Jamieson Vitamín C 1000 mg: Na antioxidačnú ochranu, imunitu, kosti, cievy aj únavu

Jamieson Vitamín C 1000 mg: Na antioxidačnú ochranu, imunitu, kosti, cievy aj únavu
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ak hľadáte vitamínový doplnok overeného pôvodu s kvalitným zložením, ktorý ponúkne viac, ako je priemer konkurenčných značiek, vyskúšať môžete prípravok Jamieson Vitamín C 1000 mg. Ako už hovorí názov, v každej tabletke sa nachádza až 1000 mg tohto známeho a dôležitého vitamínu, no to nie je všetko, tento prípravok totiž ponúka niečo navyše.

Ide o podpornú prírodnú zmes obsahujúcu bioflavonoidy a niektoré iné látky, ktoré pomáhajú jednak samotnému pôsobeniu vitamínu, ale zároveň aj dopĺňajú jeho účinky. Pokiaľ vás prípravok zaujal a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac, táto recenzia vám to ponúka.

Výrobca a pôvod

Za týmto vitamínovým prípravkom je známa kanadská spoločnosť Jamieson. Ide o tradičného a takmer celým storočím overeného výrobcu prípravkov s obsahom rastlinných a prírodných látok, ktorý patrí medzi svetových lídrov v oblasti voľne dostupných produktov.

V portfóliu Jamieson možno nájsť nielen prípravky založené na obsahu vitamínov a minerálov, ale aj produkty s rastlinnými a bylinnými extraktmi a výťažkami, ktoré majú špeciálne zameranie na podporu zdravia v konkrétnej oblasti. Cieľom firmy je neustále prinášať nové inovácie, posúvať vpred kvalitu výrobu a stavať na overených tradíciách.

Zloženie, účinné látky

Ako hovorí samotný názov prípravku, tablety Jamieson Vitamín C 1000 mg obsahujú ako základnú aktívnu zložku vitamín C, čiže kyselinu askorbovú. Okrem toho sú však obohatené o komplex ďalších látok, samozrejme prírodného typu, ktoré rozširujú pôsobenie.

Tu sú najdôležitejšie účinné aj pomocné zložky, ktoré sa v prípravku nachádzajú:

 • Vitamín C: Najdôležitejšou látkou je vitamín C, v 1 tabletke je ho až 1000 mg. Ide o vitamín patriaci do skupiny antioxidantov, čiže chráni bunky pred oxidačným stresom. Okrem toho je známym stimulantom imunitného systému, podporuje tvorbu kolagénu dôležitého pre cievy aj pohybový aparát, pomáha na metabolizmus aminokyselín a zvyšuje vitalitu aj energiu.
 • Podporná prírodná zmes: Tabletky sú obohatené o zmes obsahujúcu bioflavonoidy, extrakt z acerola čerešne, extrakt z plodu šípok, rutín a hesperidín. Tieto látky podporujú napríklad správne fungovanie obranyschopnosti, ale napríklad pomáhajú aj na stav a funkčnosť ciev a žíl. Extrakt z acerola čerešne zas má preventívne účinky proti infekciám a prechladnutiu.
 • Iné doplnkové a pomocné látky: Treťou skupinou zložiek obsiahnutých v prípravku Jamieson Vitamín C 1000 mg sú prídavné a pomocné látky. Ide o celulózu, rastlinnú kyselinu stearovú, rastlinný stearan horečnatý, oxid kremičitý, modifikovanú celulózovú gumu, rozpustnú celulózu a karnaubský vosk. Všetko sú to štandardne využívané zložky.

Dávkovanie a užívanie

Tabletky Jamieson Vitamín C 1000 mg patria do skupiny prípravkov z kategórie doplnkov výživy, majú teda podpornú a pomocnú funkciu. To však neznamená, že môžete prípravok užívať ľubovoľne, práve naopak, je potrebné sa držať inštrukcií od výrobcu.

Prípravok je možné užívať aj dlhšiu dobu, závisí to od toho, aký významný bol nedostatok vitamínu C vo vašom organizme. Dlhodobému dávkovaniu zodpovedá aj veľkosť balenia Jamieson Vitamín C 1000 mg. Pre čo najlepšie pôsobenie je však dôležitá pravidelnosť užívania každý deň a neprekračovanie maximálnej odporúčanej dávky.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o správne skladovanie, aj vzhľadom na formu jednoduchých tvrdých tabliet nie je tento výživový doplnok náročný na okolité podmienky. Vždy po užití tabletky sa presvedčite, či ste liekovku dobre uzatvorili a odložte ju mimo dohľad a dosah malých detí.

Nezabudnite ani na ostatné štandardné a základné podmienky uchovania:

 • nevystavujte balenie priamemu slnečnému žiareniu, skladujte ho na suchom mieste
 • chráňte prípravok pred mrazom, uchovajte ho pri teplote od 15 do 25 °C
 • na obale sa nachádza dátum spotreby, po tomto dátume tabletky neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok doplnku nevyhadzujte do odpadu ani kanalizácie

Jamieson Vitamín C 1000 mg

 • Podpora imunity
 • Antioxidačné účinky
 • Podpora tvorby kolagénu

Účinky, indikácie a použitie

Výživový doplnok Jamieson Vitamín C 1000 mg je primárne určený na podporu správneho fungovania obranyschopnosti, nakoľko vitamín C je známym stimulantom imunitného systému. Toto použitie však nie je jediné, vitamín má totiž oveľa širšie vplyvy.

Zabúdať netreba ani na rozšírené zloženie, takže tabletky pomáhajú v týchto oblastiach:

Podpora imunity

Asi najdôležitejším využitím Jamieson Vitamín C 1000 mg je podpora prirodzenej imunity. Vitamín C je pomáha na fungovanie imunitného systému, zároveň zvyšuje v krvi hladiny dôležitých protilátok typu imunoglobulín G. Aj ostatné látky podporujú tento vplyv.

Antioxidačné účinky

Druhou vlastnosťou vitamínu sú jeho antioxidačné vplyvy a účinky. V praxi to znamená, že vitamín C pôsobí proti vplyvu voľných radikálov a faktorov vyvolávajúcich oxidačný stres, ktorý je príčinou predčasného starnutia buniek. Prevenciou voči tomu je práve vitamín C.

Podpora tvorby kolagénu

Treťou oblasťou je vplyv na pohybový aparát, konkrétne na stav chrupaviek a kostí, ale aj pozitívne účinky na stav a zdravie ďasien. Vitamín C je totiž stimulantom prirodzenej tvorby kolagénu v tele, čo je základné spojivové tkanivo dôležité práve pre tvrdé a mäkké tkanivá.

Zníženie únavy a vyčerpanosti

Jamieson Vitamín C 1000 mg sa používa tiež v prípade nadmernej únavy a vyčerpania, alebo vtedy, ak chcete posilniť vitalitu a energiu. Vitamín C pôsobí na lepšie získavanie energie z potravín a je súčasťou energetického metabolizmu, napríklad z hľadiska syntézy hormónov.

Ďalšie pôsobenie

Vitamín C, ale aj ďalšie zložky, ktoré sú obsiahnuté v tomto doplnku výživy, pomáhajú napríklad na zlepšenie stavu ciev, metabolizmus aminokyselín, hojenie rán, stav pokožky, zdravie vlasov, zlepšenie odolnosti organizmu voči stresu alebo posilnenie kĺbov a svalov.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Výhodou doplnkov výživy a obzvlášť vitamínových prípravkov je, že ich užívanie je zvyčajne bezproblémové z pohľadu nežiaducich účinkov. Žiadne také neudáva výrobca, rovnako tak ani spotrebitelia sa vo svojich hodnoteniach nesťahujú na vedľajšie efekty.

Vyskytnúť sa ale môžu dve rizikové situácie, konkrétne:

 • prvou je riziko predávkovania, čo sa najčastejšie prejaví žalúdočnými ťažkosťami
 • druhým je riziko precitlivenej a alergickej reakcie na niektoré doplnkové zložky

Kontraindikácie a možné interakcie

Tak, ako aj v prípade všetkých prípravkov určených na perorálne užívanie, aj Jamieson Vitamín C 1000 mg nemusí byť vhodný pre všetkých alebo pre všetky situácie. Napríklad ak sa u vás vyskytne alergia či precitlivenosť, treba užívanie ukončiť.

