eSlim: Prípravok na zdravé chudnutie, lepší metabolizmus a zníženie chuti do jedla

eSlim: Prípravok na zdravé chudnutie, lepší metabolizmus a zníženie chuti do jedla
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 70 EUR
 • 100% prirodný produkt v najvyššej kvalite
 • Certifikované Úradom verejného zdravotnictva SR
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 70 EUR
 • 100% prirodný produkt v najvyššej kvalite
 • Certifikované Úradom verejného zdravotnictva SR
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 70 EUR
 • 100% prirodný produkt v najvyššej kvalite
 • Certifikované Úradom verejného zdravotnictva SR
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 70 EUR
 • 100% prirodný produkt v najvyššej kvalite
 • Certifikované Úradom verejného zdravotnictva SR
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 70 EUR
 • 100% prirodný produkt v najvyššej kvalite
 • Certifikované Úradom verejného zdravotnictva SR

Rozličných prípravkov a produktov určených pre chudnutie je na trhu veľké množstvo. Značka eSlim sa od väčšiny odlišuje kombináciou kvalitného zloženia, jednoduchého užívania, overeného pôsobenia a veľmi dobrého pomeru ceny a kvality. Všetky tieto atribúty sú kľúčom k popularite tohto doplnku, ktoré pomáhajú na zníženie hmotnosti komplexne.

eSlim totiž nie je prípravkom, ktorý by mal izolované účinky čisto napríklad len na chudnutie, práve naopak, pomáha aj na metabolizmus alebo chuť do jedla. Ak vás zaujíma, ako produkt funguje, aké má zloženie alebo kde ho možno kúpiť, naša recenzia vám všetko zodpovie.

Výrobca a pôvod

Za značkou eSlim je spoločnosť Pharmatico, ktorá je registrovaná ako dodávateľ prípravku na trh, rovnako tak ako jeho výrobca. Spoločnosť je určená pre pôsobenie na Slovenskom aj Českom trhu a už od roku 2016 pôsobí u nás ako dodávateľ kvalitných prípravkov.

Firma si dáva záležať predovšetkým na kvalite surovín, vďaka čomu sú v jej portfóliu doplnky výživy tej najvyššej kvality a s pozitívnymi referenciami. Základom je dôraz na modernú výrobu, tradičné a overené prírodné zložky a látky a široké laboratórne testovanie pred uvedením na trh. Ide teda o overeného producenta so stabilným zázemím.

Zloženie, účinné látky a vzhľad eSlim

Doplnok výživy je založený na synergii a dopĺňaní sa spolu až 6 účinných zložiek, ktoré sa nachádzajú v prípravku v unikátnej kombinácii a zároveň v kvalitnej koncentrácii. Prípravok patrí medzi jeden z mála, ktorý obsahuje iba látky s prírodným základom.

Nakoľko je zloženie komplexné, aspoň v skratke si predstavíme jednotlivé látky:

 • Zelený čaj: Prvou aktívnou látkou obsiahnutou v prípravku eSlim je extrakt zo zeleného čaju a to v objeme 400 mg v každej kapsule. V prípravku je obsiahnutý extrakt z rastliny zvanej Čajovník čínsky, ktorá obsahuje katechín. Ide o antioxidant, ktorý pomáha znižovať ukladanie tuku v organizme, čím prispieva k jeho spaľovaniu.

Okrem toho je zelený čaj tiež významným stimulantom metabolizmu, pomáha na redukciu tukov a cholesterolu, zapája tuky do energetického výdaju a pomáha na vytváranie energie už počas trávenia jedla. Zaujímavé tiež je, že zelený čaj znižuje chuť na jedlo a súčasne má močopudné účinky na odvodnenie tela.

 • Divý pomaranč: Ďalšou zložkou obsiahnutou v prípravku je extrakt z divého pomaranču, niekedy nazývaného aj divoký pomaranč. Ide o ovocie známe z tradičnej čínskej medicíny, ktoré je bohaté na alkaloid synefrín. Jeho úloha spočíva v zrýchlení metabolizmu a vo zvýšení termogénneho účinku počas zažívania a trávenia.

Divý pomaranč sa nachádza v jednej kapsule v objeme až 400 mg, takže sa naplno môžu prejaviť jeho pozitívne vplyvy napríklad v odbúravaní lipidov, eliminácii nadbytočných tekutín a ich vyplavení z organizmu či podpore správneho zažívania a trávenia. Dochádza tiež k zlepšeniu fyzického výkonu, napríklad pri cvičení.

 • L-Karnitín: Aminokyselina L-Karnitín je v prípravku obsiahnutá kvôli účinkom na zníženie chuti do jedla a zároveň pre efektívnejšie spaľovanie tukov z potravy. V každej jednej kapsule eSlim sa nachádza 230 mg aminokyseliny, ktorá má vplyv napríklad na zmiernenie srdce či antioxidačnú ochranu buniek pred voľnými radikálmi.

L-Karnitín je však v prvom rade efektívnym spaľovačom tukov, pomáha totiž na transport mastných kyselín do mitochondrií a do svalstva, čo znamená v kombinácii s fyzickou aktivitou ich lepšie spaľovanie. Aminokyselina tiež pomáha na udržanie fyzickej výkonnosti a pôsobí aj na zmiernenie únavy, čo sa hodí počas cvičenia.

 • Kofeín: Treťou dôležitou zložkou obsiahnutou v kapsulách je kofeín a to v objeme 200 mg. Ide známy stimulant nervového systému, ktorý pomáha na povzbudenie organizmu a zvýšenie pocitu energie, rovnako tak podporuje krvný obeh a výkon svalov. Má však zmysel aj pri kontrole a znižovaní telesnej hmotnosti.

Kofeín totiž zrýchľuje metabolizmus a spaľovanie tukov, pomáha na chudnutie aj tým, že podporuje vytváranie energie a tepla z trávenia potravy a celkovo zrýchľuje organizmus a procesy v ňom. To všetko prispieva k lepšej látkovej premene a zároveň napríklad aj na lepšie vylučovanie vody z tela, čo tiež znižuje hmotnosť.

 • Chilli: Extrakt z chilli, ktorý sa nachádza v eSlim v objeme 40 mg, je súčasťou prípravku kvôli podpore termogenézy, čiže spaľovania kalórií a špeciálne tukov. Chilli papričky sú známe svojou štipľavosťou, za čo vďačia látke kapsaicín a táto látka je zároveň zodpovedná aj za samotný proces termogenézy počas trávenia.

Chilli extrakt pomáha aj na sekréciu žalúdočných štiav, má dezinfekčné účinky na parazity v tráviacej sústave, podporuje zažívanie, zvyšuje rýchlosť metabolizmu a pomáha na pravidelnú stolicu aj zdravú črevnú mikroflóru. Samozrejme, v kapsulách eSlim vás chilli páliť nebude, nemusíte sa toho obávať.

 • Vitamín C: Poslednou aktívnou látkou obsiahnutou v prípravku je vitamín C, konkrétne v objeme 40 mg v jednej kapsule. Tento vitamín, ktorý je označovaný aj ako kyselina L-askorbová, je považovaný za stimulant imunity a obranyschopnosti či látku s antioxidačnými účinkami, no tam sa jeho vplyv našťastie vôbec nekončí.

Vitamín má priaznivý vplyv aj na reguláciu aminokyselín a ich metabolizmu, podporuje vstrebávanie stopových prvkov a ovplyvňuje aj energetický metabolizmus. Správna hladina vitamínu C je nevyhnutná pre dostatok energie, vitality a proti únave či vyčerpanosti. Vitamín pomáha aj na spomalenie starnutia buniek.

 • Ďalšie doplnkové látky: Prípravok eSlim sa odlišuje od mnohých konkurenčných značiek aj tým, že neobsahuje príliš veľa pomocných látok alebo zložky plniaceho typu. kapsula je tvorená rastlinnými látkami prírodného typu, vďaka čomu sa minimalizuje riziko vedľajších účinkov a uľahčí sa vstrebanie aktívnych látok do organizmu.

Dávkovanie a užívanie eSlim

Aby bolo možné dosiahnuť čo najlepšie pôsobenie jednotlivých aktívnych látok a účinných zložiek, je potrebné užívať tento doplnok výživy presne podľa odporúčaní výrobcu. Ak si nebudete niečím istí, poraďte sa s lekárom či lekárnikom o detailoch užívania.

Výrobca odporúča užitie 2 kapsúl ráno a 2 kapsúl večer. Pre optimálny efekt je dôležité pravidelné užívanie každý deň a pokiaľ možno dlhšiu dobu, pokojne aj viac mesiacov. Dôležité je však neprekračovať maximálnu dennú dávku a rovnako tak neužívať prípravok namiesto pestrej a rozmanitej stravy alebo odbornej liečby metabolizmu.

Uchovanie a skladovanie eSlim

Vzhľadom na formu kapsúl a aj na typ balenia nie je eSlim vôbec náročný na spôsob uchovania. Prípravok si nevyžaduje žiadne špeciálne opatrenia alebo režim skladovania, stačí kapsuly uchovávať v pôvodnom obale a po užití dávky ho dobre zavrieť.

Tu sú štandardné podmienky, ktorých sa treba v prípade eSlim držať:

 • prípravok nevystavujte mrazu ani vysokým teplotám, skladujte ho pri izbovej teplote
 • chráňte kapsuly pred vlhkosťou a aj pred pôsobením priameho slnka
 • uskladnite balenie výživového doplnku mimo dohľadu a mimo dosahu detí
 • sledujte dátum spotreby, po ňom prípravok neužívajte, ale vráťte do lekárne

eSlim

 • Podpora metabolizmu
 • Lepšie spaľovanie tukov
 • Zníženie chuti do jedla

Účinky, indikácie a použitie eSlim

eSlim nie sú len bežné tabletky na chudnutie, ide o prípravok s komplexným pôsobením na hmotnosť a to prostredníctvom vplyvov a pôsobenia vo viacerých oblastiach. Široké zloženie pomáha aj v účinnosti, ktorá je previazaná práve s fungovaním aktívnych látok.

Pôsobenie prípravku je preto komplexnejšie a to v týchto oblastiach:

Podpora metabolizmu

Prvou oblasťou pôsobenia prípravku eSlim je podpora metabolizmu. Jednotlivé zložky, predovšetkým divý pomaranč a extrakt z chilli, podporujú lepšiu látkovú premenu, rýchlejší metabolizmus a teda aj celkovo lepšie a efektívnejšie trávenie živín, najmä tukov.

Lepšie spaľovanie tukov

S metabolizmom tukov súvisí aj ich spaľovanie. eSlim obsahuje viacero overených spaľovačov tukov, napríklad L-Karnitín, ale aj ďalšie zložky, ktoré podporujú proces termogenézy. Vďaka tomu dochádza k lepšiemu využitiu tukov a obmedzeniu ich ukladania.

Zníženie chuti do jedla

Nemenej dôležitým účinkom, ktorý má tiež vplyv na chudnutie a zníženie váhy, je zníženie chuti na jedlo. Práve kvôli tomuto pôsobeniu sa v prípravku nachádzajú napríklad L-Karnitín alebo zelený čaj, ktoré prispievajú k zníženiu alebo celkovo k lepšej regulácii pocitu hladu.

Vplyv na kontrolu hmotnosti

Dôsledkom vyššie spomínaných vplyvov je pôsobenie na celkovú kontrolu hmotnosti, čiže jej zníženie a chudnutie. Prípravok zároveň vďaka obsahu kofeínu a zeleného čaju pomáha na lepšie odvodnenie organizmu, čoho účinkom tiež môže byť pokles váhy ako doplnkový efekt.

Nežiaduce a vedľajšie účinky eSlim

Tak, ako aj v prípade iných doplnkov výživy, aj v prípade prípravku eSlim sa môžu počas užívania objaviť niektoré vedľajšie či nežiaduce účinky, väčšinou je užívanie bez problémov. Niekedy sa môžu objaviť ojedinelé prípady bolesti hlavy, sú však výnimočné.

Okrem toho, aj vzhľadom na zloženie prípravku, je tu ešte jedno riziko:

 • ide o precitlivenosť alebo alergickú reakciu na niektorú zo zložiek kapsúl, či už sa jedná o rastlinné extrakty a výťažky, alebo o niektoré z pomocných látok

Kontraindikácie a možné interakcie eSlim

Hoci je užívanie doplnku výživy eSlim zvyčajne bez väčších problémov, nie pre každého sú tablety určené. Existuje niekoľko situácií a prípadov, ktoré môžu znamenať obmedzenie dávkovania, prípadne riziko komplikácií v súvislosti s interakciami.

Pozor si preto treba dávať na nasledovné kontraindikácie a faktory:

 • eSlim je určený pre užívanie iba u dospelých ľudí, deti a mladiství vo veku do 18 rokov nesmú prípravok brať a nie je pre nich určený
 • rovnako tak výrobca udáva, že prípravok nie je vhodný pre dávkovanie v tehotenstva a počas dojčenia kvôli možným interakciám a vplyvom
 • prípravok nie je vhodný pre osoby trpiace na srdcovocievne ochorenia, poruchami pečene, poruchami krvácavosti a inými poruchami spomínanými výrobcom
 • neužívajte prípravok ani vtedy, ak sa u vás objaví precitlivenosť alebo alergia, kombinácia eSlim s inými prípravkami podlieha konzultácii s lekárom

Balenie a cena eSlim

eSlim má podobu priehľadných kapsúl s hnedým zafarbením látok obsiahnutých v ich jadre, kapsuly sú balené v plastovej uzatvárateľnej fľaštičke bielej farby. V jednom takomto balení sa nachádza 60 kapsúl, takže by vám malo vydržať pri plnom dávkovaní 4 kapsúl denne zhruba 2 týždne. Okrem toho sú k dispozícii aj špeciálne balenia.

Tu je celá ponuka typov a veľkostí balení, ktoré sú k dispozícii:

eSlim

 • Podpora metabolizmu
 • Lepšie spaľovanie tukov
 • Zníženie chuti do jedla

Všeobecne platí, že čím väčšie balenie si zakúpite, teda technicky viac štandardných balení v rámci jedného, tým lepšia bude cena za 1 kapsulu a 1 deň užívania. V porovnaní s konkurenciou je navyše cena eSlim vzhľadom na jeho zloženie veľmi priaznivá.

Kde kúpiť eSlim

Pokiaľ ide o ďalšie rozdiely, ktoré odlišujú tento prípravok od iných značiek, ide aj o spôsob kúpy. eSlim totiž aktuálne nenájdete v lekárňach či obchodoch, ale predáva sa len cez oficiálny eshop www.eslim.sk. Dôvodom je, aby mal výrobca plne pod kontrolou cenovú politiku a vedel zároveň garantovať originalitu.

Nakoľko je eSlim z kategórie výživových doplnkov, ide o voľne predajný a voľne dostupná produkt. Aby ste si kapsuly zakúpili, nemusíte vopred navštíviť lekára a ani absolvovať žiadne vyšetrenia, nepotrebujete mať ani recept alebo predpis.

Online objednávka, doprava a doručenie

Objednávka eSlim z oficiálneho eshopu výrobcu nie je vôbec zložitá, podobá sa na kúpu z bežného eshopu alebo z ktorejkoľvek internetovej lekárne. Objednávku viete zadať cez počítač aj mobilný telefón, dokonca existuje aj možnosť SMS objednania.

Pokiaľ ide o postup internetovej objednávky, tu je popísaný proces:

 • Vyberiete si typ a veľkosť balenia eSlim a vložíte ho do košíka
 • Vyplníte svoje osobné údaje, kontakt a adresu doručenia
 • Zvolíte si spôsob doručenia a kuriérnu službu
 • Môžete pridať poznámku k objednávke a potom ju odošlete

Ako vidíte, objednanie eSlim cez internet je záležitosťou niekoľkých minút. Po odoslaní objednávky počkáte na jej potvrdenie a potom už len doručenie k vám domov, prípadne cez službu Zásielkovňa na vami určené odberné miesto. Pri prevzatí zaplatíte príslušnú sumu a to je všetko. V ideálnom prípade máte balíček doma do 24 až 48 hodín.

eSlim

 • Podpora metabolizmu
 • Lepšie spaľovanie tukov
 • Zníženie chuti do jedla

Najčastejšie otázky

Aké je optimálne dávkovanie a užívanie prípravku eSlim? Ako dlho treba kapsuly brať, aby sa ich efekt prejavil? Tieto, ale aj iné podobné otázky sa pýta čoraz viac užívateľov ešte skôr, ako si výživový doplnok objednajú alebo začnú užívať. Ide o praktické témy, ktoré sa veľmi často rozoberajú v internetových fórach a diskusiách.

Tu sú dotazy a otázky, ktoré sa v komentároch objavujú najčastejšie:

Aký je najlepší spôsob dávkovania počas dňa?

Výrobca odporúča užívať kapsuly po jedle, nakoľko vtedy príde k lepšiemu vstrebaniu všetkých zložiek do organizmu. Optimálnou dávkovacou schémou je užitie 2 kapsúl ráno po jedle a 2 kapsúl večer, ideálne pred nejakou fyzickou aktivitou.

Kedy prídu prvé účinky a ako dlho treba prípravok brať?

Vzhľadom na zloženie aj spôsob fungovania sú prvé pozitívne efekty u každého individuálne, prvý úbytok hmotnosti by mal nastať už počas prvého mesiaca užívania. Optimálne je však dlhšie užívanie, pokojne aj 3 alebo 4 mesiace, dôležitá je pravidelnosť.

Je možné počas užívania fajčiť a piť alkohol?

Hoci to výrobca priamo nezakazuje, neodporúča sa to a to hlavne z dvoch dôvodov. Prvým je, že tak fajčenie, ako aj alkohol, sú všeobecne zdraviu škodlivé. Druhým dôvodom je, že špeciálne alkohol a fajčenie zhoršujú metabolizmus a pôsobia proti chudnutiu.

Sú súčasťou zloženia eSlim alergény či iné problematické látky?

Nie, v kapsulách nie sú obsiahnuté žiadne bežné a typické alergény, či už ide o lepok, laktózu, orechy alebo podobne, z tohto hľadiska je bezproblémový. Neobsahuje ani žiadne syntetické účinné a aktívne zložky, naopak, jeho zloženie vychádza z prírodných látok.

Skúsenosti s tabletkami eSlim

Tabletky na chudnutie či iné formy prípravkov určené na zníženie hmotnosti sú pod naozaj prísnym drobnohľadom verejnosti. O to viac prekvapia pozitívne hodnotenia značky eSlim, ktorá je na našom trhu už nejaký ten mesiac a za ten čas si stihla získať značnú popularitu. Dôvodov na to je viac.

Nepochybne tým najdôležitejším je viditeľnosť výsledkov, čo potvrdzujú mnohé referencie a recenzie mužov aj žien bez ohľadu na vek. Platí to hlavne pri dlhšom užívaní viac mesiacov, kedy je zníženie hmotnosti viditeľné.

eSlim

 • Podpora metabolizmu
 • Lepšie spaľovanie tukov
 • Zníženie chuti do jedla

Nejde však o izolovaný účinok, ale aj o dôsledok ďalších vplyvov, hlavne na spaľovanie tukov, zrýchlenie metabolizmus a zníženie chuti na jedlo. Medzi kladne hodnotené atribúty prípravku patria aj dobrý pomer ceny a veľkosti balenia a bezproblémové užívanie, či už z pohľadu dávkovania alebo vedľajších účinkov.

Zhodnotenie

Ako vidno aj podľa skúseností z praktického užívania, eSlim sa od bežných tabliet a prípravkov na chudnutie odlišuje vyššou efektivitou a úspešnosťou. Kľúčom k tomu je kvalitné zloženie, ale aj dlhodobejšie dávkovanie.

Pre užívateľov ponúka značka hlavne tieto výhody:

 • dostupná kúpa bez lekára alebo predpisu
 • jednoduché dávkovanie dva krát za deň
 • možnosť dlhodobého bezproblémového užívania
 • minimum kontraindikácií a vedľajších efektov

Najdôležitejším benefitom eSlim pre každého, kto bude prípravok užívať, je komplexnosť zloženia a s tým súvisiaca komplexnosť pôsobenia. Prípravok totiž pomáha celkovo na metabolizmus, spaľovanie tukov aj zníženie chuti do jedla.

Ak sa rozhodnete eSlim skúsiť, nemusíte nikam chodiť, výrobca ho totiž predáva cez svoj vlastný oficiálny eshop pre náš región, www.eslim.sk. Na kúpu nepotrebujete mať predpis alebo recept, objednávka zaberie len niekoľko minút a prípravok vám až domov v diskrétnom balení doručí kuriér, zvyčajne do 1 až 2 pracovných dní.

eSlim

 • Podpora metabolizmu
 • Lepšie spaľovanie tukov
 • Zníženie chuti do jedla

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.38

34 Hodnotení