Jamieson Ginkgo Biloba: Tablety na pamäť, sústredenosť a podporu funkcií mozgu

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Máte problémy s pamäťou, nesústredenosťou alebo chcete podporiť duševnú rovnováhu v stresovom období? Skvelým prípravkom s prirodzeným pôsobením na mozog aj pamäť je výživový doplnok Jamieson Ginkgo Biloba. Ide o tabletky založené na rastlinnom extrakt známej rastliny Ginkgo dvojlaločné, ktorá pomáha na podporu mozgovej reaktivity

Prípravok je voľne dostupný a má formu tabliet s veľmi jednoduchým dávkovaním. Nakoľko samotné Ginkgo Biloba aj značka Jamieson sú veľmi populárne a vyhľadávané, naša recenzia sa zameria na zhodnotenie výživového doplnku z pohľadu jeho účinnosti a užívania v praxi.

Výrobca a pôvod

Tabletky sú, ako už hovorí aj ich názov, súčasťou rodiny výživových doplnkov známej značky Jamieson. Ide o kanadského producenta voľne dostupných prípravkov, ktorého história siaha až do roku 1922, takže ide o jednu z najstarších firiem tohto zamerania.

Spoločnosť patrí zároveň medzi najznámejšie globálne značky s portfóliom produktov založených na vitamínoch, mineráloch a rastlinných extraktoch. Okrem prípravkov s vysoko koncentrovaným zložením overených látok prichádza firma na trh pravidelne aj s inovatívnymi produktmi najvyššej kvality, čistoty a bezpečnosti z rôznych oblastí zdravia.

Zloženie, účinné látky

Výživový doplnok Jamieson Ginkgo Biloba je založený na rastlinnom extrakte z Ginkga dvojlaločného. Ide o strom, ktorého semená a listy sa v tradičnej ľudovej medicíne využívajú už od nepamäti na podporu zdravia a práve listy v podobe extraktu sú základom tabliet.

Okrem tejto účinnej látky obsahujú tabletky aj niektoré ďalšie zložky a látky:

 • Ginkgo biloba: Základom tabliet je suchý extrakt z listov Gingka biloby, v každej rastline sa nachádza 80 mg extraktu, čo zodpovedá 24 % flavónových glykozidov a 6 % terpénových laktónov. Samotné Gingko obsahuje vyše 60 účinných látok vrátane kyseliny L-askorbovej alebo ginkgolidu. Strom a jeho listy majú práve kvôli týmto látkam pozitívne účinky na telo.

Najdôležitejšou skupinou účinkov sú preventívne účinky, vďaka ktorým pomáha Ginkgo biloba na zlepšenie krvného obehu a stavu ciev, úpravu nepravidelnej srdcovej činnosti, má pôsobenie proti krvným zrazeninám a je dôležitý aj pre normalizáciu krvného tlaku. Zlepšuje celkovo prekrvenie periférnych ciev a pomáha aj pri ochoreniach priedušiek alebo pri astme.

Druhou dôležitou oblasťou, ktorá čiastočne súvisí aj s tou prvou a je v tomto výživovom doplnku využívaná najviac, je podpora činností mozgu. Ginkgo biloba pomáha na jeho lepšie prekrvenie a tým aj na posilnenie jeho funkcií, hlavne ak ide o podporu kognitívnych funkcií, pamäte, koncentrácie a zlepšenie vitality. Rastlina má aj detoxikačné účinky na pečeň.

 • Ostatné a ďalšie prídavné, pomocné a doplnkové látky a zložky: Výživový doplnok Jamieson Ginkgo Biloba obsahuje okrem účinnej látky aj niektoré pomocné zložky Konkrétne sa jedná o celulózu, fosforečnan vápenatý, sójový polysacharid, rastlinnú kyselinu stearovú s rastlinný stearan horečnatý. Ide hlavne o nosiče a povlakové látky s pomocnými funkciami.

Dávkovanie a užívanie

Užívanie tabliet je veľmi jednoduché a hoci ide len o voľne dostupný výživový doplnok, dôkladne si preštudujte príbalový a informačný leták od výrobcu. Pri užívaní sa držte inštrukcií ohľadom dávkovania a neprekračujte maximálnu dennú dávku.

Prípravok je možné užívať aj dlhodobo, v tomto prípade je ale potrebné sa poradiť s lekárom. Jedná sa o tabletky určené na podporu správnych funkcií a duševného zdravia, nejde o náhradu odbornej liečby. Neužívajte Jamieson Ginkgo Biloba ani ako náhradu pestrej a rozmanitej stravy. Prípravok nie je určený pre deti, iba pre dospelých.

Uchovanie a skladovanie

Nakoľko je Jamieson Ginkgo Biloba vo forme tabliet, skladovanie a uchovanie nie je vôbec náročné. Dôležité je skladovať tabletky v pôvodnom obale a mimo dohľadu a dosahu detí, nakoľko výživový doplnok je určený pre užívanie jedine pre dospelých.

Okrem toho sa treba držať nasledovných pravidiel a zásad:

 • nevystavujte prípravok extrémnym teplotám, ideálny rozsah je 15 – 25 °C
 • rovnako tak chráňte tabletky pred vlhkosťou, mrazom a priamym slnkom
 • prípravok možno užívať len do dátumu spotreby uvedenom na obale
 • nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu a kanalizácie, vráťte ich do lekárne

Jamieson Ginkgo Biloba

 • Podpora duševnej rovnováhy
 • Pomoc s pamäťou a vitalitou vo vyššom veku
 • Podpora správneho prekrvenia

Účinky, indikácie a použitie

Prípravok Jamieson Ginkgo Biloba je určený predovšetkým pre podporu v rámci duševnej rovnováhy a lepšieho prekrvenia ciev. Toto pôsobenie vyplýva z účinkov samotného rastlinného extraktu Ginkga dvojlaločného, ktorý je základnou účinnou látkou tabliet.

Tu sú oblasti použitie a pôsobenia, ktoré prípravok ponúka:

Podpora duševnej rovnováhy

Ginkgo biloba je známym prostriedkom na zlepšenie duševnej rovnováhy a upokojenie mozgu v čase stresového vypätia. Prispieva tiež k podpore a na zlepšenie sústredenosti a podporuje krátkodobú pamäť a zapamätávanie si v období zvýšeného stresu alebo zvýšených nárokov na mozgovú reaktivitu.

Pomoc s pamäťou a vitalitou vo vyššom veku

Druhou dôležitou oblasťou pôsobenie prípravku je pomoc s pamäťou a kognitívnymi funkciami vo vyššom veku. Môže za to účinok Ginkga biloby na psychickú vitalitu práve pôsobením na mozog a jeho aktivitu. Okrem toho pomáha rastlina aj na odstránenie a zníženie pocitu únavy a na zvýšenie energie.

Podpora správneho prekrvenia

Jamieson Ginkgo Biloba využíva aj pôsobenie Gingka dvojlaločného na kardiovaskulárny systém a to podporou správneho prekrvenia niektorých dôležitých systémov a orgánových sústav. Ide hlavne o prekrvenie končatín a prekrvenie mozgu, čo má za následok zlepšenie činnosti mozgových buniek.

Vplyv na mozog a jeho funkcie

S predošlou funkciou lepšieho prekrvenia má vplyv aj posledná oblasť a to pôsobenie na mozog. Aj vďaka lepšiemu prekrveniu centrálnej nervovej sústavy môže prísť k priaznivému vplyvu na výkon mozgu, jeho reaktivitu a niektoré mozgové funkcie, čo sa odrazí v lepšom mentálnom a duševnom zdraví.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Tak, ako v prípade každého prípravku určeného na perorálne užívanie, aj Jamieson Ginkgo Biloba môže pri užívaní priniesť nielen žiaduce účinky, ale aj možné nežiaduce. Našťastie, užívanie je obvykle bezproblémové a závažnejšie vedľajšie účinky sú ojedinelé.

Vyskytnúť sa môžu prakticky len tieto dve situácie:

 • prvou je výskyt alergickej alebo precitlivenej reakcie na niektorú z účinných látok alebo pomocných látok v prípravku
 • druhou je riziko spontánneho krvácania, ale to len v prípade užívania spolu s látkami a prípravkami vplývajúcimi na zrážanlivosť krvi

Kontraindikácie a možné interakcie

Užívanie Jamieson Ginkgo Biloba môžu skomplikovať nielen možné vedľajšie účinky, ale aj niektoré kontraindikácie alebo interakcie. Ide o také faktory, ktoré úplne znemožňujú užívanie tabliet, prípadne, ktoré môžu dočasne ovplyvniť dávkovanie.

Tu sú najčastejšie prípady a situácie, ktorým by ste mali venovať pozornosť:

 • tabletky sú určené iba pre dospelých, užívanie nie je možné ani pre tehotné ženy a ani počas dojčenia
 • kontraindikáciou k užívaniu je aj výskyt precitlivenej alebo alergickej reakcie, ak sa u vás objaví, dávkovanie prerušte a poraďte sa s lekárom
 • ak užívate lieky na vysoký krvný tlak, diabetes mellitus alebo zrážanlivosť krvi, konzultujte ich súčasné užívanie s Jamieson Ginkgo Biloba
 • rovnako tak kombinácia s inými liekmi na predpis podlieha konzultácii s lekárom a až po odsúhlasení je možné spoločné užívanie

Balenie a cena

Výživový doplnok Jamieson Ginkgo Biloba je balený v štandardnej liekovke a ide o hnedé pozdĺžne tabletky určené na perorálne užitie v celosti. Výrobca uviedol tabletky na trh len v jednej veľkosti balenia a to s objemom 90 tabliet, konkrétne je toto balenie označené ako 60 tabliet s ďalšími bonusom 30 tabliet v cene.

Ak ide o cenu, tá sa mierne líši podľa konkrétnej lekárni:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Vzhľadom na to, že pri štandardnom dávkovaní by vám mal prípravok vydržať až 3 mesiace, je pomer ceny, veľkosti balenia a kvality v praxi na veľmi dobrej úrovni. Ak by ste chceli užívať tabletky dlhodobo, môžete si pokojne zakúpiť aj dve balenia naraz.

Kde kúpiť

Veľkou výhodou výživových doplnkov je, že sa jedná o voľne dostupné a voľne predajné prípravky, takže na ich kúpu nepotrebujete mať recept. Vďaka tomu si viete kúpiť Jamieson Ginkgo Biloba nielen osobne v kamennej lekárni alebo obchode s výživovými doplnkami, ale aj cez internet. Ide o známu značku, ktorá býva súčasťou sortimentu.

Najlepšiu cenu, ale aj široký sortiment ďalších prípravkov a odborné zákaznícke služby ponúkajú väčšie internetové lekárne. V tomto prípade máte aj istotu seriózneho prístupu a podmienok, napríklad ak ide o dostupnosť skladom.

Online objednávka, doprava a doručenie

Nákup cez internet je čoraz populárnejší a to kvôli jednoduchosti, rýchlosti a spomínanej finančnej úspore. Ak ešte nemáte skúsenosti s objednávkou výživových doplnkov v online lekárňach, aspoň v skratke vám priblížime celý postup.

Väčšinou ide o záležitosť len niekoľkých kliknutí:

 • Vložte Jamieson Ginkgo Biloba do online košíka
 • Zadajte svoje údaje a adresu doručenia
 • Vyberte spôsob platby a spôsob doručenia
 • To je všetko, objednávku môžete odoslať cez internet

Doručenie po objednaní nie je o nič zdĺhavejšie, väčšie lekárne objednávky vybavia už v deň, kedy ich odošlete. To v praxi znamená, že tabletky môžete mať doma do 24 až 48 hodín. K rýchlemu vybaveniu prispieva aj možnosť zaplatiť za objednávku nielen po doručení, ale aj vopred, hlavne vtedy, ak si zvolíte platbu kartou online.

Jamieson Ginkgo Biloba

 • Podpora duševnej rovnováhy
 • Pomoc s pamäťou a vitalitou vo vyššom veku
 • Podpora správneho prekrvenia

Najčastejšie otázky

Chceli by ste Jamieson Ginkgo Biloba vyskúšať, ale ešte predtým vás zaujímajú niektoré praktické otázky súvisiace napríklad s dobou užívania či vedľajšími vplyvmi na organizmus? Nie ste sami, prípravok je totiž populárny nielen v eshopoch alebo lekárňach, ale z pohľadu záujmu aj na internetových fórach.

Tu sú otázky, ktoré sa ľudia pýtajú najčastejšie:

Je možné užívanie aj dlhodobo?

Áno, možné to je, napríklad môžete celé jedno balenie užívať aj bez akejkoľvek prestávky pravidelne každý deň. Výrobca však zároveň upozorňuje, že užívanie tabliet dlhšiu dobu, ako 8 mesiacov, by malo byť najskôr konzultované s vašim lekárom.

Má prípravok nejaký vplyv na zrážanlivosť krvi?

Áno, má, konkrétne prichádza k zníženiu zrážanlivosti krvi a k silnejšiemu prekrveniu ciev. Výsledkom toho môže byť u niektorých ľudí vyššie riziko vzniku spontánneho krvácania a to vtedy, ak by ste užívali tabletky spoločne s prípravkami na zrážanlivosť krvi.

Môžu sa tieto tabletky používať aj u študentov na učenie sa?

Áno, okrem toho, že Jamieson Ginkgo Biloba je využívaný často u seniorov, môže pomôcť aj v stresových situáciách s podporou krátkodobej pamäte a koncentrácie. Práve preto sa hodí napríklad aj pre študentov v skúškovom období so zvýšenou záťažou.

Nie je cena príliš vysoká?

Nie, aj keď úplne na prvý pohľad sa to zdať môže. Je tu však rozdiel v tom, či pozeráte len čisto na cenu, alebo aj na pomer ceny a kvality. V druhom prípade je totiž tento pomer veľmi dobrý a svedčí o tom aj koncentrácia 4,400 mg surovej rastliny v zložení.

Skúsenosti s tabletkami

Značka Jamieson Ginkgo Biloba patrí medzi veľmi známe a často vyhľadávané v oblasti prírodných a rastlinných výživových doplnkov. Skúsenosti s tabletkami sú pozitívne tak z pohľadu šírky účinkov, ako aj z pohľadu rýchlosti ich nástupu. Najlepšie je pochopiteľne dlhodobejšie užívanie.

Jamieson Ginkgo Biloba využívajú prakticky všetky vekové kategórie, či už ide o vysokoškolákov, ľudí s náročnejším zamestnaním na koncentráciu alebo o seniorov, ktorí chcú podporiť správne fungovanie pamäte.

Jamieson Ginkgo Biloba

 • Podpora duševnej rovnováhy
 • Pomoc s pamäťou a vitalitou vo vyššom veku
 • Podpora správneho prekrvenia

Menším mínusom je o niečo vyššia cena oproti konkurencii, čo je ale daň za kvalitnejšie zloženie. Pozor si treba dať aj na niektoré kontraindikácie pri kombinácii s inými prípravkami. Vo všeobecnosti a z pohľadu hodnotení účinnosti a pôsobenia v praxi je ale výživový doplnok hodnotený pozitívne.

Zhodnotenie

Ak hľadáte prípravok s prirodzeným pôsobením na vašu pamäť a duševnú rovnováhu, Jamieson Ginkgo Biloba by mala byť podľa skúseností ostatných užívateľov dobrá voľba. Kladne hodnotená je účinnosť, ako aj značka samotná.

Tabletky ponúkajú aj ďalšie benefity:

 • kúpiť si viete bez predpisu a aj cez internet
 • užívanie je možné aj za účelom preventívneho pôsobenia
 • veľké balenie vám vydrží až 3 mesiace
 • dávkovanie je jednoduché, stačí jedna tabletka denne

Jedinou menšou nevýhodou je, že je viacero kontraindikácií k ich užívaniu. Jamieson Ginkgo Biloba nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy a problém môže nastať aj pri kombinácii s niektorými liekmi.

Naopak, veľkým pozitívom je dostupnosť, či už z pohľadu toho, že ide o voľne predajný výživový doplnok bez predpisu, alebo z pohľadu známosti značky, takže je v sortimente prakticky každej väčšej lekárne. Jamieson Ginkgo Biloba môžete kúpiť aj online, čo je najpohodlnejšie, najrýchlejšie a najlacnejšie.

Jamieson Ginkgo Biloba

 • Podpora duševnej rovnováhy
 • Pomoc s pamäťou a vitalitou vo vyššom veku
 • Podpora správneho prekrvenia

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.45

29 Hodnotení