Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
6,66 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
6,53 €
Do obchodu

Popularita látky zvanej koenzým q10 je naozaj viditeľná, rovnako tak aj jej pozitívne účinky na ľudský organizmus a zdravie niektorých orgánových sústav. Tento vplyv využíva aj výživový doplnok GS Koenzým Q10 s obsahom 30 mg tohto antioxidantu v jednej kapsuly. Oproti konkurencii je však prípravok obohatený o vitamín E, čo rozširuje pôsobenie.

Pokiaľ vás zaujíma, na čo všetko vám môže tento doplnok výživy pomôcť, aké má pozitívne vplyvy, aké je odporúčané dávkovanie alebo to, či ho možno užívať aj v tehotenstve a počas dojčenia, naša komplexná recenzia vám priblíži odpovede na všetky tieto otázky.

Výrobca a pôvod

GS Koenzým Q10 30 mg, čo je oficiálny názov produktu, je súčasťou spoločnosti Green – Swan Pharmaceuticals, známej pod skratkou GS. Ide o overeného producenta, ktorý sa zaoberá výrobou a distribúciou liekov, zdravotníckych pomôcok aj výživových doplnkov.

Spoločnosť vznikla v roku 1997 vo Veľkej Británii, neskôr sa presunula do Prahy. Cieľom firmy je využiť prírodné a overené suroviny spolu s najnovšími znalosťami a špičkovou technológiou pre prípravky a produkty pozitívne vplývajúce na ľudské zdravie. Do ponuky firmy patria napríklad také známe značky ako sú Condro Diamant, Eladen či Mamavit.

Zloženie, účinné látky a vzhľad GS Koenzým Q10 30 mg

GS Koenzým Q10 30 mg je výživovým doplnkom, ktorý je založený na obsahu dvoch látok. Prvou je koenzým Q10, druhou vitamín E, ktorý je známym antioxidantom. Okrem týchto dvoch aktívnych látok sú súčasťou zloženia aj niektoré ďalšie zložky.

Prípravok má komplexný obsah a tu je predstavenie jeho najdôležitejších zložiek:

 • Koenzým Q10: Základom prípravku je koenzým Q10, nazývaný tiež ubichón. Ide o látku, ktorá je telu vlastná, dokonca si ju vie organizmus v istej miere aj sám syntetizovať. Látka je dôležitým antioxidantom, má tzv. anti-age efekt, podporuje obranyschopnosť, zabraňuje krvácaniu ďasien, znižuje krvný tlak a pomáha na celkové posilnenie organizmu a vitalitu.
 • Vitamín E: Druhou zložkou je vitamín E. Ide o vitamín rozpustný v tukoch, ktorý patrí medzi významné antioxidanty s pozitívnym vplyvom na ochranu buniek a tkanív pred vplyvom voľných radikálov. Vitamín taktiež ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, pomáha na obnovu svalovej hmoty, znižuje krvný tlak, má močopudné účinky a pomáha aj na stav pokožky.
 • Pomocné, prídavné doplnkové a ďalšie zložky: Okrem aktívnych látok v podobe koenzýmu Q10 a vitamínu E obsahuje prípravok aj objemové činidlo sójový olej, želatínu, glycerol a čistenú vodu, ktoré tvoria obal kapsuly, protihrudkujúcu látku oxid kremičitý a farbivo oxid železitý. Ide všetko o štandardné zložky využívané aj v iných podobných prípravkoch.
VEĽKÉ ŽELATÍNOVÉ KAPSULY

Pokiaľ ide o formu, prípravok GS Koenzým Q10 30 mg má podobu kapsúl určených na perorálne užívanie. Ide o tmavé kapsuly balené v blistroch po 15 kusov v jednom, ktoré sa prehĺtajú v celosti, vďaka hladkému povrchu to ide bez problémov aj napriek veľkosti.

Dávkovanie a užívanie GS Koenzým Q10 30 mg

Hoci je GS Koenzým Q10 30 mg výživovým doplnkom a nie liekom, ktorý by obsahoval aj nejaké liečivá, jeho správne dávkovanie a užívanie má veľký vplyv na to pôsobenie v praxi a využitie všetkých pozitívnych účinkov tak koenzýmu Q10, ako aj vitamínu E.

 • Prípravok je určený primárne pre dospelých, ale užívanie je možné aj u detí od 3 rokov
 • Výrobca udáva, že obvyklá štandardná dávka je v množstve 1 kapsuly s užitím raz denne, pričom táto ustanovená dávka je denným maximom a nesmie sa prekročiť

Aj vzhľadom k svojej konzistencii sa kapsuly musia užiť v celosti, bez akéhokoľvek delenia alebo rozhrýzania. Pre čo najlepšie vstrebanie by sa mal GS Koenzým Q10 30 mg užívať s jedlom, aby sa predišlo možným zažívacím ťažkostiam. Kapsulu po užití dobre zapite. Neužívajte prípravok namiesto odbornej liečby a ani namiesto pestrej stravy.

Uchovanie a skladovanie GS Koenzým Q10 30 mg

Tak, ako je dôležité správne užívanie, je z pohľadu maximálnej využiteľnosti produktu veľmi dôležitý aj spôsob skladovania doplnku. Ponechajte kapsuly v pôvodných blistroch a vždy si vyberte len jednu, ktorú užijete. Celé balenie skladujte mimo dohľadu a dosahu detí.

Okrem toho si nevyžaduje prípravok žiadne špeciálne podmienky:

 • nevystavujte kapsuly pôsobeniu vlhkosti, skladujte ich mimo slnečného žiarenia
 • optimálna teplota uschovania je 15 až 25° C, chráňte prípravok pred mrazom
 • neužívajte produkt po dátum jeho spotreby, ktorý nájdete na obale
 • nespotrebovaný zvyšok kapsúl nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne
GS Koenzým Q10 30 mg: s biotínom, skúsenosti a dávkovanie
 • Podpora vitality a energie
 • Vplyv na nervový systém
 • Pôsobenie v oblasti kardiovaskulárnej sústavy
6,66 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie GS Koenzým Q10 30 mg

Prvoradým cieľom prípravku GS Koenzým Q10 30 mg je doplnenie oboch svojich aktívnych zložiek, čiže koenzýmu Q10, ako aj vitamínu E, do tela. Pri dlhodobejšom užívaní dosiahnu obe látky optimálnu hladinu v organizme a s tým súvisia aj viaceré pozitívne vplyvy.

Z hľadiska ich intenzity je pôsobenie prípravku najviditeľnejšie v týchto oblastiach:

Podpora vitality a energie

Koenzým Q10 je dôležitou súčasťou energetického metabolizmu a je nevyhnutnou látkou pre tvorbu energie v bunkách. Okrem toho pomáha na zvýšenie vitality aj tým, že je silným antioxidantom, tak, ako aj vitamín E. Na posilnenie vitality organizmu vplýva aj tým, že podporuje obranyschopnosť.

Vplyv na nervový systém

GS Koenzým Q10 30 mg je využívaný veľmi často aj na celkovú podporu nervového systému a na posilnenie organizmu z tohto hľadiska. Užívajú ho ľudia vystavení stresu, nakoľko aktívne látky v zložení podporujú zdravie periférnych nervov a zvyšujú aj ich odolnosť voči poškodeniu oxidačným stresom.

Pôsobenie v oblasti kardiovaskulárnej sústavy

Treťou dôležitou oblasťou pôsobenia tak koenzýmu Q10, ako aj vitamínu E, je vplyv na srdce, cievy a krvný obeh. Koenzým Q10 pomáha na zníženie rizika krvácania ďasien a znižuje vysoký krvný tlak, pomáha tiež proti ateroskleróze. Vitamín E je zas dôležitý pre zdravú tvorbu červených krviniek.

ĎALŠIE ČIASTKOVÉ VPLYVY

Pôsobenie koenzýmu Q10 a vitamínu E je viditeľné aj v niektorých iných čiastkových vplyvoch, napríklad pri znížení tvorbu histamínu, zlepšení stavu pokožky vrátane zníženie výskytu vrások alebo pozitívne pôsobenie na činnosť pohlavných žliaz.

Nežiaduce a vedľajšie účinky GS Koenzým Q10 30 mg

Dobrou správou je, že tak, ako aj v prípade iných podobných prípravkov, aj GS Koenzým Q10 30 mg je pri užívaní bezpečný z hľadiska vedľajších účinkov. Výrobca žiadne závažné negatíva neudáva, dôležité je ale zachovať odporúčanú dávku a spôsob užívania.

Vyskytnúť sa však môžu dve riziká pri užívaní, hoci obe sú veľmi výnimočné:

 • prvým takýmto rizikom je výskyt alergickej či precitlivenej reakcie na niektorú z látok v zložení výživového doplnku
 • druhým rizikom sú možné zažívacie a tráviace ťažkosti, ktoré bývajú spojené buď s prekročením dávky alebo s užívaním kapsúl mimo jedla

Kontraindikácie a možné interakcie GS Koenzým Q10 30 mg

Okrem možných rizík spojených s nežiaducimi a vedľajšími účinkami treba pred začiatkom užívania prípravku zvážiť aj faktory, ktoré môžu byť problematické z pohľadu kontraindikácií a interakcií. Ide o situácie, kedy nebude možné dávkovanie kvôli iným okolnostiam.

Toto sú prípady, ktoré si vyžadujú najviac pozornosti v tomto ohľade:

 • ak sa u vás vyskytne alergická či precitlivená reakcia, užívanie prerušte a kontaktujte lekára, pri zažívacích ťažkostiach znížte dávkovanie či upravte spôsob užitia
 • prípravok GS Koenzým Q10 30 mg je určený primárne pre dospelých, nesmú ho užívať deti vo veku do 3 rokov, staršie iba pod dohľadom dospelého
 • neužívajte prípravok spoločne s inými doplnkami obsahujúcimi koenzým Q10, mohlo by totiž prísť k prekročeniu odporúčanej dennej dávky
 • výrobca neudáva žiadne interakcie či kontraindikácie s liekmi a liečivami, prípadnú kombináciu by ste však mali pre istotu konzultovať s lekárom

Balenie a cena GS Koenzým Q10 30 mg

Pokiaľ ide o verziu GS Koenzým Q10 s obsahom 30 mg koenzýmu Q10, značka GS na trh uviedla iba jednu veľkosť balenia a to s obsahom spoločne 60 kapsúl. Toto balenie je označené aj ako GS Koenzým Q10 30 mg 30 + 30 kapsúl zdarma. Iné veľkosti alebo typy balenia s odlišným zložením nie sú k dispozícii, aspoň nie v tejto koncentrácii.

Ak vás zaujímajú ceny prípravku v lekárňach, tu je krátke zhrnutie:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  6,66 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   6,53 €
   Do obchodu

   Prípravok má podobu želatínových kapsúl balených v blistroch, pričom v spomínanom balení sa nachádzajú 4 blistre, v každom je 15 kapsúl. Vzhľadom na koncentráciu koenzýmu Q 10 a zloženie obohatené o vitamín E je cena oproti konkurencii veľmi solídna.

   Kde kúpiť GS Koenzým Q10 30 mg

   Tak, ako aj v prípade konkurenčných značiek, aj produkt GS Koenzým Q10 30 mg je z kategórie výživových doplnkov. Produkt je dostupný voľne, jeho predaj nie je podmienený receptom. Prípravok môžete nájsť aj v obchodoch a eshopoch s podobnými výživovými doplnkami, či dokonca aj v niektorých eshopoch s komplexnejším tovarom.

   Najviac sa však kupuje GS Koenzým Q10 30 mg v lekárňach, kde je aj vďaka známosti značky stálou súčasťou sortimentu. Okrem osobnej kúpy v kamennej lekárni ho nájdete aj v ponuke viacerých online lekární, kde si ho viete objednať priamo z pohodlia domova.

   NIELEN CENA, ALE AJ ZÁKAZNÍCKE SLUŽBY

   Pokiaľ vás oslovil nákup GS Koenzým Q10 30 mg online, pozerajte pri  výbere lekárne nielen na čo najnižšiu cenu, ale aj na známosť lekárne na trhu a rozsah servisu, ktorý poskytuje. V tomto majú navrch hlavne väčšie lekárne s dlhšou históriou, napríklad ako je [lekaren].

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Prípravok GS Koenzým Q10 30 mg si viete teda objednať aj v internetovej lekárni, no ak s tým nemáte dostatok skúseností, v nasledujúcich riadkoch vám v skratke predstavíme celý proces. Výhodou je, že z technického hľadiska prebieha nákup podobne, ako v eshope.

   Tu sú celý proces a jeho podmienky popísané v niekoľkých krokoch:

   • Nájdete lekáreň, kde je prípravok skladom a vložíte ho do košíka
   • Vyberiete si spôsob platby, čiže vopred alebo na dobierku
   • Vyplníte svoje údaje vrátane kontaktných informácií
   • Zvolíte si typ dopravy, adresu doručenia a objednávku odošlete

   Väčšina tých známejších lekární vám umožní objednanie prípravku aj bez registrácie, čo je pohodlnejšie a rýchlejšie. Ak si zvolíte platbu vopred, nemusíte mať žiadnu hotovosť, za GS Koenzým Q10 30 mg viete zaplatiť aj vopred cez internet banking či platobnou kartou. Pokiaľ ide o doručenie, väčšina kuriérnych služieb vám zásielku doručí do 24 až 48 hodín.

   GS Koenzým Q10 30 mg: s biotínom, skúsenosti a dávkovanie
   • Podpora vitality a energie
   • Vplyv na nervový systém
   • Pôsobenie v oblasti kardiovaskulárnej sústavy
   6,66 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Ako dlho je možné GS Koenzým Q10 30 mg užívať? Obsahujú kapsuly lepok či iné problematické zložky? Pokiaľ vás zaujímajú odpovede na tieto, prípadne ďalšie praktické témy týkajúce sa užívania a účinnosti, na tomto mieste vám prinášame odpovede na najviac kladené otázky a dotazy, ktoré sa objavujú na fórach a v diskusiách na internete.

   Tu sú témy, ktoré užívateľov GS Koenzým Q10 30 mg zaujímajú najviac:

   Môžu GS Koenzým Q10 30 mg užívať ľudia s niektorými alergiami?

   Pokiaľ ide o prítomnosť niektorých problematických zložiek a alergénov, napríklad typu lepok, cukor či laktóza, nič také v kapsulách nenájdete. Užívanie by preto nemalo byť problém pre celiatikov, diabetikov alebo ľudí, ktorí trpia laktózovou intoleranciou.

   Aká je presná koncentrácia jednotlivých aktívnych a účinných zložiek?

   Ako už hovorí aj názov, vo výživovom doplnku GS Koenzým Q10 30 mg sa nachádza koenzým Q10 v koncentrácii 30 g v každej kapsule. Druhá dôležitá látka, čiže vitamín E, o ktorého prítomnosť je prípravok obohatený, sa v 1 kapsule nachádza v objeme 150 µg.

   Pre koho je tento výživový doplnok určený na užívanie?

   Prípravok GS Koenzým Q10 30 mg má význam pre každého, kto chce doplniť v tele hladinu a prítomnosť koenzýmu Q10. Túto látku si vie naše telo vyrobiť aj samé, no nakoľko jeho produkcia klesá zhruba od 20. roku života, prípravok je vhodný pre všetkých dospelých.

   Aký je rozdiel medzi GS Koenzým Q10 30 mg a GS Koenzým Q10 60 mg?

   Jediným podstatným rozdielom medzi oboma prípravkami je objem koenzýmu Q10, ktorý je udávaný priamo v názve produktu. Okrem toho, druhý menovaný prípravok je k dispozícii v pestrejšej palete rozličných typov a verzií, či už Premium alebo v podobe darčekov.

   Skúsenosti s tabletkami GS Koenzým Q10 30 mg

   Značka GS je v oblasti výživových doplnkov veľmi známa a mnoho užívateľov si práve vďaka jej poznateľnosti zakúpi aj GS Koenzým Q10 30 mg. Pochopiteľne, upútajú ich aj pozitívne recenzie, ktorých je naozaj dostatok, podľa nich vidno, že prípravok je dostatočne populárny, známy a rozšírený, hlavne kvôli zaujímavému zloženiu.

   Najčastejšie si GS Koenzým Q10 30 mg kupujú ľudia, ktorí potrebujú posilniť organizmus z hľadiska fyzickej alebo duševnej vitality. Chválené sú aj účinky na nervy a nervovú sústavu, z čoho vyplýva tiež celkové upokojenie, hlavne v období stresu alebo zvýšenej záťaži.

   GS Koenzým Q10 30 mg: s biotínom, skúsenosti a dávkovanie
   • Podpora vitality a energie
   • Vplyv na nervový systém
   • Pôsobenie v oblasti kardiovaskulárnej sústavy
   6,66 €
   Do obchodu

   Výživový doplnok sa bežne užíva nielen v období akútnej potreby, ale aj preventívne, dokonca aj dlhodobejšie. Plusom je tiež priaznivá cena, hlavne v pomere k veľkosti balenia a ku koncentrácii jednotlivých látok. Veľkým plusom je bezproblémové zloženie, takže po GS Koenzým Q10 30 mg môžu siahnuť aj diabetici alebo ľudia s alergiou na lepok.

   Zhodnotenie

   GS Koenzým Q10 30 mg má teda nielen kvalitné a zaujímavé zloženie, ale aj veľmi dobré referencie a recenzie. Výsledkom je všeobecne kladné zhodnotenie produktu zo strany užívateľov, viacerí z nich užívajú prípravok dlhodobo a odporúčajú ho aj ďalej.

   Pokiaľ ide o najsilnejšie stránky prípravku, sem patria:

   • jednoduché dávkovanie, stačí len 1 kapsula denne
   • možnosť dlhodobého užívania aj viac týždňov
   • žiadne vážnejšie nežiaduce a vedľajšie účinky
   • zloženie obohatené o vitamín E pre širšie účinky

   Ak si vyberiete GS Koenzým Q10 30 mg, okrem uvedených výhod získate hlavne dostatočne overený prípravok, s ktorým má väčšine užívateľov pozitívnu skúsenosť. Využíva sa hlavne na celkové posilnenie organizmu, či už z fyzického alebo duševného hľadiska.

   Kúpa prípravku je veľmi jednoduchá, nakoľko GS Koenzým Q10 30 mg spadá medzi doplnky výživy, ktorých predaj nie je viazaný na recept. Môžete si ho tak kúpiť nielen osobne v kamennej lekárni, ale aj cez internet, vďaka známosti značky je v sortimente viacerých online lekární. Ušetríte tak na cene, nikam nemusíte ísť a je to pohodlnejšie.

   GS Koenzým Q10 30 mg: s biotínom, skúsenosti a dávkovanie
   • Podpora vitality a energie
   • Vplyv na nervový systém
   • Pôsobenie v oblasti kardiovaskulárnej sústavy
   6,66 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   GS Koenzým Q10 30 mg je potravinový a výživový doplnok s obsahom koenzýmu Q10 a vitamínu E. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

   GS Koenzým Q10 30 mg: Na podporu srdca, nervov, psychiky, duševnej sily a na energiu
   Počet hlasov: 15 Priemer:4.7 (93.33%)
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *