Favea Boswellia: Tabletky s kolagénom pre správnu funkciu chrupaviek, kostí a kĺbov

Favea Boswellia: Tabletky s kolagénom pre správnu funkciu chrupaviek, kostí a kĺbov
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Chcete podporiť prirodzene svoj pohybový aparát? Hľadáte komplexný prípravok na kĺby s kolagénom? Nechcete riešiť zbytočne zložité dávkovanie a užívanie? Ak ste na všetky tri otázky odpovedali áno, riešením pre vás môže byť výživový doplnok Favea Boswellia s chondroitínom a kolagénom, ktorý obsahuje aj rastlinný extrakt a vitamín C.

Prípravok je určený pre správnu funkciu kĺbov, chrupaviek a kostí, čo je dosiahnuté práve kombináciou viacerých zložiek a látok. Naša recenzia vám produkt kompletne predstaví a to vrátane jeho výhod, nevýhod, referencií z praxe a informácií, ako a kde ho kúpiť.

Výrobca a pôvod

Favea Boswellia je výživovým doplnkom spoločnosti Favea, ako už hovorí aj názov produktu. Ide o českého producenta založeného v roku 2005, ktorý sa zameriava výhradne na produkty podporujúce zdravý životný štýl, pričom dbá aj na inovatívny prístup k nim.

Prípravky spoločnosti sú vyrábané vo farmaceuticky licencovanom zariadení za podmienok správnej výrobnej praxe GMP, takže ide o produkty spĺňajúce všetky požiadavky aktuálneho trhu. V ponukovom portfóliu možno nájsť vitamínové či minerálové produkty, ale aj špeciálne doplnky výživy určené na nervový systém, spánok, krvotvorbu či imunitu.

Zloženie, účinné látky

Výživový doplnok Favea Boswellia v sebe kombinuje viacero dôležitých látok, medzi inými aj extrakt známej rastliny Boswellia serrata, ktorá je dôležitá pre celkové upokojenie kĺbového aparátu. Okrem toho sú súčasťou prípravku aj iné účinné a pomocné zložky a látky.

Nakoľko je zloženie naozaj komplexne, aspoň v skratke si ho predstavíme:

 • Boswellia serrata: Za týmto názvom sa skrýva vzácny strom obsahujúci látky zlepšujúce stav a funkčnosť pohybového aparátu, hlavne kĺbov. Ide o tzv. boswellové kyseliny pôsobiace na kĺby aj kosti, zároveň má rastlina aj protizápalové účinky. Pomáha aj na zlepšenie vitality, vzhľadu a stavu kože.
 • Chondroitín sulfát: Druhou dôležitou látkou zastúpenou vo výživovom doplnku Favea Boswellia je chondroitín. Ten je súčasťou chrupavky, no pomáha napríklad aj na lepšie hojenie kostí. Látka pomáha na stav kĺbov a obnovu kĺbovej chrupavky, dôležitá je aj pre cievy, krb a močový mechúr.
 • Kolagén: Súčasťou zloženia je aj kolagén v hydrolyzovanej forme. Ide o spojivové tkanivo bielkovinového charakteru, ktoré tvorí základnú stavebnú hmotu spojivových a tvrdých tkanív. Kolagén je dôležitý pre kosti, kĺby, chrupavky, väzivá, ale aj pre zuby a ovplyvňuje tiež stav pokožky či vlasov.
 • Vitamín C: Favea Boswellia obsahuje aj vitamín C, známy antioxidant, stimulant imunity a tiež látku dôležitú pre správne fungovanie nervového systému. Vitamín C je rovnako tak dôležitý pre tvorbu kolagénu potrebného k správnej funkcii chrupaviek a kostí. Vitamín podporuje aj zdravé zuby a ďasná.
 • Prídavné zložky: Okrem látok, ktoré zabezpečujú dôležité vplyvy na pohybový aparát, sú súčasťou prípravku aj niektoré doplnkové zložky. Ide o mikrokryštalickú celulózu, kukuričný škrob, isomalt, stearan horečnatý, mastenec, hypromelóza, mastenec, oxid titaničitý, polydextróza a triglyceridy.

Dávkovanie a užívanie

Ako sme už naznačili na úvod, výživový doplnok Favea Boswellia si zakladá na veľmi jednoduchom dávkovaní. Užívanie nie je však možné pre každého, prípravok je určený iba pre dospelých, pre deti a ani dospievajúci do 18 rokov nie je prípravok odporúčaný.

Pri užívaní nekombinujte Favea Boswellia s inými prípravkami na kĺby alebo s výživovými doplnkami s obdobným zložením. Prípravok je možné užívať aj dlhšiu dobu, dôležité je však neprekročiť maximálnu ustanovenú dávku, môžu sa totiž dostaviť mierne zažívacie ťažkosti. Neužívajte tento výživový doplnok ani ako náhradu pestrej a rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Skladovanie výživového doplnku podlieha štandardným podmienkam, ktoré sa nelíšia od zásad uchovania v prípade iných podobných foriem, čiže tabliet na perorálne užitie. Základom je skladovanie prípravku na bezpečnom mieste tak, aby ho nemohli omylom užiť deti.

Okrem toho sa treba držať nasledovných podmienok:

 • tabletky uchovajte v pôvodnom obale, po vytiahnutí okamžite užite
 • nevystavujte prípravok mrazu a ani extrémnym teplotám nad 30°C
 • uchovávajte prípravok mimo priame slnečné žiarenie a na suchom mieste
 • sledujte dátum spotreby na obale produktu, po tomto dátume tabletky neužívajte

Favea Boswellia

 • Pôsobenie na pohybový aparát
 • Podpora kolagénu
 • Imunitný a nervový systém

Účinky, indikácie a použitie

Prípravok sa používa predovšetkým na podporu pohybového aparátu, konkrétne kĺbov a chrupaviek. Jednotlivé zložky obsiahnuté v Favea Boswellia napomáhajú lepšej starostlivosti o kĺby a tiež lepšej pohyblivosti tela a končatín.

Ak vás zaujíma, ako konkrétne látky obsiahnuté v tabletkách pôsobia, tu je spresnenie:

Pôsobenie na pohybový aparát

Prvou oblasťou, kde pôsobia prakticky všetky zložky obsiahnuté v Favea Boswellia, je podpora pre pohybový aparát. Ide o pôsobenie na správnu funkciu chrupaviek, kostí, kĺbov a väzív, boswellové kyseliny majú dokonca aj protizápalový vplyv v tejto oblasti.

Podpora kolagénu

Vďaka tomu, že Favea Boswellia obsahuje už hotový hydrolyzovaný kolagén, ale napríklad aj vitamín C, ktorý je stimulantom jeho prirodzenej tvorby, pomáha aj na podporu tvorby a množstva kolagénu v tele, rovnako tak aj na správnu funkciu chrupaviek a kostí.

Imunitný a nervový systém

Poslednou oblasťou, kde pôsobí pre zmenu len samotný vitamín C, je podpora imunity a nervového systému. Vitamín pôsobí na správne fungovanie a zdravie nervového systému vrátane centrálnej časti a je tiež stimulátorom tvorby bielych krviniek.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Výrobca neudáva žiadne závažné vedľajšie účinky a efekty, ktoré by sa mohli počas dávkovania Favea Boswellia objaviť. To isté platí aj o referenciách od užívateľov, ktorí tiež nič podobné nespomínajú. Z tohto pohľadu je teda prípravok bezproblémový.

Treba však všeobecne počítať s dvoma možnými rizikovými situáciami:

 • prvou takouto situáciou je možné riziko výskytu precitlivenosti alebo alergickej reakcie na niektorú zo zložiek, zväčša ide o niektorú pomocnú zložku
 • druhým možným prípadom je nadmerné užívanie Favea Boswellia, nakoľko obsahuje niektoré látky, ktoré môžu mať aj laxatívne účinky a vplyvy

Kontraindikácie a možné interakcie

Pokiaľ ide o užívanie výživových doplnkov s perorálnym dávkovaním, do úvahy treba brať nielen riziko možných vedľajších účinkov, ale aj riziko súvisiacich kontraindikácií a interakcií s inými prípravkami či faktormi objektívneho charakteru.

V tejto súvislosti si treba v prípade Favea Boswellia dávať pozor na nasledovné:

 • prípravok je určený na užívanie iba pre dospelých, pre deti a dospievajúcich vo veku do 18 rokov nie je dávkovanie povolené
 • rovnako tak nie je výživový doplnok vhodný ani pre ženy v tehotenstve, ani pre dojčiace ženy, vtedy treba nájsť inú alternatívu
 • ak sa u vás objaví alergia alebo precitlivená reakcia po užívaní, prerušte dávkovanie, v prípade laxatívnych vplyvov stačí znížiť dávku
 • neužívajte Favea Boswellia spoločne s inými prípravkami s podobným zložením, pred kombináciou s liekmi sa poraďte najskôr s lekárom

Balenie a cena

Favea Boswellia je výživovým doplnkom, ktorý je k dispozícii iba v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 30 tabliet. Tie sú balené v blistroch, každá zvlášť, v jednom balení sa nachádzajú dva blistre. Z pohľadu dávkovania 1 tabletky denne je veľkosť balenia výživového doplnku dostatočná na celý mesiac užívania.

Ak ide o ceny, tu je ich porovnanie v niektorých lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Prípravok podľa referencií a recenzií, je cena Favea Boswellia oproti viacerým konkurenčným prípravkom oveľa priaznivejšia a to pri zachovaní pôsobenia a účinkov na veľmi dobrej úrovni. Dobrý je aj pomer ceny, hodnoty, veľkosti balenia a pôsobenia v praxi.

Kde kúpiť

Pokiaľ vás tabletky Favea Boswellia zaujali, môžete si ich kúpiť v každej väčšej či známejšej lekárni, sú pomerne rozšírenou značkou. Nakoľko ide o výživový doplnok a nie o liek, dostupné sú aj v rámci niektorých eshopov alebo obchodov s takýmto sortimentom. Na kúpu nepotrebujete mať recept a ani nepotrebujete absolvovať vyšetrenie u lekára.

Vďaka tomu nemusíte kupovať Favea Boswellia osobne, môžete využiť aj objednávku z domu v niektorej z online lekární na našom trhu. Je to rýchlejšie, platiť viete aj bezhotovostne a prípravok si kúpite cez počítač, tablet, notebook alebo aj smartfón.

Online objednávka, doprava a doručenie

Chcete si Favea Boswellia kúpiť cez internet, ale nemáte s tým ešte dosť skúseností? Dobrou správou je, že technicky ide o veľmi obdobný postup, ako pri online nákupe v každom bežnom eshope. Výhodou je, že v lekárni si viete vybrať viacero rôznych prípravkov.

Tu je proces objednávky vysvetlený v 4 krokoch:

 • Vložíte do online košíka vybraný počet balení Favea Boswellia
 • Zadáte svoje meno, priezvisko a adresu doručenia
 • Vyberiete si kuriérnu službu a tiež spôsob platby
 • Objednávku skontrolujete a môžete odoslať

Väčšina overených a známejších internetových lekární vybavuje objednávky ešte v deň ich odoslania, takže Favea Boswellia aj iné prípravky môžete mať doma do 24 až 48 hodín. Pri platbe nie ste navyše odkázaní iba na hotovosť, viete zaplatiť aj vopred, v tých najlepších online lekárňach aj platobnou kartou. Kuriér vám potom balíček prinesie až k dverám.

Favea Boswellia

 • Pôsobenie na pohybový aparát
 • Podpora kolagénu
 • Imunitný a nervový systém

Najčastejšie otázky

Záujem o Favea Boswellia je vidieť nielen na tom, že ide o žiadaný prípravok pri kúpe v online lekárňach, ale aj v tom, že užívatelia sa zaujímajú v internetových diskusiách a na fórach o viaceré praktické aspekty týkajúce sa užívania či účinnosti tabliet. Prejavuje sa to v mnohých témach a dotazoch.

Tu sú tie, ktoré sa opakujú v komentároch a otázkach najčastejšie:

Ako dlho je potrebné užívať tabletky Favea Boswellia?

Výrobca v príbalovej informácii nespomína žiadnu konkrétnu dobu pre užívanie tabliet, no skúsenosti ľudí ukazujú, že prípravok je možné dávkovať bez problémov aj niekoľko mesiacov. Prvé účinky by sa mali objaviť omnoho skôr, obvykle do zopár týždňov.

