Hylo Fresh: Očné kvapky na unavené, namáhané a podráždené oči a na ich upokojenie

Hylo Fresh skusenosti, cena, pouzitie a vedlajsie ucinky
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Máte unavené oči, namáhané od počítača alebo vplyvu počasia, prípadne vás trápia príznaky ich podráždenosti? Na všetky tieto problémy sú tu očné kvapky Hylo Fresh, ktoré v sebe kombinujú dve veľmi účinné látky a to kyselinu hyalurónovú vo forme soli hyaluronátu sodného a originálnu tinktúru rastlinného charakteru zo známej očianky rostkovovej.

Jedná sa o sterilný roztok bez konzervačných látok, ktorý je určený k očnému použitiu priamo do oka pod spodné viečko. Kvapky môžu užívať dospelí, deti, tehotné ženy aj ženy počas dojčenia a ich všetky plusy, mínusy a ďalšie vlastnosti vám ukáže táto recenzia.

Výrobca a pôvod

Kvapky Hylo Fresh sú súčasťou produktovej rady Hylo, kam partia napríklad aj Hylo Gel, Hylo Care, Hylo Parin, Hylo Dual alebo Hylo Comod. Ide o značky, ktorých výrobcom je nemecká farmaceutická oftalmologická spoločnosť URSAPHARM Arzneimittel GmbH.

Ide o značku, ktorá je poprednou Európskou spoločnosťou nielen v oblasti výroby umelých sĺz či produktov pre oči, ale v jej ponuke sa nachádzajú aj prípravky a produkty pre dýchaciu sústavu a tiež niektoré lieky na predpis, hlavne v podobe očných kvapiek a očných mastí. Firma má svoje zastúpenie aj u nás a jedná sa o kvalitného a overeného producenta.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Hylo Fresh

Hylo Fresh kvapky sú založené na kombinácii niekoľkých dôležitých látok, pričom z hľadiska účinnosti na oči sú najvýznamnejšie hyaluronát sodný a očianka rostkovova. Tieto látky dopĺňajú niektoré pomocné a podporné zložky, tak, ako aj v iných kvapkách.

Nakoľko je zloženie pomerne komplexné, tu je prehľad jeho látok:

 • Hyaluronát sodný: Prvou aktívnou a účinnou látkou obsiahnutou v kvapkách Hylo Fresh je hyaluronát sodný. Ide o látku, ktorá je pre telo prirodzená, pričom hlavným pôsobením tejto látky je zvlhčenie oka. Vďaka špeciálnemu zloženiu vytvára na oku zvlhčujúci film.

Tento film je rovnomerný, stabilný a dokáže byť na oku dostatočne dlho priľnavý, pričom je odolný voči samovoľnému odplaveniu. Výsledkom je zvlhčenie a podpora regenerácie rohovky a spojovky po nejakej námahe, ale aj zmiernenie pálenia, svrbenia a iných prejavov.

 • Očianka rostkovova: Druhou dôležitou účinnou látkou obsiahnutou v kvapkách Hylo Fresh je tinktúra z rastliny očianka rostkovova. Ide o bylinku, ktorá má známe použitie v rámci tradičnej a ľudovej medicíny a to tak na oči, ako napríklad aj trávenie či dýchacie cesty.

Najčastejšie sa rastlina používa pri zápaloch v oku, hlavne očných spojiviek, rovnako tak pri podráždení očí, čo býva sprevádzané ich začervenaním, pálením, bolesťou, nadmerným slzením, alebo naopak suchosťou, svrbením a rezaním. Pomáha aj na unavené oči.

 • Ďalšie podporné, pomocné a doplnkové látky: Pokiaľ ide o ďalšie látky použité v kvapkách Hylo Fresh, v zložení sa nachádzajú kyselina boritá, tetraboritan sodný a sterilizovaná voda. Vďaka tomu majú kvapky optimálnu konzistenciu pre použitie do očí a dlhú exspiráciu.

Dávkovanie a užívanie Hylo Fresh

Čo sa týka praktického používania kvapiek, Hylo Fresh má jednoduché dávkovanie, navyše, kvapky možno podávať nielen dospelým, ale aj deťom a tiež ženám v tehotenstve a počas dojčenia. Jedno balenie kvapiek by mala používať iba jedna osoba, nie viac ľudí.

Použitie kvapiek je veľmi jednoduché. Na úvod odložte ochranný uzáver, pred prvým použitím viac krát stlačte fľaštičku dole, potom ju obráťte kvapkacou špičkou smerom nadol, priblížte k oku, zatlačte stred fľaštičky a nechajte jednu kvapku dopadnúť na spodnú časť viečka oka. Pomaly zavrite oko a po tom, čo sa roztok rozleje, fľaštičku odložte.

Uchovanie a skladovanie Hylo Fresh

Veľmi dôležité pre použitie Hylo Fresh je aj správne skladovanie kvapiek. V tomto ohľade sa stačí držať inštrukcií v príbalovej informácii a kvapky ponechať v pôvodnom obale. Vždy po použití nasaďte na dávkovač ochranný uzáver, čím predídete kontaminácii.

Okrem toho dodržujte aj nasledovné zásady a pravidlá skladovania:

 • skladujte prípravok tak, aby bol mimo dohľadu a dosahu malých detí
 • nevystavujte kvapky priamemu slnečnému žiareniu a uchovajte ich v suchu
 • chráňte roztok pred pôsobením mrazu, ale aj pred teplotami nad 25° C
 • na obale je dátum exspirácie, po ňom už kvapky nepoužívajte

Hylo Fresh

 • Osvieženie unavených očí
 • Zmiernenie podráždenia očí
 • Lepšie zvlhčenie povrchu oka

Účinky, indikácie a použitie Hylo Fresh

Ak ide o použitie kvapiek Hylo Fresh, hlavným cieľom roztoku je upokojenie očí a podpora zdravého zraku. Toto pôsobenie je však rozdelené na viacero konkrétnych oblastí, v ktorých kvapky pomáhajú, pričom ich použitie môže byť krátkodobé aj dlhodobé.

V týchto oblastiach má použitie Hylo Fresh najväčší význam:

Osvieženie unavených očí

Ak vystavujete oči nejakej námahe, napríklad nadmernému pozeraniu do počítača a televízie, prípadne extrémnych vonkajším vplyvom, môžu byť unavené. Práve na ich regeneráciu, osvieženie, upokojenie a celkovo na namáhané oči vám môžu pomôcť kvapky Hylo Fresh.

Zmiernenie podráždenia očí

Druhým efektom, ktorý Hylo Fresh ponúka, je zmiernenie podráždenia očí a pôsobenie na súvisiace príznaky a prejavy. Kvapky vám pomôžu napríklad na začervenané oči, na ich bolesť, pálenie, rezanie či slzenie v dôsledku napríklad prievanu, prachu či slnka.

Lepšie zvlhčenie povrchu oka

Posledným výrazným vplyvom, ktorý kvapky Hylo Fresh majú, je pomoc pri lepšom zvlhčení povrchu oka. Tento účinok teda znamená priame pôsobenie na suché oči, ale napríklad aj preventívne zvlhčenie oka pri dlhodobejšom nosení tvrdých alebo mäkkých šošoviek.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Hylo Fresh

Pokiaľ ide o možné vedľajšie účinky, očné kvapky Hylo Fresh sú na tom v porovnaní s konkurenciou veľmi dobre, no aj v ich prípade sa môžu objaviť niektoré nežiaduce efekty a javy. Našťastie, vo väčšine prípadov sú kvapky veľmi dobre znášané pri aplikácií.

Ak ide o potenciálne a možné riziká, výrobca v tomto ohľade udáva toto:

 • vo veľmi vzácnych a zriedkavých prípadoch boli hlásené reakcie z precitlivenosti, hlavne ak ide o podráždenie, pálenie a slzenie očí po aplikácii prípravku
 • po vysadení používania kvapiek však tieto problémy zmizli, takže ak sa niečo podobné objaví aj u vás, používanie kvapiek prerušte a poraďte sa ďalej s lekárom

Kontraindikácie a možné interakcie Hylo Fresh

Okrem rizík spojených s vedľajšími účinkami si treba pred prvým použitím Hylo Fresh prečítať aj informácie od výrobcu, ktoré sa týkajú možných kontraindikácií a interakcií. V tomto ohľade je však použitie kvapiek oproti konkurencie tiež pomerne bezproblémové.

Čo sa týka tých prípadov a situácií, ktoré si vyžadujú pozornosť, tak:

 • používanie kvapiek Hylo Fresh je bezproblémové tak u dospelých, ako aj u detí, môžu ich používať aj tehotné a dojčiace ženy, v prípade potreby po porade s lekárom
 • ak budete okrem týchto kvapiek používať aj iné očné prípravky, časový odstup od nich by mal byť aspoň 30 minút, to sa týka aj použitia kontaktných šošoviek
 • v prípade kombinácie rôznych očných kvapiek by malo byť použitie Hylo Fresh až na záver, ak používate očné masti, tak kvapky aplikujte ešte pred nimi
 • pokiaľ máte po aplikácií kvapiek na istú dobu rozostrené videnie alebo zhoršenie kvality zraku, vyvarujte sa v tejto dobe vedeniu motorových vozidiel

Balenie a cena Hylo Fresh

Zvlhčujúce očné kvapky Hylo Fresh sú vyrábané iba v jednej veľkosti balenia a to s objemom 10 ml roztoku. Tento roztok je k dispozícii v malej bielej plastovej fľaštičke so špeciálnym dávkovačom na hrote, ktorým má systém prispôsobený na presné dávkovanie kvapiek. Fľaštička je umiestnená v papierovej škatuľke s príbalovou informáciou.

Ak ide o ceny týchto kvapiek, tu je ich stručné porovnanie v lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Čo sa týka porovnania cien, značka Hylo Fresh je možno podľa niektorých užívateľov na prvý pohľad o niečo drahšia, na druhú stranu, z hľadiska pomeru účinnosti, ceny a veľkosti balenia je na tom veľmi dobre. To je aj dôvod, prečo je nakoniec taká vyhľadávaná.

Kde kúpiť Hylo Fresh

Tak, ako aj viaceré iné očné kvapky v tejto kategórii, aj Hylo Fresh spadá do kategórie prípravkov dostupných voľne bez predpisu. Je to z dôvodu, že sa jedná o zdravotný pomôcku, ktorej kúpa nie je viazaná na recept alebo vyšetrenie u lekára, čo celú situáciu zjednodušuje. Vďaka tomu viete využiť nielen kamenné, ale aj online lekárne.

Tie prinášajú oveľa viac pohodlia a jednoduchosti pri kúpe, výhodnejšie ceny a hlavne istotu dostupnosti skladom. Platí to obzvlášť v prípade tých väčších a známejších online lekární, napríklad ako je [lekaren], ktorá je na trhu už dlhšie a má aj kvalitný servis.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak by ste mali záujem o očné kvapky Hylo Fresh a chceli by ste si ich zakúpiť čo najjednoduchšie, práve internetové lekárne sú ideálna možnosť. Objednávka v nich sa príliš neodlišuje od bežného nákupu v eshope a spravíte ju aj cez mobil.

Tu je najčastejší postup krokov celej objednávky a jej podmienky:

 • Najskôr musíte v ponuke lekárni nájsť príslušné balenie kvapiek
 • Potom ho vložíte do online košíka a vyplníte svoje osobné údaje
 • Zvolíte si spôsob platby, typ doručenia a prípadne aj kuriérnu službu
 • Objednávku ešte raz skontrolujete a môžete ju vzápätí odoslať

Celý nákup zaberie len zopár minút a kliknutí, niektoré online lekárne dokonca umožňujú objednávku aj bez nutnosti registrácie. Doručenie je tiež veľmi rýchle, v závislosti od času objednávky a konkrétnej doručovacej spoločnosti trvá zvyčajne len 24 až 48 hodín. Platiť môžete na dobierku a v hotovosti, ale aj bezhotovostne, vopred a cez internet.

Hylo Fresh

 • Osvieženie unavených očí
 • Zmiernenie podráždenia očí
 • Lepšie zvlhčenie povrchu oka

Najčastejšie otázky

Zaujíma vás niečo viac o spôsobe dávkovania a používania kvapiek Hylo Fresh? Alebo to, aké možné riziká či ťažkosti hrozia a čo proti tomu robiť? Prípadne by ste chceli vedieť, ako často a ako dlho treba kvapky používať, aby boli účinky čo najlepšie? Nielen na tieto, ale aj na ďalšie otázky získate odpovede vo viacerých fórach a v diskusiách.

Tu sú tie dotazy, otázky a témy, ktoré sú riešené najčastejšie:

Na koľko kvapkaní vystačí jedno balenie Hylo Fresh?

Výrobca uvádza, že kvapky možno použiť až na 300 kvapnutí, čo je zaručené vysokou presnosťou špeciálneho systému dávkovania COMOD. Pri bežnom dávkovaní 3 kvapiek denne do každého oka, čiže 6 kvapiek spolu, vám prípravok vydrží aj 2 mesiace.

Ako dlho možno alebo treba používať tieto kvapky?

Intenzita dávkovania počas dňa, rovnako ako aj potreba dlhodobejšej aplikácie kvapiek, vychádzajú z aktuálneho stavu, čiže napríklad intenzity únavy či podráždenia očí. Na druhú stranu, kvapky treba spotrebovať najviac do 6 mesiacov od ich otvorenia.

Je možné kombinovať použitie Hylo Fresh s inými produktmi?

Áno, ale treba dodržiavať určité zásady a pravidlá. V praxi to znamená napríklad časový odstup medzi použitím iných kvapiek alebo nasadením kontaktných šošoviek aspoň 30 minút. Ak budete používať aj nejakú očnú masť, kvapky si nadávkujte ešte pred ňou.

Existujú nejaké riziká či kontraindikácie pri používaní týchto kvapiek?

Áno, ale sú minimálne a to aj vďaka tomu, že v zložení Hylo Fresh sú použité ako účinné látky také zložky, ktoré sú pre oči maximálne prirodzené. Okrem toho tu nenájdete žiadne fosfáty alebo konzervačné látky, čo znižuje potenciálne riziká.

Skúsenosti s kvapkami Hylo Fresh

Hylo Fresh je aj podľa skúseností a referencií užívateľov veľmi dobrou voľbou a to či už z pohľadu účinnosti kvapiek, alebo aj z pohľadu iných vlastností. Najviac cenená je kombinácia dvoch účinných látok, vďaka čomu ponúkajú kvapky komplexné upokojenie očí a ich regeneráciu aj po zvýšenej záťaži napríklad z počasia.

Úľava pri unavených a namáhaných očiach je viditeľná, rovnako tak aj pomoc s ich podráždením, začervenaním, pálením či bolesťou. Mnoho užívateľov si chváli aj viditeľné uvoľnenie napätia a minimálne podráždenie očí po aplikácií Hylo Fresh.

Hylo Fresh

 • Osvieženie unavených očí
 • Zmiernenie podráždenia očí
 • Lepšie zvlhčenie povrchu oka

Ak ide o nejaké mínusy, užívatelia v komentároch a ani na portáloch typu Heureka nespomínajú žiadne vážnejšie negatíva. Naopak, kladne hodnotia dostupnosť kvapiek bez receptu, známosť značky a rozšírenosť prakticky v každej väčšej lekárni a tiež aj široké možnosti použitia nielen u dospelých, ale aj u detí a v tehotenstve.

Zhodnotenie

Ak vás očné kvapky Hylo Fresh zaujali a zvažujete, že by ste ich chceli užívať, pokojne tak môžete spraviť, minimálne za vyskúšanie nič nedáte. Ako však ukazujú skúsenosti užívateľov a ich recenzie, značka je kvalitná a z hľadiska účinnosti nesklame.

Pokiaľ ide o najdôležitejšie výhody kvapiek, sem patria:

 • kúpa voľne bez receptu alebo vyšetrenia u lekára
 • široké použitie na unavené, suché aj na podráždené oči
 • možnosť aplikácie aj u detí, v tehotenstve aj počas dojčenia
 • krátkodobý aj dlhodobý prípravok s flexibilným dávkovaním

Všetky spomínané výhody sú aj dôvodom, prečo je značka Hylo Fresh taká populárna a žiadaná. Kvapky majú navyše veľmi jednoduché použitie, možnosť dávkovania rôznym spôsobom počas dňa a problémom nie je ani nosenie kontaktných šošoviek.

Vďaka tomu, že v zložení nie sú žiadne rizikové chemikálie, konzervanty a iné problematické látky, je použitie vo väčšine prípadov úplne bezproblémové. Rovnako jednoduchá je aj objednávka, ktorú vyriešite dokonca v pohodlí domova cez internetovú lekáreň. A vás Hylo Fresh očné kvapky zaujali, viete si ich takto rýchlo a ľahko kúpiť.

Hylo Fresh

 • Osvieženie unavených očí
 • Zmiernenie podráždenia očí
 • Lepšie zvlhčenie povrchu oka

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.67

3 Hodnotení