Domáce aj hotové proteínové nátierky sú ideálne na chudnutie k pečivu alebo zelenine

Domáce aj hotové proteínové nátierky sú ideálne na chudnutie k pečivu alebo zelenine

Pomazánky či nátierky nepatria na prvé počutie medzi tie najzdravšie potraviny v jedálničku, no to sa môže zmeniť, ak sa zameriate na tie, ktoré obsahujú čo najviac bielkovín a naopak, je v nich čo najmenej nezdravých tukov, ktorí sú z pohľadu priberania rizikové.

Vďaka proteínovým nátierkam si viete pripraviť zdravé a chutné raňajky, desiatu, olovrant či večeru, stačí použiť proteínové pečivo alebo zeleninu, kde môžu byť nátierky a pomazánky zaujímavou prílohou. Použitie je ideálne v rámci studenej kuchyne, v domácich receptoch si viete vybrať takú nátierku, ktorá bude mať ideálnu príchuť presne pre vás.

Proteínové nátierky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Máte chuť na cesnakovú, avokádovú či bylinkovú nátierku, no bojíte sa, že by mohla narušiť vaše chudnutie či zvýšiť riziko priberania? V tom prípade siahnite po proteínových pomazánkach a nátierkach, ktorých základom nie sú zlé tuky, ale bielkoviny.

Takéto nátierky viete využiť klasicky na pečivo, ale napríklad aj ako prílohu ku grilovanej či inej zelenine, prípadne ich viete skombinovať s krekrami a zdravými chipsami na namáčanie. Viete si tak pripraviť prakticky akékoľvek jedlo počas dňa, ktoré vás zasýti a nespôsobí žiadne riziko priberania. Nátierky si môžete pripraviť aj doma, budú čerstvé.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Z pohľadu ich vplyvu na zdravie a na chudnutie vedzte, že:

 • vám pomôžu k skoršiemu zasýteniu, nakoľko vďaka vyššiemu obsahu bielkovín budete mať rýchlejšie pocit sýtosti a zníži sa tak riziko prejedania sa
 • sú zdravšou alternatívou voči tým klasickým a to aj preto, že majú oveľa menej kalórií a zároveň aj menej tukov či cukrov, ktoré najviac spôsobujú priberanie
 • vďaka vyššiemu zastúpeniu proteínov vám pomôžu aj na svalstvo a jeho výkonnosť, nakoľko proteíny sú dôležitou stavebnou a základnou časťou svalov
 • obsahujú aj množstvo vlákniny, minerálov a vitamínov, čo znamená veľké plus pre tráviaci systém, cievy a srdce, ide o zdravé zloženie pre celý organizmus

DAJTE POZOR AJ NA OSTATNÉ POTRAVINY

Použitie proteínových nátierok nemusí byť samo o sebe zlé, no pozor si treba dať aj to, s čím ich budete jesť. Ak zvolíte pečivo, vyhýbajte sa tomu z bielej múky, ak zeleninu, najlepšia je čerstvá alebo jemne grilovaná. Platí to aj pre chipsy či iné pokrmy v jedálničku.

Domáce recepty na proteínové nátierky

Spravte si zaujímavé, zdravé a výživné nátierky s proteínmi aj u vás doma, ide o vec, ktorá vám nezaberie viac, ako niekoľko minút. Ako? Existuje veľké množstvo receptov, stačí si len vybrať vhodné suroviny a nezabudnúť pridať 30 gramov proteínového prášku.

Pre vašu inšpiráciu prinášame aj zopár overených receptov:

Jednoduchá slaná proteínová nátierka: Na prípravu potrebujete okrem proteínového prášku aj 1 varené vajíčko, 20 gramov gréckeho jogurtu, 100 gramov taveného syra a soľ. Vajce nakrájajte, pridajte ostatné suroviny, zmiešajte a dajte na 30 minút chladiť.

Avokádová fitness nátierka: Chutnou nátierkou na pečivo je aj táto pomazánka s avokádom. Okrem neho budete potrebovať 50 gramov tvarohu, olivový olej, strúčik cesnaku, soľ a čierne korenie. Avokádo rozmixujte, pridajte zvyšok surovín a nátierka je hotová.

Bylinková nátierka s tuniakom: Na túto nátierku potrebujete jeden grécky jogurt, plechovku tuniaka vo vlastnej šťave, 1 cibuľu, soľ, čierne korenie a samozrejme proteín v prášku. Všetko dajte do mixéra, pomixujte a dajte na 2 hodiny do chladničky pre zahustenie.

Fitness nivovo-vajíčková nátierka: Potrebné suroviny sú 3 vajcia, 100 gramov nivy, proteín v prášku, soľ, čierne korenie a 30 gramov gréckeho jogurtu. Vajcia uvarte na tvrdo, nakrájajte na kúsky, pridajte ostatné suroviny, pomixujte, zachlaďte a nátierka je hotová.

Hotové proteínové nátierky KetoMix a ich výhody

Ak sa vám nechce pripravovať si celú nátierku doma a hľadáte rýchlejšiu a o niečo viac pohodlnejšiu alternatívu, zaujímavou možnosťou sú proteínové nátierky a pomazánky značky KetoMix. Ide o čiastočné hotové produkty, konkrétne o zmes v podobe prášku.

Takáto nátierka má viacero výhod a to nielen pre chudnutie:

Bohaté zastúpenie viac bielkovín

Proteínové nátierky KetoMix sú založená na vysokom obsahu bielkovín, takmer polovica z nutrientov sú vysokokvalitné proteíny, čím sa táto značka odlišuje od väčšiny konkurencie. Pozitívom je, že je tu viac druhov proteínov, vrátane srvátkového a sójového.

Minimum nezdravých tukov a cukrov

Naopak, to, čoho je v týchto pomazánkach minimum, sú tuky a cukry, najmä v porovnaní s klasickými nátierkami. To je veľké plus pre chudnutie, nakoľko práve z tukov a cukrov sa najviac priberá v podobe ukladania do zásob, je to ale zdravé aj pre srdce.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Rýchla a jednoduchá príprava do pár minút

To, čo je typické pre potraviny a nápoje značky KetoMix, je mimoriadne rýchla príprava a to aj pre laikov bez predošlých skúseností. Podobne, ako pri iných jedlách od tejto značky, aj tu stačí pridať do zmesi len vodu, zamiešať a nátierku s proteínmi máte hotovú.

Žiadne škodlivé a rizikové látky

Ste celiatik a máte problém s lepkom? V prípade proteínových nátierok KetoMix sa ničoho takého obávať nemusíte, neobsahujú totiž lepok a ani žiadne iné známe rizikové a škodlivé prísady či konzervanty. Nie sú tu ani glutaman či geneticky upravovaná sója.

VITAMÍNY, MINERÁLY A STOPOVÉ PRVKY

Oproti mnohým konkurenčným výrobcom ponúka značka KetoMix všeobecne nielen lepšie a kvalitnejšie potraviny z pohľadu bielkovín, ale aj z pohľadu vitamínov a minerálov. To isté platí aj pre nátierky, kde nájdete množstvo prospešných stopových prvkov.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových nátierok KetoMix

Základom nátierok KetoMix sú pochopiteľne proteíny, no to neznamená, že by tu neboli ďalšie dôležité živiny a látky, ktoré sú pre organizmus prospešné a dôležité. Práve naopak, čo sa týka nutričných hodnôt, nátierky KetoMix majú zloženie dosť vyvážené.

Aspoň v skratke preto uvádzame výživové hodnoty pre 100 g:

 • v 100 gramoch pomazánky je 1512 kJ, čo zodpovedá objemu 360 kcal
 • zo živín je najviac bielkovín, až 49 gramov, tukov je len 9 gramov, z toho nasýtených iba 5 gramov, sacharidov je 15 gramov a z toho cukry sú 13 gramov

Nátierky sú bohaté na vlákninu, ktorá má zmysel činnosť čriev, v 100 gramoch jej 5 gramov. Ak ide o ďalšie látky v zložení, sú tu srvátkový a sójový proteín, odtučnené sušené mlieko, čakanková vláknina, sušený čedar , cesnak, guarová guma, fosforečnan vápenatý, sójový lecitín, chlorid draselný, kvasničný extrakt, kyselina citrónová a korenie.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Proteínové nátierky a pomazánky KetoMix nie sú jediným produktom tejto značky. Je za ňou česká spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá ponúka široký sortiment rôznych jedál aj nápojov, ktoré vám pomôžu pri chudnutí a môžete ich využívať aj v rámci Keto diéty.

Ide o overenú značku, ktorá ponúka tiež nasledovné benefity:

 • jednoduchú prípravu a konzumáciu všetkých jedál, potravín a nápojov, nakoľko ide už o hotové produkty, prípadne o jedlá vo forme práškovej zmesi
 • vyvážené zloženie, nielen čo sa týka zvýšeného obsahu bielkovín, ale rovnako tak aj z pohľadu iných živín, väčšina produktov má minimum cukru a tuku
 • ide o dlhodobo známu značku, s ktorou majú skúsenosti tisíce mužov a žien, čo znamená aj množstvo referencií, presne tak viete, čo si kupujete
 • zloženie jednotlivých jedál a nápojov vychádza z odporúčaní výživových špecialistov, tí vám vedia poradiť aj v internetovom fóre a poradni značky KetoMix

Balenie a cena proteínových nátierok KetoMix

Proteínové nátierky a pomazánky KetoMix majú podobu práškovej zmesi, nejde teda o úplne hotové produkty. Na druhú stranu, takéto balenie je úsporné z hľadiska skladovania, nakoľko má až 300 gramov a podľa odporúčaní výrobcu je možné z jedného balenia spraviť 10 dávok po 30 gramov. Navyše, do nátierky už nemusíte pridávať dodatočný proteín.

Ak ide o ďalšie dôležité parametre nátierky, tu je ich prehľad:

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Cena za jedno balenie je síce na prvý pohľad vyššia, avšak treba ju rozrátať podľa počtu porcií. V tom prípade sa dostanete na cenu za jednu porciu na úroveň 2 €, čo je už oproti väčšine konkurencie oveľa lepší pomer a to aj pri porovnaní veľkosti balenia.

Príprava proteínových nátierok KetoMix

V prípade značky KetoMix sú proteínové nátierky vo forme produktu, ktorý je pripravený na konečné použitie až po jeho krátkej úprave. Nejde však o nič zložité, tak, ako aj pri iných jedlách, výrobca si dáva záležať na tom, aby bola príprava naozaj jednoduchá.

Pripravte si nádobu na miešanie, prípadne šejker vhodný na mixovanie

Nalejte do nádoby 40 ml vlažnej vody, pridajte 30 gramov práškovej zmesi nátierky a začnite miešať, kým sa nevytvorí hustá konzistencia, potom dajte chladiť

Po vychladení získate pomazánku, ktorá je využiteľná prakticky neobmedzene. Môžete ju použiť ako klasickú nátierku na pečivo, odporúčame to proteínové a bez klasickej múky, prípadne ako pomazánku na čerstvú alebo grilovanú zeleninu, napríklad uhorku, papriku, rajčinu či reďkovku. Môžete ju použiť aj ako dip na priame namáčanie z misky.

Ak by ste chceli, viete pri príprave nátierku dochutiť bylinkami či korením, nie je to však primárne potrebné, najmä v prípade cesnakovej príchuti je nátierka chuťovo zaujímavá a nič jej nechýba. Počas Keto diéty ju môžete použiť až na 5 hlavných jedál denne.

Konzumácia a skladovanie proteínových nátierok KetoMix

Hoci zloženie nátierok KetoMix je vyvážené a výrobca nepoužíva žiadne škodlivé chemické prísady či rizikové konzervačné látky, v nátierkach sa môžu objaviť sója a mlieko, čo sú známe alergény. Nátierky nie sú vhodné ani pre ľudí s intoleranciou laktózy.

Dodržujte aj tieto zásady správnej konzumácie a uchovania:

 • tieto proteínové nátierky nie sú vhodné pre tehotné alebo dojčiace ženy
 • popri ich konzumácii dbajte na pitný režim, aspoň 1,5 litra vody denne
 • na obale sa nachádza dátum spotreby, po ňom už nátierku nepoužívajte
 • balenie skladujte na suchom a chladnom mieste mimo priameho slnka

Ďalšie produkty KetoMix

Okrem nátierok si viete u výrobcu KetoMix zakúpiť aj proteínové pečivo, chipsy alebo iné zdravé potraviny, s ktorými viete nátierky spoločne konzumovať. Značka má veľmi široký sortiment rozličných jedál a nápojov a to preto, že nimi podporuje Keto diétu.

Tá je veľmi populárnou a pomáha chudnúť spaľovaním tukov:

Keto diéta je založená na ketóze, čo je metabolický stav, kedy telo využíva tukové zásoby namiesto cukrov ako primárny zdroj energie a dochádza k ich spaľovaniu

KetoMix ponúka pre diétu široký sortiment potravín a nápojov:

 • na jednom mieste si viete zložiť celodenné stravovanie a pitný režim
 • máte istotu, že všetky potraviny, jedlá a nápoje majú kvalitné zloženie
 • okrem potravín ponúka značka aj doplnky výživy na spaľovanie tukov

Väčšina potravín a produktov KetoMix neobsahuje lepok, nie sú tu používané ani žiadne rizikové či škodlivé konzervačné látky a prísady, napríklad ako je glutaman a podobné látky. Naopak, okrem bielkovín obsahujú jedlá a nápoje množstvo vlákniny, ktorá má dôležitú úlohu pri trávení a chudnutí, mnohé sú bohaté aj na vitamíny a minerály.

Z jedál si viete vybrať sortiment od raňajok po večere, napríklad proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, tyčinky, pečivo, sušené mäso, cestoviny, dresingy či spomínané nátierky. KetoMix ponúka aj čokolády, perníky alebo chipsy, ktoré nenarušia chudnutie.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Okrem jedál nájdete v ponuke aj nápoje a to v podobe kokteilov v prášku, kde tiež, podobne ako pri pomazánkach, stačí pridať vodu a dobre zamiešať. Tieto kokteily obsahujú sójové a srvátkové bielkoviny a viete si ich vybrať v rôznych príchutiach. Potraviny a nápoje KetoMix si viete kúpiť aj po ucelených balíčkoch na viac týždňov diéty.

ZMEŇTE SVOJE STRAVOVANIE KOMPLETNE

Všetky spomínané potraviny a nápoje KetoMix sú ideálnou príležitosťou, ako môžete a viete schudnúť komplexnou zmenou jedálnička a to bez akýchkoľvek ďalších ťažkostí. Stačí si vybrať ucelené balíčky, vrátane nátierok a začať držať Keto diétu a jej zásady.

Ako a kde kúpiť proteínové nátierky a ďalšie produkty KetoMix

Proteínové nátierky KetoMix, ale aj ostatné spomínané potraviny a jedlá, si viete kúpiť buď v značkových kamenných predajniach, prípadne siahnuť aj po oficiálnom eshope, ktorý je na www.ketomix.sk. Ide o web značky, kde sú informácie aj o Ketónovej diéte.

Z hľadiska pohodlia a jednoduchosti je najlepší online nákup:

 • objednávku spravíte cez počítač, tablet, notebook alebo aj smartfón
 • nemusíte nikam chodiť, kuriér vám prinesie balíček až k vám domov
 • viete zaplatiť v hotovosti na dobierku, ale aj vopred a cez internet
 • máte istotu najlepšej ceny a originality, nakoľko ide o oficiálny eshop

Potraviny a nápoje KetoMix viete nakúpiť jednotlivo, ale aj po balíčkoch, napríklad na 7, 14, 21 alebo až 30 dní diéty. Všetko tak vyriešite naraz, pri väčšej objednávke máte výhodu aj v tom, že neplatíte poštovné. Doručenie trvá obvykle do 3 pracovných dní.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Na výber máte dodanie nielen k vám domov, ale aj do pobočky Zásielkovne, je to len na vás, podľa toho, čo vám vyhovuje viac. Platiť sa dá na dobierku a v hotovosti, ale aj platobnou kartou, prípadne cez internet banking. Ak by ste mali ďalšie otázky ohľadom produktov KetoMix či spôsobu nákupu, v spomínanom eshope nájdete online infolinku.

Skúsenosti s proteínovými nátierkami KetoMix

Proteínové nátierky sa stávajú veľmi populárnou alternatívou k tým klasickým a to nielen pre ľudí, ktorí by sa venovali chudnutiu či cvičeniu, ale aj celkovo pre oveľa zdravšie zloženie, najmä ak ide o pomer medzi tukmi, sacharidmi a bielkovinami. Mnoho žien vidí najmä v tých domácich príležitosť, ako si spraviť zdravé pomazánky pre raňajky či desiatu.

Zvlášť pri značke KetoMix však vystupujú kladné hodnotenia týkajúce sa mnohých praktických kvalít nátierok. Či už ide o chuť, celé zloženie, jednoduchú prípravu alebo aj o pomer ceny a kvality, recenzie na internetových fórach a diskusiách sú pozitívne.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Najčastejšie sa tieto nátierky využívajú spoločne s proteínovým pečivom, tiež od značky KetoMix, prípadne ako dipy ku grilovanej zelenine alebo proteínovým chipsom. Pozitívne hodnotená je aj veľkosť balenia, z jedného si viete spraviť až 10 porcií pomazánky, čo je oproti väčšine konkurencie veľké plus. Pochvalnými hodnoteniami sa nešetrí.

Zhodnotenie na záver

Ako teda vidno, proteínové nátierky KetoMix, ale aj tie domáce, sú veľmi obľúbené, chutné a hlavne zdravé. V prípade tých domácich je výhodou to, že si viete spraviť akúkoľvek príchuť pomazánky, pri tých hotových je zas benefitom jednoduchá príprava.

V prípade proteínových nátierok KetoMix zvážte tieto plusy:

overený výrobca, ktorý má široký sortiment potravín, nielen nátierok

veľmi dobré zloženie a to tak ohľadom bielkovín, ako aj ostatných živín

rýchla príprava trvajúca pár minút, do zmesi stačí pridať vodu a pomiešať

flexibilné využitie, či už s pečivom, zeleninou alebo slanými pochutinami

Jednoznačný dôvod, ktorý hovorí v prospech proteínových nátierok KetoMix, je to, že ich zloženie je prispôsobené pre chudnutie. To znamená, že pomazánky obsahujú nielen veľa proteínov, ale majú aj minimum nezdravých tukov a cukrov a veľa vlákniny.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Ak sa pre ne rozhodnete, určite nepôjde o krok vedľa, práve naopak. Vďaka veľmi bohatej ponuke značky KetoMix si viete navyše zložiť aj celodenné stravovanie a pridať tiež bohaté proteínové nápoje v podobe kokteilov. Všetky potrebné informácie o zložení a objednávku môžete zrealizovať na webe www.ketomix.sk, kde nájdete aj oficiálny eshop.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie