Ktoré proteínové koláče pomáhajú na chudnutie, recepty na domáce a tipy na najlepšie

Ktoré proteínové koláče pomáhajú na chudnutie, recepty na domáce a tipy na najlepšie

Dostali ste neodbytnú chuť maškrtiť, ale bojíte sa, že priberiete? Riešením sú proteínové koláčiky, ktoré obsahujú oveľa menej nezdravých tukov, cukrov a kalórií, ako tie „klasické“. Pripravíte si ich dokonca aj bez múky, masla alebo ak chcete, aj bez pečenia.

Koláče s proteínom môžu si viete spraviť ako slané aj ako sladké, záleží len od toho, aké ingrediencie na to využijete. Môžu obsahovať ovsené vločky, kokos, ovocie, oriešky, semená a dokonca aj kakao a to bez toho, aby ste ohrozili svoje chudnutie. Existujú dokonca aj recepty na proteínové vianočné koláčiky. Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej.

Proteínové koláče a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Koláče sú synonymom nezdravej sladkosti, no to platí iba vtedy, ak ich základom nie sú proteíny, ovsené vločky, mandle či zdravé ovocie. Práve v momente, ako použijete namiesto bežnej múky či masla proteín v prášku a iné zdravé suroviny, situácia sa mení.

S takýmito proteínovými koláčmi sa možno stretávate aj bežne, len o tom neviete. Rôzne cheescaky, muffiny, rezy alebo nepečené zákusky, ktoré sa dávajú na noc do chladničky, nemajú príliš ďaleko od zdravých fitness koláčov a dezertov. Stačí nepoužívať priveľa tukov a cukrov a namiesto nich využívať zdravšie suroviny bez rizikových prísad.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Takéto zdravé proteínové koláče pomáhajú aj na chudnutie:

 • v prvom rade už len tým, že ide o lepšiu alternatívu z pohľadu minimalizácie tukov alebo cukrov, čo znižuje aj mieru ukladania tukových zásob
 • zároveň tým, že ako hovorí už aj názov, koláče a dezerty obsahujú dostatok bielkovín, čo je živina zvyšujúca pocit zasýtenia, takže vám nehrozí prejedanie sa
 • ak budete chcieť cvičiť alebo chudnúť zvýšenou fyzickou aktivitou, nemusíte sa báť chradnutia a oslabenia svalov počas diét, bielkoviny vám s nimi pomôžu
 • rovnako tak obsahujú koláče obvykle aj vyššie množstvo vlákniny, ktorá pomáha na trávenie, sú prospešné aj tým, že v nich nájdete vitamín a minerály

PEČENÉ, NEPEČENÉ, STUDENÉ AJ TEPLÉ

Zdravé a proteínové koláče si viete spraviť klasickým pečením v rúre, ale aj prípravou surovín jednoduchým zmiešaním a následne zachladením v chladničke na pár hodín. Aký spôsob si vyberiete, je na vás, dôležitejšia ako forma, sú použité suroviny v koláči.

Domáce recepty na proteínové koláče

Zdravé a fitness proteínové koláče môžu mať rôznu podobu. Môže sa jednať o perníky, rôzne muffiny alebo cupcaky, cheescake  alebo klasický dort. V každom prípade platí, že základom je proteín v prášku, podľa daného druhu koláča v objeme 30 až 70 gramov.

Ak by ste sa chceli inšpirovať, vyskúšajte zaujímavé recepty:

Proteínové cupcaky: Na recept potrebujete po štvrťke hrnčeka kokosovej múky, mlieka a kakaa, proteín v prášku, 2 bielka, polovicu kypriaceho prášku, vanilkový extrakt a stéviu. Zmixujte všetky suroviny, naplňte nimi košíčky a pečte pri 180 °C 15 minút.

Proteínový koláč bez múky a masla: Ako ingrediencie potrebujete proteín v prášku, 50 g kakaa, soľ, 2 bielka, 2 polievkové lyžice kokosového oleja, vanilkový extrakt a agávový sirup na dochutenie. Zmiešajte, vylejte do misy a pečte tak, ako cupcaky.

Rýchly ovsený brownies: Pripravte si po 1 hrnčeku mandľového mlieka a ovsených vločiek, k tomu polovicu hrnčeka gréckeho jogurtu, po 2 polievkové lyžice kakaa a medu a proteín v prášku. Zmiešajte a pomixujte, hmotu naplňte misky a dajte na noc zachladiť.

Proteínový vianočný koláč s banánom: Formou ide o banánové jednohubky s pár surovinami. Na pokrájané banány naneste 100 % crunchy arašidové maslo a polejte ich zmiešanou a roztopenou horkou čokoládou s proteínom. Na ozdobenie použite kokos.

Hotové proteínové perníčky KetoMix a ich výhody

Ak by ste chceli siahnuť po hotových proteínových koláčoch, veľmi dobrou možnosťou je značka KetoMix a jej proteínové perníčky. Nejde síce o úplne hotový produkt, ale o zmes, ktorá slúži na domáce upečenie perníčkov, no finálna príprava je jednoduchá.

Okrem rýchlej prípravy do pár minút ponúkajú perníčky aj:

Nadpriemerný objem bielkovín

Základom proteínových perníčkov KetoMix, ako už hovorí aj ich názov, sú samozrejme bielkoviny, no oproti iným proteínovým výrobcom si táto značka dáva záležať na tom, aby bolo zloženie kvalitné. Bielkoviny tvoria až 45 % objemu všetkých živín perníka.

Minimum nezdravých tukov alebo sacharidov

Okrem dobrého zdroja bielkovín sú perníčky aj o zvýšenom objemu vlákniny, ktorá má pozitívny vplyv na peristaltiku a prečistenie čriev a trávenie ako také, takže nepriamo aj na chudnutie. Rovnako ta je tu minimum nasýtených tukov a nezdravých cukrov.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Zdravú alternatívu sladkostí aj súčasť jedálnička

Proteínové perníčky KetoMix môžete využiť nielen ako jednorazovú sladkosť, ktorá je ale zdravšou alternatívou, ale aj ako súčasť pravidelného jedálnička a to v rámci diéty zameranej na bielkoviny. Bez problémov vám perník nahradí dve jedlá denne v Keto diéte.

Bezproblémové zloženie rôznych prísad

Dôležitou výhodou je nielen to, že tieto perníčky obsahujú veľa proteínov a naopak minimum nezdravých tukov alebo cukrov, ale aj to, že tu nie sú použité žiadne škodlivé prísady alebo konzervačné látky. Nenájdete v nich glutaman a ani lepok, sú aj pre celiatikov.

SÚ AJ ALERGÉNY, ALE NEJDE O NIČ VÁŽNE

Hoci sa v perníčkoch nenachádzajú najviac rizikové a škodlivé prísady, treba rátať s tým, že podobne, ako aj v každej inej potravine, môžu sa tu nachádzať niektoré alergény. Ide o sóju, mlieko alebo vajcia, prípadne ich stopy. Myslite na to ešte pred konzumáciou.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových perníčkov KetoMix

Čo sa týka zloženia perníčkov KetoMix, základom sú samozrejme bielkoviny, ktoré sa v 100 gramoch zmesi nachádzajú v objeme až 45 gramov, čo je oproti konkurenčným produktom nadpriemerne veľa. Ostatné živiny sú tu však prítomné v optimálnom objeme.

Toto sú najdôležitejšie výživové hodnoty pre 100 g perníčkov:

 • v tomto objeme perníkov je 1649 kJ energie, čo zodpovedá 394 kcal
 • čo sa týka vlákniny, tej je tu 11 gramov, tukov je 9 gramov, z toho tých nasýtených len 6 gramov, sacharidov je tu 20 gramov, ale nezdravých tukov iba 3 g

V proteínových perníčkoch sú aj srvátkový proteín, ryžová a ľanová múka, bielok, čakanková vláknina, hydrogenuhličitan sodný, dihydrogendi fosforečnan sodný, kukuričný škrob, fenikel, koriander, škorica, aníz, pomarančová kôra, klinček, nové korenie, muškátový kvet a orech, badyán, odtučnené kakao, arabská a guarová guma alebo sukralóza.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix je v oblasti bielkovinových jedál známym producentom, ktorý má za sebou už dlhoročné pôsobenie a to tak na českom, ako aj na slovenskom trhu. Za značkou je firma Opravdove hubnuti, ktorá má jasný pôvod a ide aj o seriózneho producenta.

Na rozdiel od ďalšej konkurencie ponúka KetoMix nasledovné:

 • pokiaľ ide o prospešné látky, v perníčkoch, ale aj v iných potravinách, sú obsiahnuté nielen proteíny, ale aj množstvo vlákniny, vitamínov a tiež minerálov
 • zároveň je zloženie prispôsobené pre chudnutie a proti riziku priberania, čo v praxi znamená minimalizáciu obsahu nezdravých mastných tukov a cukrov
 • značka je na trhu už dosť dlho a je dostatočne overená, to platí pre všetky jej jedlá, nápoje a produkty, tisíce ľudí s ňou majú skúsenosti a zdieľajú ich
 • široký sortiment, ktorý zahŕňa potraviny aj iné produkty, vrátane doplnkov výživy, je možné využiť na celodenné stravovanie s chudnutím cez Keto diétu

Balenie a cena proteínových perníčkov KetoMix

Proteínové perníčky KetoMix majú podobu práškovej zmesi, ktorá slúži na prípravu cesta a teda na prípravu čerstvého perníka. Táto prášková zmes je v ponuke v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 300 gramov. Ako uvádza výrobca na obale, takéto balenie vám vydrží na 10 porcií perníčkov, pričom nie je potrebné už pridávať žiadne proteíny.

Toto sú najdôležitejšie údaje a informácie o perníkoch KetoMix:

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Samotné balenie je tvorené jednoduchým plastovým uzatvárateľným obalom, podobne ako aj v prípade iných potravín a jedál KetoMix. Čo sa týka ceny, oproti klasickým perníkom je možno trocha vyššia, v porovnaní s konkurenčnými značkami je však výhodná.

Príprava proteínových perníčkov KetoMix

Ako bolo spomenuté už skôr, proteínové perníčky KetoMix nie sú hotový produktom, no nemajú k tomu príliš ďaleko. Ide o špeciálnu zmes v prášku, kde stačí pridať vodu a získate cesto, s ktorým následne pracujete podobne, ako aj pri domácom pečení koláčov.

Do šejkra alebo misky nalejte 200 ml vody a pridajte práškovú zmes

Predhrejte rúru na pečenie, odporúča sa na teplotu 170 °C, zmes z prášku potom dobre premiešajte s vodou, vymieste cesto, vylejte ho do misy a dajte do rúry

Na jednu dávku potrebujete 30 gramov z prášku, takže pomerne málo. Plech alebo misu na pečenie, kde budete perník piecť, ešte pred vyliatím cesta dobre premažte, napríklad nejakým zdravým maslom, prípadne ich vyložte papierom na pečenie. Po tom, čo dáte hotové cesto do predhriatej rúry, sa odporúča piecť ho 5 minút, počas pečenia ho pozorne sledujte.

Nakoľko je spôsob prípravy taký, že zmes KetoMix je náhradou základných surovín pre cesto, otvára to možnosť doplnenia niektorých vlastných surovín a prísad do perníka. Môže ísť o oriešky, ovocie či semená. Na vrch perníku zas môžete dať strúhaný kokos.

Konzumácia a skladovanie proteínových perníčkov KetoMix

Podobne, ako aj pri ostatných potravinách a produktoch tejto značky, aj v prípade perníčkov KetoMix nájdete na obale dátum spotreby. Po tomto dátume už zmes nepoužívajte na pečenie. Výrobca neudáva žiadny termín, dokedy spotrebovať prášok po otvorení obalu.

Dôležité je dodržiavať aj správne zásady skladovania perníčka:

 • perník ponechajte v pôvodnom obale a na suchom mieste mimo vlhkosť
 • nevystavujte balenie extrémnym teplotám, mrazu a ani priamemu slnku
 • perník by nemali konzumovať ľudia trpiaci laktózovou intoleranciou
 • rovnako tak nie je produkt určený pre tehotné ženy alebo počas dojčenia

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix zďaleka nie je iba o proteínových perníčkoch a nejakých zdravých koláčoch, ale ponúka ucelený sortiment jedál a potravín pre celodenné stravovanie a pitný režim. Medzi jej produkty patria aj doplnky výživy s L-Karnitínom na lepšie spaľovanie tuku.

Celý sortiment je určený na podporu chudnutia cez Keto diétu:

Táto diéta je založená na ketóze, čo je stav, počas ktorého telo efektívnejšie spaľuje tuky a tukové zásoby a to práve tým, že obmedzí cukry a naopak posilní proteíny

Medzi dôležité vlastnosti potravín a produktov KetoMix patria:

 • bezproblémové zloženie, väčšina potravín a produktov nemá ani lepok
 • expresná príprava do 5 minút, jedlá a nápoje si pripravia aj úplní laici
 • možnosť na jednom mieste zložiť ideálny jedálniček pre chudnutie

Ponuka KetoMix zahŕňa tak väčšie, ako aj menšie jedlá, či už na raňajky, obed, večeru alebo aj desiatu a olovrant. V sortimente nájdete proteínové polievky, cestoviny, kaše, omelety, palacinky, sušené mäso, pečivo, tyčinky, pomazánky, nátierky, dresingy aj rôzne omáčky. Na svoje si prídu aj milovníci zdravých dezertov, čokolád, chipsov a pochutín.

Rovnako tak môžete vďaka značke KetoMix doplniť proteíny v podobe nápojov. Aj tu ide o formu práškových zmesí, kde stačí pridať len vodu a máte hotový kokteil, ktorý vám dodá dostatok bielkovín. Na výber je viacero príchutí, napríklad ovocia či vanilky.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Tak jedlá, ako aj nápoje, sú vyvážené z pohľadu všetkých živín, čiže nielen bielkovín, ale aj vlákniny a ostatných látok. Viaceré sú bohaté aj na množstvo minerálov a vitamínov, naopak, nie sú tu obsiahnuté žiadne rizikové prísady a konzervačné látky. Ak nejde priamo o hotové produkty, tak sa jedná o zmes s rýchlou prípravou, kde stačí pridať vodu.

KETO DIÉTA MÁ VIAC ZDRAVÝCH ZÁSAD

Na rozdiel od väčšiny iných diét, Keto diéta je založená na zdravých pravidlách. Nejde o žiadne extrémne hladovanie, práve naopak, dbá sa na pravidelnosť stravovania viac krát do dňa. Obmedzuje sa príjem nezdravých tukov a cukrov, čo je všeobecne prospešné.

Ako a kde kúpiť proteínové perníčky a ďalšie produkty KetoMix

Chceli by ste si kúpiť proteínové perníčky alebo iné potraviny či nápoje KetoMix? Nie je nič jednoduchšie, značka má okrem kamenných predajní aj online obchod www.ketomix.sk, kde nakúpite priamo z pohodlia domova a to bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Postup nákupu je podobný bežnej objednávke v eshope:

 • najskôr vložíte do online košíka zvolené potraviny, jedlá a nápoje
 • alternatívou je výber ucelených balíčkov na viac týždňov diéty
 • potom vyplníte svoje osobné a kontaktné údaje a adresu doručenia
 • zvolíte si kuriéra, spôsob platby a potom objednávku odošlete

Nakupovať môžete cez počítať, notebook, tablet alebo aj cez svoj smartfón, ide o záležitosť na pár minút a kliknutí. Na webstránke si viete vopred porovnať a detailne pozrieť zloženie všetkých potravín a produktov značky, nájdete tu tiež informácie o Keto diéte.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Čo sa týka doručovania, na výber je niekoľko kuriérnych služieb, ktoré vám balíček KetoMix doručia domov alebo do najbližšej pobočky Zásielkovne. Platiť sa dá klasicky na dobierku, čiže pri prevzatí balíčka kuriérovi, alebo aj vopred, kde je na výber internet banking a platba kartou cez internet. Druhá možnosť je preferovaná najviac, je najpohodlnejšia.

Skúsenosti s proteínovými perníčkami KetoMix

Proteínové perníčky KetoMix sú príkladom zdravého koláča, ktorý nenaruší vaše chudnutie a teší sa popularite z viacerých dôvodov. Muži aj ženy, ktorí si produkt zakúpili alebo pravidelne kupujú, využívajú perníčky dokonca aj ako súčasť bežného jedálnička pri Keto diéte. Sú na to ideálne, nakoľko obsahujú veľa bielkovín, ale taktiež vlákninu.

Práve kvalitné zloženie je všeobecne veľmi chválené v prípade proteínových perníkov KetoMix, no nie je to jediná silná stránka produktu. Tou druhou je jednoduchá príprava, no zároveň tiež záruka čerstvosti, čo je kombinácia, ktorú konkurencia neponúka.

Kladne hodnotená je aj cena a veľkosť balenia, z jedného si totiž spravíte až 10 porcií perníkov, čo je už celkom slušná dávka. Navyše, tieto perníky sú bez lepku, takže si ich môžu pokojne spraviť aj celiatici. Perníčky sa podľa skúseností využívajú jednorazovo ako zdravá sladkosť, ale aj v rámci pravidelného stravovania s podporou pre chudnutie.

Zhodnotenie na záver

Zdravé a fitness proteínové koláče sa tešia veľkej obľube a je to vidno aj v online diskusiách a na internetových fórach. Či už siahnete po cheescakoch, brownies alebo slaných koláčoch, je len na vás, hlavné je, aby obsahovali zdravé suroviny a dostatok proteínu.

Ak sa rozhodnete pre značku KetoMix, naplno využijete:

jednoduchú prípravu, no zároveň s tým aj čerstvý proteínový koláč

kvalitné zloženie a to s ohľadom nielen na bielkoviny, ale aj iné živiny

možnosť využiť proteínové perníky aj ako jedno z hlavných jedál

vlastnú kreativitu, do koláčov viete zakomponovať aj ďalšie suroviny

Na rozdiel od iných značiek hotových proteínových koláčov a perníkov, sú tie od KetoMix dostupné vo väčšom balení, čo im dáva nadpriemerný pomer ceny a objemu. Perníčky sú bez lepku, takže ich bez obáv môžu jesť aj celiatici, neobsahujú ale ani glutaman.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Sú tiež nielen dobrým zdrojom bielkovín, ale aj vlákniny, konkrétne ide o zdravú čakankovú vlákninu, ktorá dobre prečistí vaše črevá a pomôže tak tráveniu a nepriamo aj chudnutiu. Pri proteínových perníkoch navyše ponuka značky KetoMix ani zďaleka nekončí, práve naopak, výrobca ponúka sortiment ďalších jedál. Všetky nájdete na www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

0.00

0 Hodnotení