Čo sa týka iných situácií alebo kontraindikácií, tu sú najdôležitejšie:

 • pozor si treba dať na niektoré interakcie s liekmi a liečivami, napríklad pokiaľ ide o lieky obsahujúce warfarín či tetracyklín
 • prípravok Jamieson Vitamín C 1000 mg je určený iba pre dospelých, pre deti a dospievajúcich do 18 rokov je kontraindikovaný
 • súčasné užívanie tohto doplnku s inými vitamínovými prípravkami obsahujúcimi vitamín C sa tiež neodporúča, ostatné výživové doplnky nie sú problém
 • pokiaľ ide o užívanie v tehotenstve a počas dojčenia, výrobca to nezakazuje, najskôr je ale treba možné riziká konzultovať s lekárom

Balenie a cena

Jamieson Vitamín C 1000 mg je, podobne ako mnoho iných podobných vitamínových prípravkov, dostupný iba v jednej veľkosti balenia a to s obsahom spolu 120 tabliet. Balenie je označené z marketingového hľadiska ako 100 + 20 tabliet. Vzhľadom na dlhú dobu spotreby nemusíte balenie užiť celé, môžete si ho rozdeliť.

Ceny prípravku v jednotlivých lekárňach sú nasledovné:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

V porovnaní s inými vitamínovými doplnkami je na tom cenovo Jamieson Vitamín C 1000 mg priemerne, hoci niektorí užívatelia ho hodnotia ako drahší. Netreba ale zabúdať na to, že má zloženie obohatené o niektoré ďalšie prírodné a prospešné látky.

Kde kúpiť

Nakoľko je Jamieson Vitamín C 1000 mg doplnkom výživy, ide o voľne dostupný produkt, ktorého predaj nie je podmienený lekárskou indikáciou v podobe vyšetrenia alebo predpisu. Výživové doplnky môžu predávať aj eshopy, napríklad s ponukou minerálov, vitamínov či multivitamínov. Samozrejme, kúpa je možná aj v lekárni.

Vzhľadom na to, že nie je potrebné mať recept, viete si Jamieson Vitamín C 1000 mg kúpiť nielen osobne v tej kamennej, ale aj v internetovej. Spojiť tak môžete výhody pohodlia nákupu z domu, získania lepšej ceny a zároveň zachovania určitej odbornosti.

Online objednávka, doprava a doručenie

Kúpa Jamieson Vitamín C 1000 mg v online lekárni sa svojim postupom vôbec nelíši od online objednávky v bežnom eshope. Predaj nie je podmienený receptom a objednávku viete zadať cez počítať aj smartfón. Zaplatiť dokonca viete aj bezhotovostne, vopred.

Obvykle objednávka pozostáva z týchto 4 krokov:

 • Vloženie Jamieson Vitamín C 1000 mg do online košíka
 • Vyplnenie údajov o sebe a to vrátane adresy dodania
 • Voľba kuriérnej služby pre doručenie a voľba typu platby
 • Kontrola objednávky a jej odoslanie

Celý postup je otázkou niekoľkých minút, v závislosti od kvality nákupného procesu lekárne. Práve preto, ale aj kvôli všeobecne lepšiemu zákazníckemu servisu či rýchlejšiemu vybaveniu objednávky, je lepšie nakupovať v overených a známejších internetových lekárňach. Prípravok tak viete mať doma aj do 24 či 48 hodín.

Jamieson Vitamín C 1000 mg

 • Podpora imunity
 • Antioxidačné účinky
 • Podpora tvorby kolagénu

Najčastejšie otázky

Ak vás zaujíma niečo viac ohľadom praktického užívania a dávkovania Jamieson Vitamín C 1000 mg, navštívte internetové diskusie, prípadne si pozrite komentáre k prípravku v tých najväčších online lekárňach. Uvidíte, že užívatelia sa zaujímajú o viacero praktických tém súvisiacich s dávkovaním či pôsobením doplnku.

Tu sú otázky a dotazy, ktoré sa objavujú najviac:

Čím sa odlišuje Jamieson Vitamín C 1000 mg od konkurencie?

Značka Jamieson je známa predovšetkým svojimi kvalitnými surovinami a zložením, čo sa prejavuje aj v tomto prípade, napríklad obohatením vitamínu C o bioflavonoidy a rastlinné extrakty.  Rovnako tak je plusom veľkosť balenia, ktoré vydrží viac mesiacov.

Je možné užívanie tohto doplnku výživy s inými prípravkami?

Kombinovanie Jamieson Vitamín C 1000 mg s vitamínovými doplnkami obsahujúcimi tiež vitamín C nie je vhodné, no s inými výživovými doplnkami by nemal byť problém. Výrobca odporúča užívanie spolu s ďalšími antioxidantmi, napríklad s vitamínom E.

Je potrebné užívanie Jamieson Vitamín C 1000 mg každý deň?

Nevyhnutné to pochopiteľne nie je, spôsob aj dĺžka užívania ohľadom dní je na vás. Vzhľadom na veľkosť balenia je možné aj dlhodobejšie dávkovanie s prestávkami, ale napríklad aj užívanie každý deň, čo sa hodí hlavne v prípade sezóny ochorení.

Sú nejaké obmedzenia pokiaľ ide o kombinovanie doplnku s liekmi?

Áno, výrobca v príbalovom letáku udáva, že existujú riziká interakcie s určitými typmi liekov. Jedná sa o lieky obsahujúce zmes amfetamínov, propranolol, lieky na krvný tlak, lieky obsahujúce tetracyklín, lieky obsahujúce warfarín a lieky na zriedenie krvi.

Skúsenosti s tabletkami

Už podľa letmého pohľadu na online fóra má Jamieson Vitamín C 1000 mg veľmi pozitívne hodnotenia a referencie, hlavne pokiaľ ide o úspešnosť v praxi. Užívatelia si kupujú prípravok hlavne za účelom dlhodobého posilnenia a podpory imunity, ale aj na celkové fyzické a duševné posilnenie organizmu.

Prípravok sa používa za týmto účelom hlavne na jeseň a v období, kedy je potrebná vyššia prevencia kvôli sezónnym ochoreniam, prechladnutiam či chrípke. Prevažná väčšina hodnotení je v tomto ohľade pozitívna.

Jamieson Vitamín C 1000 mg

 • Podpora imunity
 • Antioxidačné účinky
 • Podpora tvorby kolagénu

Kladne vnímané sú aj niektoré iné vlastnosti a výhody prípravku, napríklad veľké balenie či dostupnosť v každej väčšej lekárni. Menším mínusom je o niečo vyššia cena oproti ostatným vitamínovým produktom, no Jamieson Vitamín C 1000 mg je obohatený aj o ďalšie zložky, takže v tomto pomere je to v poriadku.

Zhodnotenie

Oproti viacerým produktom s vitamínom C má Jamieson Vitamín C 1000 mg viacero výhod, hlavne pokiaľ ide o poznateľnosť značky a dobré skúsenosti s ňou, ale aj rozšírené zloženie. To je aj dôvod, prečo ho užívatelia odporúčajú ďalej.

Medzi ďalšie silné benefity a plusy patria:

 • dostupnosť, prípravok je bez receptu
 • dobrý pomer ceny, kvality a veľkosti balenia
 • jednoduché dávkovanie a možnosť dlhodobého užívania
 • minimálne vedľajšie účinky či kontraindikácie

Jamieson Vitamín C 1000 mg je určený na užívanie pre dospelých, jeho použitie je možné tak v prípade aktuálnych problémov, napríklad s únavou a vyčerpaním, ako aj preventívne, čo sa využíva hlavne na podporu a posilnenie obranyschopnosti.

Ak sa rozhodnete tento vitamínový doplnok zakúpiť, dobrým znamením je, že takmer všetci užívatelia ho odporúčajú ako kvalitný prípravok s dobrou účinnosťou a aj dostupnosťou. Podobne, ako iné vitamínové doplnky, aj Jamieson Vitamín C 1000 mg si viete kúpiť bez predpisu, čiže aj v online lekárni.

Jamieson Vitamín C 1000 mg

 • Podpora imunity
 • Antioxidačné účinky
 • Podpora tvorby kolagénu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.90

10 Hodnotení