Najlepšie ponuky na nákup

 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
16,06 €
Do obchodu
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
17,05 €
Do obchodu

Trápia vás problémy so žilami a s nimi spojené príznaky, napríklad bolesť, únava alebo pocit ťažkých nôh? Máte nočné kŕče v nohách, objavujú sa u vás aj opuchy a trápia vás nepokojné nohy? Na všetky tieto problémy viete využiť Flebaven, voľne dostupný liek, ktorého účinná látka diosmín patrí medzi najviac využívané bioflavonoidy s účinkom na cievy.

Verzia lieku s obsahom 500 mg tejto účinnej látky je dostupná bez predpisu, no na trhu je aj silnejší Flebaven, ktorý je však už len na recept. Ak chcete vedieť, na čo všetko vám môžu tieto tabletky pomôcť alebo kde je aká cena či akcia, nech sa páči, tu je recenzia.

Výrobca a pôvod

Liek Flebaven je produktom známej slovinskej farmaceutickej spoločnosti Krka, ktorá je producentom, držiteľom rozhodnutia aj dodávateľom prípravku na náš trh. Ide o celoeurópsky známu spoločnosť, ktorá pôsobí vo viacerých farmaceutických oblastiach.

V jej portfóliu sú tak voľne dostupné lieky bez predpisu, ako aj lieky na predpis, veterinárne lieky, doplnky výživy, kozmetika a rôzne zdravotnícke pomôcky. Spoločnosť má vyše 60 ročnú históriu a na našom trhu ponúka prípravky a produkty viacerých známych značiek, napríklad Lexaurin, Lorista, Nalgesin S, Septolete, Tanyz, Wamlox či Vizarsin.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Flebavenu

Pokiaľ ide o zloženie Flebavenu, ten obsahuje jednu hlavnú účinnú látku a viacero pomocných doplnkových látok. Tou účinnou látkou je diosmín, ktorý sa v každej jednej tabletke nachádza v koncentrácii 500 mg a patrí do skupiny bioflavonoidov.

Zloženie je však komplexnejšie a zahŕňa nasledovné typy látok:

 • Diosmín: Základom Flebavenu je diosmín, rastlinný flavonoid, ktorý patrí do skupiny látok označených ako vazoprotektíva. Ide totiž o látku, ktorá redukuje venostázu a distenzibilitu a znižuje kapilárnu permeabilitu, súčasne so zvyšovaním kapilárnej rezistencie.

Výsledkom je zlepšenie venózneho tonusu a posilnenie stien žíl a ciev, čo zlepšuje tiež krvný obeh v nich. Okrem toho má látka aj protizápalový účinok a to tým, že pôsobí na syntézu prostaglandínov, čo sú látky, ktoré sú zodpovedné za vznik zápalových reakcií.

Látka taktiež priaznivo pôsobí na mikrocirkuláciu krvi, zlepšuje počet funkčných lymfatických kapilár a redukuje žilovú hypertenziu u ľudí s ochorením žíl. Plusom je, že pomáha tak na chronické problémy, ako aj akútne, napríklad na hemoroidy v konečníku.

Ostatné zložky: Ako doplnkové látky sú použité mikrokryštalická celulóza, polyvinylalkohol, sodná soľ karboxymetylškrobu, mastenec a stearan horečnatý v jadre tablety a polyvinylalkohol, oxid titaničitý, makrogol 3000, mastenec a žltý oxid železitý.

POZDĹŽNE PERORÁLNE TABLETKY

Flebaven má podobu perorálnych tabliet pozdĺžneho tvaru a mierne hnedého zafarbenia, ktoré sa užívajú v celosti a sú balené v blistroch. Tabletky sú mierne vypuklé, kapsulovitej formy a sú z oboch strán mierne vypuklé. Vonkajším obalom ja škatuľka.

Dávkovanie a užívanie Flebavenu

Čo sa týka dávkovania a užívania, tu sa riaďte inštrukciami od výrobcu, ktoré nájdete priamo v príbalovom letáku. Tabletky sa užívajú v celosti, ideálne s jedlom, aby bola ich účinnosť pri vstrebaní maximálna. Nedeľte ich a po prehltnutí ich zapite tekutinou.

 • Na chronické ochorenie žíl užívajte 2 tabletky denne a to po dobu 4 až 5 týždňov
 • Pri akútnom stave hemoroidov berte prvé 4 dni 6 tabliet denne, ďalšie 3 dni 4 tabletky denne a následne v ďalších dvoch týždňoch postačujú už len 2 tabletky denne

V prípade chronického ochorenia môžete tabletky Flebaven užívať v rámci samoliečby až 3 mesiace, no ak sa stav nezlepší ani počas prvých 6 týždňov, je lepšie kontaktovať lekára. Ak ide o akútne hemoroidálne ochorenie, tu je možné užívanie 15 dní, no už po 7 dňoch je lepšie konzultovať svoj stav s lekárom, ak sa príznaky nezlepšia.

