Kompava Premium Colostrum: Výživový doplnok na imunitu aj podporu výkonnosti

Kompava Premium Colostrum: Výživový doplnok na imunitu aj podporu výkonnosti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Kolostrum, nazývané aj mledzivo, je čoraz viac populárnou prírodnou látkou využívanou v mnohých doplnkoch výživy. Jedným z nich je aj značka Kompava Premium Colostrum, čo je prípravok obsahujúci kravské, čiže bovinné, kolostrum. Prípravok má podobu kapsúl na perorálne užívanie aj vďaka jednoduchému dávkovaniu sa hodí pre deti dospelých.

Prípravok je odporúčaný všeobecne na podporu obranyschopnosti, ale vďaka širokému pôsobeniu colostra pomáha aj v iných oblastiach. Chceli by ste vedieť v akých? Alebo to, aké je odporúčané dávkovanie tohto výživového doplnku? Tu je recenzia, všetko sa dozviete.

Výrobca a pôvod

Za týmto prípravkom s obsahom kolostra je značka Kompava, ktorá je známa hlavne ako producent prípravkov a produktov určených pre športovcov. Spoločnosť je na trhu už od roku 1996, vlastný výrobný program voľne dostupných prípravkov začala o 6 rokov neskôr.

Firma si zakladá na kombinácii kvalitného zloženia s overenými látkami a moderného výrobného procesu podľa najnovších noriem a systémov kvality. V portfóliu možno nájsť tak produkty pre bodybuilding a fitness, ako aj prípravky určené pre vytrvalostných športovcov a zdravý životný štýl. V ponuke sú aj produkty pre všeobecnú podporu zdravia.

Zloženie, účinné látky

Základom a jedinou aktívnou zložkou výživového doplnku Kompava Premium Colostrum je bovinné kolostrum a to s obsahom 350 mg v jednej kapsule. Okrem neho sú v prípravku zahrnuté aj niektoré doplnkové zložky, ktoré sa v týchto produktoch bežne vyskytujú.

Tu sú vlastnosti a charakteristiky kolostra aj prehľad ďalších zložiek:

 • Kolostrum (colostrum): Kolostrum, nazývané aj mledzivo, je látka biologického pôvodu. Ide v podstate o prvé materské mlieko cicavcov, ktoré sa vylučuje po narodení potomka a ktoré obsahuje veľké množstvo prospešných látok dôležitých či už pre správny rast a vývoj potomka, alebo pre posilnenie jeho imunity. Tieto účinky sa môžu využiť aj neskôr.

Kompava Premium Colostrum obsahuje kravské kolostrum, ktoré je vyrábané šetrným nízko-teplotným procesom. Ten zabraňuje denaturácii imunoglobulínov a zároveň pomáha zachovať mikrobiologickú kvalitu a bezpečnosť. Mledzivo v prípravku pochádza z francúzskych fariem z chovov, ktoré rešpektujú prírodu, zvieratá a majú tradičné podmienky a know-how.

Kvalitná výroba zaručuje, že kolostrum má štandardizovaný obsah imunoglobulínov vo výške 35 %. Okrem toho obsahuje aj iné dôležité látky, napríklad prirodzené rastové hormóny, laktoferín, lyzozým, proteín PRP, vitamíny, aminokyseliny či minerály. Výsledkom je tak široké využitie colostra pre podporu organizmu v rôznych oblastiach a situáciách.

 • Ďalšie prídavné látky a pomocné a doplnkové zložky: Nakoľko má tento doplnok výživy podobu kapsúl, okrem samotného kolostra sa v ňom nachádzajú aj niektoré doplnkové zložky. Ide predovšetkým o živočíšnu želatínu, ktorá tvorí kapsulu a fabivo oxid titaničitý. Obe tieto látky sú štandardne v kapsulách podobného typu používané a sú bezproblémové.

Dávkovanie a užívanie

Správne užívanie prípravku Kompava Premium Colostrum je dôležité, aby ste dosiahli čo najlepšiu účinnosť a pôsobenie kolostra a látok, ktoré obsahuje. Dávkovanie závisí od toho, či budú prípravok užívať deti, u ktorých je možné podávanie od 3 rokov, alebo dospelí.

Výrobca odporúča užívať prípravok buď nalačno, alebo aspoň 30 minút pred jedlom. Ak budete Kompava Premium Colostrum užívať počas fyzickej aktivity, zoberte si kapsulu aspoň 30 minút pred tréningom. Prípravok však neužívajte namiesto pestrej a rozmanitej stravy, rovnako tak nie je náhradou odbornej liečby. Neprekračujte maximálnu dennú dávku.

Uchovanie a skladovanie

Nielen správne užívanie, ale aj skladovanie je dôležité pre to, aby ste mohli prípravok Kompava Premium Colostrum naplno využiť počas doby jeho spotreby. Tá je vyznačená aj na obale prípravku, pričom po tomto dátume už výživový doplnok neužívajte.

Tu sú ďalšie podmienky uchovania a likvidácie, ktoré treba dodržiavať:

 • kapsuly ponechajte v ich pôvodnom obale, po užití dávky fľaštičku dobre uzavrite
 • nevystavujte prípravok priamemu slnku, mrazu, vlhkosti a ani teplote nad 25 °C
 • uložte prípravok na také miesto, ktoré bude mimo dohľadu a dosahu detí
 • nespotrebovaný zvyšok kapsúl nevyhadzujte, ale vráťte ich do lekárne

Kompava Premium Colostrum

 • Vplyv na obranyschopnosť
 • Pôsobenie na kolagén a pohybový aparát
 • Pomoc na tráviacu sústavu

Účinky, indikácie a použitie

Výživový doplnok Kompava Premium Colostrum sa najčastejšie využíva za účelom podpory prirodzenej imunity a na posilnenie imunitného systému, no samotné kolostrum má oveľa širšie spektrum účinkov a vplyvov. Pôsobenie prípravku môže byť preto širšie.

Tu sú všetky najvýznamnejšie oblasti, kde vám kolostrum môže pomôcť:

Vplyv na obranyschopnosť

Prvým a najčastejším využitím Kompava Premium Colostrum je podpora obranyschopnosti a imunity. Kolostrum ako také totiž obsahuje veľa imunoglobulínov, čiže látok podporujúcich nešpecifickú imunitu. Okrem toho pomáha aj proti infekciám, zápalom a na imunitnú reakciu.

Pôsobenie na kolagén a pohybový aparát

Druhou oblasťou je podpora pohybového aparátu, hlavne pokiaľ ide o stav kostí, chrupaviek a svalov, kolostrum pomáha napríklad na správny rast a vývoj kostí. Má tiež vplyv na prirodzenú tvorbu kolagénu, čo sa prejaví aj na stave a zdraví pokožky a na jej lepšom hojení.

Pomoc na tráviacu sústavu

Kolostrum funguje v črevách ako prebiotikum a tak pomáha na životaschopnosť črevných baktérií a podporuje aj zdravú črevnú mikroflóru. Podieľa sa tiež na vstrebávaní viacerých živín, rovnako tak pomáha pri niektorých zápalových ochoreniach žalúdka a tráviacej sústavy.

Podpora výkonnosti a vitality

Kompava Premium Colostrum užívajú aj športovci, hlavne pred tréningom. Dôvodom je, že colostrum podporuje aj zvýšenie celkovej výkonnosti organizmu a vitality. Počas fyzického výkonu urýchľuje prenos glukózy do svalov, podporuje vytrvalosť a zabraňuje katabolizmu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Pokiaľ ide o možné vedľajšie či nežiaduce účinky, ktoré sa môžu počas užívania Kompava Premium Colostrum objaviť, dôležité je dodržiavať odporúčania v príbalovej informácii a dávkovanie by malo byť bezproblémové. Potvrdzujú to aj skúsenosti užívateľov.

Vyskytnúť sa však môže, aj z dôvodu zloženia, jedna riziková situácia:

 • ide o výskyt precitlivenej reakcie alebo alergie na niektoré látky, ktoré prípravok obsahuje, typicky na laktózu, ktorá je pomerne známym alergénom

Kontraindikácie a možné interakcie

Vzhľadom na to, že Kompava Premium Colostrum je prípravkom na perorálne užívanie, treba počítať nielen s rizikami v podobe vedľajších účinkov, ale aj v podobe kontraindikácií a interakcií. Našťastie, nie je ich príliš veľa a ide hlavne o vplyv externých faktorov.

Tu sú prípady a situácie, pri ktorých si treba dať najväčší pozor:

 • ak sa u vás objavia alergická či precitlivená reakcia, prerušte užívanie Kompava Premium Colostrum a konzultujte s lekárom ďalší postup
 • prípravok je určený primárne pre dospelých, jeho podávanie je možné aj pre deti vo veku nad 3 roky, u nich je možné kapsulu aj rozdeliť
 • kombinovanie s inými doplnkami výživy obsahujúcimi kolostrum sa neodporúča, rovnako tak ani s prípravkami, ktoré by obsahovali tráviace enzýmy
 • pokiaľ ide o užívanie v tehotenstve alebo počas dojčenia, výrobca to nezakazuje, no aj v tomto prípade je najskôr potrebné sa poradiť s lekárom

Balenie a cena

Výživový doplnok Kompava Premium Colostrum má, podobne ako aj mnoho iných podobných prípravkov, podobu želatínových kapsúl určených na perorálne užívanie. Kapsuly sú balené v plastovej bielej liekovke s jednoduchým uzáverom. K dispozícii máte jeden druh balenia a to s obsahom 60 kapsúl, iné veľkosti na trhu nie sú.

Ceny prípravku sa mierne odlišujú v závislosti od konkrétnej lekárne:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

V porovnaní s inými prípravkami obsahujúcimi colostrum je cena Kompava Premium Colostrum na dobrej úrovni, hlavne ak ide o veľkosť balenia a dobu, počas ktorej je možné prípravok užívať. Pozitívne o cene sa vyjadrujú aj viaceré užívateľské komentáre.

Kde kúpiť

Pozdáva sa vám zloženie aj účinnosť Kompava Premium Colostrum? Chceli by ste si ho zakúpiť? V tom prípade máme pre vás dobrú správu, pôjde to bez väčších problémov. Prípravok je totiž doplnkom výživy, čiže ide o voľne dostupný a voľne predajný produkt, na ktorého kúpu nepotrebujete mať predpis či odporúčanie lekára.

Hoci Kompava Premium Colostrum ako výživový doplnok viete kúpiť aj v niektorých eshopoch, najlepšia je kúpa v lekárni, či už v kamennej alebo internetovej. Máte totiž zaručený istý stupeň odbornosti, serióznosti a aj širší sortiment ďalších produktov.

Online objednávka, doprava a doručenie

Jednoznačne najväčšou výhodou nákupu z internetovej lekárne je pohodlie. Objednať si Kompava Premium Colostrum viete aj cez smartfón, nemusíte sa dokonca nikde registrovať a v ideálnom prípade vám kuriér doručí zásielku do 24 až 48 hodín.

Postup objednávky sa pritom nelíši od tej v eshope:

 • Vložíte balenie Kompava Premium Colostrum do online košíka
 • Zadáte svoje údaje vrátane adresy doručenia
 • Vyberiete si spôsob platby, dopravy a kuriérnu firmu
 • To je všetko, objednávku už len odošlete

Ako vidíte, ide o záležitosť niekoľkých minút, podobne to môže byť aj s platením. Okrem tradičnej platby na dobierku môžete zaplatiť aj vopred, napríklad cez internet banking či platobnou kartou online. Tu druhú možnosť ponúkajú hlavne väčšie značky lekární v rámci širších zákazníckych služieb.

Kompava Premium Colostrum

 • Vplyv na obranyschopnosť
 • Pôsobenie na kolagén a pohybový aparát
 • Pomoc na tráviacu sústavu

Najčastejšie otázky

Kto by mal kolostrum určite užívať a pre koho je najvhodnejšie? Alebo naopak, kto by si mal dávať pri užívaní Kompava Premium Colostrum väčší pozor? Ak vás zaujímajú tieto a im podobné praktické témy, na internetových fórach a v komentároch môžete nájsť nielen súvisiace otázky, ale aj odpovede na ne.

Tu je prehľad tém, ktoré užívatelia riešia najčastejšie:

Čo ponúka Kompava Premium Colostrum oproti konkurencii?

Ide hlavne o kvalitu zloženia, čiže o pôvod a spracovanie colostra. To pochádza z mlieka francúzskych fariem, ktoré sa držia overeného know-how a dbajú na chov rešpektujúci prírodu. Kolostrum je zároveň spracované šetrne a so zachovaním kvality.

Pre ktoré skupiny užívateľov je kolostrum najvhodnejšie brať?

Kolostrum sa všeobecne odporúča všetkým ľuďom, ktorí chcú podporiť svoju imunitu a obranyschopnosť, aj v rámci prevencie. užívajú ho tiež seniori a aj športovci, ktorí potrebujú posilniť organizmus celkovo. Odporúča sa aj ľuďom v strese a pod záťažou.

Je potrebné dodržiavať nejaké špecifiká pri dávkovaní?

V zásade nie, prípravok má štandardnú podobu kapsúl určených na perorálne užívanie. Výrobca odporúča kapsuly brať buď nalačno, alebo 30 minút pred jedlom, prípadne pred tréningom. U malých detí je možné obsah kapsuly rozmiešať s vodou.

Obsahuje Kompava Premium Colostrum aj nejaké alergény?

Áno, hoci v tomto prípade len jeden a to laktózu, ktorá je súčasťou kolostra. Tá je teda obsiahnutá nielen v tomto, ale aj v iných produktoch s podobným zložením. Pokiaľ teda trpíte laktózovou intoleranciou, poraďte sa pred užívaním produktu s lekárom.

Skúsenosti

Prípravky s obsahom kolostra sa tešia veľkej popularite a ľudia si ich kupujú predovšetkým kvôli pozitívnemu vplyvu na posilnenie prirodzenej obranyschopnosti tela. to platí aj v prípade Kompava Premium Colostrum, s ktorým sú v tejto oblasti pozitívne skúsenosti u viacerých užívateľov.

Pozitívne vnímané sú však aj iné vplyvy colostra, napríklad na infekcie a zápaly všeobecne, na podporu fyzickej vitality a výkonnosti, vplyv na trávenie a tráviacu sústavu či podpora tvorby kolagénu v tele.

Kompava Premium Colostrum

 • Vplyv na obranyschopnosť
 • Pôsobenie na kolagén a pohybový aparát
 • Pomoc na tráviacu sústavu

Mnohých užívateľov zaujal práve tento prípravok kvôli známej značke producenta, ale aj svojou veľmi dobrou cenou. Hlavne rodičia oceňujú možnosť podávanie kapsulám aj deťom, v prípade potreby dokonca formou rozmiešania vo vode. Žiadne vážnejšie negatívne hodnotenia či recenzie prípravok nemá.

Zhodnotenie

Ako vidno podľa hodnotení a spokojnosti užívateľov, Kompava Premium Colostrum je dobrou voľbou a v kategórii doplnkov výživy s obsahom kolostra je táto značka úspešná a žiadaná. Môžu za to nielen pozitívne účinky.

Tu sú najčastejšie dôvody užívateľov pre kúpu prípravku:

 • optimálna forma kapsúl na perorálne užívanie
 • možnosť podávania dospelým aj deťom
 • možnosť flexibilnej veľkosti dávky
 • vysoký obsah aktívnych imunoglobulínov

Prípravok je primárne určený pre dospelých, užívať ho však môžu aj deti od 3 rokov, pre ktorých môže byť prispôsobené dávkovanie. Pozor si však musia dať ľudia trpiaci laktózovou intoleranciou, nakoľko súčasťou colostra je prirodzene aj laktóza.

Ak by ste si chceli Kompava Premium Colostrum zakúpiť, môžete tak spraviť v lekárni aj v niektorom z eshopov, predaj nie je podmienený indikáciou od lekára. Najlepšiu kombináciu dobrej ceny, pohodlia, rýchlosti a odborného prístupu ponúka nákup v online lekárni, hlavne pokiaľ ide o niektorú z tých väčších.

Kompava Premium Colostrum

 • Vplyv na obranyschopnosť
 • Pôsobenie na kolagén a pohybový aparát
 • Pomoc na tráviacu sústavu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.60

5 Hodnotení