Livostin 0,5 mg/ ml

1×10 ml, sprej

Značka: MCNEIL

Nosový sprej poskytujúci úľavu od príznakov alergie . Odstraňuje výtok z nosa, svrbenie, opuch sliznice, kýchanie. . . .

8,49
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Livostin 0,5 mg/ ml 1×10 ml, sprej

15854 ADC

LIVOSTIN® 0,5 mg/ml nosová suspenzná aerodisperzia

Trápi Vás alergická nádcha? Práve pre Vás je tu Livostin®, nosový sprej

  • Prináša takmer okamžitú úľavu od príznakov alergickej rinitídy.
  • Zmierňuje príznaky alergie až na niekoľko hodín.
  • Vďaka lokálnej aplikácii pôsobí priamo v mieste výskytu problémov.

Čo je alergia? 

ALERGIA je prehnaná, neprimeraná reakcia imunitného systému organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame - tzv. alergény.1 Najčastejšie je vyvolaná peľom z kvitnúcich rastlín alebo prachom. Ide o jednu z najčastejších zdravotných ťažkostí dnešnej doby a počet ľudí zasiahnutých týmito ťažkosťami v posledných rokoch trvalo narastá.2 Alergici sú zároveň hlavnou skupinou s rizikom vzniku astmy.

Trpia na alergiu viac muži alebo ženy? 

Táto bitka je veľmi vyrovnaná. Ženy zastupujú 55 56 % pacientov, muži 44 45 %. Nedá sa teda povedať, že by prevažovala enormne jedna alebo druhá skupina. Najdôležitejší vplyv na alergie má náš životný štýl a životné prostredie, v ktorom sa pohybujeme a trávime čas. Odhaduje sa, že do roku 2025 bude mať niektorú formu alergie až 50 % obyvateľov.

Alergická nádcha 

ALERGICKÁ RINITÍDA je najčastejším prejavom alergie a vzniká bezprostredne po styku s alergénom (do niekoľkých minút). Prejavuje sa kýchaním, vodnatou sekréciou, svrbením a opuchom nosovej sliznice. Občas sa môžu objaviť aj tmavé kruhy pod očami spôsobené rozšírenými cievami presvitajúcimi cez kožu. Alergická nádcha je veľmi často sprevádzaná aj zápalom spojiviek spôsobeným alergénmi.3

Liečba alergie

Základom liečby je tlmenie príznakov pomocou liekov doplnené individuálnou alergickou imunoterapiou. V rámci možností je dôležité obmedziť styk s alergénom!

Pri liečbe alergie sa odporúča voliť antihistaminiká selektívne blokujúce iba receptory H1, aby nedochádzalo k nežiaducim účinkom v dôsledku ovplyvnenia iných typov receptorov v iných tkanivách (napr. známy útlm centrálneho nervového systému pri liečbe antihistaminikami 1. generácie).4

LIVOSTIN® - liečivo LEVOCABASTINI HYDROCHLORIDUM

  • Lokálne antihistaminikum.
  • Veľmi účinný a rýchlo pôsobiaci pri akútnych ťažkostiach.
  • Vysoko selektívny antagonista H1-histamínového receptora s predĺženým účinkom.
  • Takmer okamžite a na niekoľko hodín zmierňuje príznaky alergickej rinitídy Livostin®, nosový sprej a alergickej konjunktivitídy - Livostin®, očné kvapky

Tipy pre peľových alergikov: 

  • Pred lietajúcim peľom sa môžete do istej miery ochrániť okuliarmi s veľkými sklami, rukavicami a respirátorom.
  • Ak sa dá, pobyt vonku odložte na neskoré popoludnie, kedy je koncentrácia peľu vo vzduchu oveľa nižšia ako ráno a dopoludnia.
  • Na konci dňa sa vždy dôkladne osprchujte a umyte si aj vlasy, aby ste zo seba spláchli peľové zrná. Oblečenie, ktoré ste mali na sebe počas dňa, nenechávajte pokiaľ možno v miestnosti, v ktorej budete spať.
  • Na jar perte posteľnú bielizeň častejšie, pretože počas vetrania sa peľ a ďalšie alergény dostávajú na vaše obliečky.
  • Kosenie trávy a prácu na záhrade prenechajte niekomu inému. Tráviť čas vonku je dôležité, ale vyhnite sa blízkemu kontaktu s alergénmi.
  • Aj vaši zvierací miláčikovia prenášajú alergény vo svojej srsti.
  • Vyskúšajte liek Livostin® !

Pre koho je prípravok určený? 

Prípravok je indikovaný na liečbu dospelých, dospievajúcich a detí od 6 rokov.

Dávkovanie

Dospelí, dospievajúci a deti od šiestich rokov

Zvyčajnú dávku pre dospelých, dospievajúcich a deti od šiestich rokov predstavujú dva vstreky 2x denne do každej nosovej dierky. Dávku je možné zvýšiť na dva vstreky 3-4x denne. Liečba má pokračovať až do zlepšenia príznakov. Pokiaľ však nenastane do jedného týždňa po začatí liečby výrazné zlepšenie alebo ústup ťažkostí, je potrebná konzultácia s lekárom.

 

1) Greiner AN, Hellings PW, Rotiroti G, et al.: Allergic rhinitis. Lancet. 2011 Dec 17;378(9809):2112-22.

2) Fineman SM: The burden of allergic rhinitis: beyond dollars and cents. Ann Allergy Asthma Immunol. 2002 Apr;88(4 Suppl 1):2-7.

3) Humlová, Zuzana. Alergická rinitida, její diagnostika a terapie. Interní Med 2010; 12(3): 131-135

4) Drouin MA, Yang WH, Horak F: Faster onset of action with topical levocabastine than with oral cetirizine. Mediators Infl amm. 1995;4(7):S5-S10.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.