Uchovanie a skladovanie Flebavenu

Čo sa týka skladovania Flebavenu, vzhľadom na to, že ide o štandardné perorálne tabletky, nemali by ste mať v tomto ohľade žiadne problémy. Dôležité je ponechať až do užitia tabletku v blistroch a v pôvodnej škatuľke, ktorú uložte mimo dohľadu detí.

Pozor si však dajte aj na okolité podmienky a na dátum spotreby:

 • dôležité je chrániť tabletky pred mrazom a tiež pred teplotou cez 25 °C
 • rovnako tak nevystavujte liek priamemu slnku a ani vlhkosti
 • sledujte dátum exspirácie na obale, po ňom už tabletky neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok lieku nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne

Účinky, indikácie a použitie Flebavenu

Pokiaľ ide o použitie Flebavenu, jeho účinky závisia priamo od účinkov a indikácií diosmínu, čo je základná a jediná účinná látka. Liek využíva naplno pôsobenie tejto zložky na stav a fungovanie žíl, či už ide o nejaké drobné problémy, alebo aj závažnejšie ťažkosti.

Tu je stručne popísané použitie a mechanizmus účinku lieku:

Pôsobenie na akútne aj chronické ochorenia žíl

Flebaven je indikovaný pre dospelých na liečbu prejavov a príznakov viacerých problémov so žilami, hlavne ak ide o chronické ťažkosti. Pomáha na bolesť nôh, pocit ťažkých a unavených nôh, nepokoj v nohách a nočné kŕče, ktoré súvisia práve s nedostatočným stavom žíl.

Okrem toho sa môže použiť aj vtedy, ak vás trápia opuch a trofické zmeny kože v dôsledku porušenej výživy a odolnosti tkanív, kedy sa prejavia nepriame a symptomatické účinky. Celkovo zlepšuje tonus žíl a rezistenciu cievnych kapilár a má protizápalový vplyv.

Zároveň možno Flebaven použiť nielen na chronické ťažkosti, ale aj v prípade niektorých problémov akútnejšieho typu, ktoré majú hemoroidálny základ. Ide o liečbu príznakov súvisiacich s análnymi hemoroidmi, hlavne ak ide o bolesť, krvácanie a opuch konečníka.

DODRŽIAVAJTE PRESNÉ DÁVKOVANIE

Aby vám mohol Flebaven pomôcť presne tak, ako to sľubuje výrobca a aby mohli byť účinky diosmínu maximálne, je potrebné držať sa presného dávkovania v príbalovom letáku. To platí tak pre intenzívnejšie užívanie v prvé dni, ako aj pre udržiavaciu dávku neskôr.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Flebavenu

Ako je na tom Flebaven z hľadiska rizík spojených s nežiaducimi alebo vedľajšími účinkami? Podobne, ako aj mnoho iných liekov z tejto oblasti. Nejaké vedľajšie účinky sa objaviť môžu, ale nemusí to byť u každého a zároveň býva ich intenzita veľmi individuálna.

Príbalový leták spomína ako najdôležitejšie tieto vedľajšie vplyvy:

Medzi časté (postihujú menej ako 1 zo 10 osôb) vedľajšie účinky patria:

 • hnačka
 • zlé trávenie
 • nevoľnosť
 • vracanie

Medzi menej časté (postihujú menej ako 1 zo 100 osôb) vedľajšie účinky patria:

 • zápal hrubého čreva
 • kolitída

Medzi zriedkavé (postihujú menej ako 1 zo 1000 osôb) vedľajšie účinky patria:

 • bolesť hlavy
 • nepokoj
 • závrat
 • vyrážka
 • svrbenie
 • žihľavka

Medzi neznáme (častosť výskytu sa nedá odhadnúť z dostupných údajov) vedľajšie účinky patria:

 • bolesť brucha
 • opuch tváre, pier a očných viečok
 • výnimočne sa môže objaviť angioedém, čiže rýchly opuch tkanív tváre, pier, jazyka alebo hrdla, čo môže spôsobiť aj ťažkosti s dýchaním

Kontraindikácie a možné interakcie Flebavenu

Okrem možných vedľajších účinkov treba pri liekoch počítať aj s kontraindikáciami, čiže so situáciami, kedy nebude dávkovanie možné. Dobrým príkladom je precitlivenosť alebo výskyt alergickej reakcie, ak niečo takéto nastane, užívanie prerušte.

