Floraliv: Kapsuly a probiotiká na imunitu, sliznicu čreva a zníženie únavy a vyčerpania

Floraliv: Kapsuly a probiotiká na imunitu, sliznicu čreva a zníženie únavy a vyčerpania
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Medzi zaujímavé výživové doplnky, ktoré sú určené na podporu imunity, ale aj na zlepšenie vitality a tiež na zachovanie zdravých slizníc, patrí značka Floraliv. Ide o probiotikum, ktoré má podobu tablety, či skôr kapsuly a je určené tak pre dospelých, ako aj pre deti. Imunita však rozhodne nie je jediná oblasť, kde tento voľne dostupný prípravok pôsobí.

Vďaka tomu, že vo svojom zložení kombinuje probiotické bifidobaktérie či laktobacily spoločne s viacerými vitamínmi skupiny B, sa Floraliv hodí aj proti únave či vyčerpaniu. Naša recenzia vám ukáže, či reklama ohľadom úspešnosti produktu naozaj hovorí pravdu.

Výrobca a pôvod

Probiotiká Floraliv patria do portfólia spoločnosti Berlin-Chemie Menarini, čo je uznávaná a známa medzinárodná farmaceutická skupina. Samotná spoločnosť Berlin-Chemie je dcérskou firmou skupiny Menarini, ktorá má vedúce postavenie na talianskom trhu.

Skupina je založená predovšetkým na výskume a inováciách, vďaka čomu môže užívateľom po celom prinášať kvalitné produkty a prípravky, či už ide o výživové doplnky alebo voľne dostupné lieky a liečivá. Okrem značky Floraliv patria do portfólia spoločnosti napríklad také známe značky ako Bromhexin, Espumisan, Lioton gel, Priligy alebo Prostamol uno.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Nakoľko je Floraliv probiotikum, základom jeho účinných látok a zložiek sú probiotické kultúry a živé mikroorganizmy. Výhodou tohto prípravku oproti konkurencii je ale obohatenie zloženia aj o vitamíny zo skupiny B, čo významne rozširuje možnosti pôsobenia.

Zloženie je komplexné a jednotlivé látky majú nasledovné vplyvy:

 • Bifidobacterium lactis: Za týmto názvom sa skrýva prvá účinný látka obsiahnutá v prípravku Floraliv, konkrétne ide o bakteriálny kmeň bifidobaktérie pôsobiacej tak na trávenie, ako aj na imunitu. Medzi najväčšie benefity pôsobenia tejto baktérie patria posilnenie imunitnej odpovede, podpora trávenia a črevnej mikroflóry a zníženie žalúdočného podráždenia.
 • Lactobacillus acidophilus: Tento probiotický kmeň patrí už medzi laktobacily, ktoré ovplyvňujú pozitívne črevnú mikroflóru a mikrobiologický metabolizmus. Látka pomáha na všeobecnú podporu tráviacej sústavy aj pri funkčných problémoch, napríklad pri syndróme dráždivého čreva. Využíva sa aj na zmiernenie hnačiek následkom antibiotík.
 • Lactobacillus paracasei: Treťou látkou obsiahnutou vo výživovom doplnku Floraliv je táto grampozitívna baktéria mliečneho kvasenia využívaná najmä pre riešenie problémov v gastrointestinálnom trakte. Baktéria podporuje zdravú črevnú mikroflóru, chráni sliznicu čriev, má probiotické vlastnosti a rozkladá laktózu a iné cukry na kyselinu mliečnu.
 • Vitamíny skupiny B: Dôležitou súčasťou zloženia Floraliv sú aj vitamíny zo skupiny B, konkrétne ide o vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6vitamín B12. Každý z týchto vitamínov má individuálne pôsobenie v tele, ale spoločne dokážu ovplyvňovať predovšetkým obranyschopnosť a fungovanie imunitného systému.

Okrem toho vitamíny B2 a B3 majú dôležitý účinok pre tráviaci systém, konkrétne pre sliznicu čriev, kde prispievajú k zachovaniu jej zdravého stavu. Prakticky všetky vitamíny sa podieľajú aj na správnej látkovej premene a energetickom metabolizme, vďaka čomu pôsobia na zvýšenie vitality a energie a naopak znižujú únavu a vyčerpanie.

