Inocell FORTE: Rastlinný doplnok na imunitu, ochranu buniek a reprodukčné zdravie

Inocell FORTE: Rastlinný doplnok na imunitu, ochranu buniek a reprodukčné zdravie
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

BARNY’S Inocell FORTE, čo je celý názov prípravku, je doplnok výživy s patentovaným zložením pozostávajúcim z viacerých minerálov, vitamínov a ďalších látok, ktoré majú vplyvy na imunitu, ochranu buniek pred oxidačným stresom a celkové posilnenie organizmu. prípravok má podobu kapsúl, ktoré sú určené na štandardné perorálne užívanie prehltnutím.

Kvalitné zloženie so sebou prináša nielen viditeľné pôsobenie, ale rovnako tak aj jednoduché dávkovanie a bezproblémové užívanie. Ak chcete vedieť, na čo všetko Inocell FORTE pomáha alebo aké sú skúsenosti z praxe s ním, táto recenzia vám všetko prezradí.

Výrobca a pôvod

Ako už hovorí aj celý názov produktu, Inocell FORTE je súčasťou kanadskej značky BARNY’S, ktorá ponúka celú produktovú radu prírodných prípravkov s prirodzeným zložením a pôsobením. Po celom svete je táto značka vnímaná ako overená záruka kvality.

Majiteľom tejto značky a ochrannej známky je spoločnosť Nova Coast Inc., ktorá patrí do skupiny Pharma United Canada, ide teda o veľkého a kvalitného producenta s dlhodobou históriou. V rámci produktového portfólia nájdete prípravky rôznych foriem pre všetky dôležité oblasti od podpory pohybového aparátu, cez vplyv na imunitu až po močové cesty.

Zloženie, účinné látky

Kombinácia viacerých zaujímavých aktívnych zložiek v unikátnej patentovanej zmesi je presne to, vďaka čomu je Inocell FORTE tak obľúbený. Prípravok je založený na rastlinných a prírodných látkach, veľkú úlohu zohráva správna koncentrácia vitamínov a minerálov.

V každej kapsule nájdete nasledovnú zmes aktívnych látok spolu s doplnkovými zložkami:

 • Inozitol a inozitolhexafosfát: Kombinácia inozitolu a inozitolhexafosfátu je základom prípravku Inocell FORTE. Obe látky sú dôležitou súčasťou bunkových membrán a bunkovej signalizácie. Pomáha aj na metabolizmus, trávenie, činnosť mozgu, depresie či proti stresu.
 • Vápnik: Druhou dôležitou zložkou výživového doplnku je vápnik. Ide o minerál, ktorý má význam nielen pre pohybový aparát, ale aj v procese delenia a špecializácie buniek. Pomáha na bunkové impulzy, antioxidačnú ochranu, obnovu buniek a orgánov a aj na metabolizmus.
 • Horčík: Horčík, ktorý je tiež súčasťou Inocell FORTE, je dôležitý pre viaceré metabolické procesy a to vrátane podpory normálnej syntézy bielkovín či nukleových kyselín. Minerál sa podieľa na vyše 300 enzýmoch a pomáha na nervy, proti únave a na zlepšenie psychiky.
 • Selén: Minerál selén je známy pre svoje pôsobenie na nervový systém, ale pomáha aj pri zápaloch, na obranyschopnosť a proti vplyvu voľných radikálov na bunky. Okrem toho prispieva k zvýšeniu reprodukčného zdravia, nakoľko podporuje zdravú spermiogenézu.
 • Vitamín C: Poslednou aktívnou zložkou je vitamín C. Ide o látku, ktorá je známa hlavne ako stimulant imunitného systému a na zvýšenie obranyschopnosti. Ide aj o výborný antioxidant, ktorý pomáha na ochranu buniek pred oxidačným stresom a celkovo na zvýšenie vitality.
 • Ďalšie pomocné zložky: Okrem účinných látok spomínaných vyššie sa v kapsulách Inocell FORTE nachádzajú aj niektoré doplnkové a prídavné látky. Ide o mikrokryštalickú celulózu, polyvinylpyrrolidon, stearan horečnatý, hydroxypropylmethylcelulózu a oxid titaničitý.

Dávkovanie a užívanie

Správne užívanie prípravku Inocell FORTE je nevyhnutné pre dosiahnutie optimálnych účinkov a využitie pozitívnych vplyvov všetkých aktívnych látok. Ak vám lekár či lekárnik neodporučili inak, držte sa pri spôsobe užívania aj pri dávkovaní odporúčaní výrobcu.

Aj v prípade maximálneho dávkovania 2 kapsúl s opakovaním 2 krát denne neprekračujte maximálnu dennú dávku 4 kapsúl za deň. Optimálne je užívanie vždy nalačno, výrobca udáva, že odstup by mal byť aspoň 30 minút pred jedlom. U detí vo veku do 6 rokov sa odporúča polovičné dávkovanie. Inocell FORTE nie je náhradou pestrej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o skladovanie, vzhľadom na formu kapsúl a spôsob balenia si nevyžaduje Inocell FORTE žiadne špecifické pravidlá či zásady. Kapsuly uchovávajte v pôvodnej plastovej liekovke a po každom užití sa uistite, že ste ju dobre uzatvorili, aby neprišlo ku kontaminácii.

Podmienky uchovania či použitia sú inak štandardné a bežné:

 • Inocell FORTE skladujte mimo priamy dohľad alebo dosah malých detí
 • sledujte dátum spotreby, po ňom prípravok neužívajte a vráťte ho do lekárne
 • nevystavujte kapsuly vlhkosti a slnku, skladujte ich na suchom a tmavom mieste
 • ak ide o teplotu skladovania, výrobca odporúča uchovanie pri izbovej teplote do 25 °C

Inocell FORTE

 • Pôsobenie na imunitu
 • Vplyv na bunky
 • Podpora reprodukčného zdravia

Účinky, indikácie a použitie

Inocell FORTE je používaný hlavne za účelom podpory imunity a obranyschopnosti, čo je spojené nielen so zložením a účinkami jednotlivých aktívnych látok, ale toto využitie vyplýva aj zo skúseností a referencií. Pôsobenie je však oveľa širšie a zahŕňa viacero oblastí.

Toto sú tri, ktoré sú najdôležitejšie:

Pôsobenie na imunitu

Vplyv na prirodzenú obranyschopnosť a imunitu je prvou oblasťou, kde látky obsiahnuté v Inocell FORTE pôsobia. Je to nielen kvôli obsahu vitamínu C, ktorý je známym stimulantom imunitného systému, ale celkovo kombináciou všetkých minerálov a vitamínov. Výsledkom je celkové posilnenie organizmu a to dlhodobo.

Vplyv na bunky

Druhou veľmi dôležitou oblasťou je pôsobenie na bunky a ich stav. Ide jednak o ochranu buniek pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom, čo je zásluha viacerých minerálov, ale aj o podporu procesu delenia, vývinu a špecializácie buniek. Viaceré látky obsiahnuté v prípravku majú význam aj pri obnove buniek na bunkové impulzy.

Podpora reprodukčného zdravia

Poslednou oblasťou, kde môže prípravok pôsobiť, je reprodukčné zdravie a to hlavne u mužov. Ide o dôsledok prítomnosti minerálu selén, ktorý je známym nielen pre svoje antioxidačné pôsobenie na voľné radikály, ale aj pre podporu zdravej spermatogenézy a pre podporu dozrievania spermií, čo sú účinky dôležité pre plodnosť.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Výhodou väčšiny doplnkov výživy je, že ich užívanie je obvykle bezproblémové. To platí aj v prípade Inocell FORTE, kde výrobca a ani užívatelia neudávajú žiadne závažné vedľajšie účinky alebo nežiaduce vplyvy. Výhodou je aj to, že aktívne látky sú prírodného typu.

Napriek tomu sa môže vyskytnúť jedna riziková situácia:

 • konkrétne ide o riziko spojené s výskytom precitlivenej alebo alergickej reakcie, predovšetkým na niektorú z pomocných a doplnkových látok

Kontraindikácie a možné interakcie

Užívanie Inocell FORTE môžu ovplyvniť nielen možné riziká spojené s vedľajšími účinkami, ale aj niektoré kontraindikácie či interakcie. Niekedy ide o prekážky k užívaniu prípravku, inokedy len o prípady, kedy potrebné zohľadniť správne dávkovanie.

Toto sú situácie, o ktorých by ste mali vedieť skôr, ako si kapsuly zakúpite:

 • Inocell FORTE je určený na užívanie pre dospelých, pokiaľ ide o deti, polovičné dávkovanie je možné u detí vo veku nad 6 rokov, u mladších nie
 • v prípade tehotenstva alebo kojenia nie je prípravok výrobcom odporúčaný a jeho užívanie je pre tehotné a dojčiace ženy kontraindikované
 • to isté platí aj v prípade, ak sa u vás vyskytne alergia alebo precitlivenosť, vtedy dávkovanie prerušte a poraďte sa s lekárom o alternatívach
 • neužívajte tento výživový doplnok s inými podobnými prípravkami, pred kombináciou s liekmi je tiež potrebná lekárska konzultácia

Balenie a cena

Vzhľadom na to, že tento výživový doplnok je možné užívať aj dlhodobejšie, prípadne krátkodobo s intenzívnejším dávkovaním, prispôsobil výrobca ponuku balení aj takýmto situáciám. K dispozícii na trhu sú teda dve veľkosti balenia a to Inocell FORTE 60 kapsúl a Inocell FORTE 120 kapsúl, označený aj ako 2 x 60 kapsúl.

Pokiaľ ide o ceny týchto balení, tu je krátke porovnanie:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Balenia sa od seba neodlišujú zložením, iba veľkosťou kapsúl. Ako vidíte, väčšie sa oplatí viac, všeobecne lepšiu cenu získate pri nákupe z online lekárne. Hoci cena je na prvý pohľad vyššia ako v prípade konkurencie, pomer kvality a hodnoty si užívatelia veľmi chvália.

Kde kúpiť

Nakoľko je Inocell FORTE voľne dostupným doplnkom výživy, môžete si ho zakúpiť bez nutnosti mať recept, predpis alebo indikáciu od lekára vo forme vyšetrenia. Prípravok môžu ponúkať vo svojom sortimente viaceré eshopy či obchody so zdravou výživou a prípravkami pre imunitu, ale primárne je vyhľadávaný hlavne v ponuke lekární.

Platí to tak pre kamenné, ako aj pre internetové lekárne. Nakoľko je predaj voľný, nemusíte kupovať Inocell FORTE osobne a môžete tak spraviť práve v online lekárni z pohodlia domova, napríklad objednávkou cez smartfón. Je to rýchle, pohodlné a lacnejšie.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak vás zaujíma, ako prebieha online objednávka v internetových lekárňach, nejde o nič zložité ani rizikové, postup je veľmi podobný bežnému objednaniu v eshopoch. Všetko zariadite z pohodlia domova bez toho, aby ste museli kamkoľvek chodiť.

Tu je celý proces opísaný v 4 stručných krokoch:

 • Vybrané balenie Inocell FORTE vložíte do online košíka
 • Zadáte svoje osobné údaje, kontakt a adresu doručenia
 • Vyberiete si spôsob platby, vopred alebo na dobierku
 • Zvolíte kuriérnu službu a objednávku môžete odoslať

Pokiaľ si zvolíte platbu vopred, môžete objednávku prakticky ihneď vyplatiť, napríklad cez internet banking alebo v prípade väčších online lekární aj platobnou kartou online. Podľa času objednania vám môže prísť zásielka z lekárne do 1 až 2 pracovných dní, kuriér vám doručí prípravok v diskrétnom balení rovno až k vašim dverám.

Inocell FORTE

 • Pôsobenie na imunitu
 • Vplyv na bunky
 • Podpora reprodukčného zdravia

Najčastejšie otázky

Existuje nejaké obdobie, kedy by sa mal tento doplnok výživy užívať viac? Obsahuje prípravok nejaké problematické látky? Je možné aj dlhodobejšie užívanie a dávkovanie Inocell FORTE? Tieto, ale aj mnoho ďalších otázok, sa pýta čoraz viac užívateľov na internetových fórach a v komentároch.

Tu sú témy a dotazy, ktoré sa rozoberajú najviac:

Kedy by sa mal užívať Inocell FORTE, aby sa najviac využili jeho účinky?

Najlepším obdobím na užívanie je pred alebo počas výskytu sezónnych ochorení, nakoľko jedným z najviac viditeľných vplyvov tohto prípravku je pôsobenie na imunitu, jej posilnenie a na ochranu buniek. V princípe ale možno užívať kapsuly kedykoľvek počas roka.

Obsahujú kapsuly aj lepok alebo iné problematické zložky?

Nie, Inocell FORTE je bez lepku, takže jeho užívanie nie je problémom ani pre ľudí s celiakiou. Pokiaľ ide o nejaké iné problematické látky, kapsuly obsahujú prírodné aktívne látky, v prípade pomocných a doplnkových látok ide o štandardne používané zložky.

Môže sa Inocell FORTE užívať aj viac mesiacov po sebe?

Áno, podľa zverejnených skúseností prípravok takýmto spôsobom užíva viac ľudí, hlavne za účelom podpory imunity v rizikovejšom období. Krátkodobo je zas možné zvýšiť dvojnásobne dávkovanie. Neužívajte však prípravok namiesto odbornej liečby.

Pre koho je tento výživový doplnok najviac vhodný?

Prípravok môžu užívať deti vo veku od 6 rokov a dospelí, no výrobca ho špeciálne odporúča niektorým skupinám ľudí. Ide o osoby so zlými životnými návykmi, ľudí dlhodobo vystavených stresu a o ľudí, ktorí majú predispozíciu pre vážne civilizačné ochorenia.

Skúsenosti s tabletkami

Užívatelia si na prípravku BARNY’S Inocell FORTE pochvaľujú viacero vecí. V prvom rade je to kvalitné zloženie a z toho vyplývajúce pôsobenie v praxi, hlavne pokiaľ ide o imunitu. Viacero ľudí užíva kapsuly aj preventívne v období sezónnych ochorení a pociťujú výrazné zlepšenie obranyschopnosti.

Pozitívne vnímaný je aj vplyv na celkové posilnenie organizmu, nakoľko látky obsiahnuté v prípravku majú aj anitoxidačné a podporné vplyvy na bunky. Výživový doplnok sa odporúča aj tzv. onkopacientom.

Inocell FORTE

 • Pôsobenie na imunitu
 • Vplyv na bunky
 • Podpora reprodukčného zdravia

Okrem pozitívnych skúseností z praktického užívania sa referencie ľudí pochvalne vyjadrujú aj o výberu z viacerých balení, rovnako tak je kladne vnímaná aj možnosť krátkodobejšieho intenzívnejšieho dávkovania. Hoci je cena o niečo vyššia oproti konkurencii, účinnosť v praxi tento aspekt veľmi dobre vyvažuje.

Zhodnotenie

Inocell FORTE patrí medzi vysoko hodnotené značky, ako ukazujú aj skúsenosti a referencie. Prípravok možno na základe pozitívnych referencií odporučiť, hlavne pokiaľ ide o vplyv na imunitu a celkové posilnenie organizmu.

Ďalšími výhodami tohto prípravku sú:

 • možnosť zvýšeného dávkovania v prípade potreby
 • dostupnosť bez predpisu, kúpa aj v online lekárni
 • bezproblémové užívanie z pohľadu vedľajších účinkov
 • možnosť užívania aj pre celiatikov

Inocell FORTE je navyše prípravkom z overenej produktovej značky BARNY’S, ktorá je sama o sebe zárukou kvality po celom svete. Užívať ho môžu dospelí aj deti vo veku nad 6 rokov, výnimkou sú len tehotné a dojčiace ženy.

Na výber máte k dispozícii dve balenia, pričom to väčšie vám môže vydržať až 2 mesiace pravidelného dávkovania. Problém nebudete mať ani s dostupnosťou, či už ide o rozšírenie prípravku a známosť značky v lekárňach, alebo o dostupnosť bez receptu. Vďaka tomu si viete kúpiť Inocell FORTE za pár minút aj cez internet.

Inocell FORTE

 • Pôsobenie na imunitu
 • Vplyv na bunky
 • Podpora reprodukčného zdravia

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.43

23 Hodnotení