Rovnako tak si dajte pozor na nasledujúce prípady a situácie:

 • dávkovanie lieku u detí je kontraindikované, počas tehotenstva sa vyžaduje pri užívaní maximálna opatrnosť, liek sa zároveň nemá podávať počas dojčenia
 • ak sa počas liečby váš stav zhorší a prípade napríklad k výskytu krvi v stolici, objaví sa krvácanie z konečníka a podobne, liečbu okamžite prerušte
 • Flebaven neovplyvňuje žiadnym alebo len veľmi zanedbateľným spôsobom schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje, je teda možné pri jeho užívaní šoférovať
 • s lekárom sa treba poradiť vtedy, ak už užívate nejaké iné lieky či doplnky s podobným zložením a pôsobením na žily, alebo, ak sa váš stav prudko zhorší

Balenie a cena Flebavenu

Liek Flebaven je na trhu k dispozícii vo viacerých variantoch, nie všetky sú ale dostupné bez receptu, väčšina z nich naopak patrí medzi liečivá, ktoré si vyžadujú indikáciu priamo od lekára. 500 mg verzia Flebavenu je v ponuke v balení po 90 alebo po 120 tabliet, väčšie balenie je už len na recept. To isté platí pre všetky balenia 1000 mg.

Tu je porovnanie cien 500 mg verzie Flebavenu v lekárňach:

Pokiaľ ide o porovnanie tohto lieku s jeho konkurentmi, Flebaven vychádza z hľadiska cien veľmi dobre a to hlavne preto, že má pomerne veľké balenie. Veľkým plusom je hlavne to, že toto balenie vám vydrží aj vyše mesiaca, čo je pohodlné pri ďalšom nákupe.

Kde kúpiť Flebaven

Nakoľko je Flebaven voľne dostupným produktom, zakúpiť si ho viete aj bez receptu a teda aj bez osobnej návštevy či už lekára, alebo lekárne. Jedná sa však stále o riadne registrovaný liek, čiže lekárne sú jediným miestom, ktoré môže tabletky predávať. Dobrou správou ale teda je, že využiť môžete nielen kamenné, ale aj internetové prevádzky.

V nich získate najlepšiu kombináciu dobrej ceny, pohodlia, jednoduchosti nákupu, istoty toho, že liek bude k dispozícii skladom a zároveň aj dostatočne široký sortiment iných prípravkov a liečiv, ak by ste ich potrebovali. Kuriér vám potom všetko doručí až domov.

UPREDNOSTNITE ZNÁMEJŠIE ZNAČKY

Flebaven majú vo svojej ponuke prakticky všetky lekárne, dokonca väčšinou aj skladom, no aj tak záleží na tom, ktorú si vyberiete pre nákup. Ak hľadáte kvalitné a overené zákaznícke služby, siahnite po známejších značkách, napríklad ako je [lekaren].

Online objednávka, doprava a doručenie

Zaujal vás Flebaven natoľko, že by ste si ho chceli zakúpiť, no nemáte dostatok skúseností s objednávkou cez internet? V takom prípade vám v nasledovných riadkoch aspoň v stručnosti priblížme postup a všetky podmienky či procesy súvisiace s objednávkou.

Tú spravíte cez počítač, tablet aj mobil a pozostáva z týchto krokov:

 • Najskôr nájdete a vložíte balenie Flebavenu do internetového košíka
 • Potom zadáte svoje osobné údaje a to vrátane adresy doručenia
 • Zvolíte si spôsob dopravy a vyberiete aj kuriérnu spoločnosť
 • Na záver už len vyberiete spôsob platby a objednávku odošlete

Ak budete platiť vopred, obvykle máte na výber internet banking, klasický prevod alebo aj platbu platobnou kartou, hlavne v tých väčších lekárňach. Čo sa týka doručenia, kuriér vám balíček s liekom donesie priamo k dverám, obvykle je to do 24 až 48 hodín od objednávky. Viaceré lekárne celý proces urýchlia aj tým, že ponúkajú nákup bez registrácie.

Flebaven 500 mg: cena, skúsenosti, zloženie a užívanie
 • Pôsobenie na akútne aj chronické ochorenia žíl
16,06 €
Do obchodu

Najčastejšie otázky

Ak by ste chceli vedieť niečo viac alebo z praxe ohľadom užívania, pôsobenia či dávkovania Flebavenu, nejedno internetové fórum či diskusia obsahuje viacero takýchto tém v podobe otázok či dotazov. Rovnako tak sa užívatelia o mnohé praktické veci zaujímajú aj v komentároch pod liekom priamo v internetových lekárňach.

Tu je prehľad tých najčastejších a najdôležitejších otázok:

Je možné nejakým spôsobom podporiť účinky Flebavenu?

Áno, liečba problémových žíl a ich symptómov môže byť viditeľnejšia, ak využijete spolu s tabletkami aj niektoré režimové opatrenia. Ide predovšetkým o nosenie špeciálnych kompresných pančúch, vyhýbanie sa dlhému státiu a zníženie hmotnosti.

Ako dlho môže trvať samoliečba s využitím tohto lieku?

Nakoľko je Flebaven voľne predajným liekom, nemusíte si ho kupovať len na základe lekárskeho odporúčania a viete ho brať aj v rámci samoliečby. Podľa konkrétneho problému môže takáto samoliečba trvať buď 15 alebo až 90 dní.

Ako je to s kombináciou Flebaven a alkohol?

V príbalovom letáku sa medzi kontraindikáciami alkohol nespomína, čo znamená, že výrobca to priamo nezakazuje. Na druhú stranu, alkohol rozhodne stavu a zdraviu žíl nepomáha a neprospieva ani krvnému obehu, takže by ste mali obmedziť jeho príjem.

Je lepší na hemoroidy Flebaven, Detralex alebo nejaká náhrada?

Rozdielov medzi týmito dvoma značkami je toľko, že ich priame porovnanie nie je možné. Detralex je dostupný iba na predpis a obsahuje navyše aj hesperidín, čiže ďalšiu účinnú látku. Najlepšie je, ak sa o výbere a užívaní konkrétnej značky poradíte s lekárom.

Skúsenosti s tabletkami Flebaven

Značka Flebaven je známa na našom trhu a dostať ju prakticky v každej lekárni, rovnako tak možno nájsť na internete množstvo skúseností užívateľov. Tí ju hodnotia prevažne pozitívne, čo vidno tak v komentároch a diskusiách, ako aj v referenciách na portáloch typu Heureka. Týka sa to tak účinkov, ako aj ceny a iných vlastností.

Najviac sú chválené účinky na symptómy súvisiace s problémovými žilami, hlavne ak ide o pocit ťažkých a unavených nôh, prípadne nočné kŕče či opuchy. Vďaka dobrej koncentrácii diosmínu je nástup účinkov rýchly, niekedy aj do 24 až 48 hodín.

Veľkým plusom je flexibilné dávkovanie, čo oceňujú prakticky všetci užívatelia, rovnako tak optimálna veľkosť balenia Flebavenu, ktoré je dostupné bez receptu. Najlepšie pôsobia tabletky na ochorenia žíl na nohách, o niečo menej už v prípade hemoroidálneho ochorenia. Použitie na chronické problémy je vnímané tiež veľmi kladne.

Zhodnotenie

V prípade, že vás Flebaven oslovil a rozmýšľate o tom, že by ste tabletky vyskúšali, aj na základe pozitívnych referencií a recenzií je možné ich určite odporúčať. Prinášajú viacero pozitívnych vplyvov a to na rôzne problémy žíl ako aj súvisiace symptómy.

Čo sa týka najdôležitejších kladov, ktoré majú, medzi ne patria:

 • dostupnosť bez receptu, aspoň v prípade menšieho balenia
 • možnosť použitia na akútne problémy aj pri chronických ťažkostiach
 • široké účinky na bolesti, kŕče aj iné problémy nôh
 • málo rizík spojených s vedľajšími a nežiaducimi účinkami

Samozrejme, tak, ako aj v prípade iných liekov, ani Flebaven nie je bez nedostatkov či mínusov. Niektorí užívatelia hodnotia cenu ako príliš vysokú vzhľadom na to, že liek obsahuje iba jednu účinnú látku, iným sa zdá balenie lieku príliš malé.

V každom prípade však platí, že z hľadiska účinnosti je Flebaven overenou a celkovo pozitívne vnímanou značkou. Aj vďaka tomu si viete tabletky zakúpiť prakticky v každej väčšej lekárni, pričom vzhľadom na to, že liek je dostupný bez receptu, nemusíte nikam osobne chodiť a tabletky si objednáte aj z online lekárne z pohodlia domova.

FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

Flebaven 500 mg je voľno predajný liek s obsahom účinnej látky diosmín. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

Flebaven 500 mg: Tabletky na žily a žilové problémy, bolesť, únavu a pocit ťažkých nôh
Počet hlasov: 1 Priemer:5 (100%)
  Vaše postrehy
  Komentáre
  Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  *