Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová: Na imunitu, vitalitu aj červené krvinky

Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová: Na imunitu, vitalitu aj červené krvinky
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Nedostatok vitamínu B má negatívny vplyv na látkovú premenu, krvotvorbu aj imunitu. Nakoľko v potravinách nemusí byť vždy dostatočné množstvo týchto vitamínov, je dobré mať po ruke ešte iné externé zdroje. Práve to je úlohou výživového doplnku Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová, ktorý je určený pre mužov aj ženy.

Všetky tieto vitamíny majú svoj zmysel pre udržanie pevného zdravia a fungovania tela vo viacerých oblastiach. Odporúčajú sa napríklad aj pred otehotnením či v tehotenstve. Na čo všetko prípravok pomáha alebo to, kedy ho užívať, vám prezradí táto recenzia.

Výrobca a pôvod

Značka Jamieson patrí medzi najznámejšie spoločnosti v oblasti prírodných produktov, hlavne ak ide o vitamínové či minerálové doplnky výživy. Ide o kanadskú spoločnosť s takmer 100 ročnou históriou, ktorá patrí medzi lídrov v oblasti využívania prírodných látok.

V ponuke možno nájsť rôzne druhy výživových doplnkov a produktov, či už s obsahom živých bakteriálnych kultúr, kombinácie viacerých bylín a rastlín, špecializované výživové doplnky alebo multivitamíny. Spoločnosť Jamieson si zakladá predovšetkým na jasnom pôvode účinných zložiek a ich spracovaní v takej podobe, aby mali čo najlepšie účinky.

Zloženie, účinné látky

Výživový doplnok Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová pozostáva z vitamínov spomínaných aj v samotnom názve a niektorých pomocných látok. Každá jedna tableta obsahuje 75 mg vitamínu B6, 150 µg vitamínu B12 a 800 µg kyseliny listovej.

Tu sú najdôležitejšie zložky prípravku spolu s ich charakteristikou:

 • Vitamín B6: Prvou zložkou obsiahnutou vo výživovom doplnku je vitamín B6, známy aj pod označením pyridoxín. Ide o látku dôležitú k správnej premene homocysteínu, konkrétne prispieva k zníženiu jeho nadbytku. Vitamín podporuje aj fungovanie nervového systému, psychické zdravie, mozgové funkcie, hormonálnu rovnováhu a imunitné funkcie.
 • Vitamín B12: Nemenej dôležitou zložkou prípravku Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová je aj vitamín B12. Ide o vitamín rozpustný vo vode, ktorý prispieva k tvorbe červených krviniek, na fungovanie imunity a podporuje rast a rozvoj buniek. Vitamín je dôležitý aj pre metabolizmus tukov, sacharidov a bielkovín a pre syntézu DNA v tkanivách.
 • Kyselina listová: Súčasťou výživového doplnku je aj kyselina listová, známa tiež ako vitamín B9. Aj táto látka podporuje tvorbu červených krviniek, no známejšia je hlavne pre podporu správneho vývoja plodu, preto sa odporúča na užívanie aj pred tehotenstvom. Kyselina sa podieľa aj na látkovej premene homocysteínu, na imunite a na psychickej rovnováhe.
 • Ostatné látky: Okrem vitamínov, ktoré tvoria základ pôsobenia prípravku, sú v tomto výživovom doplnku obsiahnuté aj niektoré pomocné zložky, konkrétne ide o celulózu, modifikovanú celulózovú gumu, rastlinnú kyselinu stearovú, rastlinný stearan horečnatý, oxid kremičitý a fosforečnan vápanetý.

Dávkovanie a užívanie

Výživový doplnok užívajte presne podľa inštrukcií lekára, lekárnika alebo podľa dávkovacej schéme v príbalovej informácii od výrobcu. Neprekračujte maximálnu dennú dávku a pri dlhodobejšom braní tabliet dávajte pozor na nadmerné užívanie.

Tabletky nie sú problematické kvôli veľkosti na prehltnutie, nepotrebujete ich deliť, poliť ani rozhrýzť. Užívanie je veľmi jednoduché a vďaka dávkovaniu len 1 tabletky denne nehrozí, že by ste na to zabudli. Ak sa tak však náhodou predsa len stane, pokračujte ďalší deň v bežnom dávkovaní, neužívajte nikdy dvojnásobnú dávku.

Uchovanie a skladovanie

Nielen správne dávkovanie, ale aj uchovanie je dôležité pre maximálne možné využitie všetkých prospešných vplyvov prípravku Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová. Vzhľadom na podobu tabliet však nie sú potrebné žiadne špeciálne podmienky.

Stačí dodržiavať tieto základné pravidlá a podmienky:

 • uchovanie tabliet by malo byť v pôvodnom obale mimo dosah detí
 • prípravok skladujte na suchom a tmavom mieste
 • optimálna teplota skladovanie je od 15 do 25°C
 • sledujte dátum spotreby na obale, po tomto dátume tabletky už neužívajte

Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová

 • Vplyv na hladinu homocysteínu a krvotvorbu
 • Posilnenie imunity a zdravia
 • Vplyv na psychickú vitalitu

Účinky, indikácie a použitie

Použitie výživového doplnku Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová je závislé od mechanizmov účinku a vlastností jednotlivých vitamínov obsiahnutých v tabletkách. Primárnym cieľom prípravku je doplnenie zdravej hladiny týchto vitamínov.

To sa môže prejaviť pozitívnym pôsobením v nasledovných oblastiach:

Vplyv na hladinu homocysteínu a krvotvorbu

Prvým účinkom, ktorý prípravok má, je vplyv na hladinu homocysteínu. Vitamíny obsiahnuté v tabletkách prispievajú k jeho správnej látkovej premene a k znižovaní jeho nadbytku v cievach. Taktiež pozitívne ovplyvňujú tvorbu červených krviniek.

Posilnenie imunity a zdravia

Kombinácia vitamínov skupiny B, ktoré sú obsiahnuté vo výživovom doplnku, je dôležitá aj na celkovú podporu a posilnenie zdravia a obranyschopnosti. Vitamín B6 udržiava správne imunitné funkcie a kyselina listová podporuje celý imunitný systém.

Vplyv na psychickú vitalitu

Rovnako tak sa Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová podieľa na zabezpečovaní psychickej rovnováhy. Vďaka vitamínu B6 dochádza aj k podpore fungovania nervového systému a k udržiavaniu správnych mozgových funkcií a duševnej vitality.

Pomoc s metabolizmom tukov, sacharidov a bielkovín

Poslednou významnejšou oblasťou, na ktorú vitamíny obsiahnuté v prípravku Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová vplývajú, je metabolizmus. Uvedené látky sú totiž nevyhnutnou súčasťou látkovej premeny sacharidov, tukov a bielkovín v tele.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Pri užívaní akéhokoľvek prípravku je potrebné rátať nielen so žiaducimi, ale aj s niektorými vedľajšími účinkami. Výrobca uvádza, že pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania by nemal vzniknúť žiaden závažnejší problém, úplne vylúčené to ale nie je.

Pozor si treba dať predovšetkým na nasledovné prípady:

 • príliš vysoké dávky vitamínu B6 počas dlhšieho obdobia môžu spôsobiť problém s nervami, po prerušení užívania sa situácia zlepší
 • ojedinele sa môžu vyskytnúť aj precitlivenosť alebo alergická reakcia na niektoré z látok obsiahnutých vo výživovom doplnku

Kontraindikácie a možné interakcie

Hoci je Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová iba výživovým doplnkom a nie liekom s obsahom liečiv, nemusí byť jeho užívanie vždy možné alebo pozitívne. Pred začiatkom dávkovania sa preto informuje aj o možných interakciách a kontraindikáciách.

