Kokosové, tvarohové či arašidové proteínové guľky, aký recept je na chudnutie najlepší?

Kokosové, tvarohové či arašidové proteínové guľky, aký recept je na chudnutie najlepší?

Proteínové guľky patria medzi jednu z najzdravších „sladkostí“, ktorými môžete z času na čas zahnať chuť po nejakej dobrote, no zároveň neriskovať kalorický šok a priberanie z tukov alebo sacharidov. Maškrtenie bez výčitiek s proteínmi je navyše aj zdravé.

Dôvodom je to, že ide nielen o zdravšiu alternatívu ku klasickým čokoládovým guľkám, ale aj zloženie ostatných živín, ktoré sú obsiahnuté v proteínových guľkách, je optimálne. Guľky si viete pripraviť s arašidovým maslom, s kokosom alebo tvarohom, čím zvýšite efekt bielkovín alebo vlákniny. Ak chcete vedieť, aký domáci recept je najlepší, čítajte ďalej.

Proteínové guľky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Chutné proteínové guľky sú dezertom, ktorý obsahuje v prvom rade bielkoviny, čo vyplýva aj z ich názvu. Ide o snack aj dezert zároveň, ktorý si viete dať len tak počas dňa na zahnanie hladu po niečom sladkom, ale aj cielene ako podporu diéty alebo pri cvičení.

Formát guľky je jednoduchý na prípravu a zároveň viete veľmi efektne zmiešať tie zdravé suroviny, ktoré sa hodia práve do formy nejakého mixu. Na rozdiel od klasických guliek nie je problémom ani použitie kakaa alebo ovocia, samozrejme, v primeranom množstve. Vyššie množstvo bielkovín a znížený obsah tukov a cukrov sú pre chudnutie ideálne.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Čo sa týka vplyvu guliek na chudnutie, benefity sú najmä:

 • zdravšie zloženie oproti klasickým guľkám, či už ide o nasýtené mastné kyseliny alebo nezdravé sacharidy, tých je tu minimum, nehrozí tak priberanie
 • vyššie zastúpenie proteínov v guľkách znamená aj lepšie zasýtenie po najedení sa, bielkoviny totiž znižujú pocit hladu, takže znižujú aj riziko priberania
 • rovnako tak sú bielkoviny dôležitou stavebnou látkou pre svalové vlákna, čo pomáha pri cvičení a tréningu a preventívne pôsobí proti chradnutiu pri diéte
 • proteínové guľky majú zvyčajne veľa vlákniny, vitamínov a minerálov, ktoré majú priamy aj nepriamy vplyv na trávenie, metabolizmus a aj chudnutie

JEDEN Z NAJRÝCHLEJŠÍCH TYPOV DEZERTOV

Proteínové guľky patria spomedzi všetkých zdravých, fitness a bielkovinových sladkostí alebo dezertov medzi tie najjednoduchšie a najrýchlejšie na prípravu. Guľky stačí jednoducho vytvarovať v rukách, nemusíte sa trápiť s formami alebo precíznym tvarom.

Domáce recepty na proteínové guľky

Prejdime teraz viac od teórie do praxe, konkrétne na najlepšie domáce recepty na proteínové guľky. Ich základom sú zdravé suroviny, napríklad rôzne druhy vločiek, semien, ovocia alebo orieškov, no v prvom rade proteíny v prášku, ideálne v množstve 50 gramov.

Ak si chcete pochutiť na domácich guľkách, skúste tieto:

Proteínové kokosové guľky: Základom receptu je proteínový prášok, k nemu pridajte 1 hrnček kokosovej múky, polovicu hrnčeka mandľového mlieka, 20 gramov kakaa a stéviu. Zmiešajte, spravte guľky, obaľte ich v 1 hrnčeku kokosovej múky a zachlaďte.

Proteínové guľky s arašidovým maslom: Zmiešajte 100 gramov mletých ovsených vločiek, 50 gramov proteínového prášku, 100 gramov arašidového masla, 3 lyžice kokosového mlieka a 2 lyžice javorového sirupu. Vytvarujte guľky a dajte na pár hodín do chladu.

Tvarohové proteínové guľky: Na tento recept potrebujete 200 gramov nízkotučného a jemného tvarohu, 50 gramov proteínu v prášku, 15 mandlí, kokos na obalenie a med. Ingrediencie okrem kokosu zmiešajte, vyváľajte v kokose a dajte stuhnúť do chladničky.

Ovocné fitness proteínové guľky: Ako suroviny použite 50 g proteínu, 100 g sliviek, 100 g malín, 20 g kakaa, jeden hrnček mandľového mlieka a 150 g ovsených vločiek. Vytvarujte z tejto zmesi guličky, obaľte ich v postrúhanom kokose a dajte do chladničky.

Hotové proteínové perníčky KetoMix a ich výhody

Zaujímavou alternatívou s oveľa jednoduchšou a rýchlejšou prípravou oproti guľkám sú proteínové perníčky. Aj v tomto prípade sa jedná o zdravú „sladkosť“, ktorá obsahuje najmä bielkoviny. Výhodou oproti guľkám je, že príprava perníka je oveľa rýchlejšia.

Platí to predovšetkým pre proteínové perníčky KetoMix:

Vysoký obsah bielkovín v perníku

Značka KetoMix je známa predovšetkým tým, že má oveľa vyššie zastúpenie proteínov, ako jej konkurencia a to sa týka viacerých druhov potravín a nápojov. V prípade proteínových perníčkov je bielkovín až 45 % zo všetkých živín, navyše, ide o sójový proteín.

Jednoduchá a rýchla príprava priamo doma

Proteínové perníčky KetoMix sú v podobe prášku, ktorý slúži na prípravu cesta. Odpadá tak príprava cesta a nutnosť kupovať množstvo surovín, podobne, ako tomu je pri guľkách. Naopak, perník si viete pripraviť za pár minút a nemusíte mať veľa skúseností.

Veľa vlákniny a minimum nezdravých živín

Nielen ak ide o bielkoviny, ale aj z hľadiska ďalších živín sú proteínové perníčky KetoMix veľmi dobrou voľbou. Nachádza sa tu množstvo vlákniny, ktorá prispieva k pravidelnému tráveniu, naopak, nezdravých mastných tukov alebo cukrov je tu len minimum.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Bez glutamanu aj ďalších rizikových prísad

V zložení proteínových perníčkov KetoMix nenájdete glutaman, čo je pomerne často sa vyskytujúca prísada, ktorá býva v konkurenčných značkách používaná. Rovnako tak tu nie je ani lepok a značka sa všeobecne vyhýba používaniu rizikových konzervantov.

V RÁMCI CIELENEJ DIÉTY, ALE AJ BEZ NEJ

Pokiaľ ide o konzumáciu proteínových perníkov, tie môžu poslúžiť namiesto klasických sladkostí a iba ako jednorazová zdravá alternatíva, no môžete ich zaradiť aj do svojej diéty. Tieto perníky sú priam ideálnou voľbou pre diétu založenú na bielkovinách.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových perníčkov KetoMix

Ak sa rozhodnete pre konzumáciu proteínových perníčkov, získavate nielen bielkoviny, ale aj množstvo iných prospešných látok a živín. Naopak, tie problematické zložky, napríklad ako sú nasýtené mastné kyseliny, tuky alebo kalórie, sú tu v minimálnom objeme.

