Efektívne a rýchle spaľovanie tukov? Najefektívnejšie je to cez stravu, nápoje aj cviky

Efektívne a rýchle spaľovanie tukov? Najefektívnejšie je to cez stravu, nápoje aj cviky

Účinné spaľovanie tukov je nevyhnutné nielen v rámci metabolizmu, ale aj pre celkové udržiavanie kondície, zdravého fungovania kardiovaskulárneho systému a tiež pre celkovú fyzickú aj psychickú vitalitu. Podporiť spaľovanie sa dá pri cvičení, ale nielen tam.

Okrem spaľovania tuku behom, kedy rozhoduje aj tep, rozhoduje taktiež strava. Tá je veľmi dobrým preventívnym nástrojom, či už ide o výber potravín, alebo aj nápojov, napríklad ak sa jedná o čaj alebo smoothie. Dobrým pomocníkom sú aj bylinky. Ak chcete vedieť, či vám pomôžu nejaké tabletky alebo to, ako spaľovať tuky na bruchu, čítajte ďalej.

Čo je spaľovanie tukov, ako vznikajú problémy s ním a aké majú príznaky

Spaľovanie tukov je jednoduchý názov pre proces tukového metabolizmu, kedy telo v prípade potreby energie siaha nie po cukru, čo je najznámejší a najrýchlejší zdroj energie, ale po tukových zásobách. Prichádza tak k ich spaľovaniu a teda k ich odbúravaniu.

Okrem podpory spaľovania existujúcich tukov je rovnako dôležité pôsobiť na minimalizáciu ich ukladania a to predovšetkým zo stravy. V tejto oblasti môžete pôsobiť hlavne na tráviace enzýmy, napríklad pankreatickú lypázu, ktorá je zodpovedná za ich vstrebávanie. Zároveň treba pôsobiť aj na nadmerný príjem potravy, ktorá obsahuje veľa cukru, tukov a solí.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

So spaľovaním tukov alebo ich ukladaním súvisí viacero problémov:

 • najčastejšie ide už o spomínaný nadmerný príjem stravy, ktorá obsahuje nezdravé tuky, čiže mastné kyseliny, čo znamená automaticky ich hromadenie
 • zároveň s tým dochádza k nadmernému ukladaniu a to aj v dôsledku nízkeho energetického výdaju, kedy telo spotrebuje len cukry, no tuky ukladá
 • problémom býva aj spomalenie metabolizmu celkovo a to hlavne v dôsledku nesprávnej alebo nedostatočnej životosprávy a nezdravého životného štýlu
 • výrazným faktorom je aj zvýšené vstrebávanie tukov, za čo môžu viaceré tráviace enzýmy vo zvýšenej hladine, ktoré sú zodpovedné za absorpciu tukov

Spomalenie spaľovania tukov a ich nadmerné ukladanie sa typicky prejavuje predovšetkým na obezite a nadváhe, na zhoršení zdravia pohybového, tráviaceho aj kardiovaskulárneho aparátu a na celkovo zhoršenom stave fyzickej kondície aj psychickej vitality.

NIE VŠETKY TUKY SÚ LEN ZLÉ

Veľa ľudí si myslí, že ak zo svojho stravovania úplne vylúči tuky, tak spraví pre svoju postavu to najlepšie možné. Nie je to však tak, nie všetky tuky sú zlé, existujú aj zdravé tuky, ktoré sú nevyhnutné tak pre fungovanie organizmu, ako aj pre metabolizmus.

Príčiny a kedy vznikajú problémy so spaľovaním tukov

Pokiaľ ide o príčiny s nedostatočným spaľovaním tukov a s ich ukladaním, existuje viacero vplyvov, ktoré majú v tejto oblasti svoje pôsobenie. Zabúdať netreba ani na niektoré negatívne či rizikové faktory, ktoré môžu tieto príčiny ešte zhoršiť.

Medzi tie faktory a príčiny, ktoré sú najčastejšie, patria tieto:

Zlá životospráva: Nezdravá životospráva býva najčastejšou príčinou ukladania a nedostatočného spaľovania tukov. Môže ísť napríklad o nepravidelné stravovanie, konzumácia nezdravých potravín, nedostatočný pitný režim, ale aj fajčenie a alkohol.

Málo fyzickej aktivity: Druhým výrazným faktorom, ktorý môže za nadmerné ukladanie tukových zásob a ich nedostatočne efektívne spaľovanie, je príliš nízky energetický výdaj. Ten obvykle súvisí aj s nedostatočnou fyzickou aktivitou, najmä s málo pohybom.

Metabolické ochorenia: Problémy s nedostatočným spaľovaním tukov môžu mať pôvod aj v niektorých poruchách a chorobách tráviaceho systému a metabolizmu. Môže ísť o krátkodobé infekcie a zápaly, ale aj o chronické poruchy vstrebávania a problémy.

Riešenie efektívneho a rýchleho spaľovania tukov doma

Pôsobiť na spaľovanie tuku a jeho odbúravanie, prípadne na minimalizáciu jeho ukladania, viete aj prostredníctvom viacerých režimových opatrení doma, taktiež aj v kombinácii s využitím niektorých hotových prípravkov alebo prostriedkov.

Tu sú tie spôsoby, možnosti a prostriedky, ktoré sú najviac overené:

Pravidelné stravovanie

Základom minimalizácie ukladania tukov a maximalizácie ich spaľovania je pravidelné stravovanie. Kľúčom je konzumácia menších porcií, ale viac krát za deň, ideálne je, ak ide o raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru, čím udržíte trávenie v pohybe.

Pravidelný pohyb

Druhým dôležitým pravidlom pre spaľovanie tukov aj celkovo metabolizmus je pohyb. Ten by mal byť čo najviac pravidelný a optimálne je, ak sa jedná o kombináciu viacerých aeróbnych aktivít, najlepšie chôdze, behu, bicyklovania alebo plávania.

Intenzívnejšie cvičenie

Okrem dlhodobej aktivity aeróbneho typu, ktorá by mala trvať aspoň 20 minút, aby pri nej prišlo k spaľovaniu tukov, je nevyhnutné aj intenzívnejšie cvičenie. Najlepšie sú rôzne kardio cviky vo fitness centre, prípadne môžete striedať bežný beh a šprintovanie.

Jedálniček a pitný režim

Okrem spôsobu stravovania je dôležité aj to, čo konzumujete. Jedzte hlavne potraviny obsahujúce vlákninu a bielkoviny, naopak znížte príjem sladkostí a slaných jedál. Nezabudnite ani na pravidelné pitie, ideálna je voda s ovocím alebo zeleninou.

Koreniny, bylinky a prírodné prostriedky

Okrem klasických jedál by ste sa mali pre efektívnejšie spaľovanie tukov zamerať aj na koreniny, napríklad chilli, čierne korenie, zázvor, kurkumu alebo čierne korenie. Metabolizmu tukov pomáha aj častejšie používanie cesnaku, šalvie alebo mäty.

Špecializované spaľovače tukov

Na zlepšenie spaľovania tukov je možné použiť aj špeciálne prípravky a doplnky výživy, ktoré obsahujú látky zamerané práve na lepšie spaľovanie tukov. Najčastejšie sa jedná o rôzne aminokyseliny skombinované s minerálmi a vitamínmi pre lepšiu účinnosť.

Komplexné tabletky na chudnutie

Poslednou možnosťou, ako je možné zefektívniť spaľovanie tukov, je využitie prípravkov s celkovým pôsobením na metabolizmus aj chudnutie. V ich zložení sa totiž nachádzajú látky podporujúce spaľovanie tukov, ale napríklad aj celkovo tráviace procesy.

NIELEN AKTIVITA, ALE AJ SPÁNOK

Veľa ľudí v snahe spáliť čo najviac tukov rieši veľa pohybu a cvičenia, no zabúda na oddych v podobe spánku. Ten je nevyhnutný na obnovu energie potrebnej na metabolizmus a tiež pôsobí na hladinu hormónov vplývajúcich na spaľovanie tukov.

Výživové doplnky a prípravky na efektívne a rýchle spaľovanie tukov

Chcete podporiť spaľovanie tukov aj prostredníctvom rôznych hotových produktov? Tak potom máte k dispozícii viacero druhov takýchto prípravkov aj výživových doplnkov. Niektoré majú všeobecné účinky, iné sú zamerané na športovcov.

Ak ide o ich výber, v sortimente nájdete viacero rôznych typov:

K dispozícii sú perorálne tabletky a kapsuly, ale aj rôzne hotové nápoje, prášky na zarobenie s tekutinami, šumivé tablety alebo iné formy hotových prípravkov

Čo sa týka ich najdôležitejších vlastností, medzi ne patria hlavne:

 • dostupnosť, kúpa je voľná, nie je viazaná na predpis ani vyšetrenie
 • jednoduché dávkovanie, stačí sa držať iba inštrukcií od výrobcu
 • bezproblémové užívanie a minimálne vedľajšie a nežiaduce účinky

Veľkým plusom týchto produktov je široký výber podľa zloženia. V ponuke nájdete napríklad všeobecné doplnky výživy založené na aminokyseline L-Karnitín a jej kombinácii s vitamínmi či minerálmi, ktoré môžu mať podobu šumivých tabliet, ale aj špecializované nápoje a prášky pre športovcov s cholínom a rôznymi bylinnými výťažkami.

Prípravky a produkty určené pre športovcov sa môžu užívať pred aj po tréningu alebo cvičení, pričom práve vďaka fyzickej aktivite je spaľovanie tukov ešte rýchlejšie a efektívnejšie. Viaceré z nich pomáhajú tiež na rast svalstva alebo na jeho výkonnosť.

Siahnuť však môžete aj po komplexnejších prípravkoch, hlavne ak ide o špecializované tabletky určené na podporu chudnutia. Tie pomáhajú svojim zložením s obsahom napríklad zeleného čaju, chilli extraktu a aminokyselín nielen na lepšie spaľovanie tuku, ale aj celkovo na fungovanie metabolizmu, trávenie živín alebo zníženie chuti do jedla.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Kompava ThermoFit

 • Zvýšenie pocitu energie a vitality
 • Spaľovanie tukov

Garsin

 • Pôsobenie na kontrolu hmotnosti
 • Podpora metabolizmu tukov
 • Vplyv na chuť do jedla

Dialevel

 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky

Chilliburner

 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru

Forfemina Slim

 • Vylučovanie a odstraňovanie vody
 • Prevencia proti opuchom
 • Kontrola telesnej hmotnosti

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na efektívne a rýchle spaľovanie tukov

Či už sa rozhodnete využiť spaľovače tukov určené pre športovcov, alebo výživové doplnky v podobe perorálnych tabliet alebo kapsúl, všetky tieto produkty sú dostupné voľne a bez receptu. Zakúpiť ich viete v špecializovaných eshopoch aj lekárňach.

Ak ide o lekárne, využiť môžete nielen kamenné, ale aj internetové:

 • v ich prípade netreba nikam ísť, všetko vyriešite aj cez mobil
 • na jednom mieste nájdete väčší sortiment, väčšina prípravkov je skladom
 • platiť môžete nielen v hotovosti, ale aj bezhotovostne a cez internet
 • v mnohých lekárňach nakúpite za pár minút aj bez registrácie

Výhodou nákupu cez internet je, že za pár kliknutí vyriešite všetko od objednávky, cez doručenie až po platbu. Platí to hlavne o tých väčších lekárňach, napríklad ako je [lekaren] alebo iné podobné známe značky na trhu, kde sa dá platiť napríklad aj kartou.

Takéto lepšie a overené lekárne majú samozrejme aj oveľa bohatší sortiment, okrem toho majú k dispozícii aj väčší výber kuriérnych služieb, čo so sebou prinesie aj rýchlejšiu dopravu do 24 či 48 hodín a samozrejme aj rôzne vernostné a zákaznícke zľavy. Viaceré lekárne vám poskytnú aj dopravu zdarma v prípade väčšieho nákupu nad určitý limit.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Rýchle a efektívne spaľovanie tukov môžete dosiahnuť nielen cez prípravky a doplnky výživy, ale aj prostredníctvom širších zmien v rámci životosprávy. Presne tento cieľ má aj Keto diéta, nazývaná tiež Ketónová, ktorá je čoraz populárnejšia aj u nás.

Diéta sa zameriava na jedálniček a to preto, aby dosiahla ketózu:

 • pod pojmom ketóza sa myslí metabolický a fyziologicky pre telo prirodzený stav, ktorý je základom chudnutia pri diéte a podporuje spaľovanie tuku
 • vďaka ketóze organizmus siaha v prvom rade po tukov pri potrebe energie, čo je rozdiel oproti štandardnému stavu, kedy siaha po cukroch ako zdroji
 • pri ketóze tak dochádza k efektívnejšiemu spaľovaniu tukov a tukových zásob, čo je dosiahnuté zmenou v jedálničku a to obmedzením príjmu sacharidov
 • zároveň sa obmedzuje aj príjem tukov, naopak, zvyšuje sa príjem bielkovín v jedlách a súčasťou diéty je aj vyššia konzumácia zeleniny, orechov a semien

Spomínané zmeny v jedálničku, hlavne zníženie príjmu sacharidov pod 50 gramov denne a zvýšenie vlákniny, pomáhajú na spaľovanie tukov, ale rovnako tak aj na lepšie trávenie, celkovo metabolizmus a v oblasti zdravia kardiovaskulárneho systému.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

To v praxi znamená prevenciu voči niektorým ochoreniam srdca a ciev a voči cukrovke, ale aj pôsobenie na aktuálne problémy s cholesterolom, hladinou cukru v krvi či krvným tlakom. Ketogénna diéta je dlhodobou, má tri fázy a trvá od 12 do 14 týždňov, pričom vďaka tomu je chudnutie a spaľovanie tuku nielen postupné, ale má aj oveľa dlhšie trvanie.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Základom Keto diéty je teda zmena jedálnička a to tak, aby ste vo zvýšenej miere konzumovali potraviny s obsahom bielkovín. Ak sa vám nechce takéto zmeny riešiť vo vlastnej réžii a pripravovať si potraviny doma, je tu ešte jedna možnosť.

Tou je sortiment značky KetoMix, výrobcu potravín a produktov pre Keto diétu:

V ponuke nájdete hlavné jedlá, polievky, rôzne menšie potraviny, pochutiny, nápoje aj koktejly, ktoré sú na proteínovom základe a obsahujú minimum sacharidov

Potraviny a produkty sú určené pre mužov aj pre ženy a majú tieto vlastnosti:

 • kvalitné zloženie bez akýchkoľvek rizikových chemických prísad
 • jednoduchá príprava s pridaním len vody, nezaberie to viac, než pár minút
 • vyvážené zloženie z pohľadu živín, vitamínov, minerálov a stopových prvkov

Sortiment KetoMix obsahuje veľký výber proteínových polievok rôznej príchuti, omelety aj kaše, ktoré viete využiť na raňajky, obed aj večeru, cestoviny a k nim výber dresingov, pečivo a nátierky, sušené mäso, proteínové palacinky a samozrejme aj proteínové tyčinky. Na doplnenie jedálnička viete využiť sladké a slané pochutiny, chipsy a čokolády.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Všetky spomínané druhy jedál a potravín spĺňajú podmienky Ketónovej diéty a to vrátane sladkostí a dezertov. Pitný režim vyriešite zas s proteínovými nápojmi, kde nájdete rôzne vegánske nápoje či koktejly ochutené s vanilkou, banánom alebo kávou.

Pre tých, čo by chceli ešte zefektívniť spaľovanie tukov, sú k dispozícii doplnky výživy v podobe kapsúl a tabliet obsahujúcich aminokyselinu L-Karnitín. Tá je známa práve ako stimulant spaľovania tukov. Na jednom mieste tak ponúka značka KetoMix vyriešenie komplexného jedálnička od raňajok po večeru a to v súlade s diétou.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

V prípade, že vás Ketogénna diéta zaujala a chceli by ste ju držať práve s využitím potravín KetoMix, nie je nič jednoduchšie. Celý sortiment nájdete v eshope www.ketomix.sk, okrem toho tu sú aj ďalšie informácie týkajúce sa diéty či podmienok nákupu.

Ak sa rozhodnete objednať spomínané produkty cez internet, získate:

 • istotu originality všetkých produktov a zároveň aj najlepšiu cenu
 • flexibilitu v prípade výberu spôsobov platenia v hotovosti aj bez nej
 • maximálne pohodlie, objednávku vybavíte z domu a to aj cez smartfón
 • jednoduchosť pri doručovaní, kuriér vám zásielku prinesie až k dverám

Potraviny a produkty KetoMix si viete do online košíka vložiť po jednom, ale aj v celých balíčkoch, napríklad na 7, 14 či 21 dní, prípadne aj celý mesiac. Potom už len stačí zadať svoje údaje, zvoliť spôsob platby a doručenia a po kontrole objednávku odoslať.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ak ide o platbu, tu máte na výber dobierku v hotovosti alebo platbu vopred a online, napríklad cez internet banking či platobnou kartou. Jednoduché je aj doručenie, kuriér vám môže do 3 pracovných dní priniesť zásielku domov alebo uložiť na miestnej pobočke Zásielkovne, kde si ju viete kedykoľvek podľa svojich možností vyzdvihnúť.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.78

23 Hodnotení