Jamieson Biotin: Doplnok výživy na vlasy, kožu, látkovú premenu, nervy a psychiku

Jamieson Biotin: Doplnok výživy na vlasy, kožu, látkovú premenu, nervy a psychiku
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Biotín je jeden z vitamínov skupiny B, konkrétne sa jedná o vitamín B7. Hoci sa tento vitamín nachádza aj vo viacerých potravinách, nie vždy ho ľudia prijímajú v dostatočnom množstve. Práve pre tieto prípady existujú výživové doplnky s jeho obsahom, presne také, ako je Jamieson Biotin. Ide o prípravok určený pre dospelých, ktorý má podobu tabliet.

Na rozdiel od niektorých iných značiek, tento produkt obsahuje čisto biotín a to v pomerne kvalitnej koncentrácii až 250 µg v 1 tabletke. Balenie je tiež nadpriemerne veľké s obsahom spolu 100 tabliet. Ak chcete vedieť niečo viac o dávkovaní a užívaní, tu je naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Značku Jamieson, známeho a overeného kanadského producenta prírodných, vitamínových a minerálnych doplnkov výživy asi nie je treba príliš predstavovať. Spoločnosť je na trhu už od roku 1922 a Jamieson Laboratories je najstaršou kanadskou firmou vo svojej oblasti.

V rámci produktov prevažujú práve spomínané produkty zamerané na doplnenie stopových prvkov v tele, ale aj prípravky založené na rastlinných výťažkoch a extraktoch, prípadne botanické lieky. Či už ide o oblasť podpory pohybového aparátu, prípravky na srdce, cievy, mozog, nervovú sústavu alebo produkty na podporu imunity, kvalita je vždy zaručená.

Zloženie, účinné látky

Ako napovedá už aj samotný názov, základom tohto výživového doplnku je vitamín B7, čiže biotín. Prípravok obsahuje 250 µg biotínu v 1 tabletke, čo postačuje pre celodenné doplnenie vitamínu do tela a teda je to ideálne množstvo pre jednoduché dávkovanie počas dňa.

Okrem toho sa v prípravku nachádzajú aj pomocné látky, tu je jeho zloženie:

 • Biotín: Biotín je názov pre vitamín B7, ktorý patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode. Pokiaľ ide o  prirodzený výskyt v potravinách, najviac ho možno nájsť vo vaječnom žĺtku, sóji, pečeni a v obličkách. Vitamín sa nachádza v malom množstve v každej bunke a význam v tele má aj ako koenzým, podieľa sa tiež na viacerých metabolických aktivitách.

V prípravku Jamieson Biotin sa nachádza v podobe d-biotínu, jedinej známej metabolicky aktívnej formy. Vitamín má ako súčasť enzýmov zvaných karboxyláza dôležitú úlohu pri tvorbe energie a to metabolizmom sacharidov, tukov a bielkovín. Okrem toho je jeho hladina dôležitá aj pre správnu činnosť nervovej sústavy, môže sa použiť aj pri skleróze multiplex.

Látka ovplyvňuje aj vlasy, či už ide o ich kvalitu, lesk alebo vypadávanie, má vplyv aj na stav a zdravie pokožky, napríklad pomáha zmierňovať niektoré kožné problémy. Ovplyvňuje tiež stav nechtov a ich pevnosť. Okrem toho má biotín aj niektoré ďalšie čiastkové vplyvy, napríklad na hladinu cukru v krvi, obličky, činnosť pohlavných žliaz a vplýva aj na spánok.

 • Ďalšie pomocné a doplnkové zložky: Nielen biotín, ale aj niektoré iné látky sú obsiahnuté v každej jednej tabletke tohto výživového doplnku. Ide o fosforečnan  vápenatý,  celulózu, modifikovanú celulózovú gumu,  rastlinný stearan  horečnatý a oxid kremičitý. Všetky tieto látky sú bežne používané v podobných prípravkoch a majú svoje praktické funkcie.

Dávkovanie a užívanie

Ak sa rozhodnete užívať tento vitamínový doplnok, dodržiavajte všetky inštrukcie od výrobcu v príbalovej informácii. Týka sa to aj spôsobu užívania a dávkovania v rámci dňa, ale napríklad aj doby dávkovania. Pre dosiahnutie optimálneho efektu je to nevyhnutné.

Výživový doplnok Jamieson Biotin nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy, takže jeho užívaním by ste nemali zanedbávať konzumáciu potravín obsahujúcich aj iné minerály, vitamíny a stopové prvky. Správna hladina vitamínu ovplyvňuje viaceré oblasti fungovania tela, prípravok však neslúži ako náhrada odbornej liečby ochorení a porúch.

Uchovanie a skladovanie

Tak, ako aj iné výživové doplnky tohto charakteru, ani Jamieson Biotin si nevyžaduje žiadne náročné podmienky správneho skladovania a uchovania. Prípravok je treba uložiť na bezpečnom mieste, skladovať ho v pôvodnom obale a mimo dohľadu a dosahu detí.

Ak ide o ostatné podmienky a pravidlá, stačí sa držať týchto zásad:

 • nevystavujte Jamieson Biotin mrazu, optimálna je teplota od 15 do 25 °C
 • chráňte doplnok pred pôsobením priameho slnka, uchovajte ho na suchom mieste
 • na vonkajšom obale prípravku nájdete dátum spotreby, po ňom produkt neužívajte
 • nespotrebované tabletky po tomto dátume vráťte do lekárne

Jamieson Biotin

 • Vplyv na kožu, vlasy a nechty
 • Podpora látkovej premeny
 • Pôsobenie na nervový systém a psychiku

Účinky, indikácie a použitie

Nakoľko je Jamieson Biotin vitamínovým prípravkom, jeho hlavnou úlohou je doplnenie vitamínu B7 do tela a s tým spojené benefity. Prípravok sa tak používa na problémy spôsobené nedostatkom tohto vitamínu v organizme, čo môže byť vo viacerých oblastiach.

Tu sú vplyvy, ktoré vitamín B7 a teda aj Jamieson Biotin ponúkajú:

Vplyv na kožu, vlasy a nechty

Jednou z najznámejších oblastí, kde biotín pôsobí, je podpora zdravého stavu v rámci krycej sústavy. Vitamín pomáha na zdravú, sviežu a pružnú pokožku, zlepšuje kvalitu vlasov a spomaľuje ich vypadávanie či zmenu farby a vplýva na pevnosť a tvrdosť nechtov.

Podpora látkovej premeny

Druhým dôležitým pôsobením biotínu a teda aj prípravku Jamieson Biotin je vplyv na látkovú premenu. Ide hlavne o podporu vstrebávania cukrov, ale aj celkovo látkovú premenu bielkovín a tukov. Vitamín sa tak podieľa na energetickom metabolizme a pôsobí proti únave.

Pôsobenie na nervový systém a psychiku

Vitamín B7 je dôležitý aj pre nervový systém, jednak pomáha na udržanie jeho zdravého fungovania, ale napríklad aj chráni nervy pred poškodením diabetického typu. Biotín zároveň vplýva na psychiku, na celkové upokojenie, proti depresiám a na celkové zlepšenie nálady.

Účinky v ďalších oblastiach

Okrem pôsobenia vo vyššie spomínaných oblastiach pomáha biotín aj na nechutenstvo, ťažkosti s trávením, srdcovú činnosť, svaly, obličky, pohlavné žľazy alebo na upravenie hladiny cukru v krvi. Aj v týchto prípadoch je cieľom podpora zdravej funkčnosti a stavu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Vzhľadom na to, že ani nadmerná dávka vitamínu B7 nemá žiadne závažne negatívne vplyvy na organizmus, je obvykle užívanie bez väčších problémov. Obávať sa nemusíte ani žiadnych viditeľných nežiaducich a vedľajších účinkov, výrobca nič také neudáva.

Nakoľko je však zloženie širšie, jedno všeobecné riziko aj v tomto prípade existuje:

 • ide o situáciu, kedy sa môže vyskytnúť alergická reakcia alebo precitlivenosť na niektorú z pomocných a doplnkových zložiek v prípravku, našťastie, je to ojedinelé

Kontraindikácie a možné interakcie

Nielen možné riziká spojené s vedľajšími a nežiaducimi účinkami, ale aj niektoré iné faktory môžu mať vplyv na obmedzenie užívania tohto prípravku v praxi. Ide o niektoré kontraindikácie objektívneho typu, prípade o riziko interakcií s inými prípravkami.

Tu sú situácie a prípady, ktorým je potrebné venovať zvýšenú pozornosť:

 • prípravok je určený iba pre dospelých, jeho podávanie deťom alebo dospievajúcim do 18 rokov je zakázané
 • hoci výrobca nezakazuje dávkovanie Jamieson Biotin pre tehotné a dojčiace ženy, pred užívaním v tehotenstve a počas dojčenia sa poraďte s lekárom
 • biotín môže zmeniť požadované dávkovanie inzulínu alebo perorálnych antidiabetík, preto treba takúto kombináciu konzultovať tiež s lekárom
 • neužívajte súčasne viac prípravkov s obsahom vitamínu B7, užívanie tohto produktu spolu s liekmi podlieha odbornému posúdeniu

Balenie a cena

Jamieson Biotin je z pohľadu balenia štandardným produktom značky Jamieson. To znamená, že vonkajším obalom je tmavá liekovka, samotný prípravok má podobu tabliet určených na perorálne užívanie. K dispozícii je len jedna veľkosť balenia, ide o balenie s obsahom 100 tabliet, ktoré vám vydrží viac ako 3 mesiace.

Tu je porovnanie jeho cien v niektorých lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Na obale sa nachádzajú informácie o zložení a ďalšie údaje potrebné pre užívanie, z tohto pohľadu je teda balenie štandardné. Pokiaľ ide o cenu, užívatelia hodnotia prípravok ako cenovo dostupný a to hlavne pri porovnaní koncentrácie vitamínu a finančnej hodnoty.

Kde kúpiť

Podobne, ako aj ďalšie doplnky výživy, aj Jamieson Biotin je voľne dostupným produktom. To znamená, že jeho predaj nie je podmienený predpisom alebo receptom a prípravok si viete kúpiť voľne bez toho, aby ste museli navštíviť lekára. Dokonca, vzhľadom na voľnú dostupnosť, aj bez toho, aby ste museli ísť osobne do lekárne.

Práve objednávka cez internet v niektorej z mnohých online lekární na trhu je v prípade vitamínových doplnkov ako je Jamieson Biotin čoraz populárnejšia a čoraz viac využívaná. Takáto kúpa je pohodlná, rýchla a cenovo sa tiež vyplatí.

Online objednávka, doprava a doručenie

Chceli by ste si Jamieson Biotin objednať, ale neviete, ako na to? Postup je veľmi podobný tomu, ako keď nakupujete bežný tovar v eshope. Nemusíte sa teda obávať žiadnych zdržaní, objednávku je možné dokonca zrealizovať nielen cez počítač, ale aj cez mobilný telefón.

Tu je postup objednávky popísaný v 4 krokoch:

 • Nájdete Jamieson Biotin v ponuke lekárne
 • Vložíte ho do online košíka, prípadne aj viac balení
 • Vyplníte svoje osobné a kontaktné údaje vrátane adresy
 • Zvolíte ďalšie parametre objednávky a môžete ju odoslať

Celý proces vám zaberie len zopár minút, pričom väčšina lekární ponúka na výber doručenie cez Slovenskú poštu aj kuriérom, podľa toho, či preferujete rýchlosť alebo cenu. V ideálnom prípade je doručenie záležitosťou 24 až 48 hodín. Platiť môžete kuriérovi pri prevzatí balíčka, ale napríklad aj vopred, kde sa dá využiť internet banking a dokonca aj platobná karta.

Jamieson Biotin

 • Vplyv na kožu, vlasy a nechty
 • Podpora látkovej premeny
 • Pôsobenie na nervový systém a psychiku

Najčastejšie otázky

Ak chcete vedieť, ako dlho možno Jamieson Biotin užívať, či ho možno kombinovať aj s inými prípravkami alebo to, čím sa práve táto značka odlišuje od väčšiny konkurencie, nie ste sami. Podobné témy či dotazy rozoberá viacero užívateľov na internetových fórach a v diskusiách, o prípravok sa živo zaujímajú.

Toto sú otázky, ktoré sa objavujú najčastejšie, spolu s odpoveďami:

Je možné užívať Jamieson Biotin aj viac mesiacov po sebe?

Áno, dokonca aj balenie prípravku tomu zodpovedá, nakoľko 100 tabletkové balenie Jamieson Biotin by vám malo vydržať viac ako 3 mesiace užívania. Väčšina ľudí vyberie celé balenie bez prestávky, potom je vhodné dať si pauzu a v prípade potreby pokračovať.

Čím sa odlišuje tento prípravok od iných vitamínových produktov?

Ide hlavne o zloženie a kvalitu spracovania samotného vitamínu B7. Ten sa v Jamieson Biotin nachádza v podobe d-biotínu, ktorá je pre vstrebanie do organizmu najprirodzenejšia. Okrem toho je biotín v doplnku spracovaný bez použitia tepla a rozpúšťadiel.

Ako sa prejaví nedostatok biotínu v tele?

Medzi najčastejšie príznaky nedostatku hladiny vitamínu B7 v organizme patria problémy s pokožkou a rôzne defekty na nej, prípadne častejšie zápaly kože, ale aj podráždenosť nervového systému, depresie, bolesti svalstva, únava či nechuť do jedla.

Ktoré rizikové skupiny by mali tento vitamín užívať najviac?

Ide hlavne o ľudí, ktorí užívali antibiotiká, majú dlhodobo nezdravú životosprávu a životný štýl, fajčia, pravidelne pijú alkoholické nápoje a užívajú veľké množstvo liekov. Problémy s biotínom môžu mať aj ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu.

Skúsenosti s tabletkami

Tak, ako aj v prípade mnohých iných podobných výživových a vitamínových produktov, aj v prípade Jamieson Biotin si veľa ľudí vyberie túto značku práve na základe dlhodobo známych preferencií a histórie. Prípravok je možné zakúpiť v každej väčšej lekárni, čo je tiež hodnotené ako benefit.

Pokiaľ ide o jeho pôsobenie a účinnosť v praxi, užívatelia sú spokojní s výsledkami, hlavne v prípade dlhodobejšieho dávkovania. Tu sa prejavuje kvalitná koncentrácia aj moderná technológia výroby produktu.

Jamieson Biotin

 • Vplyv na kožu, vlasy a nechty
 • Podpora látkovej premeny
 • Pôsobenie na nervový systém a psychiku

Najviac viditeľné sú účinky na kožu a nervovú sústavu a s tým spojené pôsobenie na psychickú pohodu. Viacerým ľuďom Jamieson Biotin pomohol aj na zlepšenie vitality a zmiernenie vypadávania vlasov. Vitamín je využívaný nielen pri výskyte nejakých problémov, ale tiež aj na preventívne dávkovanie.

Zhodnotenie

Aké je záverečné zhodnotenie prípravku? Vzhľadom na kvalitné zloženie a aj pozitívne referencie užívateľov z praxe, pozitívne. Pochopiteľne, ide o vitamínový doplnok, takže nečakajte žiadne zázraky z večera do rána. Na Jamieson Biotin sa ale môžete spoľahnúť.

Medzi jeho najväčšie plusy a výhody patria:

 • veľkosť balenia a možnosť dlhodobého užívania
 • jednoduché dávkovanie, stačí 1 tabletka denne
 • možnosť použitia aj v rámci prevencie
 • známosť značky a dostupnosť bez receptu

Jamieson Biotin patrí medzi prípravky, ktoré sú veľmi známe a populárne, čo je ďalšia výhoda. Najlepšou reklamou je odporúčanie ľudí na jeho užívanie aj pre ostatných, o čom svedčia pozitívne referencie na internete.

Pokiaľ si chcete prípravok zakúpiť, môžete tak spraviť osobne aj cez internet. V prípade druhej možnosti nájdete Jamieson Biotin v ponuke viacerých lekární, ale napríklad aj niektorých eshopov s vitamínmi a minerálmi. Najlepšia je ale kúpa v online lekárni, získate tak dobrú cenu, ale aj kvalitné a odborné zákaznícke služby.

Jamieson Biotin

 • Vplyv na kožu, vlasy a nechty
 • Podpora látkovej premeny
 • Pôsobenie na nervový systém a psychiku

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.33

18 Hodnotení