Generica Pyridoxin: Výživový doplnok na podporu nervov, imunity aj k zníženiu únavy

Generica Pyridoxin: Výživový doplnok na podporu nervov, imunity aj k zníženiu únavy
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Potrebujete univerzálny prípravok na zvýšenie imunity, udržiavanie nervového systému vo forme a zlepšenie správnej látkovej výmeny v tele? Pociťujete často únavu a potrebujete naštartovať organizmus? Ideálnym výživovým doplnkom pre tieto účely je látka zo skupiny vitamínu B6, odborne nazývaná pyridoxin.

Tento doplnok od značky Generica je v klasickej tabletkovej forme a určený je pre dospelých, ale aj pre deti od 3 rokov. Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho zložení, účinkoch a porovnať skúsenosti užívateľov, všetky tieto informácie vám ponúka naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Pyridoxin od značky Generica je produktom úspešne fungujúcej slovenskej firmy zameranej na výrobu vitamínových a výživových doplnkov. Spoločnosť Generica vznikla v Piešťanoch v roku 1995 pôvodne ako konzultačná firma na poradenstvo v oblasti výživových doplnkov.

Neskôr rozšírila svoju činnosť o výrobu dietetických doplnkov a pokračovala výrobou základných foriem vitamínov a minerálov, ako aj prípravkov s rastlinnými výťažkami, probiotík a preparátov s pridanou hodnotou. Dnes dováža svoje výrobky aj do Českej republiky, kde pre rýchly rast spoločnosti založila českú pobočku Generica Bohemia.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Generica Pyridoxin

Účinnou látkou tohto výživového doplnku je samozrejme v názve obsiahnutý pyridoxín spolu s pomocnými látkami, ktoré ho formujú do tabletkovej podoby. Celý názov účinnej látky je pyridoxinum chlorid a jej obsah v jednej tabletke je 20 mg.

Prečítajte si viac o tejto hlavnej zložke výživového doplnku:

 • Vitamín B6 (pyridoxín): Pyridoxín je jednou z troch pyridínových derivátov, ktoré predstavujú skupinu vitamínu B6. Tento vitamín je rozpustný vo vode a jeho významnou úlohou je činnosť enzýmov, ktoré sú potrebné na rozklad a zužitkovanie bielkovín, cukrov a tukov z jedla. Taktiež tieto enzýmy premieňajú cukry v pečeni a svaloch na energiu.

Zabezpečujú tiež normálne fungovanie centrálneho nervového systému a kože. Ďalej je vitamín B6 dôležitý kvôli tvorbe červených krviniek a protilátok. Pri nedostatočnom množstve vitamínu B6 v tele býva celkovo znížené množstvo celej skupiny vitamínov B. U človeka sa v takom prípade prejaví predráždenosť, slabosť, zápaly ústnej dutiny a jazyka.

Prejavom môžu byť aj popraskané pery a kožné choroby. Sprievodným javom bývajú aj zmeny v krvnom obraze, u detí sa nezriedka vyskytujú kŕče. Potrebná denná dávka tohto vitamínu závisí od bielkovín prijatých v strave, u dospelých je to napríklad asi 2,2 mg denne. V niektorých prípadoch ale telo vyžaduje viac vitamínu B6.

Jeho zvýšená potreba môže nastať napríklad v tehotenstve, v období dojčenia, pri užívaní niektorých liekov, pri alkoholizme, prudkom úbytku hmotnosti u pacientov, ktorí majú diéty a obmedzenú výživu. Zvýšené množstvo vyžaduje telo aj pri niektorých dedičných chorobách látkovej premeny, pri poruche vstrebávania z čriev a podobne.

 • Ďalšie doplnkové látky: Okrem pyridoxínu sa v doplnku nachádzajú rôzne objemové činidlá, ktorých úlohou je zvýšiť objem potraviny bez zvyšovania jej energetickej hodnoty. Sú to hydrogénfosforečnan vápenatý dihydrát, mikrokryštalická celulóza a kroskaramelóza. Napokon sa v doplnku nachádza aj protihrudkujúca látka, ktorou je stearan horečnatý.

Dávkovanie a užívanie Generica Pyridoxin

Pyridoxin je výživovým doplnkom, ktorý sa môže užívať dlhodobo v prípade nedostatku vitamínu B6 v tele. Tento doplnok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, v prípade starších detí sa tiež uistite, či sú schopné tabletku prehltnúť bez problémov.

Riaďte sa podľa uvedenej maximálnej dennej dávky, ktorú neprekračujte. Príbalový leták okrem iného upozorňuje, že výživový doplnok Pyridoxin nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy. Rovnako tak nenahrádza odbornú liečbu. Tabletky užívajte v celistvom stave, nerozhrýzajte ich a zapíjajte ich dostatočným množstvom vody.

Uchovanie a skladovanie Generica Pyridoxin

Generica Pyridoxin výživový doplnok v tabletkách nie je ničím výnimočný čo sa týka nárokov na skladovanie. Tak ako mnoho iných doplnkov, je základ nechať tabletky v pôvodnom obale, teda zapečatenom blistri, až dokým ich postupne neužijete.

Ďalšie všeobecné zásady skladovania Pyridoxinu sú:

 • prípravok uchovajte mimo dohľadu a dosahu detí
 • skladujte ho na suchom a tmavom mieste
 • mal by byť uchovávaný pri izbovej teplote
 • po dátume minimálnej trvanlivosti vyznačenom na obale už prípravok neužívajte

Generica Pyridoxin

 • Znížená imunita
 • Problémy s centrálnym nervovým systémom
 • Problémy s tvorbou červených krviniek

Účinky, indikácie a použitie Generica Pyridoxin

Použitie výživového doplnku priamo súvisí s príznakmi, ktoré sa spájajú s nedostatkom vitamínu B6 v tele. Pyridoxin pomáha odstrániť tieto nepríjemné príznaky počnúc zníženou imunitou, až po problémy s nervami najrôznejšieho charakteru.

Poďme si podrobnejšie popísať, na čo všetko účinkuje Pyridoxin:

Znížená imunita

So zníženou imunitou sa spája množstvo príznakov, ako je náchylnosť na rôzne zápaly, afty, časté choroby a únava. Pyridoxín prispieva k lepšej látkovej výmene, podporuje enzýmy zodpovedné za prenos energie a tiež protilátky, čím pôsobí na zlepšenie imunity.

Problémy s centrálnym nervovým systémom

Nedostatok pyridoxínu môže mať za následok príznaky, ako je brnenie v prstoch, chvenie viečok, poruchy spánku. Všeobecne dobre pôsobí na psychiku, pri depresii a pri nedostatku energie, podporuje totiž tvorbu melatonínu a sérotonínu. Zlepšuje tiež pamäť.

Problémy s tvorbou červených krviniek

Vitamín B6 je taktiež zabraňuje vzniku anémie, ľudovo povedané chudokrvnosti. Tá vzniká nedostatkom hemoglobínu, čo je proteín prítomný v červených krvinkách. Pyridoxín pomáha aj pri dedičnom type anémie zvanej sideroblastická anémia.

Ostatné dôležité vplyvy

Doplnenie pyridoxínu môže zaujímať aj ženy, ktoré sú náchylné na kolísavú hladinu hormónov. Obzvlášť ho ocenia v prechode, alebo počas menštruácie. Taktiež v tehotenstve sa nezriedka odporúča doplniť vitamín B6, čo pomáha hlavne na takzvané ranné nevoľnosti.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Generica Pyridoxin

Pyridoxin ako výživový doplnok s vitamínom B6 nemá žiadne zvláštne vedľajšie účinky, no tak ako pri každom doplnku užívanom vnútorne si treba dať pozor na niektoré špecifické situácie. Vzhľadom na dávkovanie sú ale málo pravdepodobné.

Pri dodržaní odporúčaného dávkovania si prakticky treba dať pozor len na nasledovné:

 • overte si, či nie ste alergickí alebo precitlivelí na niektorú z vedľajších zložiek, ktoré slúžia ako pomocné látky. Užívatelia však žiadne problémy v tomto smere nehlásia

Kontraindikácie a možné interakcie Generica Pyridoxin

V prípade, že by ste sa stretli s nečakanými reakciami pri užívaní tohto doplnku, poraďte sa o nich so svojím lekárom. Ďalej následne odporúčame zvážiť situácie, pri ktorých by užívanie tohto doplnku výživy mohlo byť problematické.

Tu sú kontraindikácie prípravku a situácie, ktoré treba zvážiť:

 • Generica Pyridoxin je určený primárne pre dospelých, deti ho môžu užívať až od 3 rokov, a to za predpokladu, že dokážu tabletu užiť či už v celku, alebo po rozdrvení
 • hoci je vitamín B6 odporúčaný na prevenciu nevoľností v tehotenstve, radšej sa o užívaní Generica Pyridoxinu v tomto období vopred poraďte so svojím lekárom
 • neudávajú sa žiadne informácie o kombinácii Generica Pyridoxinu s inými liekmi, no taktiež odporúčame sa poradiť s lekárom
 • dávajte si pozor na odporúčané denné dávkovanie, v prípade dlhodobo prijímaných vysokých dávok vitamínu B6 môžu hroziť komplikácie

Balenie a cena Generica Pyridoxin

Tablety Generica Pyridoxin sú dostupné v dvoch typoch balenia, a to 30 tabliet alebo 60 tabliet. Sú to klasické biele tabletky s deliacou ryhou, zapečatené v hliníkovo-plastových blistroch a zabalené v papierovej škatuľke s označením značky doplnku. Obsah pyridoxinum chloridu je v oboch typoch balenia rovnaký, a to 20 mg v jednej tablete.

Pozrite si, ako sa líšia ceny produktu Generica Pyridoxin v jednotlivých online lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Odporúčaná doba liečby pri vitamíne B nie je presne špecifikovaná, odporúča sa však brať aspoň mesiac, v niektorých prípadoch aj dlhodobejšie. Hoci cena vitamínového doplnku všeobecne nie je vysoká, znova sa viac oplatí siahnuť po jeho väčšom balení.

Kde kúpiť Generica Pyridoxin

Generica Pyridoxin je veľmi ľahko dostupný výživový doplnok, pretože nespadá pod lieky a nie je viazaný na lekársky predpis. Na to, aby ste si ho zaobstarali, nepotrebujete ani žiadne špeciálne vyšetrenia, aj keď v prípade otázok odporúčame poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom. Nájdete ho však ľahko v lekárňach a aj v e-shopoch s výživovými doplnkami.

Práve online lekárne sa stávajú čoraz obľúbenejším miestom pre nákup liekov a výživových doplnkov, akým je aj Pyridoxin. Dôvodom je vopred známa dostupnosť, jednoduchosť objednávky a tiež lepšia cena.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ešte nikdy ste si výživové doplnky či voľnopredajné lieky cez internet nekupovali? Tento spôsob nákupu sa nijako nelíši od iného tovaru kupovaného cez internet. Na výber máte dnes už množstvo spoľahlivých online lekární.

Pri objednávke postupujete spravidla pomocou štyroch jednoduchých krokov:

 • Nájdete si svoj produkt v ponuke a vložíte ho do online košíka
 • Vyplníte svoju doručovaciu adresu a kontaktné údaje
 • Zvolíte si typ dopravy a spôsob platby
 • Objednávku ešte raz skontrolujete a potvrdíte

Pri type platby prostredníctvom online platobnej brány máte možnosť zaplatiť svoj nákup ihneď. V takom prípade bývate obvykle presmerovaní na platobnú bránu, kde vás vyzvú k zadaniu platobných údajov. Tento proces je rovnako ako samotný nákup veľmi zrozumiteľný. Ak však chcete platiť radšej až pri prevzatí tovaru, stačí si zvoliť dobierku.

Generica Pyridoxin

 • Znížená imunita
 • Problémy s centrálnym nervovým systémom
 • Problémy s tvorbou červených krviniek

Najčastejšie otázky

Chýba vám viac informácií k vitamínovému doplnku Generica Pyridoxin? Zaujímajú vás skúsenosti užívateľov s touto konkrétnou značkou vitamínu B6, alebo máte otázky, ktoré ešte neboli zodpovedané? Pozreli sme sa na najznámejšie diskusné fóra s témami zdravie a na hodnotenia tohto produktu.

Tu je súhrn otázok a odpovedí týkajúcich sa Generica Pyridoxin:

Môžem podávať Generica Pyridoxin dieťaťu mladšiemu než 3 roky?

Tento prípravok je kontraindikovaný pre deti mladšie než 3 roky. Je to kvôli dávkovaniu, pretože množstvo vitamínu v polovici alebo jednej tablete je určené pre dospelého a nie je možné správne odhadnúť nižšiu dávku. Poraďte sa o iných možnostiach s pediatrom.

Ako dlho môžem užívať Generica Pyridoxin?

Pokiaľ hovoríme o správnom dennom dávkovaní, nie je stanovená horná hranica doby používania. Pri akomkoľvek probléme sa odporúča brať Pyridoxin aspoň mesiac, aby sa dostavil jeho účinok. Väčšie dávky vitamínu sa bez porady s lekárom neodporúčajú.

Hrozí pri vyššom užití Pyridoxinu predávkovanie?

Pravdepodobnosť je malá, ale samozrejme, pri mnohonásobnom prekročení dennej dávky je to možné. Napríklad dávky vyššie ako 100 mg môžu viesť k poškodeniu nervov, viac než 200 mg dávky sú spojené so stratou citlivosti v nohách a poruchami koordinácie.

Čo je to syndróm pyridoxínovej závislosti?

Tento syndróm súvisí s predošlou otázkou. Pri dávke 200 mg denne podávanej dlhšie ako 30 dní, čiže pri veľmi prekročenom množstve, môže vzniknúť syndróm pyridoxínovej závislosti. Organizmus vtedy nevie fungovať s bežnou dávkou vitamínu B6 a vzniká závislosť.

Skúsenosti s tabletkami Generica Pyridoxin

Užívatelia hodnotia tento produkt na porovnávacích portáloch typu Heuréka veľmi pozitívne. Ide o vitamínový doplnok za rozumnú cenu, ktorý môže pomôcť odstrániť únavu, upokojiť nervy a psychiku, pomôcť aj so spánkom a všeobecne zlepšiť imunitu. Je pritom dobre znášaný, nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky.

Spomínaní zákazníci, ktorí si tabletky zakúpili, ich používali pri rôznorodých prejavoch, najčastejšie v obdobiach častých prechladnutí a sezónnych problémoch s imunitou, pri problémoch s nervami ako sú očné tiky, alebo brnenie rúk, ako aj proti únave.

Generica Pyridoxin

 • Znížená imunita
 • Problémy s centrálnym nervovým systémom
 • Problémy s tvorbou červených krviniek

Prípravok tiež pomáha ako sprievodný doplnok liečby niektorých ochorení súvisiacich s nervami, tvorbou červených a bielych krviniek, s látkovou výmenou a dokonca pri niektorých typoch intolerancií. Generica Pyridoxin vyzdvihujú priaznivci aj v obdobiach vyššej psychickej záťaže, pomáha sústrediť sa a zlepšuje pamäť.

Zhodnotenie

Prípravok s vitamínom B6 je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí trpia únavou, stresom, problémami s nervami a krvotvorbou. Zvyšuje tiež obranyschopnosť organizmu, takže nie je zlou voľbou pri prevencii voči sezónnym ochoreniam.

Ďalšie podstatné výhody tohto doplnku sú:

 • ide o vitamín, ktorý je pre telo prirodzený a nemá vedľajšie účinky
 • užívatelia tiež hodnotia kladne jeho nízku cenu
 • môžu ho užívať deti už od 3 rokov
 • predávkovanie týmto vitamínom je veľmi nepravdepodobné

Generica Pyridoxin je navyše kvalitný výrobok slovenskej firmy, čo u mnohých užívateľov tiež rozhoduje o kúpe. Problémom nie sú ani veľkosti balení – menšie 30 kusové spotrebujete pri bežnom dávkovaní za mesiac a väčšie 60 kusové je ideálne pri dlhodobom užívaní.

Podľa hodnotení užívateľov, ktorí Generica Pyridoxin vyskúšali, ide o výživový doplnok, ktorý skutočne funguje. Je tiež vhodný pre ľudí s potravinovými intoleranciami, keďže neobsahuje lepok ani laktózu. Jeho výhodou je tiež jednoduchá dostupnosť, a to najmä v online lekárňach, kde nezriedka máva aj o čosi nižšiu cenu.

Generica Pyridoxin

 • Znížená imunita
 • Problémy s centrálnym nervovým systémom
 • Problémy s tvorbou červených krviniek

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie