Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg: Tabletky na nervy, srdce aj únavu

Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg: Tabletky na nervy, srdce aj únavu
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Vitamín B12 patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode, ktorých hlavným zdrojom sú živočíšne produkty. Vegetariáni, no nielen oni, môžu mať práve preto tohto vitamínu menej a je nutná jeho externá suplementácia. Na ňu môže slúžiť napríklad aj výživový doplnok Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg určený na užívanie pre dospelých.

Prípravok má podobu tvrdých tabliet určených na perorálne užívanie, ktoré možno zakúpiť bez receptu v každej známejšej lekárni. Naša recenzia vám tento doplnok predstaví, či už z pohľadu zloženia, dávkovania, významu pre organizmus alebo skúseností z praxe.

Výrobca a pôvod

Ako už hovorí názov samotného produktu, za prípravkom je známa značka Jamieson, kanadský výrobca rôznych vitamínových, minerálových či rastlinných prípravkov a doplnkov výživy. História tejto spoločnosti siaha až do roku 1922 a ide o overeného producenta.

Firma je dnes známa po celom svete ako jeden z najvýznamnejších výrobcov botanických prípravkov, koncentrovaných výživových doplnkov a bylinných produktov. Pokrýva prakticky všetky oblasti podpory ľudského zdravia, či už ide o všeobecné posilnenie organizmu, produkty špeciálne pre mužov, ženy či deti alebo o multivitamíny.

Zloženie, účinné látky

Výživový doplnok Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg je založený na obsahu vitamínu B12 v podobe metylkobalamínu. Každá tableta obsahuje 100 µg tohto vitamínu ako aktívnej látky, no okrem nej sa v zložení nachádzajú aj niektoré pomocné zložky.

Tie sú dôležité aj pre správne vstrebanie tabliet alebo ich iné technické vlastnosti:

 • Vitamín B12 (metylkobalamín): Vitamín B12 patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode. Vitamín bol objavený pred vyše 100 rokmi a je syntetizovaný výhradne mikoorganizmami. Najväčšie zdroje vitamínu sú pečeň, mlieko, vajcia a mäso, čiže živočíšne zdroje. V menšom množstve sa môže nachádzať v kvasenej kapuste, v špenáte či niektorých rastlinách.

V potrave je vitamín naviazaný na bielkoviny alebo peptidy, pričom v žalúdku sa rozkladá enzýmami a uvoľnený vitamín sa naviaže na bielkovinu R. Vďaka tomu ho môže organizmus spracovať pre svoje potreby. Doporučená denná dávka vitamínu je 2,4 mikrogramu denne, čo mnoho ľudí hlavne v strednom veku nevie dosiahnuť.

Práve pre nich je určený Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg, čiže vitamínový doplnok slúžiaci ako zdroj tohto vitamínu. Jeho nedostatok sa v tele prejaví viacerými spôsobmi, napríklad anémiou, slabosťou, častejším výskytom aftov, problémami s nervami, zhoršenou psychikou či problémov koordinácie svalov.

 • Ostatné doplnkové látky: Pokiaľ ide o pomocné  zložky obsiahnuté v prípravku Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg, nachádzajú sa tu celulóza ako nosič, fosforečnan vápenatý ako protihrudkujúca látka, rastlinný stearan horečnatý, oxid kremičitý, maltodextrín, arabská guma, rastlinná šťava a kyselina citrónová, čiže štandardné látky.

Dávkovanie a užívanie

Tabletky Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg užívajte tak, ako vám to odporúča výrobca v príbalovom letáku. Dodržiavajte tak spôsob užitia, ako aj dennú dávku, je to dôležité jednak pre dosiahnutie maximálnych účinkov, ako aj pre bezproblémové užívanie.

Ohľadom konkrétneho času užitia tabliet nedáva výrobca žiadne inštrukcie, odporúčame však brať tabletky pravidelne každý deň a vždy v tom istom čase. Kvôli čo najlepšiemu vstrebaniu bez akýchkoľvek problémov je najlepšie tablety užiť spoločne s jedlom, či už ráno, na obed alebo večer. Neprekračujte dennú dávku a neužívajte tabletky namiesto stravy.

Uchovanie a skladovanie

Tabletky uchovávajte v pôvodnom obale, čiže v plastovej fľaštičke. Po otvorení a vybraní príslušnej dávky fľaštičku dobre uzavrite plastovým vrchnákom, aby ste zabránili prípadnej kontaminácii obsahu. Nevystavujte balenie priamemu slnečnému žiareniu a ani vlhku.

Okrem toho sa držte aj nasledovných zásad, pravidiel a podmienok:

 • prípravok uskladnite na takom mieste, ktoré je mimo dohľadu a dosahu detí
 • chráňte tabletky pred mrazom, uchovávajte ich pri teplote od 15 do 25° C
 • na obale výživového doplnku je dátum spotreby, po ňom už tabletky neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok prípravku nevyhadzujte do odpadu, vráťte ho do lekárne

Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg

 • Podpora nervového a imunitného systému
 • Vplyv na únavu a vyčerpanie
 • Pôsobenie na kardiovaskulárny systém

Účinky, indikácie a použitie

Použitie doplnku výživy Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg je v prvom rade na doplnenie vitamínu B12 do organizmu. Dosiahnutie jeho zdravej hladiny so sebou môže priniesť pozitívne vplyvy vo viacerých oblastiach fungovania organizmu.

Toto sú tie, ktoré sú najvýznamnejšie a kde hrá vitamín dôležitú úlohu:

Podpora nervového a imunitného systému

Prvou oblasťou, kde má vitamín B12 vplyv, je podpora prirodzenej obranyschopnosti a imunitného systému. Vitamín je dôležitý aj pre nervový systém, zabraňuje poškodeniu nervov. Okrem toho pomáha aj na stabilizáciu psychiky, pamäť a je prevenciou proti depresii.Vplyv na únavu a vyčerpanie

Nakoľko je vitamín B12 súčasťou energetického metabolizmu, či už sacharidov alebo lipidov, má jeho dostatočná hladina vplyv aj na zníženie únavy a vyčerpania a naopak na zvýšenie energie. Vitamín pomáha aj na celkové posilnenie výkonnosti a zvýšenie vitality organizmu.

Pôsobenie na kardiovaskulárny systém

Vitamín B12 je dôležitý aj pre zdravie srdcovocievneho systému. Je nevyhnutný pre správnu tvorbu červených krviniek a má preventívne účinky pred vznikom myoblastickej anémie. Okrem toho bráni kumulácii homocysteínu, čo je rizikový faktor pre aterosklerózu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Pokiaľ ide o užívanie Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg, výrobca neudáva pri dodržiavaní dávkovania žiadne vedľajšie účinky alebo ťažkosti. Prípravok je, podobne ako mnoho iných vitamínových doplnkov, obvykle bezproblémový.

Počítať však treba s jednou možnou rizikovou situáciou, ktorá môže nastať:

 • ide o výskyt precitlivenosti alebo alergie na niektorú z pomocných látok, ktoré sú v tabletkách obsiahnuté, hoci takéto prípady sú ojedinelé

Kontraindikácie a možné interakcie

Okrem rizík spojených s nežiaducimi účinkami je potrebné pred začiatkom užívania prípravku Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg vedieť aj o niektorých faktoroch, ktoré môžu ovplyvniť jeho vstrebanie, účinnosť alebo vôbec možnosť jeho užívania.

Pozor si treba dať predovšetkým na tieto kontraindikácie a interakcie:

 • prípravok je určený na užívanie iba pre dospelých ľudí vo veku nad 18 rokov, je tu však výnimka, nakoľko pre tehotné a dojčiace ženy nie je vhodný
 • užívanie vitamínu B12 môže zvýšiť účinky depresie u osôb, ktoré užívajú anticholinergné lieky, treba sa preto najskôr poradiť s lekárom
 • ak sa u vás vyskytnú precitlivenosť, alergia, zažívacie ťažkosti alebo akékoľvek iné negatívne javy, treba užívanie prerušiť a kontaktovať lekára
 • neužívajte súčasne viac doplnkov výživy s podobným zložením, kombinovanie s inými vitamínovými prípravkami však nie je zakázané

Balenie a cena

Prípravok Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg je k dispozícii len v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 100 tabliet. Toto balenie by vám malo pri dodržiavaní odporúčanej dennej dávky vydržať 3 mesiace, čo je dostatočná doba na to, aby doplnenie vitamínu B12 do organizmu prinieslo benefity na jeho zdravé fungovanie.

Pokiaľ ide o ceny balenia, tu je porovnanie v niektorých lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Ako vidíte, najlepšie ceny ponúkajú známe internetové lekárne, hlavne pri porovnaní s tými klasickými kamennými. Každopádne, ako aj hodnotia užívatelia, cena prípravku Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg je v porovnaní s konkurenciou dobrá.

Kde kúpiť

Nakoľko je Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg doplnkom výživy, nemusíte na jeho kúpu mať recept ani predpis, keďže ide o prípravok z kategórie voľne dostupných a voľne predajných. Prípravok býva v sortimente tak lekární, ako aj v ponuke niektorých obchodov a eshopov s vitamínovými produktmi podobného typu.

Najlepší je ale nákup v lekárni, nakoľko tu máte k dispozícii širší sortiment aj iných prípravkov, ktoré by mohli pôsobenie vitamínu B12 podporiť. Navyše, lekárne garantujú aj vyššiu odbornú úroveň služieb a ponúkajú obvykle aj lepšie cenové podmienky.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pre tých, čo by si chceli Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg zakúpiť cez internet, ale nevedia, za akých podmienok sa to dá, prinášame krátky prehľad celého procesu. Objednávka sa zvyčajne príliš nelíši od bežného nákupu v niektorom z eshopov.

Zadať ju môžete cez počítač, tablet alebo aj cez smartfón:

 • Na úvod nájdete lekáreň, ktorá prípravok má skladom
 • Vložíte balenie do online košíka a vyplníte svoje údaje
 • Zvolíte typ platby a spôsob doručenia vrátane kuriérnej služby
 • Na záver všetky údaje skontrolujete a objednávku odošlete

Väčšina lekární vám umožní bezproblémový nákup aj bez nutnosti registrácie, čo tiež ušetrí nemálo času. Pokiaľ ide o doručenie, zásielku môžete mať doma spravidla do 24 až 48 hodín. Kuriér vám ju prinesie priamo k vchodovým dverám a dokonca nemusíte ani platiť v hotovosti. To vtedy, ak si zvolíte platbu vopred, napríklad cez internet banking.

Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg

 • Podpora nervového a imunitného systému
 • Vplyv na únavu a vyčerpanie
 • Pôsobenie na kardiovaskulárny systém

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť, pre koho je vitamín B12 najviac potrebný na doplnenie? Alebo to, čo môže ovplyvniť jeho hladinu v ľudskom organizme? Tieto, ale aj iné otázky súvisiace všeobecne s vitamínom či konkrétne s Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg sa pýta viacero užívateľov na internetových fórach a v diskusiách.

Tieto témy, otázky a dotazy sú rozoberané najčastejšie:

Je možné Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg užívať dlhodobo?

Áno, nakoľko je prípravok vitamínovým doplnkom, je možné užívanie tabliet pokojne aj každý deň a aj niekoľko mesiacov po sebe. Zodpovedá tomu aj veľkosť balenia, ktoré vydrží až 3 mesiace. Dbajte však na maximálnu stanovenú dennú dávku vitamínu.

Pre koho je tento prípravok najviac odporúčaný?

Ide predovšetkým o ľudí, ktorý majú nedostatok vitamínu a to z dôvodu nízkeho príjmu alebo faktorov, ktoré hladinu vitamínu znižujú. Sú to napríklad ľudia nekonzumujúci mäso a tí, ktorí nadmerne užívajú alkohol, antibiotiká a niektoré špecifické druhy liekov a liečiv.

Môže sa tento doplnok výživy užívať aj preventívne?

Áno, presne za týmto účelom ho aj veľa užívateľov nakupuje. Najčastejšie sa používa na celkové posilnenie organizmu a jeho vitality, nakoľko pomáha s energetickým metabolizmom. Vitamín však má pozitívny vplyv aj na imunitu a obranyschopnosť.

Čím sa odlišuje Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg od konkurencie?

Ide hlavne o kvalitu a koncentráciu zloženia. Prípravok obsahuje kvalitný zdroj vitamínu B12, ktorý je spracovaný bez použitia vysokej teploty či chemických rozpúšťadiel. Okrem toho sa všetky produkty značky Jamieson vyrábajú s použitím procesu 360 testov kvality.

Skúsenosti s tabletkami

Užívateľské skúsenosti s prípravkom Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg sú pozitívne, či už ide o jeho dostupnosť bez predpisu, alebo aj o pôsobenie v praxi. Najčastejšie si ľudia kupujú vitamín za účelom podpory nervového systému a imunity a to aj za účelom prevencie s užívaním viac krát počas roka v čase sezónnych ochorení.

Prípravok je chválený aj za jeho pôsobenie proti únave a vyčerpaniu, u každého užívateľa však môže byť tento účinok už značne individuálny. Všeobecne sú ale referencie z pohľadu pôsobenia v praxi pozitívne, čo vidno aj na hodnoteniach.

Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg

 • Podpora nervového a imunitného systému
 • Vplyv na únavu a vyčerpanie
 • Pôsobenie na kardiovaskulárny systém

Veľa ľudí si vyberá tento prípravok na základne známosti značky Jamieson, s čím súvisí jeho rozšírenie v každej väčšej lekárni, čo zvyšuje dostupnosť. Pozitívne vnímaná je aj cena a rovnako tak veľkosť balenia, ktorá vystačí na dlhodobé dávkovanie viac mesiacov. Žiadne závažné mínusy či nedostatky prípravok podľa hodnotení užívateľov nemá.

Zhodnotenie

Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg je teda možné na základe recenzií a referencií hodnotiť pozitívne a väčšina ľudí, ktorí tablety užívali, ich odporúča minimálne vyskúšať. K tomu napomáha aj jednoduchá dostupnosť a známosť samotnej značky.

Medzi najväčšie benefity tohto prípravku patria:

 • jednoduchá kúpa, nepotrebujete recept od lekára
 • možnosť dlhodobého dávkovania viac mesiacov
 • užívanie bez vedľajších účinkov
 • dobrý pomer ceny, kvality zloženia a veľkosti balenia

Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg je vitamínovým prípravkom určeným len pre dospelých, čo je možno trocha menšie obmedzenie. Na druhú stranu, ide o kvalitný zdroj tohto dôležitého vitamínu a to z neho robí prvú voľbu mnohých ľudí.

Pokiaľ sa rozhodnete prípravok zakúpiť, viete tak spraviť nielen osobne v niektorej z kamenných lekární, ale aj cez internet. Výhodou tejto možnosti je, že vopred si viete porovnať ceny doplnku, zistíte, či je aktuálne na sklade a nemusíte mať so sebou ani hotovosť, pri nákup v online lekárni viete zaplatiť aj cez internet banking.

Jamieson Vitamín B12 Metylkobalamín 100 µg

 • Podpora nervového a imunitného systému
 • Vplyv na únavu a vyčerpanie
 • Pôsobenie na kardiovaskulárny systém

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.71

14 Hodnotení