Kalcikinon: Tablety na zdravé kosti obsahujúce vápnik, horčík a vitamín K2

Kalcikinon: Tablety na zdravé kosti obsahujúce vápnik, horčík a vitamín K2
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Hľadáte prípravok obsahujúci všetky najdôležitejšie vitamíny a minerály pre zdravie vašich kostí? Chcete niečo, čo bude jednoduché na dávkovanie a využiteľné univerzálne pre pohybový aparát? Všetky tieto podmienky spĺňa Kalcikinon, výživový doplnok založený na kombinácii vápnika, horčíka a vitamínu K2, ktoré sú dôležité hlavne na kosti.

Nakoľko je značka Kalcikinon naozaj veľmi známa a aj skúsenosti užívateľov ukazujú, že po týchto tabletkách siaha čoraz viac ľudí, táto recenzia odpovie na všetky praktické otázky a dotazy súvisiace s prípravkom, či už ide o dávkovanie, užívanie alebo účinky a vplyvy.

Výrobca a pôvod

Výrobcom Kalcikinonu je globálna švajčiarska spoločnosť Valentis AG. Ide o skupinu firiem z farmaceutickej oblasti, ktoré sú zamerané na vývoj a výrobu inovatívnych aj overených prípravkov a preparátov. Na našom trhu má firma zastúpenie s viacerými produktmi.

Z hľadiska dodávania a držiteľa rozhodnutia je prípravok súčasťou produktového portfólia izraelskej spoločnosti TEVA Pharmaceuticals, ktorá má už vyše 100 ročnú históriu. Spoločnosť má svoje zastúpenie aj u nás a to cez dcérsku firmu, pričom v jej ponuke nájdete voľno predajné produkty, doplnky výživy, generické lieky aj originálne liečivá a prípravky.

Zloženie, účinné látky

V prípravku Kalcikinon sa nachádza trojica látok prírodného typu, vďaka ktorým sa tento doplnok výživy používa predovšetkým na pomoc a podporu v oblasti pohybového aparátu. Tak, ako zloženie, aj pôsobenie je maximálne prirodzené a obvykle bezproblémové.

Tu je predstavenie troch aktívnych zložiek obsiahnutých v tabletkách Kalcikinon:

 • Vitamín K2: Základnou aktívnou zložkou prípravku Kalcikinon je vitamín K2. Jedná sa o vitamín rozpustný v tukoch, ktorý je vo výživovom doplnku zastúpený vo forme zvanej menachinón 7. Ide o jednu z dvoch prirodzene sa vyskytujúcich foriem, ktorá zostáva v krvnom sére dlhšie, než akékoľvek ostatné formy tohto vitamínu, čo pomáha na účinky.

Vitamín K2 je dôležitý pre proces mineralizácie kostí a pre ich zdravý stav. Vďaka tomu, že urýchľuje procesy v osteoblastoch, pomáha na udržanie normálnej štruktúry kosti. Okrem toho ide o faktor dôležitý pre ezným katalyzujúci karboxyláciu kyseliny glutamovej. Vitamín pomáha aj na zdravé zuby a rovnako tak pôsobí ako prevencia vzniku osteoporózy.

 • Horčík: Druhou látkou zastúpenou vo výživovom doplnku je minerál horčík. Ide o zložku nevyhnutnú pre všetky živé organizmy, ktorá sa v Kalcikinone nachádza v podobe citranu horečnatého. Látka je súčasťou viacerých metabolických procesov, pomáha na zníženie svalového napätia, ale aj na nervový systém a napríklad na zníženie záchvatov migrény.

Z pohľadu pôsobenia tohto výživového doplnku je horčík najdôležitejší pre udržanie zdravého stavu kostí, ale napríklad aj zubov. Až 60 % horčíka je uložených v kostiach, takmer 27 % sa nachádza vo svaloch. Nedostatok horčíka sa preto prejaví práve v týchto oblastiach, napríklad zvýšeným rizikom lámavosti a oslabenia pevnosti kostí kvôli nedostatočnému zásobeniu.

 • Vápnik: Treťou zložkou obsiahnutou v prípravku Kalcikinon je vápnik. Ide o minerál, ktorý je asi najznámejší v súvislosti s posilnením kostí, ale zároveň sa jedná o látku, ktorá je v ľudskom tele zastúpená najviac. Vápnik je nevyhnutne dôležitý pre viaceré funkcie tela a v tomto výživovom doplnku má podobu uhličitanu vápenatého, čo je prijateľná forma.

Až 99 % vápnika je v ľudskom tele uskladnených v kostiach a zuboch, ide totiž o ich základnú stavebnú látku. Pri nedostatku vápnika a jeho príjmu z externého prostredia hrozí odoberanie zásob práve z týchto tkanív, čo sa prejaví na zhoršení ich stavu. Minerál je dôležitý jednak za správny vývin, ale aj za zdravie kostí a tiež podporuje činnosť nervov.

Dávkovanie a užívanie

Pokiaľ ide o dávkovanie prípravku, to je založené na pravidelnom užívaní tabliet každý deň. Z pohľadu užívania je potrebné sa držať inštrukcií na obale a v príbalovej informácií od výrobcu, prípadne sa môžete poradiť s lekárom alebo lekárnikom pred kúpou tabliet.

Vzhľadom na to, že tablety sú balené v blistroch, je ich užívanie veľmi jednoduché, nemusíte ich totiž vyberať z úzkej plastovej liekovky, ako je to v prípade iných podobných konkurenčných značiek. Pre optimálne užívanie by malo byť dávkovanie dlhodobejšie a hlavne pravidelné. Neužívajte prípravok namiesto pestrej a rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o správne uchovanie Kalcikinonu, to je nevyhnutné hlavne pre možnosť užívania prípravku maximálnu možnú dobu, až do dátumu upotrebiteľnosti. Tento dátum je vyznačený na obale, pričom po ňom by ste už tabletky nemali užívať.

Okrem tohto pravidla sa držte aj nasledovných zásad:

 • nevystavujte prípravok extrémnym teplotám nad 25 °C a ani mrazom
 • umiestnite Kalcikinon na suché miesto a na miesto mimo priame slnečné žiarenie
 • skladujte prípravok kvôli bezpečnosti mimo dohľadu a dosahu malých detí
 • nespotrebované tablety po dátume spotreby nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne

Kalcikinon

 • Vplyv na stav a zdravie kostí
 • Pôsobenie na svaly a nervy
 • Podpora stavu zubov

Účinky, indikácie a použitie

Použitie Kalcikinonu vyplýva z mechanizmov účinku a pôsobenia jeho jednotlivých účinných zložiek a látok. Ich doplnenie alebo dostatočná hladina v organizme pomáhajú v prvom rade na správny stav a funkčnosť kostí a tiež celého pohybového aparátu.

Tu je pôsobenie prípravku rozobraté detailnejšie:

Vplyv na stav a zdravie kostí

Primárnym pôsobením všetkých zložiek obsiahnutých v Kalcikinone je podpora zdravia a stavu kostí. Minerály horčík a vápnik a vitamín K2 obsiahnuté v prípravku sú dôležité pre udržanie zdravia kostí, vplývajú na ich pevnosť a pôsobia preventívne proti osteoporóze.

Pôsobenie na svaly a nervy

Pokiaľ ide o minerály vápnik a horčík, ktoré tvoria základ Kalcikinonu, tie sú dôležité nielen pre kostné tkanivo, ale nachádzajú sa aj vo svaloch a nervoch. Pomáhajú na ich správne fungovanie, ako prevencia voči svalovým kŕčom a na zlepšenie prenosu nervových vzruchov.

Podpora stavu zubov

Všetky tri aktívne zložky obsiahnuté v prípravku Kalcikinon pôsobia nielen na pohybový aparát, ale aj na stav a zdravie zubov. Vitamín K2 je dôležitý pre stimuláciu zubného dentínu a pomáha osteokalcínu, minerály horčík a vápnik sú zas stavebnou zložkou zubov.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Vzhľadom na to, že Kalcikinon je založený na mineráloch a vitamínoch a neobsahuje žiadne syntetické aktívne zložky, ktoré by mohli vyvolať nežiaduce či vedľajšie účinky, je jeho užívanie spravidla bezproblémové. Výrobca neudáva žiadne možné riziká.

Všeobecne teda môže nastať iba jediná situácia:

 • ojedinele sa môžu vyskytnúť individuálne precitlivenosť alebo alergia na niektoré z pomocných zložiek obsiahnutých v prípravku

Kontraindikácie a možné interakcie

Okrem rizík spojených s možnými vedľajšími či nežiaducimi účinkami je potrebné v prípade prípravkov užívaných perorálnou formou rátať aj s niektorými kontraindikáciami či interakciami. Môže ísť aj o objektívne prekážky k užívaniu Kalcikinonu.

Toto sú informácie, ktoré by ste mali vedieť pred začiatkom brania tabliet:

 • prípravok nie je vhodný pre deti vo veku do 12 rokov, užívať ho môžu len deti nad túto hranicu a samozrejme dospelí ľudia
 • pokiaľ ide o užívanie v tehotenstve a počas dojčenia, výrobca to nezakazuje, no najskôr by ste sa mali poradiť s lekárom
 • ak sa u vás objavia precitlivenosť alebo alergická reakcia, nemali by ste pokračovať v užívaní, dávkovanie prípravku prerušte
 • neužívajte Kalcikinon spoločne s inými minerálovými a vitamínovými doplnkami podobného typu, kombináciu s liekmi musíte konzultovať s lekárom

Balenie a cena

Na rozdiel od niektorých konkurenčných prípravkov je výživový doplnok Kalcikinon dostupný iba v jednej veľkosti balenia a to so 60 tabletkami. Tie sú balené po 15 kusov v blistroch, pričom ide o štandardné tabletky určené na perorálne užívanie. Vzhľadom na spôsob dávkovania jedno balenie vydrží celý mesiac.

Ceny prípravku sa odlišujú v závislosti od konkrétnej lekárni:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Absencia väčšieho balenia je síce vec, ktorú niektorí užívatelia značke vytýkajú, ale riešením môže byť v tomto prípade kúpa viacerých balení súčasne. Ak ide o pomer ceny, kvality, koncentrácie látok a veľkosti balenia, jedná sa o konkurencieschopný produkt.

Kde kúpiť

Prípravok Kalcikinon má podobu doplnku výživy. To v praxi znamená, že ide o produkt, ktorý je zaradený medzi voľne dostupné a voľne predajné. Na kúpu tabliet teda nie je potrebné mať recept, predpis a ani nemusíte absolvovať žiadnu lekársku prehliadku či návštevu. Výživový doplnok si tak viete objednať aj z online lekárne.

Práve tento spôsob nákupu je čoraz viac uprednostňovaný a to aj z dôvodu pohodlia a dostupnosti skladom, čo nemusí byť pravidlom v  každej kamennej lekárni. Kalcikinon možno nájsť aj v niektorých eshopoch, no tam nemáte takú odbornosť pri predaji.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak sa rozhodnete kúpiť si prípravok cez internet, už dávno nie ste odkázaní iba na nákup cez počítač, moderné online lekárne umožňujú vyplniť objednávku aj cez tablet či smartfón. Celý proces je technicky veľmi podobný nákupu v bežnom eshope.

Tu je štandardná postupnosť všetkých krokov:

 • Vložíte balenie Kalcikinonu do online košíka
 • Zvolíte si spôsob dopravy a zadáte svoju adresu
 • Vyplníte ostatné osobné a kontaktné údaje
 • Vyberiete spôsob platby a objednávku odošlete

Ak sa rozhodnete pre platbu vopred, čo je tiež pri nákupe online populárne, väčšina lekární ponúka možnosť platby cez internet banking alebo platobnou kartou online. Tak rýchle, ako objednanie, je aj doručenie, obvykle do 1 až 2 pracovných dní máte zásielku s prípravkom doma. Kuriér vám balíček v diskrétnom balení doručí až k vchodovým dverám.

Kalcikinon

 • Vplyv na stav a zdravie kostí
 • Pôsobenie na svaly a nervy
 • Podpora stavu zubov

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť, či je možné užívanie Kalcikinonu aj dlhodobo? Alebo to, ako je to s kombináciou s inými prípravkami podobného zamerania? Tieto, ale aj mnoho ďalších otázok, sa pýta veľa ľudí ešte skôr, ako si doplnok výživy tejto značky zakúpia. Podobných dotazov a tém je v internetových fórach dostatok.

Tu sú tie, ktoré sú najčastejšie:

Môžem užívať Kalcikinon aj viac mesiacov po sebe?

Áno, dôležité je však neprekračovať maximálnu dennú dávku. Okrem toho treba pri dlhodobejšom užívaní sledovať hladinu vápnika aj horčíka, aby neprišlo k nadmernému dávkovaniu. Väčšinou je dlhodobejšie dávkovanie bez problémov.

Pomáha tento výživový doplnok aj na osteoporózu?

Podľa vyjadrení viacerých užívateľov áno a to v dvoch podobách. Jednak prípravok užívajú niektorí ľudia na prevenciu voči osteoporóze, čiže voči rednutiu kostí. Druhým možným použitím je využitie prípravku Kalcikinon ako podporu pri liečbe osteoporózy.

Ako je to s kombináciou s inými prípravkami podobného typu?

Kombinovanie Kalcikinonu spolu s inými výživovými doplnkami síce nie je zakázané, ale nemalo by ísť o prípravky s totožným zložením. Pokiaľ budú tento prípravok dopĺňať, nemusí to byť problém. Pre istotu je lepšie sa pred začiatkom užívania poradiť s lekárom.

Môže nastať predávkovanie sa týmto prípravkom?

Pochopiteľne, pri užití extrémnych dávok počas dňa to možné je, ale v zásade je užívanie z tohto pohľadu bezpečné. Pozor si treba dávať hlavne pri spomínanej kombinácii s podobnými prípravkami s obdobným zložením, čo môže byť najviac problematické.

Skúsenosti s tabletkami

Kalcikinon patrí medzi značky, ktoré si odporúčajú medzi nielen bežní užívatelia, ale aj lekári, aspoň podľa niektorých zverejnených skúseností a referencií. To je dobrá reklama, hlavne v prípade, ak ide o ortopédov, ktorí tento prípravok odporúčajú svojim pacientom za účelom posilnenia zdravia kostí.

Všeobecne je prípravok cenený hlavne v tejto oblasti, či už v rámci prevencie a všeobecnej podpory zdravého stavu a fungovania kostrového systému, alebo ako doplnok pri odbornej liečbe osteoporózy.

Kalcikinon

 • Vplyv na stav a zdravie kostí
 • Pôsobenie na svaly a nervy
 • Podpora stavu zubov

Kladne hodnotený je aj pomer ceny, koncentrácie a kvality prípravku, aj keď niektorí užívatelia by privítali výber viacerých balení, hlavne pri dlhodobejšom dávkovaní. Cenené je aj bezproblémové užívanie z pohľadu rizík spojených s vedľajšími účinkami a tiež dostupnosť prípravku vo väčšine lekární.

Zhodnotenie

Kalcikinon patrí medzi pravidelne a často odporúčané doplnky výživy určené na posilnenie kostí a celkovo na pôsobenie na pohybový aparát. Jeho kúpa by teda nemala byť krokom vedľa a hodnotenia užívateľov sú priaznivé.

Pokiaľ ide o najväčšie výhody prípravku, tu sú:

 • prípravok si kúpite bez receptu alebo vyšetrenia
 • užívanie je bez vážnejších vedľajších účinkov
 • produkt má dobrý pomer ceny a kvality
 • komplexné zloženie a komplexné pôsobenie

Značka Kalcikinon je známa a má veľké množstvo referencií. To je plus, nakoľko ide o prípravok s jasným pôvodom aj dostatočnou poznateľnosťou užívateľov. Z toho vyplýva aj veľmi dobrá dostupnosť.

Tá sa týka nielen toho, že Kalcikinon možno nájsť v každej väčšej lekárni, ale aj toho, že ide o voľne dostupný doplnok výživy, ktorý si kúpite bez predpisu či receptu. Nemusíte ho tak hľadať len osobne v kamenných lekárňach, ale si ho viete objednať aj z tej internetovej priamo z pohodlia obývačky.

Kalcikinon

 • Vplyv na stav a zdravie kostí
 • Pôsobenie na svaly a nervy
 • Podpora stavu zubov

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.00

4 Hodnotení