Fructolax Ovocie a vláknina: Na prirodzené vyprázdňovanie, trávenie a stimuláciu čriev

Fructolax Ovocie a vláknina: Na prirodzené vyprázdňovanie, trávenie a stimuláciu čriev
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ak máte problém s pravidelnosťou stolice, prirodzeným vyprázdňovaním alebo chcete pomôcť všeobecne s trávením a stimuláciou čriev, jednou z možností je výživový doplnok Fructolax Ovocie a vláknina. Ide o produktový rad s viacerými formami, no táto naša recenzia sa pozrie na tú najjednoduchšiu, čiže na tablety. Tie môžu užívať tak dospelí, ako aj deti.

Základom pôsobenia je kombinácia až 4 prírodných extraktov z ovocia aj rastlín, ktoré obsahujú okrem iného vlákninu s priaznivým účinkom na zažívanie, črevá aj vyprázdňovanie. Ak chcete vedieť, na čo vám môže Fructolax Ovocie a vláknina pomôcť, čítajte ďalej.

Výrobca a pôvod

Doplnok výživy Fructolax Ovocie a vláknina je produktom belgickej spoločnosti Ortis Laboratoire. Ide o overeného producenta prípravkov a produktov založených predovšetkým na prírodných zložkách, či už ide o látky pochádzajúce z rastlín, bylín alebo ovocia.

Spoločnosť je z hľadiska rozšírenosti svojich produktov overeným producentom a to s nadnárodným pôsobením. Svoje produkty ponúka aj cez rôzne známe nákupné a obchodné reťazce, u nás samozrejme aj v lekárňach a eshopoch. Medzi značky, ktoré sú v jej ponuke, patria aj rôzne sirupy, probiotiká, prípravky na detoxikáciu či doplnky pre deti.

Zloženie, účinné látky

Prípravok Fructolax Ovocie a vláknina ponúka pre užívateľov kombináciu 4 prírodných látok, ktoré spolu vytvárajú dôležitú synergiu pre podporu správnej činnosti celého tráviaceho traktu a čriev. Okrem nich sa nachádzajú v prípravku aj štandardné doplnkové a pomocné látky.

Tu je prehľad komplexného zloženia vrátanie aktívnych aj prídavných zložiek:

 • Rebarbora: Prvou zložkou prípravku je extrakt z rebarbory, rastliny, ktorá sa u nás vyskytuje pomerne často. Bylina je známa tým, že pomáha s nafukovaním, kŕčmi žalúdka, celkovo na podporu trávenia a ťažkosti s pravidelnosťou vyprázdňovania alebo miernejšou zápchou.
 • Tamarind: Výťažok z tamarindu, exotického stromu, je druhou aktívnou zložkou obsiahnutou v prípravku. Plody stromu sa používajú aj v gastronómii a má aj antiseptické účinky. Využívajú sa tiež ako preháňadlo, digestívum a pri poruchách činnosti žlčníka.
 • Figy: Prášok z fíg je vo výživovom doplnku Fructolax Ovocie a vláknina obsiahnutý hlavne kvôli tomu, že látky obsiahnuté v tomto plode patria medzi veľmi účinné prírodné preháňadlo aj močopudný prostriedok. Okrem toho pomáha plod aj na obličkové kamene a zápaly.
 • Akácia: Poslednou látkou je akácia, konkrétne v tomto prípravku sa využíva hlavne vláknina z nej. Tento pôvodne okrasný ker sa využíva aj v medicíne, napríklad proti tzv. spavej chorobe. Používa sa tiež proti hnačkám infekčného pôvodu a sprevádzajúcim kŕčom.
 • Ďalšie pomocné látky: Okrem účinných zložiek obsahujú tablety Fructolax Ovocie a vláknina aj niektoré doplnkové látky. Jedná sa o hydroxypropylmetylcelulózu a hydroxypropylcelulóza, oxid titaničitý, mastenec, oxid kremičitý a stearan horečnatý.

Dávkovanie a užívanie

Pokiaľ ide o užívanie tabliet Fructolax Ovocie a vláknina, hoci sa nejedná o liek, ale len o doplnok výživy, dodržujte informácie týkajúce sa spôsobu použitia aj dennej dávky od výrobu. Nájdete ich v príbalovej informácií, ktorá je tiež súčasťou papierového balenia.

Ak ide o dennú dávku, maximum sú 2 tablety za 24 hodín, aj to len v prípadoch vážnejších problémoch s nedostatočným vylučovaním alebo trávením. Neužívajte Fructolax Ovocie a vláknina namiesto pestrej stravy, vlákninu je potrebné získavať aj z prirodzených zdrojov. Prípravok zároveň nie je náhradou odbornej liečby zápchy a podobných ťažkostí.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o podmienky pre skladovanie prípravku, tak, ako aj v prípade iných doplnkov výživy určených na perorálne použitie, treba skladovať tabletky v pôvodnom obale, aby ste zabránili náhodnému užitiu. Z blistra vytiahnite len toľko kusov, koľko chcete užiť.

Ďalšie podmienky, pravidlá a zásady uchovania sú tiež štandardné:

 • neužívajte prípravok Fructolax Ovocie a vláknina po dátume spotreby na obale
 • zvyšok nespotrebovaných tabliet nevyhadzujte, ale vráťte naspäť do lekárne
 • chráňte tablety pred mrazom, optimálna teplota okolia je bežná izbová teplota
 • nevystavujte obal ani tabletky priamemu slnečnému žiareniu a ani vlhkosti

Fructolax Ovocie a vláknina

 • Podpora trávenia aj stimulácia čriev

Účinky, indikácie a použitie

Použitie prípravku Fructolax Ovocie a vláknina je závislé od vlastností a účinkov jeho aktívnych zložiek, ktoré sú súčasťou tabliet. Nakoľko tie pomáhajú predovšetkým v oblasti trávenia, aj tabletky Fructolax Ovocie a vláknina najviac využívajú tieto vplyvy.

Tu sú tri oblasti, kde môžu aktívne látky prípravku v praxi pôsobiť:

Podpora trávenia aj stimulácia čriev

Účinné a aktívne zložky obsiahnuté vo Fructolax Ovocie a vláknina pôsobia hlavne na dve dôležité oblasti a to podporu trávenia a stimuláciu čriev. Toto pôsobenie je výsledkom synergie a vzájomného dopĺňania účinkov a je maximálne prirodzené.

Pokiaľ ide o podporu trávenia, viacero extraktov a výťažkov sa využíva ako prírodné digestívum, čiže na podporu trávenia a chuti do jedla. Niektoré látky pomáhajú aj na nafukovanie alebo kŕče žalúdka, prípadne na správnu činnosť žlčníka.

Druhým účinkom zložiek obsiahnutých v tabletkách Fructolax Ovocie a vláknina je podpora pravidelnej stolici a vyprázdňovania čriev pri miernej zápche ich stimuláciou, ale bez dráždenia. Látky taktiež podporujú aj zdravú črevnú mikroflóru.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Môžu sa počas užívania tabliet Fructolax Ovocie a vláknina objaviť nejaké vedľajšie či nežiaduce účinky? Tak, ako je tomu aj v prípade iných prípravkov a produktov, aj v tomto prípade je odpoveď áno, no našťastie, užívanie tabliet je spravidla bezproblémové.

Na základe praktických skúsenosti sa môžu vyskytnúť tieto dve možné situácie:

 • prvou je riziko precitlivenej alebo alergickej reakcie na niektorú z účinných či pomocných látok v zložení, aj keď toto riziko sa vyskytuje výnimočne
 • druhou situáciou sú možné zažívacie ťažkosti v prípade prekračovania maximálnej dennej dávky, úpravou dávkovania by mali tieto problémy vymiznúť

Kontraindikácie a možné interakcie

S užívaním prípravkov na perorálne dávkovanie bývajú spojené nielen riziká v oblasti vedľajších a nežiaducich účinkov, ale aj možné interakcie a kontraindikácie. Ide o faktory, ktoré z objektívnych dôvodov môžu znemožniť riadne užívanie tabliet.

Hoci ich nie je príliš veľa, vedieť treba minimálne o týchto:

 • výživový doplnok Fructolax Ovocie a vláknina nie je určený pre deti vo veku do 12 rokov, staršie deti a dospelí však môžu tabletky bez problémov brať
 • pre ženy v tehotenstve alebo počas dojčenia nie je síce produkt zakázaný, avšak najskôr je potrebné konzultovať možné dávkovanie s lekárom
 • ak sa u vás objavia alergická či precitlivená reakcia, užívanie prípravku prerušte a navštívte lekára kvôli ďalšiemu postupu
 • kombinovanie tohto doplnku s inými prípravkami či liekmi nie je zakázané, ale aj tu platí, že pred prípadným užívaním sa treba poradiť s lekárom

Balenie a cena

Pokiaľ ide o možnosti výberu balení pri kúpe, tabletky Fructolax Ovocie a vláknina sú k dispozícii v dvoch veľkostiach. Menšie balenie obsahuje 15 tabliet, väčšie 30 tabliet. Obe balenia sú zhodné či už z pohľadu zloženia, koncentrácie alebo liekovej formy, odlišujú sa iba počtom blistrov s tabletkami, v menšom je len jeden, vo väčšom dva.

Ak chcete vedieť, aké sú ceny balení v lekárňach, tu je krátke porovnanie:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Oproti niektorým iným výživovým doplnkom je síce Fructolax Ovocie a vláknina na prvý pohľad o niečo drahší, avšak v porovnaní s kvalitou zloženia a komplexnosťou účinnosti je pomer ceny a hodnoty prípravku na dobrej úrovni a potvrdzujú to aj skúsenosti ľudí.

Kde kúpiť

V prípade, že by ste si chceli tabletky Fructolax Ovocie a vláknina zakúpiť, môžete tak spraviť aj v eshopoch, ale aj v lekárňach. Pokiaľ ide o prvú možnosť, prípravok býva najmä súčasťou sortimentu obchodov a eshopov so zameraním na vitamíny či prírodné produkty. ak ide o lekárne, tabletky nájdete tak v klasických kamenných, ako aj v online lekárňach.

Výhodou totiž je dostupnosť, či už z pohľadu toho, že prípravok je voľne predajným výživovým doplnkom, alebo aj z pohľadu známosti značky. Bez väčších problémov tak nájdete aspoň jeden typ balenia Fructolax Ovocie a vláknina v každej väčšej lekárni.

Online objednávka, doprava a doručenie

Zaujala vás možnosť pohodlnej a rýchlej kúpy produktu v internetovej lekárni? Prv, ako pristúpite k objednávke, dajte si pozor na výber lekárne. Ak hľadáte naozaj pohodlie, rýchlosť a najlepší zákaznícky servis, voľte známejšie značky.

Pokiaľ ide o samotný postup objednávky, ten je zväčša nasledovný:

 • Najskôr vyberte veľkosť balenia Fructolax Ovocie a vláknina
 • Vložte balenie do online košíka a vyplňte údaje o sebe
 • Zvoľte si spôsob platby, typ doručenia a kuriérnu službu
 • Potom už len objednávku skontrolujte a môžete ju odoslať

Ako vidíte, ide o záležitosť trvajúcu niekoľko minút, k čomu prispieva aj možnosť nákupu bez registrácie, aspoň vo väčšine najznámejších lekární. Platiť môžete aj bezhotovostne, pri platbe vopred máte na výber aj bankový prevod alebo platbu platobnou kartou, samozrejme online. Pokiaľ ide o dobu doručenia, tá býva obvykle 1 až 2 pracovné dni.

Fructolax Ovocie a vláknina

 • Podpora trávenia aj stimulácia čriev

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť, ako dlho je možné prípravok Fructolax Ovocie a vláknina užívať? Alebo vás zaujíma to, podľa čoho zvoliť dávkovanie, či niečo viac o účinkoch tabliet v praxi? V takýchto prípadoch si môžete pozrieť niektoré internetové fóra, komentáre v online lekárňach a diskusie, kde sa tieto témy často rozoberajú.

Nech sa páči, tu sú najčastejšie otázky:

Je možné prípravok Fructolax Ovocie a vláknina užívať aj dlhodobo?

Nie, maximálnou dobou užívania je 30 dní a to pri dodržaní štandardnej odporúčanej dávky. Prípravok Fructolax Ovocie a vláknina má síce prírodné zloženie a prirodzené pôsobenie, ale bez porady s odborníkom ho neužívajte dlhšie, ako spomínanú lehotu.

Obsahuje tento výživový doplnok nejaké problematické látky?

Nie, žiadne známe alergény typu lepok či laktóza sa v prípravku Fructolax Ovocie a vláknina nenachádzajú. Je tu však maltodextrín, takže ak máte precitlivenosť na túto látku, zvážte to pred začiatkom užívania. Prípravok je vhodný aj pre vegetariánov.

Od čoho závisí denná dávka užívaných tabliet Fructolax Ovocie a vláknina?

Štandardnou odporúčanou dávkou je 1 tabletka, ktorá sa užíva večer a zapije sa vodou. Ak by ste potrebovali viac podporiť črevnú mikroflóru, trávenie alebo v závislosti od citlivosti na účinky prípravku v praxi, môžete dávkovanie zvýšiť na 2 tabletky.

Pomôže mi prípravok Fructolax Ovocie a vláknina aj na zápchu?

Hoci to výrobca priamo neuvádza ani v príbalovej informácii a ani na obale, skúsenosti užívateľov ukazujú, že áno, hoci Fructolax Ovocie a vláknina má svoje obmedzené možnosti. Nejde o tradičné tabletky na zápchu, ale o prírodný stimulant čriev.

Skúsenosti s tabletkami

Ak ide o praktické skúsenosti a referencie týkajúce sa tohto výživového doplnku, komentáre v online lekárňach, ale aj recenzie a hodnotenia na portáloch typu Heureka ukazujú, že Fructolax Ovocie a vláknina je overenou a dostatočne známou značkou, ktorá je vyhľadávaná hlavne pre viditeľné výsledky.

Ľudia najčastejšie užívajú tabletky vtedy, ak majú problém s miernou formou zápchy alebo s nepravidelnou stolicou, prípadne majú pocit, že ich trávenie a zažívanie nie sú zdravé. Na všetky tieto prípady doplnok pomáha.

Fructolax Ovocie a vláknina

 • Podpora trávenia aj stimulácia čriev

Chválené je tiež samotné zloženie a to, že Fructolax Ovocie a vláknina neobsahuje žiadne syntetické účinné zložky, čiže aj jeho pôsobenie je maximálne prirodzené. Veľkým plusom je, že spomínané účinky nie sú dosahované dráždením čriev, ale ich stimuláciou. Pomáha to aj na udržanie zdravej mikroflóry, čo je veľké plus.

Zhodnotenie

Ako teda ukazujú hodnotenia a skúsenosti, tabletky Fructolax Ovocie a vláknina je možné bez väčších problémov odporučiť na užívanie v prípadoch, ak chcete podporiť trávenie, máte problém s pravidelnou stolicou a črevnou mikroflórou.

Tu sú výhody, ktoré prípravok užívateľom ponúka:

 • ide o voľne predajné tabletky bez receptu
 • pôsobenie je komplexné na trávenie aj črevá
 • máte možnosť prispôsobiť si dávkovanie
 • tabletky sú vhodné aj pre vegetariánov

Prípravok Fructolax Ovocie a vláknina je možné podávať dospelým aj deťom, po lekárskej konzultácii aj v tehotenstve a počas dojčenia, čo je veľké plus hlavne pre tieto skupiny užívateľov. Môže za to hlavne prírodné zloženie.

Ak by ste si chceli Fructolax Ovocie a vláknina zakúpiť, k dispozícii máte dve veľkosti balenia, podľa toho, ako intenzívne sú vaše ťažkosti so stolicou a trávením. Nakoľko ide o voľne dostupný doplnok výživy, nemusíte chodiť za lekárom a dokonca ani osobne do lekárne, tabletky si viete objednať aj z tej internetovej.

Fructolax Ovocie a vláknina

 • Podpora trávenia aj stimulácia čriev

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.62

37 Hodnotení