Himalaya Koflet-H: Pastilky na úľavu od kašľa, zápal hrdla a na uvoľňovanie hlienu

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Ak pociťujete prvé príznaky zápalu v krku, začína vás trápiť zachrípnutie alebo kašeľ a zároveň hľadáte prípravok s prírodným zložením, ktorý vám môže uľaviť, vašou voľbou môžu byť aj pastilky Himalaya Koflet-H. Ide o výživový doplnok , ktorý môžu užívať dospelí aj deti, pričom pastilky majú viac príchutí, takže si viete vybrať presne podľa seba.

Základom ich pôsobenia je kombinácia až 9 zaujímavých rastlín a bylín, ktoré majú už dlhodobo overené priaznivé účinky práve na problémy dýchacích ciest. Naša recenzia vám teraz pastilky Himalaya Koflet-H predstaví komplexne vrátane ich zloženia a užívania.

Výrobca a pôvod

Značka Himalaya Herbals, ktorá za týmto prípravkom stojí, bola založená v roku 1930 s cieľom priniesť do modernej spoločnosti overené poznatky z 5000 rokov starého systémy Ayurvedskej medicíny. Základom prípravkov sú teda 100 % rastlinné a prírodné látky.

Dnes je možné nájsť prípravky spoločnosti vo vyše 80 krajinách po celom svete, či už ide o doplnky výživy pre konkrétne oblasti, kozmetické prípravky alebo produkty z oblasti osobnej hygieny. Spoločnosť sa sústredí na kvalitu vstupných surovín, moderný výrobný proces, neustály vývoj a napredovanie a výsledkom je silné postavenie na trhu.

Zloženie, účinné látky

Pastilky Himalaya Koflet-H ponúkajú kombináciu účinkov a vplyvov až 9 bylín, ktoré spolu vytvárajú synergiu pri problémoch v ústnej dutine, hrdle, prieduškách a celkovo v hornej časti dýchacích ciest. Viaceré z nich dokonca pomáhajú aj na podporu obranyschopnosti.

Tu je komplexné zloženie a stručná charakteristika jednotlivých látok:

 • Vrcholiak myrobalanový: Ide o listnatý strom z Ázie, ktorý pomáha na prirodzenú imunitu organizmu, zažívanie a trávenie a prispieva k udržaniu zdravia celého respiračného systému.
 • Klinčekovec voňavý: Plodom tohto stromu je známa korenina klinček. Strom je využívaný na hygienu ústnej dutiny, má dezinfekčné účinky a podporuje aj srdce, pečeň a žalúdok.
 • Alpínia galangová: Alpínia sa využíva v thajskej a indonézskej kuchyni, nakoľko pomáha na nechutenstvo a látkovú premenu. Pomáha aj proti chrípke, baktériám a tiež proti vírusom.
 • Ďumbier lekársky: Rastlina je známa pod menom zázvor a má viacero pozitívnych vplyvov. Pomáha na prechladnutie, boľavé hrdlo, uvoľnenie hlienov a obsahuje antibiotické látky.
 • Piepor dlhý: V prípravku Himalaya Konflet-H je obsiahnutý aj piepor a to v dvoch druhoch. Piepor dlhý sa tu nachádza kvôli vplyvu na imunitu, ale aj kvôli uvoľneniu dýchacích ciest.
 • Piepor čierny: Druhým druhom je piepor čierny, známy aj ako čierne korenie. Rastlina pomáha na trávenie, metabolizmus, nervový systém a tiež na uvoľnenie dýchania.
 • Akácia katechová: Akácia je tiež veľmi cenenou rastlinou v tradičnej medicíne, hlavne na nechutenstvo a trávenie. Používa sa však aj na ústnu dutinu, nakoľko má antiseptické vplyvy.
 • Kardamóm malabarský: Rastlina sa vyskytuje v oblasti Indie a používa sa aj ako korenie do jedál. Okrem toho pomáha na osvieženie dychu a prispieva k fungovaniu obranyschopnosti.
 • Škoricovník cejlónsky: Rastlina je u nás známa aj ako korenina škorica. Podáva sa pri tráviacich problémoch, počas chrípky a prechladnutia a má antibakteriálne a antivírusové vplyvy.

Dávkovanie a užívanie

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšiu účinnosť spomínaných vplyvov jednotlivých rastlín, musíte užívať pastilky Himalaya Koflet-H presne podľa odporúčaní výrobcu. Prípravok je možné podávať deťom vo veku od 2 rokov, ale iba za predpokladu, že pastilky neprehltnú.

Pre dosiahnutie čo najlepšieho účinku je lepšie po užití pastilky nepiť a ani nejesť, aby neprišlo k narušeniu prítomnosti rozpustených látok v ústnej dutine alebo v hrdle. Neprekračujte maximálnu dennú dávku, účinok pastiliek to nezvýši. Rovnako tak neužívajte výživový doplnok Himalaya Koflet-H namiesto pestrej a rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o uchovanie, pastilky Himalaya Koflet-H nie sú náročne na podmienky skladovania a nevyžadujú si dodržiavanie žiadnych špecifických pravidiel. Dôležité je ponechať pastilky v pôvodnej fólii a rozbaliť vždy len jednu, ktorú idete užiť.

Ďalšie podmienky, ktoré je potrebné dodržať, sú:

 • prípravok Himalaya Koflet-H skladujte na mieste mimo dohľadu a dosahu detí
 • chráňte balenie pred mrazom, vlhkosťou, slnkom aj nadmerným teplom
 • na obale nájdete dátum spotreby, po tomto dátume už pastilky neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok výživového doplnku nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne

Himalaya Koflet-H

 • Pomoc pri zápaloch dýchacích ciest a ich príznakoch

Účinky, indikácie a použitie

Vzhľadom na veľmi pestré zloženie zamerané na rastliny pôsobiace hlavne na dýchaciu sústavu, je použitie Himalaya Koflet-H určené práve pre túto oblasť. Účinky a vplyvy však plne závisia a súvisia s vlastnosťami konkrétnych bylinných zložiek.

Tu je detailnejšie popísaný vplyv jednotlivých rastlín a prípravku ako celku:

Pomoc pri zápaloch dýchacích ciest a ich príznakoch

Využitie jednotlivých rastlinných zložiek je hlavne v oblasti problémov respiračného systému a na podporu jeho správneho fungovania. Pre optimálnu sekréciu dýchacích ciest sa využíva napríklad extrakt z vrcholiaka myrobalanového, ktorého pôsobenie podporuje zázvor.

Na uvoľnenie dýchacích ciest sú zas účinné zázvor spoločne s oboma typmi pieporu, či už ide o piepor dlhý alebo piepor čierny. Škoricovník cejlónsky účinkuje na prejavy chrípky a prechladnutia, podobne ako zázvor, ktorý je považovaný za prírodný prostriedok na boľavé hrdlo.

Okrem toho majú viaceré rastliny obsiahnuté v zložení aj celkovo pozitívne účinky na obranyschopnosť a imunitu, napríklad kardamón malabarský. Viaceré zložky pôsobia aj antioxidačne, prípadne majú antiseptické vplyvy a pomáhajú proti baktériám a vírusom.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Ak ide o užívanie akýchkoľvek iných prípravkov s perorálnym dávkovaním, okrem žiaducich a žiadaných účinkov treba pamätať aj na riziko tých nežiaducich a vedľajších. Našťastie, v prípade tejto značky je obvykle užívanie bezproblémové.

Napriek tomu si treba dávať pozor na jedno všeobecné riziko vyplývajúce zo zloženia:

 • ide o výskyt precitlivenej alebo alergickej reakcie na látky obsiahnuté v niektorých rastlinných extraktoch, na druhú stranu, takýto stav je ojedinelý

Kontraindikácie a možné interakcie

Hoci sa vedľajšie či nežiaduce účinky vyskytujú naozaj výnimočne, pred užívaním je potrebné vedieť nielen o nich, ale aj o prípadoch, kedy nemusí byť užívanie prípravku možné z dôvodu faktorov vplývajúcich na kontraindikácie či interakcie objektívneho typu.

Toto sú situácie a prípady, na ktoré je potrebné si dať najviac pozor:

 • pastilky sú určené na užívanie pre dospelých a pre deti vo veku od 2 rokov, u menších detí je treba podávať ich pre istotu pod dohľadom dospelého
 • výrobca v príbalovej informácii neudáva žiadne informácie ohľadom použitia v tehotenstve či počas dojčenia, preto sa treba predtým poradiť s lekárom
 • to isté platí aj v prípade, ak by ste chceli užívať Himalaya Koflet-H spoločne s inými podobnými doplnkami výživy určenými na dýchaciu sústavu
 • pokiaľ ide o kombináciu s liekmi a liečivami, v zásade by pastilky nemali byť v žiadnej kontraindikácii, pre istotu sa ale najskôr spýtajte lekára

Balenie a cena

Výrobca, spoločnosť Himalaya, uviedla na náš trh pastilky Koflet-H v jednej veľkosti balenia, ale v troch rôznych typoch, každý s inou príchuťou. K dispozícii sú balenia s príchuťou zázvoru, citrónu a pomaranču, každé z nich obsahuje 12 pastiliek. Tie sú balené samostatne vo fólii, takže vždy viete rozbaliť iba jednu pastilku.

Ak by ste chceli zistiť ceny balení, tu je ich porovnanie:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Všeobecne sa dá povedať, že cena Himalaya Koflet-H je obvykle nižšia v internetových lekárňach, no rozdiel nie je až tak významný. Oproti iným podobným pastilkám je táto značka cenovo konkurencieschopná, ponúka navyše veľmi široké zloženie.

Kde kúpiť

Himalaya Koflet-H je produkt z kategórie doplnkov výživy. To znamená, že jeho predaj nie je podmienený receptom či predpisom a viete ho kúpiť voľne. Prípravok možno nájsť aj v niektorých eshopoch, hlavne s prírodnými produktmi, ale najčastejšie sa kupuje v lekárňach, či už v kamenných alebo v tých internetových.

Druhá možnosť je preferovaná čoraz viac, nakoľko je pohodlnejšia, nemusíte nikam chodiť a máte navyše istotu najlepšej možnej ceny. Objednávku v online lekárni viete vybaviť nielen cez počítač, ale aj cez mobilný telefón alebo tablet.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pokiaľ ide o objednávku, Himalaya Koflet-H je známa značka, ktorá je dostupná vo väčšine lekární. Kvôli lepším zákazníckym službám či zákazníckemu servisu je však lepšie vybrať si pre nákup tie väčšie, známejšie a overené.

V nich viete nakúpiť doslova behom pár minút:

 • Stačí si len vybrať typ balenia a vložiť ho do online košíka
 • Potom zvolíte spôsob platby a typ dopravy
 • Vyplníte do objednávky svoje údaje vrátane adresy
 • Na záver všetko skontrolujete a objednávku odošlete

Objednanie je teda  veľmi rýchle, zdržovať sa nemusíte vo väčšine prípadov ani registráciou. Rovnako rýchle je aj doručenie, kuriér vám zásielku s pastilkami doručí až k dverám, obvykle do 1 až 2 pracovných dní. Platiť pri nákup online môžete pri prevzatí zásielky, čiže na dobierku, ale aj vopred, najčastejšie cez internet banking alebo platobnou kartou

Najčastejšie otázky

Ak sa vám prípravok Himalaya Koflet-H pozdáva, ale pred jeho kúpou vás zaujímajú ešte niektoré praktické záležitosti, zhrnuli sme pre vás najviac kladené otázky na túto tému. Ide o dotazy, ktoré sa užívatelia najčastejšie pýtajú v rôznych internetových diskusiách a fórach a ktoré smerujú na praktické užívanie či pôsobenie.

Nech sa páči, toto sú tie najzaujímavejšie spolu s odpoveďami:

Akým spôsobom sa pastilky Himalaya Koflet-H užívajú?

Himalaya Koflet-H sú pastilky určené na cmúľanie, respektíve na voľné rozpustenie v ústnej dutine na jazyku. Vďaka tomu sa z nich uvoľnia jednotlivé látky a tie tak môžu pôsobiť v ústach a v hrdle. Po užití sa odporúča ešte 20 minút nič nejesť a nepiť.

Je možné tento výživový doplnok užívať aj dlhodobo?

Vzhľadom na veľkosť balenia a aj vzhľadom na charakter jednotlivých zložiek je Himalaya Koflet-H určený pre krátkodobé použitie, nie pre každodenné užívanie. Jedno balenie vám vydrží 3 až 4 dni, väčšine užívateľov stačí kúpa jedného balenia.

Ako rýchlo príde k nástupu prvého účinku Himalaya Koflet-H?

Podľa skúseností užívateľov by sa mal účinok, hlavne na podráždené hrdlo a na jeho upokojenie, dostaviť takmer okamžite po užití pastiliek. U každého to však môže byť individuálne, závisí to napríklad aj od miery a intenzity daného problému.

Čo robiť v prípade, ak nie som spokojný s účinnosťou prípravku?

Himalaya Koflet-H  je doplnkom výživy, nejedná sa o liek a ani o jeho náhradu, takže jeho pôsobenie je len podporné a účinnosť závisí od vlastností a vplyvov jednotlivých rastlinných extraktov. Ak vám prípravok nepomôže, navštívte lekára, ktorý stanoví odbornú liečbu.

Skúsenosti s pastilkami

Značka Himalaya je tak vo svete, ako aj u nás, pomerne známou. Mnoho ľudí si zvolí tento doplnok výživy práve kvôli známosti producenta, no čoraz viac dáva aj na referencie a skúsenosti ostatných. Tie sú pozitívne a mnoho ľudí je natoľko spokojných, že prípravok odporúča na užívanie aj ďalej.

Najčastejšie sa Himalaya Koflet-H kupuje za účelom pôsobenia na hrdlo, či už ide o jeho podráždenie alebo bolesť. Ľudia užívajú pastilky pri prvých príznakoch prechladnutia, na zachrípnutie a pri zápaloch v krku.

Himalaya Koflet-H

 • Pomoc pri zápaloch dýchacích ciest a ich príznakoch

Podľa skúseností prináša prípravok pomerne rýchlo úľavu a to aj pri kašli alebo výskyte hlienov. Pozitívne vnímaná je veľkosť pastiliek, ktoré môžu bez problémov užívať aj deti. Plusom je tiež výber z viacerých príchutí, dobrá cena oproti väčšine konkurencie a užívatelia si pochvaľujú aj dostupnosť v lekárňach.

Zhodnotenie

Ak vás teda trápia problémy v hrdle, s hlasivkami, pociťujete prvé symptómy zachrípnutia alebo začínate mať problém s kašľom, Himalaya Koflet-H môže byť dobrou voľbou. Ukazuje to väčšina skúseností užívateľov, ktorí si účinky tohto prípravku pochvaľujú.

Medzi najväčšie výhody produktu patria:

 • jednoduchá kúpa bez vyšetrenia či receptu
 • pohodlné užívanie, pastilky sa voľne rozpustia v ústach
 • minimum vedľajších a nežiaducich účinkov
 • výber z viacerých typov balenia podľa príchuti

Plusom je, že zloženie aktívnych látok pastiliek pozostáva čisto z prírodných zdrojov, takže aj pôsobenie je maximálne prirodzené. Pastilky majú menšiu veľkosť, takže by ich mohli bez problémov užívať aj deti, čo je ďalší benefit pre využiteľnosť.

Ak sa vám produkt pozdáva a chceli by ste si Himalaya Koflet-H zakúpiť, stačí si len vybrať príchuť a zájsť do najbližšej lekárni. Na kúpu nebudete potrebovať žiaden recept alebo predpis. Ešte pohodlnejšou a lepšou možnosťou je objednávka z online lekárne, ušetríte tak čas, peniaze a nemusíte nikam ísť.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.73

41 Hodnotení