Ktorý čaj na spaľovanie tukov je najlepší? Na výber sú biely, zelený, pu-erh aj z korenín

Ktorý čaj na spaľovanie tukov je najlepší? Na výber sú biely, zelený, pu-erh aj z korenín

Zaručene najlepším spôsobom, ako chudnúť, je spaľovanie tukov. Tuky sú uložené zásoby energie, ktoré organizmus nestihol využiť v momente jej prijatia a práve nadbytok zásob v podobe tukových tkanív je to, čomu sa navonok hovorí nadváha či obezita.

Na rozdiel od kalórií, ktoré sa dajú páliť veľmi rýchlo a prakticky okamžite vďaka pohybu či športovaniu, aby ste spálili tukové zásoby, musíte vynaložiť oveľa viac energie. Dobrým pomocníkom v tejto oblasti však môže byť aj príroda, ktorá ponúka niekoľko stimulačných prostriedkov v podobe bylín. Tie možno využiť na čaje na spaľovanie tukov.

Čo je spaľovanie tukov a ako naň vplývajú čaje

Pod pojmom spaľovanie tukov sa myslí spaľovanie tukových zásob, ktoré sú uložené v tukových tkanivách. Ich ukladanie je dôsledkom nadmerného príjmu kalórií, prípadne nedostatku spálenia tých prijatých, každopádne však ide o nadbytok kalórií.

Najlepším spôsobom spaľovania už uložených tukov je pohyb, hlavne cielené športovanie a cvičenie. Tu je dôležitá najmä dlhodobá aktivita, nakoľko na spálenie 1 kilogramu tuku je potrebných okolo 7 tisíc kalórií. Lepšiemu spaľovaniu tukov a aj chudnutiu však môžu pomôcť tiež niektoré iné prostriedky, medzi nimi aj bylinky a čaje z nich.

Zelený čaj v prášku 40%

 • Skvelý zdroj bioaktívnych polyfenolov, obsah až 40%.
 • Ideálny pomocník do redukčných diét.
 • Zdroj stimulačných látok (kofeín).
 • Bez pridaných látok, farbív, éčiek, konzervantov a GMO.

TEATOX – Večerný čaj na chudnutie

 • pomôže vám uvoľniť psychické i fyzické napätie
 • pomáha regenerácii organizmu a znižuje úzkosť
 • posilňuje vašu imunitu, podporuje proces detoxikácia

TEATOX – Denný čaj na chudnutie

 • posilňuje imunitu a podporuje chudnutie
 • pomáha odbúravať stres a pomáha proti bolestiam hlavy

Ich vplyv na spaľovanie tukov a chudnutie je v týchto oblastiach:

 • v prvom rade ide o zrýchlenie celkového metabolizmu, čiže látkovej premeny, čo má vplyv pochopiteľne aj na metabolizmus živín a teda aj tých tukových
 • zároveň s tým môžu niektoré bylinky znižovať mieru vstrebávania tukov a mastných kyselín z jedál a tiež znižovať mieru ukladania tukových tkanív
 • viaceré bylinkové čaje ovplyvňujú aj hormonálnu hladinu týkajúcu sa hormónov zodpovedných za pocity hladu a nasýtenia, čiže obmedzia príjem tukov
 • okrem toho môžete počítať v prípade mnohých čajov aj s celkovým efektom na trávenie a tráviace mechanizmy, prípadne detoxikáciu tráviacej sústavy

VODA AKO ZÁKLAD PITNÉHO REŽIMU

Okrem čajov nezabúdajte na pitie vody, ktorá je základom zdravého pitného režimu. Denne by ste jej mali vypiť okolo 2,5 až 3 litrov a to rovnomerne počas celého dňa, každú hodinu až dve. Za pohár vody si dajte ešte pred raňajkami, naštartujete metabolizmus.

Ktoré čaje na spaľovanie tukov sú najlepšie

Prejdime teraz ku konkrétnym príkladom tých čajov, ktoré vám môžu za účelom spaľovania tukov a chudnutia celkovo pomôcť najviac. Tieto čaje pomáhajú zlepšiť metabolizmus tukov, odbúravať ich, lepšie spaľovať a viaceré druhy stimulujú ešte lepšie trávenie.

Tu sú tie druhy čajov, ktoré sú na spaľovanie tuku najúčinnejšie:

Zelený čaj: Zrejme najznámejším druhom čaju, ktorý vám môže pomôcť na spaľovanie tuku, je zelený čaj.  Látky v ňom obsiahnuté podporujú metabolizmus, no najmä priaznivo podporujú proces zvaný termogenéza, vďaka ktorému sa spaľujú tuky.

Pu-erh čaj: Za týmto názvom sa skrýva špeciálny fermentovaný čaj čierneho zafarbebnia, ktorý sa využíva na detoxikáciu organizmu, ale aj na reguláciu chuti do jedla, odbúravanie tuku a tukových zásob a potlačenie syntézy mastných kyselín celkovo.

Biely čaj: Pod pojmom biely čaj sa myslí čaj, ktorý je vyrobený z mladších lístkov čajovníka a len s ľahkým spracovaním. Plusom tohto čaju je, že nielen pomáha na lepšie spaľovanie tukov, ale zároveň aj znižuje formovanie nových tukových zásob.

Čierny čaj: Ďalším čajom, ktorý vám môže pomôcť na chudnutie, je čierny čaj. V tomto prípade je dôležité to, že obsahuje naozaj veľa flavonoidov a polyfenolov, ktoré zrýchľujú metabolizmus, najmä pokiaľ ide o metabolizmus brušného tuku.

Oolong čaj: Netypickou chuťou a silnou ovocnou arómou je známy oolong čaj. Tento čaj je využívaný pre jeho stimulačné účinky na metabolizmus, pričom platí, že pomáha jeho stimulácii a zrýchleniu. Zlepšuje a zrýchľuje tiež spaľovanie tukov.

Rooibos čaj: Veľmi účinným druhom čaju, ktorý pomáha na spaľovanie tukových zásob, je aj rooibos čaj. Ten obsahuje mimoriadne veľa antioxidantov, má červeno-hnedú farbu a znižuje aj riziko vysokého cholesterolu. Podporuje tiež celkovo trávenie a zažívanie.

Šípkový čaj: Tento čaj môžete tiež použiť na zníženie hladiny cholesterolu, ale aj na celkové posilnenie imunity, nakoľko obsahuje veľa vitamínu C a ďalších antioxidantov. Pomáha na detoxikáciu tela, odvodnenie a zlepšenie trávenia a spaľovania tukov.

Ibištekový čaj: Ibištek je tiež známou rastlinou, ktorú môžete navyše využiť aj na chudnutie. Okrem toho, že pomáha na zbavenie sa prebytočne nahromadenej vody, znižuje čaj hladinu cholesterolu a pomáha aj na zníženie vstrebávania a ukladania tukov.

Matcha čaj: Veľmi podobným druhom čaju, ako je klasický zelený čaj, je aj matcha čaj. Ten sa vyrába z tej istej rastliny, ale má silnejšie zastúpenie prospešných antioxidantov. Vďaka tomu je tento čaj výborný na zrýchlenie metabolizmu a spaľovania tuku.

Zázvorový čaj: Na lepšie spaľovanie tukov aj kalórií, zníženie ukladania tukov a rovnako tak na stimuláciu tvorby žalúdočných štiav, na to všetko môžete využiť zázvorový čaj. Zázvor obsahuje navyše aj veľa energie a vitamínu C a pomáha na lepšie trávenie.

Škoricový čaj: Zaujímavým korením je aj škorica, ktorá patrí medzi aromatické koreniny a zároveň kontroluje hladinu cukru v krvi. Z pohľadu chudnutia je dôležitá pre stimuláciu trávenia, zrýchlenie metabolizmu a spaľovanie tukových zásob na bruchu.

Čaj z medovky lekárskej: Prospešné účinky pre fungovanie ľudského organizmu má aj medovka lekárska, ktorú môžete tiež využiť vo forme čaju. Pomáha na zrýchlenie trávenia a znižuje aj nadmerný hlad, rovnako podporuje zníženie vstrebávania tukov.

Čaj z kurkumy: Posledným druhom čaju, ktorý môže pomôcť na chudnutie a spaľovanie tukov, je čaj z kurkumy. Ide o indické korenie, ktoré pomáha aj na metabolické problémy, no predovšetkým podporuje cez termogenézu lepšie spaľovanie tukov.

SKÚSTE PRIDAŤ AJ MED ALEBO CITRÓN

To, že vyššie spomínané čaje, sú primárne určené na spaľovanie tukov a chudnutie, ešte neznamená, že by ste si nemohli ich pitie spríjemniť. Môžete do nich pridať citon alebo ešte lepšie med, ktorý dodá čaju sladkú chuti a tiež dôležité vitamíny, najmä C.

Čaje na spaľovanie tukov a jeho podporu

V prípade, že by ste chceli niektoré zo spomínaných čajov aj využiť, najlepšie spravíte, pokiaľ si ich zakúpite v hotovej forme alebo v podobe pripravených produktov. Nemusíte si tak kupovať rastliny a pestovať ich, prípadne ich ísť hľadať a zbierať v prírode.

Ponuka týchto čajov je dostatočne slušná, siahnuť viete po týchto:

Sortiment obsahuje najmä čaje z kvetov, biele čaje, zelené čaje, ovocné čaje, čierne čaje, čajové sady a aj špeciálne druhy čajovín, napríklad rooibos alebo pu-erh čaje

Ak sa rozhodnete spomínané čajoviny zakúpiť, tu sú ich výhody:

 • ide o kvalitný produkt s overeným zložením a presnou koncentráciou
 • všetky čaje sú dostupné voľne, nemusíte mať recept a ísť za lekárom
 • môžete siahnuť aj po čajoch, v ktorých sa kombinuje viacero bylín

V ponuke nájdete čaje v podobe sušenej vňati, rôzne drvené bylinky či bylinky v prášku, z ktorých si viete pripraviť čaj so zaliatím vody a dlhodobejším lúhovaním, ale aj hotové čaje a čajoviny, ktoré nie sú len v sypanej forme, ale aj v podobe vreciek, čiže porciované čaje. V ich prípade je príprava už jednoduchšia, stačí ich len zaliať vriacou vodou.

Zelený čaj v prášku 40%

 • Skvelý zdroj bioaktívnych polyfenolov, obsah až 40%.
 • Ideálny pomocník do redukčných diét.
 • Zdroj stimulačných látok (kofeín).
 • Bez pridaných látok, farbív, éčiek, konzervantov a GMO.

TEATOX – Večerný čaj na chudnutie

 • pomôže vám uvoľniť psychické i fyzické napätie
 • pomáha regenerácii organizmu a znižuje úzkosť
 • posilňuje vašu imunitu, podporuje proces detoxikácia

TEATOX – Denný čaj na chudnutie

 • posilňuje imunitu a podporuje chudnutie
 • pomáha odbúravať stres a pomáha proti bolestiam hlavy

Kým v prípade sypanej formy a formy vňate či podrvený byliniek prevládajú väčšie balenia od 100 do 250 gramov, porciované čaje sú menšie, najčastejšie obsahujú 20 vreciek po 1,5 až 3 gramoch. Veľa závisí aj od toho, či ide o jeden alebo viac druhov byliniek.

Viaceré hotové čaje a čajoviny v podobe porciovaných vreciek obsahujú nielen samotnú odrodu bylinky, ale aj niektoré pridané látky, najmä z radov minerálov, vitamínov, stopových prvkov a aminokyselín. Veľmi často sa používajú L-Karnitín, čo je známa aminokyselina na lepšie spaľovanie tukov, ale aj vitamíny CE, ktoré patria k antioxidatnom.

Ako a kde kúpiť čaje na spaľovanie tukov a jeho podporu

Ak by ste si chceli zakúpiť spomínané čaje, čajoviny či priamo vňať alebo iné časti rastlín, ktoré môžu slúžiť na prípravu čajov, okrem eshopov a obchodov tohto typu nájdete veľký výber aj v lekárňach. Najmä tie väčšie internetové lekárne sú dobrou voľbou.

Pokiaľ sa rozhodnete pre nákup v nich, získate viacero benefitov:

 • väčšia šírku sortimentu, ale aj značiek, foriem a aj veľkostí balenia
 • nielen širší výber, ale hlavne lepšiu dostupnosť čajov hneď skladom
 • finančná výhodnosť, online lekárne majú lepšie ceny ako kamenné
 • viac pohodlia, nákup ako aj doručenie vybavíte z pohodlia domova

V prípade, že sa rozhodnete využiť online lekárne na kúpu čajov, dobrou správou je, že objednávka je veľmi podobná, ako v bežnom eshope. Stačí vložiť do online košíka tie čaje, o ktoré máte záujem, vyplniť svoje údaje a potom zvoliť podmienky nákupu.

Zelený čaj v prášku 40%

 • Skvelý zdroj bioaktívnych polyfenolov, obsah až 40%.
 • Ideálny pomocník do redukčných diét.
 • Zdroj stimulačných látok (kofeín).
 • Bez pridaných látok, farbív, éčiek, konzervantov a GMO.

TEATOX – Večerný čaj na chudnutie

 • pomôže vám uvoľniť psychické i fyzické napätie
 • pomáha regenerácii organizmu a znižuje úzkosť
 • posilňuje vašu imunitu, podporuje proces detoxikácia

TEATOX – Denný čaj na chudnutie

 • posilňuje imunitu a podporuje chudnutie
 • pomáha odbúravať stres a pomáha proti bolestiam hlavy

To v praxi znamená spôsob platby, kde máte na výber dobierku, platbu kartou aj platbu cez internet banking, ale aj spôsob doručenia a kuriérnu službu. Najlepšie je využiť známejšie lekárne, napríklad ako je [lekaren]. Viaceré online lekárne majú aj svoje kamenné pobočky, kde si viete objednávku vyzdvihnúť. Doručenie je zvyčajne do 24 až 48 hodín.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Pre tých, čo by chceli spaľovať tuky ešte účinnejšie a najmä pomocou komplexných zmien v jedálničku a stravovaní, je určená Keto diéta. Ide o špecifický typ dlhodobej diéty, ktorá nie je bežnou redukčnou a drastickou diétou, naopak, hladovať pri nej nebudete.

Ak by ste chceli Ketogénnu diétu držať, tu sú jej základné pravidlá:

 • cieľom diéty je dosiahnutie ketózy, čo je špecifický metabolický stav týkajúci sa spaľovania tukov, organizmus vtedy tuky využíva ako zdroj energie
 • aby ku ketóze prišlo, je nevyhnutné znížiť príjem sacharidov v jedlách, konkrétne pod hranicu 50 gramov za deň, znižuje sa tiež príjem nezdravých tukov
 • zároveň s tým sa do jedálnička vo vyššej miere musia pridať potraviny obsahujúce bielkoviny, tie sú dôležité proti pocitu hladu aj chradnutiu svalstva
 • súčasťou jedálnička musí byť viac zastúpená aj zelenina, ktorá obsahuje vlákninu, tá je dôležitá pre podporenie trávenia, jesť by ste mali aj orechy a semená

V prípade, že sa rozhodnete Ketónovú diétu držať, pôjde o obdobie zhruba 12 až 14 týždňov. V tomto období diéta prebieha v troch fázach, pričom v prvej ide o dosiahnutie ketózy, v tej druhej o čo najlepšie spaľovanie tukov a v tretej o zníženie rizika jojo efektu.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Spaľovanie tukov počas diéty je výsledkom zmeny energetického metabolizmu, keď práve vďaka zníženiu príjmu sacharidov telo začína ako primárny zdroj energie využívať tuky a nie cukry. Diéta má benefity aj v iných oblastiach, napríklad pomáha na zníženie hladiny cukru v krvi, zvýšenie dobrého cholesterolu v krvi a na prevenciu pred cukrovkou.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Aby ste mohli Keto diétu držať, musíte teda radikálne zmeniť pomer prijímaných makroživín. Prvou možnosťou, ako to dosiahnuť, je zmena jedálnička a príprav jedál, ktoré budú bohaté na bielkoviny, ale budú mať menej sacharidov. Druhou je značka KetoMix.

Ide o producenta a predajcu sortimentu určené práve pre Keto diétu:

V ponuke KetoMix nájdete hlavné jedlá, polievky, menšie potraviny, jednotlivé suroviny aj nápoje v podobe koktejlov v prášku, ktoré sú založené na obsahu bielkovín

Tieto produkty sú vhodné tak pre mužov, ako aj pre ženy, pričom:

 • na jednom mieste viete kompletne vyriešiť jedálniček aj pitný režim
 • všetky jedlá a nápoje si kúpite samostatne aj vo výhodných balíčkoch
 • máte istotu, že či už polievky, alebo aj pochutiny, nenarušia ketózu

Sortiment potravín obsahuje všetko potrebné pre prípravu jedál počas celého dňa od raňajok až po večeru. Nájdete tu polievky, kaše, omelety, cestoviny, pečivo, palacinky, tyčinky, omáčky, dresingy, nátierky aj sladké a slané pochutiny, či už ide o chipsy, perníky, dezerty, chipsy alebo krekry. K dispozícii sú rôzne chute, jedálniček tak bude pestrý.

Ak ide o nápoje, tu ponúka KetoMix najmä proteínové koktejly v podobe prášku, ktorý stačí zaliať vodou, zamiešať a do 5 minút máte nápoj hotový. Siahnuť môžete po viacerých typoch príchutí od kávy, cez kokos až po ovocné chute, nájdete aj vegánske nápoje.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Tak jedlá, ako aj nápoje, sú veľmi dobrým zdrojom bielkovín, nemusíte sa obávať o to, že by obsahovali nejaké nežiaduce či rizikové chemické prísady a podobne. Okrem sortimentu potravín má KetoMix v ponuke aj doplnky výživy na detoxikáciu tráviacej sústavy a tiež na podporu spaľovania tukov, ktoré obsahujú overené látky vrátane L-Karnitínu.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

V prípade, že vás Ketónová diéta oslovila a chceli by ste podporiť spaľovanie tukov nielen cez čaje, ale rovnako tak aj prostredníctvom tejto diéty a produktov KetoMix, celý sortiment si viete pozrieť na oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde nájdete aj eshop.

V ňom viete nakúpiť bez ohľadu na to, kde bývate, využiť viete aj:

 • možnosť platenia nielen v hotovosti, ale rovnako tak bezhotovostne
 • rýchly spôsob objednávky, či už cez počítač, tablet alebo aj smartfón
 • pohodlnosť, netreba nikam ísť, kuriér vám donesie zásielku až domov
 • telefonickú a online infolinku, kde sa viete spýtať otázky aj iné dotazy

V prípade, že sa rozhodnete produkty KetoMix zakúpiť, postup objednávky je podobný, ako pri bežnom eshope. Rozdiel je len v tom, že si viete objednať aj balíčky na 7, 14, 21 alebo až 30 dní diéty, vďaka čomu na jeden krát vyriešite svoje celodenné stravovanie.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pokiaľ ide o platby, môžete platiť klasicky v hotovosti a na dobierku priamo kuriérovi pri doručení, ale taktiež aj bankovým prevodom, cez internet banking a platobnou kartou online. Pre doručenie, ktoré trvá štandardne do 3 pracovných dní, si môžete vybrať viacero kuriérov, dodanie môže byť nielen priamo k vám domov, ale aj na pobočku Zásielkovne.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie