Najlepšie ponuky na nákup

 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
12,40 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
13,38 €
Do obchodu
 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
11,99 €
Do obchodu

Ak hľadáte voľne dostupný prípravok obsahujúci kolagén, ktorý je bez receptu, je od overenej značky a obsahuje komplex takých typov kolagénov, ktoré inde nenájdete, môžete svoju pozornosť upriamiť na doplnok výživy Gelactiv 3-Collagen Forte. Ten má podobu kapsúl obsahujúcich nielen kolagén, ale aj dôležitý minerál kremík a taktiež vitamín C.

Obe látky, o ktorých prítomnosť je zloženie obohatené, pomáhajú tiež na zdravie a stav kostí či kĺbov. Ak chcete vedieť o tomto produkte niečo viac, napríklad aj to, čo obsahuje darčeková edícia ako špeciálne balenie, tu je naša recenzia, ktorá vám všetko zodpovie.

Výrobca a pôvod

Gelactiv 3-Collagen Forte je produktom spoločnosti Salutem Pharma, ktorá je výrobcom aj distribútorom na našom trhu. Ide o českú značku zaoberajúcu sa výskumom, vývojom, výrobou a distribúciou originálnych doplnkov výživy a rôznych špecializovaných prípravkov.

Spoločnosť si zakladá na zložení prípravkov, ktoré pozostáva na dokázanom efekte jednotlivých účinných látok a aktívnych zložiek, ale aj na správnom spracovaní a kvalitnej výrobe. V portfóliu značky možno nájsť tak proteínové prípravky, ako aj produkty určené pre ženy, enzymatické výživové doplnky a taktiež prípravky obsahujúce minerály a vitamíny.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Gelactiv 3-Collagen Forte

Na rozdiel od mnohých iných produktov obsahujúcich kolagén, má Gelactiv 3-Collagen Forte zloženie obohatené nielen o komplex jednotlivých typov a druhov kolagénu, ale aj o niektoré stopové prvky. Ide konkrétne o známy antioxidant vitamín C a o minerál kremík.

Tu sú zloženie a vlastnosti jednotlivých aktívnych látok predstavené bližšie:

 • Komplex 3-Collagen: Základom produktu je prirodzene kolagén a to v špeciálnom komplexe zvanom Komplex 3-Collagen. Ten obsahuje kolagény typu I., II. a IX.,  ktoré sú hlavnou zložkou spojivových tkanív chrupaviek, kostí, väzív a šliach. Kým prvé dva sú obsiahnuté hlavne v pohybovom aparáte a prípadne aj v koži, kolagén typu IX. sa vyskytuje predovšetkým v chrupavkách. Takáto kombinácia je na trhu unikátna.
 • Kremík: Minerál kremík je tiež súčasťou tohto doplnku výživy a to hlavne preto, že ide o stopový prvok dôležitý pre stav a zdravie tvrdých tkanív v tele, konkrétne sa jedná o kosti, chrupavky a zubnú sklovinu. Podporuje tiež zabudovávanie vápnika do kolagénovej matrice, má ochranný vplyv pred osteoporózou a pomáha tiež na udržanie pevnosti ciev. Kremík je tiež dôležitý ako antioxidant, ktorý pomáha na ochranu tkanív pred starnutím.
 • Vitamín C: Treťou dôležitou aktívnou zložkou prípravku Gelactiv 3-Collagen Forte je vitamín C. Ide o vitamín rozpustný vo vode, ktorý je známy predovšetkým ako stimulant prirodzene obranyschopnosti a imunity. Okrem toho ide aj o antioxidant chrániaci bunky pred predčasným starnutím. V tomto doplnku výživy sa však nachádza z toho dôvodu, že má vplyv na prirodzenú stimuláciu ďalšieho kolagénu v tele a tak pomáha zvýšiť jeho hladinu.
BIELE HRUBŠIE KAPSULY VO FĽAŠTIČKE

Gelactiv 3-Collagen Forte je výživovým doplnkom, ktorý má formu štandardných bielych kapsúl obsahujúcich všetky vyššie spomínané zložky a niektoré prídavné látky. Kapsule sú balené v bielej plastovej fľaštičke s potlačou od výrobcu a tá je v papierovej škatuľke.

Dávkovanie a užívanie Gelactiv 3-Collagen Forte

Prípravok Gelactiv 3-Collagen Forte je síce iba doplnkom výživy a nie registrovaným liekom s liečivami, avšak aj tak musíte pri jeho užívaní dodržiavať všetky inštrukcie od výrobcu. Týka sa to tak spôsobu užitia kapsúl, ako aj dávkovania a množstva kapsúl.

 • Kolagén je určený primárne pre dospelých, užívať ho ale môžu aj deti od 3 rokov
 • Štandardnou dávkou pre dospelého človeka je užitie 1 kapsuly raz za deň, pričom výrobca neudáva interakcie či inštrukcie ohľadom nadväznosti na jedlo

Kapsulu môžete užiť kedykoľvek počas dňa, pre čo najlepšiu efektivitu odporúčame pravidelné a každodenné dávkovanie, ideálne každý deň a v rovnaký čas počas dňa. Neužívajte však Gelactiv 3-Collagen Forte ako náhradu odbornej liečby napríklad pri vážnych problémoch pohybového aparátu, rovnako tak nie je náhradou pestrej stravy.

Uchovanie a skladovanie Gelactiv 3-Collagen Forte

Vzhľadom na formu balenia nie je prípravok náročný na správne uchovanie, dôležité je predovšetkým ponechať kapsuly v pôvodnom obale, čiže v plastovej fľaštičke. Vždy po užití príslušnej dennej dávky potom fľaštičku uzavrite, aby ste predišli kontaminácii.

Čo sa týka ďalších pravidiel a zásad, tu sú podmienky, ktoré treba dodržať:

 • nevystavujte Gelactiv 3-Collagen Forte mrazu a ani teplotám nad 25° C
 • prípravok skladujte mimo dosahu a dohľadu detí, na suchom a tmavom mieste
 • na obale nájdete dátum spotreby, po ňom už kapsuly pre istotu neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok výživového doplnku vráťte do lekárne, nevyhadzujte ho
Gelactiv 3-Collagen Forte: cena, skúsenosti a balenia
 • Podpora pohybového aparátu
 • Ostatné účinky a pôsobenie
12,40 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie Gelactiv 3-Collagen Forte

Gelactiv 3-Collagen Forte je prípravok, ktorý je určený pre komplexné pôsobenie na pohybový aparát, no má aj iné využitie a to hlavne vďaka zloženiu obohatenému o niektoré ďalšie látky a stopové prvky. To je aj jeho veľká výhoda oproti konkurencii.

Tu sú dve najvýznamnejšie oblasti pôsobenia spolu s popisom ich účinkov:

Podpora pohybového aparátu

Najčastejšie siahajú ľudia po Gelactiv 3-Collagen Forte práve kvôli pozitívnym účinkom kolagénu na pohybový aparát. Vďaka jeho pravidelnému užívaniu môže prísť k zlepšeniu zdravia, vyživovania a stavu celej pohybovej sústavy, kĺbov, šliach, väzív, chrupaviek a kostí.

Okrem toho kolagén pomáha aj na niektoré problémy s funkčnosťou či bolesťou kĺbov. Nakoľko je Gelactiv 3-Collagen Forte obohatený o kremík, ktorý je tiež prítomný v kostiach a chrupavkách, je tento pozitívny efekt na stav pohybového aparátu ešte viac znásobený.

Ostatné účinky a pôsobenie

Minerál kremík sa spolu s vitamínom C podieľa tiež na prirodzenej stimulácii kolagénu v tele, čo je druhá cenná oblasť pôsobenia s nepriamym, ale zato komplexným vplyvom na pohybový aparát. Práve tým sa však Gelactiv 3-Collagen Forte odlišuje od konkurencie.

Okrem toho pomáha kremík aj na lepšie ukladanie vápnika, čo má tiež vplyv na kosti, ale napríklad aj na zuby a zubnú sklovinu. Vitamín C obsiahnutý v prípravku je zas dôležitým antioxidantom, ktorý pomáha na ochranu tkanív a buniek pred ich predčasným starnutím.

POZITÍVNE VPLYVY PRE OBE POHLAVIA

Gelactiv 3-Collagen Forte je využívaný tak mužmi, ako aj ženami, ide o kolagén so všeobecne prospešným pôsobením pre obe pohlavia. Primárne je určený pre dospelých, no v prípade potreby ho môžu užívať aj deti vo veku od 3 rokov.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Gelactiv 3-Collagen Forte

Vzhľadom na zloženie tohto doplnku výživy by sa nemali vyskytnúť počas brania kapsúl žiadne vážnejšie nežiaduce alebo vedľajšie účinky. Kolagén je látka, ktorá je telu vlastná a ani ostatné látky by nemali spôsobiť žiadne vážnejšie ťažkosti.

Dôležité je však dodržiavať dávkovanie a spôsob užívania:

 • pri užívaní nadmerných dávok sa môžu objaviť ojedinele mierne zažívacie ťažkosti, samotným kolagénom sa ale predávkovať nedá, nejde o nič závažné

Kontraindikácie a možné interakcie Gelactiv 3-Collagen Forte

Problémom pri užívaní prípravkov s perorálnym dávkovaním však môžu byť nielen potenciálne riziká súvisiace s nežiaducimi účinkami, ale aj možné kontraindikácie a interakcie. Ide o faktory, ktoré môžu byť prekážkou k riadnemu dávkovaniu.

Našťastie, v prípade Gelactiv 3-Collagen Forte nie je takýchto situácií veľa:

 • prekážkou k užívaniu môže byť napríklad výskyt alergickej či precitlivenej reakcie, ak k niečomu takému príde, dávkovanie prerušte a poraďte sa s lekárom
 • Gelactiv 3-Collagen Forte je určený primárne na užívanie pre dospelých, v prípade potreby je možné kapsuly podávať aj deťom, ale až od veku 3 rokov
 • nekombinujte tento výživový doplnok s inými doplnkami alebo prípravkami, ktoré obsahujú kolagén alebo majú podobné zloženie
 • pokiaľ ide o užívanie Gelactiv 3-Collagen Forte s liekmi či liečivami, o takejto kombinácii môže rozhodnúť iba lekár

Balenie a cena Gelactiv 3-Collagen Forte

Ak sa rozhodnete výživový doplnok Gelactiv 3-Collagen Forte užívať, k dispozícii sú na trhu dve balenia. V oboch prípadoch ide o balenie obsahujúce spolu 120 kapsúl, označené ako Gelactiv 3-Collagen Forte 60 + 60 zadarmo. Okrem štandardného prvého balenia si viete zakúpiť aj darčekovú limitovanú edíciu.

Ceny oboch typov balení v lekárňach sa môžu mierne odlišovať:

 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
  12,40 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   13,38 €
   Do obchodu
   • Možnosť osobného vyzdvihnutia
   • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
   • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
    11,99 €
    Do obchodu

    Čo sa týka samotného balenia, tak Gelactiv 3-Collagen Forte má podobu bielych kapsúl, ktoré sa nachádzajú v plastovej liekovke a vonkajším obalom je papierová škatuľka. Cena prípravku je v porovnaní s väčšinou konkurencie priaznivá, čo oceňujú aj užívatelia.

    Kde kúpiť Gelactiv 3-Collagen Forte

    Gelactiv 3-Collagen Forte je doplnkom výživy, čo znamená, že ide o prípravok z kategórie voľne dostupných a voľne predajných produktov. To znamená, že predaj nie je podmienený receptom a nemusíte ani vopred navštíviť lekára, aby ste si mohli kapsuly zakúpiť. Nájsť ich môžete dokonca aj v niektorých eshopoch ponúkajúcich takýto sortiment.

    Štandardne sa však kolagén Gelactiv 3-Collagen Forte kupuje v lekárňach, či už v tých kamenných alebo v internetových. Druhú možnosť využíva čoraz viac ľudí, nakoľko je to pohodlnejšie, v online lekárni sú lepšie ceny a ide aj o úsporu času.

    VYBERAJTE SI AJ LEKÁREŇ

    Veľmi dôležitý je výber nielen samotného produktu, ale aj lekárne, kde Gelactiv 3-Collagen Forte kúpite. Tie väčšie, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu, majú obvykle nielen dobrú cenu, ale hlavne kvalitný zákaznícky servis. Dobrým príkladom je známa lekáreň [lekaren].

    Online objednávka, doprava a doručenie

    Chceli by ste si Gelactiv 3-Collagen Forte objednať online, ale nemáte s tým ešte dosť skúseností? V princípe sa takýto nákup príliš neodlišuje od bežnej objednávky v eshope, prípravok si viete zakúpiť aj bez registrácie a nielen cez počítač, ale aj cez smartfón.

    Pokiaľ ide o postup, ten pozostáva zvyčajne z týchto krokov:

    • Najskôr si vyberiete typ balenia, o ktoré máte záujem
    • Vložíte ho do online košíka a vyplníte údaje o sebe
    • Zadáte adresu doručenia a vyberiete si kuriérnu službu
    • Zvolíte typ platby, objednávku skontrolujete a môžete ju odoslať

    Veľkou výhodou nákupu cez internet je, že nepotrebujete mať hotovosť. Za Gelactiv 3-Collagen Forte totiž viete zaplatiť aj vopred, obvykle bankovým prevodom, prípadne aj platobnou kartou, samozrejme online. Problémom nie je ani rýchlosť doručenia, väčšie lekárne spracujú objednávku ešte v ten istý deň, čo celý proces značne urýchli.

    Gelactiv 3-Collagen Forte: cena, skúsenosti a balenia
    • Podpora pohybového aparátu
    • Ostatné účinky a pôsobenie
    12,40 €
    Do obchodu

    Najčastejšie otázky

    Ak vás zaujíma to, či je možné užívať Gelactiv 3-Collagen Forte aj dlhodobo, prípadne to, aký je obsah jednotlivých účinných látok, v mnohých internetových diskusiách nájdete odpovede aj na takéto praktické otázky. Viacerí užívatelia sa totiž pýtajú práve na témy súvisiace s účinnosťou či užívaním prípravku.

    Toto sú otázky a dotazy, ktoré sa opakujú najviac:

    Ako dlho je možné kolagén Gelactiv 3-Collagen Forte užívať?

    Výrobca neudáva žiadne časové obmedzenia, no podľa väčšiny skúseností je možné prípravok bez problémov užívať aj dlhšiu dobu, koniec koncov, tomu zodpovedá aj veľkosť balenia. Počas dlhšieho užívania však neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku.

    Pomôže mi tento prípravok aj na bolesť kolien a kĺbov?

    Aj tu treba povedať, že výrobca priamo tento vplyv nespomína, na druhú stranu, praktické skúsenosti ukazujú, že veľa ľudí si Gelactiv 3-Collagen Forte práve kvôli tomu zakúpi. Úspešnosť však závisí od pôvodu bolesti, ako aj od intenzity tejto príčiny.

    Pre koho najviac je tento prípravok s kolagénom vhodný?

    Užívanie Gelactiv 3-Collagen Forte je možné prakticky pre všetkých dospelých, či už ide o mužov alebo o ženy. Najčastejšie po ňom siahnu ľudia, ktorí majú fyzicky náročné zamestnanie, prípadne seniori, ktorí začínajú pociťovať prvé problémy funkčnosti kĺbov.

    Aké je zloženie jednotlivých aktívnych látok v Gelactiv 3-Collagen Forte?

    Kvalitné zloženie je najväčším tromfom tejto značky oproti konkurencii. V 1 kapsule a nachádza 200 mg kolagénu typu I., 40 µg kolagénu typu II., 20 mg kolagénu typu IX., 10 mg kremíka pochádzajúceho z bambusových výhonkov a 40 mg vitamínu C.

    Skúsenosti s tabletkami Gelactiv 3-Collagen Forte

    Značka Gelactiv 3-Collagen Forte má už na prvý pohľad veľmi priaznivé hodnotenia a skúsenosti užívateľov s ňou sú takmer vždy pozitívne. Najčastejšie sa to týka pôsobenia na stav a funkčnosť kĺbov, po tomto prípravku obvykle siahnu ľudia, ktorých bolia kolená, prípadne hľadajú všeobecne podporu ich lepšieho stavu a zdravia.

    Kapsuly sú vyhľadávané užívateľmi napríklad aj pri príležitosti rekonvalescencie po úrazoch či operáciách. Z hľadiska praktického používania je cenený aj efekt na šľachy, rovnako tak na zuby či kosti, čo je aj zásluhou širšieho a bohatšieho zloženia.

    Gelactiv 3-Collagen Forte: cena, skúsenosti a balenia
    • Podpora pohybového aparátu
    • Ostatné účinky a pôsobenie
    12,40 €
    Do obchodu

    Plusom je dobrá cena, ktorá mnohých užívateľov zaujme už na prvý pohľad. Pozitívne vnímaná je aj veľkosť balenia, ktorá umožňuje dlhodobejšie dávkovanie. Dostupnosť bez receptu je cenená hlavne u ľudí, ktorí si chcú prípravok nakúpiť online. Pre niekoho je mínusom väčšia veľkosť kapsúl, je to však individuálny pohľad.

    Zhodnotenie

    Pokiaľ hľadáte prípravok obsahujúci kolagén v kvalitnej koncentrácii a so zaujímavým zložením, Gelactiv 3-Collagen Forte je určite dobrá voľba. Užívateľské recenzie a referencie sú pozitívne, hlavne ak ide o pôsobenie na niektoré problémy kĺbov.

    Toto sú výhody, ktoré produkt má:

    • kúpa nie je podmienená vyšetrením či predpisom
    • zloženie je obohatené o minerály a vitamíny
    • užívanie je bez nežiaducich účinkov
    • veľkosť balenia umožňuje dlhodobé dávkovanie

    Veľmi dobrým znamením je, že produkt odporúčajú na základe praktických skúseností nielen jednotliví užívatelia, ale aj niektorí lekári. Osvedčená značka s dlhodobým pôsobením na trhu sú spolu s kvalitnou koncentráciou zloženia už len čerešničkou na torte.

    Ak by ste si chceli Gelactiv 3-Collagen Forte kúpiť a vyskúšať, oceníte aj jednoduchú kúpu. Ide totiž o voľne dostupný prípravok, ktorého predaj nie je podmienený receptom. Nemusíte teda merať cestu k lekárovi a dokonca ani do lekárne. Gelactiv 3-Collagen Forte totiž viete objednať aj cez internet v niektorej z online lekární.

    Gelactiv 3-Collagen Forte: cena, skúsenosti a balenia
    • Podpora pohybového aparátu
    • Ostatné účinky a pôsobenie
    12,40 €
    Do obchodu
    FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

    Gelactiv 3-Collagen Forte je potravinový a výživový doplnok s obsahom kolagénu typov I, II a IX a vitamínu C a kremíku. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

    Gelactiv 3-Collagen Forte: Kolagén na kosti a chrupavky obsahujúci kremík a vitamín C
    Počet hlasov: 20 Priemer:4.7 (93%)
     Odporúčame
     Prečítajte si tiež
     Vaše postrehy
     Komentáre
     Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

     Pridaj komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

     *