pri dávkovaní viac mesiacov. Výrobca odporúča pre dosiahnutie optimálnych účinkov kúru po dobu 3 mesiacov užívania a to na dennej báze. Je však na vás, ako dlho budete kolagén užívať.

S čím je najlepšie prášok rozmiešať a kedy je najlepšie ho užívať?

Prášok si môžete zarobiť s čistou vodou, džúsom, mliekom alebo ako smoothie, na internete je možné na webstránke výrobcu dokonca nájsť tipy na recepty. Užívať ho môžete ráno aj večer. Zarobenie prášku je jednoduché, stačí ho rozmiešať a nechať 5 minút rozpúšťať.

Existujú nejaké prekážky užívania kolagénu Collalloc?

Kolagén je pre ľudský organizmus prirodzenou zložkou, takže v zásade nie sú žiadne závažné prekážky k jeho užívaniu. V prípade tohto produktu však je užívanie vyhradené iba pre dospelých, nie pre deti. Doplnok taktiež nie je možné podávať v tehotenstve a počas dojčenia.

Čím sa odlišuje tento doplnok výživy od konkurencie?

Značka Collalloc ponúka predovšetkým kvalitné zloženie. Samotný kolagén je bez akýchkoľvek ďalších prísad, vďaka čomu žiadne iné zložky a látky neznižujú jeho účinnosť. Zároveň ide o overenú kvalitu, značka je dostatočne známa a na trhu je už dlhšie.

Skúsenosti s práškom

Užívateľské skúsenosti s doplnkom Collalloc sú už na prvý pohľad veľmi pozitívne a to prakticky pri hodnotení všetkých aspektov prípravku. Či už ide o ľahko rozpustný prášok, kde si ľudia pochvaľujú rýchlu a nenáročnú prípravu, alebo aj o možnosť bezproblémového užívania prípravku dlhodobo, pokojne aj tri mesiace.

Kladne hodnotené je pôsobenie kolagénu Collalloc práve pri dlhodobejšom dávkovaní. Prípravok sa najčastejšie využíva na podporu stavu a zdravia kĺbov, mnohí ľudia si pochvaľujú ústup bolesti kĺbov, ale napríklad aj vplyv na vlasy a nechty.

Collalloc

 • Podpora pohybového aparátu
 • Vplyv na kožu a pleť
 • Vitalita a imunita

Plusom je tiež pomerne rýchly nástup účinnosti, prvé pozitívne zmeny môžu byť viditeľné už v prvý týždeň užívania, čo súvisí s naozaj kvalitnou koncentráciou kolagénu bez prísad. Plusom, ktorí užívatelia oceňujú tiež, je jednoduchá dostupnosť Collallocu v lekárňach. V každej väčšej kamennej aj internetovej lekárni totiž kolagén nájdete skladom.

Zhodnotenie

Ak sa vám Collalloc pozdáva a premýšľate o jeho kúpe, na základe pozitívnych skúseností aj referencií užívateľov je možné tento doplnok výživy bez väčších problémov odporučiť minimálne na vyskúšanie. Recenzie však ukazujú, že by ste sa nemali sklamať.

Prípravok navyše ponúka aj nasledovné plusy:

 • zloženie obsahuje čistý a bioaktívny morský kolagén bez prísad
 • prípravok si kúpite bez receptu aj návštevy u lekára
 • vďaka forme prášku sú príprava a užívanie bez problémov
 • veľkosť balenia je optimálna pre kratšie aj dlhšie užívanie

Jedinou menšou nevýhodou je, že prípravok je určený iba pre dospelých a obmedzenie podávania kolagénu pre tehotné a dojčiace ženy. Z hľadiska účinnosti, kvality zloženia a pomeru ceny a hodnoty však Collalloc určite zaujme a to pozitívne.

Výhodou je aj to, že značka ako taká je dostatočne známa, takže nebudete mať problém kolagén nájsť v každej väčšej lekárni, či už kamennej alebo internetovej. Práve druhá možnosť je využívaná veľmi často, nakoľko na kúpu nemusíte mať predpis ani recept a prípravok si viete objednať z pohodlia domova aj cez mobilný telefón.

Collalloc

 • Podpora pohybového aparátu
 • Vplyv na kožu a pleť
 • Vitalita a imunita

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.77

30 Hodnotení

tento kolagen som vyskusal a velmi sa mi paci ci uz davkovanim alebo aj ucinkami. plusom je, ze obsahuje naozaj kvalitny morsky kolagen, takze efekt na chrupavky a klby je viditelny a to aj v mojom veku (mam cez 60). mozem urcite odporucat, neolutujete! najlepsie je kupit ho v nejakej vacsej online lekarni, ziskate aj dopravu zdarma

Anton píše 17 mája 2020 o 10:05

ja mám dobrú skúsenosť aj s collalocom, ale aj s inca collagenom. podobajú sa formou, oba sú prášky ktoré sa riedia vodou, majú aj podobné zloženie. kto chce, nech skúsi oba a nech si potom vyberie. podobné sú aj cenovo, oplatia sa rozhodne tie väčšie balenia, nemusíte sa báť, určite ich miniete.

ReZZoR-VT píše 19 mája 2020 o 09:22

mne sa paci collaloc hlavne pre sposob uzivania. viem ho rozmiesat s dzusom, dokonca si ho pridavam aj do jogurtu, uzivanie je uplne bezproblemove. ma tiez o nieco lepsiu cenu, ako znamejsia konkurencia, zaroven ale aj kvalitne zlozenie. za mna super doplnok na klby aj plet!

villa-helga-55 píše 27 mája 2020 o 08:55

Pridať komentár