Tu sú nutričné hodnoty pre 100 gramovú porciu perníčkov:

 • pokiaľ ide o kalórie, je tu len 394 kcal, čo zodpovedá energii 1646 kJ
 • zo živín je tu najviac bielkovín, až 45 g, sacharidov je 20 g, no cukrov iba 3 g, čo je výborné, tukov je tu len 9 g, nasýtených iba 6g, vlákniny je až 11 g

Ak ide o ďalšie zloženie, v perníkoch sú napríklad srvátkový proteín, ryžová a ľanová múka, bielok, čakanková vláknina, hydrogenuhličitan sodný, dihydrogendi-fosforečnan sodný, kukuričný škrob, fenikel, koriander, škorica, aníz, pomarančová kôra, klinček, nové korenie, muškátový kvet a orech, badyán, odtučnené kakao a arabská a guar guma.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Pre tých, čo nemajú dostatok informácií o značke KetoMix, uvádzame, že sa jedná o firmu s dlhodobým pôsobením na slovenskom aj českom trhu. Za značkou je spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá má silné zázemie, dlhšiu históriu a ide o overenú spoločnosť.

Tu sú tie najdôležitejšie dôvody, prečo si vybrať túto značku:

 • široký sortiment potravín a nápojov, nielen pokiaľ ide o perníky a iné zdravé sladkosti, ale aj o hlavné jedlá, takže si viete zložiť svoj celodenný jedálniček
 • overené zloženie, ktoré kombinuje vysoké zastúpenie bielkovín, minimum tukov alebo sacharidov, veľa vlákniny a nepoužívanie rizikových konzervantov
 • tisíce pozitívnych skúseností, hodnotení a recenzií, značka je veľmi známa a muži aj ženy na internete zdieľajú svoje referencie, takže nejde o nič neznáme
 • rýchla a jednoduchá príprava jedál a nápojov, ak sa nejedná o finálne produkty pre okamžitú konzumáciu, ide o zmes, kde stačí pridať vodu a zamiešať

Balenie a cena proteínových perníčkov KetoMix

Spoločnosť KetoMix uviedla na trh len jednu veľkosť balenia proteínových perníčkov a to v obsahu 300 gramov. Možno to vyzerá ako príliš veľké balenie, no v skutočnosti je za touto hmotnosťou vyššie množstvo porcií v jednom balení. Výrobca uvádza, že z jedného balenia viete spraviť až 10 porcií perníčkov a stačí vám na to pridať už iba vodu.

Medzi ďalšie dôležité informácie o balení patria nasledujúce:

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Možno vás pri porovnaní zaujala suma za balenie, ktorá opticky vyzerá ako vyššia, no treba sa pozerať práve na spomínaný vyšší počet porcií perníčkov. Pri prerátaní na jednu porciu je cena pod 2 €. Ak sa rozhodnete pre značku, určite získate výhodný produkt.

Príprava proteínových perníčkov KetoMix

Jednoduchá príprava aj pre laikov a do pár minút, to nie sú žiadne marketingové heslá, ale ide o realitu. Proteínové perníky sú v podobe sypkej zmesi, ktorá je jednoduchá a nenáročná na skladovanie, no zároveň si z nej pripravíte absolútne čerstvý domáci perníček.

Predhrejte rúru na 170 °C a pripravte si misku alebo šejker na miešanie

Do nej nalejte 170 až 200 ml vody, pridajte 30 g z práškovej zmesi a dobre zmiešajte, vypracujte cesto, vylejte ho na plech na pečenie a môžete dať do rúry

Plech, kde budete perník piecť, samozrejme pred vyliatím pripraveného cesta vyložte papierom na pečenie alebo premažte zdravým olejom či maslom, napríklad olivovým, ghee a podobne, aby vám perník neprihorel. V rúre pečte pri ustálenej teplote a po dobu 5 minút, priebežne stav kontrolujte a sledujte, aby ste perník nepripálili a bol čerstvý.

Vzhľadom na to, že prášok slúži na prípravu cesta, je možnosť pridať do perníka aj nejaké svoje vlastné suroviny a tak si spraviť vždy mierne odlišný dezert. Môžete použiť oriešky, ovocie, semienka alebo vločky, ako posýpka sa zas núka nastrúhaný kokos.

Konzumácia a skladovanie proteínových perníčkov KetoMix

To, že proteínové perníky KetoMix majú podobu zmesi v prášku, umožňuje úsporné skladovanie, no na druhú stranu, aj tu treba dodržiavať niektoré základné pravidlá. Balenie nevystavujte na priame slnko a ani mráz, rovnako tak ho skladujte v suchu.

Čo sa týka ďalších zásad alebo konzumácie, dodržujte toto:

 • perníček má svoj dátum spotreby, ktorý je na obale, po ňom ho nejedzte
 • perník môže obsahovať niektoré alergény, konkrétne sóju, vajce a mlieko
 • aj preto nie je vhodný pre tých ľudí, ktorí trpia laktózovou intoleranciou
 • rovnako tak perník nie je vhodný pre tehotné ženy a ani pre tie dojčiace

Ďalšie produkty KetoMix

Ako bolo povedané už vyššie, značka KetoMix má vo svojom sortimente väčší výber, ktorého cieľom je najmä pokrytie stravovania počas Keto diéty. Táto diéta je určená pre tých, ktorí chcú chudnúť najefektívnejším možným spôsobom a to cez spaľovanie tukov.

Spaľovanie tuku sa deje počas diéty s pomocou stavu ketózy:

Ketóza je stav, kedy telo využíva energiu nie z cukrov, ale z tukov a to tak, že si ju berie spaľovaním tukových tkanív, základom je obmedzenie príjmu sacharidov

Zároveň treba dopĺňať bielkoviny a to cez KetoMix produkty:

 • tie sú založené na bielkovinách a naopak, majú minimum sacharidov
 • na výber máte pestrú ponuku pre celodenný jedálniček aj pitný režim
 • nemusíte sa obávať o žiadne rizikové konzervanty či ďalšie prísady

Všetky jedlá, nápoje a potraviny majú vyvážené zloženie, množstvo z nich je bohatých nielen na bielkoviny, ale aj na vitamíny, minerály a prospešné stopové prvky. Môžete sa spoľahnúť aj na ich jednoduchú a bezproblémovú prípravu do pár minút, podobne, ako je to aj v prípade proteínových perníkov. Väčšina jedál je bez lepku, takže sú aj pre celiatikov.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Sortiment potravín zahŕňa hlavné jedlá aj menšie potraviny, nájdete tu proteínové polievky, omelety, palacinky, pudingy, kaše, perníky, tyčinky, cestoviny, sušené mäso, pečivo, rôzne omáčky a dresingy, nátierky a na svoje si prídu aj tí, čo majú radi skladkosti.

KetoMix totiž má v ponuke aj proteínové čokolády, dezerty a iné pochutiny. Pokiaľ ide o nápoje, tu hrajú prím kokteily, ktoré obsahujú kvalitný srvátkový a sójový proteín. Stačí len pridať vodu a dobre zmiešať. Všetky jedlá a nápoje si môžete kúpiť samostatne, ale aj podľa ucelených balíčkov s jedálničkom na dlhšie obdobie, napríklad aj na mesiac.

DLHODOBÁ DIÉTA BEZ HLADOVANIA

Keto diéta nepatrí medzi bežné rýchle, redukčné a okamžité diéty, ktoré bývajú sprevádzané hladovaním, radikálnym obmedzením jedálnička alebo excesívnym chudnutím. Naopak, je dlhodobejšia, pokojne aj viac mesiacov, jedinou zásadou je minimum cukrov.

Ako a kde kúpiť proteínové perníčky a ďalšie produkty KetoMix

Veľkou výhodou značky KetoMix je, že na rozdiel od mnohých iných producentov, má táto značka svoj vlastný eshop a aj značkové predajne. Zázemie je silné a ten, koho potraviny, nápoje a produkty zaujali, môže naplno využiť jednoduchú a pohodlnú kúpu.

Tá prebieha podobne, ako aj nákup v bežnom eshope:

 • do online košíka vložíte potraviny, jedlá a produkty, ktoré vás zaujali
 • vyplníte svoje osobné údaje, kontaktné údaje a adresu pre doručenie
 • vyberiete si spôsob doručenia a kuriérnu službu, tiež spôsob platby
 • objednávku skontrolujete, odošlete a pri platbe vopred ihneď uhradíte

Celý proces je záležitosťou doslova len pár minút a kliknutí, stačí vám na to pokojne len váš smartfón a pohodlie gauča. Nikam nemusíte ani chodiť, kuriérna služba vám môže balíček doniesť k vám domov, ale podľa voľby aj do najbližšej pobočky Zásielkovne.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Pri platení si viete zvoliť okrem dobierky platbu platobnou kartou, čo je najviac preferovaný spôsob, prípadne bankový prevod cez internet banking. Čo sa týka doručenia, to trvá bežne do 3 pracovných dní a priebežne budete online a cez SMS informovaní o priebehu objednávky aj doručovania. V prípade väčšieho nákupu ušetríte, poštovné bude zdarma.

Skúsenosti s proteínovými perníčkami KetoMix

Na trhu je síce viacero značiek proteínových sladkostí a zdravých dezertov, no KetoMix oproti iným jednoznačne vyčnieva a to vidno aj podľa zverejnených skúseností a referencií. Práve perníčky sú veľmi žiadané a to jednak pre kvalitné zloženie, ale aj pre jednoduchú prípravu. Tá umožňuje zároveň prispôsobiť a dokončiť recept podľa seba.

Vysoký obsah bielkovín je tak pre KetoMix, ako aj pre iné značky samozrejmosťou, no len proteínové perníky tohto producenta majú celé zloženie prispôsobené pre chudnutie a pre podporu svalstva a cvičenia. Jednoznačne pozitívne hodnotenia hovoria jasne.

Zabúdať netreba ani na cenu a veľkosť balenia. Tieto aspekty sú jedny z tých najvýraznejších, ktorými sa značka odlišuje od ostatnej konkurencie na trhu. KetoMix si dáva záležať na tom, aby bolo balenie dostatočne veľké aj pre viac dní a tým dokáže znížiť cenu za jednu porciu. Cenová výhodnosť je ďalšia výhoda, ktorá sa pri hodnoteniach spomína tiež.

Zhodnotenie na záver

Tak proteínové guľky, ako aj proteínové perníčky sú výbornou voľbou pre každého, kto by chcel maškrtiť, ale bez výčitiek svedomia počas chudnutia, prípadne bez rizika priberania. Ide o zdravé a tiež nízkokalorické sladké pochutiny, ktoré vás dokonale zasýtia.

Oproti iným proteínovým perníkom má značka KetoMix:

vyšší objem bielkovín a ich kvalitnejší pôvod, ide o srvátkový proteín

celkovo optimálne zloženie pre chudnutie z pohľadu tukov a cukrov

rýchlu a jednoduchú prípravu, ale tiež aj čerstvosť hotového perníka

overenú a dlhodobú históriu a to nielen pre perníky, ale aj iné jedlá

Proteínové perníčky KetoMix si viete navyše počas prípravy doplniť o vlastné suroviny, či už pôjde o suroviny určené priamo do cesta, alebo o zdravú posýpku po upečení perníka. Ešte viac tak zvýrazníte vysoké zastúpenie bielkovín, vlákniny alebo vitamínov.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Ak sa rozhodnete pre proteínové perníčky KetoMix, viete si ich zakúpiť priamo z oficiálneho eshopu na www.ketomix.sk. Tento spôsob je najrýchlejší aj najpohodlnejší, máte zároveň tiež istotu najlepšej možnej ceny. Na webe nájdete nielen internetový obchod, ale aj množstvo iných užitočných informácií, najmä ak ide o zloženie alebo celú Keto diétu.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie