Forcapil HAIR ACTIV: Výživový doplnok podporujúci keratín a zdravie vlasov

Forcapil HAIR ACTIV: Výživový doplnok podporujúci keratín a zdravie vlasov
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Hľadáte prípravok, ktorý vám pomôže s výživou vašich vlasov, podporí ich rast a zdravý stav? V tom prípade môžete siahnuť po voľne dostupnom výživovom doplnku Forcapil HAIR ACTIV, ktorá má podobu tabliet určených primárne pre dospelých. Prípravok si viete kúpiť bez predpisu a jeho užívanie by malo byť dlhodobé, optimálne 2 až 4 mesiace.

Vďaka inovatívnemu zloženiu obsahujúcemu komplex Keratin Activ dochádza k stimulácii a podpore keratínu dôležitého pre vlasy, ale napríklad aj nechty. Táto recenzia vám prípravok Forcapil HAIR ACTIV predstaví vrátane skúseností užívateľov s jeho pôsobením.

Výrobca a pôvod

Za týmto výživovým doplnkom je francúzska spoločnosť Arkopharma, ktorá ponúka na našom trhu viacero rastlinných, vitamínových aj iných voľne dostupných prípravkov. V jej portfóliu sú aj probiotiká, pastilky na dýchacie cesty a prípravky na močové cesty.

Forcapil HAIR ACTIV je súčasťou celej produktovej rady Forcapil zahŕňajúcej aj iné prípravky, napríklad podporujúce zdravie nechtov. Samotná Arkopharma patrí medzi overených producentov prírodných výživových doplnkov a prípravkov, ide o lídra v tejto kategórii produktov. Okrem využívania overených extraktov sa zameriava aj na inovácie.

Zloženie, účinné látky

Prípravok Forcapil HAIR ACTIV je založený na kombinácii viacerých látok prírodného pôvodu. Ich spoločnou črtou je, že v nejakej forme podporujú stav a zdravie vlasov, čím vytvárajú synergiu. Pôsobenie je vďaka prírodnému charakteru maximálne prirodzené.

Tu sú jednotlivé kategórie účinných zložiek a ich stručné predstavenie vrátane vplyvov:

 • Aminokyseliny: Základom Forcapil HAIR ACTIV je špeciálny a inovatívny komplex Keratin Activ. Ten obsahuje trojicu aminokyselín cystín, metionín a arginín. Zmyslom prítomnosti týchto látok v prípravku je, že sú základnou zložkou keratínu a podporujú jeho prirodzené tvorbu. Keratín je dôležitý pre vitalitu vlasov, ich lepšiu pevnosť a ich lepšiu pružnosť.
 • Rastlinné extrakty: Druhou dôležitou skupinou látok sú rastlinné extrakty. Prvým je extrakt z rukoly, ktorá podporuje rast vlasov a stimuluje a vyživuje vlasovú cibuľku. Druhým je extrakt z prasličky, vďaka ktorému sú vlasy silnejšie a odolnejšie voči vonkajším aj vnútorným negatívnym faktorom. Zlepšuje sa tak kvalita samotného vlasového vlákna.
 • Minerály: Z minerálov sa vo výživovom doplnku nachádzajú meďzinok. Ide o známe minerály, ktoré majú všeobecne prospešné účinky pre telo aj jeho fungovanie, no v Forcapil HAIR ACTIV sa nachádzajú predovšetkým kvôli podpore zdravej pigmentácii vlasov, na udržanie ich zdravého stavu, na reguláciu vypadávania a tiež kvôli podpore ich rastu.
 • Biotín: Poslednou zložkou obsiahnutou v Forcapil HAIR ACTIV je biotín, čiže vitamín B7. Ide o vitamín patriaci do skupiny B, ktorý je rozpustný vo vode.  Prispieva primárne k udržaniu zdravých vlasov, ale aj nechtov, okrem toho je nenahraditeľnou látkou pre kožu aj cievy. Dodáva vlasom lesk, spomaľuje ich šedivenie a vypadávanie a obmedzuje lupiny.

Dávkovanie a užívanie

Pokiaľ ide o užívanie a dávkovanie, držte sa inštrukcií, ktoré obsahuje informačný leták nachádzajúci sa v balení Forcapil HAIR ACTIV. Prípravok je určený na dlhodobejšie užívanie, pretože len tak je možné dosiahnuť optimálne pôsobenie jeho zložiek.

Počas užívania neprekračujte maximálnu dennú dávku, čo je 1 tabletka. Ak ju zabudnete užiť, pokračujte ďalší deň v štandardnom dávkovaní, nesnažte sa užiť dvojnásobnú dávku. Nepoužívajte Forcapil HAIR ACTIV ako náhradu pestrej stravy, nie je však ani náhradou odbornej liečby, napríklad pri vážnejšom vypadávaní vlasov. Vtedy radšej navštívte lekára.

Uchovanie a skladovanie

Nakoľko má tento výživový doplnok podobu tabliet, nie je jeho uchovanie a skladovanie príliš náročné. Základom je tabletky až do momentu užitia nechať v pôvodnom obale, ktorým je blister, rovnako tak treba Forcapil HAIR ACTIV skladovať mimo dosahu detí.

Medzi ďalšie zásady správneho skladovania a likvidácie patria:

 • nevystavovať výživový doplnok vlhkosti, priamemu slnku a mrazu
 • skladovať Forcapil HAIR ACTIV pri izbovej teplote, ideálne do 25°C
 • sledovať dátum spotreby a po tomto dátume už prípravok neužívať
 • nespotrebované tablety nevyhadzovať do odpadu ani kanalizácie, ale vrátiť do lekárne

Forcapil HAIR ACTIV

 • Podpora tvorby keratínu
 • Vplyv na vyživovanie vlasov
 • Zlepšenie kvality a stavu vlasov

Účinky, indikácie a použitie

Využitie výživového doplnku Forcapil HAIR ACTIV je jasne dané mechanizmom pôsobenia, určením a vplyvom jeho jednotlivých účinných zložiek. Hlavným zameraním prípravku je podpora zdravia vlasov a to predovšetkým pri dlhodobom užívaní tabliet.

Toto pôsobenie možno rozdeliť do troch skupín čiastkových vplyvov a účinkov:

Podpora tvorby keratínu

Prvým vplyvom, ktorý má Forcapil HAIR ACTIV vďaka obsahu aminokyselinového komplexu Keratin Activ pozostávajúceho z cystínu, metionínu a arginínu, je podpora prirodzenej tvorby a hladiny keratínu. Ide o proteín zodpovedný za zdravý stav vlasov, konkrétne vplýva na ich vitalitu a vzhľad, pevnosť a pružnosť.

Vplyv na vyživovanie vlasov

Druhým dôležitým vplyvom, ktorý majú účinné zložky obsiahnuté v Forcapil HAIR ACTIV, je podpora vyživovania vlasov. Vďaka extraktu z rukoly aj vďaka spomínaným aminokyselinám dochádza k vyživovaniu a k stimulácii vlasovej cibuľky, z ktorej sa potom prospešné látky dostávajú aj do zvyšku vlasového vlákna.

Zlepšenie kvality a stavu vlasov

Predošlé dva spomínané vplyvy, spolu s pôsobením minerálov zinok a meď a vitamínu biotín sa podieľajú aj na zlepšení kvality a stavu vlasov. Jednak ide o udržanie ich zdravia, zároveň o podporu ich rastu a reguláciu vypadávania a v neposlednom rade aj o vplyv na ich pigmentáciu, spomalenie šedivenia a zvýšenie ich lesku.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Užívanie tabliet Forcapil HAIR ACTIV je podľa skúseností užívateľov bez nejakých vážnejších problémov, negatívnych javov či nežiaducich a vedľajších účinkov. Výrobca prípravku taktiež vo svojej príbalovej informácii nijako nespomína žiadne negatíva.

Všeobecne sa však môže objaviť jedna situácia, hoci len ojedinele:

 • ide o možné riziko precitlivenosti alebo alergickej reakcie na niektorú z látok obsiahnutú v zložení prípravku, prevažne pomocného typu

Kontraindikácie a možné interakcie

Tak, ako v prípade rizík spojených s vedľajšími a nežiaducimi účinkami, aj v prípade možných kontraindikácií a interakcií je podľa skúseností užívateľov Forcapil HAIR ACTIV bezproblémovým výživovým doplnkom, dôležité je dodržiavať správne dávkovanie.

V tejto súvislosti je dôležité uviesť informácie k nasledovným prípadom a situáciám:

 • kontraindikáciou k užívaniu je výskyt precitlivenosti alebo alergickej reakcie, v takom prípade treba dávkovanie prerušiť a poradiť sa s lekárom
 • výživový doplnok je určený primárne pre dospelých, podávanie deťom mladším ako 3 roky je kontraindikované
 • ohľadom užívania a dávkovania tabliet v období tehotenstva alebo dojčenia výrobca neudáva žiadne informácie, poraďte sa preto s lekárom
 • to isté platí aj v prípade, ak by ste chceli Forcapil HAIR ACTIV užívať s inými výživovými doplnkami alebo prípravkami určeným na vlasy, nechty a kožu

Balenie a cena

Tabletky Forcapil HAIR ACTIV sú balené v štandardných blistroch s fóliou, každá zvlášť, v jednom blistri sa nachádza 15 kusov tabliet. Vonkajším obalom prípravku je papierová škatuľka s potlačou a informáciami od výrobcu. K dispozícii je len jedna veľkosť balenia a to s objemom 30 kusov, predáva sa však trojbalenie, čiže dokopy 90 tabliet.

Tu je porovnanie cien prípravku v niektorých lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Takéto trojbalenie by malo pri štandardnom dávkovaní vydržať 3 mesiace, pričom výrobca v rámci ceny udáva, že ide o balenie 2+1 zdarma. Pomer ceny balenia je v porovnaní s kvalitou a koncentráciou látok a tiež v porovnaní s dobou užívania v poriadku.

Kde kúpiť

Forcapil HAIR ACTIV spadá do kategórie výživových doplnkov, čo znamená, že ide o voľne dostupný a voľne predajný prípravok. Kúpiť si ho viete štandardne v lekárni, ale aj v niektorých obchodoch a eshopoch so zameraním na vitamínové alebo iné prípravky určené pre vlasy. Najlepšou voľbou pre kúpu je však kúpa v lekárni.

Dôvodom je, že takýmto spôsobom sa zachováva určitý stupeň odbornosti a k prípravku si viete prikúpiť aj nejaký voľne dostupný liek. Nakoľko na kúpu nepotrebujete predpis, nie ste odkázaní iba na návštevu kamennej lekárne, ale kúpa je možná aj v tej internetovej.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak máte záujem si tento výživový doplnok objednať a obávate sa o serióznosť alebo bezpečnosť nákupu, vyberte si niektoré zo známych a overených online lekární. Dostatok referencií a zákaznícky servis sú najlepším znamením.

Výhodou väčších a overených lekární je aj jednoduchá objednávka:

 • Vložíte trojbalenie Forcapil HAIR ACTIV do online košíka
 • Zvolíte si spôsob platby, vopred alebo na dobierku
 • Vyplníte osobné údaje vrátane adresu doručenia
 • Vyberiete si kuriérsku službu a objednávku odošlete

Ak ste si zvolili platbu na dobierku, zaplatíte kuriérovi v hotovosti pri prebratí zásielky, v prípade platby vopred väčšina lekární umožňuje buď platbu cez internet banking alebo už aj platobnou kartou online. Doručenie je obvykle záležitosťou 1 až 2 pracovných dní od odoslania objednávky, online lekárne sú v tomto už naozaj veľmi rýchle.

Forcapil HAIR ACTIV

 • Podpora tvorby keratínu
 • Vplyv na vyživovanie vlasov
 • Zlepšenie kvality a stavu vlasov

Najčastejšie otázky

Je možné užívať Forcapil HAIR ACTIV aj dlhšiu dobu? Kto by si mal tento výživový doplnok kúpiť a kto by mohol najviac využiť jeho vplyv na zdravie vlasov? Tieto, ale aj ďalšie praktické otázky, sa ľudia opakovane pýtajú na internete, stačí si pozrieť nejedno fórum či diskusiu, hlavne so zameraním na témy o vlasoch.

Tu sú otázky, ktoré sa objavujú najviac:

Pre koho je výživový doplnok Forcapil HAIR ACTIV určený?

Tabletky sú určené pre ľudí, ktorých vlasy sú často vystavené nežiaducich externým vplyvom, napríklad výkyvom teplôt, nadmernému slnečnému žiareniu, mechanickému poškodeniu a podobne. Jeho použitie sa odporúča na vlasy, ktoré strácajú zdravý stav.

Ako dlho by sa mali tabletky užívať? Existuje nejaké odporúčanie?

Áno, výrobca v príbalovom letáku udáva, že Forcapil HAIR ACTIV by sa mal brať dlhodobo, odporúčaná doba je v rozmedzí 2 až 4 mesiacov. Samotné balenie výživového doplnku s obsahom 90 tabliet vydrží 3 mesiace a je označené ako intenzívny program pre vlasy.

Obsahuje výživový doplnok aj nejaké problematické látky?

Nie, samotné účinné zložky sú prírodného charakteru. V prípade doplnkových a pomocných látok ide o bežne využívané zložky typu hydroxypropylmetylcelulóza, oxid titaničitý, kyselina stearová, betacyklodextrín alebo celulóza, čiže štandardné látky.

Môže mi Forcapil HAIR ACTIV pomôcť na šedivenie a vypadávanie vlasov?

Niektoré z účinných zložiek obsiahnutých v tomto prípravu, hlavne meď, zinok a biotín, majú význam na spomalenie šedivenia vlasov, udržiavanie ich zdravej pigmentácie alebo na reguláciu ich vypadávania. Zároveň však nejde o náhradu odbornej liečby.

Skúsenosti s tabletkami

Forcapil HAIR ACTIV, ako aj celá produktová rada značky Forcapil, patrí medzi dlhodobo známe a overené prípravky určené pre všetkých, ktorí chcú podporiť zdravie svojich vlasov. Skúsenosti ukazujú, že užívatelia tento výživový doplnok užívajú nielen na zlepšenie stavu vlasov, ale aj pri rôznych problémoch.

Najčastejšie ide o problém s nadmerným vypadávaním vlasov, nedostatočnou pevnosťou a nadmernou lámavosťou a s nízkou vitalitou a kvalitou vlasov, čo môže byť spôsobené ich nedostatočným vyživovaním a práve tu Forcapil HAIR ACTIV pomáha.

Forcapil HAIR ACTIV

 • Podpora tvorby keratínu
 • Vplyv na vyživovanie vlasov
 • Zlepšenie kvality a stavu vlasov

Okrem širokého pôsobenia je pozitívom aj pomerne rýchly nástup prvých viditeľných účinkov a jednoduché užívanie 1 tabletky raz denne. Podľa recenzií sa počas dávkovania obvykle nevyskytujú žiadne väčšie vedľajšie účinky, pozitívom je aj dostupnosť prípravku vo väčšine lekární, za čo môže známosť značky.

Zhodnotenie

Forcapil HAIR ACTIV patrí medzi známe a vyhľadávané voľne dostupné prípravky určené na vlasy. Platí to tak o celej rade tejto značky, ako aj priamo o tomto konkrétnom výživovom doplnku. Skúsenosti s jeho účinkami sú podľa komentárov pozitívne.

Tam však benefity tabliet nekončia:

 • prípravok má dobrý pomer ceny a veľkosti balenia
 • na kúpu nepotrebujete predpis ani recept
 • vďaka prírodnému zloženiu je pôsobenie prirodzené
 • dávkovanie je jednoduché a môže byť aj dlhodobé

Výživový doplnok ocenia jednak ľudia, ktorí chcú všeobecne podporiť kvalitu a zdravie svojich vlasov, ale aj tí, ktorí napríklad pracujú v prašnom prostredí alebo vonku a ich vlasy sú vystavené výkyvom počasia, následkom čoho sa zhoršuje ich stav.

Forcapil HAIR ACTIV patrí medzi produkty, ktoré si viete kúpiť aj bez toho, aby ste najskôr museli navštíviť lekára kvôli vyšetreniu, čím sa celý proces značne zjednoduší a urýchli. Značka je bežne súčasťou sortimentu aj väčšiny online lekární, kde býva spravidla vždy dostupná skladom a tak si ju viete ihneď kúpiť.

Forcapil HAIR ACTIV

 • Podpora tvorby keratínu
 • Vplyv na vyživovanie vlasov
 • Zlepšenie kvality a stavu vlasov

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.27

64 Hodnotení