Pozor si dajte predovšetkým v týchto situáciách:

 • v prípade vyššie spomínaných vedľajších a nežiaducich účinkov prerušte užívanie, prípadne sa poraďte aj s lekárom
 • vitamíny obsiahnuté v prípravku sú vhodné aj v tehotenstve, ale bez konzultácie s ošetrujúcim lekárom výživový doplnok neužívajte
 • ak máte nádor hormonálneho charakteru alebo trpíte epilepsiou, nemali by ste užívať vysoké dávky kyseliny listovej
 • zložky obsiahnuté vo výživovom doplnku môžu interagovať s niektorými liekmi, preto kombinované užívanie podlieha konzultácii s lekárom

Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová

 • Vplyv na hladinu homocysteínu a krvotvorbu
 • Posilnenie imunity a zdravia
 • Vplyv na psychickú vitalitu

Balenie a cena

Výživový doplnok Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová má podobu okrúhlych tabliet balených v tradičnej hnedej fľaštičke so zeleným plastovým uzáverom. Výrobca uviedol na trh len jednu veľkosť balenia a to s obsahom 90 + 20 tabliet zdarma, čiže spolu 110 tabliet, čo je naozaj dostatočne veľké balenie.

Ceny balenia sa líšia podľa toho, v ktorej lekárni prípravok zakúpite:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Pri štandardnom dávkovaní vám vydrží výživový doplnok aj 4 mesiace užívania, takže z tohto pohľadu je pomer ceny a veľkosti balenia veľmi dobrý. Vzhľadom na pozitívne referencie z praxe je dobrý aj pomer ceny a kvality, Jamieson je už tradične dobrou značkou.

Kde kúpiť

Tabletky sú vitamínovým doplnkom výživy, čo znamená, že sa jedná o voľne dostupný a voľne predajný produkt. Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová môžete nájsť bežne v sortimente obchodov a eshopov s vitamínmi alebo výživovými doplnkami, vzhľadom na známosť a serióznosť značky je však kúpa možná aj v lekárni.

To je dokonca aj najlepšia voľba, nakoľko tak máte zachovaný určitý stupeň odbornosti. Nakoľko na kúpu nepotrebujete recept, nemusíte si ísť prípravok kúpiť len osobne do kamennej lekárne, ale máte aj pohodlnejšiu možnosť objednania online v tej internetovej.

Online objednávka, doprava a doručenie

Chceli by ste si Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová zakúpiť, ale neviete, kde? Pred ušetrením niekoľkých centov dajte prednosť overeným značkám lekární. Pohodlie, rýchlosť a zákaznícke služby sú niekedy na nezaplatenie.

Objednávku môžete spraviť cez počítač, tablet aj smartfón:

 • Vložíte výživový doplnok do online košíka
 • Zvolíte spôsob platby a kuriérsku službu
 • Vyplníte svoje údaje vrátane adresy doručenia
 • Objednávku skontrolujete a môžete odoslať

Ak si objednáte dve alebo viac balení naraz, viaceré online lekárne vám ponúknu výhodnejšiu cenu dopravy, prípadne aj doručenie zdarma. Platiť sa dá rôznymi spôsobmi, či už v hotovosti na dobierku pri prevzatí balíčka, alebo vopred cez internet banking či platobnou kartou. Pozitívom je aj maximálna diskrétnosť doručenia a tiež pohodlie.

Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová

 • Vplyv na hladinu homocysteínu a krvotvorbu
 • Posilnenie imunity a zdravia
 • Vplyv na psychickú vitalitu

Najčastejšie otázky

Čím sa odlišuje Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová oproti konkurenčným vitamínom a prípravkom? Je tento výživový doplnok pre niekoho špecificky určený? Ak máte takéto, alebo aj iné podobné praktické otázky, práve teraz prichádza čas na hľadanie odpovedí na ne. Nie ste sami, užívatelia sa o podobné témy zaujímajú na fórach pravidelne.

Tu sú najčastejšie kladené dotazy:

Kto by mal tento výživový doplnok určite užívať?

Vzhľadom na zloženie by Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová mali užívať ľudia, ktorí chcú podporiť imunitu, ale aj tí, ktorí majú problémy s depresiou, reumatoidnou artritídou a psoriázou. Vitamíny pomáhajú aj pri užívaní antikoncepčných tabliet.

Pre koho môže byť naopak dávkovanie problémom?

Výrobca udáva, že vitamín B6 môže znižovať účinnosť antikonvulzívnych liekov, takže ľudia, ktorí ich berú, by sa mali najskôr poradiť s lekárom. Problémom môžu byť aj vysoké dávky kyseliny listovej u osôb trpiacich epilepsiou alebo s hormonálnymi nádormi.

Ako dlho je možné tabletky užívať?

Podľa skúseností užívateľov z praxe sa Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová bežne berie aj niekoľko mesiacov po sebe. Jedno celé balenie môžete vybrať bez problému, potom si môžete dať kratšiu prestávku a znova pokračovať v dávkovaní.

Čím sa Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová líši od konkurencie?

Ide predovšetkým o kvalitu a koncentráciu zloženia, čo so sebou prináša ďalšie podporné výhody. Kombinácia vitamínov je vo vhodnom zložení, tabletky sú ľahko prehĺtateľné, užívanie stačí len raz denne a pôvod a kvalita vitamínov sú prísne sledované.

Skúsenosti s tabletkami

Už podľa prvých referencií a skúseností na internete vidieť, že Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová patrí medzi žiadané a obľúbené výživové doplnky. Svedčia o tom pozitívne reakcie v diskusiách a komentároch, ale aj na porovnávacích portáloch typu Heureka. Prípravok prakticky nemá žiadne slabé miesto.

Či už ide o viditeľnosť účinkov na imunitu alebo na všeobecné posilnenie a podporu zdravia organizmu, alebo o jednoduchosť dávkovania a užívania, prípadne o veľkosť balenia, to všetko si ľudia veľmi pochvaľujú.

Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová

 • Vplyv na hladinu homocysteínu a krvotvorbu
 • Posilnenie imunity a zdravia
 • Vplyv na psychickú vitalitu

Pozitívne vnímaná je aj cena a samozrejme dostupnosť, nakoľko značka Jamieson je stálicou v sortimente kamenných aj internetových lekární či eshpoov s doplnkami výživy. Prípravok je odporúčaný nielen užívateľmi, ale aj viacerými lekármi. Dobrým znamením je, že tabletky niektorí ľudia užívajú dlhodobo a pochvaľujú si ich.

Zhodnotenie

Záverečné zhodnotenie Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová je preto pozitívne a prípravok je možné odporučiť minimálne na vyskúšanie. Vzhľadom na dlhodobo kladné referencie a skúsenosti z praxe by jeho kúpa nemala byť krokom vedľa.

Tu sú najvýznamnejšie výhody, ktoré tabletky ponúkajú:

 • veľkosť balenia, prípravok vydrží takmer celé 3 mesiace
 • jednoduché dávkovanie, stačí len 1 tabletka denne
 • kúpa bez predpisu, dostupnosť aj v online lekárni
 • vyvážená kombinácia všetkých potrebných vitamínov

Ak k tomu pripočítame dobrú cenu, bezproblémové užívanie z pohľadu možných rizík v podobe vedľajších účinkov a široké pôsobenie na viaceré oblasti fungovania organizmu, je Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová dobrá voľba.

K obľúbenosti a žiadanosti prípravku prispieva aj jeho dostupnosť. Keďže sa jedná o vitamínový doplnok výživy, nepotrebujete na jeho kúpu recept a teda ani osobnú návštevu lekárne. Môžete tak využiť lacnejšiu, rýchlejšiu a pohodlnejšiu alternatívu objednávky online v niektorej z internetových lekární.

Jamieson Vitamíny B6, B12 a kyselina listová

 • Vplyv na hladinu homocysteínu a krvotvorbu
 • Posilnenie imunity a zdravia
 • Vplyv na psychickú vitalitu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.17

6 Hodnotení