Obsahuje tento výživový doplnok nejaké typické alergény?

Nie, žiadne typické alergény prípravok neobsahuje. V zložení je ale použité sladidlo isomalt, ktoré patrí do skupiny cukrových alkoholov. Látka však má veľmi malý glykemický index a nezanecháva v ústach žiadnu nepríjemnú chuť. Sladidlo sa vyrába z cukrovej repy.

Existuje nejaký čas, kedy je najlepšie počas dňa užiť tabletku Favea Boswellia?

Výrobca odporúča užívanie najlepšie po jedle a väčšina užívateľov berie tabletky hneď ráno, aby sa mohol efekt najviac prejaviť počas dňa, kedy je pohybový aparát zaťažovaný asi najviac. V princípe je však najdôležitejšie pravidelné užívanie každý deň a dlhodobo.

Ponúka Favea Boswellia nejaké výhody oproti konkurenčným značkám?

Áno, viacero, ale dve sú najviditeľnejšie. Prvou je, že vďaka technológie mikronizácii majú účinné prírodné látky lepšie vstrebanie a pôsobenie vo svojej oblasti. Druhou je nadpriemerne dobrý pomer ceny a účinnosti v praxi, čo potvrdzujú mnohé skúsenosti užívateľov.

Skúsenosti s tabletkami

Skúsenosti užívateľov s tabletkami Favea Boswellia sú pozitívne a to vo viacerých smeroch. Či už ide o pomer ceny a kvality, veľkosť balenia alebo o dostupnosť značky, všetko toto sú výhody, ktoré ľudia oceňujú. Najviac pozitívne vnímané sú ale účinky v praxi, ktoré sú oproti viacerým konkurentom naozaj široké.

Najčastejšie sa produkt užíva na stav kĺbov a ich podporu, napríklad ak ide o kĺby kolien, pomáha tiež pri zápaloch a na uľavenie od bolesti, napríklad pri kĺboch ramien, napomáha aj pri zlepšení hybnosti končatín.

Favea Boswellia

 • Pôsobenie na pohybový aparát
 • Podpora kolagénu
 • Imunitný a nervový systém

U každého je ale nástup účinkov časovo individuálny, u niekoho to trvá týždeň, no pri vážnejších stavoch je potrebné aj dlhšie dávkovanie. Oproti iným prípravkom je cenená vyššia koncentrácia extraktu zo samotnej rastliny boswellia, čo sa podľa referencií prejavuje aj lepším pôsobením v praxi.

Zhodnotenie

Ak vás značka Favea Boswellia oslovila, či už zložením, dávkovaním alebo pozitívnymi referenciami užívateľov, jej kúpou určite nespravíte krok vedľa. Prípravok ponúka veľmi dobrý pomer ceny a hodnoty, čo len zdôrazňuje dôvody, pre ktoré je taký obľúbený.

Prispievajú k tomu aj niektoré ďalšie výhody:

 • kúpa je voľne bez predpisu alebo bez vyšetrenia u lekára
 • vďaka tomu si viete tabletky kúpiť aj cez internet
 • dávkovanie je jednoduché, stačí 1 tabletka denne
 • pôsobenie je komplexné, vďaka komplexnému zloženiu

Prípravok je určený iba pre dospelých, počas tehotenstva a dojčenia sa užívať neodporúča, čo je menšie mínus. Druhým je obmedzený výber balení, k dispozícii je len jeden typ a to s 30 tabletkami. Nejde však o žiadnu zásadnú nevýhodu, ktorá by bola veľkým mínusom.

Práve naopak, Favea Boswellia ponúka veľa benefitov a to zložením bez chemických látok začínajúc a možnosťou dlhodobého užívania končiac. Nesporným plusom je aj jednoduchá kúpa, prípravok si viete objednať za pár minút z každej väčšej internetovej lekárne. Zaplatiť viete aj bez hotovosti a potom už len počkáte, kedy vám tabletky prinesie kuriér domov.

Favea Boswellia

 • Pôsobenie na pohybový aparát
 • Podpora kolagénu
 • Imunitný a nervový systém

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.33

3 Hodnotení