Dávkovanie a užívanie

Kapsuly Floraliv užívajte presne podľa inštrukcií od lekára, ak vám lekár tento prípravok spomenul, prípadne podľa odporúčaní od lekárnika alebo výrobcu v príbalovom letáku. Výživový doplnok sa užíva podľa potreby, na akútne problémy aj preventívne.

V prípade užívania u detí je potrebná vyššia opatrnosť. Nakoľko je Floraliv dostupný pre deti už od 3 rokov, niektoré menšie deti môžu mať problém s prehltnutím celej kapsuly naraz. V tom prípade výrobca odporúča kapsulu otvoriť, prášok vysypať do vody alebo inej tekutiny a užiť. Podmienkou je, že tekutina nesmie byť vriaca, aby nezabila baktérie.

Uchovanie a skladovanie

Výživový doplnok Floraliv neužívajte ako náhradu stravy a kapsuly uchovajte v pôvodnom liekovom blistri až do momentu ich užitia. Aj sa môže tento prípravok užívať pre deti, skladovanie by malo byť mimo ich dohľad a dosah kvôli bezpečnosti.

Okrem toho dodržiavajte nasledovné zásady a podmienky skladovania:

 • nevystavujte prípravok vlhkosti ani slnku, uschovajte ho na suchom a tmavom mieste
 • chráňte Floraliv aj pred mrazom a teplotami nad 25°C
 • sledujte dátum spotreby uvedený na obale, po ňom už kapsuly neužívajte
 • nespotrebovaný výživový doplnok nevyhadzujte, ale zaneste do najbližšej lekárne

Účinky, indikácie a použitie

Floraliv kapsuly majú dve charakteristiky. Jednak ide o probiotikum, ktoré obsahuje živé bakteriálne kmene pôsobiace na imunitu aj tráviaci trakt, ale zároveň ide aj o vitamínový prípravok s obsahom až 6 rôznych vitamínov patriacich pod skupinu B.

Pôsobenie Floralivu je vďaka takto bohatému zloženiu tiež nemenej bohaté:

Pôsobenie na trávenie a črevá

Základným a najdôležitejším vplyvom je pôsobenie na tráviacu sústavu. Ide podporu trávenia, črevnej mikroflóry a zníženia podráždenia žalúdka, ale aj o ochranu čriev, mikrobiologický metabolizmus či pomoc pri funkčných problémoch v črevách, čo je zásluhou probiotických baktérií. Vďaka vitamínov B2 a B3 dochádza tiež k posilneniu zdravia sliznice čriev.

Vplyv na zníženie únavy

Druhá oblasť pôsobenia, kde môžu Floraliv kapsuly mať vplyv, je oblasť pocitu energie a celkovej vitality. Tu sa už naplno prejavia účinky vitamínov skupiny B, nakoľko prakticky všetky obsiahnuté v zložení prispievajú k energetickému metabolizmu a látkovej premene. Špeciálne potom vitamíny B2, B3, B5, B6 a B12 aj k zníženiu vyčerpania a únavy.

Podpora imunity

Poslednou oblasťou, kde vďaka širokému zloženiu môže Floraliv pomôcť, je oblasť imunity a obranyschopnosti. Ide jednak o zachovanie fungovania imunitného systému vďaka vitamínu B6 a zvýšenie počtu bielych krviniek vďaka vitamínu B12, ale aj o celkovú podporu imunity v črevách a to pôsobením probiotických baktérií, hlavne baktérie Bifidobacterium lactis.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Kapsuly Floraliv nie sú z pohľadu nežiaducich účinkov vôbec rizikové. Výrobca a ani užívatelia vo svojich referenciách a skúsenostiach neuvádzajú žiadne problémy, ktoré by sa počas ich užívania vyskytli, čo je veľká výhoda výživového doplnku.

Všeobecne treba počítať len s jednou rizikovou situáciou:

 • ojedinele sa môže ako vedľajší účinok prejaviť precitlivená alebo alergická reakcia na niektorú z látok, najmä doplnkového a pomocného charakteru

Kontraindikácie a možné interakcie

Bez väčších problémov alebo rizík je aj užívanie výživového doplnku z pohľadu možných kontraindikácií alebo interakcií. Pokiaľ budete dodržiavať určenie prípravku zdôraznené výrobcom a správne dávkovanie, môžete riziká eliminovať.

Napriek tomu, pozornosť treba zvýšiť v týchto situáciách a prípadoch:

 • Floraliv je kontraindikovaný pre deti vo veku do 3 rokov, či už z pohľadu zloženia, alebo z pohľadu spôsobu užívania
 • Rovnako tak je kontraindikáciou k užívaniu aj výskyt precitlivenej alebo alergickej reakcie, vtedy treba užívanie prerušiť a poradiť sa s lekárom
 • výrobca priamo nezakazuje dávkovanie v tehotenstve a pre dojčiace ženy, avšak túto možnosť treba najskôr konzultovať s lekárom
 • to isté platí aj pre kombinovanie Floralivu s inými prípravkami a pri dlhodobých zažívacích ťažkostiach a poruchách a pri problémoch s imunitou

Balenie a cena

Floraliv je výživový doplnok, ktorý je určený na perorálne užívanie s využitím špeciálneho gastro-protekčného systému, ktorý je súčasťou každej kapsuly a zabezpečí, aby sa potrebné látky dostali až do čreva. Štandardným balením, ktoré je k dispozícii prakticky celoročne a takmer v každej lekárni, je balenie s objemom 20 kapsúl.

Ceny tohto balenia sa odlišujú aj podľa lekární:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Okrem štandardného balenia obsahujúceho Floraliv existujú aj špeciálne balíčky s darčekom. V jednom je set Floraliv kapsuly 20 ks + nákupná taška, v druhom zas set Floraliv kapsuly 20 ks + kozmetická taštička. Tieto balenia však nemusia byť v každej lekárni.

Kde kúpiť

Ako sme už spomenuli, tento výživový doplnok a probiotikum viete zakúpiť v lekárni, no nielen v tej kamennej, ale aj v tej internetovej. Dôvodom je, že ide o voľne predajný a voľne dostupný prípravok bez receptu, takže nie je vyžadovaná vaša osobná prítomnosť pri nákupe. V ponuke ho môžu mať aj niektoré eshopy a obchody so zdravou výživou.

Najlepšou voľbou z pohľadu pomeru ceny, odborného zázemia, dostupnosti skladom a overeného nákupu však zostávajú práve lekárne. Ak vám ide o maximum pohodlia, tak tie online, napríklad známa a seriózna značka Dr. Max, ktorá je na trhu už dlhšiu dobu.

Online objednávka, doprava a doručenie

Nakoľko online kúpa z internetových lekární je nielen v prípade tohto prípravku čoraz žiadanejšou možnosťou, pozrieme sa bližšie na to, čo všetko to obnáša. Aby ste si mohli Floraliv objednať, stačí vám pokojne aj smartfón, dôležité je pripojenie na internet.

Postup objednávky je nasledovný:

 • Zvolíte si konkrétne balenie výživového doplnku Floraliv
 • Vložíte ho do online košíka a vyplníte svoje údaje
 • Vyberiete si spôsob platby a dopravy
 • Objednávku už len skontrolujete a odošlete

Väčšina lekární vám umožní vybrať si doručenie cez Slovenskú poštu alebo niektorú zo súkromných kuriérskych spoločností, rozdiel môže byť len v cene alebo v rýchlosti dodania. Platiť sa dá zvyčajne štandardne na dobierku alebo vopred bankovým prevodom, čoraz viac lekární ale ponúka už aj pohodlnejšiu platbu kartou vopred a online.

Floraliv

 • Pôsobenie na trávenie a črevá
 • Vplyv na zníženie únavy
 • Podpora imunity

Najčastejšie otázky

Záujem o kapsuly Floraliv sa prejavuje nielen v dopyte po nich v internetových alebo kamenných lekárňach, ale aj v otázkach a dotazoch týkajúcich sa ich užívania alebo účinnosti v praxi. Užívatelia využívajú na tento účel rozličné diskusné fóra alebo skupiny, prípadne komentáre pod samotnými prípravkami.

Toto sú najviac kladené otázky a odpovede na ne:

Pomôže mi Floraliv aj na hnačku?

Využitie probiotík Floraliv je nielen na všeobecnú podporu či preventívne užívanie, ale aj v prípade akútnych problémov tráviaceho a zažívacieho charakteru. Sem patrí aj hnačka, ktorá môže mať napríklad funkčný pôvod v dráždivom čreve.

Čo robiť v prípade, ak nemôžem kapsuly prehltnúť?

Výrobca udáva, že v tomto prípade je možné užívať Floraliv aj špeciálnym spôsobom a to tak, že kapsulu otvoríte a prášok z nej vysypete. Tento prášok potom rozpustíte vo vode alebo inej tekutine, nie však s vysokou teplotou. Takto môžu kapsuly užiť seniori aj príliš malé deti.

Môžu sa probiotiká použiť aj pri užívaní s antibiotikami?

Áno, dokonca na tento účel ich podľa skúseností užívateľov aj veľa ľudí používa. Probiotické živé bakteriálne kmene a kultúry obsiahnuté vo Floralive totiž pomáhajú na obnovu črevnej mikroflóry alebo aj na hnačky následkom antibiotík a preto sú na to ideálne.

Sú kapsuly Floraliv bez laktózy či iných alergénov?

Áno, Floraliv patrí z tohto pohľadu medzi bezproblémové probiotiká bez laktózy, ale neobsahuje napríklad ani lepok, glutén alebo ďalšie najviac problémové alergické zložky. Vďaka tomu je riziko problémov a vedľajších účinkov pri užívaní minimálne.

Skúsenosti s tabletkami

Kapsuly Floraliv sú vyhľadávané a často využívané, o čom svedčí aj veľký počet recenzií a komentárov na internete. Skúsenosti užívateľov s nimi zverejnené na portáloch typu Heureka alebo pod prípravkom priamo v internetových lekárňach ukazujú, že tomu tak je hlavne kvôli širokej účinnosti.

Užívatelia siahajú po týchto probiotikách kombinovaných s vitamínom B hlavne vtedy, ak chcú podporiť zdravie sliznice čriev a poškodenú črevnú mikroflóru, napríklad následkom užívania antibiotík alebo funkčnými poruchami.

Floraliv

 • Pôsobenie na trávenie a črevá
 • Vplyv na zníženie únavy
 • Podpora imunity

Veľmi cenené je zloženie Floraliv nielen kvôli rozšíreniu o vitamíny B, ale aj kvôli absencii alergénov. Pozitívne hodnotená je aj možnosť dlhodobého užívania, napríklad niekoľko mesiacov po sebe. Plusom je aj dobrá cena, najmä v porovnaní s prémiovými probiotikami, ktorým Floraliv konkuruje.

Zhodnotenie

Na základe uvedených skúseností je možné probiotikum Floraliv odporúčať v prípadoch, ak chcete posilniť črevnú mikroflóru, stav črevných slizníc, celkovo trávenie, ale zároveň hľadáte aj prostriedok na imunitu a zníženie vyčerpania.

Medzi najväčšie výhody Floralivu patria:

 • široké zloženie obohatené o vitamíny B
 • z toho plynúce účinky na rôzne oblasti
 • špeciálny gastro-protekčný systém kapsuly
 • možnosť užívania pre celú rodinu

Veľkým plusom je práve spomínané zloženie, ktoré obsahuje okrem až 1 miliardy živých črevných baktérií dokopy až 6 vitamínov B. Tieto vitamíny jednak pomáhajú probiotickému účinku, ale napríklad aj zlepšujú imunitnú reakciu.

Nakoľko je prípravok dostupný bez receptu a predpisu, viete si ho kúpiť aj voľne, napríklad v online lekárni. Pochopiteľne, tehotné a dojčiace ženy by sa mali predtým pre istotu poradiť s lekárom. Nič vám však nebráni využiť možnosť pohodlnej objednávky napríklad cez smartfón a kuriér vám Floraliv doručí až domov.

Floraliv

 • Pôsobenie na trávenie a črevá
 • Vplyv na zníženie únavy
 • Podpora imunity

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.18

40 Hodnotení

Dobry deň,chcela by som sa spytat ,je potrebne kuru zopakovat,ked deti vybrali 7 dnovu kuru ? Treba to opakovat každy mesiac,ak ano ako dlho treb liečbu opakovat ?ďakujem za odpoveď

Soňa píše 20 februára 2020 o 20:24

Chcem sa spytat ako dlho sa može uživať floraliv fľaťičky? Musí byť nejaka pauza medzi jednotlivými dávkami
Ďakujem

Dana píše 12 marca 2020 o 21:21

Pridať komentár