Generica Vitamín E 200 I.U.: Kapsuly s vitamínom na ochranu pred oxidačným stresom

Generica Vitamín E 200 I.U.: Kapsuly s vitamínom na ochranu pred oxidačným stresom
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Máte nedostatok vitamínu E a hľadáte efektívny spôsob, ako ho doplniť? V takom prípade môžete siahnuť po výživovom doplnku Generica Vitamín E 200 I.U., ktorý má podobu kapsúl a v každej z nich sa nachádza 200 mg, čiže 200 I.U. DL-alfa-tokoferylacetátu, čo zodpovedá 134 mg vitamínu E. Jedná sa teda o vitamínový doplnok so širokým pôsobením.

Tým najdôležitejším sú antioxidačné účinky, nakoľko vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Okrem toho však pomáha aj na krvotvorbu, svaly či imunitu. Chceli by ste vedieť viac, ako to, čo píše príbalový leták? Naša recenzia je k dispozícii.

Výrobca a pôvod

Výrobcom tohto prípravku, ako už hovorí aj samotný názov, je známa značka Generica. Ide o producenta minerálových, vitamínových a iných výživových doplnkov a prípravkov s cieľom podpory zdravia. Na našom trhu pôsobí spoločnosť už od roku 1995.

Firma má vo svojom portfóliu pomerne široký výber rôznych druhov produktov a doplnkov, či už z oblasti pôsobenia na kožu, nechty a vlasy, podpory imunity, vplyvu na tráviaci systém a pečeň, ale aj prípravky na zlepšenie spánku, zdravé srdce a cievy, na zdravé oči alebo na pohybový aparát, či už svaly alebo kosti. Ide o známu a pozitívne hodnotenú značku.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Generica Vitamín E 200 I.U.

Ako už hovorí aj samotný názov, výživový doplnok Generica Vitamín E 200 I.U. je založený na obsahu vitamínu E. Ten sa tu nachádza v podobe DL-alfa-tokoferylacetátu, okrem neho sa v každej kapsule nachádzajú aj pomocné a doplnkové látky a zložky.

Pokiaľ ide o komplexné zloženie, to pozostáva z týchto látok:

 • Vitamín E: Vitamín E, ktorý je základnou látkou v tomto doplnku výživy, sa v každej kapsule nachádza v čistom objeme 134 mg. Ide o vitamín patriaci do skupiny silných antioxidantov, podobne ako napríklad vitamín C, ktorý sa nachádza prirodzene aj v niektorých druhoch olejov, orechov, klíčkov, semien a zeleniny či strukovín.

V rámci terapeutického využitia má viaceré podporné aj preventívne účinky, najmä pokiaľ ide o aterosklerózu, krvný obeh, trombózu či cukrovku. Používa sa aj na prevenciu niektorých negatívnych vplyvov chemoterapie a na prevenciu a sekundárnu prevenciu kataraktu. Rovnako tak pôsobí na centrálnu nervovú sústavu a ochranu nervových buniek.

Veľký význam má tiež pre celkovú podporu imunity a obranyschopnosti, rovnako tak pre pokožku, či už ide o jej celkové zdravie, alebo aj o konkrétne problémy typu ekzém, psoriáza a akné. Najdôležitejšie je však už spomínané antioxidačné pôsobenie, kedy vitamín E chráni bunky v tele pred pôsobením voľných radikálov a pred oxidačným stresom.

Podporné a doplnkové zložky: Ako pomocné a podporné látky, ktoré sú obsiahnuté v prípravku, fungujú želatína ako želírujúca látka, olivový olej a čistená voda ako nosiče, glycerol s funkciou zvlhčovadla a karmín, čo je bežne používané farbivo. Oproti iným doplnkom výživy neobsahuje tento prípravok teda nič výnimočné.

Dávkovanie a užívanie Generica Vitamín E 200 I.U.

Pozitívne účinky vitamínu E sú založené na správnom dávkovaní a užívaní. V tomto ohľade sa treba držať inštrukcií výrobcu Generica Vitamín E 200 I.U., ktoré možno nájsť v príbalovej informácii. Prípravok je určený na užívanie iba pre dospelých, nie pre deti.

Prípravok užívajte tak, ako určuje výrobca, pozor hlavne na užívanie u tehotných žien a počas dojčenia, v týchto prípadoch výrobca upozorňuje, že Generica Vitamín E 200 I.U. nie je vhodný na dávkovanie. Jedná sa zároveň o doplnok výživy, ktorého cieľom nie je náhrada odbornej liečby. Rovnako tak sa nejedná o náhradu rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie Generica Vitamín E 200 I.U.

Pokiaľ ide o spôsob skladovania a uchovania, Generica Vitamín E 200 I.U. patrí medzi štandardné doplnky výživy so štandardnými pravidlami a podmienkami. Ponechajte kapsuly v ich pôvodnom obale a skladujte prípravok mimo dohľadu a dosahu detí.

Okrem toho sa snažte dodržať tieto pravidlá a zásady uchovania:

 • prípravok nevystavujte mrazu, ideálna je izbová teplota do 25° C
 • skladujte kapsuly na suchom mieste, chráňte ich pred priamym slnkom
 • na obale nájdete dátum exspirácie, po ňom už prípravok neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok kapsúl nevyhadzujte, ale zaneste do lekárne

Generica Vitamín E 200 IU

 • Antioxidačné pôsobenie
 • Vplyv na pohybový aparát
 • Podpora pokožky a pleti

Účinky, indikácie a použitie Generica Vitamín E 200 I.U.

Vitamín E má viacero pozitívnych účinkov na ľudské zdravie a to hneď v niekoľkých oblastiach a orgánových sústavách. Tým najdôležitejším vplyvom je jeho antioxidačné pôsobenie, no má pozitívne účinky aj na kardiovaskulárny systém či imunitu.

Doplnok výživy Generica Vitamín E 200 I.U. vám môže pomôcť nasledovne:

Antioxidačné pôsobenie

Vitamín E patrí medzi výrazné antioxidanty, jeho účinok je posilnený napríklad ešte o ďalší antioxidačný vitamín, C. Užívanie Generica Vitamín E 200 I.U. vám tak môže pomôcť na podporu ochrany buniek pred oxidačným stresom a voľnými radikálmi.

Vplyv na pohybový aparát

Vitamín E zároveň prispieva aj k zlepšeniu fungovania a zdravého stavu pohybového aparátu a toto je druhá významná oblasť, prečo sa užívanie Generica Vitamín E 200 I.U. vyplatí. Ak chcete podporiť obnovu a rast svalového tkaniva, je to dobrá voľba.

Podpora pokožky a pleti

Generica Vitamín E 200 I.U. môžete užívať aj vtedy, ak chcete zlepšiť stav svojej pokožky a pleti. Platí to tak pre všeobecnú podporu jej zdravia, ako aj v prípade cieleného zlepšenia hojenia rán alebo pôsobenia na kožné problémy typu ekzém, akné a psoriáza.

Ďalšie vplyvy

Medzi ďalšie oblasti, kde má vitamín E svoje pôsobenie, patria podpora tvorby červených krviniek, prevencia aterosklerózy a trombózy, všeobecná podpora imunity, ochrana nervového systému a nervových buniek a posilnenie účinku inzulínu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Generica Vitamín E 200 I.U.

Chceli by ste užívať kapsuly Generica Vitamín E 200 I.U., no obávate sa, či s tým neprichádzajú aj nejaké rizikové vplyvy v podobe nežiaducich účinkov? V takom prípade vás upokojíme, výrobca neudáva žiadne negatívne alebo vedľajšie vplyvy.

Pozor si preto treba dať iba na jednu všeobecnú rizikovú situáciu:

 • ide o možnosť vzniku precitlivenej alebo alergickej reakcie na niektorú z pomocných a doplnkových látok v zložení, našťastie, táto situácia je ojedinelá

Kontraindikácie a možné interakcie Generica Vitamín E 200 I.U.

Okrem možných nežiaducich účinkov treba rátať v prípade Generica Vitamín E 200 I.U. aj s niektorými interakciami ohľadom zdravotného stavu alebo užívania iných prípravkov. Našťastie, aj tu sú takéto riziká minimálne a užívanie je bezproblémové.

Pokiaľ ide o situácie, na ktoré si treba dať pozor, sem patria tieto

 • podávanie Generica Vitamín E 200 I.U. je určené iba pre dospelých, výrobca výslovne uvádza, že deti do 18 rokov by kapsuly užívať nemali
 • rovnako tak nie je tento doplnok výživy vhodný ani pre tehotné ženy a ženy počas dojčenia, tie si musia nájsť iný zdroj vitamínu E
 • ak sa u vás vyskytne akákoľvek alergická alebo precitlivená reakcia, prerušte užívanie Generica Vitamín E 200 I.U. a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe
 • lekára alebo lekárnika je vhodné sa opýtať na užívanie tohto doplnku aj v prípade, ak užívate iné lieky či prípravky obsahujúce vitamín E

Balenie a cena Generica Vitamín E 200 I.U.

Spoločnosť Generica uviedla tento doplnok výživy na trh len v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 60 kapsúl, po 15 kapsúl v každom blistri. Ako alternatívy máte k dispozícii podobné prípravky a to s vitamínom E v koncentrácii 100 I.U. alebo 400 I.U., avšak Generica Vitamín E 200 I.U. je dostupný len v tejto jednej veľkosti balenia.

Tu je porovnanie cien prípravku vo vybraných lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Z hľadiska kvality je tento vitamínový doplnok veľmi dobrou voľbou, či už ide o pomer koncentrácie vitamínu E oproti iným verziám, ale aj v porovnaní s konkurenciou. Do úvahy treba brať aj to, že značka Generica je dlhodobo overenou zárukou kvality.

Kde kúpiť Generica Vitamín E 200 I.U.

Ak vás prípravok zaujal a chceli by ste si ho zakúpiť, máte na výber dve možnosti. Prvou sú eshopy ponúkajúce vitamínové doplnky a prípravky, druhou lekárne. Nakoľko je Generica Vitamín E 200 I.U. voľne predajný, k dispozícii je bez receptu, takže nemusíte nikam osobne chodiť a využiť môžete nielen kamenné, ale aj online lekárne.

Tie v sebe kombinujú jednoduchosť nákupu, časovú úsporu, istotu dostupnosti skladom, výhodnejšiu cenu a zároveň dostatočne široký sortiment a odborné zázemie. Ide o najlepšiu možnú voľbu pre každého, kto hľadá kvalitu a maximálne pohodlie.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pre tých, čo by si chceli Generica Vitamín E 200 I.U. zakúpiť v internetovej lekárni, no nemajú ešte dostatok skúseností s takýmto spôsobom objednávky, prinášame aspoň stručný prehľad postupu. Nákup viete spraviť cez počítač aj smartfón.

Celý proces by sa dal jednoducho zhrnúť v týchto 4 postupných krokoch:

 • Nájdete a vložíte do internetového košíka zvolený počet balení prípravku
 • Vyplníte svoje osobné údaje, kontakt a zadáte adresu doručenia
 • Potom si zvolíte spôsob dopravy a prípadne tiež kuriérnu službu
 • Na záver vyberiete spôsob platby a objednávku môžete odoslať

To je celé, ide o záležitosť len niekoľkých minút a kliknutí. Viaceré online lekárne celý proces dokonca zrýchľujú aj tým, že umožňujú online objednávku bez nutnosti registrácie. Pri platbe môžete navyše využiť najpohodlnejší možný spôsob, platbu kartou. Čo sa týka doručenia, to býva do 1 až 2 dní a ak kúpite viac balení, môže byť aj zdarma.

Generica Vitamín E 200 IU

 • Antioxidačné pôsobenie
 • Vplyv na pohybový aparát
 • Podpora pokožky a pleti

Najčastejšie otázky

Internetové fóra a diskusie sú plné rôznych otázok a dotazov týkajúcich sa vitamínového doplnku Generica Vitamín E 200 I.U., napríklad čo sa týka užívania, účinnosti alebo možných rizík predávkovania. Ak vás zaujíma, čo sa ľudia pýtajú najčastejšie a čo ich zaujíma najviac, stačí sa pozrieť na najznámejšie diskusné fóra a portály.

Tu je stručný prehľad najvýznamnejších tém:

Aký je rozdiel medzi jednotlivými verziami Generica Vitamín E?

Ako sme už spomenuli pri baleniach, značka má na trhu tri verzie tohto doplnku. Tie sa líšia koncentráciou vitamínu E v 1 kapsuly, pričom na výber máte objem 134 mg vitamínu E v prípade 200 I.U., 67 mg v prípade 100 I.U. a 268 mg v prípade 400 I.U.

Ako dlho mi vydrží jedno balenie a ako dlho ho treba užívať?

Ak budete užívať Generica Vitamín E 200 I.U. podľa inštrukcií od výrobcu, čiže 1 kapsulu raz denne, jedno celé balenie by malo vydržať na takéto užívanie 2 mesiace. Na prejavenie pozitívnych vplyvov je to dostatočný čas, no dávkovanie môže byť aj dlhšie.

Sú nejaké riziká v prípade predávkovania sa vitamínom E?

Áno, no platí to len v prípade syntetickej formy vitamínu E a naozaj v prípade megadávok, kedy je denná maximálna dávka prekročená viacnásobne. Medzi negatívne symptómy predávkovania patria nevoľnosť, zvracanie, hnačka a poruchy srdcového rytmu.

Ovplyvňuje vitamín E užívanie niektorých liekov?

Áno, no podobné je to aj v prípade iných vitamínov či minerálov a stopových prvkov. Ľudia, ktorí užívajú doplnky s obsahom železa, liečivá obmedzujúce vstrebávanie tukov alebo lieky určené na pečeň, by mali užívaniu vitamínu E venovať zvýšenú pozornosť.

Skúsenosti s tabletkami Generica Vitamín E 200 I.U.

Vitamínový doplnok Generica Vitamín E 200 I.U. patrí medzi veľmi známe, dokonca ho odporúčajú aj mnohí lekári a to hlavne pre preventívne účinky a pôsobenie vitamínu E na antioxidačnú ochranu buniek, podporu imunity a prirodzenej obranyschopnosti a na zníženie rizika niektorých ochorení ciev, žíl alebo srdca.

Výhodou tohto konkrétneho prípravku je, že užívatelia už veľmi dobre poznajú samotnú značku Generica a tak nie je problém s dôverou v kvalitu alebo dobrú účinnosť. Kladné referencie a recenzie na portáloch typu Heureka to potvrdzujú.

Generica Vitamín E 200 IU

 • Antioxidačné pôsobenie
 • Vplyv na pohybový aparát
 • Podpora pokožky a pleti

Veľmi pozitívne hodnotená je aj cena a jej pomer k veľkosti balenia, rovnako tak dostupnosť Generica Vitamín E 200 I.U. skladom vo väčšine lekární. Mnoho užívateľov berie tieto kapsuly už roky a to bez akýchkoľvek problémov či rizík nežiaducich účinkov. Užívanie je tiež bezproblémové, kapsuly sú malé a veľmi ľahko sa prehĺtajú.

Zhodnotenie

Ak sa rozhodnete Generica Vitamín E 200 I.U. zakúpiť, podľa zverejnených komentárov a referencií nespravíte krok vedľa. Minimálne za vyskúšanie stoja, v tejto konkrétnej verzii je vitamín E zastúpený v dostatočnej koncentrácii pre väčšinu prípadov.

Medzi najdôležitejšie benefity prípravku patria:

 • bezproblémový nákup bez receptu alebo vyšetrenia u lekára
 • možnosť dlhodobého užívania aj viacej mesiacov po sebe
 • bezproblémové a jednoduché dávkovanie 1 kapsuly denne
 • kvalitná koncentrácia vitamínu E oproti väčšine konkurencie

Prípravok si viete zakúpiť v každej lekárni, pričom najpohodlnejšou voľbou sú internetové lekárne, ktoré ponúkajú najlepší výber, kvalitné služby a veľmi priaznivé ceny. Vďaka známosti značky nebude žiaden problém nájsť na sklade balenie, ktoré chcete.

Čo sa týka celkového zhodnotenia, Generica Vitamín E 200 I.U. patrí medzi to najlepšie na trhu a väčšina užívateľov prípravok po vyskúšaní odporúča ďalej. Plusom je aj to, že ho odporúčajú tiež viacerí lekári, či už pre antioxidačné pôsobenie, ale aj v rámci prevencie niektorých ochorení. To je veľmi dobré znamenie.

Generica Vitamín E 200 IU

 • Antioxidačné pôsobenie
 • Vplyv na pohybový aparát
 • Podpora pokožky a pleti

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

5 Hodnotení