Incovenal Comfort: Na posilnenie svalstva panvového dna a nedobrovoľný únik moču

Incovenal Comfort: Na posilnenie svalstva panvového dna a nedobrovoľný únik moču
  • Overení predajcovia
  • Najnižšie ceny na trhu
  • Sledovanie dostupnosti

Ak máte problémy s oslabením svalstva panvového dna a trápi vás kvôli tomu samovoľný únik moču, Incovenal Comfort je výbornou možnosťou, ako na tento stav pôsobiť. Obsahuje totiž komplex viacerých rastlinných látok, minerálov a vitamínov, ktoré pôsobia na správne fungovanie svalov, špeciálne panvového dna, ale napríklad aj nervového systému.

Okrem toho viaceré látky obsiahnuté v prípravku podporujú tiež pohodlie počas menopauzy a zjemňujú niektoré jej negatívne prejavy, rovnako tak majú antioxidačné pôsobenie. Ak chcete vedieť niečo viac, naša recenzia vám prezradí ďalšie informácie.

Výrobca a pôvod

Výrobcom doplnku výživy Incovenal Comfort je známa producentská firma VULM. Ide o slovenskú farmaceutickú spoločnosť z farmaceutickej oblasti, ktorá nadväzuje na tradíciu ešte z roku 1972. Cieľom spoločnosti je neustále napredovanie a vývoj.

Vďaka pomerne širokému výrobnému portfóliu sú v ponuke firmy viaceré známe značky, napríklad ako Aescin, Rectovenal, Pyridoxin, Rutasim či Riboflavin. Pokiaľ ide o dodávateľa, na našom trhu zabezpečuje dodanie a distribúciu tiež rovnako známa spoločnosť Stada Pharma Slovakia, ktorá je členom celosvetovej farmaceutickej skupiny Stada.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Incovenal Comfort

Veľkou výhodou tohto doplnku výživy je jeho pomerne komplexné a široké zloženie. To možno využiť jednak pri pôsobení na činnosť a stav svalstva panvového dna, ale aj v iných oblastiach. Súčasťou zloženia sú okrem aktívnych aj pomocné zložky a látky.

Tu je predstavenie najdôležitejších skupín účinných látok prípravku:

  • CELcomplex®: Základom je komplex troch rastlinných extraktov, konkrétne ide o semená tekvice obyčajnej, vňať prasličky roľnej a semená ľanu siateho. Látky obsiahnuté v tomto komplexe pomáhajú na svaly panvového dna aj na svaly všeobecne, rovnako tak majú priaznivý vplyv na močenie a niektoré symptómy súvisiace s menopauzou.
  • Vitamín C: Druhou dôležitou zložkou obsiahnutou v Incovenal Comfort je vitamín C. Ide o známy antioxidant, ktorý pomáha na ochranu buniek voči pôsobeniu oxidačného stresu a voči voľným radikálom. Okrem toho má tento vitamín aj priaznivé účinky na imunitu, fungovanie nervového systému a podporuje celkovú fyzickú vitalitu tela.
  • Vitamín D3: Ďalším vitamínom obsiahnutým v prípravku je vitamín D3. Ten patrí do skupiny vitamínov D a jeho nedostatok ovplyvňuje tak svaly, ako aj celý pohybový aparát. Prítomnosť tohto vitamínu v tabletkách Incovenal Comfort je dôležitá teda pre fungovanie svalov všeobecne a u žien v menopauze je prevenciou voči rednutiu kostí.
  • Horčík: Poslednou aktívnou látkou obsiahnutou v Incovenal Comfort je minerál horčík. Ten je známy hlavne ako stimulant nervového systému, rovnako tak chráni nervové bunky pred poškodením a pomáha v čase psychického vypätia. Môže tiež pozitívne vplývať na bolesti hlavy a poruchy krvného tlaku či srdcového rytmu, hlavne v čase menopauzy.

Dávkovanie a užívanie Incovenal Comfort

Podobne, ako aj v prípade iných doplnkov výživy v podobe perorálnych tabliet, aj v tomto prípade je správne užívanie tabliet základom úspechu a dosiahnutia spomínaných vplyvov. Prípravok preto užívajte v súlade s inštrukciami priamo v príbalovom letáku.

Tabletky sa užívajú v celosti bez rozhrýzania alebo drvenia, prehĺtajú sa teda v celosti. Zapiť ich môžete vodou, čajom, džúsom alebo iným nealkoholickým nápojom. Dôležité je dodržiavať maximálnu dennú dávku, jej prekročenie účinnosť prípravku nezlepší. Pre čo najlepšie pôsobenie dodržiavajte pravidelné dávkovanie každý jeden deň.

Uchovanie a skladovanie Incovenal Comfort

Po kúpe Incovenal Comfort sa ubezpečte o tom, že prípravok budete skladovať presne podľa odporúčaných podmienok od výrobcu. Tabletky ponechajte v blistroch až do momentu užitia a blistre nechajte v originálnom balení, ktoré uložíte mimo dosah detí.

Okrem toho treba dbať aj na dodržiavanie týchto zásad a pravidiel:

  • prípravok skladujte na suchom mieste a chráňte ho pred vlhkom a slnkom
  • nevystavujte Incovenal Comfort mrazu a ani teplotám nad 25° C
  • dávajte pozor na dátum spotreby na obale, po ňom už tabletky neužívajte
  • nespotrebovaný zvyšok prípravku nevyhadzujte, ale vráťte ho naspäť do lekárne

Účinky, indikácie a použitie Incovenal Comfort

Pokiaľ ide o použitie a užívanie výživového doplnku Incovenal Comfort, to je závislé priamo od zloženia a účinkov jednotlivých látok, či už ide o rastlinné extrakty, vitamíny alebo stopové prvky. Široké zloženie so sebou prináša aj široké účinky.

V týchto oblastiach je možné vidieť pôsobenie prípravku najviac:

Posilnenie svalov a nervov

Tak horčík, ako aj vitamíny C a D3, ale aj komplex rastlinných extraktov, celé toto zloženie Incovenal Comfort pôsobí v prvom rade na fungovanie nervovej sústavy a posilnenie svalstva. Platí to tak o zdravom stave, ako aj o zachovaní funkčnosti svalov.

Vplyv na problémy s močením

Vďaka tomu, že Incovenal Comfort má svojim širším zložením pozitívny vplyv aj na svalstvo panvového dna a jeho posilnenie, je možné lepšie kontrolovať močenie a hlavne jeho zastavenie. Tabletky tak môžu znižovať riziko úniku nechceného moču.

Účinky u žien v menopauze

Čo sa týka špeciálne žien, vďaka rastlinným extraktom obsiahnutým v tabletkách Incovenal Comfort je možné použitie výživové doplnku aj v menopauze. Platí to hlavne vtedy, ak dochádza k nervozite alebo narušeniu psychickej rovnováhy.

Antioxidačné pôsobenie

Poslednou výraznou oblasťou, kde má Incovenal Comfort svoj vplyv, je antioxidačné pôsobenie. Tento účinok vychádza z obsahu vitamínu C v tabletkách, ktorý je antioxidant a chráni bunky v tele pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Incovenal Comfort

Okrem žiadaných účinkov môže užívanie výživových doplnkov všeobecne priniesť aj niektoré nežiaduce alebo vedľajšie. Ako je na tom značka Incovenal Comfort? Výrobca a ani užívatelia na internetových fórach nespomínajú žiadne závažnejšie problémy.

Počítať treba iba s jedným typom všeobecného rizika:

  • ide o situáciu precitlivenej alebo alergickej reakcie, hlavne na niektorú z aktívnych látok bylinného charakteru, čiže na niektorý z extraktov

Kontraindikácie a možné interakcie Incovenal Comfort

Čo sa týka iných rizík súvisiacich s užívaním doplnkov výživy, aj v prípade Incovenal Comfort treba brať do úvahy niektoré prekážky dávkovania, čiže kontraindikácie alebo interakcie. Nejde pritom iba o spomínanú alergiu a precitlivenosť.

Toto sú najčastejšie situácie, ktorým treba venovať pozornosť:

  • tabletky sú určené iba pre dospelých užívateľov, výrobca v príbalovom letáku jasne uvádza, že vek do 18 rokov, čiže u detí, je kontraindikáciou
  • rovnako tak je Incovenal Comfort nevhodný na užívanie u žien v tehotenstve alebo počas dojčenia, v menopauze je naopak produkt odporúčaný
  • v prípade, ak sa objaví u vás precitlivenosť na nejakú zložku, užívanie tabliet prerušte a poraďte sa o ďalšom postupe s ošetrujúcim lekárom
  • ak už užívate nejaké iné prípravky alebo lieky na svaly, nervy alebo močovú sústavu, tiež sa pred začiatkom dávkovania poraďte s lekárom či lekárnikom

Balenie a cena Incovenal Comfort

Výrobca pre väčšie pohodlie a možnosť otestovania či aj kratšieho užívania prípravku uviedol na trh dve veľkosti balenia Incovenal Comfort. Menšie balenie obsahuje 30 tabliet, čiže 3 blistre v jednom balení, väčšie 60 tabliet, čiže 6 blistrov. To väčšie balenie vám vydrží pri maximálnej dennej dávke celý mesiac, je aj najviac využívané.

Ak ide o porovnanie cien v niektorých lekárňach, tu je stručný prehľad:

  • Overení predajcovia
  • Najnižšie ceny na trhu
  • Sledovanie dostupnosti

Oproti niektorým prípravkom určeným či už na podporu svalstva, nervového systému alebo na problémy s močením, sa môže zdať cena Incovenal Comfort o niečo väčšia. Treba však brať do úvahy aj široké pôsobenie, kde je pomer už veľmi dobrý.

Kde kúpiť Incovenal Comfort

Ak vás prípravok oslovil, dobrou správou je, že všetky spomínané veľkosti balenia spadajú pod kategóriu voľne predajných doplnkov výživy. To v praxi znamená, že k dispozícii je značka Incovenal Comfort bez receptu, predpisu alebo toho, aby ste museli absolvovať lekárske vyšetrenie. Prípravok ponúkajú lekárne, ale aj niektoré eshopy.

Najlepšou možnosťou z pohľadu odbornosti, pohodlia, jednoduchosti a dostupnosti je objednávka v online lekárni. Spravíte ju cez mobil, počítač aj tablet a nemusíte pritom vôbec opustiť ani posteľ či gauč.

Online objednávka, doprava a doručenie

Nákup v internetových lekárňach je čoraz populárnejší a to platí aj v prípade tohto výživového doplnku. V prípade, ak s ním ešte nemáte dostatok skúseností, aspoň v skratke vám predstavíme priebeh procesu, ktorý je podobný nákupu v eshope.

Objednávka v online lekárni spravidla pozostáva z týchto krokov:

  • Výber veľkosti balenia Incovenal Comfort a vloženie do online košíka
  • Zadanie osobných údajov vrátane kontaktu a adresy doručenia
  • Výber spôsobu doručenia a prípadne aj výber kuriérnej služby
  • Zvolenie typu platby, čiže vopred alebo na dobierku a odoslanie objednávky

Hlavne v tých väčších a známejších online lekárňach získate všetky balenia skladom, pričom nákup spravíte pokojne aj cez svoj smartfón. Doba dodania je spravidla do 24 až 48 hodín podľa času objednávky a konkrétnej lekárni. Dobrou správou je, že vo väčšine lekárňach môžete nakupovať aj bez registrácie a zaplatiť už viete aj platobnou kartou.

Incovenal Comfort

  • Posilnenie svalov a nervov
  • Vplyv na problémy s močením
  • Účinky u žien v menopauze

Najčastejšie otázky

To, že značka Incovenal Comfort  je známa, potvrdzuje nielen množstvo hodnotení na portáloch typu Heureka, ale aj veľký záujem o niektoré praktické témy súvisiace s tabletkami alebo ich užívaním. Ak vás zaujíma v tejto oblasti niečo viac, stačí si pozrieť najznámejšie diskusné fóra, kde nájdete množstvo otázok a dotazov tohto typu.

Ľudia sa v prípade tabliet Incovenal Comfort zaujímajú hlavne o toto:

Ako dlho je ideálne prípravok Incovenal Comfort užívať?

Dĺžka užívania by mala závisieť od toho, aké problémy so svalstvom, močením a nervovým systémom máte. Väčšina ľudí si zvolí trojmesačnú kúru, čiže užívanie 180 dní po sebe. Po tomto období si dajte prestávku na mesiac a v prípade potreby ju zopakujte.

Odkedy od začiatku užívania by mali prísť prvé účinky?

Aj v tomto prípade je to individuálne a závisí to od toho, ako intenzívne boli problémy ste pociťovali. U niektorých ľudí príde prvé zlepšenie už po prvých dvoch týždňoch užívania, u niekoho iného to môže trvať aj mesiac. Dôležitá je pravidelnosť užívania.

Aké je presné zloženie jednotlivých účinných látok?

Ak ide o presnú koncentráciu jednotlivých aktívnych zložiek a látok obsiahnutých v Incovenal Comfort, v 1 tabletke sa nachádza 625 mg komplexu rastlinných a bylinných extraktov, 150 mg horčíka, 40 mg vitamínu C a 400 I.U. vitamínu D3.

Nie je cena Incovenal Comfort oproti konkurencii príliš vysoká?

Hoci niektorí užívatelia môžu vidieť cenu tabliet ako príliš vysokú, tá je primeraná a zodpovedá jednak kvalite samotného výrobcu, ale aj šírke zloženie a koncentrácii jednotlivých účinných látok. Pomer ceny, kvality a zloženia je vyvážený.

Skúsenosti s tabletkami Incovenal Comfort

Aké sú skúseností užívateľov so značkou Incovenal Comfort? Podľa zverejnených recenzií a referencií rozhodne pozitívne, či už ide o široké zloženie súvisiace s komplexným vplyvom na svaly a nervy, ale aj o praktické vlastnosti. Spôsob užívania, veľkosť dávky aj minimum nežiaducich účinkov sú tiež vnímané pozitívne.

Užívatelia si pochvaľujú hlavne vplyv na svalstvo a jeho fungovanie, v prípade dlhodobejšieho užívania špeciálne aj na svalstvo panvového dna a z toho plynúci vplyv na samovoľný únik moču. Priaznivo vnímané sú aj účinky na nervy.

Incovenal Comfort

  • Posilnenie svalov a nervov
  • Vplyv na problémy s močením
  • Účinky u žien v menopauze

Ženy špeciálne chvália tiež pozitívny vplyv na niektoré menej príjemné symptómy počas menopauzy, hlavne ak ide o bolesti hlavy alebo podráždenosť a nervozitu. Pozitívne vnímaný je aj fakt, že Incovenal Comfort je voľne predajný, čo znamená, že na jeho kúpu netreba recept a môžete ju spraviť aj cez internet, čo je pohodlnejšie.

Zhodnotenie

Chceli by ste Incovenal Comfort vyskúšať? Naše záverečné hodnotenie, ktoré vychádza aj zo skúseností popísaných vyššie, je rozhodne pozitívne. Prípravok má veľmi dobrý pomer ceny a kvality, navyše, ide o prírodný produkt s bezproblémovým užívaním.

Tu však jeho výhody ani zďaleka nekončia, benefitov je viac:

  • široké zloženie so sebou prináša oveľa komplexnejšie účinky
  • na kúpu nemusíte mať recept a ani absolvovať vyšetrenie
  • značka je známa a tak nebude problém s jej dostupnosťou
  • prípravok je ľahko stráviteľný a má jednoduché dávkovanie

Ak ide o negatíva, u niektorých ľudí nebol efekt Incovenal Comfort dostatočne viditeľný, no to býva spôsobené buď krátkodobým užívaním alebo vážnejším charakterom problémov. Tabletky sú stále v kategórii doplnkov výživy, nejde teda o náhradu liečby.

Plusy však aj podľa skúseností užívateľov rozhodne prevažujú nad mínusmi a to sa prejavuje aj v záverečnom zhodnotení. Výživový doplnok patrí medzi tie lepšie na trhu, známy výrobca je zárukou serióznosti a výhodou je aj výber z dvoch veľkostí balenia, takže môžete skúsiť najskôr to menšie. Pri dlhodobom užívaní je zas výhodnejšie to väčšie.

Incovenal Comfort

  • Posilnenie svalov a nervov
  • Vplyv na problémy s močením
  • Účinky u žien v menopauze

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.82

11 Hodnotení